Author Topic: Mi nismo andjeli 2  (Read 47437 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kunac

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #150 on: 09-03-2005, 15:48:59 »
Quote from: "Ivan Bevc"
I jos jedan sladak detalj, pre nekoliko dana Srdjan Dragojevic je nakon citanja moje recenzije MA2 u Yellow Cab-u ispalio serijal psovki na racun moje malenkosti uz finalnu poruku:" Znam ko je to, osveticu mu se kad tad"! Eto, cisto da znate da, ako me nadju obesenog o drvo visine 1m sa sesirom na glavi, nisam izvrsio samoubistvo, vec da S.D. ima veze sa tim...

Ma, ne brini... morao bi da poubija 75% publike...i 98% filmskih prikazivaca (Kripl ekskludid).
"zombi je mali žuti cvet"

Lurd

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #151 on: 09-03-2005, 16:03:04 »
Dakle, trebao mi je jedan Dragojević da bih počeo da navijam za Bevca!
My trees...They have withered and died just like me.

Ivan Bevc

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #152 on: 09-03-2005, 16:49:37 »
am I so annoying... :oops:
Teenage crime now fashion's dead
Shoot it up
There goes my love rocket red
Shoot it up

Lurd

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #153 on: 09-03-2005, 16:57:25 »
Ne razlikuješ se bitno od drugih, nema brige.

Naravno, ovo samo o kritičarsko-medijskom radu, da ne bude zabune.
My trees...They have withered and died just like me.

Ivan Bevc

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #154 on: 10-03-2005, 10:10:55 »
E sad mi je lakse... xbaby2
Shoot it up
Shoot it up

johnson bronson

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #155 on: 10-03-2005, 13:00:18 »
a vi, kakote?

Ivan Bevc

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #156 on: 10-03-2005, 13:39:49 »
Doblo.
Shoot it up
Shoot it up

Morticia

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #157 on: 10-03-2005, 14:10:06 »
Znam ko je to, osveticu mu se kad tad"! Eto, cisto da znate da, ako me nadju obesenog o drvo visine 1m sa sesirom na glavi, nisam izvrsio samoubistvo, vec da S.D. ima veze sa tim. :wink:

Je li, Ivane, da li si video kako je autobus Rakete iz Uzica pre nekoliko dana sleteo sa puta?!? :shock:
Vozac nije mogao da objasni sta se desilo?!? :shock:  :?
Pazi, ne zezam se, pisalo je u novinama. Ja bih se zabrinula. xph34

...znaci nema za mene uloge u Mi nismo andjeli 3D...

Haha... da nisi mozda zombija hteo da igras? :evil:
You're dead, son. Get yourself buried.

Ivan Bevc

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #158 on: 10-03-2005, 14:31:46 »
naravno da nije mogao da objasni sta se desilo...primio je subliminalne poruke na koncertu Rammsteina...ja od koncerta sanjam na nemackom....

ne zombija, ajkulu
Shoot it up
Shoot it up

iDemo

• 4
  • 2
  • waleed palamudžija
Mi nismo andjeli 2
« Reply #159 on: 10-03-2005, 16:08:51 »
Quote from: "Spider Jerusalem"
Neću se složiti da je uzimanje para od Slobe ili Željka Mitrovića isto što i uzeti pare od Soroša. To naprosto nije isto. Pare Slobe i Željka Mitrovića su, između ostalog, "stečene" jebenim zločinima protiv čovečanstva, Soroševe pare su stečene na berzi. Upoređivati te dve vrste "stečenog kapitala" je nemoguće. O čemu pričamo? Jesu se neki brokeri bacali kroz prozor kad im je Džordži pokupio deonice ispred nosa? To zaista nema veze sa podelama političkog ili verskog tipa, bilo da si liberalni ili konzervativni levičar ili desničar, pravoslavac ili protestant. Sve ove grupacije -- pa i tako omraženi Soroš -- bave se, u krajnjem slučaju, političkom, ne ratnozločinačkom delatnošću.

Znaju ljudi onako vrlo precizno raziliku izmedju onoga sto je legalno i il/nelegalno a rade na tome da spoznaju sta je razlika izmedju moralnog i nemoralnog...

