Author Topic: Mi nismo andjeli 2  (Read 47435 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bilja

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« on: 29-07-2004, 07:37:42 »
Kazu da se snima drugi deo. Ljudi videli da je prvi deo odlicno prosao pa su odlucili da naprave nastavak.
Cini mi se da ce da padne jedno VEEEELIKOOO razocaranje. Nekako imam predosecaj da ce film da bude totalni promasaj. Retko kada drugi deo uspesnog filma iole moze da parira prvom i originalnom delu. Osim Kuma, recimo, ali to je retkost.
Mada, nikad se ne zna. Ali ja mislim da ce biti promasaj.
Bilja
----------------------------------------@

Black Mamba

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #1 on: 29-07-2004, 08:23:03 »
ihh bre, ja odavde pa otkad sam za to cula :lol:

Srđan Dragojević o prvoj klapi „Anđela 2“
Novi ružičasti talas
U petak, 23. jula u „Šećerani“ pada prva klapa filma „Mi nismo anđeli 2“, a nastavak kultnog filma s početka 90-ih režira, naravno, Srđan Dragojević. Glumačka ekipa je pretrpela mnoge izmene, a glavnu ulogu ponovo ima Nikola Kojo, samo što ovog puta on ne glumi zavodnika, već patološki ljubomornog oca koji ima mnogo problema sa svojom petnaestogodišnjom kćerkom koju jure drski udvarači. Tatinu mezimicu će igrati Mirka, voditeljka emisije „Siti kids“ na Televiziji „Pink“.

U novoj ulozi ćemo videti i Vesnu Trivalić, zanimljivo je da će se u sporednoj ulozi pojaviti i košarkaš Aleksandar Đorđević, a, kako saznajemo, biće još iznenađenja. Producenti su Televizija „Pink“ i Dragojevićeva producentska kuća „Delirijum“.

- Jedva čekam da počnem sa snimanjem filma i mislim da će ovi „Anđeli“ biti još smešniji od prethodnog dela. Veoma sam zadovoljan saradnjom sa Željkom Mitrovićem i mislim da je ovo nastavak ružičastog talasa koji sam ja izmislio kada sam snimio prvi deo filma „Mi nismo anđeli“. Predviđeno je da snimanje traje osam nedelja. Pun sam energije i spreman sam i za probleme koji se neminovno pojavljuju na svakom snimanju - izjavio je za „Blic“ Srđan Dragojević, režiser filma „Mi nismo anđeli 2“.

Po njegovim rečima, projekat „Sveti Georgije ubiva aždahu“, do koga mu je veoma stalo, nažalost, godinama stoji u fioci, jer nikako ne može da pronađe sponzore.

Muzika u „Anđelima 2“ će biti drugačija nego u prvom delu iz 1992. godine i biće uglavnom u hip-hop fazonu.

Izgleda da će na predstojećem snimanju najzaposleniji biti kaskaderi. Naime, producenti obećavaju kaskaderske scene koje do sada nisu viđene kod nas. Predviđene su akrobacije poput: skoka sa 10 metara visine na parkirana kola, padanje sa zgrade, sudar dva automobila i voza... Pravo ludilo nas čeka u nastavku „Anđela“, čak i specijalna oprema za pravljenje takozvanih matriks elemenata. Jedino su filmadžije imale veliki problem da za Nikolu Koja pronađu dublera koji bi izvodio komplikovane akrobacije - u vešu.

mislim, Pink, hip-hop... :roll: i ja imam strahovit osecaj da ce to biti tezak komercijalni shit, mada bih jako volela da nisam u pravu.... prvi deo mi je zakon :!: .. tu i tamo, svih ovih godina redovno provlacim citate i iz tog filma, ono, mislim da ustvari citav film znam napamet :lol: .... ne bih volela da mi drugi deo pokvari utisak, al dobro... videchemo

Bilja

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #2 on: 29-07-2004, 13:44:56 »
Pa dobro kazes, Pink, hip-hop, pa jos manekenka iz City kids... uh, ala ce to biti  :x  :x  :x

Bolje da su napravili sasvim nov nezavisan film na tu temu, mozda sa slicnom ekipom glumaca. Manje bi zaudaralo. Ipak, ajde da vidimo i to cudo.
Bilja
----------------------------------------@

iDemo

• 4
  • 2
  • waleed palamudžija
Mi nismo andjeli 2
« Reply #3 on: 29-07-2004, 15:46:46 »
Nego sta bi sa Srdzanovim (tvrdo dz) 'radovima' u USofA?? Prdn'o u čabar?
The Turks think coffee should be black as hell, strong as death and sweet as love.

