Author Topic: Mediji u Srbiji (danas)  (Read 21694 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
Re: Mediji u Srbiji (danas)
« Reply #400 on: 24-01-2019, 18:16:04 »
Svi su im kadrovi takvi.

Al se Georgiev dosta dobro snalazi, i ovo nije prvi put da ume da se "izbori" sa ovim bukačima.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #401 on: 24-01-2019, 18:21:14 »
Da, Sloba je ozbiljan igrač. Anđelković je, naravno, druga liga.

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #402 on: 24-01-2019, 19:52:28 »
Kurte i Murte...

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #403 on: 24-01-2019, 22:14:08 »
ladno, dva jarca s potkresanim rogovima
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #404 on: 25-01-2019, 10:38:47 »
UNS: REM ukinuo obavezu kablovskih operatora da prenose Prvu, O2, Hepi i Pink

Dakle, u prevodu: SBB više nije zakonski obavezan da prenosi ove kanale sa nacionalnom frekvencijom, a ako to želi da nastavi, mora da sklopi posebne ugovore sa njima i da, prezjumabli, plaća za to. Tvist u priči je da se to VEĆ plaća, naravno.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #405 on: 25-01-2019, 10:49:53 »
Medijska kultura

https://youtu.be/rbXHsq9AQGQ

večernja škola medijske pismenosti!
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #406 on: 25-01-2019, 12:16:55 »
UNS: REM ukinuo obavezu kablovskih operatora da prenose Prvu, O2, Hepi i Pink http://rs.n1info.com/Vesti/a454609/UNS-REM-ukinuo-obavezu-kablovskih-operatora-da-prenose-Prvu-O2-Hepi-i-Pink.html
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #407 on: 25-01-2019, 13:18:36 »
Tomate, uključi oči, nemoj kao naši mediji papagajski da ponavljaš šta su drugi već napisali dva posta ranije...

tomat

• 4
  • 3
« Reply #408 on: 25-01-2019, 13:25:22 »
vidi stvarno.

moja greška :(
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #409 on: 25-01-2019, 14:13:37 »
fino, nek se raspliće

sve je jasno

sbb, n1 - transnacionalni kapital

pink, prva, O2, Informer - nacionalni kapital

i ćeraće se još vučićđilas

mac

• 3
« Reply #410 on: 25-01-2019, 14:19:06 »
Šta vredi taj nacionalni kapital kad se o njega masti nekolicina, a ne cela nacija. Od medija očekujem kvalitetne informacije, kojih na ovim nema, bez obzira što su nacionalne. Šta je bolje, transnacionalni krompir, ili nacionalni korov?

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #411 on: 25-01-2019, 14:27:13 »
nisam ni reko da vrijedi

vučićđilas

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #413 on: 05-02-2019, 11:09:07 »
Moja žena je bila ubeđena da onaj spot neće emitovati ni jedna televizija. End jet hir vi ar:

“Televizije u prekršaju zbog emitovanja spota SNS, REM mora da reaguje”

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #414 on: 07-02-2019, 20:51:33 »
"Utisak nedelje" Olje Bećković ponovo na malim ekranima

"Emisija će ići svake nedelje (od aprila), zadržaće svoj prepoznatljiv koncept u kojem će autorka sa svojim gostima u studiju razgovarati o događajima koji su obeležili proteklu sedmicu", navodi se u saopštenju TOP kanala

https://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/utisak-nedelje-olje-beckovic-ponovo-na-malim-ekranima/

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #415 on: 14-02-2019, 23:30:05 »
“Kreće sa radom TV K1 – državni pokušaj neutralisanja N1”

U sedištu “Adria medija grupe” (AMG), u garaži Vlajkovićeve 8, uveliko se gradi nekoliko TV studija i sa te adrese će od aprila početi da se emituje program televizije koja će se zvati K1, saznaje nezvanično “Danas”.

