Author Topic: Deca u ulozi ubica  (Read 12997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sveti Filica

• 4
  • 2
Deca u ulozi ubica
« on: 12-04-2004, 14:22:56 »
Ajde malo da kontriram Ghoulu.
 Postavio je temu o ubijanju dece a ja ću o deci ubicama i surovostima koja su potekla baš od njih.

- DECA KUKURUZNIH POLJA nije mi toliko surov film (jer je malo verovatan u prirodi) kao remek delo GOSPODAR MUVA.
  Kakva bi prosečna deca bila bez vaspitanja, van sistema vrednosti, bez odraslih i bez obezbeđene hrane?
  xplasmw  xmgw  xtwak  :evil:  :P  xseaeek  xchain  xqqd
  Odgovor nam daje ovaj film.

Na ostrvu gde su im potencijalna hrana skoro samo brze divlje svinje, dečaci stvaraju svoj surov sistem vrednosti. Ko ne poštuje dečačkog vodju, zna se  xgrim

Plavom debeljku stena je pala na glavu) Drugog, potencijalnog straladnika, koliko se sećam hteli su i pojesti.

Ni jedan film eksplicitnije ne objašnjava kako se lako čitava civilizacija moze vratiti unazad, u pecinsko doba k'o Gospodar muva.
  Razbija nam predrasude o pitomoj i nevinoj dečici, anđeličićima koja nikog ne mogu povrediti.

PS: Šta bi na ovako surov prikaz dece rekla forumašica iz NS-a Bilja ?

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #1 on: 13-04-2004, 01:26:35 »
Najopakiji balavac ubica je Demijen iz Predskazanja. Naročito je opasan na biciklu.

daniel dravot

• 4
  • 2
Deca u ulozi ubica
« Reply #2 on: 13-04-2004, 01:34:09 »
au pa ti uopste nisi razumeo osnovnu ideju knjige/filma
ne radi se tu o deci i njihovoj zloj prirodi nego o deci koja su se spletom okolnosti nasla na tom ostrvu i za opstanak izabrala najpogresniji moguci put-da se ponasaju kao odrasli
znaci deca postaju zla, surova pa i kanibalisticki nastrojena onda kada pokusavaju da budu ono sto nisu znaci odrasli ljudi AKA divljaci
tako da ovaj film tesko da razbija te predrasude ako se to tako uopste moze nazvati
We did everything just the way grown-ups would have... what went wrong ?

a sto se tice glavne teme nije bas ubica ali je psiho-christian slater u filmu twisted, gledao kad sam bio klinac i bio mi je prilicno creepy
samo totalni slepac ili neznalica sa nekim ultrabizarnim poimanjem horora

DUNADAN

• 3
Re: Deca u ulozi ubica
« Reply #3 on: 13-04-2004, 01:54:09 »
Quote from: "FiL DeviL"
PS: Šta bi na ovako surov prikaz dece rekla forumašica iz NS-a Bilja ?

ma jok
ok je dok deca ugrozavaju druge :)

Gage iz Pet Sematary
Two tears in a bucket, motherfuck it.

DUNADAN

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #4 on: 13-04-2004, 02:00:54 »
Joffrey u Martinovoj nezavrshenoj A Song Of Ice And Fire
Ayra isto tako

DUNADAN

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #5 on: 13-04-2004, 02:04:40 »
sorry ppl, ovo za Martina :) ja pochela da se prisecam i knjiga.

onaj klinac iz Indijane Dzons II, onaj mali princ, taj je wicked!
klinac u Identity

Lurd

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #6 on: 13-04-2004, 02:12:39 »
Quote from: "DUNADAN"
Ayra isto tako

Ovo je za brigu. Daklem, A R Y A.
My trees...They have withered and died just like me.

Lurd

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #7 on: 13-04-2004, 02:14:45 »
A dete ubica je u It's Alive i nastavcima.