Boban

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #4 on: 01-08-2004, 12:46:05 »
Najbolja fora za "Andjele 2" je to sto ce biti korisceni "matrix-usporeni" efekti.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Mi nismo andjeli 2
« Reply #5 on: 01-08-2004, 16:22:55 »
:o Aaaaaaaaaaaaaa? :x
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

WARLOCK

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #6 on: 01-08-2004, 17:45:34 »
MATRIX!!! :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x
Valda ce ona mala junakinja iz city kida biti opaka u matrix borbi he he!

Boban

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #7 on: 01-08-2004, 20:07:31 »
Jebiga, mi se sprdamo s Pinkom, a oni najavili seriju horor filmova, pa bice SF-a u nekim drugim stvarima; mozda cemo za pet godina slaviti Pink kao jedinog producenta fantastike na ovim prostorima.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #8 on: 01-08-2004, 21:19:03 »
Sigurno.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #9 on: 02-08-2004, 02:30:15 »
Ja nisam gledao Mi nismo anđeli. Valja li to čemu?

Paramecijum

• Guest
Mi nismo andjeli 2
« Reply #10 on: 02-08-2004, 17:24:22 »
"Mi nismo andjeli" je beogradski, urban film... ujedno i savrsen test sopstvene "urbanosti".
Nisam sreo jos nijednog npr. Bosanca kome se taj film dopao... nadam se da mi Bosanci nece zameriti, ali tako je. Ja ne razumem njihovu "Top listu nadrealista", nisam u stanju da je gledam niti nanosekundu.

Lurd

• 3
Re: Hm...
« Reply #11 on: 02-08-2004, 17:53:09 »
Quote from: "Invisible_Man"
Ja nisam gledao Mi nismo anđeli. Valja li to čemu?

Mali je gluplji nego što sam mislio.
My trees...They have withered and died just like me.

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #12 on: 02-08-2004, 18:52:00 »
Deos mio, man!

E, ako je taj film test urbanosti, onda ja nikada nisam sodomizovao osmogodišnje dečačiće!

Pa nisam ja bre gledao moje drugare kako umiru sa glavom u blatu kako bi ta pičketina -- ta uštva lopovska! -- pravila "urbane" filmove!

Boban

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #13 on: 02-08-2004, 19:38:06 »
Spajderu, pocinjem da sve cesce ne razumem tvoje postove.
Jedan od nas dvojice je verovatno u problemu zbog toga.

BladeRunner

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #14 on: 02-08-2004, 21:34:47 »
Nikako da skontam ovo "Ruzicastog talasa", sto se ponavlja par puta. Nikad nisam cuo ovaj izraz, do u izjavama samog Dragojevica o sebi (kako ono bi, skromnost je vrlina). "Mi nismo andjeli" je kultni film jedne generacije. Mislim da sam znao sve replike napamet kada se pojavio, ali ne pamtim da je taj film ikakav talas pokrenuo u domacoj kinematografiji, a o drustvu tek da ne govorimo. Inace volim Dragojeviceve filmove, "Lepa sela" su mi najrealniji film o proslim ratovima, "Rane" su jako dobre... bas bi mi bilo krivo da prekine taj niz. Ali matriks efekti, City kids, Zeljko Mitrovic, Kristina Kovac... to mi mirise na propast. Ruzicastu propast. Cunami. Pozdrav.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

WARLOCK

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #15 on: 03-08-2004, 00:47:58 »
kako je moguce da se tako brzo zavrsi film a premijera ove godine, ako imaju studije za matriks efekte,vratolomnih scena a nisu ni izvodili probne scene i sve ostalo.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #16 on: 03-08-2004, 02:36:46 »
Ono o negledanju Mi nismo anđeli je samo polovično tačno. Gledao sam zapravo drugu polovinu i nasmijao sam se, ako se ne varam, jednom ("Silovaaaaaanjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!"). Što je prilično slab rezultat kad se ima u vidu da bi to trebalo da bude kultni film i još k tome komedija.
Elem, ima preko nekoliko Bosanaca koji voršipuju taj film, znam ih lično.

iDemo

• 4
  • 2
  • waleed palamudžija
Re: Hm...
« Reply #17 on: 03-08-2004, 11:17:07 »
...ima preko nekoliko Bosanaca koji voršipuju taj film, znam ih lično.