Kako navodi ovaj list, K1 će biti u ponudi “Telekomovog” kabla, na broju jedan, što bi trebalo da predstavlja pandan SBB-ovom N1. “Ovo su nezvanične informacije do kojih smo došli iz više izvora, jer ni ‘Adria medija grupa’, niti ‘Telekom’, nisu želeli da potvrde niti da demantuju da novi vlasnik ‘Kurira’ Igor Žeželj pokreće televiziju koja će se emitovati preko državnog kablovskog operatera. Veo tajne koji prati sve poslovne transakcije ‘Telekoma’ koji već nekoliko meseci kupuje manje kablovske operatere, a potom slede naizgled nevezane kupovine medija, samo produbljuju sumnju da vlast preko državne firme pokušava da uđe u što veći broj medija i tako utiče na njihovu uređivačku politiku”, piše “Danas”. O pokretanju TV K1 koji bi trebalo da bude glavna konkurencija N1, programski urednik ove televizije, Jugoslav Ćosić, saznao je iz medija, takođe kao nezvaničnu informaciju. “Svaka konkurencija je dobrodošla, ako je profesionalna i ako je izgrađena na tržištu”, kazao je Ćosić. A predsednik NUNS-a Slaviša Lekić ističe da je priča o formiranju K1 televizije, novog poduhvata AMG, izdavača ‘Kurira’, „čiji se pravi vlasnik ne krije iza generalija u APR-u, samo malena puzla ovog medijskog horor mozaika“. “Da li iko danas ima dilemu zašto je Vučić onomad, ‘pod pritiskom naroda’, odustao od prodaje ‘Telekoma’ ili zašto je godinama trajala ona žestoka, prljava i bljutava bitka oko toga ko će više imati uticaja u ‘Kuriru’, vlast ili vlasnici? Izgleda da ni mašta Džordža Orvela, književnika proroka, nije bila toliko bezgranična: čak ni čovek koji je pre nekoliko decenija vrlo jasno sagledao ono što će se danas dešavati, nije mogao da predvidi da će postojati zemlja u kojoj će jedna vlast, jedne partije i jednog čoveka, beskompromisno kontrolisati kompletnu razmenu informacija, ne samo na medijskoj sceni, nego generalno u okvirima granica koje kontrolišu”, rekao je Lekić. “Danas” navodi da AMG planira da pokrene još četiri kanala i to – ruska. Jedan će biti dečiji, dok će ostali biti informativni. Sve ove navode list je pokušao da proveri kod vlasnika AMG Igora Žeželja, ali bez uspeha.

Nedavna kupovina “Kurira”, odnosno AMG, otvorila je brojna pitanja u javnosti, od kojih je ključno bilo da li iza nje stoji “Telekom”. Naime, AMG je kupio “Mondo Inc”, čiji je vlasnik Igor Žeželj za “Danas” tada izjavio da je preko svojih kompanija sarađivao sa “Telekomom”, ali da sva prava na “Mondo” brend pripadaju njegovoj kompaniji, iako je portal “Mondo” osnovao “Telekom”.

https://vesti.istinomer.rs/vesti/2019/02/14/krece-sa-radom-tv-k1-drzavni-pokusaj-neutralisanja-n1/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #416 on: 15-02-2019, 22:10:08 »
Lazanski danas u Politici, praktično školski primer onog što zovu toksičnom muškošću. Mene malo blam.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #417 on: 15-02-2019, 22:25:03 »
Podivljao Lazanskom testosteron od silnih natjecaja za mis.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #418 on: 15-02-2019, 23:25:41 »
СНС кадар.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #419 on: 22-02-2019, 14:41:09 »
Medij(i) u Srbiji, bukvalno danas:

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #420 on: 22-02-2019, 18:11:24 »
Čeneluje unutrašnjeg Ivicu, a i taj Hepi (tamo je izjavio ako sam dobro shvatila) je zlo.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #421 on: 28-02-2019, 09:33:29 »
Koliko shvatam, pošto je emisija Tanje Vojtehovski sinoć govorila o slučaju seksualnog uznemiravanja Marije Lukić od strane Milutina Jeličića aka Jutke, Predsednika opštine Brus (kome trenutno zbog toga sude, u strogoj tajnosti, dakle, bez prisustva medija i javnosti), u Brusu je sinoć bila isključena kablovska televizija i internet. (Abrovi p o internetu još vele da, pošto je provajder odbio da isključi signal, isključena mu je struja). Ludilo.

Brus bez kablovske pred ispovest Marije Lukić o Jutki   

tomat

• 4
  • 3
« Reply #422 on: 28-02-2019, 13:08:49 »
Tatjana Vojtehovski još jednom ne propušta priliku da tuđ jad i muku pretvori u TV emisiju. Moglo bi se reći da je na tome izgradila karijeru, a ovamo perjanica nezavisnog novinarstva, slobode govora i opozicionog delovanja. No, svakako jadan potez sa ovim isključivanjem struje.

Prelazimo na digitalne platforme, konkretno na jućub. Tamo izvesna Hana Adrović ima emisiju koja se valjda zove Nešto drugačije. Ja tu ništa nisam pogledao, ali sam gledao komentare ispod emisije (može za bilo koju epizodu) i zapanjio se kreativnošću našeg naroda. Meho, priznaj da se i u tvom bogatom iskustvu nisi susreo sa nekim od žanrova koji se nalaze u komentarima :lol:

Što reče Zapad Todorović, tu se vidi koliko toga još nije snimljeno, i koliko tu prostora ima.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #423 on: 28-02-2019, 16:02:37 »
Da, pa, zapravo nisam obratio pažnju na njene Jutjub peripetije, nekako sam smatrao sebe matorim za tu vrstu sadržaja. Možda sad pročitam barem komentare  :lol: :lol:

Dodatne informacije o slučaju Brus:

Direktor kablovske u Brusu: Neko je zvao moje radnike i tražio da prekinemo signal

Nije, međutim, mogao da precizira od koga je stigao takav zahtev. „Šta da vam kažem. Očekujete da od mene da ja to kažem, a sve znate”, naveo je Radojković.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #424 on: 28-02-2019, 16:25:13 »
Tatjana Vojtehovski još jednom ne propušta priliku da tuđ jad i muku pretvori u TV emisiju. Moglo bi se reći da je na tome izgradila karijeru, a ovamo perjanica nezavisnog novinarstva, slobode govora i opozicionog delovanja. No, svakako jadan potez sa ovim isključivanjem struje.

Prelazimo na digitalne platforme, konkretno na jućub. Tamo izvesna Hana Adrović ima emisiju koja se valjda zove Nešto drugačije. Ja tu ništa nisam pogledao, ali sam gledao komentare ispod emisije (može za bilo koju epizodu) i zapanjio se kreativnošću našeg naroda. Meho, priznaj da se i u tvom bogatom iskustvu nisi susreo sa nekim od žanrova koji se nalaze u komentarima :lol:

Što reče Zapad Todorović, tu se vidi koliko toga još nije snimljeno, i koliko tu prostora ima.

Mada si generalno u pravu, ovaj konkretan slučaj je drugačiji. Žena javno izlazi sa ovom pričom već neko vreme, nije baš klasična eksploatacija tragične životne priče već ima informativnu i edukativnu ulogu, da upozori javnost na ovog opasnog manijaka koji je političar i javno lice; i - što da ne - izvrši pritisak na odgovorne i institucije ako je od njih išta ostalo nakon SNS uragana. Pogledala sam emisiju i stvarno je mučno i neverovatno šta manijakalno govedo radi, javnost za to treba da zna. Serial sexual offender.

A onemogućuju da se pogleda u Brusu, kol'ko Brus ima stanovnika, par hiljada? Napastvovao najmanje 7 žena koje imenom i prezimenom stoje iza tužbe, pa svi sve tamo znaju bre. Važno je da se o ovome priča na više nivoa i važno je da veći deo Srbije može to da vidi, posredstvom gledane tv emisije. Sad, što će među Srbima uvek biti neadrentalaca koji krive žrtvu i traže joj moralne mane, tu već pomoći nema.

Nego, ukucam ja tu emisiju što si pomenuo, neka epizoda sa Sajsi. Ne mogu ja to. Previše sam matora, što reče Meho :lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #425 on: 28-02-2019, 16:39:47 »
Ma slučaj je užasan, to je jasno, treba trubiti gde god može, ovo ja više o samoj Vojtehovski.

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #426 on: 28-02-2019, 17:04:31 »
Da, ok. Beše lilit rekla da je to dobar pokazatelj stanja u srpskom društvu i medijima osobito, kad su ona i Ivanović perjanice slobodne&nezavisne misli. Tako mu je to.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #427 on: 28-02-2019, 17:52:57 »
E, a emisije Hane Adrović ni ja ne gledam, samo čitam komentare :lol:

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #428 on: 28-02-2019, 20:32:05 »
Pa dobro bre Beograđani, di vam je taj bager... Zaboraviste na njega 'bem vi lebarnik...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #429 on: 01-03-2019, 16:33:23 »
E, a emisije Hane Adrović ni ja ne gledam, samo čitam komentare :lol:

Sačuvaj bože paćeništva, naiša na neku grupu posvećenu sabranim delima komentatora njenih emisija. omfg

ontopik, odlična Votjehovski danas na Prvoj, o "slučaju Brus". Čudi me da su dopustili ovakav nastup, s obzirom na to da je Prva promenila vlasnika. Ništa više ne razumem :lol: No, evo članka i snimka:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=03&dd=01&nav_category=12&nav_id=1511505

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #430 on: 01-03-2019, 18:07:54 »
The plot thickens:

NAJNOVIJA VEST! SNS naterala Jutku da PODNESE OSTAVKU! 

