Author Topic: Prevara od prevaranta  (Read 3816 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dragonfly0

• 2
Prevara od prevaranta
« on: 28-07-2016, 17:55:59 »
Kao sto naslov kaze, cisto da upozorim ljude i da usput jos uvek ne verujem da olos moze da te prevari ZA KNJIGU!!! Naime posle kupljenih x knjiga od raznih postenih prodavaca, posle potrage na oglasima za jedan naslov zove me lik i nudi mi tu retku knjigu. Ja mu kazem da mi posalje racun i uplatim iznos i ptt, pa da mi posalje kao tiskovinu, kao mu ne odgovara. Moze PostExpressom, placanje pouzecem i ja na kraju pristanem. Donosi mi kurir paket, platim i preuzmem, a unutra VIDEO-KASETA! Uzas. I da sam otvorio pred kurirom, oni samo imaju opciju da resis to sa prevaranton koji se ne javlja! Tako da obidjite ovakvu opciju, pogotovo ako vam neko to nudi sa broja 061/222-18-65. Adresirano ime i prezime je Uros Jovicic, mada verovatno lazno.

Rasher

• 4
  • 2
Re: Prevara od prevaranta
« Reply #1 on: 28-07-2016, 20:07:45 »
Ako si mu već nudio uplatu na račun, zar mu ne bi bilo jednostavnije, pošto je prevara u planu, da prihvati uplatu i posle da ne pošalje ništa. Svejedno je morao da ostavi barem neke prave podatke PostExpress-u da bi dobio novac, zar ne?

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 28-07-2016, 20:21:02 »
a jest neka pamet od lopova, što se trošio za poštarinu i kasetu uopšte... sem ako ne misli da ćeš je pogledati i onda će ti ostati samo sedam dana života!!!  8-)

elem, jes siguran da nije neka greška, koja će se narednih dana ispraviti?

http://ujdesign.mycpanel.rs
Better a witty fool than a foolish wit

klem

• 3
  • boss
« Reply #3 on: 28-07-2016, 22:16:53 »
Nadam se da nije bila neka velika suma u pitanju
i'm hardcore

Boban

• 3
« Reply #4 on: 28-07-2016, 22:25:48 »
Problem sa sitnim prevarama i krađama je taj što policija ne izlazi na uviđaj, tj, ne pokreće postupak ako je vrednost manja od 16000 dinara.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 28-07-2016, 22:53:41 »
bezveze. baš mi je žao. koja knjiga je u pitanju? možda te iznenadim... :lol:
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #6 on: 28-07-2016, 23:35:11 »
Klošara će uvek da bude. Ako je već rešio da izgubiš obraz, neka ga proda za ozbiljnu kintu a ne sitninu.
Nije sramota ukrasti, sramota je biti uhvaćen. A njega hvataju svaki put kada neko otvori paket.

Dripac. 
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 29-07-2016, 00:36:57 »
Odbio je uplatu i slanje tiskanicom jer bi postojao dokaz da primio novac, dok ne bi mogao ponuditi isti da ispunio obavezu.
Ovako je potpuno "cist", ne bih rekao ni da krije ime, a krece se u podrucju gdje miroljubiv narod (knjiski moljci).
moving on my own trace

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #8 on: 29-07-2016, 10:18:03 »
Zosko, iskusan. Ko da se i sam tim služio.
A može biti kako nisi ispravno naručio? Poslao ti nešto saistim naslovom? Pobrkao porudžbine?  Kada se ponovo sretenete eto objašnjenja.

Džek

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 29-07-2016, 10:58:56 »
Ne verujem da je u pitanju greška. Ko još naručuje video kasete, ali da zanemarim tu nesigurnu i neproverenu činjenicu, dripac je morao nešto da pošalje da bi dobio pare od kurirske službe, a šta je zgodnije od prastarih video kaseta koje sakupljaju prašinu.
Čitao sam, ima dosta tih prevara sa online porudžbinama od fizičkih lica, beše ih i sa mobilnim telefonima i sl.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #10 on: 29-07-2016, 11:22:25 »
Uroš Jovičić? Pa onda video kaseta i ima smisla, zar ne?

dragonfly0

• 2
« Reply #11 on: 29-07-2016, 12:55:33 »
a jest neka pamet od lopova, što se trošio za poštarinu i kasetu uopšte... sem ako ne misli da ćeš je pogledati i onda će ti ostati samo sedam dana života!!!  8-)

elem, jes siguran da nije neka greška, koja će se narednih dana ispraviti?

