Author Topic: Sekiro: Shadows Die Twice // FromSoftware  (Read 3464 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Sekiro: Shadows Die Twice // FromSoftware
« Reply #100 on: 13-04-2019, 19:31:02 »
Posture raste kada držiš blok? Vidiš, to je toliko suprotno 'souls postavci (gde ti se stamina, jelte, sporo obnavlja dok držiš blok) da mi nije uopšte palo na pamet.  :lol:

Što se tiče Sekiroa, ja se samo pretvaram da mu je life bar 50% duži jer je tehnički, u bosfajtovima, to jedino što se dobija rezurekcijom.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #101 on: 13-04-2019, 19:34:00 »
Možda glupo pitanje, ali kako ide onda levelovanje u Sekirou? Kako unapređuješ snagu, agilnost ili kako ti raste bar zdravlja?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #102 on: 13-04-2019, 19:46:20 »
Nikako.
XP ti se puni dok ubijaš i onda tim levelima kupuješ nove poteze. Nema karakteristika, nema povećavanja health bara, osim možda nekim napitcima koji privremeno deluju.
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #103 on: 13-04-2019, 19:50:19 »
Da, Sekiro nije RPG. Možeš da povećaš skalu zdravlja, sakupljanjem određenih predmeta, kao i snagu napadanja, predmetima koje dobijaš od ubijenih bossova, možeš i da povećaš količinu zdravlja koju ti daju "healing gourdovi" (Sekirova verzija Estusa) kao i njihovu količinu u inventaru, ali nema RPG karakteristika, niti skaliranja oružja sa karakteristikama, a i sve vreme koristiš jedno oružje.

Petronije

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 13-04-2019, 20:15:12 »
Znači može zdravlje trajno da se poveća? Nije ni to loše, daj šta daš
Crvena zvezda je Srbija, što je rekao Aleksandar Vučić, koji ne krije da je navijač Crvene zvezde... Rekao mi je, Terza, kad je jaka Zvezda, jaka je i Srbija!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #105 on: 13-04-2019, 21:50:54 »
Može, može, kako ubijaš ove minibosove dobijaš po jedan komad te brojanice i kad skupiš četiri možeš da napraviš jednu koja podiže zdravlje 20%. Naravno, u igri može sveukupno 200% da se podigne skala zdravlja al ja ne verujem da ću sve te komade brojanica pronaći.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #106 on: 14-04-2019, 20:07:07 »
Ja sam juce, posle dva dana pokusavanja, i jedno tri do cetiri sata igranja, uspeo da ubijem bosa na vrhu Ashina castlea... Da ne spojlujem, necu da kazem ko je to, i sta se desava vezano za pricu, ali......
NIKADA nisam imao ovaj osecaj. Nikada nisam imao osecaj ovakve borbe, ovakvog suceljavanja, jebote, pamtim poteze, odbijam, udaram, odbijam, skacem... Kakav ples, kakva igra... I nikada nisam osetio ovo ranije (pa cak ni sa jednom Soulsborn igrom), ovaj spokoj i koncentraciju i, kao neku meditaciju, stanje uma u koje sam morao da se dovedem da bih pobedio ovog jebeno teskog bosa.
Ovo je igra koja ce od mene da napravi budistu, majke mi.
Ludilo. 

Ja sam imao sreću da do ovog bossa, koga ćemo ostaviti neimenovanog, stignem sad, za vikend, pa mi borba sa njim nije trajala dva dana ali jesam danas imao jedno 4-5 sati isprekidanih pokušaja da mu doakam. Naravno, doakao sam mu ali bilo je tu mračnih momenata gubljenja vere i gledanja u nebo  :lol:

U suštini, njegove prve dve faze i nisu mnogo teške, zapravo sam to odradio u prvih pola sata, ali se u trećoj suptilno menja set poteza, da ne pominjem da počinje da koristi munje & ninjutsu tako da, bilo je tu dosta truda ali uspelo je. Ovo je naravno, borba koja će posle ove igre ostati upamćena u godinama koje dolaze. Baš onako - klasik. I narativno je sjajno izgrađen put do nje a i sama borba je savršena.

Evo, ko hoće da se spojluje:

https://www.youtube.com/watch?v=Q4brK7jtXnY

Inače, danas sam bio produktivan, ubio sam čak i onu "Stonogu-žirafu". Mislim, faking hel, kakva perverznost.

https://youtu.be/UMubQkbmRos

milan

• 4
  • 3
« Reply #107 on: 15-04-2019, 10:22:24 »
U suštini, njegove prve dve faze i nisu mnogo teške, zapravo sam to odradio u prvih pola sata, ali se u trećoj suptilno menja set poteza,
A vidis, meni je prva faza bila najteza, posto tu najcesce koristi prokleti thrust napad, a ja uvek zakasnim sa @#$! mikiri kontraudarcem.
Treca mi na kraju bila najlaksa, samo sam skakutao i vracao munje. Recimo, da sam u 95 posto pokusaja ginuo u prvoj, ili drugoj fazi, a samo pet u poslednjoj. 

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #108 on: 15-04-2019, 11:11:17 »
Da, pa, da se razumemo, u zbiru svih stvari sam i ja više puta poginuo u prve dve faze nego u trećoj, ali to je više do moje psihologije. Čim sam prvi put stigao do treće faze, sva koncentracija mi je u narednim borbama bila u njoj tako da sam prve dve ginuo iako nije trebalo.

Inače, Mikiri counter sam na kraju potpuno zaobišao a odbijanje munja mačem nisam ni pokušao. Ja sam tipičan igrač koji radi ono što mu je jednom prošlo do u beskonačnost  :lol: