Author Topic: Misaone igre (aka puzzle games)  (Read 1153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Misaone igre (aka puzzle games)
« on: 06-06-2016, 23:33:45 »

I dalje nemamo topik o misaonim igrama

Evo, imamo.

Ovo je bilo suviše lako! :lol:

Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

Biki

• 4
  • 3
Re: Misaone igre (aka puzzle games)
« Reply #1 on: 07-06-2016, 00:07:32 »
Nisu nikakve puzzles u pitanju nego me  juce malo dete pobedilo u sahu. I to samo sto sam mu pokazala pravila. Cim je osetio radost pobede resio je da ce da se uclani u skolski sah klub:)

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 07-06-2016, 08:45:59 »
Prvi smartphone sam dobio pre manje od dve nedelje, ali je odmah postao moj verni pratilac pri svim odlascima u WC. Puzzle igre na telefonima su odlicne za tu priliku, ali sam kao prvu instalirao The doors (windows phone je u pitanju), simpaticnu igru koja nije klasican puzzle, vec vise vuce na punokrvnu logicku igru, sto joj moze biti samo plus. Zaplet je manje vise klasican, svaki nivo je slika zatvorenih vrata koja treba otvoriti, jal upotrebom predmeta koji se nalazi tu negde, jal resavanjem mnogobrojnih zagonetki koje variraju od klasicnih glavolomki do problema gde su bitni brzi prsti. Logicki problemi nisu na isti kalup, tako da je svaki sledeci nivo (bar zasad) jedinstven problem. Izgleda fino, mada bih se mogao zakleti da sam vec video punokrvnu kompjutersku verziju, al mi se ne googla bas nesto da bih proverio. Anyway, odlasci u WC u poslednja dva dana su postali mnogo zabavniji.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #3 on: 28-06-2016, 05:27:54 »
There’s a new Professor Layton in development, reports Famitsu. The game, which is apparently part of the mainline series, doesn’t seem as though it will star Layton as its protagonist. Details are scant and more will be revealed next month at the Level-5 Vision event in Japan.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 31-08-2016, 08:47:41 »
Kristijan Donlan piše o igri The Turing Test, novom nasloviu studija koji je napravio Pneuma: Breath of Life:

http://www.eurogamer.net/articles/2016-08-30-the-turing-test-review

Pneuma je bila dosta vidno inspirisana Portalom,a TTT deluje kao da ide istim putem, što nije loše.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #5 on: 03-09-2016, 06:46:28 »
https://youtu.be/RCYXmnno3S0

Ovo je zapravo twin stick shooter u najavi, ali stavljam ga na topik o misaonim igrama jer ima razloga:

From the creators of the award-winning '140', and the lead puzzle designer of Limbo and Inside, comes an innovative and intense new entry in the twin-stick shooter genre. Though it’s deeply rooted in the arcade tradition, THOTH also brings something unique to the table. Each stage in the game is specifically designed to require both puzzle solving and finesse to get through. Players constantly need to think about positioning and timing while making sure to both dodge enemies and avoid collisions.

Aesthetically, THOTH is a vibrant rush of colors, shapes, and patterns accompanied by a brutal soundtrack by electronic music pioneers Cristian Vogel & SØS Gunver Ryberg. The imposing aesthetics and the relentlessly demanding gameplay eventually induces a trance-like state in the player.

Moglo bi valjati a rajca me ta ideja o puzzle solvingu u ovakvom kontekstu pogotovo što su pazlovi u Limbo i Inside bili dobri.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6 on: 05-09-2016, 09:22:53 »
Kristijan Dionlan piše o Pan Pan i veoma je hvali. Verovatno je vredno iščekirati.  :lol:

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #7 on: 05-09-2016, 09:29:58 »
Ljubitelj sam tih glavolomki, ali isklučivo na founu, pa bih molio neku ozbiljnu preporuku. Trenutno cepam Roll the ball, ali već mi je dojadio, nivoe prelazim kao da je neki laganini fps u pitanju. Ili igra nije teška, ili sam se dovoljno izvežbao, ali baš od te sorte volim.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #8 on: 05-09-2016, 09:34:50 »
Pretpostavljam da ne možeš da pogrešiš sa Picross Touch...

Džek

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 05-09-2016, 09:42:00 »
Thx Meho, izgleda zanimljivo mada nemam pojma šta se tu radi, no, volim da to provalim. Ipak, imao sam nešto mufte na umu, vidim da hoće neku sitninu :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #10 on: 05-09-2016, 09:47:03 »
Aha, pa, evo, ovaj picross je besplatan. I ovaj picross je besplatan. Nego se za Picross Touch obično tvrdi da je najbolji na Androidu. Pa probaj ove, vidi da li ti se sviđa sama igra pa ćeš već odlučiti. Ja sam glup za ovakve stvari ali sam prilično igrao Picross na Nintendo DS-u pre nekoliko godina i osećao kao da postajem za nijansu pametniji  :lol:

Džek

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 05-09-2016, 09:58:42 »
Sad ću to odmah, pa ću da vidim popodne. Radije bih nešto dinamičnije, neki šuter, ali znaš kako je na poslu; uživim se, radari mi se isključe pa me uhvate. Ovako, uz ove glavolomke, nema šansi da me ulove. A i valja se, kao što veliš, batrgati iz zatupljenosti!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #12 on: 05-09-2016, 10:22:27 »
Hahah, pa pominjao si misaone igre, pa sam zato ponudio ovo. Inače bih ponudio: Starific.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #13 on: 05-09-2016, 10:33:01 »
Probaj Skyward. Nije preterano misaona, ali jeste dinamična i dovoljno jednostavna da radar ostane uključen. Postoji i druge, slične igre od istog proizvođača.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 05-09-2016, 10:51:43 »
Meho, arkade pičim na kompu, a misaone na founu. Iz navedenih razloga, a volim povremeno, kao salatu uz meso. Evo, ovaj Macov Skyward deluje baš po mom šmeku! Biće mi malo osam sati, trebalo bi da tražim prekovremeno. Između te dve glavolomke treba i raditi nešto :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 07-03-2017, 06:27:52 »
Hmmm? Nisam bio svestan da Tom Francis radi i na ovako nečem:
 Morphblade Is An Abstract Bug Murder Game

https://youtu.be/NxNX6-j9Ca0

Calavera

• 3
« Reply #16 on: 07-03-2017, 13:18:53 »
gunpoint je bio lepo iskustvo, probace se i ovo.

kad sam vec na ovoj temi, pre neki dan je izasla ekspanzija za lara croft go po imenu mirror of spirits:

https://www.youtube.com/watch?v=fce4PwSTXL8

jos nisam stigao da isprobam, ali original je bio krajnje simpaticna limunada, pa preporucujem na nevidjeno  :lol:

usputni_boem

• 2
« Reply #17 on: 07-03-2017, 14:00:46 »
Ja sam igrao skoro novu misaonu igru She Remembered Caterpillars. Zanimljiv koncept, lepa grafika i logicni, ali izazovni problemi zbog kojih sam cesto morao malo vise da razmisljam. Preporuka za ljubitelje ovakvih igara.

https://www.youtube.com/watch?v=_xZs-USDfwc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #18 on: 07-03-2017, 14:10:28 »
Da, meni to odlično izgleda a i u izradi igre je učestvovala gejming novinarka koju cenim tako da je imam u nekom trogodinšnjem planu.

usputni_boem

• 2
« Reply #19 on: 07-03-2017, 16:28:52 »
Znam, ali ako je ona radila samo na prici, nije se proslavila. Koliko se secam, trebalo je da prica bude zasnovana na necijoj mitologiji, ali je njoj u medjuvremenu umro otac, pa je tekst izmedju logickih problema vecinom o tome, sto se nimalo ne uklapa u igru, tj. nema nikakve veze s ostatkom igre. Shvatam zasto je htela da pise o tome, ali ovo je pogresna igra za tako nesto, tim pre sto prica u klasicnom smislu te reci ne postoji, nego su tu samo neka njena secanja o ocu isl. Srecom, lako je da kliknes na skip i nastavis s mozganjem :)

Calavera

• 3
« Reply #20 on: 14-03-2017, 04:42:54 »

:lol:

pet megabajta inace samo, vredi probati na brzinu. meni se svidja.

Rade2

• 2
« Reply #21 on: 29-07-2018, 12:45:50 »
Najbolje logicke igre su Lost Vikings, Chronotron i Bloxorz.