Poll

Koji zanr vise volite?

Horor
11 (40.7%)
SF
16 (59.3%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Horor vs SF (film)  (Read 9237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
Re: Horor vs SF (film)
« Reply #100 on: 27-09-2015, 16:51:12 »
A ja repliciram na tvoje 'nema nikakve veze sa brojem...' gde zapravo impliciram da je umesto 'i ... i' mozda trebalo upotrebiti 'ili...ili', jer ne idu te dve stvari uvek u kompletu, stavise, kao u moja dva primera medjusobno se isljucuju kako raste broj odgledanih i jos cesce, repriziranih filmova.

Mozemo ovako da sitnicarimo do sutra, methinks. :) Ali i dalje mislim da sustinski ne pricamo o istim stvarima ovde :lol:

trt-mrt

• 2
« Reply #101 on: 27-09-2015, 16:57:06 »
al bar formalno :)

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #102 on: 28-09-2015, 12:24:22 »
Mene u horrorima najjači radi ono što prikazuje samo nagoveštaj zla, a posebno ono što ostane nedorečeno, pa ako to spada pod termin JEZA onda da, ja definitivno obožavam jezive horrore. :)

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #103 on: 29-09-2015, 22:11:49 »
Alien blago vodi na Filmspottingu. A The Canon, koji je podkast dvoje filmskih kritičara o "velikim filmovima", u poslednjoj epizodi sučeljava dva legendarna rimejka: Karpenterov The Thing i Kronenbergov The Fly. Doduše, čisto loženje, pošto bi svaki pravi fan horora ili SF-a trebalo da vidi oba (ja bih glasao za Stvora da moram, ali, pošto ne moram...) Fanovi mogu da glasaju na forumu, ali mislim da je neophodno učlanjenje.

No, ja sam hteo da kažem nešto drugo. Našao sam neke svoje beleške o SF filmovima iz 2013, i na spisku su:
- Oblivion
- Upstream Color
- Her
- Europa Report
- Riddick
(- Gravity) - nije baš SF, ali neki ga svrstavaju

Ovde nema lošeg filma. Objektivno ;) Možda nije svaki po svačijem ukusu, ali svi su različite nijanse dobrog. A neki su odlični. Toliko o tezi da je SF pukao kao žanr.
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd