Author Topic: Unazad i Folder: Baba Vanga Case  (Read 26994 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petronije

• 4
  • 3
Re: Unazad i Folder: Baba Vanga Case
« Reply #50 on: 10-04-2017, 12:52:58 »
Još jedan pa tuce. Ja sam se već prijavio u pecaroškoj prepisci, ne znam zašto nisam uračunat.

Petrohemije, ti si uračunat skoro kao niko drugi. Plaćali su meni knjige i parmezanom, a sa tobom ću lako. Računaću i sa kolačima. :|
Nisam Petrohemije al' sam blizu. Što se tiče knjige, tu imam neke principe, te je moram platiti novcem, a recimo neku posvetu ili potpis, u robi  
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #51 on: 10-04-2017, 13:00:37 »

Nisam Petrohemije al' sam blizu. Što se tiče knjige, tu imam neke principe, te je moram platiti novcem, a recimo neku posvetu ili potpis, u robi  

Fala Bogu nepismenost mi još nisu prikačili. Robujem robi. :lol:
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Boban

• 3
« Reply #52 on: 10-04-2017, 13:14:26 »
čokanjče kakve dobre rakije otvara sva vrata...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #53 on: 10-04-2017, 13:25:25 »
čokanjče kakve dobre rakije otvara sva vrata...

Čokanjče kakve rakije otvara sva dobra vrata?
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 10-04-2017, 14:04:53 »

Fala Bogu nepismenost mi još nisu prikačili. Robujem robi.
Razumemo se, zato i kažem sa sam blizu, tačnije odmah pored
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #55 on: 10-04-2017, 20:55:13 »
Malo mi je domučilo. Moja priča možda nije istinitija, ali je sigurno lepša od ove koju živimo.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #56 on: 12-04-2017, 13:14:34 »
Malo sam zapostavio sopstvenu knjigu. Mračna strana je vrlo efikasna.
Roman UNAZAD je apsurdno optimistična priča u svetu gde živimo. Potpuno je nevažno hoće li je ko kupiti, ali je bilo važno da je napišem. Ako ne pokažete gde stojite, svašta vam se kasnije može pripisati.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #57 on: 13-04-2017, 09:00:34 »
Juče sam pomenuo motivaciju, jer bez nje dobra knjiga ne postoji, a do večeri se priča o motivaciji prenela na temu "Šta jeste, a šta nije".
Tamo se tema izvitoprila u muško-ženska natezanja, a ja sam najavio priču o značaju okruženja za priču. Pa, dok se tamo počisti, a nadam se da će Boban izvući i neke uši, pozajmiću iz UNAZAD deo priče koji pokazuje na koji način je okruženje važno.

„Dva sata si ovde.“
„Gledam i divlje persimone. Nisam znao da ni drvo ne može samo. Kao, ne zna se koji oprašuje, a koji zameće plod. Znaš, odneo sam kući seme. Nikla su tri. Jedno je imalo široke listove, a dva malo uže...“
„Prepoznao si? Koji zameće plod?“
„Ne znam. Upravo razmišljam o tome. Nikad nemam vremena da shvatim, a ovde vidim koji od njih imaju plod, ali ne vidim lišće. Opalo je. Uvek omašim nešto.“
Prvi put u životu, a nije imao kratak život i premalo ljubavi za biljke, Itan se upiljio u tri stabla. Stvarno, persimoni se žute, ali nema lišća, pomislio je. Palo mu je napamet da Damjan ne govori o drveću nego o nečem drugom i upao u kovitlac.
Sat kasnije dovezla se Sena sa Milom. Strpali su ih u kola i odvezli kući.
„Itane, šta ti je sad mađijao?“, ptala je Sena.
A pričali su o tome da mora da bude i prvih i drugih, da kad nema drugih, prvi postaje jedini i da jedini ne može da ima ploda, lep, okrugao i žut. Itan je bio ubeđen da su se složili i da razgovor nije bio uobičajeni nesporazum oko prednosti i nedostataka kapitalizma. Ustvari, pričao mu je o svetu i jalovosti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #58 on: 13-04-2017, 17:25:14 »
Dok se na FB postepeno bude ,a ZS još spava, što je značajna razlika, posvetiću se bezočnoj samopromociji romana UNAZAD. Bezveze je da sam zastao na 13 očekivanih čitalaca, da ne pominjem da su svi već čitali moje knjige. Roman je o klipanu koji je čitavog života uspevao da se zajebe, pa zaključio da može još jednom. Veza sa Baba Vangom je što je bacala piljke sa njegovim ocem, naravno, u doba kad nije bila slepa i nije ništa prorokovala.