Da, pogledacu crtani "Mala sirena" i onda ce me rak Sebastijan ubiti na spavanju.  :)
Kakva crna greska, sve je to smisljeno, olos...

Nadam se da nije bila neka velika suma u pitanju

Pa, svaki novac koji se baci nije mali, pa ni 1000 dinara.

bezveze. baš mi je žao. koja knjiga je u pitanju? možda te iznenadim... :lol:

Stiven King - "Mrkli mrak, bez zvijezda", iznenadi me.  :)

Ne verujem da je u pitanju greška. Ko još naručuje video kasete, ali da zanemarim tu nesigurnu i neproverenu činjenicu, dripac je morao nešto da pošalje da bi dobio pare od kurirske službe, a šta je zgodnije od prastarih video kaseta koje sakupljaju prašinu.
Čitao sam, ima dosta tih prevara sa online porudžbinama od fizičkih lica, beše ih i sa mobilnim telefonima i sl.

Ma koja crna greska! To jos iskusno odradjeno, zalepljena kaseta jos za omot da ne zvecka u njemu da se ne provali da nije knjiga!

A može biti kako nisi ispravno naručio? Poslao ti nešto saistim naslovom? Pobrkao porudžbine?  Kada se ponovo sretenete eto objašnjenja. Uroš Jovičić? Pa onda video kaseta i ima smisla, zar ne?

Ma sigurno, narucujuci vise stotina knjiga, desi mi se da omanem potom. To sigurno. Naopako da se sretnemo, bas bi mu objasnio! A gledajuci malo po face-u, naidjem na Urosa Jovicica, dete drugi razred osnovne sto se poklapa sa mestom stanovanja prevaranta sto moze znaciti da je bolesnik poslao paket NA IME SVOG DETETA! Da li mozete verovati da takva dijabola postoji uopste?! :shock:

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 29-07-2016, 13:10:58 »
jesi vidio onaj link što sam ostavio gore, imaš dva telefona i slično, lik preduzetnik :)

najbolje bi bilo da stvarno bude prevarant iz osnovne škole hahaha

stani, kako oni mogu uopšte da koriste fejsbuk, mislio sam da je to za bar 14+ godine
Better a witty fool than a foolish wit

dragonfly0

• 2
« Reply #13 on: 29-07-2016, 13:17:47 »
jesi vidio onaj link što sam ostavio gore, imaš dva telefona i slično, lik preduzetnik :)

najbolje bi bilo da stvarno bude prevarant iz osnovne škole hahaha

stani, kako oni mogu uopšte da koriste fejsbuk, mislio sam da je to za bar 14+ godine

Jesam, katastrofa, prevare na sve strane.
Nije dete prevarant, jedino ako nema glas kao tridesetogodisnjak sto je malo verovatno. Posto smo se culi oko slanja posiljke. A moze da otvori profil kako hoce, ima vazdan nacina da se zaobidje taj limit godina.

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #14 on: 29-07-2016, 13:50:09 »
Ti ne kapiraš da se on može vaditi na ono što sam ti gore napisao? Da je to pravdanje ako se zaboravi i naleti u novoj transakciji na staru žrtvu? A za drugi komentar : to je ime našeg mladog glumca. Onda i video kaseta...
Uf, zamara kada pisac oobjašnjva šta je hteo reći, zar ne?

tomat

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 29-07-2016, 13:53:35 »
mislim da je glumac Jovčić.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

klem

• 3
  • boss
« Reply #16 on: 29-07-2016, 13:58:35 »
Ovaj Aleksije ne zna šta priča, poblesavio čovek.
i'm hardcore

dragonfly0

• 2
« Reply #17 on: 29-07-2016, 14:03:19 »
Ti ne kapiraš da se on može vaditi na ono što sam ti gore napisao? Da je to pravdanje ako se zaboravi i naleti u novoj transakciji na staru žrtvu? A za drugi komentar : to je ime našeg mladog glumca. Onda i video kaseta...
Uf, zamara kada pisac oobjašnjva šta je hteo reći, zar ne?

