Author Topic: Mediji u Srbiji (danas)  (Read 30778 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Mediji u Srbiji (danas)
« Reply #600 on: 25-06-2020, 10:04:36 »
Nisi mi se zamerio. Ako misliš da meni diskutovanje sa nekim na forumu proizvodi psihološku traumu zbog koje bih se kasnije svetio, uveravam te da nije tako. Bilo je ovde i gorih diskutanata od tebe pa ni za njih ne računam da su mi se zamerili.

A ovo za Miljana bukvalno ne znam  čemu govoriš. Kako sam ja ikada ikoga mogao da sprečim da bude deo ijedne teme na ovom forumu???

scallop

• 5
  • 3
« Reply #601 on: 25-06-2020, 10:24:30 »

A ovo za Miljana bukvalno ne znam  čemu govoriš. Kako sam ja ikada ikoga mogao da sprečim da bude deo ijedne teme na ovom forumu???

Uvek ne znate o čemu govorim. Osetljivi se povuku i uklone se. Pomisli koliko je ljudi otišlo sa foruma zbog mene, tebe ili Bobana. Ili su tu, čuče iza zavese, postanu "prolaznici".
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #602 on: 25-06-2020, 10:38:23 »
Evo, ja sam sad gledao taj topik i jedino što vidim je da ti mene pitaš zašto ja na tom topiku nisam objavio da Miljan sa svojim bendom nastupa na Bir Festu, što ja, naravno, u tom trenutku nisam ni znao. Sad hoćeš da mi kažeš da to znači da sam "sprečio" Miljana da učestvuje na tom topiku? I tebi su to normalne, smislene rečenice sa kojima ja treba da ozbiljno polemišem?

Takođe, kako je to da u situaciji gde ti znaš da Miljan negde nastupa a ja to ne znam nekako na kraju moja greška da ja to nisam najavio a ti, umesto da to najaviš sam, kritikuješ mene što nisam?

Evo, da iskoristim omiljeni anglosrbizam: ti mene sad geslajtuješ za sve pare.  :lol: :lol: :lol: 

scallop

• 5
  • 3
« Reply #603 on: 25-06-2020, 11:03:13 »
Ja uvek sve pogrešno protumačim. I kad si reagovao zbog Filipa Davida, a ustvari si me podržao, i kad mi ponavljano pripisuješ narcisoidnost i tamo gde pišem protiv sebe. Ti si stvarno zlato od čoveka, što ja ne mogu da prepoznam. Egzemplar nesvrstanosti iz doba SFRJ.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #604 on: 25-06-2020, 11:14:36 »
Već sam mnogo puta rekao da mi je žao ako moje iskrene i odmerene osvrte na tvoje pisanje, u kojima ima mnogo pozitivnog, ti doživljavaš tako teško. Ali ja nekako mislim da ti ne želiš da ti se ljudi ulizuju i da želiš da čuješ autentičnu reakciju.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #605 on: 25-06-2020, 11:16:15 »
Hitler

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #606 on: 25-06-2020, 11:20:42 »
Meho traumira po okolini i šire.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #607 on: 25-06-2020, 12:03:05 »
Ova administracija nas manje davi nego demokrate, ali ne verujem da će biti nekih značajnijih pomaka u našu korist. Sumnjam i da nam ovo s Tačijem ide u prilog-možda će i dobiti neku osudu, da se disciplinuju neposlušni Albanci koji su se malo previše zaneli i zaboravili gde im je mesto kod Velikog šefa, a u krajnjoj liniji i da se opere ,,Republika Kosova''-eto, osuđeni pojedinci, u globalu borba bila pravedna, sad smo oprano, civilizovano evro atlantsko društvo itd.
A može biti i diverzija pregovora-evo Hoti je otkazao put u Vašington. Na Kosovu će sad proraditi opet nacionalizam, dizaće se protesti u znak podrške OVK, napadaće se lokalni Srbi, možda opet uvoditi takse itd. A možda i čekati da se demokrate vrate na vlast.
Ne verujem u dobre namere nijednog poteza Zapada ovde.
Tajno pišem zbirke po kućama...