Boban

• 3
« Reply #59 on: 13-04-2017, 20:59:28 »
Moram priznati da su tvoje zamisli zanimljive, a likovi dobro postavljeni.
Ali ima li akcije u romanu?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #60 on: 13-04-2017, 21:11:26 »
Jel' se važi ako su protagonistu kidnapovali krajem prvog poglavlja, a pronašli ga u pretposlednjem?

Boban

• 3
« Reply #61 on: 13-04-2017, 21:22:06 »
Ne, ako se radnja bavi pokušajima da se njegovom senilnom bogatom ujaku objasni da ima sestru i dete i da treba da plati otkup.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #62 on: 13-04-2017, 21:26:36 »
Nisi mogao gore da zamisliš. A da prebrojim ko je pobio više likova u svojim knjigama?

hidden

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 13-04-2017, 21:29:02 »
Kad je akcija u pitanju, spram ovog romana Matrix je lagana ljubavna priča...

Boban

• 3
« Reply #64 on: 13-04-2017, 21:29:40 »
Asimov ubija milijarde a ne prikaže niti jedan udarac. Sede u sobi i palamude a oko njih carstva izumiru.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #65 on: 13-04-2017, 21:40:02 »
Onda ništa. Neubedljiv sam. Uzgred, čini mi se da sam rešio naslovnicu. Imam malu ispravku od cca. jedne strane i gotovo.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #66 on: 13-04-2017, 22:25:19 »
Rekoh li ti ja, hiddene, da je Boban tvrd ko brazilijski orah. Ništa bez leša i DNK. Dođe mi da ucmekam još nekoliko komada.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #67 on: 13-04-2017, 22:44:01 »
A da ucmekaš Bobana (i detaljno to opišeš)? Možda bi to bilo dovoljno.  :lol:
We're all mad here.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #68 on: 13-04-2017, 23:03:20 »
Nije dobio ulogu. Mnogo se premišlja, da li da kidne ili da utekne. Ne bih mogao, on je enemy mine. Gde da nađem drugog posle 35 godina?

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #69 on: 13-04-2017, 23:26:10 »
Boban je rudnik?  :lol:  Doduše, stoji, kad se navikneš na jednog, teško bi sad našao drugog.
We're all mad here.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #70 on: 13-04-2017, 23:30:06 »
Boban je rudnik?  :lol:  Doduše, stoji, kad se navikneš na jednog, teško bi sad našao drugog.

Žuriš, Angel. http://www.imdb.com/title/tt0089092/  Bolji je od većine drugih.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #71 on: 13-04-2017, 23:34:41 »
Na taj film sam mislila. Kod nas je preveden kao Neprijateljski rudnik. Divan film.
We're all mad here.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #72 on: 13-04-2017, 23:36:11 »
Na taj film sam mislila. Kod nas je preveden kao Neprijateljski rudnik. Divan film.

xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #73 on: 13-04-2017, 23:38:36 »
Nisam ja prevodila, časna reč.  :lol:
We're all mad here.

Boban

• 3
« Reply #74 on: 13-04-2017, 23:40:03 »

tebi ništa ne verujem jer duguješ skalopu više nego što ćeš ikad moći da vratiš.
Znajući dotičnog, ne očekujem više od nekoliko stotina pređenih metara u romanu i možda 2-3 mrtva.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #75 on: 13-04-2017, 23:45:47 »
Po neku kintu da grešiš abnormalno.

Boban

• 3
« Reply #76 on: 13-04-2017, 23:53:31 »
Evo, ako u toj knjizi u nastajanju ima akcije više nego što ja očekujem, ja ću ti odštampati knjigu.
Ne treba ništa da platiš. Doduše, nećeš ni dobiti pare; samo autorske primerke.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #77 on: 13-04-2017, 23:55:07 »
Evo, daš kintu po kilometru i ja sam namiren za sve što mi nisi platio.

Boban

• 3
« Reply #78 on: 13-04-2017, 23:56:35 »
ne dajem pare, samo autorske primerke...

hidden

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 13-04-2017, 23:59:09 »

tebi ništa ne verujem jer duguješ skalopu više nego što ćeš ikad moći da vratiš.
Znajući dotičnog, ne očekujem više od nekoliko stotina pređenih metara u romanu i možda 2-3 mrtva.

Bez želje da se bavim neverovanjima, predložiću ono u šta se veruje, pa makar bilo i napredno prelistavanje (tako li se zvaše?). Pršti od akcije, a bogami ima i mrtvih...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #80 on: 14-04-2017, 00:03:34 »
Onda smo se dogovorili. Ne umeš da se kladiš, ne umeš da platiš, ne bi znao ni da navedeš moju knjigu gde se prelazi "par stotina metara". Izgleda da mi promovišeš knjigu koju ću sam štampati i sam prodati. To je tako velikodušno od tebe. Bre, izazivam te, a ti razmišljaš kako da pobegneš. Sav si ko junak svojih priča.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #81 on: 14-04-2017, 00:07:07 »
Ljudi čekaju da pokažeš "loptice", kako bi rekla Angel, a ti ništa.

Boban

• 3
« Reply #82 on: 14-04-2017, 01:54:10 »
Zaboravljaš da od svih knjiga koje su ti štampane, ona koju sam ja izdao ima najveći tiraž.
Ovu tvoju novu knjigu možeš da prodaš u nekom nižem dvocifrenom broju komada. Takvo je vreme.
Ja mogu da je prodam više, ma kako retardiran za prodaju bio.
Moja ponuda je elementarno jednostavno: ja ću da ti izdam knjigu, a to ne treba da platiš. Zauzvrat, pustićeš me da je prodajem koliko uzmognem i da se bogatim dok se ne zagrcnem. A ti ćeš dobiti neku količinu autorskih primeraka i to je otprilike to. Ako ti treba više, to ćeš moći da kupiš s popustom 50%. Tako nekako ja vidim ovaj slučaj. Naravno, ukoliko se u knjizi uopšte nešto dešava, ima jurnjave i leševa.

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #83 on: 14-04-2017, 08:04:42 »
Postaje napeto. To be or not to be leševi. Možda je i ja naručim...  :)

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #84 on: 14-04-2017, 08:10:35 »
Sad, ako ti ne smeta brza radnja i jedna grozna smrt...

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #85 on: 14-04-2017, 08:15:09 »
Sad, ako ti ne smeta brza radnja i jedna grozna smrt...
pa gledaj, boban je bacio bubu na sagiti da je roman dosadan i da se sve odvija u jednoj prostoriji. relacija: soba-vece. kud ćeš gore od toga? ja priželjkujem da je to jedna obična laž i da je istina sasvim drugačija...:)

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #86 on: 14-04-2017, 08:30:44 »
Nije lako napisati roman u kom se sve odvija u jednoj sobi, ali rezulzat može da bude neočekivano dobar, bez da se iko upiški ili ukaki.
Ipak, Scallopova knjiga nije od tih, ima mnogo akcije i malo šta se dešava u sobama.

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #87 on: 14-04-2017, 08:34:35 »
Nije lako napisati roman u kom se sve odvija u jednoj sobi, ali rezulzat može da bude neočekivano dobar, bez da se iko upiški ili ukaki.

slažem se u potpunosti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #88 on: 14-04-2017, 09:38:09 »
Eh, Bobane, ja se napinjem da od od knjigovesca ponovo napravim knjigopisca, a ti bi da se bacamo ko Drevni s krova Hitroua, pardon, s mosta. Ništa ni od opklade da od gomile neistina napravim hrpu kinti. Brišeš ko neimenovani iz Mramorka. Iz svega, ja dobio još jednog pretplatnika, a ti ništa. Zrno po Zrno... Sledeće nedelje ćemo u štampu, samo da Uroš skrši jaje, odnosno, prelom. Imam ja ponudu za štampu, jedino si mi ti nekako bolji, ali i to će nestati.

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #89 on: 14-04-2017, 09:49:58 »
Ipak, Scallopova knjiga nije od tih, ima mnogo akcije i malo šta se dešava u sobama.

Namah mi pade na um roman, koji je mnogo uspešno ekranizovan, The Man from Earth, Džeroma Biksbija. Moram da ubacim.
Cela radnja u jednoj sobi, sa nekoliko likova. Kako radnja odmiće, postaje sve napetije. Na kraju, čitaoc (u mom slučaju - gledaoc) ostaje zadovoljan uprkos pitanju koje se nameće tokom cele radnje i ostaje da visi.

Odlično izvedeno a niko nikoga ne hvata za gušu niti ga lišava života. Pijuckaju, meze, protagonista trtlja a antagonisti, sa kojima se gledaoc radije indentifikuje, pitaju, sumnjaju i vrebaju šupljine u trtljaniji.

http://www.imdb.com/title/tt0756683/?ref_=nm_flmg_wr_2
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #90 on: 14-04-2017, 09:51:47 »

Namah mi pade na um roman, koji je mnogo uspešno ekranizovan, The Man from Earth, Džeroma Biksbija. Moram da ubacim.
Cela radnja u jednoj sobi, sa nekoliko likova. Kako radnja odmiće, postaje sve napetije. Na kraju, čitaoc (u mom slučaju - gledaoc) ostaje zadovoljan uprkos pitanju koje se nameće tokom cele radnje i ostaje da visi.

