Author Topic: HLADNA RUKA U MOJOJ - Robert Ejkman  (Read 3348 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
HLADNA RUKA U MOJOJ - Robert Ejkman
« on: 28-06-2016, 17:13:57 »

Prva ovogodišnja knjiga u ediciji „Poetika strave”, posvećenoj vrhunskim predstavnicima klasičnog i modernog horora, jeste zbirka priča HLADNA RUKA U MOJOJ Roberta Ejkmana.

http://x.blogspot.rs/2016/06/hladna-ruka-u-mojoj-robert-ejkman.html
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Scordisk

• 3
Re: HLADNA RUKA U MOJOJ - Robert Ejkman
« Reply #1 on: 28-06-2016, 17:54:19 »
Orfelin ima najjače korice, po meni

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 28-06-2016, 20:24:30 »
kupujem
ali kada dodje u krizaru
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

quasar

• 2
« Reply #3 on: 11-08-2016, 19:17:11 »
Dakle, knjiga je narucena i placena preko Orfelina. Na sajtu su naveli da salju knjigu prve nedelje ovog meseca - ima li neko da je dobio? Bice da sam nestrpljiv...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 11-08-2016, 19:56:02 »
križara... eee ovo je novi nivo pravljenja grešaka... podsvijest radi želi križarski rat :)

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #5 on: 12-08-2016, 15:22:21 »
Dakle, knjiga je narucena i placena preko Orfelina. Na sajtu su naveli da salju knjigu prve nedelje ovog meseca - ima li neko da je dobio? Bice da sam nestrpljiv...

"Većina pretplatnika bi trebalo da je već dobila svoje primerke, a ako neko još nije, budite uvereni da je knjiga na putu i da će vam je poštar uručiti ovih dana."

Ceo post: http://x.blogspot.rs/2016/08/izasla-je-hladna-ruka-u-mojoj.html
We're all mad here.

trt-mrt

• 2
« Reply #6 on: 12-08-2016, 15:29:22 »
hladna ruka u mojoj, gde? :)

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #7 on: 12-08-2016, 15:36:26 »
U knjižarama, kod izdavača, kod urednika...  :)
We're all mad here.

quasar

• 2
« Reply #8 on: 12-08-2016, 15:51:27 »
Da potvrdim da sam danas dobio svoj primerak. U ovom slučaju, nestrpljen - spašen.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #9 on: 12-08-2016, 16:17:54 »
Javi utiske kad pročitaš!  :)
We're all mad here.

quasar

• 2
« Reply #10 on: 12-08-2016, 17:35:56 »
Ako budem pod utiscima, naravno.  :mrgreen: Samo da se iskobeljam iz trenutne knjige (Sibola u plamenu) i ovo je na redu.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 12-08-2016, 20:59:44 »
libellus medju knjigama

kupicu naravno ali nemam neko uzbudjenje

quasar

• 2
« Reply #12 on: 12-08-2016, 21:27:50 »
Hm, libellus... Hvala na (meni) novom izrazu.
Sta znam, meni ce ovo biti prvi susret sa ovim piscem. Znam da je cenjen, ali se trudim da ne ocekujem previse. Mada sam posle Vrbe dosta optimistican sa ovom edicijom, bas mi se svideo Blekvud... Pa dobro, bar 2/3.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 12-08-2016, 22:18:50 »
ne svrsavam od srece niti padam na hajp...kupit cu ali kazem nisam euforican...knjiga ko knjiga...idemo dalje

libellus = kvalitetnim izdavač stripova zar to nisi znao???

quasar

• 2
« Reply #14 on: 12-08-2016, 22:56:18 »
Nisam, ziv covek. I meni cudno da ne znam izdavaca ovih strip junaka.
 A za hajp - kakav hajp, sta hajp? Knjiga ko knjiga? Pa valjda novo iskustvo, cemu malodusnost? Bez naznake euforije, prosto izrazavam interesovanje za nesto novo... Nismo deca, ne kupujemo iz euforije, hajpa - euforiji je mesto na kraju, ako nam se knjiga svidi. Dotle, samo mogu da pratim smer interesovanja... Idemo dalje.

babakarniang

• 2
    • Dobrodošli na online druženje ljubitelja naučne fantastike i svih ostalih podžanrova.
« Reply #15 on: 12-08-2016, 23:20:52 »
Sa kime bi mi mogli uporediti Ejkmana?
Dobrodošli na online druženje ljubitelja naučne fantastike i svih ostalih podžanrova.

http://fantasticnivodic.com

https://www.facebook.com/fantasticnivodic/

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 12-08-2016, 23:28:18 »
ne zhelim ispasti hejter
pa se povlacim

quasar

• 2
« Reply #17 on: 22-09-2016, 22:31:07 »
Procitao sam knjigu natenane i utisaka ima.

Prva reakcija posle prve procitane price, Macevi, nije bila bas najbolja i jasna. Bio sam zbunjen i ubedjen da sam nesto propustio - prica se zavrsila i ja sam trazio, u secanju i prelistavanju, pojedinosti koje sam propustio i koje bi mi dale vise uvidjaja sta se zapravo tu desilo. Prosao je sigurno jedan dan u tom dozivanju scena koje sam iscenirao u glavi, da bi se na kraju cela moja reakcija svela na sleganje ramena.

Sledecu pricu sam poceo dosta sporije, Pravi put ka crkvi, da mi ovaj put nista ne promakne, ali avaj - tu su se redjale neki uobicajeni dokoni opisi svakodnevnice jedne zene i tu sam poceo da gubim korak. Bio sam u razmisljanju da je jedini horor sto sam ovo platio i to moje mucenje da izadjem na kraj sa prenemaganjem te zene... Da skratim i da slucajno ne napravim neki spojler - na kraju te price me mozete zamisliti kako buljim u upravo procitanu pricu i... trepcem. Tu mi se javila ideja o silnoj suptilnosti kojoj sam bio svedok. Ideja da je ceo stimung, horor svakodnevnosti i obilazni sitni uticaji uzrokovani necim sto se i ne trudi da se objasni, u stvari sustina.

Uz par oscilacija, ovaj utisak mi se povecavao kroz svaku sledecu pricu. Vrlo neobicno iskustvo za mene. Secam se perioda od pre 10-ak godina, kada sam Knjige krvi shvatao kao vrhunac zanra - znam da bih tada ovakvu knjigu prezrivo odbacio... A danas sam zahvalan sto sam je video na, meni, pravi nacin.
Suptilnost, posrednost i poeticnost su reci koje vezujem za ovog pisca i kao nesto sto vidim kao visi oblik zanra - puna preporuka.

Ko voli konfrotacije sa karakondzulama, jasne sukobe i zaokruzenu logiku price, moze slobodno da preskoci ovog pisca i ucini samom piscu uslugu - da frustraciju zbog neispunjenog, ocekivanog i klasicnog ugodjaja od horora ne leci tako sto ce ga nezasluzeno ocrniti kod potencijalnih ljudi koji mozda imaju ukusa/sklonosti ka ovako necem. I da ne budem pogresno shvacen na kraju - sve je pitanje ukusa i svaciji ukus postujem i nikad ne omalovazavam. Ko voli-voli, ko ne voli - neka pusti drugog da proba da voli.

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #18 on: 23-09-2016, 20:18:31 »
Specifična je njegova proza uistinu, a ima nekoliko priča koje su po meni stvarno vrhunske.
Tu bi pre svega izdvojio Konačište ( sjajna priča, totalno ,,pomerena'' ali na jedan neuhvatljiv, specifičan način, gde sve vreme osećaš da se nešto čudno događa, ali šta, kako, ko, i da li se na kraju uopšte i desilo?mislim da ova priča najbolje odslikava suštinu njegovog načina pisanja) i Stranice iz dnevnika jedne mlade devojke ( mada je ovo ,,klasičnija'' priča gde su jasno prepoznatljivi vampirski elementi, ali opet sjajno napisana, sa njegovim specifičnim stilom, aluzijama, dvosmislenostima, i sa nekom sveprožimajućom tugom i setom, koja se oseća i u drugim njegovim pričama), donekle i Čuvar časovnika, takođe odlična priča.
Mačevi i Pravi put ka crkvi mi se nisu dopali, tu je čini mi se već previše ,,razblaženo'', u meri da niti mi je horor, niti mi je ,,čudna priča'' tako čudna ni lepo ispripovedana da bi mi nešto duže ostala u sećanju.
Ostale priče iz zbirke prilično dobre.
Sve u svemu, mislim da je jako dobra stvar što je ovaj autor preveden na srpski, i što možemo čitati ovo izdanje, što se uopšte pojavilo. Bilo bi šteta da nije, jer je zaista vrlo specifična, i kvalitetna
proza u pitanju.
Tajno pišem zbirke po kućama...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 30-09-2016, 14:25:35 »
pošto sam popravio vodokotlić i zamijenio dio tuš baterije koju sam sinoć do deset tražio u podrumu dao sam si oduška i zadnji dan u mjesecu kupiti ovu knjigu
i kao vid podške izdavaču, ali i kao pokušaj i nadu da će mi se ovo svidjeti...
također odluka u paketu je bila da ne prodajem zažvizdi i ja ću te pročitati iako nisam posljednje dvije zbog naivne radnje nekoliko priča...nek stoji komplet koji ionako nema neku vrijednost za sada izvan manjeg kulta pa se niko nije ni otimao za nju

klem

• 3
  • boss
« Reply #20 on: 27-10-2016, 16:56:20 »
Sviđa mi se Ejkman baš prefinjen pisac
i'm hardcore

J.Stickman

• 2
  • pretty as a picture
« Reply #21 on: 30-10-2016, 21:36:09 »
Kupih na sajmu. Tražio Kadijevićevu knjigu kad uočih ovo vjerovatno zbog naslovnice i naslova. Ejkmana nisam čitao pa da vidimo...
Između ovdje i tamo.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 27-01-2017, 16:19:48 »
prva priča je BETON
iako ima gej prizvuk Mačevi :D
fasciniran sam kvalitetom priče i njegovim stilom
dok je treća... Nimandwaser ili kako već blago mi slabija...

Pravi put ka crkvi je nešto između... sve tri su dobre ali atmosfera prve je nenadjebiva... podsjeti me malo na film Spring