tomat

• 4
  • 3
« Reply #608 on: 25-06-2020, 12:23:45 »
a može da bude varijanta evo svi oslobođeni, borba za nezavisnost čista ko suza.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #609 on: 25-06-2020, 12:31:33 »
Trenutno izgleda kao pokazivanje mišića i čiji je veći. Na bokserskim džakovima. Mi ćemo da čučnemo i čekamo da prođe.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #610 on: 25-06-2020, 13:04:08 »
Šta se desilo ko zna, al nemaju pametnija posla Ameri sad da riješavaju Kosovo.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #611 on: 25-06-2020, 13:19:49 »
Već sam mnogo puta rekao da mi je žao ako moje iskrene i odmerene osvrte na tvoje pisanje, u kojima ima mnogo pozitivnog, ti doživljavaš tako teško. Ali ja nekako mislim da ti ne želiš da ti se ljudi ulizuju i da želiš da čuješ autentičnu reakciju.

Kako možeš da napišeš iskreno i odmereno? Onda ja mogu da napišem da je UNAZAD remek delo domaće naučne fantastike. Valjda ću doživeti čitanje nekog iz menjstrima, kad već pišem po Bodrijaru i Deridi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #612 on: 25-06-2020, 14:21:01 »
Pa ti i pišeš o Unazad tako neke stvari  :lol: :lol:  Ne branimo.

Elem, da ti poželimo uzdravlju čitanje od strane nekoga iz mejnstrima, a i da podelimo jedan tekst sa Talasa koji se bavi večnim pitanjima:

Slučaj BIRN-ovog teksta: Zašto baš sada?

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #613 on: 25-06-2020, 14:40:16 »
Ček, šta sad ove neoliberalčine imaju veze sa Krikom?

Na tekstu o Danilu Vučiću radili mjesecima, koga oni zaebavaju haha.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #614 on: 25-06-2020, 14:42:28 »
I BIRN piše unazad šta je 'teo da 'oće. Pojma nisu imali da će biti izbori i slično.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #615 on: 25-06-2020, 15:14:27 »

Na tekstu o Danilu Vučiću radili mjesecima, koga oni zaebavaju haha.

Pa tekst nije bio o Danilu Vučiću, on se pominje samo u malom delu. Tekst jeste dugo najavljivan.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #616 on: 25-06-2020, 15:55:28 »
Meho, valjda postoji razlika između "tekst dugo najavljivan" i "na tekstu se radilo mjesecima", jer to koliko se radilo može se kvalitativno iščitati, zar ne?

eo npr tog teksta, objavljenog koji dan nakon incidenta s Đilasovom djecom
https://www.krik.rs/rat-balkanskog-podzemlja-ubistva-veze-u-policiji-i-u-vrhu-drzave/

sve što ovi pričaju mogo je dizgugla svako, malo pita taj NVO MANS i sastavi za nekoliko dana. Ovo nije tekst na kojem se radilo mjesecima.

Nećemo valjda ići rečenicu po rečenicu pa vidjeti da ne odaje takav utisak?

šta upada u oči, na početku se najavljuje: "čije veze dosežu do visokopozicioniranih političara u Srbiji". I onda je ta veza Danilo Vučić jer se sliko.

Super, ali to nije istraživački tekst sve i da je tačno da je Danilo V. veza mafije sa A.V. Jel možemo oko toga da se složimo?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #617 on: 25-06-2020, 16:12:38 »
Ne možete.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #618 on: 25-06-2020, 17:19:46 »
Ja sam iz tog teksta shvatio da su ovo veze sa vrhom države:

Tako, član Stankovićeve grupe bio je obezbeđenje na inauguraciji predsednika Aleksandra Vučića 2017. godine sa koje su nasilno udaljili građane i novinare, kako je ranije otkrio KRIK.

(...)

Još jedna veza Stankovićeve grupe i predsednika Srbije je Novak Nedić. Nedić je bio generalni sekretar Vlade dok je Vučić bio premijer i u to vreme je sa Stankovićem vežbao gađanje na vojnom strelištu – kako tvrdi Vojni sindikat Srbije. Advokatska kancelarija Nedićevog oca, Vojislava Nedića, na suđenjima je branila nekoliko pripadnika „Janjičara“.

Danilo je više trešnja na vrhu torte, jelte.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #619 on: 25-06-2020, 17:40:42 »
Meho, ja bih reko da ti mene malo troluješ

prvo, iz teksta objavljenog maj 5, 2020, izvukao si dvije stvari, s linkovima od februar 1, 2018 i  jul 20, 2017. Dakle, nadam se da smo time ustanovili da najavljivani tekst nije tempiran za maj 2020. zbog babinog zdravlja

drugo, ima li u tom tekstu nešto što nije circumstantial? Za tekst koji "dokazuje veze" i piše se mjesecima ništa više od circumstantial. Zamisli sad nađemo da je Legija obezbjeđivao Đinđića negdje 2002. godine?

ali pošto mislim da me troluješ, ili prosto nećeš da priznaš slabost ovog teksta, teško da sad trebam da se upuštam u dokazivanje falinki, one su vidljive ko hoće da ih vidi

da si bar reko da ne mogu direktno da se konfrontiraju s mafijom pa moraju tako zaoblanđeno da pišu pa i da ti vjerujem, ali ovo ovako napisano je falično

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #620 on: 25-06-2020, 17:42:59 »
Ma, ne, verovatno si ti u pravu, nisam ja ovaj tekst čitao pažljivo ni kad je izašao ni sada. Nije me mnogo zanimala tematika, a i, da budem iskren, mnogo sam u gužvi pa sam samo na brzinu proleteo i našao ova pominjanja. Kako rekoh i gore, ne mislim da je KRIK nešto idealno i nepogrešivo, dalekobilo.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #621 on: 25-06-2020, 17:48:26 »
Ne troluje te Meho. On to radi iskreno i odmereno.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #622 on: 25-06-2020, 18:03:41 »
neidealno i pogrešivo je jedna stvar, Talas tvrdi da tekst nije objavljen kao odmazda za Đilasovu djecu, mislim da tako nešto ne može da se tvrdi. Tekst jeste objavljen kao odmazda. To ne znači da je Krik "Đilasov", jer postoji ono "hoćemo publiku, čita nas opozicija, ovu robu oni traže u ovom trenutku". Sve ostalo bi takođe bilo circumstantial, pogotovo ovaj Talas, Libekov portal.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #623 on: 25-06-2020, 20:42:38 »
Pa, ja tu ne mogu da arbitriram sa nekim velikim autoritetom. Znam da su ga najavljivali danima unapred, barem sam ja toga bio svestan najmanje nedelju dana pre nego što je tekst objavljen, tvitovao je i Dojčinović o tome, i ove druge žene koje rade za KRIK, tako da, moj osećaj je da nije direktno plasiran kao "odmazda" za Đilasovu decu, ali nemam čvrst stav o tome.*

*Naći će se već neko da kaže da nemam čvrst stav ni o čemu  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #624 on: 26-06-2020, 08:40:27 »
Mediji u Americi danas:

U Njujork Tajmzu su toliko navikli na ideju da su Srbi ratni zločinci da:

Boban

• 3
« Reply #625 on: 26-06-2020, 08:47:51 »
Možda im je neko šapnuo da je Kosovo Srbija i onda je sve ostalo logično.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #626 on: 26-06-2020, 09:12:11 »
Već drugi put griješi Tajms, tako da zaebavaju nešto antitrampovci.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #627 on: 26-06-2020, 09:25:03 »
Pa šta onda da misle siroti Ameri o svetu?