Author Topic: COVID-19  (Read 13103 times)

Berserker and 2 Guests are viewing this topic.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: COVID-19
« Reply #350 on: 28-06-2020, 11:25:54 »
Pa valjda je to stvar iz koje perspektive gledaš. Neka javnozdravstvena perspektiva prihvata da nisi umro OD COVID-19 u najdirektnijem smislu, dakle, od posledice respiratorne infekcije koja ti je opstruirala snabdevanje kiseonikom, ali ako si zbog epidemije umro jer nisi mogao da primiš odgovarajuću terapiju zanešto drugo ili si je primio a njeni efekti su umanjeni zbog komorbiditeta, onda je smisleno da se to ubraja u "korona statistiku".

scallop

• 5
  • 3
« Reply #351 on: 28-06-2020, 11:53:15 »
Znači, RAŠOMON. Univerzalno, važi za sve. Ovih dana se skoro na dnevnoj bazi suočavam sa tešenjem prijatelja zbog njihovih gubitaka, strepim i za sina, koji se posle enormnog uspeha u poslu suočava sa eksplozijom korone u firmi. I pun mi je torbak nasumičnog ili ciljanog optuživanja, svet se snalazi kako zna i kakve su mu namere, a mi, svako za sebe, mora da vodi računa o sebi. Ko se ne pridržava preporučenog, sam je odgovoran. Svejedno gde, da ne nabrajam.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #352 on: 28-06-2020, 12:44:35 »
Ok, ali ako Srbija razdvaja umrle od upale pluća i umrle od korone, to mora negdje biti evidentirano. Ispade da Srbija radi ono što su Nestorović i Brnabićka optužili Hrvatsku i Crnu Goru.

I ako ništa drugo, i zavod za statistiku će izbaciti mortalitet čitave populacije kad tad.

Na stranu to, rođa juče testirali, u ponedjeljak rezultat. Ali više i nema temperaturu.
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #353 on: 28-06-2020, 14:19:06 »
Ja svakako ne mislim da je to Rašomon - logično je da virusolog i pulmolog gledaju stvari na jednom nivou, a epidemiolog na drugom. Onaj ko treba da organizuje sistem tako da umanji broj umrlih u vreme epidemije ne bavi se striktnim detaljem da li je izazivač epidemije istovremeno direktni ili indirektni uzročnik smrti već totalitetom faktora koji povećavaju rizik od umiranja.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #354 on: 28-06-2020, 14:56:32 »
Samo umišljaš da znaš šta je logično. Logično je da Kon izjavi da će za dve-tri nedelje broj zaraženih da padne na 5% testiranih isto toliko koliko i kad Nestorović izjavi da će do kraja te iste nedelje broj zaraženih pasti na 5%. Logično je da broj zaraženih zavisi od intenziteta kontakata, pa je svejedno kako to kaže Radovanović ili ona koja je radila u vreme velikih boginja (Ana Lalić, valjda). Logično je da je u Austriji bolje, kao što je logično i da je kod nas bolje. Logično je da su se više usrali oni kojima BDP većim procentom zavisi od turizma, logično je i da su kod nas na testiranje navalili oni koji imaju planove da se vrate tamo odakle su ih otpustili i optimisti koji veruju da letovanje nije propalo.  Nelogično je da ti sad tumačiš nešto drugo iako je logično da znaš koliko i ja.
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience. - Mark Twain.

Labudan

• 4
  • 3

scallop

• 5
  • 3
« Reply #356 on: 29-06-2020, 13:57:48 »
Ne zaboravi da je n1.info ustvari (CN)N1. Zaključili su da je Kon slaba tačka i vrše pritisak na njega. A stvarno stanje je da "Bošnjaci" kušuju do đenaze, da bi mnogi do potvrde za povratak u EU ili na letovanje na moru, da obnavljaje biznisa zahteva kontakte, pa je čas posla da se negde pazari virus. U sudaru kako da se živi ako se preživi, ceh plaćamo svi. Politički pazar je da nađemo standardnog krivca. Biće još zanimljivije, veruj mi.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #357 on: 29-06-2020, 21:04:33 »
Izgleda da samo nastavljam.