Odlično izvedeno a niko nikoga ne hvata za gušu niti ga lišava života. Pijuckaju, meze, protagonista trtlja a antagonisti, sa kojima se gledaoc radije indentifikuje, pitaju, sumnjaju i vrebaju šupljine u trtljaniji.

ćemo to da pogledamo...:)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #91 on: 14-04-2017, 09:58:40 »
Kimura, kud pomenu jednu sobu! Odmah se navataše jednosobisti. Jel' vi to minirate moju knjigu? Haj'te otvorite jednosobnu TEORIJU I PRAKSU, ko muško-ženske likove, pa tamo skupite "Dvanaest gnevnih ljudi".

hidden

• 4
  • 3
« Reply #92 on: 14-04-2017, 09:59:56 »

Podsetio si me sad šta ću da repriziram! Oooodličan film...

Džek

• 4
  • 3
  • Instalater raznih šejtanluka.
« Reply #93 on: 14-04-2017, 10:01:47 »
Pogledao sam ga tri puta do sada a mogao bih još. Sumnjam da je prevedeno, rado bih i pročitao, kao udžbenik za dijaloge.

Ups, sad videh. Oprosti Scallope.
Moj imaginarni drug mi govori da sa tvojom glavom nešto nije u redu.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #94 on: 14-04-2017, 10:10:40 »
Moram unazad na UNAZAD. Svi moji likovi otkako znam za pisanje, vode bitku da izađu iz "sobe" u koju su zatvoreni. Negde napolju može da se sedne, da se gricka trava, gledaju persimoni, osmatra susedno brdo gde trava izgleda zelenija. Moja knjiga, u svim njenim delovima je priča o čoveku koji je još jednom, pa još jednom, odlučio da izađe iz sobe u koju je zatvoren po svaku cenu.

Boban

• 3
« Reply #95 on: 14-04-2017, 14:25:35 »
Eh, Bobane, ja se napinjem da od od knjigovesca ponovo napravim knjigopisca, a ti bi da se bacamo ko Drevni s krova Hitroua, pardon, s mosta. Ništa ni od opklade da od gomile neistina napravim hrpu kinti. Brišeš ko neimenovani iz Mramorka. Iz svega, ja dobio još jednog pretplatnika, a ti ništa. Zrno po Zrno... Sledeće nedelje ćemo u štampu, samo da Uroš skrši jaje, odnosno, prelom. Imam ja ponudu za štampu, jedino si mi ti nekako bolji, ali i to će nestati.

Dakle, ti  vidiš moje krajnje domete u svojim delima da budem spoljni momak?
Tjah... nema veze. Upiši me u pretplatnike za jedan primerak.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #96 on: 14-04-2017, 14:39:16 »

Dakle, ti  vidiš moje krajnje domete u svojim delima da budem spoljni momak?

Upravo suprotno. Ti mene želiš da vidiš kao robu koju ćeš dati u promet, a to je jedino šta ne smem da dozvolim. I zbog tebe. Sad, neki drugi putevi nisu lakši, ali ću ih napraviti.

Boban

• 3
« Reply #97 on: 14-04-2017, 15:14:40 »
Vidi, ja sam prošle godine (imam detaljnu evidenciju u dobijenu i potrošenu paru) napravio prometa oko 2.2 miliona dinara; od toga je manje od 50 hiljada na knjigama domaćih autora.
Zar ti zaista misliš da ja domaće autore posmatram kao robu od koje se može zaraditi?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #98 on: 14-04-2017, 15:51:18 »
Imam beskrajno poverenje u tvoje brojke. To znači da si prodao 100 domaćih knjiga što je mizerno. Ne vredi truda. Ti si dobročinitelj.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #99 on: 14-04-2017, 19:43:01 »
Na žalost, Boban je u pravu. Od domaćih autora se prodaju Selimović, Mika Antić, Krleža i Andrić, ali samo ako je u kompletu (eventualno posebno odu "Znakovi pored puta). Sve ostalo je mizerno i žalosno. Prolaze Mir Jam i Marija Jurić Zagorka, ali to je već priča za sebe.

Tako stoje stvari, dragi moj Scallope.