Author Topic: Kupi mi Eliota  (Read 1045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rade2

• 2
Kupi mi Eliota
« on: 16-12-2016, 13:04:19 »

Kupi mi Eliota je srpski film iz 1998 godine koji je rezirao Dejan Zecevic a glume Nikola Kojo, Dragan Bjelogrlic, Velimir Bata Zivojinovic, Milorad Mandic Manda... Radnja filma prati Bokija, mladog saksofonistu koji svima duguje novac. Sve njegove spasonosne ideje propadaju i on zavrsava u podrumu Agencije za naplatu dugova , koju vode dva veoma luda brata. Boki ima 24 casa da sakupi novac inace je gotov . Vreme neumitno tece i Boki ce morati da se dobrano potrudi ako zeli da sacuva zivu glavu.
Kupi mi Eliota je odlican (i pored standardno lose Ivane Mihic) ali nazalost vrlo podcenjen film. Kada je izasao nije naisao na dobar prijem kod kritike a ni publika nije prterano hrlila da ga vidi sto je stvarno velika steta. Eliot je dobar miks crne komedije i akcionog filma, melbruksovsko-dzerizukerovska parodija noir filmova ( iako se radnja desava u Beogradu 90-tih vecina likova imaju odecu, drzanje i govor likova iz americkih filmova 30-tih.). Urnebesni fizicki gegovi se savrseno nadopunjuju sa duhovitim dijalogom i dobro reziranim akcionim sekvencama. Pored Tockova moj omijeni film (sta mogu kad sam slab na Koju).
U svakom slucaju Kupi mi Eliota za dorucak pojede vecinu danasnjih neduhovitih i negledljiv domacih bljuvotina
 poput Bureka, Stada, Malog Bude, Jeseni samuraja i ostalih "komedija"...

lilit

• 5
  • 3
Re: Kupi mi Eliota
« Reply #1 on: 16-12-2016, 16:14:10 »
full trivija: verovatno 1997. godine, neki momci su zakucali na vrata tadašnjeg centra za imunološka istraživanja u beogradu (na torlak brdu) i rekli da su im potrebni beli miševi, snimaju film koji se zove kupi mi eliota.
da li su miševi na kraju završili filmski ili su ih dali mačketinama, nisam ispratila. :lol:
Some things you have to do yourself.

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 16-12-2016, 16:22:24 »
Još se sjećam koliko su gazili taj film, nisam ga nikad ni pogledao, kao ni Mehanizam. Izgleda da im se Kojo nešto zamjerio.

Torlak rasipao državna sredstva, sad kad čuje Vučić!

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #3 on: 16-12-2016, 17:13:15 »
Slabo sam ispratila filmove iz tog korpusa, tj perioda s kraja 90tih, pocetka 00. Tockovi su mi se dopali, i Mrtav Ladan.

Mehanizam je, koliko se secam, ocajan film, Eliota sam preskocila.

Rade2

• 2
« Reply #4 on: 16-12-2016, 21:46:03 »
Period kraja 90-tih i pocetak 2000-tih je bio jedan od plodonosnijih za domacu kinematografiju, i po kvantitetu i po kvalitetu. U tom talasu su nastali Bure Baruta, Rane, Kupi mi Eliota, Tockovi, Crna macka beli macor, Lajanje na zvezde, Tri palme za dve bitange i ribicu, Zemlja istine ljubavi i slobode, Munje, Mrtav ladan, Mala nocna muzika...

Pizzobatto

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 16-12-2016, 22:41:26 »
Čitave devedesete su premoćne i viša matematika za novi milenijum. Lično mi je malo simpatičnija prva polovina decenije, ali kompletne devedesete su pojam za ono što se danas snima.

Eo, mada je oftopik
1992-1996

Тито и ја
Ми нисмо анђели
Црни бомбардер
Три карте за Холивуд
Пун месец над Београдом
Подземље
Убиство с предумишљајем
Лепа села лепо горе

Гражданка Шульц

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #6 on: 16-12-2016, 22:45:42 »
Pa dobro, moram se sloziti, a sa Radetove liste jos mi se samo Zemlja...dopada, onako bas, osim ovih par sto sam sama navela.

Rane i Lepa Sela do nothing for me, ni Baruti ni Macke, ni Palme a pogotovu ne Lajanje na Zvezde.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #7 on: 16-12-2016, 22:49:05 »
Baš je šteta što danas kao da se više i ne prave tako jeftini a efektni filmovi kao što su Munje, Mrtav ladan i, Mala nocna muzika.
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/