Author Topic: Samo neobjavljena priča  (Read 3337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
Re: Samo neobjavljena priča
« Reply #50 on: 03-02-2020, 12:46:53 »

Zaista mi nije jasno šta vam nije jasno? Mada mi glavni junak deluje prilično autistično... Ili debilno... Da nije Srbin?

Tražili su i da otkrije svoj je broj.

Verovatno je je višak?   :)

ukrcanju

Vidiš, bio sam ubeđen da je "ukrcavanju", ali izgleda da može i ovako? Meni ipak vuče na kroatizam...

I, stvarno, Meho ima pravo, "raptor ili sabljasti tigar", ako je i za Srbina, mnogo je...  :(

Bolje da popodne obiđe groblje, kažu da je najlepše u Evropi.

BTW, ima i jedno prelepo Mornaričko groblje u Puli... Disleksični Milan Peca Nikolić ovekovečio... Uživajte!

https://www.youtube.com/watch?v=szj5G17dfu8

Možda sam preterao trpajući dva romana u jedan, sa uvodom po sredini, ali kao isluženi pisac mogu to sebi da dozvolim.

Nikad nije kasno...  :)

Mica

scallop

• 5
  • 3
« Reply #51 on: 03-02-2020, 13:07:45 »
ukrcanju

Vidiš, bio sam ubeđen da je "ukrcavanju", ali izgleda da može i ovako? Meni ipak vuče na kroatizam...

I, stvarno, Meho ima pravo, "raptor ili sabljasti tigar", ako je i za Srbina, mnogo je...  :(

Bolje da popodne obiđe groblje, kažu da je najlepše u Evropi.

BTW, ima i jedno prelepo Mornaričko groblje u Puli... Disleksični Milan Peca Nikolić ovekovečio... Uživajte!

https://www.youtube.com/watch?v=szj5G17dfu8

Možda sam preterao trpajući dva romana u jedan, sa uvodom po sredini, ali kao isluženi pisac mogu to sebi da dozvolim.

Nikad nije kasno...  :)

Sad je sasvim prihvatljiv komentar. Ko nema omaške u tekstu nije pisac.

Osvrnuću se na činjenicu da srpski jezik ima trajne i trenutne glagole. Ovde je ukrcanje stanje a ne proces.

Držao sam se činjenice da Đenovsko groblje važi za najlepše groblje u Evropi. Moj izbor.

Sasvim je moguće da sam UNAZAD prerano napisao. Kad ne mogu da nadvladam svoje demone ja ih se pisanjem otarasim.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #52 on: 16-03-2020, 13:25:55 »
Za one kojima saveti ne pomažu, ali umeju da čitaju. Možda izgleda kao nacrt, ali toliko za pola sata pisanja. Priznajem, prepakivanje po tintari trajalo je dva puta duže.

LOV NA POSLEDNJEG PENZIONERA

„Ovaj posao se više ne isplati. Ili se dobro sakrivaju ili ih više nema.“
Glavni štab za restituciju prošlosti vonja očajanjem. Potraga za ključnim znanjima propale civilizacije postala je beznadežna. Ljudi koji su zaista nešto znali, prepadnuti objavom da su traženi, naprosto su nestali. Neko sasvim neodgovoran proširio je vest da će biti zatvoreni na neoređeno vreme. Dok su njih polovili, pametni su postali nedostupni.
„Ipak, tu i tamo, odgovaraju na telefonske pozive.“
„Da, ali i oni kubure sa energijom. Ušli smo u trag kako pune svoje uređaje, ali nismo našli ništa.“
„Predostrožni su, znači pametni su, a to nam jedino nedostaje.“
Uređaj za neprekidno pozivanje se oglasio. Zamenik šefa štaba je potrčao ka izdvojenoj prostoriji, bilo je vidljivo da sa nekim razgovara, a onda je tresnuo slušalicu na sto i besan se vratio do šefa.
„Jesi li dobio nekog penzionera?“
„Jesam.“
„Jesi li ga pitao?“
„Jesam.“
„I, šta ti je odgovorio? Jel’ zna?“
„Odgovorio je da zna.“
„I?“
„Rekao mi je istu glupost kao i svi pre njega...“
„Koju?“
„42“.
„A, šta si pitao?“
„Isto što i sve ostale. Koliko je šest puta sedam.“
Umesto da pobesni, šef je prišao stolu i na papiru počeo da izvlači crte, po šest u sedam redova i da broji. Potom je usklinuo od sreće:
„On zna! Zna! Znaaa! Šst puta sedam jeste četrdeset dva! Zovi ga ponovo.“
„Ne mogu.“, zamenik slegnu ramenima. „Razbio sam poslednju slušalicu.“
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #53 on: 16-03-2020, 14:11:07 »
Da li samo penzioneri sve znaju, a neće da pomognu, ili to važi za sve starije ljude?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #54 on: 16-03-2020, 14:38:27 »
Ma, jok. Sinoć prija cvili da će da je u'apse i osude na tri godine zatvora, a ne zna gde da pobegne. Pa, da je utešim.

