Author Topic: Into the Breach  (Read 3726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Father Jape

• 4
  • 3
Re: Into the Breach
« Reply #50 on: 07-03-2018, 16:25:22 »
Ja sam primetio da tog pilota (pilotkinju!) najviše volim, nevezano za squad.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Calavera

• 3
« Reply #51 on: 08-03-2018, 05:31:37 »
ja pak imam svog favorita, sto se da videti iz prilozenog:

posteno je reci da bez njega za kormilom charge mecha (armored blokira self-damage, bar dok se ne kupi +1 damage) ne bih presao kampanju na 4 ostrva sa zenith guardom. zapravo ne znam ni kako sam se uopste dokobeljao do cilja, s obzirom da sam izgubio dva pilota, jednog za drugim, tik pred glavnu misiju, u dva odvojena trenutka imao grid power na minimumu, i onda morao da trosim skoro svu reputaciju da ga opet izgradim pred odlucujucu bitku. cak su mi i 1 ai pilota ubili u prvom delu te bitke, i silno sam se obradovao kad sam video da je oziveo za drugi deo (mozda je na hardu drugacije?) najsmesnije je sto mi grid u tom drugom delu bitke ostao netaknut  :lol:  defense mech izdominirao povlacenjem bombe k sebi u odsudnom trenutku!

s druge strane, s rusting hulkovima je bila boza, pogotovo sa onim smoke pelletsima, prosto su prejaki. mislim da mi je najveci problem bio da pronadjem neko mesto na mapi koje nije bilo obavijeno dimom  :lol:  sledeci je blitzkrieg, probacu nekako da se nateram da pocnem s nekim ko nije dobri abe, ali nece biti lako...

inace, je li neko otkrio ove tajne pilote sto se prica o njima po bespucima interneta? izgleda da treba dosta srece da ih se pronadje, mada kapiram da sam ih mozda i propustio dok nisam znao gde treba da trazim.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #52 on: 08-03-2018, 10:37:05 »
Bogami po ovom SCu izgleda da drug Calavera igra Into the Breach koliko svi mi ostali zajedno :) Definitivno svaki tim ima bar jednog pilota sa kojim ostvaruje najbolju sinergiju, za Rift Walkers može da posluži svako ali je meni najbolje legla Bethany Jones sa počethim shieldom na svom mechu. Za Rusting hulks to je famozna Camila Vera, a ovaj Abe izgleda igra istu ulogu za Zenith guards (a pošto mi je naredni tim sa kojim nameravam da igram upravo taj, hvala lepo na ovom korisnom parčetu informacije). Pošteno, Rusting Hulks su toliko prejaki da nijednom nisam imao prilike da sa njima odigram sva 4 ostrva. Jutros su posle 3 predjena ostrva na hard nivou bili maksimalno nabudženi (i to bez perfect runova) te stvarno nije bilo poente da odlažem poslednju bitku. To je takodje tim kome bukvalno ne treba dodatna oprema (jedino bi science mech trebao da ima još neki gizmo za long range repoziciju), te ga ovaj fakat čini ubistvenim već posle drugog ostrva. Dosad nisam imao sreće sa tajnim pilotima, ali pošteno nisam ni gledao guides, voleo bih da ih nadjem sam.

Calavera

• 3
« Reply #53 on: 08-03-2018, 14:37:59 »
ma kakvi, "samo" 17 partija, od kojih sam neke napustao u slucaju da mi je pilot zaginuo na prvom ostrvu  :lol:  tad mi je to delovala kao katastrofa, sad ionako svaki put menjam ove random startne pilote za ove s posebnim specijalima ako dobijem priliku.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 08-03-2018, 22:13:06 »
Tom Fransis ovde malo govori o otključavanju specijalnog, poslednjeg squada:

https://youtu.be/A1ZzoaqJMt4?t=6611

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #55 on: 09-03-2018, 14:55:32 »
Jedna stvar mi smetucka otpočetka... ona svakako olakšava stvar igračima, ali ne znam koliko ima smisla sa stanovišta 'realnosti' i lorea (u koji se nisam udubljivao).

Naime, ako vam je mech mrtav na kraju bitke, tog pilota više nema, i u narednoj bici mekom upravlja AI. Međutim ako uništite mech tokom borbe, i onda pre kraja te borbe iskoristite lečenje... ne samo što ćete povećati HP ostalim mekovima, nego ćete i ovaj razlupani vratiti u život... sve sa pilotom!