Pa jel' ga izvoršipovaše??
The Turks think coffee should be black as hell, strong as death and sweet as love.

Paramecijum

• Guest
Mi nismo andjeli 2
« Reply #18 on: 03-08-2004, 11:55:55 »
("Silovaaaaaanjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!").

E vidis, druze, upravo je to problem; ta scena je na nivou humora top liste nadrealista ili tesne koze, zato ti se dopala.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #19 on: 04-08-2004, 02:47:33 »
Naravno da nije. Ta scena, kao i ostatak tog filma, daleko je ispod nivoa Top liste nadrealista. Dopala mi se zato što imam izvitoperen smisao za komediju i filmove kao što je Kung Pow: Enter The Fist nalazim izuzetno smiješnim.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
Mi nismo andjeli 2
« Reply #20 on: 15-08-2004, 23:29:56 »
Sudeci po verziji scenarija za MI NISMO ANDJELI 2 koja mi je pala u sake zimus, mogu vam reci da novi film sigurno nece biti promasaj. Od tada je sigurno bilo inputa u nove draftove, za poneke sam se i ja pobrinuo, i videcemo kako je oblikovan shooting draft po kome se sada radi.

O Srdjanu mozemo da pricamo sta hocemo, osim jedne stvari a to je da taj covek zna kako da napravi film, i da je verovatno nas najdisciplinovaniji i najuvezbaniji reditelj.

Kad je rec o njegovoj americkoj fazi, imate intervju u casopisu EVROPA, tamo otprilike pise sve...
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

iDemo

• 4
  • 2
  • waleed palamudžija
Mi nismo andjeli 2
« Reply #21 on: 16-08-2004, 12:41:58 »
Quote from: "crippled_avenger"
Kad je rec o njegovoj americkoj fazi, imate intervju u casopisu EVROPA, tamo otprilike pise sve...

1) jel' ima negde elektronska kopija?
2) to je opet nesto po sopstvenom priznanju???

arya

• 4
  • 2
    • http://www.united-force.org
Mi nismo andjeli 2
« Reply #22 on: 17-08-2004, 09:10:15 »
dva moja ortaka Markis i Borkis (jedan iz Sarajeva a drugi iz Zagreba) su takodje rekli da "mi nismo andjeli" nije prijao njihovom ukusu...

ipak mislim da treba biti iz BG-a ili okoline da bi se shvatio film.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #23 on: 16-01-2005, 05:07:48 »
26. januar se priblizio.

krece poslednja bitka za opstanak srpskih bioskopa...

Ghoul

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #24 on: 16-01-2005, 05:12:04 »
PLANT!!!

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
Mi nismo andjeli 2
« Reply #25 on: 16-01-2005, 15:09:33 »
Pa...

Krenule su i reklame za film, moram da priznam da ne izgleda lose!

Mislim da sam najvise strahovao oko Srdjanovog povratka iz Amerike i njegovog 'igranja na sigurno' sa Mi Nismo Andjeli 2 - takve stvari retko uspevaju.

Prvi film mi je jako drag i zaista je dobar - u prkos ljudima kojima se film nije dojmio. Ali mi je nekako sve jedno da li ce dvojka uspeti. Slavu prvog nista ne moze da pokvari...

PS

Ja ne verujem da postoji covek u Srbiji koji nije gledao Mi Nismo Andjeli! To je bre stvar opste kulture!

:)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #26 on: 16-01-2005, 15:16:04 »
Ako apstrahujemo sentimentalnu vrednost prvog filma, koja ce svakako ometati dozivljaj drugog, MI NISMO ANDJELI 2 jeste fenomenalan film. Uzasno edgy komedija na tragu Stana Dragotija i Brace Coen i Brace Farrelly.

Bicete prijatno iznenadjeni...

Morticia

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #27 on: 17-01-2005, 01:56:44 »
Videla sam danas razne inserte iz Andjela u trajanju od nekih 3-4 minuta. Deluje mi da sve sto je mogao da ubaci u film i jeste ubacio... nesto mi se nije dopalo no, to jesu inserti, cekam da vidim film.

Ta Mirka-City Kids-Vasiljevic, to celjade ima 13-14 godina, u filmu ima 15 a na slici izgleda kao da ima 25.
Govori spanski? Ne smem da pomislim koliko je to odgledano serija a kamoli epizoda.
A tek ona haj tek klepetusa, model prolece/leto 2004.  :x

Dragojevic zacetnik ruzicastog talasa na filmu? Dobro.
Zacetnik ruzicastog talasa i u drustvu?!?  :roll:
A BOGAMI I SIRE?  :shock:

Jesam li ja prespavala nesto?

