Author Topic: koji je ovo sf?  (Read 360 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
koji je ovo sf?
« on: 03-01-2017, 13:10:49 »

Dobih pitanja, nisam bio od pomoći, pa da pitam i ovde:

Nego, da te pitam ponovo, ako sam te već pitala, kako, bre, da pronađem jedan SF koji sam nekad pročitala i nikako da dođem do informacije šta je to bilo. Sećam se samo da se tamo neki narod razmnožava tako što žena mora da umre, a iz nje izađu larve/bebe koje su iste kao ona, ili iste kao otac tj. onaj u kojeg je gledala u toku začeća?

A ima i neki drugi SF koji je izlazio u Politici u nastavcima kad sam bila klinka (a možda je i ovaj tako stigao do mene), gde na nekoj planeti narod živi, ali nema oči, te su kuće providne. A onda glavni junak napravi naočare kroz koje vidi. A ima najboljeg prijatelja i sidekicka koji je mačor, jer su mačke fenomenalno inteligentne na toj planeti.

"Kad sam bila klinka" == sedamdesete
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Ugly MF

• 4
  • 3
    • http://comicsartist.blogspot.com/
Re: koji je ovo sf?
« Reply #1 on: 03-01-2017, 13:46:23 »
Da nije ovo prvo 'Planeta Žena' ?
Onako nabrzinu prelistavanje dubinskih slojeva memorije....?

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #2 on: 03-01-2017, 14:05:11 »
Ovo prvo su "Ljubavnici", Filip Hoze Farmer. Bebe imaju očevo lice. Poprilično skandalozan roman u svoje vreme (seks, pa još sa vanzemaljkom).

Za ovo drugo treba neko stariji od mene. :lol:
We're all mad here.

Boban

• 3
« Reply #3 on: 03-01-2017, 19:00:01 »
Ovaj roman iz Politike sam čitao. Svi su slepi, a jedan nije i onda mu život postaje komplikovan. Moguće je da je glavni junak, normalan čovek, oslepljen u ovom svetu da bi se uklopio... zaista je to bilo davno.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #4 on: 03-01-2017, 19:21:06 »
Bobane, to što ti opisuješ je Wellsov The Country of the Blind, ali tu kuće nemaju prozore. Ovo što je iz upita bi moralo biti nešto drugo. Meni se po glavi mota Wyndhamov Dan Trifida ali po ovom gore sinopsisu to nije to. Možda je Planet of the Blind Paula Coreyja (koja je sama inspirisana Wellsom) ali to ja nisam čitao.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #5 on: 04-01-2017, 13:39:14 »
Potvrđujem da jesu Ljubavnici i Planet of the blind, i prenosim vam zahvalnost.

Ovaj Planet of the Blind zvuči čudnjikavo, ovako prepričano... :D
Baš za Politiku :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #6 on: 04-01-2017, 21:55:40 »
Pol Kori: „Planeta slepih“, 26 n, 23.2.1976-19.3.1976.     

Politika nije uneta u bibliografiju, jer nije proverena - tj. u bibliografiju smo Boban i ja unosili samo dela koja smo fizički imali u rukama na neki način u nekom trenutku. Ja imam neki okviran spisak i proverio sam jedan broj godina, ali ovo je posao za nekoga u budućnosti...

Mica