Da li lažu susedne zemlje, EU, svi ostali i SZO? Teško da svi rade u interesu Vučića.

Ako za nedelju dana broj pozitivnih naskoči na 5%, da li je 10%. Nije.

Šta se dogodilo? Sa kažnjivih mera prešli smo na ličnu odgovornost, pod istim uslovima. Jesmo li se držali mera? Nismo. Da li se svet držao mera? Nije. Zašto je sumnjiva jedino Srbija? Zato što se tako ćefnulo. Pominješ neku Vesnu Radivojević. Okrivila državu i krizni štab. Kako ako je ozvaničeno da je odgovornost ostavljena nama?

1. Najpre, partijska terevenka. Ništa distanca, ništa maske. Neka plate svoj ceh.
2. Nole organizovao turnir. Na tribinama ništa distanca, ništa maske. Igrači se grlili u ekstazi. Neka plate svoj ceh.
3. Igraju se fudbalske utakmice, Igrači, kao da su u Belorusiji, navijači kao da su u Beogradu. Neka... itd.
4. Boško navukao više hiljada gledalaca, Nogo, valjda, još dreždi pred Skupštinom. Da li je i za opoziciona sranja kriva država i krizni štab. E, nije.

O drugom delu priče sam pisao drugde, u drugim okolnostima. Lekar ne zna da kaže da ne zna. Ne Kon ili Nestorrović, ne zna bilo koji lekar. Upravo sam gledao i kako sve znaju o erkondišnu. Bre, Meho, misliš li da znaju bilo šta o erkondišnu? Da zovnem nekog od njih da mi opere filtar?

Sad o BIRN-u. BIRN nije prijateljska udruga. Zašto država ne bi priznala 600 mrtvih, ako prizna 300? Lakše je naći opravdanje nego sakriti podatak. Finalne statistike su neumoljive.
Ako te i dalje zanima, kriv je naš javašluk. Svirali smo kurcu i za vreme policijskih časova, kako sad da budemo drugačiji?

Žao mi je intubiranih, njihovo je carstvo već nebesko.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #358 on: 29-06-2020, 21:15:30 »
Glavna stvar ovde je da ne dobijamo ikakvu uverljivu reakciju na to da postoji dokumentovana razlika između dva seta podataka koji dolaze iz istog sistema. Poverenje u vlast bi moglo da bude temelj odgovornijeg ponašanja građana, čini mi se. Ako ti vidiš da oni prave žurke i svi se listom zaraze PLUS tebi pokazuju podatke drugačije od onih kojima sistem raspolaže PLUS kad ih pitaš da to objasne, ljudi iz kriznog štaba si gledaju u nebo i zvižduću - da li je zaista iznenađenje da građani doprinose javašluku?

scallop

• 5
  • 3
« Reply #359 on: 29-06-2020, 21:28:28 »
Glavna stvar ovde je da ne dobijamo ikakvu uverljivu reakciju na to da postoji dokumentovana razlika između dva seta podataka koji dolaze iz istog sistema.

Nema dokumentovane razlike. Uvodiš pretpostavku kao dokaz. Tako se javnosti obraćaju Ancient Aliens. Nego, pripremi se kad izlaziš iz kuće. Korona te čeka na svakom ćošku gde se očešeš o nekoga. U javnom prevozu, ako radi erkondišn, na tezgi sa sejtanom pazi kad dodirneš kesu, odvrati pogled kad ti na kasi duvaju u lice. Korona čeka da budeš neoprezan. Vlast boli dupe za takve, dala ti je pravo da se zajebeš.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #360 on: 29-06-2020, 23:15:33 »
ko se još zarazio u busu ili na pijaci, bre orgijaju ludaci i to ti je. Misim, da ne bude da samo orgijaju po Ramazanima, da nisu zabranili Uskrs bilo bi vjerovatno još gore.

Iako više pretežem Mehovoj strani, ono što scallop pogađa jeste da bre odereš debile po džepu. Jesi epidemiološkom istragom dokazano srao po kafanama, splavovima, prazničnim trpezama, jesi bio na utakmicama pa poslije s rođacima, prijateljima, komšijama - plati kaznu.