Sto se Dragojevica tice - nikako da mi neki poznavalac (po)kaze sta je on to znamenito uradio dok se muvao po USofA (zemlji realne demokratije, ujedno i baklji iste (realne demokratije) na ovom i onom svetu...).
The Turks think coffee should be black as hell, strong as death and sweet as love.

iDemo

• 4
  • 2
  • waleed palamudžija
Mi nismo andjeli 2
« Reply #160 on: 10-03-2005, 16:11:47 »
Quote from: "Spider Jerusalem"
Neću se složiti da je uzimanje para od Slobe ili Željka Mitrovića isto što i uzeti pare od Soroša. To naprosto nije isto. Pare Slobe i Željka Mitrovića su, između ostalog, "stečene" jebenim zločinima protiv čovečanstva, Soroševe pare su stečene na berzi. Upoređivati te dve vrste "stečenog kapitala" je nemoguće. O čemu pričamo? Jesu se neki brokeri bacali kroz prozor kad im je Džordži pokupio deonice ispred nosa? To zaista nema veze sa podelama političkog ili verskog tipa, bilo da si liberalni ili konzervativni levičar ili desničar, pravoslavac ili protestant. Sve ove grupacije -- pa i tako omraženi Soroš -- bave se, u krajnjem slučaju, političkom, ne ratnozločinačkom delatnošću.

Znaju ljudi onako vrlo precizno raziliku izmedju onoga sto je legalno i il/nelegalno a rade na tome da spoznaju sta je razlika izmedju moralnog i nemoralnog...

Sto se Dragojevica tice - nikako da mi neki poznavalac (po)kaze sta je on to znamenito uradio dok se muvao po USofA (zemlji realne demokratije, ujedno i baklji iste (realne demokratije) na ovom i onom svetu...).
The Turks think coffee should be black as hell, strong as death and sweet as love.

David

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #161 on: 31-03-2005, 12:34:59 »
Nisam ga jos pogledao, ali ,u mdjuvremenu, jedna recenzija iz 'Ferala:

Dragan JURAK: FILM
24. ožujka, 2005.
"MI NISMO ANĐELI 2" SRĐANA DRAGOJEVIĆA

BALKANSKA KALIFORNIJA

Najzanimljiviji detalj "Mi nismo anđeli 2" čini se taj kako su junaci rock'n'roll komedije Srđana Dragojevića snimljene 1992., u proteklih 13 godina nevjerojatno avansirali - u materijalnom i građanskom statusu. Između dva nastavka filma Beograd i Srbija doživjeli su nekoliko teških društvenih i ekonomskih potresa, no usprkos tome klinci su se neobjašnjivo obogatili. Nikola uz svoju oldtimersku ljubičastu žabu vozi sportskog chryslera, Marina živi u šminkerskoj kućici u nizu, Zoran Cvijanović je od službenika u odijelu postao psihijatar, a nevjerojatno je avansirao i Miki Manojlović, koji više ne živi sa svojom obitelji u potleušici iz predgrađa već u staroj beogradskoj vili.

Zapravo, čitav je Beograd pun jeepova, a čak i klinci voze automobile skuplje od 50.000 eura. U drugom planu svakog kadra vreba neki Appleov kompjutor, golemi televizor, komad nekog šik-tepiha... i uopće interijeri izgledaju kao da su iz HRT-ove tajkunske sapunice "Villa Maria" - ne oni malograđanski interijeri iz vile Tome Juraka, već oni moderni iz vile Maksa Lovreka. Ta sklonost statusnom snobizmu inače je karakteristika hrvatskog filma. Kod nas su filmovi redovito proizvodili neko fabricirano građanstvo kao potvrdu naše pripadnosti evropskom kulturnom i ekonomskom krugu. Na isti način Dragojević je u nastavku "Anđela" isfabricirao čitavu neku halucinantnu, balkansku Kaliforniju.

