Author Topic: Embrouz Birs - Grob bez dna  (Read 4231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

harisalibasic

• 2
Embrouz Birs - Grob bez dna
« on: 16-12-2016, 01:14:59 »
Pozdrav raja, malo pitanje i molba.
Da li mi možete napisati ili slikati spisak priča koje se nalaze u zbirci Embrouz Birs-a - Grob bez dna.
Pokušavam da nađem, ali bez uspijeha
Hvala.

Berserker

• 4
  • 3
Re: Embrouz Birs - Grob bez dna
« Reply #1 on: 16-12-2016, 09:28:34 »
https://1drv.ms/f/s!AmnvdiRpuex6gYI_z_IF2F-h4uyTyw

ima stotinak prica, mrzelo me da kucam, ali imas fotke

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #2 on: 16-12-2016, 13:39:49 »
Ovo mora da se ima! Ja sam nedavno kupila zbirku Cuvar Mrtvaca, ali ova deluje bas kapitalno. Sjajno.

harisalibasic

• 2
« Reply #3 on: 17-12-2016, 10:16:54 »
Hvala puno. Malo teže ću doći do ove knjige u Bosni, ali naći ću način. :-D

Boban

• 3
« Reply #4 on: 22-12-2016, 03:10:13 »
Sve iz Srbije postoji u Bosni, u Banjaluci sigurno, a većina i u Sarajevu.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

babakarniang

• 8
  • 2
  • *
    • Dobrodošli na online druženje ljubitelja naučne fantastike i svih ostalih podžanrova.
« Reply #5 on: 06-04-2017, 13:38:25 »
Odlična zbirka, za svaku preporuku.
Dobrodošli na online druženje ljubitelja naučne fantastike i svih ostalih podžanrova.

http://fantasticnivodic.com

https://www.facebook.com/fantasticnivodic/

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #6 on: 06-04-2017, 13:54:20 »
Sjajan pisac, o kome se malo govori. Kombinuje elemente strave (horora) i fantastike sa satirom, cesto koristeci digresije tokom pripovedanja. Evo primera njegovog crnog humora; jednu od svojim najpoznatijih prica "The Damned Thing" ("Prokletinja", po kojoj je snimljen istoimeni domaci Tv film, 1975.) otvara sledecom recenicom:
Sve sto je na stolu, nije za jelo, opisujuci scenu gde su istrazitelji okupljeni oko bezivotnog tela lovca - glavnog junaka price - koje je polozeno na sto u sredini sobe. :)

zosko

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 07-04-2017, 07:30:17 »
ima ga i u stripu... :roll:

moving on my own trace

zosko

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 10-04-2017, 08:37:18 »
sad se preko stripa navukao na birsa; presjek od soldiers and civilians, preko can such thngs be, rijecnika, fabula, povijesno-filozofskih pricica, pa sve do morrisove biografije - sam u losem drustvu.

nevjerojatan tip, ne razumijem sto ga se povremeno usporedjuje sa lovecraftom. mislim, lovecraft je, realno, smislio nekoliko baba-roga pricica za djecu, sklepao ukrstanjem kiklopa i hobotnice koje cudoviste, smjestio u kakav dio planete koji u njegovo vrijeme bio misterija/izazovan. i to je to. cisti sund, trivija trivije. plitko, jednostavno, jeftino.
moving on my own trace

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #9 on: 13-04-2017, 12:22:10 »
Heh, preko stripa :lol: ali jesi, navukao si se, bogami. Sta si sve procitao, i da li citas u originalu? Ja sam na njega naisla preko raznih antologija fantasticne i horor knjizevnosti. Cim budem u mogucnosti, nabavljam i ovu zbirku.

Nisam videla poredjenje sa Lavkraftom, mada potonjeg nisam bas "bistrila", teme i stil su im potpuno razliciti.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 13-04-2017, 17:23:21 »
https://1drv.ms/f/s!AmnvdiRpuex6gYI_z_IF2F-h4uyTyw

ima stotinak prica, mrzelo me da kucam, ali imas fotke
Mapa je prazna!

Better a witty fool than a foolish wit

zosko

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 13-04-2017, 18:16:42 »
Heh, preko stripa :lol: ali jesi, navukao si se, bogami. Sta si sve procitao, i da li citas u originalu? Ja sam na njega naisla preko raznih antologija fantasticne i horor knjizevnosti. Cim budem u mogucnosti, nabavljam i ovu zbirku.

Nisam videla poredjenje sa Lavkraftom, mada potonjeg nisam bas "bistrila", teme i stil su im potpuno razliciti.

nesto citam u originalu, nesto u (krnjavim) njemackim zbirkama. namjera je procitati sve. :lol:
naisao sam na birsa u skoli, kao klinac, lektira, kad ucenici tvrdili koliko je s. king genijalan, a nastavnik dekonstruirao slicnom knjizevnoscu.
moving on my own trace

zosko

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 13-04-2017, 18:32:26 »
u nj su reclam-knjizice pandan yu "za lektiru":

i tu je i birs, kao i mnogi autori koje djeca komunizma otkrivala kao cudo i tek "van sistema", van dostojevskog, marksa, jesenjina i slicnih propisanih najglasnijih trimera:
The Devil's Dictionary: (Fremdsprachentexte)
moving on my own trace