Author Topic: True Detective  (Read 174164 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Albedo 0

• Guest
Re: True Detective
« Reply #1100 on: 08-07-2015, 15:04:14 »
najbolje je da svi odmorimo, pogotovo neki

ja sam samo odgovarao na potezanje The Wire kao primera serije koja nije bila cenjena u svoje vreme, a kasnije se probila do kritičkog vrha. Uvek je bila više-manje kritički poštovana i nikad nije bila masovno popularna

ali WIRE nije ni pomenut kao primjer kritički potcijenjene serije, već čudnovate teze da nema klasika koji su masi bili smrtno dosadni

nepostojanje masovne popularnosti je dijelom i to

mnogi filmovi i serije nisu bili popularni, masama su bili dosadni, da bi se kasnije ispostavilo da su najbolji u svojoj deceniji, a ono najgledanije, najzabavnije zaboravljeno kao da ga nikad nije bilo

i TD ima 3-4-5 puta manju popularnost od Game of Thrones i sličnih, kao što su Očajne domaćice poklapale Wire po gledanosti (i na mc imaju 79 za 1. sezonu) mislim tenk bat no tenks, držaću se u se i u svoje kljuse, dajte Gejm of morons sve emije i Fukunagi nagradu u Kanu i oskara, al Picolato tako neće pasti! 8-)

Linkin

• 3
« Reply #1101 on: 08-07-2015, 15:22:35 »
Bato, moguće da se ne razumemo pošto ja seRonu 2 gledam kao možda nešto najdosadnije što sam u životu gledao, po svim mogućim kriterijumima: priča, dijalozi, gluma, režija, ma šta ti padne napamet.

I to meni ne mož' ni prić' tim nekim kultnim fenomenima za koje se ti hvataš. Jer sve te kultne stvari su bile zanimljivije od Detektiva seRona 2 bar po nekom kriterijumu. Primere koje si ti navodio (Odiseja, Apokalipsa, Wire ne znam jer nisam gledao zbog dužine) zanimljiviji su, i to mnogo, od seRone 2 upravo po stvarima koje sam već ranije navodio da joj nedostaju, režija i fotografija.

Josef K.

• Rust Kolega
  • 2
« Reply #1102 on: 08-07-2015, 18:35:41 »
Koji smarač ovaj Linkin, nevjerovatno.
And who in their right mind would call their place the Hotel Hitler?!?

cujkebr

• 2
« Reply #1103 on: 08-07-2015, 18:38:34 »
Bato, moguće da se ne razumemo pošto ja seRonu 2 gledam kao možda nešto najdosadnije što sam u životu gledao, po svim mogućim kriterijumima: priča, dijalozi, gluma, režija, ma šta ti padne napamet.

I to meni ne mož' ni prić' tim nekim kultnim fenomenima za koje se ti hvataš. Jer sve te kultne stvari su bile zanimljivije od Detektiva seRona 2 bar po nekom kriterijumu. Primere koje si ti navodio (Odiseja, Apokalipsa, Wire ne znam jer nisam gledao zbog dužine) zanimljiviji su, i to mnogo, od seRone 2 upravo po stvarima koje sam već ranije navodio da joj nedostaju, režija i fotografija.
Ne mogu da verujem da neko(ozbiljan-pod znacima navoda)odustane od gledanja jedne odlicne serije zbog njene duzine?!
Pizzobato nije gledao Sopranose,verovatno isto zbog duzine trajanja serije!?Neki ovde porede smesne The Falowing sa ipak mnogo ozbiljnijim serijama!?Ovaj topik je stvarno postao urnebesan...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1104 on: 08-07-2015, 18:41:59 »
Quote from: cujkebr
Neki ovde porede smesne The Falowing sa ipak mnogo ozbiljnijim serijama!?
Ja sam pomenula The Following, ali nikakvog poredjenja nije bilo, ne pratis pazljivo :) I da, zabavljena sam tom serijom trenutno, meni je zanimljiva.

cujkebr

• 2
« Reply #1105 on: 08-07-2015, 18:46:35 »
Quote from: cujkebr
Neki ovde porede smesne The Falowing sa ipak mnogo ozbiljnijim serijama!?
Ja sam pomenula The Following, ali nikakvog poredjenja nije bilo, ne pratis pazljivo :) I da, zabavljena sam tom serijom trenutno, meni je zanimljiva.
Izvinjavam se ,poneo me linkin.Svako i treba da gleda ono u cemu uziva,naravno

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1106 on: 08-07-2015, 18:48:09 »
Naravno, nema problema. Uskoro ce i The Strain.  :|

cujkebr

• 2
« Reply #1107 on: 08-07-2015, 18:49:41 »
Naravno, nema problema. Uskoro ce i The Strain.  :|
Nikako docekati

Linkin

• 3
« Reply #1108 on: 08-07-2015, 18:56:27 »
mogu da verujem da neko(ozbiljan-pod znacima navoda)odustane od gledanja jedne odlicne serije zbog njene duzine?!

Nisam rekao da sam odustao, samo da još nisam pogledao. Uvek nekako dobra nova serija izgura pet sezona neke stare. Još ne nađoh vreme ni za treću sezonu House of Cards.

Albedo 0

• Guest
« Reply #1109 on: 08-07-2015, 19:12:35 »
eo čuvenih rejtinga, jer brojke mnogo govore o kvalitetu

http://tvaholics.blogspot.com/2015/07/primetime-cable-ratings-july-5-2015.html

TD je najgledanija serija nedjeljom veče na kablu, iznad nje je Diskaveri, koji je s ajkulama pokupio kajmak

ajkule su svima smanjile rejting u odnosu na prošlu nedjelju, kada je serija Last Ship imala 3.28 rejting a sada pala na 2.62, TD izbija na prvo mjesto s blažim padom od svog suparnika

wow, nadam se su bogovi zadovoljni

sa 2.62 gledanošću i dalje je gledanija od prve sezone

Albedo 0

• Guest
« Reply #1110 on: 08-07-2015, 19:18:19 »
Pizzobato nije gledao Sopranose,verovatno isto zbog duzine trajanja serije!?

sudbina je tako htjela da nikad nisam ni jedan minut serije pogledao

tako da ja ne znam ni da li valja ni da li ne valja

eddie coyle

• 2
« Reply #1111 on: 08-07-2015, 19:21:19 »
Valja !

Linkin

• 3
« Reply #1112 on: 08-07-2015, 19:21:59 »
sa 2.62 gledanošću i dalje je gledanija od prve sezone

Ne i od finala (3.52) i od šeste epizode (2.64). Skoro ceo milion manje od finala.

Eto, još jedno proročanstvo se ostvarilo. Pade i rejting.

Evo još jednog proročanstva: padaće još.

Vidljivo je svakom ko ima oči i hoće da vidi.

E sad, što neki vole ni da vide ni da čuju, ali bi istinu da ućutkaju, i to ad hominem... kako im pomoći?

Linkin

• 3
« Reply #1113 on: 08-07-2015, 20:33:54 »
Neki su izgleda već sebi pokvarili finale, pošto su saznali ko je ubica.

Koga mrzi da čeka još pet epizoda može da vidi o kome se radi ovde:

Have True Detective Fans Cracked the Central Mystery?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1114 on: 08-07-2015, 20:41:04 »

ček, zar je nekoga stvarno briga???!!!

Albedo 0

• Guest
« Reply #1115 on: 08-07-2015, 20:48:39 »
ma stoji mi na hardu, ali sve se nadam da će to neka TV da stavi lijepo u svoj programski raspored, pa polako da se konzumira

loš sam bingewatcher, kao loš narkoman

Linkin

• 3
« Reply #1116 on: 08-07-2015, 20:51:17 »

ček, zar je nekoga stvarno briga???!!!

Nemam pojma. Možda jedino ove kibicere, što Bata loži da seRona 2 valja čemu... on se samo folira, da bi bio u centru pažnje, ma 100%...

Albedo 0

• Guest
« Reply #1117 on: 08-07-2015, 21:00:24 »
novi vjernik!

Last week, I plugged my nose, took a deep breath and cannonballed into an analysis of True Detective's second season. I began by saying that the show was two things: depressing and confusing. Upon reflection, I realize I may have missed a third: brilliant.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1118 on: 08-07-2015, 21:08:00 »
Možda jedino ove kibicere...

misliš da ima nešto u zaključku linkovanog članka?
"many True Detective fans can also be overly-obsessive." :)

Linkin

• 3
« Reply #1119 on: 08-07-2015, 21:14:16 »
Možda jedino ove kibicere...

misliš da ima nešto u zaključku linkovanog članka?
"many True Detective fans can also be overly-obsessive." :)

Pa, kako drugačije od "depressing and confusing" stići do "brilliant"? xrotaeye

Albedo 0

• Guest
« Reply #1120 on: 08-07-2015, 23:50:30 »
ajmo raziđi se, valjda ima i tog kinematografskog čuda bez supstance, zvanog Hanibal, pa na gledanje

u međuvremenu

''True Detective doesn’t have a problem. Other people do.''

