Author Topic: dibuce reagiraj!  (Read 15623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghoul

• 4
  • 3
Re: dibuce reagiraj!
« Reply #50 on: 07-01-2016, 01:47:14 »
"Tuzila" sam Gula mojim horor kolegama na netu i niko se ne seca da je Exorcist krvav, jedva te scene sa raspecem, neki ni angioplastiju ne pamte. Ko zna koliko je Gul puta pogledao Isterivaca ali bogami i ovi ljudi sa ozbiljnim horor stazom ne uspevaju da prizovu krvavost Exorcista u secanje. :)

ooo, pa ti se to družiš sa nekim velikim horor maherima!
našo svoj svoga, do moga! :D
ako se te neke tvoje 'horor kolege' na netu ne sećaju krvi u exorcistu, onda je problem *očigledno* u ghoulu!

no, toliko o tome.
kao i obično, ghoul je tu samo čist beli sneg i služi da svaka zverka pokaže svoj trag... ;)

nego, sećaju li se ti tvoji horor ortaci krvi u DEEP RED?
i tu ima jedna do dve krvave scene... a i one nešto kratke, blink'n'miss!
(govorim, naravno, o skraćenoj verziji - zabole me da gledam onu od 2 sata! takozvani 'smrđento cut'!)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #51 on: 07-01-2016, 02:15:17 »
Da, jer Deep Red i Exorcist su na istom nivou obviously. :roll:

Osim ovog fantasticnog poredjenja citam samo ArrRrGGggGhhh, WwwaAaahhhh!!!!

Batali.

Bati i ostalima koji slave Srecan Bozic! :)

Josephine

• Guest
« Reply #52 on: 07-01-2016, 02:19:35 »
Batica je, izgleda, slaveći Božić, ne samo omašio temu, već i forum.

Albedo 0

• Guest
« Reply #53 on: 07-01-2016, 02:34:21 »
D, toliko mašiš svaku poentu posljednjih dana da ti ni Nikolas Kar ne može pomoći ;)

Josephine

• Guest
« Reply #54 on: 07-01-2016, 02:48:18 »

Linkin

• 3
« Reply #55 on: 07-01-2016, 05:57:41 »
šta reći, možda nešto ovako:

ma ne lupetaj, slepče - nemam volje da ti crtam ono što je u textu jasno svakome ko želi da ga shvati, a što nije jasno samo onome ko mu prilazi unapred s pakosnom namerom da ga po svaku cenu sahrani (pa se hvata za koješta), što je tvoj jedini cilj, da se ne zajebavamo ovde.

ili možda:

jedino slepcu poput tebe i dalje nije jasno koliko su patetična, pakosna i nebitna ta tvoja sitničarska baljezganja, jebala te definicija da te jebala.

ni ovo nije loše:

zbog tvog slepačkog držanja za definicije nikad nećeš biti su stanju da prodreš u suštinu problema, poput ghoula, nikad od drveća nećeš umeti da vidiš šumu, i uvek ćeš kao bedasta bubalica da plutaš na površini, kao govance.

i zato: SREĆAN BOŽIĆ!!!

Hm. Reklo bi se da je ovo odgovor 'slepom' Kuncu na topiku o Malom Budi. Otkud to ovde? :lol:

Albedo 0

• Guest
« Reply #56 on: 08-01-2016, 21:03:39 »
partage

ima li kakih imaginativnijih načina da se prevede, sem puko dijeljenje, sharing

gugl translejt pridodaje i participaciju kao mogući prevod riječi

a ja bih volio kad bi se to zajedno uglavilo u jednu riječ, ako je moguće

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #57 on: 08-01-2016, 21:17:45 »
Hmm ja sad malo zbunjena pitanjem, al ajde mozda vidi neki cnjakstru pa uleti da pomogne :lol: uvek je zgodno navesti kontekst i efekat koji zelis da postignes izborom sinonima, bas sam gledala da li se rec koristi u ekonomiji npr ili ima neku opstu primenu, itd. Izgleda je uopstena, pa sad mozes mozda i "ucesce"?