Crip, kapiram da si odgledao film, kazi mi samo koja je fora sa zombijima? Iskreno se nadam da je to neki istripovani deo ili pink kao producent vec uvezbava za svoje horor rimejk proizvode?
You're dead, son. Get yourself buried.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #28 on: 17-01-2005, 03:45:39 »
Fora sa zombijima je jedna od halucinacija kada Kojo zamislja razna bica koja hoce da mu razdevice kcerku... Pa su to u jednom slucaju i zombiji.

Morticia

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #29 on: 17-01-2005, 11:15:35 »
Thanx.
Sad mi je malo lakse.
You're dead, son. Get yourself buried.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #30 on: 17-01-2005, 22:22:42 »
Inace, sminku je radila Visnja Karaulic, potpisnik TT SINDROMA, i u filmu ima nekoliko briljantnih gore momenata kakve niste videli u filmovima ove vrste.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #31 on: 21-01-2005, 04:58:41 »
Danas sam video film na velikom ekranu i moja konstatacija da je film do jaja je potvrdjena. Zadrzao je sav ekstremizam i hrabrost prve ruke koju sam gledao sest dana po zavrsetku snimanja. Potencijal za crossover uspeh je potvrdio moj otac koji je izrazio zelju da ponovo vidi film.

Moram napomenuti da su teaseri i traileri za film znatno slabiji zato sto je film baziran na dosta slozenim dosetkama i gegovima koji ne odgovaraju formi teasera i trailera.

Svi gory momenti su ocuvani u zavrsnoj verziji!

Ghoul

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #32 on: 28-01-2005, 23:24:55 »
MI NISMO NI BLIZU ANĐELIMA je veoma slab film, i prilično razočarenje na nekoliko načina.

'Humor' je jadan, na prvu loptu, pretežno prostački i – krajnje predvidiv. Ukratko, prava slika i prilika svog producenta, i njegove ciljne publike.

To je bilo jedno od većih razočaranja – kada sam shvatio da ovaj film uopšte nije namenjen onima kojima se prvi obraćao. Ovo je film za Pink – rulju.

Dok su prvi ANĐELI bili 1 od začetnika 'ružičastog talasa' – 2. deo pokušava da cinično jaše na Pink-TV talasu, i kao i toliko toga u ovoj zemlji na kraju i sam postaje ono protiv čega se prvobitno borio, i počinje da promoviše ono čemu se nekada podsmevao.
To je tuga života u Srbiji na koju i ovaj film podseća.
Tuga izdaje.
Prodaje.
ANĐELI 2 kao da kažu: 'Sva ona lepa, pametna omladina koja se nekada smejala I delu sada je ili omatorila ili izginula ili pobegla u neku normalniju zemlju: ajde da sad zabavljamo ovaj talog koji je preostao, humorom koji će oni moći da razumeju.'

Što se tiče 'prljavog' humora koji CrAven promoviše kao veliku tekovinu ANĐELA 2 – reći ću samo: bullshit!
Trash je zasnovan na protivljenju dominantnom, 'dobrom' ukusu, i ima smisla recimo u američkom, ili već nekom zapadnjačkom filmu.
Kod nas, usred vladavine Pink (ne)kulture, gde je trash postao mejnstrim, neukus uopšte nema draž subverzije koja se Crippletu priviđa. Bad taste je ovde svakodnevnica, na svakom od Tv kanala, 24 časa dnevno. 'Prljavi' humor ANĐELA 2 smrdi na prljavštinu koja se poput pomija prosipa sa malih ekrana tog istog Pinka koji je finansijski i 'duhovni' otac ovog (zlo)dela.
Istinski hrabar, istinski subverzivan i smeo poduhvat bio bi DANAS snimiti iskrenu romantičnu komediju, i ponuditi Pink-Klincima ljubav kao opciju. ANĐELI 2 nemaju ta muda. To je film nekoga ko je, možda, nekada bio romantik – ali sada je samo cinik.

Da ne preteram – film nije katastrofalno negledljiv. Ja sam oštar samo zato što me je ispunio gorčinom, i deprimirao svojom banalnošću.
Priznaću da u buljuku ćoraka ima i nešto malo zabavnijih fazona; priznaću takođe da je Kojo i dalje car, i da su neke od najboljih scena vezane za Cviju. Na žalost, većina ostalih nema šta da radi u filmu, sem da mahne i podseti nas na svoju nadahnutiju pojavu u I delu. Kad sam kod toga – pitam se zašto ovde nema Sonje Savić?