Yes!

Linkin

• 3
« Reply #1121 on: 09-07-2015, 00:02:41 »
U međuvremenu, da se podsetimo kako je to bilo prošlog leta, tj. kakva su nam sve uzbuđenja (da, uzbuđenja, dobro ste pročitali, u seRoni 2) tada obećavali:

"Nic's not someone that needs success or expectations to put pressure on himself," says McConaughey. "He's quite self-reliant in his own high expectations of himself." But days after HBO programming president Michael Lombardo stood before hundreds of critics and said that the first two scripts for season two are even "more exciting" than the show's first, the showrunner seems determined to dampen that hype, cognizant that his audience could turn on him as quickly as they anointed him.

Dakle, HBO faca Majkl Lombardo najavio prošlog leta (zapravo, kriticizam seRone 2 je krenuo još tada, nanjušili ljudi da će govna da padaju, pa su HBO i Picolato morali da se opravdaju) još zabavniju drugu sezonu!!!! Pa, pročitao Picolatova scenarija čovek! Za ovo što smo odgledali pre par nedelja! Sva ona depresija i konfuzija. Od koje rejting pada li pada.

Crni Bato, kako ti si ti to onda sve pogrešno shvatio!!

I don't want to be entertained.

Picolato čokolato!

''True Detective doesn’t have a problem. Other people do.''

I ti si Bato, izgleda, međ' njima. Ponavljaj: JA IMAM PROBLEM, JA GREŠIM, HBO JE U PRAVU, PICOLATO JE U PRAVU, OVO JE JOŠ ZABAVNIJE OD PROŠLE SEZONE! 8-)

Albedo 0

• Guest
« Reply #1122 on: 09-07-2015, 16:32:36 »
Pravoslavlje dolazi od Picolata!

https://en.wikipedia.org/wiki/Semyon_Frank

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1123 on: 09-07-2015, 16:37:31 »
Great r'n'r swindle is what it is!

Pogledala 3. epizodu, i najvise mi se dopalo prilicno upadljivo psiholosko profiliranje junaka, Velkorov deo sa ocem, preznojavanje mladjahnog priti boj Vudroa u drustvu gejeva (anksioznost 101), i ona preterana razvratnicka atmosfera u vili izvesnog gradonacelnika, ne secam se imena. Vins Von je neubedljiv, medjutim i u medjusobnom odnosu njega i supruge kao da je doslo do pomeranja dominacije, malo je odlucio da sidje medj' obicne ljude i povrati dostojanstvo i ulicni ugled na staromodan nacin, na misice i bez mnogo politikanstva.
Ali opet, nekako nema desavanja, sve kao u polusnu, zbilja ima dosta Lincovskog, konkretno u ovoj, poslednjoj epizodi. S druge strane, rezija vrlo lepa. Cini mi se da ide nabolje. Samo, treba malo pozuriti, mozda....? Ostalo jos 5 epizoda. :lol:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1124 on: 09-07-2015, 16:59:58 »
Da, inace me bas kopka sta se to desilo ovom Vudrou u vojsci (ili gde vec) ako saberemo ono sto o njemu dosad znamo, taj PTSP izgleda potice od nekog 'neprimerenog' sexualnog inkauntera, moguce? Nesto za njega ponizavajuce, bar sudeci po reakciji? Je li neko razmisljao o ovome? Verovatno ne... :lol:

Linkin

• 3
« Reply #1125 on: 09-07-2015, 17:05:03 »
Reči istinskog proroka!!! Picolato go kao od majke rođen i pre seRone!  :|

Nic Pizzolatto Is a Schmuck and True Detective Will Suck Next Season

Nic Pizzolatto, the screenwriting auteur behind the bayou noir HBO critical hit True Detective, is described on half of the covers of the new issue of The Hollywood Reporter as a "New Disrupter" (the other nudist ruptor is Jenji Kohan of Orange Is the New Black). He reveals himself, unsurprisingly, as a schmuck:

[T]he first season, he argues, was conceived as a close point-of-view show, wholly told through the eyes and experiences of the two male characters. "You can either accept that about the show or not, but it's not a phony excuse," he says, unable to hide his frustration. He adds that he consulted his friend Callie Khouri on the matter: "When Callie, who wrote Thelma & Louise, thinks that that's stupid criticism, I'm inclined to take her opinion over someone with a Wi-Fi connection."
I suggest—I highly suggest—you imagine Nic Pizzolatto dropping this bit of real talk from atop a (broken?) motorcycle, as he appears on the magazine's cover, or perhaps from inside the cab of this (his?) truck, lips pursed, one hand stretched out toward you and one on the wheel, or perhaps yelling it from inside this starkly lit abandoned insane asylum:

Nic Pizzolatto does not do himself any favors in the THR photoshoot, no. But that he casts himself as a brooding, tortured masculine artist should not be particularly surprising to anyone who watched the first season of True Detective, in which brooding, tortured, masculine detectives say things like "We became too self-aware. Nature created an aspect of nature separate from itself. We are creatures that should not exist by natural law."

