Ili, možda, "Igre u virtuelnoj realnosti"?

Zaslužuje poseban topik jer je jedna od većih igračkih tema našeg doba, hteli mi to ili ne.
Puno toga je Meho napisao na topiku "Novosti iz sveta video-igara", i, iako je moja prva misao povodom ove tehnologije da ona daleko nadmašuje područje igara, ipak ćemo dokazati da smo ovde prvi po prihvatanju (a i kritici

) novih tehnologija, i pokrenućemo raspravu na ovom delu foruma.
Kada kažem da prevazilazi igre, mislim da je lako zamisliti druge vrste upotrebe. Na primer, agenti za nekretnine vam daju da razgledate kuće bez odlaska do samih objekata; ili, prodavci vam daju kacigu da razgledate robu; ili, nastavnici vam dozvoljavaju na času biologije da gledate dinosauruse izbliza... ovaj, možda i ne. Ali shvatate šta hoću da kažem.
Jedno bitno pitanje koje su neki postavili, a ja ovde ponavljam, glasi: kada govorimo o upotrebi u sferi igara, da li VR može da izbegne poredjenje sa 3D tehnologijom u domenu filma i televizije? Drugim rečima, da li je to privlačna ali nepraktična tehnologija koju proizvodjači takve opreme pokušavaju da nametnu tržištu?