Ovo je naročito dobro znati kad igrate sa Hazardous Mechs, jer oni imaju pasivku da mech koji zada killing blow dobija health, 2 od 3 meka u ovom squadu imaju napade koji štete i njima i neprijatelju . To znači da ako izvršite samoubilački potez sa mekom, sve dok taj potez ubija neprijatelja, vaš mek će umreti pa se odmah povratiti u život dobijenim HP-om — sa istim pilotom!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #56 on: 09-03-2018, 15:04:02 »
Pošto sam ja premalo igrao ovo poslednjih dana (tek jutros sam stigao na prag završavanja drugog ostrva a i to ćemo da vidimo da li će uspeti u ovom tajmlajnu): kad kažeš "lečenje" da li misliš na generičku "repair" akciju koju možeš da izvršiš umesto napada u drugom delu poteza ili je to nešto drugo? Pošto sam ja imao utisak da kad mechu ode sav HP (i ostane olupina na tajlu) više ne možeš da ga targetuješ repair akcijom?

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 09-03-2018, 15:11:35 »
Tako je, to ne možeš, ali imaš dodatak koji se može kupiti koji leči svaki mek, uključujući i olupine (mislim da možeš da ga koristiš jednom po bici).

Calavera

• 3
« Reply #58 on: 09-03-2018, 15:20:45 »
taj dodatak se zove repair drop, imam ga i ja u trenutnoj blitzkrieg kampanji. deluje brutalno jako, ne trazi power za koriscenje, a svakom mechu (i prijateljskom npcju) leci hp do maksimuma. malopre sam pazario i self-destruct, javlja mi se da se radi o ubitacnoj kombinaciji  :lol:

blitzkrieg je prva ekipa koja mi zadaje probleme nakon pocetnog squada. juce sam nekako izvukao pobedu na 2 ostrva (mada to i ne racunam kao pobedu  8) ), a onda sam u ponovom pokusaju zaginuo jer nisam primetio da mi je boulder mech povezan sa zgradama kroz koje sam pustio struju s lightning mechom, nakon cega su me vekovi lako dovrsili u akciji 6v2. u ovoj trenutnoj kampanji sam malopre slucajno kliknuo end turn umesto reset turn, sto je moglo imati katastrofalne posledice da mi se stambleni blok vredan 2 grid powera nije odbranio od napada :lol: 

mislim da je glavni problem s ovom postavom sto je hook mech bas preslab, uprkos armored perku. jedina stvar koju moze da radi je da namesta killove lightning mechu povlacenjem neprijatelja k sebi, sto i njega postavlja u liniju vatre.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #59 on: 09-03-2018, 15:24:53 »
E, pa tako sam i mislio. Nisam još video taj drop, tek sam jutros prelazeći na drugo ostvro pokupovao neke druge dodatke koji mi deluju kao da će biti od pomoći ali nisam još ni jedan iskoristio - za sada su mi bili dovoljni hladna glava i taktičko razmišljanje  :lol:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 09-03-2018, 15:26:16 »
Blitzgrieg je totalno OP sa tom strujom koja prolazi kroz zgrade, a ne šteti ih*. :lol: Nabudižiš dmg tom prajm meku i sve bube izginu od jednog veličanstvenog lančanog šoka.

*Ovo se otključava, po defaultu struja prolazi kroz neprijatelje, ali ne i zgrade.

Calavera

• 3
« Reply #61 on: 09-03-2018, 15:30:17 »
E, pa tako sam i mislio. Nisam još video taj drop, tek sam jutros prelazeći na drugo ostvro pokupovao neke druge dodatke koji mi deluju kao da će biti od pomoći ali nisam još ni jedan iskoristio - za sada su mi bili dovoljni hladna glava i taktičko razmišljanje  :lol:

ja licno uvek kupujem reactor dropove pre oruzja, osim ako nisu na rasprodaji ili se bas slazu sa strategijom koju furam u tom trenutku. reactor poena nikad nema dovoljno, a svaki mech moze da nosi samo po jedno dodatno oruzje.

Blitzgrieg je totalno OP sa tom strujom koja prolazi kroz zgrade, a ne šteti ih*. :lol: Nabudižiš dmg tom prajm meku i sve bube izginu od jednog veličanstvenog lančanog šoka.

*Ovo se otključava, po defaultu struja prolazi kroz neprijatelje, ali ne i zgrade.

da, ali treba to pozicionirati valjano  :lol:  plus, skoro da uopste ne mogu da biram ove misije u kojima treba zastititi voz, robote i tako to jer isti ne spadaju pod zgrade, pa ih ovaj nesretnik sprzi sa zemljom.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #62 on: 09-03-2018, 18:43:45 »

Naime, ako vam je mech mrtav na kraju bitke, tog pilota više nema, i u narednoj bici mekom upravlja AI. Međutim ako uništite mech tokom borbe, i onda pre kraja te borbe iskoristite lečenje... ne samo što ćete povećati HP ostalim mekovima, nego ćete i ovaj razlupani vratiti u život... sve sa pilotom!