So on the occasion of Pizzolatto's cover story let's all remind ourselves: True Detective's first season was great despite those lines, not because of them. The show managed to get away with blatant dormroomism thanks to Woody Harrelson and Matthew McConaughey, and the evocative direction of Cary Fukunaga, who gave the show its beautifully "rich, cinematic look." Rust Cohle's third-hand Nietzsche SparkNotes would probably have sounded as irritating as they read if they'd come from the mouth of an actor half as capable, or been spoken outside the context of the show's soft and graceful cinematography.

Given that, we should all be very worried that neither the leads nor Fukunaga are coming back for season two, which isn't set in Louisiana but rather in L.A. Pizzolatto's leather-jacket philosophizing spoken by...Vince Vaughn and Colin Farrell? In Los Angeles? A show about two brooding, masculine detectives in Los Angeles. Talk about disruption.

Linkin

• 3
« Reply #1126 on: 09-07-2015, 17:23:18 »
Da, inace me bas kopka sta se to desilo ovom Vudrou u vojsci (ili gde vec) ako saberemo ono sto o njemu dosad znamo, taj PTSP izgleda potice od nekog 'neprimerenog' sexualnog inkauntera, moguce? Nesto za njega ponizavajuce, bar sudeci po reakciji? Je li neko razmisljao o ovome? Verovatno ne... :lol:

Pa, nije li očigledno? Onaj njegov drugar bi da nastave, malo mu bilo tri dana (pre neka kraća seks šema nego inkaunter), a njemu se život gadi i od pomisli da bude ono što jeste.  :lol:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1127 on: 09-07-2015, 17:26:27 »
Ponadah se da tu ima jos nesto, neka misterija :lol:

Linkin

• 3
« Reply #1128 on: 09-07-2015, 17:30:23 »

Pa, glavna misterija da se folira. Valja je poenta u onom negativcu/negativcima sa silnim maskama da nam vizuelno ukaže da su glavni negativci ove sezone zapravo sami protagoniti koji nose neke svoje maske. Krimi zaplet je ponovo fejk, tj. bitan je samo po simbolici koju nosi.

Cenim da će da se 'prelomi' u finalu i prihvati svoju pravu seksualnost, po poznatom Picolato modelu 'promena karaktera između dve epizode'.  :roll:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1129 on: 09-07-2015, 17:44:34 »
Cenim da će da se 'prelomi' u finalu i prihvati svoju pravu seksualnost, po poznatom Picolato modelu 'promena karaktera između dve epizode'.  :roll:

nema šanse: ta vrsta likova uvek strada.
neće taj doživeti odjavnu špicu.

Linkin

• 3
« Reply #1130 on: 09-07-2015, 17:54:57 »

nema šanse: ta vrsta likova uvek strada.
neće taj doživeti odjavnu špicu.

Razmatrao sam veoma studiozno i jednu i drugu opciju, ali ipak, s obzirom da je i prošle godine bilo verovatnije da nihilista Rast Kol sa svojim crnim idejama zagine nego da doživi tu limunada transformaciju karaktera, ipak tipujem da će se naš mali genijalac opredeliti ponovo za slično razrešenje. Jasno mi je da nije baš u duhu zdravog razuma i najosnovnije uverljivosti dela, ali jeste veoma u duhu autora, tj. njegove kvazi-filozofije. :lol:

Picolato čokolato!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1131 on: 09-07-2015, 18:07:06 »
pazi šta ti kažem: peder picolatom neće šetati (u izlazak sunca)!

Linkin

• 3
« Reply #1132 on: 09-07-2015, 18:11:47 »
pazi šta ti kažem: peder picolatom neće šetati (u izlazak sunca)!

Pa dobro. Jasno mi je da ima previše likova, i da je gej glavni kandidat za topovsko meso! Ti ideš na sigurica varijantu, ja malo više rizikujem.

Ko pogodi, zna se, rispekt brate! :|

Bilo bi mnogo da baš sva moja proročanstva vezano za seriju ostvare. Već mi je i sad neprijatno. Toliko pogodaka nije imao ni Nostradamus! :oops:

Albedo 0

• Guest
« Reply #1133 on: 09-07-2015, 18:20:08 »

Picolato uzeo američku svetinju zvanu vojnik u ratu protiv terora, i pretvorio ga u lika koji se usred iračkog ludila odriče svoje muškosti kako bi pokušao sačuvati zdrav razum, konzumirajući dukat svog best frenda

misterija je, dakle, pišanje po bušovskom militarizmu, a tu se sve lomi, čitava maskulinistička farsa, kao i u čuvenih štopovanih 5 sekundi

broukbek mauntajn, picolato stajl

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1134 on: 09-07-2015, 18:25:32 »
Ok, fair enuf.

Ipak, mislim na same okolnosti 'susreta' sa svojom potisnutom sexualnoscu, cini mi se da se on ne bi ni sretao sa ovim drugarom da se sve tako jednostavno odvijalo, probao bi da ga u svom stidu istisne iz zivota. Mora da su okolnosti bile, hmm, komplikovanije. Mozda se nisu ni ticale 1 na 1 sa tim drugom.

Linkin

• 3
« Reply #1135 on: 09-07-2015, 18:38:56 »
cini mi se da se on ne bi ni sretao sa ovim drugarom da se sve tako jednostavno odvijalo, probao bi da ga u svom stidu istisne iz zivota. Mora da su okolnosti bile, hmm, komplikovanije. Mozda se nisu ni ticale 1 na 1 sa tim drugom.

Bi. Ima takvih likova koji polaze od toga da su definisali granice, tako da im nije frka, i onda puknu, baš kao što je gej pukao, kad druga strana pokuša da ih prekorači.

To mi nije bilo neuverljivo.

Najneuverljiviji deo epizode mi je ono sa Rejovom bišom.
Ili ona stvarno ne zna da je on bio korumpiran, što je besmisleno poverovati, pogotovo što je Picolato u braku, ima klinca od 5 godina, ne verujem da takav lik stvarno veruje da možeš biti u braku i kriti od žene odakle joj daješ pare. A opet, ima smisla da to bude, jer odmah čim je saznala da joj je bivši korumpirani pandur, dolazi mu na vrata da ga onako ženski istestira sa kovertom. Liči da stvarno nije znala.
Ili je sve tera sadašnji dečko, kome ide na živce što im agenti dolaze na vrata zbog Reja, pa je sve on to smislio. A opet, i to je strašno neuverljivo da je njegova bivša tako povodljiv lik. Da je muškarac, bila bi druga priča. Ali, žensko, pa da dozvoli da joj muškarac tako sve iskomanduje? Za to još čuo nisam.
Uglavnom, klasična Picolato situacija gde te skroz ostavlja u magli vezano za čitavu pozadinu motivacije likova, koju nikad ne saznaš jer likovi ispare iz fokusa, gde je sve ostalo nedorečeno tako da ti ostaje da analiziraš sve mogućnosti, i kao po pravilu sve mogućnosti su podjednako neuverljive.

Tzv, Picolato Fog of War. :lol:

eddie coyle

• 2
« Reply #1136 on: 09-07-2015, 19:11:53 »
Reči istinskog proroka!!! Picolato go kao od majke rođen i pre seRone!  :|

Nic Pizzolatto Is a Schmuck and True Detective Will Suck Next Season

Nic Pizzolatto, the screenwriting auteur behind the bayou noir HBO critical hit True Detective, is described on half of the covers of the new issue of The Hollywood Reporter as a "New Disrupter" (the other nudist ruptor is Jenji Kohan of Orange Is the New Black). He reveals himself, unsurprisingly, as a schmuck:

[T]he first season, he argues, was conceived as a close point-of-view show, wholly told through the eyes and experiences of the two male characters. "You can either accept that about the show or not, but it's not a phony excuse," he says, unable to hide his frustration. He adds that he consulted his friend Callie Khouri on the matter: "When Callie, who wrote Thelma & Louise, thinks that that's stupid criticism, I'm inclined to take her opinion over someone with a Wi-Fi connection."
I suggest—I highly suggest—you imagine Nic Pizzolatto dropping this bit of real talk from atop a (broken?) motorcycle, as he appears on the magazine's cover, or perhaps from inside the cab of this (his?) truck, lips pursed, one hand stretched out toward you and one on the wheel, or perhaps yelling it from inside this starkly lit abandoned insane asylum:

Nic Pizzolatto does not do himself any favors in the THR photoshoot, no. But that he casts himself as a brooding, tortured masculine artist should not be particularly surprising to anyone who watched the first season of True Detective, in which brooding, tortured, masculine detectives say things like "We became too self-aware. Nature created an aspect of nature separate from itself. We are creatures that should not exist by natural law."

So on the occasion of Pizzolatto's cover story let's all remind ourselves: True Detective's first season was great despite those lines, not because of them. The show managed to get away with blatant dormroomism thanks to Woody Harrelson and Matthew McConaughey, and the evocative direction of Cary Fukunaga, who gave the show its beautifully "rich, cinematic look." Rust Cohle's third-hand Nietzsche SparkNotes would probably have sounded as irritating as they read if they'd come from the mouth of an actor half as capable, or been spoken outside the context of the show's soft and graceful cinematography.

Given that, we should all be very worried that neither the leads nor Fukunaga are coming back for season two, which isn't set in Louisiana but rather in L.A. Pizzolatto's leather-jacket philosophizing spoken by...Vince Vaughn and Colin Farrell? In Los Angeles? A show about two brooding, masculine detectives in Los Angeles. Talk about disruption.

Da nije odbrusio toj Nusbaumovoj verujem da mu ne bi kenjali ovoliko...

Albedo 0

• Guest
« Reply #1137 on: 09-07-2015, 19:38:29 »
ma mene uopšte ne brinu te gluposti, mislim iz perspektive vječnosti! 8-)

tako su debili gazili i po Orsonu Velsu, ali su mu upropastili i karijeru

čovjek je lijepo srao po tom tajkunu koji je bio uzor za Građanina Kejna, samo jbg, tajkun još živ, zdrav i s pipcima na sve strane

tako da ovi plaćenici svakako pokušavaju da nekako uklone Picolata, ali ne kapiraju da je maskulinitet ismijan već u prvoj sezoni, i normalno da će Picolato nekoj ribi da kaže da lupeta

Ok, fair enuf.

Ipak, mislim na same okolnosti 'susreta' sa svojom potisnutom sexualnoscu, cini mi se da se on ne bi ni sretao sa ovim drugarom da se sve tako jednostavno odvijalo, probao bi da ga u svom stidu istisne iz zivota.

pa onda ne bi bilo nikakve priče oko Kiča

čovjek je rastrzan između onoga što se predstavlja da jeste i onoga što stvarno jeste. to je glavna dramska tenzija. Ali očigledno nije u pitanju samo njegova seksualnost, nego i više od toga

Linkin

• 3
« Reply #1138 on: 09-07-2015, 20:05:21 »

Eh, da nije...

Da nije plagirao autore poput Ligotija.
Da nisu Rastova blebetanja bila samo blebetanja.
Da se nisu skoro svi easter eggovi koji su ukazivali na ubicu pokazali kao lažni.
Da se nije svađao sa Fukunagom i igrao igru "ko je ovde glavni šef".
Da nije HBO stavio seriju u kategoriju "Drama" za nagrade, već, recimo, "Miniseries/Movie", što je bilo logičnije.

I puno još svakakvih grešaka Picolata i HBO. Koje su postepeno srozale Detektiva sa sezone 1 na ovo što imamo u seRoni 2.

Tu je gde je zato što je takav lik i zato što zaslužuje.

I zato što smo mi zaslužili baš ovakvu seriju kakvu smo dobili. Što nam sam serija, bukvalno, kaže: "We Get the World We Deserve". Svet sa Picolatom, bez Fukunage, Mekonahija i Harlesona.

Uglavnom, tekst odlično poentirao uočivši  da praktično, da sa gigantima poput Harelsona i Mekonahija i oštrog oka Fukunage da nam u svakom kadru iznese fluid između njih, pa tu nikakva priča ne treba. Već i one gore dve slike što sam okačio funkcionišu same po sebi bez reči upečatljivije od bilo koje scene u seRoni. Jednostavno, takve pojave i režija iznesu da prosečan tekst deluje kao epskih dimenzija. A u seRoni se vidi da je Picolato vrlo prosečan, posebno kad više nema prostor da plagira druge bolje.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #1139 on: 09-07-2015, 20:33:47 »
Quote from: Pizzobatto
Ali očigledno nije u pitanju samo njegova seksualnost, nego i više od toga
E to, to. :)

Linkin

• 3
« Reply #1140 on: 09-07-2015, 20:58:30 »
Celo to drndanje sa njim je tako jako neuverljivo.

Riba mu radi felacio, a on pravi neke depresivne face kao hoće da 'mre.

Sad, bez obzira koliko ona čučnula, jednom skrene pogled... a čuj da neće. Najbolje će sve vreme samo da mu proučava đoku.

Riba nezainteresovana kako joj se partner provodi? Rupetina samo tolika.  :)

eddie coyle

• 2
« Reply #1141 on: 09-07-2015, 21:02:05 »

Eh, da nije...

Da nije plagirao autore poput Ligotija.
Da nisu Rastova blebetanja bila samo blebetanja.
Da se nisu skoro svi easter eggovi koji su ukazivali na ubicu pokazali kao lažni.
Da se nije svađao sa Fukunagom i igrao igru "ko je ovde glavni šef".
Da nije HBO stavio seriju u kategoriju "Drama" za nagrade, već, recimo, "Miniseries/Movie", što je bilo logičnije.

I puno još svakakvih grešaka Picolata i HBO. Koje su postepeno srozale Detektiva sa sezone 1 na ovo što imamo u seRoni 2.

Tu je gde je zato što je takav lik i zato što zaslužuje.

I zato što smo mi zaslužili baš ovakvu seriju kakvu smo dobili. Što nam sam serija, bukvalno, kaže: "We Get the World We Deserve". Svet sa Picolatom, bez Fukunage, Mekonahija i Harlesona.

Uglavnom, tekst odlično poentirao uočivši  da praktično, da sa gigantima poput Harelsona i Mekonahija i oštrog oka Fukunage da nam u svakom kadru iznese fluid između njih, pa tu nikakva priča ne treba. Već i one gore dve slike što sam okačio funkcionišu same po sebi bez reči upečatljivije od bilo koje scene u seRoni. Jednostavno, takve pojave i režija iznesu da prosečan tekst deluje kao epskih dimenzija. A u seRoni se vidi da je Picolato vrlo prosečan, posebno kad više nema prostor da plagira druge bolje.

b1: ne znam zasto bi ovo ikome smetalo

b2:ovde nista nije sporno, svi souraneri su glavni, videti pod leri dejvid, dejvid cejs ili metju viner za pickaranje

b3: pozdravio te Ron Hauard    http://www.imdb.com/media/rm1278581760/tt0131369?ref_=tt_ov_i

b4: za ovo sam mislio da je lapsus liinguae ili ti pokvarena tastatura kad ono fora !

Vala, lupas Linkine, moram priznati, da se ne naljutis, ali polako ti prelazi u naviku na ovom topiku na ovih zadnjih par strana, ovo su potezi ocajnika.

Sad si kao obrnuti Bata, on brani Picolata po svaku cenu a ti ga napadas, s tim sto Bati ipak dajem pravo, tek su tri epizode zavrsene, jos ima da se igra, na kraju cemo videti "cija majka odjutros nije triput ustala"  :)

A ako i ispadne bezveze na kraju opet nikom nista, odluka da se pravi nova prica sa novim likovima i novim glumcima je uvek riskantna, to je skoro kao da pravis kompletno novu seriju, obicno se ubode dobitna formula i onda se reprodukuje koliko moze, Picolato je isao putem kojim se redje ide...

Linkin

• 3
« Reply #1142 on: 09-07-2015, 21:12:27 »

Pa nisu to samo zamerke za fanove, kakav si ti.

Smetalo, je jako je smetalo, npr. ovima u žiriju za nagrade. Ne zanima članove žirija da li je to za plagiranje samo glasina.

A to što je Detektiv ispušio za nagrade zbog toga i zato što je HBO ubacio seriju u pogrešnu kategoriju povuklo je druge stvari.

Duga je to uzočno-posledična priča. Koju možda jednom izložim, a možda i ne. Ovde sam samo nabacao konture.

A sa tim ad hominem napadima "lupaš Linkine", gde pričaš o meni umesto o mojim argumentima, baš i nemam želje da dublje obrazložim.

Pokazuješ da te generalno i ne zanima moje viđenje. Već neki privatan rat sa mnom koji je besmislen.

Jer, nije moja greška što je Detektiv ispao seRona. Ja zapravo nemam ništa sa tim. Uzaludno me kriviš.  xfrog

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1143 on: 09-07-2015, 21:30:25 »
Jer, nije moja greška što je Detektiv ispao seRona. Ja zapravo nemam ništa sa tim. Uzaludno me kriviš.  xfrog

tako je.
očigledno je da je glavni krivac za fijasko TD2 onaj međed-trol-vilozov izbosne - dok se to nije primilo na seriju, bila je sasvim ok.  :evil:

Linkin

• 3
« Reply #1144 on: 09-07-2015, 21:44:11 »

b2:ovde nista nije sporno, svi souraneri su glavni, videti pod leri dejvid, dejvid cejs ili metju viner za pickaranje

b3: pozdravio te Ron Hauard    http://www.imdb.com/media/rm1278581760/tt0131369?ref_=tt_ov_i

b4: za ovo sam mislio da je lapsus liinguae ili ti pokvarena tastatura kad ono fora !

Sad te skapirao da misliš na boldovano.

b1. Pa smetalo je na sličan način istom profilu ljudi (fanovi) kao i ovo tvoje sa Nusbaumovom. Jebiga, klasična prevara kad ti neko nagoveštava jedno, a ispostavi se drugo. Verovatno je iza toga samo Picolatova želja da iritira fanove, u maniru onih iz Losta. Druga opcija je da je bio prinuđen da izmeni finale iz nekih drugih razloga. Ali o tome možemo samo da spekulišemo.

b2. Ma, očigledno je postojala netrpeljivost između njega i Fukunage koja se pretvorila u rat u kojem su, na kraju, samo želeli jedan drugog da eliminišu. Greška je u smislu što je do toga uopšte došlo. Jer, Picolato je najviše platio za to. Sad je jedini autor na seriji, sva odgovornost za sve promašaje je samo na njemu.

b3. Nisam gledao. Ipak, to je komedija. Babe i žabe.

b4.  :D

Linkin

• 3
« Reply #1145 on: 09-07-2015, 22:13:29 »

tako je.
očigledno je da je glavni krivac za fijasko TD2 onaj međed-trol-vilozov izbosne - dok se to nije primilo na seriju, bila je sasvim ok.  :evil:

Moje analize pokazuju da su krivi mnogi. Ali ipak najviše HBO i Picolato.

Po neverovatnom broju gluposti koje je Picolato napravio, tj. temperamentu deluje kao da je Srbin.

Možda iz Bosnu.

Tajni link između njega i Bate? :mrgreen:

Albedo 0

• Guest
« Reply #1146 on: 09-07-2015, 23:07:27 »
čudno je to, upravo kad je serija napokon postala konsekventno sprovođenje nihilizma neki nišilisti diletanti spamuju po temi

Sad si kao obrnuti Bata, on brani Picolata po svaku cenu a ti ga napadas, s tim sto Bati ipak dajem pravo, tek su tri epizode zavrsene

pa upravo to, stvarno je totalno budalasto napadati sezonu koja je maltene imala trosatni pilot. s tim što linkin ima i drugu bolest, a to je kritikovanje prve sezone

btw, još se ne zna ko je reditelj za 4. i 5. epizodu i finale

Linkin

• 3
« Reply #1147 on: 09-07-2015, 23:34:03 »
pa upravo to, stvarno je totalno budalasto napadati sezonu koja je maltene imala trosatni pilot. s tim što linkin ima i drugu bolest, a to je kritikovanje prve sezone

Taj trosatni pilot se mogao solidno da skrati na jednosatni. I da bude manje smaranja.

Da ne govorimo da su likovi i plot uninvolving, podjednako je nebitno da li će Rej zaista skiknuti u finalu druge epizode ili ne. Niko se nije vezao za njega. A ovim tempom neće ni do osme. Jer su svi likovi samozažaljivi kučkini sinovi za koje zapravo nikoga nije briga. Nemaju ni jednu pozitivnu stranu.

Realno, mislim da su ovih 3 sata naspram 5 koliko je preostalo u dovoljnom balansu da procenim kuda sve vodi. Likovi karikature, plot dečiji, sa negativcem koji pali protagonistima kola. Ma, kad se prisetim prošle sezone posle takve debilane dođe mi da plačem. Nikakav eventualni payout u četvrtoj i petoj epizodi ne može da opravda ovoliko troepizodno smaranje. A kakav payout, ako se ni za šta nisi vezao?

Prvu sezonu kritikujem sa aspekta finala, znači, svega što je donelo i svega što je trebalo, a nije. U teške li "bolesti", pa finale je opšte mesto koje se kritikuje.

singerica

• 2
« Reply #1148 on: 09-07-2015, 23:53:20 »
dobro ide novi td. ne znam samo što su neki očekivali od druge sezone..

Albedo 0

• Guest
« Reply #1149 on: 10-07-2015, 00:03:32 »