Linkin

• 3
« Reply #58 on: 08-01-2016, 21:18:45 »
Izgleda je uopstena, pa sad mozes mozda i "ucesce"?

Udeo.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #59 on: 08-01-2016, 21:26:24 »
Mozda raspodela, distribucija (moci, npr)

Josephine

• Guest
« Reply #60 on: 08-01-2016, 21:47:27 »
Može da bude, Dybuk, ali da je batica stvarno želeo prevod postovao bi kontekst (tj. celu rečenicu). A onda bi pitao i oca džejpa. Kako stvari stoje, jeste udeo u pitanju (part=deo; partage=deo celine, udeo u celini).

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #61 on: 08-01-2016, 21:52:39 »
Pa da, jeste mi palo na pamet da bi mogao da pita nekog strucnijeg kao sto je Jape al kad je vec postovao ovde, da uradimo sta mozemo. Kul.

Albedo 0

• Guest
« Reply #63 on: 08-01-2016, 22:43:34 »
Đejp je valjda englez, sem ako sam propustio njegovu vinsentkasel stranu

pa kontekst je sharing, to jest internet sharing

čitam engleski, oni su francuski partage preveli sharing, ali u tekstu se insistira da je partage i dijeljenje i učešće

kao što mi ovdje i dijelimo određene informacije i učestvujemo, kako to nazvati, ako na francuskom neki to zovu ''partage''?

dakle, možda je sama riječ pogrešna u startu, ali nisam je ja birao već neki prokletnik, koji nije važan sad, a ja ne parlam franse :cry:

ne treba mi stručno mišljenje, no da li Francuzi koriste uopšte ovo i kako ga koriste

nije mnogo važno, ali što da ne pitam, ko pita budala je 5 minuta, ko ne pita budala je čitavog života! 8-)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #64 on: 08-01-2016, 22:49:44 »
Deljenje/davanje.

Je ne parle pas le francais, dammét. 8-)

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #65 on: 08-01-2016, 23:41:30 »
nije mnogo važno, ali što da ne pitam, ko pita budala je 5 minuta...

Šta biva ako ti niko ne odgovori?

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #66 on: 08-01-2016, 23:45:00 »
Uvek vredi proveriti da li se reč koristi u srpskom kao pozajmljenica:
"partaža (fr. partage, lat. pars deo)
deljenje, deoba, podela; deo, udeo, nasleđe; partažni traktat sporazum (ili: ugovor) o podeli, npr. zemlje, nasledstva i dr."

http://vokabular.rs/?search=parta%C5%BEa&lang=sr-lat

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 09-01-2016, 00:10:05 »
Ja se izvinjavam, ali uglavnom ne čitam ceo forum, pa često propustim kad me neko pita, ili kao sad zadocnim.  :oops:

Mada sad pogledah, Klajn i Šipka je ne navode... što naravno ne mora ništa da znači.

Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Albedo 0

• Guest
« Reply #68 on: 09-01-2016, 00:26:55 »
partaža!
nači ništa od učešća i participacije, a kao implicitno i to sadrži
Zahvaljujem svima!

mac, to što pričaš je naučna fantastika, naravno da će da odgovore kad staviš znak pitanja na kraju rečenice, to je prosto kao kad baciš biftek dobermanu! 8-)

treba neko da napiše priču u kojoj ljudi prosto ne odgovaraju na pitanja, to je čist SF 8-)

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #69 on: 09-01-2016, 01:25:33 »
Bože, pa to se meni redovno dešava. Možda ne postavljaš prava pitanja?

Albedo 0

• Guest
« Reply #70 on: 09-01-2016, 01:42:30 »
ne, ne postavljaj znak na kraju, neeeee 8-)

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #71 on: 09-01-2016, 01:44:58 »
?
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Josephine

• Guest
« Reply #72 on: 09-01-2016, 02:25:50 »
Je ne parle pas le francais, dammét. 8)

Učila sam ga 4 godine u gimnaziji i savršeno sam upamtila samo gramatiku. Vokabular ništa. Onda sam otišla u Brisel na 5 meseci i ponovo počela da ga hvatam. No, francuski je težak za hvatanje u letu, a Francuzi nisu dobri sa engleskim (iz nekog razloga, strašno ga teško uče), pa evo preporuke. Volela bih da sam znala za M.Tomasa dok sam bila u Belgiji. Dakle, samo slušaš, ne pokušavaš da zapamtiš (štaviše, to uopšte nije poželjno), nemaš domaće zadatke. Dok slušaš, ponavljaš. Lekcija traje po 7-10 minuta u proseku. To je sve. Izuzetno efikasan metod, isprobala sam ga (trenutno obnavljam francuski). Ima i pirata na warezu, a postoji i način da zaobiđeš zabrane download-ovanja, tj. da tvoj provajder ne zna šta radiš. Prvo, ja sam downloado-ovala svašta preko mozile u Belgiji i niko me nije dirao, ali postoji i browser koji ti omogućava anonimus pretragu neta. Skini Tor browser: https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

Link ga originalnoj verziji M.Tomas lekcija iz francuskog (pa nađi pirat na netu):
http://www.michelthomas.com/learn-french.php

Josephine

• Guest
« Reply #73 on: 09-01-2016, 11:53:18 »
I ne zaboravi da posetiš katakombe.  :mrgreen: Baziliku u Sent Deniju, takođe.  :)

! No longer available

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #74 on: 09-01-2016, 12:52:25 »
Quote from: D
I ne zaboravi da posetiš katakombe.  :mrgreen:

Vec jesam :lol:

As Above so Below, horror film shot in the actual Paris Catacombs

Hvala na savetima, D xcheers

Albedo 0

• Guest
« Reply #75 on: 09-01-2016, 13:17:08 »
kojim savjetima, jel ti parlaš franse ili ne, ko koga trola ovdje? 8-)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #76 on: 09-01-2016, 14:00:40 »
Neeee sad moram da odgovorim :cry:

Vec rekoh Bato. Nikolas Kar? 8-)

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #77 on: 09-01-2016, 14:50:14 »
Je ne parle pas le francais, dammét. 8-)

toliko o integraciji, getoizaciji i izolaciji, stvaranju paralelnog drustva...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #78 on: 09-01-2016, 14:52:14 »
Bila za Bozic na interkulturalnom treningu koji sam nazvala Dybuk: cultural learnings of France :lol:

Tu mi je postalo puno jasnije upravo ovo o cemu pricas. Ni "i" od interkulturalnog :(

Josephine

• Guest
« Reply #79 on: 09-01-2016, 15:16:25 »
Ako ćemo pravo, islamski terorizam na Zapadu je interkulturalnost na delu. xdrinka

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #80 on: 09-01-2016, 15:29:05 »
Bila za Bozic na interkulturalnom treningu koji sam nazvala Dybuk: cultural learnings of France :lol:

Tu mi je postalo puno jasnije upravo ovo o cemu pricas. Ni "i" od interkulturalnog :(

da, bitno je da oni nauce hrvatski, ne mi francuski. :)

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #81 on: 09-01-2016, 18:34:02 »
Hmm ne govorim o tome, ali bi ipak mogli da nauce jedan veliki svetski jezik koji je univerzalan. Pritom ne mislim na srpski.
Naucicu francuski naravno, onoliko koliko mogu ali za ovo sto ti govoris ja nisam ciljna grupa, naime, od nas se ocekuje da napustimo zemlju po isteku angazmana, a ne da se integrisemo. Zato me cudi sto mi objasnjavaju kako da docekam Francuze na rucku, po francuski, koja jela da serviram i sl. Sve francusko, naravno, da kultuni sok ne bi bio prevelik za njih. Gde je tu upoznavanje sa mojim obicajima i kuzinom? :) Nisam ja bas divljak da bi im taj sok bio tolko veliki, majka mu stara.
Ne moraju da uce srpski al neka bar znaju pet recenica na engleskom, kao sav normalan svet.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 09-01-2016, 21:18:49 »
dibuce, izdrzi! mene nijemci jednom tjerali jesti iz nekakvog tanjura sve sa nekakvim siljcima, jbla ih ta kultura. :roll:

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #83 on: 09-01-2016, 22:41:21 »
To se zove viljuska, nasli su je ovde u Srbiji, a posto 'rvatima nista iz Srbije ne valja,
uvalili vam kao njihov izum!
Isto kao i Europa i Ameri sa ljudskim pravima i tolerancijom...samo se zaneli pa poceli i nama da valjaju nesto sto mi bolje znamo od njih...