Ovo je naročito dobro znati kad igrate sa Hazardous Mechs, jer oni imaju pasivku da mech koji zada killing blow dobija health, 2 od 3 meka u ovom squadu imaju napade koji štete i njima i neprijatelju . To znači da ako izvršite samoubilački potez sa mekom, sve dok taj potez ubija neprijatelja, vaš mek će umreti pa se odmah povratiti u život dobijenim HP-om — sa istim pilotom!

Ovo je odlična stvar, dovoljno je igrati na hard nivou pa da čovek shvati da nijedna pomoć nije suvišna niti spada pod varanje. Iako svaki squad po defaultu ima svoju taktiku, par specijalki ili pilota definitivno mogu promeniti čitavu strategiju za tu partiju. Ovo je definitivno jedan od ključnih faktora koji dodaje reply value ovoj igri, jer i partije sa istom ekipom mogu da budu radikalno drugačije zavisno od toga šta vam se padne od dodatne opreme. Trenutna partija za Rusting Hulks je tako krenula potpuno neočekivanim tokom (u odnosu na njihovu osnovnu dimnu taktiku). Moj novi omiljeni gizmo za science mecha je neki teleport beam (valjda se tako zove) sa kojim mech swapuje mesto sa objektom udaljenim 1-4 polja u pravoj liniji. Ono što ne piše a dobro je znati da možete swapovati mesto i sa praznim poljem, tako da faktički možete da se teleportujete svuda po mapi. Ovaj dodatak posebno briljira protiv onih buba što prave planine svuda oko sebe pre nego što udare (lako ih izvlači na otvoreno) i protiv buba koje ispaljuju one lepljive bombe (prvo se postavi pored vekova a onda zameni mesto sa bombom i eto veselja), kao i protiv buba koje su ušančene pored više zgrada pa ih ne možete dotući a da ne porušite i te zgrade. Takodje, moja artiljerija ima Silica pilota, koji može da puca dva puta ako se ne kreće. Priznajem da sam bio skeptičan prema pilotu koji traži 2 reactor cora samo da bi imao dostupnu ovu specijalku a ne može ni da se kreće da bi je koristio, ali u praksi sam dobio perfektan kombo - na početku partije artiljerija ide tako da pokriva što više polja uz glavne zgrade, science mech swapovanjem namešta vekove ispred artiljerije (ili teleportuje artiljeriju gde treba) a ona ih kosi svojim duplim napadom. Ako lepo završim ovu partiju (na četvrtom ostrvu sam, iako je sada već dokazano da je najteži prelazak igre upravo sa sva četiri ostrva), sledeći su Zenith guards :)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 09-03-2018, 20:09:15 »
"Ono što ne piše a dobro je znati da možete swapovati mesto i sa praznim poljem, tako da faktički možete da se teleportujete svuda po mapi."

:O

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #64 on: 09-03-2018, 21:50:46 »
Mislim, ''svuda'' nije potpuno tačno jer teleporter (tačan naziv) ima max domet do 4 polja u nekom od 4 smera od mecha. Medjutim, science mech ima 5 poena kretanja (računam da ima bar jedan +1move od pilota ili upgrejda) tako da u 90% slučajeva može da se pozicionira bez problema i da obavi zamenu sa bilo kojim poljem na mapi. Upravo sam odradio finalnu bobu gde sam uklonio sve mega boseve na sledeći način - odvedem Science mecha na polje gde će da udari sledeći natural disaster (a na zadnjoj mapi ih ima obilato u svakom potezu) i odatle zamenim mesto sa mega bubom. U jednom trenutku u prošlom prelazu mi je bomba bila potpuno opkoljena bubama i planinama, ali sam swapovao science mecha sa njom i tako je bomba preživela u poslednjem potezu. Dakle, teleporter FTW!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 09-03-2018, 21:56:08 »
Tu istu napravu ima science mek jednog od squadova, ali nisam, igrajući s njima malo, uopšte provalio da se može naciljati i prazan kvadrat.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 10-03-2018, 00:38:43 »
Zenith Guards su govna, serem im se u specijalke.

Calavera

• 3
« Reply #67 on: 10-03-2018, 01:24:03 »
mogu misliti koliko ti muka zadaju ako jos nisi otkljucao abea  :lol:

jeste vi jurili ovaj achievement za predjena dva ostrva za manje od 30 minuta s blitzkriegom?