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Deca u ulozi ubica
« Reply #8 on: 13-04-2004, 02:16:42 »
AKIRA

Matilda iz Profesionalca
Proooobaj da u glavi budes sam

Ghoul

• 4
  • 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #9 on: 13-04-2004, 02:22:51 »
Quote from: "Monsinjor Lurdusami"
A dete ubica je u It's Alive i nastavcima.

pa, tehnicki, to 'dete' je mutant-monstrum, pa mozda nije bas pravi primer za temu o deci-ubicama= ima u tom stilu i francuski BABY BLOOD, itd. Naravno, i dete Darije Nikolodi u PHENOMENI bi spadalo u sortu dece-mutanata/nakaza.

inace, u IT'S ALIVE 3 monstrumi nisu vise bebe vec odrasli stvorovi.

naravno, klasicni primer za ovu temu [i najmasovniji] je WHO COULD KILL A CHILD, spanski [osrednji, blago razocaravajuci, sem solidne scene ljudske pinjate]

DUNADAN

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #10 on: 13-04-2004, 02:29:15 »
Ayra isto tako

jeeeee
ovo kao kad odesh kod zubara pa ti se najebe keve jer si pre nedelju dana pojeo Milku sa kexom

Milosh

• 5
  • 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #11 on: 13-04-2004, 02:45:36 »
Takashi Miike's Fudoh
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Deca u ulozi ubica
« Reply #12 on: 13-04-2004, 02:47:24 »
mocni rendzeri   :D
Proooobaj da u glavi budes sam

Milosh

• 5
  • 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #13 on: 13-04-2004, 02:50:31 »
Quote from: "otaku"
mocni rendzeri   :D

xrofl
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Lurd

• 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #14 on: 13-04-2004, 03:02:00 »
Ayra isto tako

jeeeee
ovo kao kad odesh kod zubara pa ti se najebe keve jer si pre nedelju dana pojeo Milku sa kexom

Nego, i treba da te grize savest. Mada, nisi jedina. I moj brat i jedan blizak prijatelj čitaju imena ili složenice tako što provale koja su tu slova pa onda plešu, tipa Frenk SINTARA i sl.

A to za Arju, to svi greše, pa se zato ja iščudjavam - šta je problem kad su 4 slova? Ali eto...

phuzzy

• 4
  • 3
    • http://www.screaming-planet.com
Deca u ulozi ubica
« Reply #15 on: 13-04-2004, 07:33:29 »
Quote from: "daniel dravot"
znaci deca postaju zla, surova pa i kanibalisticki nastrojena onda kada pokusavaju da budu ono sto nisu znaci odrasli ljudi AKA divljaci

Hmmmm, Fil mozda nije shvatio knjigu/film, ali ti ne poznajes decu.

Deca, prepustena sama sebi, jesu surovi mali divljaci.

Ghoul

• 4
  • 3
Deca u ulozi ubica
« Reply #16 on: 13-04-2004, 10:40:49 »
Quote from: "phuzzy"
Hmmmm, Fil mozda nije shvatio knjigu/film, ali ti ne poznajes decu.Deca, prepustena sama sebi, jesu surovi mali divljaci.

Slazem se [za decu], ali mislim da je optuzba vise na mestu ako se usmeri na Goldinga, koga je Dravot dobro protumacio.
Mada, da ne gresimo dusu, cini mi se da ni mr Golding nije bas bio previse explicitan u ovoj ideji, i da nj. roman ostavlja mogucnost da smo takvi kakvi smo [divljaci] ne samo zbog drustva i vaspitanja [nurture], vec da postoji i uticaj 'dzungle iznutra' [nature] =iako je potonji, po njemu, manji.

