Author Topic: Nemanja Vidić  (Read 2108 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Truman

• 4
  • 3
Nemanja Vidić
« on: 29-01-2016, 16:39:48 »
U zasluženu penziju otišao je moj omiljeni srpski igrač iz perioda dok je nastupao za Mančester Junajted. Pravi gladijator, borac do koske i naravno vrhunski odbrambeni fudbaler. U kvalifikacijama za SP 2006. u tandemu sa Krstajićem primili smo samo jedan gol. Nakon toga kreće pad u reprezentativnoj karijeri i gomila kiksova. Da li mu se smučila ta septička jama pa se zainatio ili se prodao pitanje je na koje nikada nećemo dobiti odgovor. Kako god - jedan je Nemanja Vidić!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Agota

• 4
  • 3
Re: Nemanja Vidić
« Reply #1 on: 29-01-2016, 22:17:19 »
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 31-01-2016, 22:22:23 »
Respect! Jedini komentar na temi od jedne dame. Ljubitelji fudbala su ovoga puta podbacili...al zato nikad ne propuste priliku da se prepucavaju oko Zvezde i Partizana. A za legendu nemaju vremena.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 31-01-2016, 22:36:59 »
Ja bolje da ti ne učestvujem ovde, veruj mi na reč.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Truman

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 31-01-2016, 22:38:11 »
Slobodno daj svoje mišljenje, čak i ako se ne slažemo.
Sri Ramana

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #5 on: 31-01-2016, 22:41:51 »
Je li Nemanja beše u reprezentaciji hvatao lopte rukom, ponekad bez ikakvog opravdanja?

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 31-01-2016, 23:01:08 »
Dobro de, desilo se par puta...
Sri Ramana

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #7 on: 31-01-2016, 23:56:45 »
Englezi ga cjene, to je sigurno.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 01-02-2016, 00:46:13 »
I treba da ga cene. Matori Ferdža je bio maher. Tačno je znao kad treba da kupi igrača, koliko da ga drži u timu i kad da ga pusti dalje. Nije svako mogao biti kapiten u njegovom Mutd, ali kad je došlo vreme prodao ga je bez problema, za velike pare naravno, potrošenog. Nemanja Vidić je bio odličan u Zvezdi, Rusiji i Engleskoj. Za Srbiju bolje da nikada nije zaigrao.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Truman

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 01-02-2016, 00:48:25 »
Preteruješ, kao da si zaboravio kvalifikacije za SP 2006: Dragutinović-Krstajić-Vidić-Gavrančić...Odbrana iz snova. Uostalom, da nije bilo njega ko bi nam igrao...Šteta što se povredio na samom svetskom prvenstvu, inače bi se druga pesma pevala.
Sri Ramana

ex pistol

• 2
« Reply #10 on: 01-02-2016, 03:06:21 »
Truki obavezno pročitaj ovaj tekst
http://www.vice.com/rs/read/nemanja-vidic-nobelovac-fubalske-odbrane[size=78%] [/size]

Išao je glavom gde su drugi jedva podmetali kopačke, nije fraza, dok je bio u Zvezdi mnogo puta sam ga gledao uživo, i uživao.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 01-02-2016, 13:28:08 »
Ovaj je baš fasciniran Vidarom... :-D
A ono "onda možeš da uzmeš sve trofeje" mi je čudno...kao da ga tamo ne vole.
Sri Ramana

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #12 on: 17-12-2017, 01:54:47 »
Један и једини!!!
Наш најбољи центархалф икада!

Прво су га упоређивали са Финцем Семи Хипијом, у то време чланом Ливерпула.
Чуј, Семи Хипија, ко се тог Хипије још увек сећа?

https://www.youtube.com/watch?v=3ubLYJ5sJbM

На дебију за репрезентацију ставио Бобо Вијера у мали џеп.

https://www.youtube.com/watch?v=zkvZYOQfQ6I

Ово је легендарни гол који је дао за Звезду, у последњим тренуцима реванша против Одензеа.

https://www.youtube.com/watch?v=KME_xUShTSQ

Е сад, гробарски комплексаши (који би волели да је Немања њихов) пљују по њему због играња руком у утакмици против Немачке на СП 2010.
Опуштено комплекси, Немања је тад заправо прославио голмана Мустафу Стојкоглуа.
Да није играо руком, не би ни Мустафа одбранио пенал Подолском, и нико никад не би ни чуо за Мустафу.
Видић је иначе играо и повређен за репрезентацију, сећам се и пријатељске утакмице против Шведске - човеку разбијено око, има огроман подлив из меча са Румунима, али игра и пријатељску, иако не мора, и иако је тад већ био звезда Манчестера.

На крају, његова изјава:

Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na „Marakani“. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario… Jedino što nisam, a o čemu sam kao klinac maštao u Užicu, bilo je da posle pogotka protiv crno-belih otrčim na severnu tribinu i – ne vratim se na teren. Ali, da ponovim, Zvezda je san, a Mančester je dokazivanje, profesionalizam – rekao je Vidić.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #13 on: 20-12-2017, 08:32:51 »