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #68 on: 10-03-2018, 06:10:39 »
Jos nisam jurio nista od egzoticnih achievementa tipa unisti 6 drop podova i sl. Prosecno mi treba 30 min po ostrvu (na hard tezini), mada zenith guards deluju toliko rastelovano da zahtevaju nenormalnu kolicinu srece da bi se sa njima uopste prezivelo na vecim nivoima tezine. Verovatno cu probati kasnije na normal nivou da rushujem ostrva. Posto achievementi daju 55 zvezdica a otkljucavanje svih squadova trosi 30ak, zasad ne osecam pritisak da ispunim bas svaki achievement, a vec sam otkljucao sve osim hazardous mechs.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #69 on: 10-03-2018, 21:54:19 »
Mada je moja opaska o Zenith guards trebala više da asocira na Harvesterove komentare :D , istina je da se nisam pronašao ni sa njima ni sa Blitzkrieg squadom, te da je igra sa ove dva tima na hard nivou mnogo više stvar sreće nego što bih voleo. Dok Rusting guards i Rift walkers imaju jasnu sinergiju medju mechovima (te dobra taktika u velikoj meri umanjuje potreban elemenat sreće kod dropova i pilota) , to kod naredna dva tima nije vidljivo. Umesto toga postoji po jedan uber mech i dvojica koji bi trebalo da mu pomažu dok on čisti neprijatelje ali bez dobrog pilota ili srećno ubodene specijalke teško da mogu da iznesu teret obračuna na hard nivou. Ludom srećom sam završio igru na hard sa Zenith guards (podvlačim elemenat lude sreće - odlični piloti i detalji tipa 3 resista zaredom kod napada na zgrade) ali pošteno mislim da sa ovakvim timovima treba igrati opuštenije na normal nivou umesto da se patite na hardu počinjući iznova i iznova, nadajući se spletu okolnosti koji će vam doturiti ljudsku opremu i pilote koji mogu da pojačaju bedne specijalke utility mechova u ova dva squada.
Pilot Harold Schmidt je fantastičan u Blitzkriegu za onaj bedni brute tenk, jer njegov specijal - self repair praćen pushom sva četiri susedna polja predstavlja kombo kojim će umetati bube ili sebe u chain potreban za lightning mecha, istovremeno lečeći posledice električnog iživljavanja svog mech budyja. On je fantastičan i kao pilot science mecha u Zenith guards (na isti način namešta mechove za Laser mecha, inače sa onom specijalkom postavljanja štitova može da obriše svoje čelično dupe). Šteta što je Abe first choice za Zenith Guards, jer je Harold ustvari fenomenalan izbor za sve mechove koji imaju ulogu meat shielda ili nemaju sopstveno oružje jer može da se leči svakog poteza dok gurka bube ili mechove naokolo ili blokira izlazeće bube.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 10-03-2018, 22:03:32 »
Ja jesam jurio pomenuti achievement. Sad mi stvari stoje ovako:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #71 on: 10-03-2018, 22:05:54 »
Kao što vidite, Secret Squad košta 25 novčića, tako da... :lol:

Calavera

• 3
« Reply #72 on: 11-03-2018, 02:36:22 »

svi imaju iste igracke kao i ovde (cluster artillery i vek hormones su na prvom apgrejdu), s tim sto gravity mech ima i teleporter koji dobacuje cetiri polja daleko. da se ne bunite, vek hormones je prebacen na siege mecha. sta je najbolji potez?  :lol:

Calavera

• 3
« Reply #73 on: 12-03-2018, 01:31:45 »
posto vidim da niko ne zna  :lol:  siege mech ispred judoa -> bomba izmedju blobbera i fireflya, gravity menja mesto s blobberom, judo resava njihovu bombu. drugim recima:

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #74 on: 12-03-2018, 09:49:49 »
Ma oprobao bih se ja, ali nisam dosad igrao sa ovim squadom, pa nisam mogao da vizuelizujem problem :( Inače se trenutno bavim Blitzkriegom, jurim njihove achievmente. Imaju jako slab DPS output, pogotovo u kasnijim fazama kada nijedan mech ne može da napravi 4 štete, te sam konačno odustao od pokušaja da predjem sa njima igru na hard nivou. Imperativ je naći neko DPS oružje za njihovog tenka ili staviti Schmidta za pilota, inače je taj mech next to useless. Takodje sam imao problem sa 30min achievmentom (oko 35 minuta na normal nivou mi treba, mada trenutno igram na kompu sa integrisanom grafikom te mi je i sama igra prespora) te sam konačno rešio da varam i predjem jednu partiju na easy samo zbog njega.