Sveti Filica

• 4
  • 2
Deca u ulozi ubica
« Reply #17 on: 13-04-2004, 10:46:25 »
Quote from: "daniel dravot"
au pa ti uopste nisi razumeo osnovnu ideju knjige/filma
ne radi se tu o deci i njihovoj zloj prirodi nego o deci koja su se spletom okolnosti nasla na tom ostrvu i za opstanak izabrala najpogresniji moguci put-da se ponasaju kao odrasli

Oh, pa naravno. Uvek je FiL taj koji nije shvatio i koji ne razume neko štivo.  AMA!  :x  Moje mišljenje je da su deca bez nadzora i prepuštena sama sebi uglavnom ZAISTA JAKO JAKO SUROVA.
Ne može niko postati surov naprasno ako to nije.
Čovek (a naročito još ne iskristalisano i neprofilisano dete) je u svojoj prirodi surov ali u savremenim tokovima civilizacije to ne pokazuje ako ne mora i ako mu nije nužda.
 Ali, stavi ga na muke! Oduzmi mu hleba, sigurnost, oduzmi mu mir, postavi ga u poziciju večnog straha od smrti i gladi pa ćeš videti kakve će mu, dotad skrivene osobine, izbiti na površinu.
 Seti se samo kako su se bakice 1993. na ulicama Beograda tukle za one besplatne hlebove. xtwak

Albedo 0

• Guest
« Reply #18 on: 01-09-2010, 20:10:36 »
vrlo zanimljiva tema, šteta što nije preživila... baš me zanima kojih još dobrih filmova ima na ovu temu, mislim starijih, da mi sad neko ne spominje Vinyan (ako je to uopšte dobar film)

Ni jedan film eksplicitnije ne objašnjava kako se lako čitava civilizacija moze vratiti unazad, u pecinsko doba k'o Gospodar muva.

Ja bih rekao da je stvar potpuno suprotna, da je Golding tako prikazao divljaštvo same civilizacije. Djeca su samo sredstvo.

Ista filozofija se nalazi i kod Kubrika u Odiseji.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 01-09-2010, 20:42:36 »
Meni je Rubenov The Good Son ostao u lepoj uspomeni. Ali, što se filmske dece ubica tiče, prvi film koji valja pomenuti je The Bad Seed iz 1956. Nije neki film, ali je prvi u nizu. Zatim, Selo prokletih iz 1960... The Other (1972), Who Can Kill a Child? (1976), The Children (1980), Mikey (1992)... Ima ih. Te nevaljale dece.
"zombi je mali žuti cvet"

Albedo 0

• Guest
« Reply #20 on: 01-09-2010, 20:57:47 »
Child's play (1972) Sidnija Lumea?

to sam ranije tražio i nikad nisam našao...

RedSonja

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 01-09-2010, 21:02:17 »
Frailty
http://images.allmoviephoto.com/2002_Frailty/2002_frailty_004.jpg
Mali Metju Mekonahju - Dzeremi Sampter

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 01-09-2010, 21:20:34 »
Child's play (1972) Sidnija Lumea?

to sam ranije tražio i nikad nisam našao...
Ima da se nađe neki TV rip. Mislim da ga imam ali ga nisam pogledao. Ali zato mogu da preporučim jedan tematski sličan film - isto triler koji se dešava u školi za dečake, uz to snimljen godinu dana ranije u odnosu na Lumetov. U pitanju je Unman, Wittering and Zigo (1971) Džona Mekenzija sa Dejvidom Hemingsom (Uvećanje, Tamno crvenO) u glavnoj ulozi. Dosta je dobar i lepo se uklapa u ovaj topik.

Albedo 0

• Guest
« Reply #23 on: 01-09-2010, 22:11:17 »
gledao sam UW&Z, odličan je.

Djeca ubice, donekle se uklapa i If... (1969)

samo, koliko ja vidim, tu postoje 2 struje

1. djeca su prosto zla kao u UW&Z ili Karpenterovom Selu prokletih

2. djeca su izazvana (kao u If...) ili kulturno uslovljena kao u Gospodaru muva, gdje djeca u pokušaju da stvore društvo ponavljaju greške tog istog društva.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 01-09-2010, 23:11:25 »
Ja bih pre napravio podelu na drugi način:

1) Deca napadaju samostalno
2) Deca napadaju u grupama.

Podela je na prvi pogled tehničke prirode, ali zapravo najčešće suštinski menja pristup.

Takođe, mogla bi se upotrebiti i ova podela:::

1) Realistični pristup::: deca sociopate sklone ubistvu;
2) Natprirodni pristup::: decu opseda zla sila (ili nešto drugo iz fantastične vreće) i nagoni ih da ubijaju.

Zatim, još jedna:::

1) Deca sklona ubistvu su u centru priče,
2) Deca sklona ubistvu su samo začin.

Upravo se setih... Mihalkin B triler iz '94 godine - Relative Fear. Džejms Brolin, Darlen Flugel i Deniz Krozbi u glavnim ulogama. Još jedan nevaljali dečačić... Mada, ovaj film ima, ako se dobro sećam, zanimljiv twist.

Zatil, Little Sweetheart...1989. godina. Džon Hurt i Karen Jang... Ovoga puta je devojčica ta koja ima sklonost ka zločinu.

Albedo 0

• Guest
« Reply #25 on: 01-09-2010, 23:17:59 »
2) Natprirodni pristup::: decu opseda zla sila (ili nešto drugo iz fantastične vreće) i nagoni ih da ubijaju.

dobro, ali gdje onda spada Gospodar muva?

Rasher

• 4
  • 2
« Reply #26 on: 02-09-2010, 00:46:39 »
Eden Lake (2008)

http://www.imdb.com/title/tt1020530/

Grupa dece maltretira i pokušava da ubije dvoje kampera.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #27 on: 02-09-2010, 09:57:24 »
Eden Lake je vrlo solidan film - zapravo jedini koji valja a da je onaj nesposobni Watkins imao svoje prste u njemu.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 02-09-2010, 13:06:03 »
Eden Lake je zaista veoma solidan film. Od novih sa decom koja ubijaju želim da izdvojim i jedan relativno friški francuski film čiji naslov ne bih pominjao zato što je činjenica da deca ubijaju zapravo spojler. (Mada, znate siguirno o kom naslovu se radi... Siguran sam.) A tu je i nešto slabiji The Children Toma Shanklanda.
dobro, ali gdje onda spada Gospodar muva?
U prvu.

Albedo 0

• Guest
« Reply #29 on: 02-09-2010, 14:04:21 »
meni ne zvuči baš najbolje, jer se Golding nije bavio sociopatama, bar ne na nekom personalnom nivou, već samim društvom. Uostalom, postoje mislioci poput Rusoa za koje je samo društvo sociopatska stvar, dakle ne ličnost već samo društvo. To nedostaje u podjeli.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 02-09-2010, 14:34:09 »
Dobro, to sa sociopatama jeste prejaka klasifikacija, bar kada je GM u pitanju. Ali neka zla klica je u toj deci očigledno postojala pre nego što su stigla na ostvo. Pod određenim okolnostima ta klica je proklijala i... Mada, što se podele tiče, jesi u pravu. Trebalo je to malo podrobnije precizirati. Ne mora dete da bude sociopata (mada najčešće jeste) da bi ubilo u filmu koji je snimljen u realističnom ključu. Može biti i psihopata. Šalim se... ;)

Uz usvojenu tvoju primedbu, podela bi mogla da izgleda ovako:::

1) Realistični pristup (dete postaje ubica zbog duševnog poremećaja, sticaja okolnosti ili nečeg trećeg - ali u relanim okvirima);
2) Natprirodni pristup (fantastični motivi stupaju na scenu::: dete je vampir, zombi, zaposednuto nečastivim, pod uticajem nekog izmišljenog psihodeličnog otrova, taj rad)...

(Naravno, ima tu još problema... Na primer, da li se dete-vampir može tretirati kao dete i slično...)