Josephine

• Guest
« Reply #84 on: 10-01-2016, 19:26:19 »
Eh, da, pošto upravo obnavljam francuski, zaboravih da napomenem povodom ove moje preporuke: kad god sam učila neki jezik po ovoj metodi, bilo mi je potrebno da vidim kako se reč piše. M.Tomas uči govoru, ali ne i pisanju. Rešenje za to je google translate. I kad god se pomene nova reč na disku, proveri se kako se piše, ništa više. I to je to.  :)

Josephine

• Guest
« Reply #85 on: 14-01-2016, 20:00:01 »
Evo, za zainteresovane. Oduševljena sam napretkom. :)

Michel Thomas - French/Youtube

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #86 on: 15-01-2016, 00:15:50 »
Ej, bravo! Ja ne obnavljam, nego ucim, tj krecem. Stici cu i do Tomasa kad savladam neke osnove gramatike. Ako.

Ti si sa francuskim negde ko ja s ruskim, ucila ga 4 godine i sad mi jezik svezan, ali prilicno razumem i citam. Prosto, nikad ga nisam koristila.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #87 on: 15-01-2016, 00:46:44 »
Retrospektiva filmske fantastike iz 2015.

Najbolji horor film:

[Predlozi:]
The Final Girls
Unfriended
It Follows

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #88 on: 15-01-2016, 00:52:38 »
Oh, god :cry:

It Follows da razumem, mada me nije oduvao ali ostala dva, no comment. Mislim da sam ponesto i rekla o Unfriended (bas smo nas dvoje caskali o njemu mislim, ridiculus) a Final Girls.... O bogo :lol:

Verovali ili ne meni je Creep najprijatnije iznenadjenje ove godine. Stvarno.

Oh, i ridiculus, Bone Tomahawk se bas visoko kotira na listama nekih online prijatelja, tako da, ima izgleda nesto tu. :)

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #89 on: 15-01-2016, 01:25:56 »
Čuo sam ja dobre stvari o Creep. Kao i o The Overnight od istog režisera. ;) U stilu, "nije ostalo još mnogo stvari koje bi mogle da se urade sa faund futidžom, a Creep radi jednu od njih."

Meni je, u stvari, u linkovanom članku (tj. izveštaju sa tribine) najčudniji bio izbor najboljih glumaca, što u glavnim ulogama, što u sporednim. Kada si već pomenula Bone Tomahawk, izdvojio bih Dženkinsa odatle i dodelio mu iOskara* za najbolju sporednu ulogu godine.

Jedna od stvari koje mi najviše idu na živce u medijima je da, kada se priča o nekom filmskom radniku (glumcu, režiseru, ali i drugima), ispred njegovog imena se stavi "Academy Award-winner/nominee". Kao da je to najbitnija stvar o njemu. Dženkins je bio jednom nominovan, ali radije bih u njegovom slučaju - mada ne samo u njegovom - stavio "unjustly never an Academy Award-winner" Richard Jenkins.

* moj nikad trejdmarkovan naziv za ličnog Oskara. Problem je u Apple-u. Mada sam razmišljao da to zaobidjem sa mjOskarom ili tako nečim. :)

Agota

• 4
  • 3
« Reply #90 on: 15-01-2016, 14:13:14 »
Najgrče razočaranje:

Krunić: The Last Witch Hunter

Đurić:   Tale of Tales

Tanić:   Cinderella

...ovaj tanić, nema pojma, ovo je najbolja ekranizacije pepeljuge do sada... prvi put bajka ima realan okvir i prvi put je pojašnjen psihološki profil maćehe... tale of tales, isto...ko su bre ovi ljudi???? najlepše bioskopsko iskustvo ove godine mi je autoput, grimizni  i pepeljuga.