Calavera

• 3
« Reply #75 on: 12-03-2018, 14:02:57 »
ako ti blitz ima slab dps, cekaj samo da vidis judoku. ali da, taj hook mech je mozda i najgori mech od svih koje sam do sad video u igri. uz to skoro nikad ne dobija exp, tako da se bas isplati dati mu nekog pilota koji je vec na max nivou. chen rong je isto solidan izbor, moze da dovuce nekog u red za lightning mecha i onda se skloni s puta...

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #76 on: 12-03-2018, 15:07:51 »
ako ti blitz ima slab dps, cekaj samo da vidis judoku. ali da, taj hook mech je mozda i najgori mech od svih koje sam do sad video u igri. uz to skoro nikad ne dobija exp, tako da se bas isplati dati mu nekog pilota koji je vec na max nivou. chen rong je isto solidan izbor, moze da dovuce nekog u red za lightning mecha i onda se skloni s puta...

Za neverovati, upravo sam prošlu partiju sa njima odradio na taj način, Chen Rong u onom šugavom tenku čini čuda :) Inače je jedini lek za tenkovu hroničnu nesposobnost zaradjivanja XPa da u njemu od starta sedi pilot iz prethodnog timeline-a, presumably maksimalno izlevelan.

Calavera

• 3
« Reply #77 on: 13-03-2018, 16:04:47 »
bethany jones u ice mechu je izi mod  :lol:  usput sam iskoristio priliku da pokupim achievement za prelazak 3 ostrva bez apgrejdovanja oruzja.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #78 on: 16-03-2018, 11:59:32 »
Update. Dosad sam detaljno proigrao prvih 5 timova, te sam grubo rečeno na pola igre. Iako mi Blitzkrieg i Zenith guards nisu legli, na kraju sam se i sa njima lepo izigrao, prešavši poneku partiju i na hard. Steel judoka na prvi pogled deluju underpowered, ali 3 partije koje sam sa njima odigrao spadaju medju najbolje partije do sad. Pošteno, u sve tri partije sam pokupio acid tenk ili acid cannon pa sam efektivno duplirao njihov damage output a u trećoj (koju sam igrao na hard nivou) imao sam ludu sreću da pokupim i acid tenk i laser cannon koji koristi prime mech iz Zenith guards, te se moj science mech sa dobrim Ejbom trasnformisao u hodajuću tvrdjavu uništenja, koseći mega bossove jednim pogotkom pošto ih prethodno podmažem acid tenkom. Medjutim, poenta za ovaj tim je da ima odličnu sinergiju (odmah iza Rusting hulks) i spada medju timove sa najvećim mogućnošću izmeštanja i gurkanja, te mi je mnogo bolje legao nego prethodno spomenuti Zenith guards i Blitzkrieg koji se praktično baziraju na jednom overpowered mechu i ostaloj sitnoj boraniji.
Još jedan detalj zaslužan za glatkije igranje je nešto što sam počeo da obraćam mnogo veću pažnju na ostrva. Naime, zna se da posle prvog prelaska ostrva možete čistiti redosledom po želji, jer postoji level scaling, a uz to svako dolazi sa svojom jedinstvenom kolekcijom buba u datom trenutku. Ja sam po inerciji igrao uvek istim redosledom kojim sam ih otvarao dok me muka nije naterala da gledam dve stvari. Prvo ostrvo koje čistite će čak i na hard nivou imati lake neprijatelje, te tu nema mnogo filozofiranja, mada mislim da lakoća misija ipak favorizuje Archive island-ono zeleno :) Kad je reč o timovima koji imaju loš damage output, najzahvalniji izbor za drugo ostrvo je Detritus. Njegove misije su prepune kiselinskih barica, jezera, uz par misija gde imate na raspolaganju i acid tenk ili razorni Disposal unit. Sve ovo efektivno duplira sav damage koji pravite, te sam u svim svojim uspešnim partijama odigrao ovo ostrvo kao drugo po redu. Ako sve dobro odigrate, posle toga ste već dovoljno jaki da dalje možete i da birate. Kod Flaming behemota je prvo ostrvo pak najbitnije, jer njihova mizerna vatrena filozofija ne može da se izbori sa škorpijama ili onim svicima, jer obe te bube imaju po 3 HPa. Za njih je esencijalno da vam prvo ostrvo bude ispunjeno samo bubama od 1 ili 2 HPa, da biste imali makar malo bolje šanse. Pošto sam sa njima tek sad krenuo da igram, još uvek nisam ušao u finese, ali imam osećaj da će biti pravi izazov.
Kakva su vaša iskustva sa izborom ostrva, imate li neki svoj redosled ili logiku ili posebne razloge zašto neko ostrvo favorizujete?

