Author Topic: Igre koje najviše očekujemo  (Read 126904 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Igre koje najviše očekujemo
« Reply #250 on: 19-12-2014, 11:19:21 »
Ričard Kobet piše razumno pozitivan prikaz za Dead State:

http://www.ign.com/articles/2014/12/18/dead-state-review

Iz mog igranja sa prvim buildom (bio sam kikstarter beker), ovo deluje kao solidna drugoligaška interpretacija Fallouta sa ubačenim zombijima i borbom koja podseća na Wasteland (dakle X-com). Igraćemo kad se malo zakrpi.

neomedjeni

• 3
« Reply #251 on: 19-12-2014, 11:22:37 »
Ovu igru i ja pratim. Inače, ne znam o čemu se radi, ali izgleda da su zombi RPG-ovi u modi. Zar je Walking Dead baš toliko popularan?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #252 on: 19-12-2014, 11:58:56 »
The Walking Dead je suludo popularan. Strip se, otkad je serija eksplodirala na televiziji, prodaje kao Betmen i Spajdermen spojeni u jedno, serija ima rejtinge u rangu Mad Men, Breaking Bad i Game of Thrones, a igre (barem Telltaleove) se rutinski nadmeću za titule igre godine i fenonemalno se prodaju. Robert Kirkman, slutim, svako veče u san pada sa osmehom. Jebote, Džordž Romero se verovatno pita gde je ON pogrešio...

neomedjeni

• 3
« Reply #253 on: 19-12-2014, 12:11:47 »
A da ironija sudbine bude još veća, svi ljudi za koje znam da prate strip u orginalnoj varijanti kažu da su aktuelne epizode obično đubre.  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #254 on: 19-12-2014, 12:14:39 »
Ja sam stao pred All Out War, dakle pre jedno godinu dana, pa planiram da pristignem u narednih mesec-dva. Meni to sasvim uredno drži nivo kvaliteta. Može se reći da su prvih godinu-dve-tri bile najjače, ali ne mogu da kažem da je Kirkman napravio neki ozbiljan pad u kvalitetu. Vrlo je malo serijala koji imaju preko 130 epizoda plus koje piše jedan čovek sve vreme a koji su imali ovako male varijacije u kvalitetu. Fables je jedan. Ovo je drugi.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #255 on: 19-12-2014, 12:19:04 »
Ja sam stao sa stripom oko #70, i mrzi me malo da se vraćam; seriju sam batalio posle prve epizode; igra planiram kad-tad odigrati.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

neomedjeni

• 3
« Reply #256 on: 19-12-2014, 12:23:01 »
Ja pratim DW trejdove.

A Fables mi je slatka muka. Sve se nadam da će njih i Scalped neko da krene da radi ovde, poput Lock&Key, pa da sebi ne uskraćujem zadovoljstvo čitanja na papiru odlažem čitanje skenova...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #257 on: 19-12-2014, 12:25:55 »
Ja sam actually prošle godine pročitao sve ponovo od broja jedan pa do početka All Out War, baš da premerim koliki je pad kvaliteta i nisam imao problema.

Seriju sam batalio posle prve sezone. A igre su dobre, zaista vredi odigrati. Preporučujem i The Wolf Among Us ljubiteljima Fablesa.

Da, Scalped bi bilo logično da se ovde uradi, ipak je naš čovek crtao a i ima svega 60 epizoda... Ja imam originale, ali, to bih kupio i domaće.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #258 on: 20-12-2014, 11:08:58 »
Square-Enixu se svašta može spočitnuti, ali da još uvek umeju da naprave napaljujuć trejler - umeju. Novi trejler za Final Fantasy XV pokazuje:

1. Ženskog Cida
2. CGI delove koji su drsko atraktivni
3. Gameplay momente koji deluju zaista obećavajuće

Da li je moguće da posle osam godina u razvoju ova igra na kraju bude spasitelj franšize?