Završen poso, neka lična odgovornost mora da postoji. Ali mora da postoji i politička odgovornost. Pa i odgovornost ljekara.

Mada slušam već teorije da su nešto ufrštuljili oko liječenja i da bi smrtnost morala da opadne, eo da opišem da me lilit izmaltretira šalupetam 8-)

nači, kao neka citokinska oluja
https://en.wikipedia.org/wiki/Cytokine_storm

udara 10. dan bolesti i najveću štetu nanosi. Ali se riješava imunosupresivima i spašava dosta pacijenata. Hm?

Ne kažem da bi trebalo zbog toga navaliti, ali ovi iz SNS kao da su poslušali Nestorovića, idemo se zarazit svi fazon.

Eo čujem i Zukorlić!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #361 on: 29-06-2020, 23:41:34 »
ko se još zarazio u busu ili na pijaci.

Ne kažem da bi trebalo zbog toga navaliti, ali ovi iz SNS kao da su poslušali Nestorovića, idemo se zarazit svi fazon.

Na pijaci nije, ali u busu ili u samouslugama jeste.

Ovo drugo su probali Šveđani. Postoji teorija da je slab virus zgodan za imunitet, a dobro bi nam došao. Sam si nabadao procente. Nevolja je što ne znamo koliko je oslabio. Niko ne zna.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #362 on: 29-06-2020, 23:49:01 »
ma ko se zarazio u busu, daj dokaze, ne pucaj dok ne vidiš beonjače!

ko ona Srbljanovićka, realno imala aferu s nekim a pričala da je koronu dobila jer joj je lik koji radi na benzinskoj pumpi otvorio plastičnu flašu vode i ona popila, jest vala! Kako loše laže nije ni čudo što joj scenariji nisu ni za šta 8-)

naravoučenije, ljudi lažu a realno ova korona ako nije razotkrila sve preljube i prevare kunemse 8-)

scallop

• 5
  • 3
« Reply #363 on: 30-06-2020, 08:12:52 »
Koliko ljudi može da orobi tramvajski džeparoš? Dokle dopire beli luk i znoj? Naravno da ljudi lažu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #364 on: 30-06-2020, 10:12:53 »
Glavna stvar ovde je da ne dobijamo ikakvu uverljivu reakciju na to da postoji dokumentovana razlika između dva seta podataka koji dolaze iz istog sistema.

Nema dokumentovane razlike. Uvodiš pretpostavku kao dokaz. Tako se javnosti obraćaju Ancient Aliens. Nego, pripremi se kad izlaziš iz kuće. Korona te čeka na svakom ćošku gde se očešeš o nekoga. U javnom prevozu, ako radi erkondišn, na tezgi sa sejtanom pazi kad dodirneš kesu, odvrati pogled kad ti na kasi duvaju u lice. Korona čeka da budeš neoprezan. Vlast boli dupe za takve, dala ti je pravo da se zajebeš.
Ma, znam, ja sam perverzno posvećen i nošenju maske i nedodirivanju lica i pranju ruku svaki čas. Ali ja se za sebe ne sekiram, jelte.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #365 on: 30-06-2020, 10:24:27 »
Samo je toliko od nas očekivano. Jedino mi je maska odbojna. Previše sam je u životu nosio.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #366 on: 30-06-2020, 11:06:45 »
Mene pomalo iritiraju ljudi kojima nos viri iznad maske. Brate, ili je nosi, ili nemoj da je nosiš.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #367 on: 30-06-2020, 11:21:45 »
Mac, maska koja zaptiva, a čovek govori, mora da ima ventil izdisanja. Ni kad ćutiš nije lako, zbog otpora udisanja. Tu se fiziologija meša sa psihologijom. Sad, nemoj da mi tražiš dokaze, moji dokazi su opširni. U svakom slučaju, masku treba stavljati samo nakratko, u bliskom kontaktu. I tada se malo govori, diše plitko. Možeš da dišeš, ali ne možeš da govoriš kroz nos. Ako nisi Francuz.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #368 on: 30-06-2020, 15:52:08 »
Rođo pozitiva!