Albedo 0

• Guest
« Reply #31 on: 02-09-2010, 14:43:07 »
GM je tipična britanska polemika, naime, jedan od očeva liberalizma je ovo napisao prije više od 200 godina

''S razlogom verujemo da bismo u slučaju takvog eksperimenta, recimo sa kolonijom dece koja su 'presađena' iz njihovog odgajališta i, nepodučavana i nepodvrgnuta disciplini, ostavljena da stvore svoje zasebno društvo, videli kako se ponavljaju iste stvari koje su se već događale u mnogim različitim krajevima sveta Članovi našeg malog društva bi jeli i spavali, okupljali se i igrali, imali sopstveni jezik, svađali se i delili, jedan drugome bili najznačajnija stvar na svetu i u žaru svojih prijateljstava i nadmetanja zaboravljali na ličnu opasnost i prestajali da brinu za samoodržanje'' (Ferguson, Adam)

sad je pitanje da li su se kod Goldinga te stvari ponovile ili ne?

mislim da je to najvažnije što jedan film ili knjiga treba da odgovori, bar po meni...

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 11-09-2010, 12:51:10 »
The Bad Seed iz 1956. Nije neki film

blasfemija
bad seed je odličan i ujedno zanimljiv jer dolazi iz suprotnog tabora: ovdje se ne problematizira utjecaj društva nego je u središtu pažnje nasljeđe, 'zlo sjeme'

filmovi koji se dotiču problematičnih mladih: Blackboard Jungle, te britanska inačica To Sir, with Love
Over the Edge
Made in Britain

zatim znimljivi filmovi, koledži, učenici i sl. (spomenuti If): Der junge Torless, pa jedan od prvih Vigoov Zero de conduite iz 1933.

problematični mladi, ako se dobro sjećam (a slabo se sjećam filma), Melvilleov Les enfants terribles

Hanekeov austrijski ciklus: Der siebente Kontinent, Benny's Video, Funny Games
i naravno zrelije ostvarenje, najnovije remek-djelo Das weisse Band
Od danas ću biti Kao Sunce Jasan.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 11-09-2010, 12:57:54 »
ne treba zaboraviti ni Bunuela - Los olvidados

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #34 on: 11-09-2010, 18:31:49 »
GM je tipična britanska polemika, naime, jedan od očeva liberalizma je ovo napisao prije više od 200 godina

''S razlogom verujemo da bismo u slučaju takvog eksperimenta, recimo sa kolonijom dece koja su 'presađena' iz njihovog odgajališta i, nepodučavana i nepodvrgnuta disciplini, ostavljena da stvore svoje zasebno društvo, videli kako se ponavljaju iste stvari koje su se već događale u mnogim različitim krajevima sveta Članovi našeg malog društva bi jeli i spavali, okupljali se i igrali, imali sopstveni jezik, svađali se i delili, jedan drugome bili najznačajnija stvar na svetu i u žaru svojih prijateljstava i nadmetanja zaboravljali na ličnu opasnost i prestajali da brinu za samoodržanje'' (Ferguson, Adam)

sad je pitanje da li su se kod Goldinga te stvari ponovile ili ne?

mislim da je to najvažnije što jedan film ili knjiga treba da odgovori, bar po meni...

Pa ponovile su se. Ponovilo se stvaranje hijerarhije, tabora, ratova, zlih božanstava. Goldingova tema jeste da je ljudska priroda zla, i da će se to ispoljiti pod bilo kojim iole stresnim okolnostima.

@Patuljak: Melvilova Derlad su više o brat-sestra dinamici. Jeste da je uzgred to brat-sestra protiv svih ostalih, ali jezgro su njih dvoje, raspad sistema nastane čim dođe neko treći.

Albedo 0

• Guest
« Reply #35 on: 11-09-2010, 18:38:51 »
slažem se da se ponovilo

post koji otvara temu tvrdi da je civilizacija nazadovala u Gospodaru muva, međutim, upravo se ponovila.

--------------------

ima li taj Melvilov film neke veze sa Bertolučijevim Sanjarima?