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 16-03-2018, 13:13:25 »
Za početak, ja sam zaključio, bar na normal, da mi je najlakše preći igru posle dva ostrva, eventualno 3. Posle 4 mi je najteže.
Stoga ono koje uvek preskačem jeste to sa pokretnim trakama i kiselinom, prosto jer imam najmanje iskustva s njim, a i nekako mi je turoban ambijent (mada mi je na njemu najbolja muzika). Ledeno ostrvo mi takođe deluje možda malo teže, pa gledam da mi ono bude prvo ili drugo, a ne treće.

Calavera

• 3
« Reply #80 on: 16-03-2018, 14:47:56 »
meni to sve zavisi od toga s kojim timom igram i kako su vekovi rasporedjeni, za sama ostrva mi je otprilike svejedno. recimo, u trenutnoj kampanji s 3 swap mecha sam ostavio detritus za kraj jer me tamo ceka burrower, a za njega bukvalno nemam odgovor u ovom trenutku. spider leadera isto volim da ostavim za kraj, najnezgodniji je od tih mini-bosova na kraju ostrva.

inace sam presao sa svih 8 glavnih squadova na normalu (sve na 4 ostrva, dakako), sad jos par pobeda na hardu i mislim da sam spreman za cekanje na advanced edition  :lol:

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 24-03-2018, 00:01:04 »
Bogami, upravo sam imao jednu od najzabavnijih kampanja od kada igram ovu igru. Tek skoro sam otvorio Custom squad, i prvo sam se oprobao sa letačima, koji su uglavnom science mechovi, uz par izuzetaka. Videvši kako lepo funkcionišu zajedno, pala mi je na pamet ideja da za naredni achievement moja tri mecha istog roda budu science mechovi (mada tek sad vidim da me je i tu kolega Calavera preduhitrio za punih nedelju dana). U kampanji sam koristio Gravity mecha, sa Grav pullom i Vek Hormones, Swap Mecha, i Nano mecha sa acid cannonom i onim healing nanobotima koje sam odmah skinuo. U celoj igri nisam dodao nijedno oružje osim confuse shota koji menja pravac napada vekova. Ova ekipa je počistila dva ostrva  (od toga jedan perfect) i poubijala sve bube bez da napravi ijedan poen štete. Štaviše, iskoristio sam priliku da sa ovom štreberskom ekipom uzmem achievement gde treba završiti ostrvo bez ijednog poena primljene štete.  Ja, koji sam se par postova ranije žalio na low damage output pojedinih ekipa, našao sam se u situaciji da čistim kompletne mape i odradjujem zadatke isključivo repozicijom buba na tabli. Naravno, Calavera je već provalio godlike mogućnosti Swap Mecha (koliko vidim u prethodnom postu, njega je koristio za achievement prelaska sa tri ista mecha, što ću verovatno i ja uraditi) koji je bio glavni igrač i u mojoj ekipi. Pa ipak, i pored bezbrojnih prethodnih partija gde igra stalno pokazuje da inteligentna upotreba okoline često daje bolje rezultate od upotrebe sirove sile, ovo je bio poseban doživljaj. Borba u kojoj vaši bedni science mechovi od 2 HPa nameštaju čitav lanac buba da se medjusobno poubijaju da bi i one koje su preživele umrle zato što ste ih postavili da blokiraju novo-izlazeće Vekove ne izgleda ništa manje nego epski, a u ovoj kampanji svaka borba mi je bila upravo takva :)

U suštini, lagano ali sigurno, otvaram sve achievemente. Ostaje mi još samo prelazak sa sva tri ista mecha, i famozni Distant Friends achievement koji stvarno zahteva samo sreću, te se neću preterano uzbudjivati oko njega. Priznajem da mi je igra pružila više zabave od FTLa i da sam se duže zadržao na njoj nego rečenom prethodniku. Dosta je lakša od FTLa i na normal težini praktično ne možete izgubiti partiju ako igrate pod punom koncentracijom. Paradoksalno je i teža od FTLa jer mnogo surovije kažnjava svaku, pa i najmanju grešku ili manjak pažnje. Na taj način je postignut neki čudan balans koji je meni potpuno legao. Javljam se kad konačno otvorim secret squad!