lilit

• 5
  • 3
« Reply #369 on: 01-07-2020, 00:53:01 »
Mada slušam već teorije da su nešto ufrštuljili oko liječenja i da bi smrtnost morala da opadne, eo da opišem da me lilit izmaltretira šalupetam 8)

nači, kao neka citokinska oluja
https://en.wikipedia.org/wiki/Cytokine_storm

udara 10. dan bolesti i najveću štetu nanosi. Ali se riješava imunosupresivima i spašava dosta pacijenata. Hm?

o bato, krenuo si u ozbiljnu imunologiju! :lol:

šalu na stranu, citokinska oluja je ono kad imunski sistem poludi i krene da puca na sve okolo. kod sars-cov-2 infekcije imaš, ajd recimo, tri faze od po, dan više-manje, nedelju dana (ukupno tri nedelje). prva je tzv. virusna faza, virus je ušao, replicira se u svim onim ćelijama koje imaju ACE2 receptor (skoro sve) i tu možeš da ga ubijaš lekovima koji utiču na replikaciju virusa.
druga faza je faza imunskog odgovora i obično u toj drugoj nedelji ili kreneš ka izlečenju ili zagaziš ka respiratoru (ako imaš simptome). imunski odgovor se deli na urođeni (relativno nespecifičan al bez njega nema razvoja adaptivnog imunskog sistema) i adaptivni, koji je highly specifičan.

urođeni se, između ostalog, karakteriše i produkcijom proinflamatornih citokina koji pokreću brzo eliminisanje patogena.  urođeni se obično u jednom momentu zaustavi (to je lepo regulisano), pa na scenu stupi adaptivni i čiča miča gotova priča (za patogen). however, postoje situacije kad se urođeni toliko otkoči da overprodukuje proinflamatorne citokine i tad uletimo u nekontrolisanu inflamaciju (treća faza kod sars-cov-2 infekcije). praktično, ne roka nas virus nego sopstveni imunski sistem. e sad, to davanje kortikosteroida (supresija) ima za cilj da se utiša/mjutuje poludeli urođeni imunski sistem, smanji inflamacija, da bi se pomoglo adaptivnom imunskom sistemu da specifično sredi virus. nadam se da nisam zakomplikovala.

nadam se da je rođa došao do druge faze i tu se zaustavio.

btw, kad sam u martu pisala o konu kao embecilu, nisam mislila da će prevazići sam sebe.  pa najkasnije krajem marta smo znali da ni temperatura ni UV (za razliku od influence) ne utiču na koronu. ajd što ne zna, niko se nije rodio naučen, al ni ne čita postojeću literaturu. jes da nisam očekivala da čita, sve što izgovara je prazna priča prepuna opštih mesta. avaj, kad bi bio jedini.

koji ste to vi koji niste očekivali?

Kon: Nismo očekivali da će virus pokazati ovakav potencijal preko leta
https://rs.n1info.com/Vesti/a615142/Kon-Nismo-ocekivali-da-ce-virus-pokazati-ovakav-potencijal-preko-leta.html?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #370 on: 01-07-2020, 07:57:45 »
Uz sve primedbe o tome da brojanje ljudi koji umiru sa virusom SARS-CoV-2 i ljudi koji umiru od bolesti njime izazvane nije jednostavna stvar, po zvaničnoj statistici svet je već prebacio cifru od pola miliona umrlih:

https://www.bbc.com/news/world-53212430
Poređenja radi, pandemija svinjskog gripa iz 2009. godine ima 18.449 potvrđenih smrtnih slučajeva (sa procenama da ih je bilo više koje idu preko pola miliona), a tu je bilo manje od pola miliona potvrđenih slučajeva zaraze (491.382 potvrđenih slučajeva) uz procenu da je stvarno zaraženih bilo između 700 miliona i milijardu i četristi miliona. U ovom trenutku WHO na svom sajtu navodi 10 miliona 185 hiljada 374 potvrđena slučaja zaraze i 503.862 potvrđena smrtna slučaja u COVID-19 pandemiji. Ako ništa drugo, ovo pokazuje koliko se u ovoj pandemiji više radi na testiranju.