Nakon "Rana", Dragojević je bio jedan od najboljih evropskih filmaša. Odlazak u Hollywood pokazao mu se kao potpuni promašaj, a puno bolje se ne bi mogao ocijeniti niti njegov povratak u matičnu kinematografiju (premda je film u Srbiji gledalo 600.000 ljudi, i premda film ima svoju porciju zabavnosti, te jednu ili dvije odlične scene). U "Anđelima 2" ne grize za oči samo taj bizarni, materijalistički kič kojim je zatrpan film. Ima tu još dubioza koje potvrđuju tezu da ispod svake urbane, rock'n'roll komedije, čuči jedna "Tesna koža" sa svojim populističkim, narodskim humorom.
[/b]

U ovom boldovanom dijelu je, cini mi se, kondenzovana sva njegova 'kontraverza'...
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

Bilja

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #162 on: 21-07-2005, 08:28:12 »
Jao, jao jao...  :P  :P Juce uhvatila oko polak sata ovog uzasa na Pinku. Mislim se, da li sam to uhvatila najgori deo filma ili je ceo film takav? Nisam mogla uopste da gledam toliko je bilo iritantno i glupavo. Neverovatno, ali bilo me je skoro cak i sramota da gledam to djubre, ne mogu da zamislim zasto bi iko od nasih sjajnih glumaca uopste prihvatio ulogu u ovom djubretu od filma, osim ako nije u pitanju novac. A to je jadno. Sta, na primer, jedan Zoran Cvijanovic radi u ovom djubretu nad djubretom?
Ono sto sam videla u tih par scena je da je gluma ocajna. Prekaljeni i inace dobri glumci glume bezvoljno i odradjuju stvar i sve u svemu izgledaju jadno. Ona mala je zaista ali zaista ocajna glumica, i iritirala me je svake sekunde koje sam je videla, dijalozi su strasni, cak su i enterijeri iritantni, nabudzeni, nakiceni i tipicno Pinkovski. Kao da su ih dovukli direktno iz Granda. Humor? Pa recimo da humor filmova brace Fareli izgleda veoma sofisticirano, diskretno i inteligentno u odnosu na ovo.
Gluma je, a videla sam i cula prakticno sve glavne likove iz filma u tom kratkom periodu, JEZIVO losa. Cak i Zika Todorovic glumi kao hipnotisan, odradjujuci ulogu po inerciji, a scena u kojoj onoj debeloj predlaze da odu na most je odvratno losa i odvratno odglumljena. Mislim, od nje nisam nista drugo ni ocekivala, ali od njega? Kojo se u poslednje vreme srozava neverovatnom brzinom. Mislim da bi ovom ulogom konacno mogao sebi opravdano da kaze "sada si dotakao dno, Nikola. Govno jedno."

Definitino gubim poverenje u domacu kinematografiju. Sve gore od goreg. Ovo je vec u startu lose, vidi se da je scenario katastrofalan i ni najbolji glumci na svetu ne bi spasli takvo djubre. Uz losu glumu i pretencioznost koja nadmasuje duzinu Kineskog zida, dobijamo... ono sto smo dobili.
Bilja
----------------------------------------@

Boban

• 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #163 on: 21-07-2005, 11:03:24 »
Mene je bilo blam da gledam toliku kolicinu gluposti na jednom mestu.
To je grotesklo i smesno ali u najnegativnijem znacenju tih reci.
Naprosto nemam snage više niti da pišem o tome; želim da nastavim da živim dalje kao da nikada nisam pogledao ni minut dog antidela.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Loengrin

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #164 on: 21-07-2005, 14:44:09 »
:(  :?  :(  :P  :(  :?  :(  :P  :(  :?  :(  :P  :(  :?  :(  
Kad pomislim da su roditelji vodili decu od 6-7 godina da gledaju to čudo, dođe mi da ih sve ... ma šta vredi, deca su već odgledala.
 :shock:  :cry:  :x   :cry:   :x   :cry:  :x :cry:  :cry:  :( :(  :(
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

WARLOCK

• 4
  • 3
Mi nismo andjeli 2
« Reply #165 on: 21-07-2005, 19:18:33 »
Jao koja glupost ovog filma,nemam nikakvih reci da kazem,odgledao sam do pola :?  :?  :?