Author Topic: NEKRONOMIKON 2  (Read 11182 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

scallop

• 5
  • 3
Re: NEKRONOMIKON 2
« Reply #150 on: 29-02-2020, 22:32:44 »
Da Mac nije pomenuo metodu C14, uzdržao bih se. Uostalom, siguran sam da Boban neće štampati Orfelina. Pominje ga kao kao što pominje i kupovinu SF knjiga. Diže prašinu i pritisak.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #151 on: 29-02-2020, 22:49:07 »
Teško da će Boban da doštampava Orfelinov Nekronomikon, nije on radio pripremu za štampu, čemu pominjanje toga u oglasu?

Ili ipak jeste, a to ne znamo?

kako čemu? pa da se vlasi ne dosete.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #152 on: 29-02-2020, 22:54:46 »
Teško da će Boban da doštampava Orfelinov Nekronomikon, nije on radio pripremu za štampu, čemu pominjanje toga u oglasu?

Ili ipak jeste, a to ne znamo?

kako čemu? pa da se vlasi ne dosete.

Slučajno znam da trenutno u knjižari ima jedno 3-4 Orfelinova Nekronomikona koji idu za tek neznatno nižu cenu nego na sajtu Delfi knjižara.

Da li su novi il' polovni, teško je reći. A Bobanu nije za verovati. Meni su iz daljine delovali kao novi.

Suviše malo materijala trenutno za ovak'e opasne teorije zavere, rekao bih...
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #153 on: 29-02-2020, 22:57:42 »
pa prodajem ih dalje, ima uvek zainteresovanih. Evo, danas sam prodao jedan Orfelinov Nekronomikon. Nije mi samo jasno zašto iko ima potrebu da uzima tu knjigu kada sve već postoji u boljoj izvedbi...

ta ponuda ti je savršen alibi da doštampavaš nekro prvo i drugo izdanje u malim tiražima i da ih dalje prodaješ.

Gdje pise da se tiraz odjednom mora isprintati :)
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Boban

• 3
« Reply #154 on: 01-03-2020, 00:33:19 »
pa prodajem ih dalje, ima uvek zainteresovanih. Evo, danas sam prodao jedan Orfelinov Nekronomikon. Nije mi samo jasno zašto iko ima potrebu da uzima tu knjigu kada sve već postoji u boljoj izvedbi...

ta ponuda ti je savršen alibi da doštampavaš nekro prvo i drugo izdanje u malim tiražima i da ih dalje prodaješ.

pa šta... po zakonu o štampi ja uopšte ne moram jedno izdanje neke knjige da odštampam odjednom. Mogu da ga doštampavam decenijama pod nepromenjenim impresumom... pa pogledajte da Laguna i dalje prodaje prva i druga izdanja Džordanovih prvih knjiga, sada posle 20 godina. Zar iko misli da su im to stare zalihe?
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #155 on: 01-03-2020, 00:46:57 »
A sto simonsa tako ne rade
Pisao sam im za olimp i ne zele reprint raditi
 bez objasnjenja

Boban

• 3
« Reply #156 on: 01-03-2020, 01:00:48 »
postoje dve vrste ugovora, neki insistiraju na vremenskom opsegu, dakle, traže određenu sumu dolara za određeni broj godina i uopšte ih ne zanima koliko prodaš, ali kad vreme istekne, nema više. Drugi traže procenat od prodaje i ne zanima ih rok u kome će se to ostvariti...
recimo, boneli je krajem prošlog veka imao foru da je godišnji ugovor s njima 26000 DEM i potpuno je svejedno koliko ćeš kojih stripova u kojim tiražima odštampati za to vreme, ali sve ide na kioske i podrazumeva se samo ta jedna godina.
p.s.Imaš Olimp i Ilion kod mene.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 01-03-2020, 10:26:05 »
Skupo :D
Procitao sam ilion

Boban

• 3
« Reply #158 on: 05-05-2020, 22:47:25 »
Da bih Nekronomikon 2 odštampao treba mi ukidanje vanrednog stanja, tj. neuvođenje istog posle izbora. To moram da sačekam, jer meni kao malom izdavaču sve ove restrikcije prave velike probleme, posebno što uopšte nije sigurno da će ove godine biti Sajma knjiga.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #159 on: 05-05-2020, 22:57:14 »
posebno što uopšte nije sigurno da će ove godine biti Sajma knjiga.

mene taj nagoveštaj najviše deprimira. valjda će dezinfikovati sva toksična isparenja i telesne izlučevine do oktobra.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Boban

• 3
« Reply #160 on: 05-05-2020, 23:14:51 »
Pored svakog štanda treba da stoji tabla koliko je ljudi tu ležalo i umrlo...