Boban

• 3
« Reply #55 on: 16-03-2020, 19:30:42 »
ko je zainteresovan za lažna dokumenta? godina rođena 1956...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #56 on: 16-03-2020, 20:19:10 »
ko je zainteresovan za lažna dokumenta? godina rođena 1956...

Tiraž ograničen.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #57 on: 16-03-2020, 20:57:53 »
Hm. Hrabro. Lovna sezona je okončana za zercove, ali...  :)

Mica

scallop

• 5
  • 3
« Reply #58 on: 03-04-2020, 10:04:46 »
Za razbijanje kolotečine. Jebeš reku bez vrtloga.

Bazni povod za sve kasnije nesporazume sa Bobanom je priča ISPOVEST SPORTISTE 2011. S njom Boban dokazuje da me je izmislio i objavio moju prvu priču. Ja je se odričem jer ne računam fanzinsko objavljivanje, a i nije nešto naročito. Naravno da ju je ponovo objavio u svojoj verziji mojih eseja SAMO FIKCIJA - I ČEKIĆ I NAKOVANJ.

U toj priči je najzanimljivije da su Olimpijske igre pomerene na 2011. godinu. Omanuo sam za deset godina. :shock:

Boban

• 3
« Reply #59 on: 03-04-2020, 11:46:26 »
ja ne govorim da sam te izmislio niti bilo šta što mi učitavaš. Ja jednostavno kažem da je to tvoja prva priča, da si je objavio u izdanju čiji sam ja bio urednik. Samo pominjem faktografiju.

Pa pogledaj bibliografije američkih pisaca koji su pisali početkom XX veka, većina je počinjala u raznim fanzinčićima, a mnogima od njih nisu ni sačuvani primerci jer je to prekucavano u 2-3 primerka. Uredno se zavodi u bibliografije po SEĆANJU iako nema sačuvanih primeraka. Dakle, taj Emitor 1 je imalo u rukama možda više ljudi nego tvoj roman Unazad.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #60 on: 03-04-2020, 12:08:11 »
jDakle, taj Emitor 1 je imalo u rukama možda više ljudi nego tvoj roman Unazad.

Emitor 1 sa tiražem...? Samo nemoj opet da slažeš. Znamo koliko ljudi je dolazilo na sastanke LK, a i šapirograf je bio drndanje. Znam dobro jer je i baktanje sa letraset slovima i dekorativnim fontovima za naslove bilo opterećujuće. U svakom slučajiu, UNAZAD će biti legenda ultimativnog SF.

Boban

• 3
« Reply #61 on: 03-04-2020, 12:29:54 »
Štampano na geštetneru u 100 primeraka, u podrumu NUBS-a; kasnije urađeno drugo izdanje u smanjenom formatu digitalno neka desetina primeraka...

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #62 on: 03-04-2020, 12:36:57 »
Emitor 1 je nešto što svaka poštena srpska kuća treba da ima. Ne znam u čemu je problem....  :)

Mica

scallop

• 5
  • 3
« Reply #63 on: 03-04-2020, 13:04:04 »
Štampano na geštetneru u 100 primeraka, u podrumu NUBS-a; kasnije urađeno drugo izdanje u smanjenom formatu digitalno neka desetina primeraka...

Znao sam da ćeš da slažeš.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #64 on: 03-04-2020, 13:19:59 »
Emitor 1 je nešto što svaka poštena srpska kuća treba da ima. Ne znam u čemu je problem....  :)

Hajde da se pravimo blesavi. I ja imam prvi primerak. Samo sam napomenuo da se moja inkriminisana priča bavila pomeranjem Olimpijskih igara. Ne morate odmah da se postrojavate.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #65 on: 03-04-2020, 14:33:14 »
Naravno da imaš! Šta sam rekao...  :)

BTW, nešto što obojica možda ne znate, ili ste zaboravili, jeste da je pomenutu priču objavio 1999. godine (neposredno pre nego što nas je zauvek napustio) Ljuba Damnjanović u fotokopiranoj antologiji The Best of Emitor - dve decenije fantastike u Društvu "Lazar Komarčić" - 1.

Tiraž: 50 primeraka - bar tako piše... a u praksi je bilo... Tiraž: Dok me šef ne ukeba u fotokopirnici...
Mica

Boban

• 3
« Reply #66 on: 03-04-2020, 14:37:55 »
Ta priča je objavljena dosad četiri puta: 1981, 1995, 1999 i 2019.