Author Topic: U PLANINAMA LUDILA, Lavkraft, Orfelin 2018  (Read 1715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
U PLANINAMA LUDILA, Lavkraft, Orfelin 2018
« on: 18-08-2018, 16:26:46 »
U PLANINAMA LUDILA – knjiga je izašla!

Dr Ghoul & Orfelin obeležavaju Lavkraftov rođendan, 20. avgust, objavljivanjem njegovog remek-dela, romana U PLANINAMA LUDILA u novom, ultimativnom izdanju! Da, knjiga je izašla iz štampe, prvi pretplatnici su je već dobili, a vi ostali – ne znam šta čekate?

http://cultofghoul.blogspot.com/2018/08/u-planinama-ludila-knjiga-je-izasla.html

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

Black swan

• 4
  • 3
Re: U PLANINAMA LUDILA, Lavkraft, Orfelin 2018
« Reply #1 on: 18-08-2018, 16:43:56 »
Super i ovo sam naručio u razmjenu a tabernakula ću pokušati uvaliti neznalicama

Baš jučer dobio hopa glas u noci i price o vampiricama
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

« Reply #2 on: 21-08-2018, 17:43:29 »

Било би лепо да је ту још једна књига и "Лептирица" са Кадијевићевим потписом, али биће пре или касније.
Моја колекција дискова
"Coraggio contro acciaio"
"Тако је чича Милоје заменио свога Стојана."

Scordisk

• 3
« Reply #3 on: 21-08-2018, 21:13:47 »
ja ne mogu da verujem kako ovaj ivica svaki put oduševi naslovnicom. iz izdanja u izdanje je sve bolji. kapiram da je i sadržina na nivou

Truman

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 23-09-2018, 02:14:04 »
Лепо, за сваку похвалу. Мада је нећу купити јер већ имам неко старо издање. Мој омиљени Лавкрафтов роман, свакако.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 23-09-2018, 12:03:45 »
Ja sam već naručio u zamjeni
A tabernakula ću prodati jeftino

Truman

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 23-09-2018, 12:13:04 »
Е да, табернакул издање. Меки повез.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 23-09-2018, 12:24:49 »
Mada iskreno neće to niko kao ni orfelinova izdanja
Tako da se utusi u razmjenama

tomat

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 11-02-2019, 19:10:07 »
dovršio U planinama ludila, i moram da kažem da sam se svojski namučio. ne sećam se da mi je neko njegovo delo ovako teško palo.

dok sam čitao U planinama ludila na momente mi je delovalo kao da sam čitao neko tehničko uputstvo (kocka, kupa, zvezda, ovoliko stopa sa onoliko stopa, visoko toliko stopa, ...), ili kao kada neko piše izveštaj sa neke izložbe, ali prenosi samo tehnikalije (crna boja, na platnu, sa ovakvim ramom, ...). Sena iz drugog vremena je ostavila bolji utisak, ali mi i tu nešto fali. oni opisi vanzemaljaca ko da ih je pisao Ljuba Njusa iz Župskog Aleksandrovca, kada opisuje vanzemaljce sa Asomanije.

vidim da se ljudima mahom sviđa ova "zrela" Lafkraftova faza, kada je napustio okultno, i okrenuo se "nauci", dok kod mene obratno, draža mi je ta gotska i okultna faza. Gul kaže da je i u zreloj fazi imao nekoliko priča sa okultnim temama, pa spominje nekoliko, među kojima je i jedna od meni omiljenih, Snovi u veštičjoj kući, koju sam pročitao još onomad u Radovoj zbirci. šta znam, verovatno je do mene, ali mi ta kombinacija horora i "naučne fantastike" kod Lafkrafta slabo leži.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 11-02-2019, 20:21:30 »
isti utisak, piskaro sam nešto na Lavkraft topiku, jedino što sam dodao je da je podosta rasističke političke misli tu uglavio, misim te prirodne hijerarhije među bićima i propast superiorne civilizacije, dobro se nije neka svastika pojavila

mnogo je u tom romanu obilježena ta strana njegovog rada
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 11-02-2019, 20:45:22 »
meni je ok bio negdje do pola...kad sam se izgubio...to mi se cesto dogadja...odlutaju misli dva tri reda ili pasusa koji budu slucajno kljucni i kasnije ne mozes pohvatati
ali se tjesim da je do tabernakula
samim tim da zelim ponovo citat znaci da je ok
nabavio sam i nekro 3
narucen kadijevic bozja volja u razmjeni ( dajem prvi nekro za 2-3 knjige i sitno para 18 maraka)

dobar je orfelin samo da bude sf horora vise

tomat

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 11-02-2019, 20:52:41 »
isti utisak, piskaro sam nešto na Lavkraft topiku, jedino što sam dodao je da je podosta rasističke političke misli tu uglavio, misim te prirodne hijerarhije među bićima i propast superiorne civilizacije, dobro se nije neka svastika pojavila

mnogo je u tom romanu obilježena ta strana njegovog rada

E, sad pročitah, jes, pa to mu je to.

@labud

Dešava se to i meni, ali se ovde dešavalo češće nego što je uobičajeno. S tim što meni tek od pola, ili čak od poslednje trećine postaje zanimljivo.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #12 on: 11-02-2019, 21:00:53 »
Danas podigla u knjižnici Planine ludila, priključim se s komentarima za koji dan.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 11-02-2019, 21:13:49 »
Најбоље његово дуже дело и један од најбољих хорор романа икад написаних!
Sri Ramana

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 11-02-2019, 21:16:02 »
s obzirom da sam ih pročitao sve skupa 4 i meni je najbolji

upravo čitam đejmsovu maglu... ovo je čisti SF ali naslovna pravi horor reko da provirim... neš mi se ne sviđa stil

definitivno mi ne leži horor al kad sam mazohista

tomat

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 11-02-2019, 22:36:49 »
Најбоље његово дуже дело и један од најбољих хорор романа икад написаних!

Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda je po meni superiorniji, i bolje pozicioniran na listi Lavkraftovih dela, a i na listi horor romana uopšte.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 12-02-2019, 02:50:01 »
Добар је и СЧД као и Сребрни кључ...али то су краћа дела, новелице практично , а и ја бих У планинама лудила ипак ставио на врх.
Sri Ramana

saturnica

• 8
  • 3
  • *
« Reply #17 on: 15-02-2019, 09:04:33 »
ukratko, nezanimljivo i smarajuće. do stote stranice idu opisi prirodnih i natprirodnih ljepota Antarktike. nakon toga, još sto stranica opisa grada zakovanog ledom i snijegom. usput se priča negdje pogubila u tom vodiču iz prirode i društva manje poznatih i nedovoljno istraženih djelova naše planete. i to je to.

siting bil

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 15-02-2019, 12:34:19 »
kako kaze pogovor u izdanju zagrebacke naklade:

"kao i kod poea, kraj putovanja obiljezit ce zazivanje trkelj-trkelj-li nagovjestajuci ono drugo putovanje nakon saznanja, putovanje k ludilu. lovecraftov bestiarium slika je svijeta koji jos nismo spoznali ali ciji miris vreba da bi nas obuzeo."

znaci, sad morate pricekati da prica djeluje!