Author Topic: ALI VUČIĆU SVAKA ČAST  (Read 55822 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Re: ALI VUČIĆU SVAKA ČAST
« Reply #3200 on: 14-10-2018, 02:05:06 »
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3201 on: 14-11-2018, 20:37:48 »
Ups:

Ministarstvo poljoprivrede: Sa Tenisom nije potpisan ugovor

Zahtev nemačke kompanije Tenis za odlaganje investicije u osnivanje farme svinja i gradnji klanice kod Kikinde primila je Коmisija za davanje saglasnosti za investicione planove i postupku ostvarivanja prava prvenstva zakupa poljoprivrednog zemljišta i predlog da bude prihvaćen prosledila gradu Kikindi na odlučivanje, naveli su za Betu u Ministarstvu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3202 on: 14-11-2018, 22:05:46 »

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #3203 on: 15-11-2018, 13:16:14 »
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Truman

• 4
  • 3
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3207 on: 20-11-2018, 15:33:08 »
Bedak i, nadajmo se, ne pokazni primer za ostale fabrike koje su strani investitori ovde otvorili uz izdašne dažbinske olakšice i prisustvo državnog vrha:
Zatvorena nemačka fabrika za preradu ribe u Smederevu, neisplaćenim radnicima vest saopštena preko Vibera

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3208 on: 04-12-2018, 10:58:19 »
Medijski falsifikat tradicije Vučićevog “Zlatnog lava”

Mislim, nagrada se dodeljuje od prošle godine, al kad slušaš naše medije ispade da ima dugu i bogatu tradiciju  :lol:

Pizzobatto

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3210 on: 20-12-2018, 12:25:22 »
Firma vođe navijača Zvezde zajedno s gradskom firmom dobila posao od EPS-a

Bogami, navijači znaju da rade poso, evo dela teksta koji pokazuje da očigledno nije svejedno za koga se navija:

Ultra kop od osnivanja svake godine ostvaruje sve veću dobit.
Kako je ranije pisao Insajder, kompanija Ultra kop je tokom 2015, za samo pet meseci postojanja, ostvarila prihod od 31,5 miliona dinara i dobit od 2,7 miliona. U 2016. godini Ultra Kop je imao četvorostruko veće prihode kao i povećanje profita na 7, 1 milion dinara.
I prošlu godinu završio je sa još većim prihodom i profitom. Firma je imala prihod veći od 120 miliona dinara dok je dobit bila skoro 8,5 miliona dinara.
Posao koji je ova firma u oktobru dobila od EPS-a nije jedini posao za državu u ovoj godini. Samo tokom 2018, prema dostupnim podacima, Ultra kop je radio i na izgradnji kablovske mreže za trafo stanice u Kruševcu ali kao podizvođač. Ceo posao dobila je grupa ponuđača među kojima je privatna firma Elektromontaža iz Kraljeva u većinskom vlasništvu Nenada Kovača poznatijeg kao Neša Roming. U grupi ponuđača za ovaj posao je bila I Elektroizgradnja u vlasništu Grada Beograda, kao i firma Elektroistok – izgradnja, koja je u vlasništvu EMS-a, odnosno Republike Srbije.
Sam Ultra kop je na ovom poslu zaradio 10 odsto vrednosti ukupne ugovorene cene što iznosi 35.486.695 dinara, odnosno više od 300.000 evra.
Podsetimo, kako je prošle godine otkrio Insajder, Ultra kop je kao tek osnovana kompanija sa šest zaposlenih, u konzorcijumu s ostalim firmama radila za EPS na projektima vrednim više od 150 miliona dinara.
Tako je samo osam meseci od osnivanja Ultra kop kao deo konzorcijuma, uz još dve firme, pobedio na tenderu Aerodroma Nikola Tesla za radove na gradnji ograde perimetra, ukupne vrednosti 41,8 miliona dinara.
Mesec dana kasnije, konzorcijum predvođen kompanijom Južna Bačka uvodi Ultra kop kao podizvođača i u posao na gradnji mreže na području ogranaka elektrodistribucija Zrenjanin i Pančevo.
Južna Bačka je u javnosti postala poznata po tome što je, prema pisanju BIRN-a, od Elektroprivrede Srbije na tenderu dobila posao ispumpavanja kopa u Rudarskom basenu Kolubara, bez dovoljno iskustva, zbog čega je uvećana i cena ovog posla.
Vlasnik Južne Bačke je Dragoljub Zbiljić, koji je pred Osnovnim tužilaštvom u Kragujevcu u martu 2014. optužen za utaju poreza, dok se u Novom Sadu zbog istih optužbi protiv njega vodi istraga.
Na pitanje novinara Insajdera na osnovu čega je Južna Bačka za posao u EPS-u kao podizvođača angažovala građevinsku firmu Ultra kop, koja je u tom trenutku postojala manje od godinu dana i imala šest zaposlenih, dobili smo odgovor da „nemaju komentar“.
Sa druge strane, odgovori na pitanja novinara Insajdera stigli su od EPS-a koji tvrdi da Ultra kop, koja prema finansijskom izveštaju za 2015. ima samo šest zaposlenih, ispunjava sve kapacitete za ugovoreni posao.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3211 on: 26-12-2018, 11:24:21 »

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #3212 on: 26-12-2018, 12:37:28 »
Firma vođe navijača Zvezde zajedno s gradskom firmom dobila posao od EPS-a

Bogami, navijači znaju da rade poso, evo dela teksta koji pokazuje da očigledno nije svejedno za koga se navija:

Ultra kop od osnivanja svake godine ostvaruje sve veću dobit.
Kako je ranije pisao Insajder, kompanija Ultra kop je tokom 2015, za samo pet meseci postojanja, ostvarila prihod od 31,5 miliona dinara i dobit od 2,7 miliona. U 2016. godini Ultra Kop je imao četvorostruko veće prihode kao i povećanje profita na 7, 1 milion dinara.
I prošlu godinu završio je sa još većim prihodom i profitom. Firma je imala prihod veći od 120 miliona dinara dok je dobit bila skoro 8,5 miliona dinara.
Posao koji je ova firma u oktobru dobila od EPS-a nije jedini posao za državu u ovoj godini. Samo tokom 2018, prema dostupnim podacima, Ultra kop je radio i na izgradnji kablovske mreže za trafo stanice u Kruševcu ali kao podizvođač. Ceo posao dobila je grupa ponuđača među kojima je privatna firma Elektromontaža iz Kraljeva u većinskom vlasništvu Nenada Kovača poznatijeg kao Neša Roming. U grupi ponuđača za ovaj posao je bila I Elektroizgradnja u vlasništu Grada Beograda, kao i firma Elektroistok – izgradnja, koja je u vlasništvu EMS-a, odnosno Republike Srbije.
Sam Ultra kop je na ovom poslu zaradio 10 odsto vrednosti ukupne ugovorene cene što iznosi 35.486.695 dinara, odnosno više od 300.000 evra.
Podsetimo, kako je prošle godine otkrio Insajder, Ultra kop je kao tek osnovana kompanija sa šest zaposlenih, u konzorcijumu s ostalim firmama radila za EPS na projektima vrednim više od 150 miliona dinara.
Tako je samo osam meseci od osnivanja Ultra kop kao deo konzorcijuma, uz još dve firme, pobedio na tenderu Aerodroma Nikola Tesla za radove na gradnji ograde perimetra, ukupne vrednosti 41,8 miliona dinara.
Mesec dana kasnije, konzorcijum predvođen kompanijom Južna Bačka uvodi Ultra kop kao podizvođača i u posao na gradnji mreže na području ogranaka elektrodistribucija Zrenjanin i Pančevo.
Južna Bačka je u javnosti postala poznata po tome što je, prema pisanju BIRN-a, od Elektroprivrede Srbije na tenderu dobila posao ispumpavanja kopa u Rudarskom basenu Kolubara, bez dovoljno iskustva, zbog čega je uvećana i cena ovog posla.
Vlasnik Južne Bačke je Dragoljub Zbiljić, koji je pred Osnovnim tužilaštvom u Kragujevcu u martu 2014. optužen za utaju poreza, dok se u Novom Sadu zbog istih optužbi protiv njega vodi istraga.
Na pitanje novinara Insajdera na osnovu čega je Južna Bačka za posao u EPS-u kao podizvođača angažovala građevinsku firmu Ultra kop, koja je u tom trenutku postojala manje od godinu dana i imala šest zaposlenih, dobili smo odgovor da „nemaju komentar“.
Sa druge strane, odgovori na pitanja novinara Insajdera stigli su od EPS-a koji tvrdi da Ultra kop, koja prema finansijskom izveštaju za 2015. ima samo šest zaposlenih, ispunjava sve kapacitete za ugovoreni posao.
To su drugari sa šipke Coe Srbina. Prozivali su ih grobari transparentima "jel ultra u kopu?" i sličnim, dok Coa nije instalirao svoje drugare i na tribine tog drugog kluba. Malo su i šamarali na tribinama ispred policije one što pevaju predsedniku da je derpe, pa više ni toga nema, sad je sve ok.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3213 on: 26-12-2018, 12:52:06 »
Konačno da neko reši taj problem večitih sukoba između navijačkih grupa. Svaka čast Vučiću!

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #3214 on: 26-12-2018, 13:16:43 »
Konačno da neko reši taj problem večitih sukoba između navijačkih grupa. Svaka čast Vučiću!
:mrgreen:

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3215 on: 07-01-2019, 15:11:43 »

lilit

• 5
  • 3
« Reply #3216 on: 07-01-2019, 18:49:51 »
Some things you have to do yourself.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #3217 on: 07-01-2019, 19:43:28 »
Kad Vučić dobije nagradu nije problem u Vučiću, nego u nagradi.

Kako ga sad istovremeno nagrađuju i Evropljani i Rusi? U čemu je fora?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3218 on: 07-01-2019, 22:08:09 »
U stabilokratiji?

mac

• 3
« Reply #3219 on: 07-01-2019, 22:34:34 »
To je nešto toliko neoliberalno da nema ni članak na Vikipediji...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3220 on: 08-01-2019, 07:28:52 »
Nema, ali zna se šta je:

https://www.serbianmonitor.com/en/gordy-five-years-see-serbia-as-small-country-dependent-foreign-investors/

RFE: In that case, how do you interpret the harmony that exists between Vucic and the European Union, or rather the governments of certain EU states? He is very respected both in the countries that are on the road to populism, like Hungary, and in those that have other kind of government like Germany. He has said this himself too.
Gordy: My colleague Florian Bieber has concocted this wonderful term “stabilocracy” which means that the West is only interested in seeing whether someone will remain in power and be obedient. It couldn’t care less what that person does or believes in.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3221 on: 14-01-2019, 17:38:51 »
Ne razumem se dovoljno da bih sad tu nešto komentarisao ili svedočio ali evo, pa ko je voljan može da tumači i proverava:

Top 10 ekonomskih manipulacija u SNS brošuri „150+“

mac

• 3
« Reply #3222 on: 14-01-2019, 18:38:12 »
Sa prvih devet se slažem, ali za desetu verujem da iako je neplanski uleteno u trošak, nema šanse da se to jednom ne isplati. Osim, naravno, ako ne bude kao sa klađenjem na Klintonku da sledeće godine otkrijemo da postoji super jeftina transportna alternativa, ali da sad ne možemo da menjamo projekat. A pošto je Vučić baksuz, kome se dešavaju stogodišnje poplave, svetske ekonomske krize, Trampovi, nije isključeno da se i to desi.

Edit: Naravno, glavni problem je, opet, to pokazivanje da oni nikome ne odgovaraju za svoje postupke. Šta će im studija isplativosti, kome to oni moraju da se pravdaju, itd.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3224 on: 29-01-2019, 22:44:37 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3225 on: 30-01-2019, 13:06:26 »
Uzimajući u obzir da je borba protiv korupcije bila jedna od stvari koje su Naprednjaci prioritizovali početkom decenije, tokom osvajanja vlasti i u prvim godinama vladavine, ovo nije sjajna vest ni za njih a ni za ostale u Srbiji:

Srbija pala za deset mesta na Indeksu percepcije korupcije

mac

• 3
« Reply #3226 on: 30-01-2019, 13:11:50 »
Sad čekam Batu da kaže kako korupcija nije problem, jer su i pređašnje vlasti bile korumpirane. Pošto su pređašnje vlasti bile korumpirane korupcija nije problem...

Ne vredi, kako god ta premetnem ove reči nikako ne dobijam smislenu rečenicu.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3227 on: 30-01-2019, 13:53:24 »
onda mojne ih premećeš!

Uostalom, jel Crna Gora imala nižu PERCEPCIJU korupcije i šta bi, pojela maca s kovertom masnom.

Nikad nisam reko da korupcija nije problem, niti da nije problem jer su i prethodni bili korumpirani.

Reko sam da kad je ekonomski program dobar, korupcija je manje bitna. A ekonomski program nije dobar.

Ovdje se pretpostavlja da će se korupcija riješiti policijski a ne politički.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3228 on: 30-01-2019, 14:41:03 »
Na konto lopovluka žutih i dobiše izbore, a narod naivan, misli to sve same poštenjačine, dinara ne bi oteli.

Na kraju, mislim se, in the grand scheme of things, korupcija je manje bitna od demokratske svesti koju određena stranka neguje i poseduje. SNS je ima 0. I još na to kradu.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3229 on: 03-02-2019, 12:38:44 »

tomat

• 4
  • 3
« Reply #3230 on: 03-02-2019, 14:06:48 »
Scenario: Lav Pajkić
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3231 on: 03-02-2019, 14:36:55 »
žalostan je ipak trenutak kad skontam da opozicija nema ni ovo

nekad su bili mnogo kreativniji, ono imali slogane "Uhapsite semafor", pištaljke i šaeveć bilo devedesetih

sad okačili vješala na Terazijama i tako to, baš bezveze su

toliki glumci i reditelji ne znaju 2 efektna minuta da snime

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3232 on: 03-02-2019, 15:34:09 »
Šta je ovo, predizborni spot?

Quote from: Pizzobatto
žalostan je ipak trenutak kad skontam da opozicija nema ni ovo

šta će im, zašto bi se neko drugi ovako blamirao, zar mora sve da bude cirkus? imaju hiljade ljudi koji protestuju, a ovi neka vrte spotove i kreiraju paralelnu realnost za neobaveštene i maloumne.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3233 on: 03-02-2019, 15:37:59 »
Dybuk, naravno da postoje tajkuni o kojima Pajkić priča.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #3234 on: 03-02-2019, 15:48:27 »
Možda je tajkun broj 1 Andrej? :lol:
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3235 on: 03-02-2019, 15:51:03 »
jer je i on brat, i on je svetinja!

misim, može to biti tajkun 32, a da prvih 31 u stvari ima Vučić

al to treba da postavi dodatna pitanja a iz nekog paradoksalnog razloga ih ne postavlja niko

zašto opozicija to ne spominje?

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3236 on: 03-02-2019, 15:51:33 »
Kao što reče Đilas: "vlast vrši inverziju realnosti - sve što oni čine drugima pričaju da neko radi njima".

slobodno to primeniti i na priču o tajkunima.

ed. what tomat said :lol:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3237 on: 03-02-2019, 16:33:23 »
Quote from: Pizzobatto
sad okačili vješala na Terazijama i tako to, baš bezveze su

tek sad vidim vest, kako znamo ko je okačio i da nije provokacija?

reagovanje (slučajno opet Đilas, ali njega i imenuju u članku B92):

Incident s vešalima namerna provokacija, spot SNS koštao 100.000 evra

u međuvremenu, dok se sablažnjavamo zbog vešala, ako si na "pravoj strani", ubiješ ženu i braniš se sa slobode
Nema pritvora za Babićevog vozača

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3238 on: 03-02-2019, 16:50:29 »
ne sablažnjavam se ja zbog vješala, samo mi je to toliko neinspirativno da je prosto čudno koliko glumaca i reditelja je u opoziciji i ništa zanimljivo nisu smislili

ovaj Pajkić ih brate šije. Još ako oni nisu odradili ta vješala, onda tek ništa nisu uradili. Ne znam kako je sad uopšte bolje što NITI vješala nisu njihova? Prosto su sramotno nemaštoviti. Pa Đilas  šalje poruku da je ČAK I TO Vučić smislio.

al generalno, zar ozbiljno počinješ argument sa "kao što reče Đilas"? :)

pa to je već piši propalo

Đilas je za početak tajkun, kao i Rodić koji je takođe opozicioni. Ne znam u kom statusu je Mišković. Prosto reći da je inverzija realnosti to da neki tajkuni hoće promjenu vlasti je besmisleno. Đilas je tajkun.

Tip je posjedovao Direct Media kojim je čistije ali svakako protovučićevski kontrolisao medije u Srbiji ranije. Mediji su padali, prodavali se i dizali se i za one vlasti. Reći da je sad gore je promašeno, ne počinje utakmica u 80. minutu.

ono što se ovdje ignoriše je što Đilas neće da skine rukavice, jer se onda tek može jasno vidjeti koji tajkuni su na kojoj strani

Jer ovdje se promašuje jedina istina: postoji grupa tajkuna A i grupa tajkuna B.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3239 on: 03-02-2019, 17:00:54 »
al generalno, zar ozbiljno počinješ argument sa "kao što reče Đilas"? :)
Svesna sam kako to deluje, ali kad već pominješ opoziciju, a on je najprominentniji opozicioni lik i najveći trn u oku Vučiću, tako da, nemam problem da ga citiram. Uostalom slažem se s njim.

Ne sablažnjavaš se ti, ali se to uveliko spinuje po medijima, pravi se outrage zbog nekakve (neukusne) simbolike dok se ubice slobodno šetaju, e to je licemerje.

Kako Pajkić ikoga šije, Bato zaboga lik je tupavac. No comment.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3240 on: 03-02-2019, 17:17:26 »
nažalost šije. Ne govorim ja ovdje o nekom kvalitetu, utakmica treće lige, domaćin vodi. Samo konstatujem rezultat.

to što je "Đilas trnuoku Vučiću" nije znak ničega

ako već pravimo neke teorije, ja da sam Vučić ja bih kao svog protivnika izabrao najgoreg

Just sayin...

uostalom, odavno se po novinama vuklo da je Đilas Tadiću podmetao klipove 2012. godine, mislim po regionalnoj štampi je to pisalo a ne u Srbiji, te da je to učinio u zamjenu za nešto

a to valjda može da se provjeri, npr da je u izbornoj kampanji smanjio djelovanje svojih aktivista

za to moraju postojati svjedoci jelte, i to mnogobrojni

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3241 on: 03-02-2019, 18:29:39 »
Al, čujte, stvarno je apsurdno da o "tajkunima" i rukoljubu i koferima para pričaju ljudi koji iza sebe imaju aferu Kofer, i onaj mali projekat "Beograd na vodi". Koji su kroz privatne firme ostvarili kontrolu nad presudnim delom medijske javnosti. Koji imaju paralelno tržište rada, raspodele projektnog finansiranja i subvencija iz državnog budžeta.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3242 on: 03-02-2019, 21:14:43 »
al nisam reko da nije apsurdno

samo sam dodao da je apsurdno i da niko ćutanje opozicije ne tumači kao prste u pekmezu

dakle tu, sem možda Radula, ima li ko bez ljepljivih ruku?

jer ako nisu sposobni da audiovizuelno pariraju vlasti, o čemu pričamo

nije da su nesposobni - oni to neće da urade

tomat

• 4
  • 3
« Reply #3243 on: 03-02-2019, 21:21:34 »
Možda je tajkun broj 1 Andrej? :lol:

evo videh malopre na fejsbuku, na stranici Pokojnog Steve, a linkovano izgleda sa Tarzanije :lol:

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3244 on: 03-02-2019, 21:24:56 »
neko ti krade ideje! :lol:

al ovo je neki pojedinac, uradio šta on/ona može

jopet kažem, opozicija misli da su tvitovi efektni a ne video narativi poput onog gore

ne kontaju suštinu autotune-a

lilit

• 5
  • 3
« Reply #3245 on: 03-02-2019, 21:43:06 »
biće vučić još 30 godina.
Some things you have to do yourself.

Filaret

• 2
« Reply #3246 on: 03-02-2019, 21:48:16 »
Све, све али да ми неко објасни самоубиство ДС од Тадића па наниже.

Од Ђиласа који је идеална Вучићева мета због лоповлука и оне Весићеве молбе да буде левичар кад се мора, преко Шутановца - плац на Врачару до туњавог Лутовца који је изласком из студија прешао зенит своје политичке каријере.

Ово је за мене највећа политичка мистерија.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3247 on: 03-02-2019, 22:41:48 »
Ako već prozivamo ove i one, zna li se ko je, šta i s kim Vučić bio u svojoj karijeri? Preletači oko njega što se ponašaju kao da za njih istorija počinje 2012? Mislim, ako je već toliko bitan minuli rad, a sadašnjost jok. :) Ajte molim vas.

Filaret

• 2
« Reply #3248 on: 03-02-2019, 23:29:43 »
Дибук, не знам да ли мени одговараш, али моје питање није инспирисано ничијим минулим радом и прелетањем, чисто кадровски и тиче се Демократске странке.

Та странка систематски пада с коња на магарца и то је оно што ме чуди.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #3249 on: 03-02-2019, 23:34:28 »
ma DS je jedno čudo, oni se raspadaju tries godina

koliko partija je iz njih nastalo, jedno 5-6 svake decenije, nači 15-6 do sada

od Koštunice do DJB