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Josephine

• Guest
« Reply #91 on: 22-01-2016, 03:44:07 »

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #92 on: 22-01-2016, 12:42:48 »
 :) Skorpija/Vaga. Znas, postoje gore komb od tvoje u horoskopu!

A sad nesto sasvim drugacije:

http://rifmagazin.novilist.hr/uzvratili-otvorenim-pismom-procitajte-odgovor-leta-3-mladezi-hdz-a/

:|

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #93 on: 22-01-2016, 12:49:51 »
Heh, to me podseća na slavni naslov iz Feral Tribjuna od pre dvadesetak godina kojim su odgovorili više se ne sećam kome ko ih je tužio za uvredu i naneseni emotivni bol. Naslov je glasio otprilike ovako: "Feral Tribune tuži tog i tog zbog nanesene spolne boli: Boli nas kurac za vaše optužbe".

Naravno, oni danas ne postoje a on je verovatno i danas neko mudo u politici ali slatko je to bilo.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #94 on: 22-01-2016, 12:53:08 »
Hehe, osim prigodnih prostota ovo mi je bio bas panclajn

Čisto čudo je da HDZ kao neka stara bolesna kokoš uopće može izleći ikakvu mladež.

:D

Albedo 0

• Guest
« Reply #95 on: 22-01-2016, 13:04:24 »
Karamarko! 8-)

Josephine

• Guest
« Reply #96 on: 22-01-2016, 13:43:36 »
Postavih ti link onako, iz zezanja. :) Horoskop je interesantan sistem i samo tako ga I posmatram.  Nego, tekst za duplu skorpiju kaze da je pakosno stvorenje, dobro si ti jos I prosla.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #97 on: 22-01-2016, 13:51:23 »
Ma znam, super je meni to onako bas za cakulanje, nista ozbiljno. Sto puta sam gledala natalnu kartu i nikako da zapamtim sta mi je na kom mestu, samo znam za podznak. A duple skorpije se makar razumeju sami sa sobom :lol: ova dva principa su skroz suprotna, eros/tanatos, zivot/smrt, ono, dve totalne suprotnosti, pa sad borba kome se carstvu prikloniti! Ja sam inace prakticno vise vaga jer sam na samom prelazu, da sam rodjena koji sat ranije...Mada imam skorpijskih osobina, sto jes' jes'  ;)

ed procitaj ako nadjes pricu "Izlaz iz Kruga" Miodraga Bulatovica. Ima je u zbirci Djavoli Dolaze.

"Uvod: Ovo je prica o meni, njoj - rumenoj kao visnja, i njemu, veselom pa onda neveselom" :)

Josephine

• Guest
« Reply #98 on: 23-01-2016, 02:59:24 »
Eh, pa čuj, nije škorpija predstavnica ni smrti ni tanatosa. To im se više pripisuje jer su strastvene, pa neretko sjebu sve oko sebe i sebe sa svima. Ali jaka strast nije svojstvena tanatosu, pre će biti da je škorpija predstavnica erosa. Škorpija je jedan (deep down) nežan i senzitivan, ali užasno moćan znak. Sad, škorpija/vaga bi, po nekim pravilima horoskopskog sistema, trebalo da bude lepa kombinacija, pogotovo ako si na prelazu sa vagom (cusp dva znaka). Vaga lepo uravnotežava (ublažava) škorpiju/vagu. Meni i ne ličiš na tipičnu škopriju, osim po tom interesovanju za horor i po tome što ne dopuštaš da te gaze, tj. ponekad si malkice preosetljiva, ali to dobro držiš pod kontrolom. Po svemu ostalom si vaga:) Meni je tamna strana meseca (lilith) u škorpiji.

Pročitam. Mislim i da jesam, jednom davno.

Albedo 0

• Guest
« Reply #99 on: 23-01-2016, 03:25:35 »
stani, ti hoćeš s tom mekušastom kombinacijom znaka i podznaka da dobiješ heresy ili violence, svašta! 8-)

kad bude pisalo 'vako nešto: ''when you are annoyed... you display a strong and scornful indifference which may degenerate into thundering fury''

onda možda dobiješ bolju poziciju 8-)

inače, preblag je ovaj horoskop, ja i dalje više volim onaj brutalni