Author Topic: Može li se srpski fandom dovesti u red, a da Boban ne dobije po tintari?  (Read 1229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Već neko vreme me drndaju da sam delom odgovoran za krizu u srpskom fandomu. Nemam ja ništa protiv, ali sam uveren da je, pre svega, odgovoran Boban, kao legitimni nosilac srpskog fandoma, a da ja, kao marginalac, koji jeste deo, cigla ali ne i malter, mogu da budem parče, ali ne i više. Minalo moje. Duboko verujem da kad se Boban odrekne svojih suicidalnih fandomskih i žanrovskih aktivnosti, postoji neka šansa, jer fandom i dalje njega vidi u središtu. Bujrum.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Šta ako postoji čitava generacija srpskih fandomaša koja nije svesna ni Znaka Sagite, ni Bobana, ni krize u fandomu, prosto jer fandomišu na drugom mestu? Bolje da ih ne tražimo, da ih ne bismo zarazili svojom krizom.

Uzgred, kakva je to kriza u kojoj ima više pisaca SF-a nego onda kada krize nije bilo? U čemu se vidi ta kriza? Šta ako nije u pitanju kriza srpskog fandoma, nego kriza cele srpske kulture, u kojoj srpski fandom čak i bolje izgleda od nekih drugih elemenata?

Pizzobatto

• 4
  • 3
Откад су писци дио фандома?

Stipan

• 4
  • 3
Šta označava reč "fandom"?

scallop

• 5
  • 3
Mtrka kapa je kad tražiš odgovore, a dobiješ pitanja.
Uzgred, šta traži Pica Bata, ako on i nije fandom?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Pizzobatto

• 4
  • 3
Тражим слично што и Стипан, одговор шта би требало да буде фандом. Мац пита каква је то криза фандома кад постоји вишак писаца.

Boban

• 3
Kakve veze ima Boban sa srpskim fandomom?
Ne znam kad sam poslednji put bio na nekom fandomskom okupljanju i ne vidim razlog da ikada više budem.
Slobodni ste da postojite bez mog ometanja.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

D.S.B.

• 3
Šta označava reč "fandom"?

Označava grupu ljudi koji dangube mnogo oko gluposti. Sada bi iz ovog što napisah neko mogao zaključiti da onda većina populacije na planeti spada u tu grupu, ali nije tako, jer postoje mnoge kategorije dangubljenja. Fandom je elitna grupa među populacijom dangubaša, top klasa. Možda se ipak neko neće složiti da su baš toliki vrh među dangubama ali eto ja volim da mislim da sam član elite makar u dangubljenju.

Nadam se da sam bio od pomoći.

hidden

• 4
  • 3
Fandom je živ i zdrav. Postoji tu jedna grupa ljudi koja ja izuzetno aktivna, a koliko vidim i na ZS postoji prostor - autostoperskom vodiču je dodeljen potforum isl.

Situacija uopšte nije tako loša. Nikad lakše nije bilo objaviti, svi nešto vole da se smatraju, festivala koliko ti srce ište, dodeljuju se nagrade, plakete, ponekad i lova...Po meni nije vaše (LK, ZS)  da negujete fandom, on će prirodno doći...realno ko god ozbiljnije zagrebe u SF, eto ga ovde gde svi putevi vode...Na ovom mestu se stvara književnost, pa je i pristup uglavnom takav.

Ne treba ovde spašavati fandom, već književnost od fandoma.