Author Topic: Nightflier's RPG  (Read 3482 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
Nightflier's RPG
« on: 28-12-2014, 16:56:13 »
Strictly speaking, ovome nije mesto ovde - ali kada već imam svoj potforum, bolje da postujem ovde nego da se rasplinjujem. Elem,

Ako nekoga zanima, evo fajla sa mojim kućnim pravilima za frpovanje. Pravila se u ogromnoj meri oslanjaju na Pathfinder RPG sistem i za sada ne mogu da stoje potpuno samostalno, premda mi je dugoročni cilj da u nekom trenutku ovaj dokument sadrži SVE što je potrebno da bi se napravili likovi. Za sada su osnovne fantazijske klase prilično izmenjene i prerađene tako da budu modularne, sa idejom da igrači mogu da relativno lako kreiraju bilo koji fantazijski koncept požele. Glavni motiv za izradu ovih kućnih pravila zapravo je svet u kojem se moje igre (priče) odvijaju - svet umoran od rata i iznudice, ali na ivici novog sukoba kontinentalnih razmera. Ideja je da priče koje se pričaju (igre koje se igraju) budu grimdark, po uzoru na "Crnu četu" Glena Kuka, Aberkrombijeve ili Martinove romane. Magije ima, ali nije tako lako dostupna i obilna. No, za sada ne bih ulazio u priču o svetu. Evo kućnih pravila, pa se možda nekome nađu od koristi.

https://www.dropbox.com/s/8otf62thd75ni52/Nightflier%27s%20Houserules%20v.%201.2.pdf?dl=0

U nekom malo docnijem trenutku postovaću i ono što imam napisano od worldbuildinga.
Sebarsko je da budu gladni.
First 666