Jump Festa 2015 Trailer – FINAL FANTASY XV

A evo malo i work in progress futidža

http://youtu.be/ohsfOAsIPNI

neomedjeni

• 3
« Reply #259 on: 22-12-2014, 09:17:59 »
Dodajem svom spisku taze izašle Lords of Xulima. U pitanju je mali kickstarter RPG naslov na koji nisam obratio mnogo pažnje dok nisam pročitao vrlo detaljan i informativan privju na RPG Codexu, a zatim otkrio da je i RPS imao mnogo toga lepog da kaže o igri. Izgleda da je u pitanju kvalitetna simbioza onoga što smo voleli u Ultima i Wizardry serijalima (odnosno što ste voleli, ja sam u vreme ovih igara mislio da su komjuteri zapravo televizori koje niko nije uspeo da popravi). Kroz svet igre se krećete i istražujete ga iz trećeg lica, ali kad otpočne borba igra vas prebacuje u prvo lice (a kad se završi na loading ekran, dok ne skapirate koliko ste zadrđali i odustanete). Dodao na spisak naslova koje ću kupiti za pet evra za par meseci, kad postane jasno da ih neće niko sem zaluđenika za ovaj tip igara.

http://www.rockpapershotgun.com/2014/12/18/lords-of-xulima/

http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9560

neomedjeni

• 3
« Reply #260 on: 22-12-2014, 10:42:12 »
Sve što ste želeli da znate o monstrumima, a niste smeli da pitate.

http://www.youtube.com/watch?v=s7YlQ-KFsCA#t=60

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #261 on: 22-12-2014, 16:19:14 »
Dodajem svom spisku taze izašle Lords of Xulima.

Meni to stoji na wishlisti na Steamu a čak se i ne sećam kada sam ga stavio niti zašto  :oops: Dobro si me podsetio.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #262 on: 22-12-2014, 17:07:01 »
Hmmm, ovaj review in progress Elite: Dangerous zvuči razumno:

http://www.ign.com/articles/2014/12/19/elite-dangerous-review

neomedjeni

• 3
« Reply #263 on: 22-12-2014, 17:22:20 »
Svakako izgleda kako igra poseduje više pozitivnih nego negativnih strana. Neće doneti novu revoluciju u svet igara, ali ko je to pa očekivao?

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #264 on: 23-12-2014, 14:18:48 »
Gledajući Elite Dangerous na Yutjubu, nameću se neki zaključci.
Borba je sumanuto dosadna, neprijatelj beži, beži, pucaš mu u dupe, ne uzvraća paljbu.
Onda, to hipnotičko prelivanje boja baca u susanicu.
Koncept igranja na serverima, zvuči kao da ima ambiciju da se integriše sa FB, jer oni imaju najbolje i sveprisutne servere u Univerzumu...
Epizoda na Jutjubu, gde se odlazi u sistem s pobunjenim robovima, smrdi na apolitičnu korektnost.
Veliko razočarenje, posebno u Brabena.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #265 on: 23-12-2014, 14:45:12 »
Pobuna robova se odvija na granici imperije i federacije, tako da je moguće da će izbiti i nekakav veći konflikt, što bi valjda omogućilo veće PvP okršaje, što bi moglo biti interesantno...

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #266 on: 23-12-2014, 14:59:29 »
Samo tu funkciju ima. Arena.

mac

• 3
« Reply #267 on: 23-12-2014, 16:09:54 »
Pa teško da će da prave Fallen London od Elite. Ograničene su ti igračke opcije kad se kompletna tvoja interakcija sa svetom svodi na trgovinu i pucanje. Mada, cenim da će vremenom dodavati i drugačije sadržaje, naročito kada budu dodali sletanje na planete.

