Author Topic: Џонатан Стрејнџ и господин Норел (ББЦ 2015)  (Read 1156 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3

као што је роман незапажено прошао код нас (а освојио хуго 2005, ВФА 2005, локус 2005 и још неке награде), иако је неочекивано издат још 2006. у издању 'народне књиге' у 3 дела (која сад можете купити по цени од 336 динара сваки - или преко нета или у њихове 2 књижаре у центру), тако је овo (по мом мишљењу) изузетнo дело скоро непримећено прошло чак и овим форумом. серија (а и роман сузане кларк) почиње 1807. за време наполеонових ратова у европи, на алтернативној земљи где магија постоји али је изгубљена, и говори о повратку практичне магије оличене у двојици веома различитих чаробњака из наслова. берти карвел (стрејнџ) и еди марсан (норел) су успели да својим извођењем надграде ликове описане у књизи и стварно, од кад сам гледао серију, ми је немогуће да их другачије замшљам. још је боље је што остатак глумачке трупе тек мало заостаје за њима двојицом, што су сценографија и костими изузетни, што звук и музика савршено надограђују ионако добро створену атмосферу (алтернативног) времена.

! No longer available

! No longer available
...barcode never lies
FLA

Irena Adler

• 4
  • 2
Kako bre neprimećeno... :'(
(dobro možda na forumu da)

дејан

• 4
  • 3
па непримећено је, ако упоредиш колико се, рецимо, само овде писало о којекаквим будалаштинама од књига или серија(ла) и то у најбоље време овог форума....а да не говорим ван њега.
...barcode never lies
FLA

Irena Adler

• 4
  • 2
Dobro evo za zapisnik: fenomenalna knjiga, fenomenalna serija, fenomenalni Čildermas (u obe varijante).

дејан

• 4
  • 3
...barcode never lies
FLA

Ghoul

• 4
  • 3
pokušao sam da gledam tog strejndža, ali sam zaključio da nije dovoljno vredan mog vremena, i to za malo.
dakle, nije to negledljivo niti je bez šarma, ali za mene je suviše šareno i vazdušasto-lepršavo-generičko, tako da mu sada ne mogu posvećivati svoje vreme...
no, mogu razumeti da je onima koji imaju vremena za ubijanje ovo sasvim pristojna razonoda.

дејан

• 4
  • 3
што би рекао бобан - високообдарено си прелистао
...barcode never lies
FLA

Ghoul

• 4
  • 3
што би рекао бобан - високообдарено си прелистао

odgledo sam 2/3 prve epizode, i prelistao ostale (pošto sam skinuo celu seriju), i zaključio da je sve to lepo i krasno, ali život mi je sve kraći a ovo prosto nije prioritetno nego eto tako... samo gledljivo.