Author Topic: Đorđe Bajić - "Jedno đubre manje" (Čarobna knjiga, 2015)  (Read 2463 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
Sin jednog od najpoznatijih beogradskih tajkuna odlazi na uobičajenu proslavu svog rođendana u čuveni noćni klub. Ta uobičajenost podrazumeva obilje golih devojaka i alkohola. Međutim, gutljaj najskupljeg šampanjca dolazi mu glave i on se ubrzo, otrovan, stropoštava na pod. Slučaj za inspektora Limana. Nikola Liman, inteligentan i pomalo okrutan inspektor, ulazi u komplikovan i korumpiran svet Mitra Krstića i njegovog otrovanog sina Milidraga, u svet prevara, laži i demonstracije moći...

„U novom krimiću, Đorđe Bajić nas sigurnom spisateljskom rukom vodi u živopisni tranzicijski Beograd – među tajkune i sponzoruše, gorile i starlete, na splavove i u klubove, u svet mržnje i nasilja! Uzbudljivo i krvavo!“ – Vasa Pavković

„Prikazujući korozivni polusvet tajkuna i posrnulih noćnih dama, kontroverznih predaka i tabloidnih potomaka, Bajić traga za noarom ispod neona savremenog Beograda. Skandinavska škola na srpski način.“ – Dimitrije Vojnov

„Poigravajući se elementima različitih žanrova, s jakim lokalnim šmekom i izgrađenim autentičnim stilom, Đorđe Bajić je izvesno izrastao u samouverenog majstora krimića srpske književne scene: originalnog u zamisli i prokleto zabavnog u realizaciji.“ – Pavle Zelić
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Kunac

• 4
  • 3
"zombi je mali žuti cvet"

Agota

• 4
  • 3
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Kunac

• 4
  • 3

zosko

• 4
  • 3
naslov obecava, bez osvrta na plot, sold. :lol:
moving on my own trace

zosko

• 4
  • 3

kojeg je to formata? b5 ili manje?
moving on my own trace

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
Format: 14,5x20,5
We're all mad here.

zosko

• 4
  • 3
hvala za info angel011.
moving on my own trace

Boban

• 3
otišlo na Deponiju, zosko na trodnevnom odmoru a D. vraćena u stari status utepavanja čim promoli nos...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Ghoul

• 4
  • 3
D. vraćena u stari status utepavanja čim promoli nos...

aha.
a taj 'status' će potrajati, možda, idućih 7 dana, dok ovo ne izgmiže opet pod 'novim' imenom...

Boban

• 3
pa, dobro, i ti si izgmizavao pod raznim imenima.
Ja se uvek ponadam, kad se ona pojavi da će biti normalna i ponekad je pustim par dana da se stabilizuje; ali to se uvek završi na isti način.
Posle detaljnog pregleda zoskovih aktivnosti poslednjih meseci, zaključio sam da je njega zaposeo zli demon i da kao takav nikome ne treba, pa je vrlo blizu totalnog bana.
Možda je vreme slobode na ZS forumu okončano, svakako je te slobode bilo daleko previše...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Kunac

• 4
  • 3

Kunac

• 4
  • 3
Umesto klasične promocije romana "Jedno đubre manje", Čarobna knjiga će u sledeću sredu, 1. juna, organizovati NAGRADNU POTRAGU aka POTRAGU ZA ARTEFAKTIMA! Svi oni koji žive u Beogradu i spremni su da se igraju i reše nekoliko misterija u trci su za vredne nagrade.

Potraga počinje tačno u 17:00 časova u Pionirskom parku, a narednih sat će biti sasvim dovoljno da ih rešite i stignete do cilja!

PRVA NAGRADA obuhvata; prvi tom Ripa Kirbija, Komplet Milenijum, te romane: Sabrani roboti, Poslednja želja, Mač sudbine, Hobit + Almanah književne fantastike 1, 2 i 3.

DRUGA NAGRADA obuhvata trilogiju Instrumenti smrti (Grad pepela, Grad stakla i Grad kostiju).

TREĆA NAGRADA: roman Ono što nas ne ubije.

Tu su i PRATEĆE NAGRADE - 10 potpisanih primeraka romana Jedno đubre manje.

Prema tome, ako se odvažite da učestvujete, mala je verovatnoća da se kući vratite praznih ruku

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Kakvo predznanje je potrebno? Kakve veštine su potrebne?

Kunac

• 4
  • 3
U suštini, potrebna je samo dobra volja, nešto malo pešačenja (oko pola sata, otprilike) i kefala. U Pionirskom parku treba pronaći osobu X. Njen identitet/izgled i tačno mesto gde se nalazi biće nagovešteni još ranije, a sasvim konkretno na Fejsu tačno u 17 - tako da je poželjno, mada ne i neophodno, da sa sobom imaš mobilni sa netom i pristupom zvaničnoj FB grupi Čarobne knjige. Osoba X, kada je pronađete, daje mapu/artefakt koja vodi do sledeće lokacije. Na sledećoj lokaciji, čeka sledeća dva artefakta koja upućuju ka konačnom odredištu tj. cilju. Ona/onaj ko cilju stigne prvi/prva, a sa sobom ima sva tri artefakta (jedan dobijen u Pionirskom parku, druga dva na drugoj lokaciji), osvaja glavnu nagradu.