Nažalost, sad ima i ovo:
Flu virus with 'pandemic potential' found in China

scallop

• 5
  • 3
« Reply #371 on: 01-07-2020, 10:49:58 »
Kad sve prođe, objasniće vam zašto ste preživeli i zašto ste umrli. Mržnje će opstati, jer ni za njih nemamo vakcinu.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #372 on: 01-07-2020, 11:26:00 »
Mene pomalo iritiraju ljudi kojima nos viri iznad maske. Brate, ili je nosi, ili nemoj da je nosiš.

ja čitav život dišem na usta
brzo jedem i pijem jer se gušim ako dulje to traje
zato sam halapljiv

i meni maska ne treba preko nosa jer mi je isto kad stavim 2 prsta na nos... i dalje bez problema dišem na usta
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

mac

• 3
« Reply #373 on: 01-07-2020, 11:35:29 »
Meni se čini da disanje na usta nije zdravo, i da bi ti za duži i zdraviji život bilo bolje da utvrdiš šta je problem s disanjem na nos i ispraviš taj problem, makar i operacijom.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #374 on: 01-07-2020, 12:15:22 »
Znam
To sam ja
Apneja vjerojatno
Dok radi radi
Kad prestane raditi necete me ovdje citati
I to je to

mac

• 3
« Reply #375 on: 01-07-2020, 12:18:40 »
Pa neće prestati da radi, nego ćeš imati problema sa srcem, i sa spavanjem, to jest stalno si umoran i pod stresom, što izaziva nekakve interne inflamacije, moguće probleme s varenjem, i ko zna šta još. Dakle bićeš živ, ali stalno pod stresom i sa zdravstvenim problemima, koji uključuju i psihičke probleme. A sve se može rešiti za pola sata.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #376 on: 01-07-2020, 12:23:51 »
ne može haha
ja tako bio, orl me gledo i gledo i reko nije ti ništa 

nači ja umišljam da ne mogu disat

scallop

• 5
  • 3
« Reply #377 on: 01-07-2020, 12:33:58 »
Ne umišljaš. Stvarno ne možeš disati. Glavu u kadu, pa ako si živ, samo ne mereš disati, a to nije fatalno. Ako si mrtav, javi nam na vreme, da lečimo Crnom Labudu apneju, jer od nje je možda mrtav.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #378 on: 01-07-2020, 12:38:11 »
Pa da dok radi srce radi

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #379 on: 01-07-2020, 12:42:12 »
eo malo i ruske propagande
https://www.pcnen.com/portal/2020/06/30/ruski-akademik-nece-biti-drugog-talasa-korone/

inače, prvi rođo u bolnici, temp jedna sedmica već a valjda ide ka plućima

žena mu šmrcala tri dana a on u krevetu

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #380 on: 01-07-2020, 12:42:19 »
A sta traje pola sata

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #381 on: 01-07-2020, 12:44:29 »
A sta traje pola sata

da ti povade krajnike i iščukaju hrskavicu nosa haha

to traje pola sata, poslije si vjerovatno 15 dana nosina plava haha

a meni hebeno nisu htjeli da rovare, ja bih im dao da sve povade, al neće dušmani

mac

• 3
« Reply #382 on: 01-07-2020, 12:54:56 »
Možda nije pola sata, možda je dva sata, ali i dva sata je malo za ono što zauzvrat dobiješ.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #383 on: 01-07-2020, 12:57:10 »
jest, samo što su ljekari kao scallop i mac, prvi priča da ja uopšte i ne dišem, drugi priča da procedura traje 2 sata al neće meni da je radi!

scallop

• 5
  • 3
« Reply #384 on: 01-07-2020, 13:08:27 »
A što se ja ne bih malo zajebavao?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #385 on: 01-07-2020, 13:11:50 »
Znaci rezanje
Eh to ne volim
A ono sto sportasi stave na nos

mac

• 3
« Reply #386 on: 01-07-2020, 13:17:57 »
Ne verujem da će to tebi pomoći, ako je problem toliki da ne možeš normalno uopšte da dišeš na nos. Sportisti to nose jer pojačano dišu, a ne jer ne mogu normalno da dišu.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #387 on: 01-07-2020, 14:07:07 »
Pa ćeš s tim na nosu čitav dan da šetaš haha

