Author Topic: Političke implikacije (video-)igara  (Read 7398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Političke implikacije (video-)igara
« Reply #100 on: 21-02-2018, 15:41:48 »
Er, da, "sarkastičan" verovatno nije pravi termin, možda je trebalo da napišem "ciničan". U svakom slučaju, Kingdom Come: Deliverance jeste na nišanu već par godina upravo zbog Vavrine istorije sa gamergateom. I ja sasvim mogu da shvatim da gejming novinari koji su bili jedna od prvih meta gamergatea, imaju prirodnu reakciju da zagorčaju život nekom ko je bio glasni podržavalac te inicijative. Ali nek se bar potrude oko argumentacije, ovo što je Purchese ispisao je nedostojno i njega kao autora  i gejminga kao te neke kulturalne pojave... (Htedoh da napišem "i jurogejmera" ali setio sam se bizarnih tekstova Toma Bramvela pred kraj njegovog uredničkog staža...)

Calavera

• 3
« Reply #101 on: 21-02-2018, 16:12:12 »
(Htedoh da napišem "i jurogejmera" ali setio sam se bizarnih tekstova Toma Bramvela pred kraj njegovog uredničkog staža...)

ne zaboravimo aktuelnu listu igara godine na kojoj je persona 5 bila na 47. mestu!!!

neomedjeni

• 3
« Reply #102 on: 21-02-2018, 16:13:32 »
Ako je suditi po toj listi, zvuči kao čovek na mestu.  :lol:

Calavera

• 3
« Reply #103 on: 21-02-2018, 16:20:30 »
kao prvo, kako te nije sramota  :P  a drugo, nije bramwell sklepavao tu listu, nego sam je stavio kao jos 1 razlog zasto ne treba verovati eurogameru  :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #104 on: 21-02-2018, 16:28:10 »
Joj, izvinjavam se, pogreših.

Dakle, ako je suditi po toj listi, zvuči kao sajt na mestu.  :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #105 on: 23-02-2018, 09:07:05 »
http://youtu.be/1ZJeAjbv2cc

Pročitah da je urnebesno, pa da postujem ovde video, da se ne zagubi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #106 on: 26-02-2018, 09:09:39 »
Da odma kažem da nisam ovo gledao (kao da je bilo ikakve sumnje u to), ali da bi moglo biti zanimljivo:

https://youtu.be/m2u5iVKJ0x0

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #107 on: 26-02-2018, 10:59:52 »
Mislim da ste čak preblagi prema čoveku koji očigledno u ovom slučaju nije imao pojma o čemu govori.

Друже Неомеђени, мислим да сте преблаги према човјеку који је очигледно потпун идиот. Лец кол а спејд а спејд.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #108 on: 26-02-2018, 11:07:51 »
Немам појма ко је овај Вавра, али звучи као човјек на мјесту. Размишљам чак да му пружим подршку тако што ће тај Кингдом Кам да буде прва игра коју ћу одиграти на новој конфигурацији (ако икад успијем да је саставим).

neomedjeni

• 3
« Reply #109 on: 26-02-2018, 11:08:24 »
Mislim da ste čak preblagi prema čoveku koji očigledno u ovom slučaju nije imao pojma o čemu govori.

Друже Неомеђени, мислим да сте преблаги према човјеку који је очигледно потпун идиот. Лец кол а спејд а спејд.

:lol: :lol: :lol:

Očigledno sam dozvolio drugu Mehu da me zarazi svojom filozofijom trpeljivosti. Sreća te ste na vreme reagovali, druže Harvestere.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #110 on: 26-02-2018, 11:19:36 »

Očigledno sam dozvolio drugu Mehu da me zarazi 

Pa, vi ste, druže Neomeđeni, insistirali da ne koristimo kondom, gunđajući da je to još jedna od podlih zapadnjačkih smicalica da nas oslabe.

neomedjeni

• 3
« Reply #111 on: 26-02-2018, 11:24:35 »
Priznajem da mi jedno 2-3 sočne replike trenutno prolaze kroz glavu, ali se plašim da bih time naterao druga Petronija da nas se i ove godine javno odriče.  :lol:

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #113 on: 13-03-2018, 20:31:40 »
Прочитао сам већи дио овог првог чланка и чини ми се да је његов аутор у одређеној мјери ментално хендикепиран. Настављам при повратку из биоскопа.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #114 on: 13-03-2018, 22:02:27 »
 :lol: :lol:

Meni je to više onako baš akademsko povlačenje paralela, koje je zanimljivo kao sofistička razbibriga ali ne može da se preslika u stvarni svet tek tako. Činjenica je da jedan deo gejmerske populacije naginje altrajtu, ali činjenica je da drugi deo naginje ulevo itd. Tako da...

lilit

• 5
  • 3
« Reply #116 on: 20-04-2018, 11:17:44 »
vreme radi protiv ovih likova. ostariće i izumreti. that's all I have to say about that.
Some things you have to do yourself.