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #36 on: 11-09-2010, 18:50:52 »
Pa, nategnuto gledano, da. Brat, sestra, neko treći i pičvajz koji sledi... Samo je mnogo bolji. I rađen po Koktoovoj knjizi koja je i kod nas prevedena.
Ali nije sa tačke gledišta tog trećeg nego sestre i brata i pokriva mnogo duži vremenski period, tako da je ta incestuozna napetost bolje razrađena. Ali je i "treći" koji se pojavljuje u bar dva ovaploćenja  :) mnogo zanimljiviji nego tupavi Majkl Pit.

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #37 on: 11-09-2010, 18:54:09 »
Treba dodati da nisam baš nepristrasna, budući da Melvila volim mnogo više nego Bertolučija. Kod Bertolučija je lepša fotografija, ima divnih mladih tela, može to jako da utiče na ocenu, jel.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #38 on: 11-09-2010, 18:59:32 »
Pih. Bertoluči je snimio Posljednjeg kineskog cara, Posljednji tango u Parizu, Ukradenu ljepotu, Čaj u Sahari i još dosta odličnih filmova. A šta je taj Melvil uradio osim Mobija Dika?

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 11-09-2010, 19:04:13 »
da, da, u pravu si, odnos brat-sestra
sad kad kažeš sam se prisjetio iako samo skroz zreo da ponovim taj film
u svakom slučaju, bolje od Dreamersa

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 11-09-2010, 19:09:38 »
Melville je odličan, posebno njegov gangsterski ciklus
Bertolucci ima više 'promašaja', no Konformist je vrh (meni bolji od ikojeg Melvillea)

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 11-09-2010, 19:17:27 »
The Bad Seed je veoma značajan i meni veoma drag, ozbiljno mislim da je Patty McCormack trebalo da za svoju ulogu dobije Oskara (bila je nominovana), ali to ne menja fakat da je ova ekranizacija prilično sejdži i pomalo razvučena (traj 129 minuta). Uz to, cenzori su prekrojili kraj što takođe kvari utisak. Voleo bih da pročitam roman.

Patty McCormack

Eli Roth je trebalo da radi rimejk, ali to se nije dogodilo...

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #42 on: 11-09-2010, 19:32:21 »
Pih. Bertoluči je snimio Posljednjeg kineskog cara, Posljednji tango u Parizu, Ukradenu ljepotu, Čaj u Sahari i još dosta odličnih filmova. A šta je taj Melvil uradio osim Mobija Dika?

xrofl Skidam ti kapu. A uostalom, napisao je i Bilija Bada. Zivela homoerotika!

Patuljak, Konformista jeste Bertolučijev apsolutni vrh (kao celina gledano), ali da se meri sa Samurajem - ne može.
A još sam uspešno preobratila bar dve drugarice u delonoljupce tim filmom.

Franz Xaver von Baader

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 11-09-2010, 19:49:46 »
tu smo po ukusu, barem što se vrhova ova dva redatelja tiče, jevtropijevićka
volim puno Samuraja (i da, izvrsna uloga Delona), no Konformist mi je draži

i da odmah prebacimo bojno bolje na širi plan: Francuzi i Talijani mrtva trka, praktički najjače kinematografije, svaka sa gomilom imena i uspješnica (jedino Ameri konkuriraju obimom), no eto - biram Talijane u foto finišu. pretpostavljam da si ti za Francuze?

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #44 on: 11-09-2010, 20:16:34 »
Uf, generalizacije! Ne volem. Nit Francuzi imaju ista blizu Pazolinija, nit Italijani Romera.
Ja sam za autsajdere: medju romanskim kinematografijama, navijacu za Rumune  ;)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 25-04-2013, 10:07:21 »
ovde, na početku, imamo DETE koje pobije buljuk DECE!

http://x.blogspot.com/2013/01/hideaways-2012.html

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #46 on: 20-05-2013, 12:18:57 »
kvintesencijalni naslov(i) za ovu temu:

COME OUT AND PLAY (2013)

http://x.blogspot.com/2013/05/come-out-and-play-2013.html

Гражданка Шульц

• 4
  • 3