Ma izvade ti krajnike i daju sladoled, u nozdrvama držiš vatu jedno dva dana

Accuphase

• 3
« Reply #388 on: 01-07-2020, 14:47:44 »
Ne zaboravi da je n1.info ustvari (CN)N1. Zaključili su da je Kon slaba tačka i vrše pritisak na njega. A stvarno stanje je da "Bošnjaci" kušuju do đenaze, da bi mnogi do potvrde za povratak u EU ili na letovanje na moru, da obnavljaje biznisa zahteva kontakte, pa je čas posla da se negde pazari virus. U sudaru kako da se živi ako se preživi, ceh plaćamo svi. Politički pazar je da nađemo standardnog krivca. Biće još zanimljivije, veruj mi.

A da "primetiš" kako (CN)N1 NE MOŽE da se gleda NIGDE sem u sbb kablovskoj mreži a ne i mts-ovoj kao ni terestrijalnoj tv, to jel da ne umeš?
No zato umeš da rabiš rečnik onog čije ime ne želim da pominjem, čudo ga ne citiraš sa "Oni sa Američke televizije" kako im se inače obraća na konferencijama za štampu...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #389 on: 01-07-2020, 14:54:25 »
Ja sam na sbb mreži i gledam CN(N1). Komentarišem šta vidim i imam rečnik stariji od bilo koga od vas. Žali se Bobanu, možda me banuje.

Accuphase

• 3
« Reply #390 on: 01-07-2020, 14:58:56 »
Ja sam na sbb mreži i gledam CN(N1). Komentarišem šta vidim i imam rečnik stariji od bilo koga od vas. Žali se Bobanu, možda me banuje.

Ne pada mi na pamet da bilo koga drukam pa ni tebe, samo kažem da su tvoja zapažanja selektivna, po svoj prilici vrlo namerno.
Što te čini ni patrijotom ni rodoljubom(kako sam sebi tepaš) već nečim trećim...

scallop

• 5
  • 3
« Reply #391 on: 01-07-2020, 15:05:50 »
Selektivna? Taman posla. Sve na N1 je usmereno protiv države u kojoj živiš. Osim kad ne mogu od sagovornika da izvuku ono šta žele, pa se svađaju sa njima. I, naravno, vremenska prognoza. Nego, tuži ti mene Bobanu. Možda ti ispuni želju.

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #392 on: 02-07-2020, 16:03:38 »

Realno ne vjerujem al koji hit bi bio.

mac

• 3
« Reply #393 on: 02-07-2020, 16:14:17 »
Od kog nekog stranog fonda? Nema ga takav fond.

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #394 on: 02-07-2020, 16:22:19 »
Taman posla. Sve na N1 je usmereno protiv države u kojoj živiš. Osim kad ne mogu od sagovornika da izvuku ono šta žele, pa se svađaju sa njima.

Mislim isto. Inače, u poslednje vreme pišeš još preciznije nego obično.

scallop

• 5
  • 3
« Reply #395 on: 02-07-2020, 16:31:22 »
Taman posla. Sve na N1 je usmereno protiv države u kojoj živiš. Osim kad ne mogu od sagovornika da izvuku ono šta žele, pa se svađaju sa njima.

Mislim isto. Inače, u poslednje vreme pišeš još preciznije nego obično.

Čekam da i tebi dopizdi.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #396 on: 02-07-2020, 16:41:52 »
Joj sto ljudi lazu
Kakav fond
Hahahah

Labudan

• 4
  • 3
« Reply #397 on: 02-07-2020, 17:01:11 »
Bil Gec, Bil Gec!

Ana

• 4
  • 3
« Reply #398 on: 02-07-2020, 20:21:15 »
Moguće je da sam propustila, pročitala sam celu temu ali ne baš detaljno, šta mislimo o maskama, tj njihovoj efikasnosti? To me sad zanima da znam da li da ovu obavezu nošenja maski u prevozu ispunjavam recikliranjem jedne maske, ili da tome pristupim ozbiljnije?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #399 on: 02-07-2020, 20:48:31 »
ja imam 4 zelene i nosam ih ima 2 mjeseca
tek sam jednu oprao sapunom za ruke i osusio :D