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #117 on: 20-04-2018, 11:30:22 »
In South Korea, Gamers Stage An Inquisition Against Feminists

????
Prosto za ne poverovati. Jadnici kako su se samo usudili da napadnu kult! Kako samo smeju da napadaju jadne i nezaštićene, željne moći i dominacije! To se ne sme! Na lomaču sa njima! Smrt supremacizmu-fašizmu, sloboda feminizmu... :twisted:
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #118 on: 22-04-2018, 12:39:02 »
Sjajan članak (nije prvenstveno o video-igrama, ali ne znam gde da ga denem):

https://www.theverge.com/2018/4/19/17250892/ready-player-one-book-facebook-internet-dystopia
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

akhnaton

• Against all
  • 4
  • 3
  • I Walk Alone... and not give a damn...
« Reply #119 on: 22-04-2018, 18:46:17 »
Sjajan članak (nije prvenstveno o video-igrama, ali ne znam gde da ga denem):

https://www.theverge.com/2018/4/19/17250892/ready-player-one-book-facebook-internet-dystopia

Bookmarkovao ga. Posebno dobar onaj deo sa izjavom CEO Reddita... Čovek pojasnio. Nema cenzure, ma koliko neko kmečao i drečao, vrištao i proklinjao, ulazio u starbucks i tako to.
Politically Incorrect member of "Snage Haosa i Bezumlja"

ankh Em Maat  since 1973.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #120 on: 22-04-2018, 21:25:40 »
Ovo je primer Poovog zakona koji treba da ide na wikipediju.

Al dobro, svako u tekstu vidi ono što vidi, interpretacije ne treba da robuju namerama autora, naravno.

Father Jape

• 4
  • 3
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #122 on: 21-07-2018, 07:46:37 »

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #125 on: 13-08-2018, 21:18:51 »
But video games can and should be put to work for leftwing politics at this moment of cultural and political uncertainty.

И ту негдје је отприлике вријеме да се, менталне хигијене ради, престане са читањем чланка.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #126 on: 13-08-2018, 21:24:47 »
Ja sam se u tome dobro uvežbao, i prestao sam, takoreći, da "čitam" članak još tokom čitanja Mehovog posta.  :lol:
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #127 on: 13-08-2018, 22:34:23 »
Па и мени се упалила лампица још код "прогрессиве", ал реко да ипак испоштујем колко се може :-)

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #128 on: 13-08-2018, 22:41:16 »
Идеја живи, шири се полако...

Njemačka uklonila zabranu isticanja „nacističkih“ simbola u video igricama

Njemačke vlasti uklonile su stroge zabrane isticanja i korištenja „nacističkih“ simbola zbog potreba i njihovog uključivanja u video igrice.

Ukoliko se budu koristili na „društveno adekvatan“ način, simboli poput svastike, odnosno zastava Trećeg Reicha, moći će se koristiti u video igricama, prenosi RT. Iz državne Institucije za regulaciju softvera za zabavu (USK), koja je odgovorna za propisivanje starosne dobi za video igrice, naveli su kako će se pobrinuti da ovakav potez ne prijeđe u promoviranje „nacizma.“

Samo one igrice koje se jasno ne budu slagale s ideologijom nacionalsocijalizma moći će koristiti inače zabranjene simbole.

Jedan od primjera je i poznati serijal video igrice Wolfenstein, u kojoj su se za njemačko tržište mogli naći prikazi portreta Adolfa Hitlera bez brkova, dok su svastike bile zamijenjene raznim drugim simbolima. Fanovi video igara dugo godina su zahtijevali realističnije prikaze, sukladne onima u filmovima.

http://tribun.hr/njemacka-uklonila-zabranu-isticanja-nacistickih-simbola-u-video-igricama/

neomedjeni

• 3
« Reply #129 on: 14-08-2018, 07:56:04 »
Rekao bih da je smajli nakon Gardijana postavljen kako bi implicirao oprez prilikom kliktanjana na link.  :lol: 

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #130 on: 21-08-2018, 10:58:42 »
Na tviteru je upravo u toku mini-skandal u vezi CDPR i njihovog dugoočekivanog Cyberpunk 2077 jer je osoba koja upravlja nalogom za ovu igru malopre upotrebila "Did you just assume their gender?" šalu koja je em stara em baš ne očekuješ da bude korišćena od strane PR osoba na tviteru. Očekujte mnogo think pieceova sutra  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #133 on: 26-09-2018, 08:18:59 »
Pošto se bura oko raspada Telltalea, ostajanja gomile ljudi preko noći bez ikakvih prihoda (jer, para za otpremninu, ko je TO očekivao, nema) i ciničnih diskusija hoće li poslednja sezona The Walking Dead ipak nekako biti kompletirana (na kraju krajeva, gomila ljudi ju je kupila unapred) uletanjem nekih drugih developera u kazneni prostor i lupetanja da bi otpušteni Teltaleovi radnici trebalo ipak da završe rad na njoj makar i bez para, zgodno je da ponovo pomenemo da je (američka) industrija videoigara i dalje apsurdno eksploatatorska prema ljudima koji igre actually prave, te da odsustvo sindikalnog organizovanja - ma koliko sindikati bili prokaženi kao birokratska pribežišta za ljude koji ne bi da rade a bi da ih plaćaju za sastančenje itd. - omogućava radne uslove koji su verovatno melem za uši svakom libertarijancu ali nama ostalima deluju kao nešto iz devetnaestog veka. Pomislimo na to kad igramo igre, valja se. U tom smislu, kolumna Veslija Jin-Pula:

When did we forget people - not brands - make games?                                 

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #134 on: 06-12-2018, 06:21:58 »
I ekonomska politika je politika  :lol: :lol:

Rapper 2 Milly Sues Epic Games For Stealing His Dance

Ali, mislim, jeste zanimljivo: s jedne strane moćna kompanija (sa, setimo se, između ostalog, kineskim kapitalom), a sa druge pripadnike istorijski ugnjetene manjine. A opet, da li možeš da kopirajtuješ par telesnih pokreta? Dakle, ne koreografiju, nego bukvalno par pokreta?