Boban

• 3
« Reply #161 on: 14-08-2020, 21:27:29 »
Bez obzira na Sajam, Nekronomikona 2 će biti vrlo uskoro, možda do najavljenog 1. septembra, možda neki dan nakon toga... knjiga je sastavljena, štamparske mašine kreću u ponedeljak, trećina u boji, 912 strana definitivno, sadrži 37 priča (sve napisano nakon 1920. bez onih koje su u Nekronomikonu 1) i enciklopedijski leksikon pojmova vezanih za Lavkrafta sa preko 400 odrednica, preko 1000 ilustracija i fotografija, još podosta zanimljivih stvari... najkvalitetnija štampa, najkvalitetniji, povez, vrhunski dizajn... cena 30 evra za prvih 200 kupaca, posle naravno dižemo.

Boban

• 3
« Reply #162 on: 10-09-2020, 00:33:10 »

U času kada se izlazak Nekronomikona 2 sasvim približio neophodno je razjasniti jednu stvar. Izlaze dve knjige uporedo. Jedna je Nekronomikon 2, ima 912 strana, sadrži sve Lavkraftove priče napisane nakon 1919. godine koje nisu uvrštene u Nekronomikon 1, nešto pesama i tri velika teorijska bloka, Lavkraftijanu, enciklopedijski leksikon pojmova vezanih za Lavkrafta, Uelbekov obiman esej "Lavkraft protiv sveta, protiv života" i Lavkraftov esej "Natprirodna strava u književnosti". Zbog očekivanog negodovanja dela potencijalnih kupaca da većinu toga već imaju u nekim drugim izdanjima, odlučio sam da deo Nekronomikona 2 od ukupno 224 strane (Lavkraftijanu i Uelbekov esej) uradim i kao zasebnu knjigu, da eto oni koji ne žele više da dupliraju priče, mogu da kupe samo ono što nikada ranije nije izlazilo, a Lavkraftijana zapravo nikada ranije nije ni mogla da izađe pošto je u pitanju originalno autorsko delo  priređeno i napisano specijalno za ovu priliku. Dakle, suština je da se nabavljanjem Nekronomikona 2 dobija pored ostalog i sav tekst koji postoji u izdvojenoj knjizi pod nazivom Lavkraftijana, pa da nikako nema potrebe da kupujete obe knjige. Osim za svoju dušu...

Boban

• 3
« Reply #163 on: 17-09-2020, 22:03:25 »
Kako to obično biva, promene u zadnji čas i često nakon toga su uobičajene.
Konačni izgled Nekronomikona 2, na već legendarnoj lubenici u knjižari Znak sagite:

Boban

• 3
« Reply #164 on: 19-09-2020, 00:01:37 »
Vidim da ju Gul potpuno izgubio razum pred monumentom zvanim Nekronomikon 2 - histeriše, laže, preti i anfrenduje ljude na fejsu koji su lajkovali moju objavu. A pritom nit je video knjigu, niti zna šta sadrži ni kako je urađena; ali je siguran da je sve bedno, jadno, nedostojno...

Boban

• 3
« Reply #165 on: 19-09-2020, 16:28:08 »
A evo i mali zaviraj u unutrašnjost Nekronomikona 2 za one koji nemaju fejs ili su me blokirali pa ne vide moje objave:

http://www.znaksagite.com/P/N2z.mp4

Boban

• 3
« Reply #166 on: 19-09-2020, 19:25:50 »
Sad gledam statistiku pregleda videa; ono na fejsu je podignuto na fejs i to je posebna priča, a ovo što sam okačio za forum na svom serveru i što je Alexdelarge prekopirao kod Gula, donelo je pet puta više pregleda nego originalno linkovanje ovde. Ja nemam načina da ovu knjigu učinim toliko vidljivom koliko to Gul može, pa me sad gotovo grize savest da se čovek tolko kida za džabe, možda da mu ponudim neki promil od prodaje zbog besomučne reklamne kampanje.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 19-09-2020, 21:09:02 »
To je neka animacija i fotomontaza knjige
Ne vjerujem dok ne vidim
A ni tad

Boban

• 3
« Reply #168 on: 19-09-2020, 21:44:00 »
pa ne veruju ljudi ni kada je uzmu u ruke; to izgleda tako monumentalno da uliva strahopoštovanje.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #169 on: 19-09-2020, 22:12:41 »
Ghoul na aparatima