Pink-curica (Kojina filmska ćerka) je cockteaser, tu nema dvojbe; ali nema dvojbe ni po pitanju njenog apsolutnog odsustva šarma, duha ili glumačkog talenta. Još jedno u nizu naše 'dece' koja totalno neubedljivo recituju pred kamerama, nesposobna ni za minimum autentične emocije. Ukratko, iritirajuće derle koje s Kojom nema nikakvu hemiju i za koje nas baš zabole.

Sve u svemu, ovo je tek blago natprosečna srpska papazjanija koja se, u nedostatku bolje reči, mora nazvati filmom.
No, za razliku od I dela, koji bih rado pokazao nekom starncu kao dobar domaći film – II deo bi me bilo sramota da gledam u društvu nekoga ko dolazi iz zemalja razvijenijih kinematografija.

Treba stvarno biti slep kod očiju pa u ANĐELIMA 2 videti razloge za optimizam u pogledu budućnosti srpskog filma. Ona možda i jeste 'ružičasta' – ali, na ovakav način, to nije ohrabrujuće!

Pinkov hype će ovo sigurno da naduva do razmera solidnog hita. Ono u šta mogu da se kladim jeste da, pare i brojke na stranu, ovo nije film koji će imati CULT.
Ne samo zato što se direktno posrao na publiku koja ga jedina time može učiniti, već i zato što ne poseduje osnovni kvalitet kult-filma: a to je, da je zahvalan za višestruko gledanje.
ANĐELI 2 uopšte nije rewatchable. Čak i jedno gledanje je – one too many!

Ja sam ga gledao na novinarskoj projekciji, tako da nemam finansijskih pritužbi.
Ako treba da za ovo date 200 ili 300 din – ja vas upozoravam da dvaput razmislite.

moja ocena: ** (2)

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #33 on: 29-01-2005, 01:27:53 »
Ja kaskam nekih desetak godina za modernim vremenima, tako da sam tek neki dan pogledao prvi dio  :lol: Znači drugi ću da gledam negdje 2015. ili tako nešto.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #34 on: 29-01-2005, 03:51:42 »
Moram priznati da se u velikom broju zamerki ne slazem sa Ghoulom.

Prvo, kad je rec o humoru, mislim da je dozivljaj duhovitog krajnje individualna stvar, te mislim da o tome nema spora, postoji mogucnost da razlicitim ljudima iste stvari nisu smesne.

takodje, humor u bioskopu obicno podrazumeva kolektiv. Ako si okruzen hejterima neces uzivati kao da si u boljoj atmosferi.

Ipak, ono sto osporavam je prvo teza da film nema rewatchability. Ima ga na pretek. Pre svega zato sto je jako brz i intenzivan i ima ogroman broj gegova. Tek na drugo gledanje vidis koliko se fora propustio.

U izvesnom smislu, prvi deo ima prednost toga sto su situacije razradjenije, gegovi proizilaze jedan iz drugog, toga u drugom filmu nema dovoljno. Medjutim, meni je A2 kudikamo bolji od keca. Bolje je reziran. Slikan je kao holivudski film, za razliku od prvog koji izgleda kao da se neko posrao na traku, kao i svi nasi filmovi iz tog perioda.

Prvi ANDJELI takodje imaju bogatu tradiciju da se nadovezu, dok je A2 potpuno autohton film, i u nasim i u svetskim okvirima, barem kada je rec o projektu tog profila.

Ja obozavam prvi deo, ali ako ga sagledamo realno, sasvim realno, to nije film za pokazivanje strancima. Mozda bi ga Ghoul pokazao. Ja recimo ne bih.

Kad je rec o ekstremnosti humora, nisam moralizator. A opaska o Pinkovom neukusu je veliki promasaj. Mislim da je Pink prljava i zla kuca koja je nemarom DOSa uspela da legalizuje svoj prljavi kapital i sada im nemam sta zameriti. Voz za naplatu je prosao.

Posto je sve gotovo, smatram da je Pink mesto dostojno ozbiljne analize. Ne znam da li ste primetili da je osnovni generator njihovog aktuelnog neukusa to sto gomila odurnih, ali nesporno urbanih frikova, neprestano molestuje jadne seljake i turbo-folk pevace. Pink se pretvorio u S/M festival u kojima Bosko, urbani feget, molestuje Kseniju Pajcin i Stoju. Ludaci su najzad zavladali ludnicom.

B92 je druga negledljiva krajnost.

Zato je zapravo Palma jedina zdrtava srpska televizija.

U tom miljeu je bas nevidjena fora raditi za Pink. Pink se savrseno prespojio na nazionalgeist.

Ipak, ne mislim da taj i takav Pink ima mnogo veze sa A2. A2 je film snimljen iz vizure coveka koji ima 42 godine. dakle, on naravno nema ruku na pulsu omladine kao onomad i gadja iz neke potpuno druge varijante. Recimo, film je mom ocu fenomenalan.

Zalosno je kada smo docekali da nam Ghoul govori o potrebi za iskrenom romanticnom komedijom. Mislim da je Dragojevic u boljoj i cinicnijoj formi.

I konacno, cinizam je super. Narocito za komediju...

Ghoul

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #35 on: 29-01-2005, 05:23:35 »
eh, moj cripple...

naravno da je humor (kao i strava) vrlo individualna stvar.
recimo, meni uopšte nije smešan glavni fazon svih novijih srpskih komedija, za kojim i Dragojević poseže u A2, a koji se sastoji u tome, da kad god nemaš bolju dosetku tj geg, a ti pustiš da neko nekoga lupi pesnicom i kaže MA NOSI SE BRE U PIZDU MATERINU!
ja volim tu konkretnu psovku, kao i mnoge druge kojima naš lepi jezik obiluje, i koje često koristim, ali ne smatram to posebno smešnim na filmu, kao ni 666 varijacija na 'boli me kurac / šta me boli kurac / koga boli kurac...' koje u A2 nalazimo.
to mi nije bilo zabavno ni kad sam bio tinejdžer, a sad pa tek ne vidim nimalo humora u takvom infantilizmu (koji je, izgleda, bio glavna stvar koja je tebe kupila).

dokaz koliko si ti u pravu jeste i to da je bilo ljudi u Sali koji su se smejali takvim fazonima.
'ma idi bre u pizdu materinu!'
A HA HA HA HAAA
nekoga šutnu u dupe i on padne u vodu:
A HA HA HA HAAA!
itd. itsl.

brzina? mnogo gegova?
pa, to po sebi ništa ne znači.
nedavno sam u autobusu Bg-Niš bacao poglede na domaću komediju SVEMIRCI SU MEĐU NAMA, i pazi – i to je prilično dinamičan film, i ima mnogo gegova.
samo što su ovi bezvezni.
na žalost, ni u A2 ne videh na delu zakon pretvaranja kvantiteta u kvalitet.
rekoh, IMA tu nekoliko solidnih gegova, ali stvarno ništa posebno. možda sam one najbolje propustio, ali kada kažem da film nije rewatchable, mislim pre svega to da me nije naveo da ga pogledam ponovo. jednostavno, na prvo gledanje on ne nudi razlog da ga se gleda opet.

'sranje na traci' nije kako se ja sećam I dela, ali moraću da ga repriziram pre nego što ti odvratim na ovo; ja ga pamtim kao fino izgledajući FILM; A2 mi, pak, deluje kao zbirka skečeva iz Pinkovog novogodišnjeg programa za koju su pukli malo veće pare i snimali izvan studija.
ponavljam, zbirka (pinkovskih) skečeva. to što su režirani malo bolje od onih borisa bizetića još uvek nije dovoljno da dragojeviću pletem lovorike.

'A2 potpuno autohton film, i u nasim i u svetskim okvirima, barem kada je rec o projektu tog profila.’
-stvarno nemam ni najblažu predstavu šta si ovim hteo da kažeš, niti koja te je droga na to navela. nazvati ovu PREDVIDIVU, konvencionalnu, nenadahnutu tvorevinu ‘autohtonom’ mogu shvatiti jedino ako priznaš da ne znaš šta znači ta reč.
ej, pa još u svetskim okvirima!
ha! pokušavam da zamislim ovo kako se prikazuje na nekom svetskom festivalu opuštenog tipa (poput onog u San Francisku) – i već me je blam!
najbliži ‘svetski’ pandan ovome bile bi drugorazredne hongkonške komedije koje s jednakim žarom trpaju sve žive žanrove i postupke u blender, svedu ‘humor’ na najmanji mogući zajednički imenitelj i – eto nama ‘komedije’.

očito je da nisi shvatio moju opasku o prirodi cinizma koji stoji u pozadini ovog projekta, a ja ću biti tako zao pa ti neću objasniti razliku između Embrouza Birsa i željka mitrovića…

Ghoul

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #36 on: 29-01-2005, 06:22:42 »
:P

Boban

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #37 on: 29-01-2005, 11:34:42 »
O kako bih ja voleo da je cripple u pravu, ali se bojim da je u ovom konkretnom slucaju objektivan sud na strani ghoula.