Lord Kufer

• 4
  • 3
    • Poems and Essays
« Reply #268 on: 23-12-2014, 16:28:00 »
Mogu da kopiraju X3 i naprave bolji interfejs, ali bojim se da im to nije cilj. X3 je unapređena Elita, ma koliko neke izvedbe bile clumsy.
Sletanje na planete ne donosi ništa suštinski drugačije od uletanja u stanice.
Mislim da ta igra neće biti uspešna. Velika su očekivanja, jer je originalna Elita paradigmatična, ali malo toga je isporučeno verzijom 1.0

neomedjeni

• 3
« Reply #269 on: 24-12-2014, 09:23:17 »
https://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/1087013

Po svemu sudeći, što je bilo i očekivano, nova Shadowrun igra će biti smeštena u Hong Kong.

http://forums.obsidian.net/topic/69729-backer-beta-build-392-is-live/#entry1549393

A momci i devojke iz Obsidiana i dalje vredno rade pokušavajući da nađu čarobnu formulu za fajtove u PoE. Juče lansiran novi beta build.

neomedjeni

• 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #271 on: 24-12-2014, 10:39:37 »
Nije baš igra, ali GSC Gameworld su apdejtovali svoj sajt. Meni to NIŠTA ne znači, jelte, jer su ljudi koji su radili S.T.A.L.K.E.R. manje-više dispergovani po nekoliko studija (jedan deo je u 4A games i radi Metro serijal, drugi je u Vostok Games i radi Survarium, treći su oni neki prevaranti u West Games...), no, eto, da imamo na umu...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #272 on: 24-12-2014, 11:24:06 »
Captain Toad's Treasure Tracker sam sa zanimanjem zabeležio još kad se najavio pred ovogodišnji E3. Prikaz Olija Uelša me učvršćuje u uverenju da sam dobro učinio što sam igru priorderovao (mada, evo kako je teško biti Srbin umesto Britanac: igra u Evropi izlazi drugog Januara, kada će je Zavvi meni i poslati, prezjumabli, ali u Britaniji se već pojavila u radnjama jer su trgovci ispravno procenili da će više kopija prodati u poslednjem jurišu pred Božić nego u Januaru dok se svi trezne).  Captain Toadove deonice u prošlogodišnjem Super Mario 3D World su bile odlična intermeca i sjajno je kako je Nintendo od jedne "male" ideje napravio takođe malu ali po svemu sudeći divnu igru. Šteta što neće stići do mene za vreme praznične pauze jer ima malo lepših iskustava od igranja nove Nintendove igre tokom produženih dana lenstvovanja. (Sreća pa sam Donkey Kong Country Tropical Freeze tek zagrebao pa će ona poslužiti).

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #273 on: 24-12-2014, 14:31:04 »
Nije baš igra, ali GSC Gameworld su apdejtovali svoj sajt. Meni to NIŠTA ne znači, jelte, jer su ljudi koji su radili S.T.A.L.K.E.R. manje-više dispergovani po nekoliko studija (jedan deo je u 4A games i radi Metro serijal, drugi je u Vostok Games i radi Survarium, treći su oni neki prevaranti u West Games...), no, eto, da imamo na umu...
Meho zanima me postoji li negde na internetu tvoja recenzija nekog stalkera? Bilo kojeg?
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #274 on: 24-12-2014, 15:04:22 »
Pa, nema baš recenzija ili kritika, ali ima u oviru mog osvrta na igre u 2007. godini ovaj pasaž o prvom S.T.A.L.K.E.R.-u

Jer, na kraju krajeva, prvi veliki šuter u ovoj godini je bio godinama iščekivani S.T.AL.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Izdavaču, firmi THQ se mora priznati dobar poslovni njuh. Doduše, treba im lupiti šamar što su igru posla GODINA razvoja na tržište izbacili barem šest meseci pre vremena, osudivši nas na gomile bagova i ne baš savršenu optimizovanost, ali s druge strane, ovo je značilo da je izbegnuto davljenje STALKERa (ne mogu da kucam više te /&$%$#ene tačkice) u poplavi ispoliranih (a često bezdušnih) šutera u poslednja tri meseca 2007. godine. Ovo mu je obezbedilo sasvim dovoljno prostora i u medijima i na policama prodavnica tako da je STALKER uprkos svojoj hardverskoj zahtevnosti i generalnom utisku nestabilnosti/ nedorađenosti (na primer, u ne-patchovanoj verziji, taster za quicksave je beskoristan jer na taj način snimljene pozicije nije moguće učitati) prodao popriličnu gomilu kopija. Iako THQ možda neće biti izdavač prequela najavljenog za 2008. godinu, treba reći da su učinili dosta da ova prilično nestandardna igra uspe i u poslovično maloj bari punoj krokodila.