Boban

• 3
« Reply #170 on: Yesterday at 13:40:51 »
Tek će da skvikne kada shvati šta se dogodilo. Ja sam pre šest meseci objavio veliki oglas u Politici u kome pozivam prevodioce određenih priča i knjiga i priređivače i tako to, da mi se jave kako bismo napravili dogovor oko objavljivanja i plaćanja. Ako se niko ne javi u roku od tri meseca, ja imam pravo da štampam ta dela, a naknadno autor ili prevodilac ne mogu da mi osporavaju na sudu to pravo i traže zabranu distribucije knjige. Ekipa iz Tabarnakula je nedostupna, Orfelin se oglušio i ja sam uradio legalnu stvar koju mi zakon dopušta. Prevodioci počinju sada da se javljaju i svi će dobiti ono što im pripada, pa palamuđenje o bilo kakvoj nelegalnosti ne stoji.
Nevezano za ovaj Nekronomikon, Gul će postati svestan jednog dana da se i on oglušio da se javi na moj poziv oko regulisanja njegovih prava na Nekronomikonu 1 i da ja sada to ladno dajem u štampu, treće izdanje, a on može samo da dobije honorar o kome se dogovorimo. Morao sam da uputim javni poziv jer je pobrisao sve svoje veze sa mnom i nisam imao načina da ga nađem. Deluje kao budalaština, ali zakon mi dopušta takav pristup. Dakle, njegova priča da sam lopov je lažna, uzbunjivačka i može se proglasiti za štetnu pa kao takva podleže zakonskom procesuiranju. Bilo bi zanimljivo videti da li bi na sudu bila veća odšteta koju on mora da plati meni zbog klevete ili zakonom regulisana naknada u slučaju da se autor/prevodilac ne javi u zakonskom roku.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #171 on: Yesterday at 13:45:28 »
A njegova priča da si koristio njegove fusnote iz Orfelinovog Nekronomikona, i da ga pritom nisi potpisao kao autora istih?
We're all mad here.

Boban

• 3
« Reply #172 on: Yesterday at 14:22:32 »
Ima literatura na kraju knjige, korišćeni izvori i tako to... on je bre doktor horora, ima brojne članke, normalno je da ga ljudi citiraju i preuzimaju, pa on je za svoje pisanije o Lavkraftu za prvi Nekronomikon prepisivao čitave rečenice koje su drugi napisali, posebno u uvodnim tekstovima. Ja sam u međuvremenu našao taj izvor odakle je preuzeo te tekstove, a predstavljao se kao znalac.
Takođe, postoji dokumentovan hrvatski prevod u Nekronomikonu 1 koji je gul prepravio na srpski i potpisao kao svoj. Kada sam to onomad pomenuo, pitao je ovde na forumu što blatim svoju knjigu. Sve što on mene optužuje, zapravo on sam radi. Orfelin je preuzeo prevode od Marka Fančovića, a njemu su dali svoje da ih hrvatizuje.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #173 on: Yesterday at 15:12:33 »
A mogli ste fino suradjivati
I mogao je raditi na fakultetu u biblioteci...cekati pravi trenutak da upadne za katedru
Ali jbg...jak ego, ponos sta li vec
Jbg
Ovo izmedju vas je klasicna igra kamen papir makaze gdje profitira publika

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #174 on: Yesterday at 16:22:29 »
Gulobobikon
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #175 on: Yesterday at 21:26:06 »
Svijet je premali za ovakve 2 gromade

Ako se ne bavite politikom ona se bavi vama
Pardon ako ne citate politiku...

Boban

• 3
« Reply #176 on: Yesterday at 21:31:43 »
gomila gulovih budalaština, po običaju.
Ja sam dužan da kontaktiram prevodioca a ne izdavača jer je vlasnik prevoda prevodilac. Zakon je predvideo i preporučio tu mogućnost, a moj odabir Politike i to izdanja za celu zemlju pokazuje nameru da do prevodioca zaista i dođem.
U svemu ovome mi je najtužniji Maf koji mi je svojevremeno napisao da se menjao s Gulom, on njima svoje prevode da srbizuju, oni njemu svoje da hrvatizuje, a sada se pravi lud. Pritom je takođe meni rekao da uzmem šta oću, dogovorićemo se naknadno...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #177 on: Yesterday at 22:25:54 »
Tezak je zivot prevoditelja i izdavaca
Prestajem pratiti ovu trakavicu
Boban zakucao
Protivnik je na podu

Boban

• 3
« Reply #178 on: Yesterday at 23:23:53 »
Najbolji mi je onaj deo gde Gul plače da su prerađeni njegovi uvodi, kao da on sam sve te uvode nije uzeo iz stranih izvora, a neke doslovno prepisao? Zar on misli da može ikoga da ubedi da je išta sam smislio, pronašao, zaključio, istražio? Posle hiljade Lavkraftovaca koji su vivisecirali svako slovo iskapalo iz Lavkraftovog pera, on se nudi kao neko ko je otkrio nešto novo... Uostalom, ako je tako siguran u takvu i toliku krađu što ne tuži i sve to lepo dokaže na sudu uz pristojnu nadoknadu.
Zamislite ovo da je Orfelin vlasnik prevoda, a Everest media nije bila vlasnik prevoda koje je Orfelin bez pitanja pokupio.
Kada ja prevedem sa hrvatskog na srpski to je lopovluk, kada Gul iradi doslovno identično to, onda je to vrhunska redakcija prevoda. Meni je Maf lično rekao (i napisao, imam to u porukama) da mogu da uzmem njegovo štagod i da ćemo se dogovoriti, ljudi smo. Naravno da ću pošteno svima sve platiti, kome već nisam, kada je to bio problem?