Naravno, znamo već kako to s ostavkama ide u toj ekipi...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #431 on: 21-03-2019, 15:10:43 »
Tamo izvesna Hana Adrović ima emisiju

Dotična trenutno po tviteru piše da čeka policiju da je privede:

Društvo spektakla se stvarno srozalo u Srbiji :lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #435 on: 07-05-2019, 13:55:42 »
ako je ovo tačno onda je stvarno šteta, meni zbog Dušice nije bilo teško da ustajem ujutru

https://www.blic.rs/zabava/dusica-spasic-ce-raditi-sa-sarapom-dok-se-dea-ne-vrati-otkrivamo-sve-detalje/t742ev0

Dušica i Sarapa, lepotica i zver :(

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #436 on: 07-05-2019, 14:06:18 »
Auuuu.... Dušica je na tom RTS-u tako dugo sedela da zaista nisam očekivao da se ovo desi. Pa ko je sledeći? Skoro da sam zadovoljan što je Milka Canić blaženopočivša i ne moram da strahujem od toga da će se u nekom momentu pojaviti kao konsultant neke Pinkove bastardizacije Slagalice...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #437 on: 07-05-2019, 15:20:29 »
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #438 on: 30-05-2019, 10:15:29 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #439 on: 27-06-2019, 13:08:50 »
SAZNAJEMO: Televiziji biznismena bliskog SNS-u milioni iz lokalnog budžeta

Opština Bačka Palanka dodelila je četiri miliona dinara lokalnoj radio-televiziji koju je prošle godine kupio biznismen blizak Srpskoj naprednoj stranci Radoica Milosavljević za tri puta manje novca.

Ccccc, mesto da naslov bude nešto tipa "Biznismen PREPORODIO lokalnu TV stanicu, danas vredi triput više nego prošle godine", oni ovako...

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #441 on: 03-07-2019, 14:04:02 »
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #442 on: 03-07-2019, 17:14:08 »

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #443 on: 03-07-2019, 21:08:04 »
Video sam i to, al' ajde to je Pink, njih ne računam. Ali rts plaćam, a izgleda da neću još dugo.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #444 on: 09-07-2019, 17:51:45 »
Više od 600 hiljada evra iz budžeta Beograda prorežimskim medijima i nepoznatim firmama

Dobro, nisu to neke pare...

Od 81 milion dinara (oko 700.000 evra) koliko je Grad Beograd dodelio na ovogodišnjem medijskom konkursu, najmanje 600 hiljada evra otišlo je prorežimskim medijima i javnosti nepoznatim firmama. Najviše novca, skoro 200 hiljada evra, slilo se u medije Saše Blagojevića - televiziju Studio B i tabloid Alo.

Then again...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #445 on: 10-07-2019, 11:29:07 »
Na naslovnoj strani najstarijeg dnevnog lista na Balkanu danas imate autorski tekst predsednika najveće države u regionu kako priča o pišanju po grobovima.

mac

• 3
« Reply #446 on: 10-07-2019, 11:37:35 »
Od Trampa dekorum više nije bitan. A nije ni pre bio bitan, nego elita voli da se izdvaja. Problem nije jezik nego demagogija, kao i uvek.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #447 on: 10-07-2019, 11:50:45 »
Pa, ne zameram ja toliko jezik koliko da se do tog jezika došlo svađanjem sa tvitovima.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #448 on: 11-07-2019, 10:36:31 »
Na naslovnoj strani najstarijeg dnevnog lista na Balkanu danas imate autorski tekst predsednika najveće države u regionu kako priča o pišanju po grobovima.

ovo je pisao beba popović 99% :)
vredi svakog centa, ko god ga je kad plaćao.
Some things you have to do yourself.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #449 on: 11-07-2019, 10:48:50 »
Beba, beba, mnogi to tvrde. To i objašnjava tu fiksaciju na malu nuždu. Bebama je to neka vrsta protesta.