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 24-03-2018, 00:08:58 »
Ja sam mnogo manje igrao tokom poslednje dve nedelje, ali sam večeras završio sa achievementima za random squad, tako da sad prelazim na custom squad, te će mi ovi saveti iznad dobro doći. :lol:

Doduše, imam da prijavim i to da igru još nijednom nisam prešao na hard. : | (Niti sam, zasad, pokušavao.)

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #83 on: 24-03-2018, 07:17:30 »
Ja sam mnogo manje igrao tokom poslednje dve nedelje, ali sam večeras završio sa achievementima za random squad, tako da sad prelazim na custom squad, te će mi ovi saveti iznad dobro doći. :lol:

Doduše, imam da prijavim i to da igru još nijednom nisam prešao na hard. : | (Niti sam, zasad, pokušavao.)

Pošteno, i ja sam olabavio kasnije sa svojim očekivanjima, neki squadovi naprosto nisu stvoreni za hard nivo. Može se igrati sa njima ali jedino ako vam zapadne od početka dobar komad opreme da ih nekako pojačate. Squadovi koji sa originalnom opremom mogu preći igru na Hard nivou su Rusting Hulks (najmoćniji squad u igri, ali treba početi sa Camila Verom), Hazardous Mechs (sa Abeom u početnoj postavci) i, pomalo iznenadjujuće za mene, Steel Judoka (doduše, tu sam imao i sreće da dobijem ekstra opremu od starta). Pretpostavljam da i Rift walkers mogu to da izvedu, probaću i sa njima. Zenith Guards i Blitzkrieg me nisu preterano oduševili, ali sam i sa njima izvukao par partija, i po jednu pobedu na Hard nivou, tako da verujem da je moguće uz malo sreće igrati i sa njima. Ubedljivo najgori su mi Flaming Behemoths i Frozen Giants. Sa njima sam odigrao jedva par partija ne bih li skupio achievemente, inače su mi bili veći izvor frustracije nego zadovoljstva. Frozen giants mogu da prežive (Bethany Jones, kao što je primetio Calavera, je najbolji pilot za njih jer ne može da se zaledi dokle god ima shield), ali većina ciljeva u kasnijim misijama za njih je prosto nedostižna zbog manjka damagea. Flaming behemoths su fakin joke. Kako igra očekuje da vatrom koja skida 1 HP po potezu na hard nivou pobijete mobove koji imaju 4+ HPa, nije mi jasno. Možda sam propustio neku caku, ali ova dva squada jedva su igrivi na normal nivou.Sad već jurim achievemente pa sam i random i custom squadove igrao na normal nivou. Custom squad treba čovek oprobati kada već oseti da je pohvatao sve cake u igri, ali ne da bi se iživljavao, već više kao izazov da ponovo promeni taktiku i savlada igru na neki novi način (na šta ga ionako teraju achievementi za ovaj squad). Evo mog dosadašnjeg progresa.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #84 on: 26-03-2018, 12:50:16 »
Ok, ostala su mi još dva achievementa, od kojih je jedan preći na Hard.

Šta velite, s kojim squadom je najlakše preći na Hard?

Calavera

• 3
« Reply #85 on: 26-03-2018, 17:10:10 »
ja na kraju nisam ni presao na hardu, zavele me neke druge igre  :(  laicki gledano, ima smisla da hard favorizuje sastave koji se vise fokusiraju na disrupciju umesto na damage output, tj. verovatno je lakse preci s judokom nego s blitzkriegom.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #86 on: 26-03-2018, 19:54:15 »
Ok, ostala su mi još dva achievementa, od kojih je jedan preći na Hard.

Šta velite, s kojim squadom je najlakše preći na Hard?

Rusting hulks sa Camila Verom u Flying mechu je definitivno najbolja kombinacija za prelazak na hard nivou, i tačka. Jedini tim kome apsolutno ne treba dodatna oprema osim početne. Može se doduše ćapiti neki dodatak za njihovog science mecha, ali artiljerija im je najjača jedinica u igri, a Flying mech sa Camilom može da zadimi pola mape a da funkcioniše bez problema (njena specijalka je fenomenalna za ovaj tim, a uz to se isplati postavljati je kao mamac za škorpione i leapere na početku partije)
Iznenadjujuće, u nastavku igranja sam sa Zenith guards (naravno, Abe u brute mechu je obavezan za ovaj tim) prešao igru bez problema sva tri puta na Hard nivou, te bih njih stavio na drugo mesto po mogućnostima.
Hazardous mechs sa Abe-om u Leaping mechu sa takodje dobri, ali za njih ipak treba mnogo više finese. Steel Judoka su odlični ukoliko prežive prva dva ostrva i unaprede science mecha nekim dobrim oružjem. Osim navedenih, svi ostali timovi su zavisni od dobrih dropova i pilota na početku igre, ili naprosto budu devastirani na kasnijim ostrvima na hard nivou kada su svi protivnici Alfa Vekovi. Recimo, sa Rift Walkers, sa kojima trenutno pokušavam da predjem igru na hard nivou, imam velike probleme jer jedino prime mech može da napravi neki veći damage; artiljerija im je medju najgorima u igri, a brute mech ima bezobrazno skup upgrade da bi na kraju pravio bedne 3 štete, što je vrlo nedovoljno za Hard nivo. Ovo me je iznenadilo, jer je u pitanju vrlo pristojan tim kada se sa njim igra na normal nivou.

Evo dokaza, vidi se lako sa kojim timovima sam rasturio na Hard nivou :)

PS
Ah da, skupio sam sve achievemente u medjuvremenu i otvorio secret squad :)

PPS
Izvini Meho, ne mogu a da se ne pohvalim kada su ovakve igre u pitanju :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #87 on: 26-03-2018, 21:13:26 »
Kad je neko junak i treba da se hvali  :| :| :|

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #88 on: 27-03-2018, 08:24:43 »
Samo da prijavim da sam otkrio manu ove savršene igre. :lol:

Naime, igram ja tako sa Rusting Hulks na Hard, uz Kamil Veru kao prekaljenu pilotkinju. Tek, na drugom ostrvu, krenem da pritisnem Alt da vidim redosled neprijateljskih poteza, kad mi prst malo sklizne i pritisnem Space.
Space znači End Turn. :lol:
Tako da sam popio, ni kriv ni dužan, pola skale oštećenja.

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #89 on: 27-03-2018, 09:37:40 »
Samo da prijavim da sam otkrio manu ove savršene igre. :lol:

Naime, igram ja tako sa Rusting Hulks na Hard, uz Kamil Veru kao prekaljenu pilotkinju. Tek, na drugom ostrvu, krenem da pritisnem Alt da vidim redosled neprijateljskih poteza, kad mi prst malo sklizne i pritisnem Space.
Space znači End Turn. :lol:
Tako da sam popio, ni kriv ni dužan, pola skale oštećenja.

Moje saučešće :( U odbranu igre, moram reći da je postoji opcija za end turn confirmation koja je po defaultu uključena, mada sam je ja odmah isključio (verujem da je isti slučaj kod većine igrača). Samo napred, kolega Jape, imate dobitnu kombinaciju :)

PS
Prvi secret pilot koga sam otključao je Mantis, i njena specijalka (umesto repair akcije ima melee attack koji pravi 2 štete i gura protivnika) je neverovatan boost za sve timove koji kubure sa damage outputom. Ubacio sam je kao startnog pilota za šugavog brute mecha u Rift Walkers i dobio odličan damage boost sa kojim sam taman preživeo prva dva ostrva na hardu dok se nisam malko ojačao. Mantis je pilot of choice za bilo kog science mecha, a ubedljivo je prvi izbor za Blitzkrieg kao pilot njihovog bezveznog brute mecha.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #90 on: 28-03-2018, 10:50:05 »

:lol:

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 28-03-2018, 17:09:13 »
Čestitke za achievemente! A i Mantis je mnogo bolji pilot/pilotkinja nego što izgleda na prvi pogled. Posle par dodatnih partija ovih dana mogu da potvrdim da je on/ona/ono definitivno prvi izbor za pilota bilo kog science mecha, a kod mene je briljirao/la/lo i u Rift walkerima i Blitzkriegu kao pilot brute mecha.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 28-06-2018, 15:50:35 »
RPS je apdejtovao svoju listu najboljih strategija svih vremena, i... pogađate šta je sada na prvom mestu. :lol:

https://www.rockpapershotgun.com/2018/06/28/best-strategy-games-on-pc/51/

Calavera

• 3
« Reply #94 on: 28-06-2018, 16:30:09 »
meni je to super, ali ne znam koliko je zasluzeno, vise mi deluje kao da zele da izazovu reakciju kod citalaca  :lol:  cak i ako izuzmemo cinjenicu da je malo blesavo na vrh staviti igru koja se pojavila pre par meseci, meni je into the breach strategija u najmanju ruku isto koliko i puzzle igra. da ne pricam sto je citava lista obogaljena cinjenicom da su heroji 3 stavljeni toliko nisko...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #95 on: 28-08-2018, 20:22:10 »
Oh ne...

Berserker

• 4
  • 3
« Reply #96 on: 28-08-2018, 21:39:31 »
Probudite me kad izadje advanced edition...