Lurd

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #38 on: 29-01-2005, 14:27:33 »
Nisam još gledao film, možda ću uskoro, ali video sam u reklami jednu stvar koja me šokirala. Naime, da li sam ja dobro video ili tu devojčicu neko privatava u filmu? Mislim, to dete ima 14 godina a prikazano je kao cockteaser. Jesam li ja istripovao ili je to zaista tako?

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #39 on: 29-01-2005, 14:36:40 »
psovki ima dosta, ali ima ih dosta i u prvom delu.

uopste, srpska komedija generalno igra na psovku. to je vec pitanje tradicije.

naravno to nisu scene koje su me zasmejale. ali posto psuje Kojo nisu me ni iritirale. bitno je ipak i ko psuje. sada necu licitirati i prepricavati sve sto mi je bilo smesno, zato sto bih mogao da pokvarim ugodjaj onima koji nisu gledali film.

ipak, mislim da ni Boban ni ti Ghoul ne mozete da prevazidjete subjektivnu fascinaciju prvim delom, kada ste bili deset godina mladji i kada je u tom filmu eksplodiralo sve sto se godinama u srpskom filmu i kulturi uopste kuvalo.

prema prvom delu smo svi subjektivni, iako daleko od toga da je to film bez mnogih kvaliteta. meni su licno cak MNA i MNA2 omiljeni Dragojevicevi filmovi. ali, kao ljubitelj te estetike ne mogu zaboraviti jos niz ostvarenja i autora koji su jevandjelizovali slican stil u to vreme. upravo ti ljudi u filmovi su senka na MNA.

kad je rec o autohtonosti, mogu reci samo jedno, ne postoji ni u nasim, ni u svetskim okvirima, film ovakve ambicije, budzeta i realizacije koji toliko zahvata u razne alternativne pa i ekstremne izvore kako bi izgradio jedan mainstream proizvod. povremeno se pojave neki filmovi ispod radara, poput HAPPY CAMPERS, ali generalno ovakvih filmova istinski nema.

inace, jedini problem filma SVEMIRCI SU MEDJU NAMA je u tome sto je los. to je ipak mnogo bolje od mnogih srpskih i jugoslovenskih filmova kojima je to sto su losi tek jedan od problema.

inace, Dragojevic je cinican tip i njegovi filmovi tek u pojedinim deonicama donose iskrenu emociju, za kojom ti Ghoul tako vapis.

ako si smatrao da je saradnja sa Pinkom cnicna, tu takodje gresis. kako rekoh, nasa pravdoljubiva bajka je gotova. mi smo izgubili bitku sa pokusajem da postanemo postena zemlja. Zeljko Mitrovic je jedini covek koji ume da konvertira zive slike u novac. sta da radimo...

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #40 on: 29-01-2005, 14:40:51 »
Lurd, ona je cockteaser samo za Ghoula. meni je u filmu bila vrlo cedna. i ne narocito ekspresivna. cak nije ni slatka. mislim da tome doprinosi to sto ima male oci. inace, da, vata se dete. ali u filmu ima 15 godina. s druge strane, zar se deca ne vataju u 14 godina?

koliko znam `age of consent` je 16 u Srbiji. to je ono sto u Pahomijevom slucaju razdvaja pedofila od reformatora...

u to ime jedan vic,

Two paedophiles are sitting on a park bench when
  a 13 year old girl walks by. One turns to the
  other and says, "I bet she was a real goer
  in her day."

Lurd

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #41 on: 29-01-2005, 16:14:21 »
Ma naravno da se privatavaju, ali...Dobro, nisam gledao film tako da možda i lupam i ispadam smešan, ali hoću da kažem da mi nije to izgledalo kao film u kome se junaci privatavaju u svom, normalnom jel'te, uzrastu, nego mi je izgledalo kao da neki glumci vataju neko dete.