Jer, STALKER je, kad se sve sabere i oduzme neka vrsta anti-Call of Duty formule. Pričamo o antitezi skriptovanog corridor-shootinga, o gotovo neviđenoj otvorenosti sveta u kome se igra odvija. STALKER je često opisivan rečima ‘Oblivion sa Kalašnjikovima’ ili ‘Boiling Point bez vozila’ a ja bih u taj silni nejmdroping rado udenuo i svoja dva eurocenta: ‘STALKER je Mercenaries sa pričom’. Dakle, govorimo o svetu u kome je ekologija (u koju ubrajam životinje, mutante, kao i suprotstavljene ljudske frakcije) naglašeno nezavisna od igrača i njegovih nauma. Neskriptovani događaju nalik onima koje smo viđali u Mercenaries, Boiling Point, Oblivion i raznim GTA igrama ovde jako doprinose atmosferi, a njihovo kombinovanje sa skriptovanim situacijama koje se okidaju zavisno od prisustva igrača na određenim mestima uspelo je da učini igru onoliko slobodnom i nepredvidivom koliko je bitno da se stvori utisak duboko zadovoljavajuće nelinearnosti. Toj svrsi pomaže i mogućnost praćenja narativa po sopstvenom nahođenju i odbacivanje ili prihvatanje velikog dela misija (čak i vezanih za osnovnu priču) po izboru.

Međutim, ovo je u osnovi ipak FPS, a ne RPG igra poput Obliviona i vrlo je važno što su ukrajinski developeri uspeli da akciju u igri učine centralnim delom gameplayja, te da je izbruse tako da bude surova i uverljiva. Ovde pomaže odličan AI protivničkih frakcija, kao i vrlo dobar dizajn mapa. Borbe na otvorenom su zato veoma zadovoljavajuće, jer ostavljaju mnogo mogućnosti za taktičko odlučivanje koje znači razliku između pobede i umiranja. Međutim, čak i kad igra devolvira u corridor-shooter, a hodnika ovde ima DOSTA, iznenađujuće je koliko je i tu dobra, atmosferična i ubedljiva.

No, akcija nije jedini, pa čak ni najvažniji deo ove igre. Jer da jeste, sumnjam da bih uopšte potrajao do kraja STALKERa. Naime, pomenuti bagovi i neke zaista loše dizajnerske odluke, ovu igru znaju da učine pravim testom nerava. RPG elementi su loše izbalansirani i preturanje po inventaru tokom borbe, kočenje oružja, stalna borba sa limitom težine opreme koju možete poneti, nepostojanje vozila u igri i konsekventne višeminutne seanse pešačenja, sve to prilično umanjuje slast prilikom igranja. Još gore, ekonomija je u igri skroz naopako postavljena i istraživanje ogromnog predela na kome se ona odvija je direktno obeshrabrivano činjenicom da nikad nemate mesta u inventaru za stvari koje nalazite, da za modifikovana oružja koja ste skupo platili često nema municije, da novca ionako imate previše (što direktno kvari kraj igre) itd. Na svu tu muku, interfejs je zbunjujući do granice animoziteta što ne samo da otežava praćenje priče (pričane kombinacijom izvanrednih kratkih filmova i vrlo jeftinih tekstualnih ekspozicija) već i ume da čoveka dovede do ludila menadžmentom misija koji je, blago rečeno shizofren. I to čak i kada se misije ne zabaguju na pola puta, kao što zna da se desi.

Zašto je i pored sve te muke STALKER jedno apsolutno nezaobilazno igračko iskustvo? Pa, uz već pomenuti gameplay koji kada je dobar, zaista zna da bude izvanredan, STALKER je skoro jedina igra koje mogu da se setim koja uzima za predložak delo iz nekog drugog medija (u ovom slučaju roman Piknik pokraj puta braće Strugacki i film Stalker Andreja Tarkovskog baziran na njemu) i uspeva da ga adaptira na toliko slobodan način da je u igračkom smislu rezultat zadovoljavajući a da je u umetničkom (ups!!!) i simboličkom (ups!!! ups!!!) smislu rezultat, neočekivano, praktično na istom nivou kao i kod predložaka.

STALKER atmosferu remek-dela Andreja Tarkovskog preslikava savršeno, čak je i poboljšavajući time što je smešta u interaktivni medij. Ugođaj raspada i beznađa koji je veliki ruski režiser tako maestralno pretočio iz romana u film, ovde je zapravo pojačan činjenicom da je centralna premisa (o poseti vanzemaljaca našoj planeti) zamenjena premisom o novoj katastrofi u černobiljskoj nuklearnoj elektrani.

Naravno, i Call of Duty 4 sadrži nivo koji se odvija u napuštenom, avetinjskom gradiću Pripjat u blizini nuklearne elektrane i to je jedan od upečatljivijih nivoa ove zaista dobre igre, ali baš se ovde vidi razlika između dizajna velikog i bogatog američkog tima koji želi da napravi zanimljiv nivo, i dizajna malog ukrajinskog tima, sastavljenog od ljudi koji zapravo žive u komšiluku zloglasne elektrane i koji su u STALKER udenuli delić svojih života. Pripjat, jezero Jantar, sama elektrana i njena okolina, u STALKERu svi ovi lokaliteti deluju uverljivije nego i jedan ‘realistični’ lokalitet do sada viđen u igrama. Ne samo da geografski ovo deluje ‘prirodno’ u meri većoj nego što je to čak i Far Cry bio, već je i na simboličkom nivou ovo najuverljiviji virtuelni ambijent u kome pamtim da sam se ikada našao. Naravno, kritika je ove godine isticala Bioshock kao najdetaljnije i najuzbudljivije virtuelno okruženje u FPS ponudi, ali STALKER je, u mojoj glavi, pravo mesto na onaj način na koji su to mesta na kojima sam zaista bio.

Povrh toga, STALKER je džinovska metafora u kojoj sva pucnjava, svi mutirani, skoro demonski entiteti sa kojima imate posla služe samo kao nadev za osnovnu notu igre a koja se sastoji od veoma osetne kombinacije kritike spram ali i nostalgičnog prisećanja sovjetskog sna. STALKER nije samo prikaz raspada tehnologije i arhitekture pobeđenih jačim ekonomskim modelom, već prikaz raspada snova čitave nacije, čak grupe nacija, prikaz buđenja i očajanja koje nastupa posle njega, prikaz snova na javi koji slede kao prirodna odbrana od očajanja. STALKER na kraju igre ne sadrži klasičan bossfight niti bilo šta slično (greh koji je prilično osakatio završnicu Bioshocka), već zaključak ove metafore, tačku na kraju rečenice, rečenice o očajanju, gubitku i nadanju. Ali i pre samog kraja, igra na sve moguće načine komunicira svoju poruku o siromaštvu koje nastaje kada se ekonomija sna zameni ekonomijom liberalnog kapitalizma, kada se moć imperije ‘slobodnog čoveka’ uruši u kataklizmi koja dotiče čak i onostrano. Ovo je sugerisano ne toliko rečima, koliko slikama, prizorima stalkera koji sede oko vatre i sviraju giraru ili se bore i ubijaju, opremljeni kombinacijom vojnog naoružanja, HTZ opreme i nasumično prikupljenih otpadaka… Malo me je koja igra kao STALKER navela da o njoj mislim i izvan vremena provedenog za kompjuterom…

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #275 on: 25-12-2014, 14:43:01 »
Odlicno, hvala. Nikad nisam igrao clear sky, mogao bih da ispravim tu nepravdu.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

mac

• 3
« Reply #276 on: 30-12-2014, 01:47:42 »
Evo za Lorda, jedan mali okršaj u novoj Eliti, sa komentarima: https://www.youtube.com/watch?v=1-dHqX5cFB0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #277 on: 30-12-2014, 11:21:14 »
Ovaj Final Fantasy Type-0 je, iznenađujuće, postao moj najočekivaniji naslov prvog kvartala naredne godine (dobro, uz Bloodborne, naravno). I sve je napaljućiji:

http://www.ign.com/articles/2014/12/29/final-fantasy-type-0-s-influences-emotions-and-maturity

neomedjeni

• 3
« Reply #278 on: 31-12-2014, 09:21:02 »
http://www.gamebanshee.com/news/114905-harebrained-s-next-shadowrun-title-set-in-hong-kong.html

Definitivno potvrđeno da je naredna Shadowrun igra smeštena u Hong Kong.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #279 on: 07-01-2015, 09:31:41 »
Interesantan projekat vezan za Elite: Dangerous:

Game Recreates Entire Galaxy, 1,000 Players Determined To Explore It

neomedjeni

• 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #282 on: 08-01-2015, 12:59:33 »
Da, pa nekako se od samog početka Beamdogovog rada ovo očekuje. Da vidimo junake na delu!  :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #283 on: 08-01-2015, 13:05:36 »
Pa, ja bih se usudio da kažem da se najviše očekuje BG3, ali toga još nema.  :lol:

Mada mi uopšte neće biti krivo ako naprave dobru avanturu smeštenu u period između BG1 i BG2. Pretpostavljam da je jedini razlog zbog kog igra neće biti RPG taj što party iz keca ne može da se leveluje, ako ćemo da budemo verni dogmi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #284 on: 08-01-2015, 13:15:04 »
Ja nemam utisak da ovo neće biti RPG.

neomedjeni

• 3
« Reply #285 on: 08-01-2015, 13:21:43 »
Pa, tekst govori o Infinity Engine avanturi. S tim što bi bilo razumno pretpostaviti da će igra suštinski više ličiti na RPG bez levelovanja. Na onim sličicama koje se kriju iza linka se vide neki kompanjoni iz orginalnog Baldurs Gejta, te ćemo verovatno ponovo voditi šestočlanu družinu lutalica koja je zalutala u nove nevolje.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #286 on: 08-01-2015, 16:26:01 »
http://wccftech.com/witcher-3-wild-hunt-official-pc-requirements-revealed/

Smejem se i plačem.

Da, i ja pogledah minimum zahteve za Witchera...po njima, imam taj procesor što predlažu za minimum, grafičku definitivno ne, a jedino što imam i preko preporučenog jeste ram memorija, koje imam 12gb.

Nislim, uvek je Witcher zahtevao dobar računar i pomerao granice, ali ovo... :lol: :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #287 on: 08-01-2015, 16:32:13 »
Jednog dalekog dalekog dana, sa novim računarima u vlasništvu, smejaćemo se današnjim mukama i uživati u odličnom RPG-u koji je istovremeno i vizuelna gozba. Sad samo treba čekati i štedeti.  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #288 on: 13-01-2015, 17:46:44 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #289 on: 14-01-2015, 10:51:49 »
Na GoGu se može za razumnih dvanaest evrilija priorderovati rimasterovani Grim Fandango.

http://www.gog.com/game/grim_fandango_remastered

Ne kažu kad će, samo piše SOON.

neomedjeni

• 3
« Reply #290 on: 14-01-2015, 10:57:23 »
Hm, videćemo.

Sunce ti, novi Shadowrun razbija na kickstarteru!!!!

https://www.kickstarter.com/projects/webeharebrained/shadowrun-hong-kong

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #291 on: 14-01-2015, 10:59:59 »
Da, iskidaše. Samo da mi legne neki keš, pa ću i ja da uletim.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #292 on: 14-01-2015, 11:39:52 »
Potvrđeno je (doduše, omaškom, ali poklonu se u zube ne gleda): Creative Assembly radi Total War igru smeštenu u Warhammer univerzum. Dakle, Total War: Warhammer.

