Author Topic: Igra u Tami (Jug Radivojevic)  (Read 1693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
Igra u Tami (Jug Radivojevic)
« on: 08-11-2015, 14:00:51 »
Film se ovih dana reklamira na te-ve, te odlucih da otvorim temu. Zamalo pa Ples u Tami, mogli su vala drugaciji naziv da odaberu.

Viktor Savic opet igra nasilnika u novom angazovanom srpskom filmu.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/603756/Pogledajte-novi-trejler-za-film-Igra-u-tami

Kako Viktor Savić izgleda u ulozi okorelog kriminalca čija je žrtva Tamar Dragičević moćićemo da vidimo u novom filmu Juga Radivojevića.

Film „Igra u tami“ je društveno angažovan film, koji ukazuje na probleme trgovine ljudima i prisilnom prostitucijom. Filmska priča zasnovana je na obimnom materijalu koji se bavio istraživanjem ovih socijalnih problema ali i na pripovetki “Aska i vuk” Nobelovca Ive Andrića.

Bioskopska premijera 10.Novembra. Uloge: Tamara Dragicevic (Aska), Viktor Savic (Vuk), Vuk Kostic (Obrad) i Vladislava Milosavljevic (Zivana).

http://youtu.be/AtmciWNzJCk

Hoce li ovo valjati, sta mislite? Ja sam oprezno optimisticna :lol:

zosko

• 4
  • 3
Re: Igra u Tami (Jug Radivojevic)
« Reply #1 on: 08-11-2015, 14:26:36 »
hm, prije odgledanog trejlera, znaci kao drama/triler, rekao bih da vrijedi 3.2/10. izlizano, a eksterm, znaci daj vise mejnstrim.

nakon odgledanog trejlera kao drama/triler 1/10, a kao komedija 3.7/10. glazba ocaj, hiperaktivnost likova, a tek sta pije krava, mislim, ha, ha... ha... :roll:
dobro, moze se promatrati i u nekom drugom kontekstu izlizanosti, ali opet, ha...... ha... :roll:
moving on my own trace

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #2 on: 08-11-2015, 19:29:44 »
Da, komentari su ti na mestu, definitivno bucno, primitivno, sirovo, puno nasilja. Mada opisuju takav jedan polusvet pa je donekle i ocekivano. Treba nam vise mejnstrima umesto polu-proizvoda kojima smo konstantno izlozeni. Nesto kao Klopka, ili evo, Nicije Dete.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 08-11-2015, 20:14:21 »
zavirio sam i u klopku i nicije dijete; tek za nijansu jace od potencijalne ocjene igre u tami. tu je opet previse patetike oko realno trivijalne radnje; razlikuju se u pristupu obrade/prikaza polusvijeta, nemaju tek isto teziste.
sve je to negdje "kako si mali ivica zamislja" koju god problematiku, nikako svjetskog ranga.

neki miks atmosfere tri spomenuta filma moguce bi podigao razinu.
pod hiperaktivnoscu likova mislim na prenaglasenost, nisu uvjerljivi. znaci sva tri djela pate od prenaglasenosti, samo u razlicitoj atmosferi, dijametralnim pravcima.

gledam tu zavrsnu scenu nicijeg djeteta; mali je dobar, svakako talentiran, ali razmisli sta je tu mogla uraditi kamera. kao i prikaz vuka. bah. u tom slucaju prenaglasena ispraznost. moglo je brze, intenzivnije, kracih sekvenci, jacih kadrova. "udji" kamerom u glavu djeteta, vuka, snimi, prikazi, vizualiziraj osjecaj, podrzi zvukom.
tu tek djelomicno uspijeva. vuk? mogli su snimiti i tele kako odradjeno. :roll:
moving on my own trace

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #4 on: 08-11-2015, 20:20:08 »
Klopka je prisla najblize svetskom rangu od novijih domacih filmova a mozda i uopste.

Vrtim se oko pravog izraza kojim bih opisala Igru (brr, grozan naslov, kako ce ga prevesti: Dancer(ing) in the Dark?!) i opasno smrdi na eksploataciju, to se kod pomenuta dva filma toliko ne vidi i ne oseca.

Mislim, Igra ima ambicioznu premisu i ideju, Ivo Andric, trgovina ljudima - umetnost+drustveno angazovan+cautionary tale. Plasim se da nece dobaciti i da se zagrizlo previse bas zato sto su postupcima i glumom koju si pomenuo uprostili i pojeftinili utisak. Dakle - eksploatacija. Videcemo sta ce ispasti od ovoga.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 08-11-2015, 20:45:08 »
da, eksploatacija, podrazumijevam je u osvrtu na sva tri, tek u razlicitoj atmosferi, u relaciji spram eksploatacije na svjetskoj razini.

ali ja sam ekstreman, t.j. ne postoji vise od dvadesetak filmova koje bih kvalificirao umjetnickim djelom, vrijednima van kratkotrajne zabave, van dokumentarnog ozbiljne obrade koje god problematike, trajne preporuke.

opet taj vuk i pitanje koje se nametnulo u doticnom topicu: napustanje/prihvacenost
nista, eksploatacija. ili je a) pitanje koje nije odradjeno ili b) ocajno odradjeno
evtl. c) namjera, otvoreno, sto iskljucuje razina prikaza

gambling/gaming in the dark? :roll:
moving on my own trace

Agota

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 08-11-2015, 20:50:48 »
ja generalno nemam poverenja u pozorišne reditelje. dakako da je to njima, i samo njima izazov, da se oprobaju i na filmu...na kraju se samo izblamiraju, ko  nikita milivojević, bezveze...
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...