Kapiram ja, ne boj se. A glumac je Jovcic i ne zivi u mestu kao klinac sa adresnice. Na obrazcu za slanje posiljke lepo pise za stanje sadrzine knjiga, pa nema tu opravdanja ni nove transakcije. Ocito to dobro prolazi, slanje PostExpressom placanje pouzecem. I da otvoris paket, ne mozes da ga vratis nazad. Policija se ne smara sa malim iznosima, tako da su vrata sirom otvorena "lopovcicima"...

ALEKSIJE D.

• 3
« Reply #18 on: 29-07-2016, 14:19:40 »
Ovaj Aleksije ne zna šta priča, poblesavio čovek.
Ne može čovek ni ironičan više biti...

Džek

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 29-07-2016, 14:25:16 »
Dragone, nije neka uteha, ali takvih probisveta ima more i mnogi su se opekli, a i dalje se peku.

dragonfly0

• 2
« Reply #20 on: 29-07-2016, 14:32:12 »
Dragone, nije neka uteha, ali takvih probisveta ima more i mnogi su se opekli, a i dalje se peku.

Ma neka ih, ne shvataju da ce te sitne pare koje uzmu od tih obmana u proslosti, sadasnjosti i buducnosti zavrsiti i biti potrosene za ono za sta verovatno nikad ne bi pomislili! Bog sve vidi...

klem

• 3
  • boss
« Reply #21 on: 29-07-2016, 14:45:22 »
Možda si trebao da tražiš lično preuzimanje ako ste iz istog mesta.
i'm hardcore

tomat

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 29-07-2016, 14:55:38 »
I da otvoris paket, ne mozes da ga vratis nazad. Policija se ne smara sa malim iznosima, tako da su vrata sirom otvorena "lopovcicima"...

čekaj, otvoriš paket na kome piše knjiga, i vidiš da nije knjiga, i ne možeš da vratiš? šta ako ti neko pošalje random paket koji ti nisi poručio i traži otkupninu, moraš da uzmeš i platiš?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

dragonfly0

• 2
« Reply #23 on: 29-07-2016, 17:37:00 »
Možda si trebao da tražiš lično preuzimanje ako ste iz istog mesta.

Nisam ni blizu, tako da je ta opcija bila otpisana u startu.

čekaj, otvoriš paket na kome piše knjiga, i vidiš da nije knjiga, i ne možeš da vratiš? šta ako ti neko pošalje random paket koji ti nisi poručio i traži otkupninu, moraš da uzmeš i platiš?

Takva je politika PostExpress brze poste, kad primis porucen paket i da ga pred njima otvoris, a tamo nesto levo, ne mozes da ga vratis nazad. To je onda izmedju tebe i prodavca.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 29-07-2016, 23:05:36 »
zato se lijepo oslobodite želje koja je izvor ovih problema

koja je knjiga? i koja kaseta?

lik cuo cak i u japanu obusavili proizvodnju vhs playera pa odlucio rasprodati kolekciju kaseta
al posto ne idu prodaje ih kao knjige :)
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

sffan

• 2
« Reply #25 on: 01-08-2016, 00:08:21 »
https://www.kupindo.com/Beletristika/10215836_Stephen-King-Full-Dark-No-Stars

Kupuj kod ozbiljnih i besprekornih trgovaca.
Van kupinda 8% niže.

dragonfly0

• 2
« Reply #26 on: 01-08-2016, 11:29:29 »

Van kupinda 8% niže.

Da, ali meni treba hrvatsko izdanje.

sffan

• 2
« Reply #27 on: 03-08-2016, 14:37:40 »

Van kupinda 8% niže.

Imam i rečnik engleskog, povoljno.

zosko

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 03-08-2016, 14:51:16 »
hrvatsko izdanje je perfektno odradjeno, trajna vrijednost.
moving on my own trace

dragonfly0

• 2
« Reply #29 on: 03-08-2016, 17:18:37 »

Van kupinda 8% niže.

Imam i rečnik engleskog, povoljno.

Bas duhovito, znam ja engleski visestruko bolje nego sto ti mislis, ali eto ne uklapa mi se to izdanje u kolekciju...