Biće to najbolja igra ikad ili makar blizu te titule!

neomedjeni

• 3
« Reply #293 on: 14-01-2015, 13:30:12 »
Kakva drska i ničim izazvana provokacija. Znano je da je Planescape najbolja igra koju je svet video i da nije bilo, nema, niti će biti bolje od nje. Haug.

Antoni Dejvis, zaposleni u Obsidianu, koji ne radi na Pillars of Eternity ali je dobio priliku da je igra je našao vremena da na RPG Codex-u otvori topik u kom se bavio svojim utiscima o PoE. Imamo izveštaj gotovo iz prve ruke.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/anthony-davis-pillars-of-eternity-full-game-impressions-unmarked-spoilers.96472/

neomedjeni

• 3
« Reply #294 on: 14-01-2015, 20:28:53 »
Gospodo, Dan D je obelodanjen. Zaokružite crvenim flomasterom 26. 3. 2015. godine.

http://forums.obsidian.net/topic/70039-update-88-final-sprint-and-release-date/#entry1557176

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #295 on: 14-01-2015, 21:54:40 »
Sem ako ga opet ne odlože, naravno.  :lol:

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #296 on: 15-01-2015, 00:20:02 »
Meho, nešto me interesuje, tolika se prašina digla oko OUYA konzole, mnogo para je narod uložio, tresla se gora a izgleda da se rodio miš. Vidim, konzola je valjda puštena u prodaju, ali niko ništa ne priča o istoj, nikakve utiske ne nalazim, a i ono što sam površno preletio ne čini se dobrim za OUYA konzolicu...

Imaš li ti kakvih informacija?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #297 on: 15-01-2015, 08:02:42 »
Pa, imam, imaš moje postove iz prošle godine koji vele da je sve što smo mislili na kraju bilo istina:

Konzola je neudobno dizajnirana (jer su je radili ljudi sa malo iskustva), većina igara je prosto prebačena iz običnog google play storea u Oyua radnju (i, ne, ne možeš samo da linkuješ svoj google nalog i da imaš sve igre koje si ranije kupio), ekskluzivne igre nisu dobre a dobre igre (Towerfall Ascension recimo) nisu ekskluzivne, kontroleri su smeće, radnja je smeće i sve u svemu 90% ljudi je koristi za emulaciju SNES-a, Mega Drivea itd.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #298 on: 15-01-2015, 08:07:52 »
Nego, ja sam došao da kažem da je najavljen novi Fire Emblem i da to znači da i najdepresivniji među nama sada imaju razlog da sa malo više optimizma gledaju u sutra. Igra još nema ni ime (sem u Japanu gde se zove Fire Emblem If) ni njavljen datum izlaska, ali u Intelligent Systemsu poručuju da će raditi neke stvari koje ni jedan naslov iz serijala do sada nije. Oh! Uzevši u obzir da je poslednja iteracija ovog serijala, Awakening, po mnogo čemu bila i najbolja, mnogo očekujem od ovoga.

P.S. A od istog studija, Codeame STEAM je najavljen za 13 mart... U Americi...

neomedjeni

• 3
« Reply #299 on: 15-01-2015, 09:19:17 »
Sem ako ga opet ne odlože, naravno.  :lol:

Ili inteligentne mašine u međuvremenu dignu bunu i okončaju eru dominacije biološkog otpada na zemlji.

Nego, ne znamo ni kako se igra zove, ni u koji bismo je žanr metnuli, ali dovoljno je da znamo da gosn Kris Avelone trenutno developing background lore, environment concepts and companions for a new fantasy setting, as part of his responsibilities as the project lead for an unannounced title, pa da zadahćemo od žudnje i svrstamo je u igre koje oćemo da po...igramo.

http://www.gamebanshee.com/news/114952-chris-avellone-working-on-new-fantasy-setting-project.html