Author Topic: FESTIVAL FANTASTIKE: POVRATAK U BIOSKOP IV  (Read 491 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.879
    • IP Tardis
FESTIVAL FANTASTIKE: POVRATAK U BIOSKOP IV
« on: 19-04-2017, 10:31:10 »

Po četvrti put Jugoslovenska kinoteka i konvencija Beokon ogranizuju festival filmske fantastike pod nazivom „Povratak u bioskop“.


U Muzeju jugoslovenske kinoteke u Kosovskoj od 21. pa do 27. aprila možete pogledati ukupno 22 zanimljiva žanrovska ostvarenja, a čak dvadeset projekcija je sa filmske trake. Pored filmskog programa, posetioce očekuje i izložba grafika Bojana Milojevića — Asteriana, specijalni broj Emitora sa njegovim radovima, kao i predavanja i treibine.


Ulaznice se mogu kupiti na blagajni muzeja Kinoteke po ceni od 150 dinara.


Preporučujemo da kupite i časopis KINOTEKA #4 koji pored filmskog programa Kinoteke za april donosi obilje zanimljivih sadržaja. Vezano za festival u časopisu možete naći i tekstove Nenada Bekvalca i Miloša Petrika. Cena KINOTEKE je 200 dinara, ali uz kupljenu kartu za bioskop je 100 dinara.





Program festivala:


petak, 21. april


17:00 BESMRTNA (FR, VB, IT 2004) 102′
Immortel (ad vitam)
ul. Linda Hardi (Linda Hardy), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r. Enki Bilal (Enki Bilal)


19:00 Promocija: EMITOR – specijal posvećen radovima Bojana Milojevića – Asteriana


20:00 Otvaranje festivala i izložbe


20:30 PETI ELEMENT (1997) 126′
Le cinquième élément
ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Mila Jovović (Milla Jovovich)
r. Luk Beson (Luc Besson)


subota 22. april


14:00 KADA SE SVETOVI SUDARE (SAD 1951) 70′
When Worlds Collide
ul. Ričard Der (Richard Derr), Barbara Raš (Barbara Rush)
r. Rudolf Mejt (Rudolph Mate)


15:30 POSLEDNJA OBALA (SAD 1959) 127′
On the Beach
ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ava Gardner (Ava Gardner)
r. Stenli Kramer (Stanley Kramer)


18:00 Tribina: Trilogija „Prolaz“, Džastin Kronin


19:00 RAT SVETOVA (SAD 1953) 80′
The War of the Worlds
ul. Džin Beri (Gene Barry), En Robinson (Ann Robinson)
r. Bajron Haskin (Byron Haskin)


21:00 DR. STRENDŽLAV (VB 1962) 91′
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
ul. Piter selers(Peter Sellers), Džordž C. Skot(George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik(Stanley Kubrick)


nedelja 23. april


14:00 ČUDOVIŠTA PROTIV VANZEMALJACA (SAD 2009) 94′
Monsters vs. Aliens
r. Rob Leterman (Rob Letterman), Konrad Vernon (Conrad Vernon)


16:00 PUT U PRAISTORIJU (CS 1955) 81′
Cesta do praveku
ul. Vladimir Bejval (Vladimír Bejval), Peter Herman (Petr Herrman)
r. Karel Zeman (Karel Zeman)


17:30 FANTASTIČNA PLANETA (FR, CS 1973) 72′
La planete sauvage
r. Rene Lalu (Rene Laloux)


19:30 Tribina: Mange i Anime kao igrane verzije


20:30 AKIRA (JP 1988) 124′
Akira
r. Katsuhiro Otomo (Katsuhiro Ôtomo)


ponedeljak 24. april


17:00 BEKSTVO IZ SREDIŠTA ZEMLJE (HU 1969) 80′
Az idö ablakai
ul. Mikološ Gabor (Miklos Gabor), Beata Teškievič (Beata Tyszkiewicz)
r. Tamaš Fejir (Tamas Fejar)


19:00 PLANETA BURA (SSSR, 1962) 77′
Planeta bur’
ul. Vladimir Jemeljanov (Vladimir Emel’janov), Genadij Vernov (Genadij Vernov)
r. Pavel Klušancev (Pavel Klušancev)


21:00 GOSPODINE VI STE UDOVICA (CS 1970) 98′
Pane, vy jste vdova!
ul. Iva Janzurova (Iva Janzurova), Olg Šoberova (Olga Schoberova)
r. Vaclav Vorliček (Vaclav Vorlicek)


utorak 25. april


17:00 OSVETNIKOVA ZAKLETVA (VB 1980) 90′
Hawk the Slayer
ul. Džek Palans (Jack Palance), Džon Teri (John Terry)
r. Teri Marsel (Terry Marcel)


19:00 GOSPODAR ZVERI (SAD, 1982) 116′
The Beastmaster
ul. Mark Singer (Marc Singer), Tanja Roberts (Tanya Roberts)
r. Don Koskareli (Don Coscarelli)


21:00 GOSPODAR ZVERI 2 (SAD, FR 1991) 104′
Beastmaster 2: Through the Portal of Time
ul. Mark Singer (Marc Singer), Kari Vurer (Kari Wuhrer)
r. Silvio Tabet (Sylvio Tabet)


sreda 26. april


17:00 KING KONG (SAD 1933) 94′
King Kong
ul. Frej Vrej (Fay Wray), Robert Amstrong (Robert Armstrong)
r. Merien C. Kuper (Merian C. Cooper), Ernest B. (Ernest B. Schoedsack)


19:00 PRE MILION GODINA (SAD, VB 1966) 95′
One Million Years B.C.
ul. Rakel Velč (Raquel Welch), Džon Ričardson (John Richardson)
r. Don Čafi (Don Chaffey)


21:00 ZARDOZ (SAD, VB 1973) 95′
Zardoz
ul. Šon Koneri (Sean Connery), Šarlota Rempling (Charlotte Rampling)
r. Džon Burman (John Boorman)


četvrtak 27. april


17:00 DIABOLIK (IT, FR 1967) 88′
Diabolik
ul. Džon Filip Lo (John Phillip Law), Marisa Mel (Marisa Mell)
r. Mario Bava (Mario Bava)


19:00 BARBARELA (FR, IT 1968) 92′
Barbarella
ul. Džejn Fonda (Jane Fonda), Džon Filip Lo (John Phillip Law)
r. Rože Vadim(Roger Vadim)


21:00 FLEŠ GORDON (VB 1980) 110′
Flash Gordon
ul. Sem Džons (Sam J. Jones), Melodi Anderson (Melody Anderson)
r. Majk Hodžis (Mike Hodges)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.