Author Topic: Argus Books Online #17 - VAŠARSKE, FESTIVALSKE I KARNEVALSKE FANTASTIČNE PRIČE  (Read 1216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
Argus Books Online Magazine #17 - VAŠARSKE, FESTIVALSKE I KARNEVALSKE FANTASTIČNE PRIČE

Тема: вашарски, фестивалски и карневалски празници, свеједно да ли су у питању рурални мотиви сеоских вашара и панађура, или мотиви урбаних и модерних фестивала и карневала.

Код нас постоји пуно вашара и панађура који се одржавају на разне празнике и прожети су мистиком, а такође имамо и урбане догађаје на којима се дешава све и свашта, па су самим тим погодно тло за фантастичне приче.

Други ослонци оваквих прича би могли да буду Бредберијев роман Нешто нам се зло привлачи и Лавкрафтова прича Фестивал.

Приче, поезију и есеје слати на мејл: tortilja2017@yahoo.com

Рок: 15. април 2017. године

Nash Knight

• 2
    • Nash Knight predstavlja
Da li dolaze u obzir neka urbana fantastika/magijski realizam/satira? Znači, nešto sa malo manje hardkor fantastike i krvi?

Stipan

• SEVERNJAK
  • 4
  • 3
Ako sam dobro razumeo uzor bi trebalo da bude Bredberijev "Nešto nam se zlo privlači". što ipak nije ni blizu Barkerovim "Knjigama krvi", zar ne?
...Only one gets out alive...

Stipan

• SEVERNJAK
  • 4
  • 3
A pošto smo nedavno na jednoj drugoj temi pričali o ilustracijama, evo jedne moje koja će (nadam se urednikovoj dobroj volji) naći u ovom broju Argus Magazina:

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
Такође је ослонац и Лавкрафтов "Фестивал", у коме исто нема крви до колена.

Стипане - то је прави стил илустрација, сликање или цртање, а не фотошоп дрљање.
Уз твоју одличну насловницу коју си урадио, и ову одличну илустрацију - биће још одличних илустрација за приче у овом броју, јер постоје и професионални академски сликари који илуструју, а не траже никакве паре.

У часопису ће се, поред наших писаца и писаца из бивших република бивше СФРЈ наћи и једна прича једног вишеструко награђиваног америчког хорор писца, и та његова прича је рађена управо на тему конкурса.

scallop

• 5
  • 3
постоје и професионални академски сликари који илуструју, а не траже никакве паре.

Ponekad mi baš dopizdi. Jebeš kulturu u kojoj umetnici ne očekuju honorar.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Divlje srce

• 2
постоје и професионални академски сликари који илуструју, а не траже никакве паре.

Ponekad mi baš dopizdi. Jebeš kulturu u kojoj umetnici ne očekuju honorar.
Jao, bravo, e ovome sam se od srca nasmijala! Volim zdrav sarkazam! :)

Stipan

• SEVERNJAK
  • 4
  • 3
Pazi ovako Scallope, cena robe se određuje pre isporuke. Cenjkanje po izvršenoj transakciji je pomalo degutantno.

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
Онај ко након извршене трансакције  помиње новце и џеп - тај је јајарица, и ништа више од тога, и као такав заслужује чисту игноранцију.

Divlje srce

• 2
Ne mogu odoljeti a da ne napišem ovo. Žulja me, pa žulja. :)
Znam da će biti pomalo neugodno ali istina ne može uvijek biti ugodna. Kada uvažavamo i prihvaćamo samo istine koje nam se sviđaju, polako postajemo debilni.
Mnoge žabe se moraju progutati u životu, i mnoge stvari okajati.

Znači, ne vjerujem kako mali ljudi uspiju uništiti sve što je dobro i lijepo. Za pisati, crtati, slikati, pjevati, zaista treba imati dar, maštu, osobnost.
Ali, što se događa: umjesto da npr. pisanje bude razbibriga svima, i piscima i čitateljima, umjesto podrške i suradnje pisaca, događa se sukob stvarnosti (utvarnosti) i zbilje. Događaju se sujete, izaleđne igre i udaranja ispod pojasa.
Gadno, ljudi, gadno.
I sad se pitam, imaju li neke stvari smisla, i kako dočarati ljepotu onome tko je slijep za nju?
Život je sazdan i od ljepote, svjetlosti i mudrosti, a ne od riječi bez smisla i značaja, besmislenih igri.
Život je kretanje, penjanje, vječni rast i pokret.
Ali ne briga očito ljude za kulturu, gdje god se okreneš traže te novac, ili svoju suradnju uvjetuju novcem.
Pohlepa za novcem i slavom će sve do temelja uništiti.