No, kad pogledam film reći ću tačnije.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #42 on: 29-01-2005, 18:10:42 »
zanimljiv point, glumci privatavaju dete

naime, Kojino dete igra devojcica koja je naturscik. a njene momke, sa kojima ima tih intimnih detalja igraju vec odrasli glumci. profesionalci. zanimljivo je pitanje, zasto onda, kada su oni vrsnjaci, ili barem tu negde kao vrsnjaci, njih ne igraju naturscici.

drugi naturscik je naravno ovaj komsijski sin, koji bi ako bi MNA2 hteo da bude u koheziji sa MNA univerzumom zapravo trebalo da bude Kojin sin. i da onda njihova veza bude incest. no, OK, ovo je vec fanovsko detaljisanje...

inace, film je za tri dana videla 61 hiljada gledalaca...

Kunac

• 4
  • 3
očinska ljubav
« Reply #43 on: 30-01-2005, 01:00:15 »
Već kad smo kod incesta... Primetii ste da je Bgd okupitan bilbordima na kojima se uz pomoć glumaca iz MNA2 reklamiraju raznorazni proizvodi: od automobila do kondoma (ovaj drugi je začinjen modifikovanom verzijom čuvenog citata iz prvog dela, koji u ovoj inkarnaciji glasi: "Danas se klinke satiru od... učenja!" Ingeniozno, nema šta)...
E sad, među hrpom tih bilborda postoji jedan (mislim za Mac) na kome je Kojo baš dobrano pri'vatio "kćerčicu".

:D                                    :D                                        :D
"zombi je mali žuti cvet"

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
Mi nismo andjeli 2
« Reply #44 on: 30-01-2005, 01:40:15 »
Recimo da mi se film jako dopao, ali ne pod obavezno zbog gegova.
Ovo je vrlo šizofrenična komedija. Po pravilu, meni ne bi trebalo da se dopadne. Poznato je da mi Evil Dead 2 nije favorit. Nisam ljubitelj filmova gde je svaki jebeni kadar nafilovan gegovima. Volim dinamiku, i pomoći mi nema. Ali, u Mi nismo anđeli 2 fora je u postavci. U obraćanju. U brutalno tačnom pogađanju psihologije. Ko ćale nije bio, ili makar stariji brat imaće manje šansi da shvati o čemu pričam. Ja sam brat 13 godina mlađe sestre, i što je najluđe film sam gledao sa njom. Ponekad nisam znao je l' to kraj mene sedi ona ili ta klinka sa ekrana. Smejao sam se rezonima svoga ćaleta, a ponekad i sopstvenim rezonima. Meni je humor filma bilo vrlo zajeban, braćo. Poznavao sam svaku situaciju jako dobro.

Bez tog elementa, bez tog ležanja na kobajagi smešnom psihijatrijskom kauču - koji je povremeno više nego gorak - film bi se zaista sveo na gomilu gegova. A oni se nekome mogu i ne moraju dopasti.

Mi nismo anđeli 2 se ne mogu se ocenjivati samo kroz humor, ili samo kroz režiju, ili samo kroz postojanje gory elemenata. Ovaj film je stariji 15-tak godina od prvog, i otprilike toliko je zreliji. Prvi je bio eskpada - počinjala klanica u SFRJ, pa hajde da se malo sklonimo na Lastovo, makar na filmu, dok "tata ide u rat". Drugi je - kad se uklone gegovi i sva ona šizofrenija - vrlo realan film. Emotivno gledano.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #45 on: 30-01-2005, 02:38:20 »
Pošto nemam pri ruci neki rječnik stranih riječi, nek mi neko objasni šta znači "autohtono", ne bih li kako poboljšao svoje razumijevanje kriplove i Ghoulove diskusije.

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #46 on: 30-01-2005, 03:20:10 »
da je film odlican, uverila me je izjava mog strica, koji je ultrazajeban i inteligentan i nadrkan gradjevinski inzenjer kome nikad nista nije dovoljno dobro. on je odusevljen filmom. cini mi se da je upravo na liniji ovoga sto jor kaze, jer on je otac dve kcerke.

takodje, ekstremno se dopao i mom ocu, koji nije otac kcerke, vec je otac mene kome bi bas bilo dobro da ga neko seksualno iskoristi. on je osetio takodje tu neku roditeljsku pricu.

stoga, moglo bi se reci da je ovo Srdjanov najemotivniji film...

inace, u subotu uvece, cifra gledalaca je bila na 91 000

Ghoul

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #47 on: 30-01-2005, 04:28:26 »
OK, priznajem, pogrešio sam – 91.000 Serbs (and counting!) cannot be wrong!

crippled_avenger

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #48 on: 30-01-2005, 17:43:55 »
7 000 in Srebrenica could`ve been wrong?

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #49 on: 31-01-2005, 01:51:13 »
:evil: