Author Topic: Novi STAR WARS film (2015)  (Read 65340 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
Re: Novi STAR WARS film (2015)
« Reply #400 on: 02-01-2020, 12:44:41 »
Nismo mi krivi što volimo filmove bez suštine. Krivi su naši gušterski mozgovi.

https://www.youtube.com/watch?v=BD5mLw0A8vI

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #401 on: 02-01-2020, 12:52:37 »
Star Wars je oduvek bio serijal u kome su se ekplozije "čule" u svemiru jer je to bilo kul, a ne zato što je imalo bilo kakve logike. Tako da očekivati neku zaokruženu priču, složenu filozofiju sa previše smisla ili da čak prethodni delovi sage ne ostanu uskraćeni smisla koji su inicijalno imali možda bi bilo previše za ovaj serijal.  :roll:

Problem je najviše u senzibilitetu, stilu koji više ne odovara onome zbog čega su stari fanovi zavoleli serijal, rekao bih, a što obilato postoji u Mandalorijanu u nekoj retro formi, koja je i dalje treš ali je više dopadljiva jer je bliža starijim fanovima nego specijalni efekti kojima su krcati ovi novi filmovi, a u kojima neki novi klinci više uživaju.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #402 on: 02-01-2020, 13:03:11 »
Dovoljno je da beba Yoda pokaže crne okice i svi su kuvani &pečeni.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #403 on: 02-01-2020, 13:08:26 »
Ma nije samo Bebi Joda (mada i te crne oči imaju puno smisla, pošto su oči beba iste veličine kao kod odraslih, dok lobanja raste), već su sve sa puno detalja rekonstruisali (recimo, Mos Eisley kantina) ili napravili da izgleda bolje (recimo, roboti IG serije), a bukvalno smestili u period u kome se originalna trilogija završila, i gde je ova nova trebala da nastavi, a nije, mahom jer su stari glumci bili previše stari (da ne kažemo pred smrt) kad su se setili.
"Koga briga za to što govore, ako nemaju muda da ti kažu to u lice?" - Toni Soprano

"Ako bismo ljudima oduzeli njihove iluzije, koje bi im zadovoljstvo onda ostalo?" - Volter

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #404 on: 02-01-2020, 13:19:05 »
Prisetimo se kako je IG serija izgledala u originalu (kao kanta  :?:), a kako su je napravili u Mandalorijan seriji:

https://www.youtube.com/watch?v=HmPIJvkoOI0&t=35

https://www.youtube.com/watch?v=L8enPTivLTs

lilit

• 5
  • 3
« Reply #405 on: 02-01-2020, 17:45:47 »
Star Wars je oduvek bio serijal u kome su se ekplozije "čule" u svemiru jer je to bilo kul, a ne zato što je imalo bilo kakve logike. Tako da očekivati neku zaokruženu priču, složenu filozofiju sa previše smisla ili da čak prethodni delovi sage ne ostanu uskraćeni smisla koji su inicijalno imali možda bi bilo previše za ovaj serijal.  :roll:

Problem je najviše u senzibilitetu, stilu koji više ne odovara onome zbog čega su stari fanovi zavoleli serijal, rekao bih, a što obilato postoji u Mandalorijanu u nekoj retro formi, koja je i dalje treš ali je više dopadljiva jer je bliža starijim fanovima nego specijalni efekti kojima su krcati ovi novi filmovi, a u kojima neki novi klinci više uživaju.

drugo vreme, različit kontekst, različiti sadržaji tokom odrastanje. i sve je to ok, sve ima svoje i svako vreme ima svoju lepotu. kad si mator, problem je ne učitavati kompletno znanje i iskustvo koje smo nagomilali tokom života (hm, kako ko  :mrgreen: ). i koliko god mislili da smo sposobni za objektivno... nismo.

svet se menja. i to je uvek bilo tako. nijedna generacija nije bogom dana kao superiornija i bolja, različita je. a evolucija neminovno teče, najviše zahvaljujući tehnološkom napretku koji, polako mileći ali sigurno, menja sve. neke stvari su i iste. nesvesni misle da su svesni, dostupnost podatka ne znači da predrasude nisu tu, etc etc. ali i to je već viđeno i opisano milion puta tokom istorije čovečanstva.

tako da, ko u godinama iznad 20-30-40-50-60 traži hitchensa u star warsu, taj je pravi materijal za sagitu.  nas-rofl
šalu na stranu, i dalje mi je empire the best od svih, al to me nije sprečilo da uživam u svim ostalim. light prevails over darkness! :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #406 on: 02-01-2020, 22:08:26 »
svet se menja. i to je uvek bilo tako. nijedna generacija nije bogom dana kao superiornija i bolja, različita je. a evolucija neminovno teče, najviše zahvaljujući tehnološkom napretku koji, polako mileći ali sigurno, menja sve. neke stvari su i iste. nesvesni misle da su svesni, dostupnost podatka ne znači da predrasude nisu tu, etc etc. ali i to je već viđeno i opisano milion puta tokom istorije čovečanstva.

Ma ajde još đene-đene ocena publike, mlađe i starije generacije, to još mogu da razumem i svarim, ali ocene kritičara su zabrinjavajuće van pameti.

Fanovi su ispljuvali epizodu 8, a kritičari epizodu 9. Zašto, zaboga? Pa jer je, zaboga, ocenjena kao dodvoravanje fanovima... a epizoda 7 nije bila, u gotovo istoj meri, potpuno isti Džar Džar Abrams rutinski zanatski rad (po meni, bez duše, na nivou quest driven plota kompjuterske igre, filovano povremenim mamcima za fanove), nikakve analize to ne mogu da ospore, a dobila je hvalospeve kod kritike, isto kao 8, popljuvana kod publike...  xrotaeye

Kritičari su počeli da se nadmeću i nadmudruju sa fanovima do totalno bolesnih razmera pametovanja, gotovo da ih više uopšte ne treba uzimati za ozbiljno... Witcher je tako jedva dobio prolaznu ocenu iako su fanovi tj. publika oduševljeni... ima još primera, postalo je vrlo simptomatično... da ne pričam o kontra-primerima gde negledljivi besmisao poput Watchmen serije dobija hvalospeve...

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #407 on: 04-01-2020, 18:19:24 »
...
Problem je najviše u senzibilitetu, stilu koji više ne odovara onome zbog čega su stari fanovi zavoleli serijal...

tocno to. sta se desilo: pokret za zenska i ostala prava, koji cine uglavnom propale zene, propali revolucionari i najezda propalih aktivista, usao je u sve i siluje star wars po stilu i senzibilitetu, nikako ne zeli napustiti brend koji donosi pare.
sto ne snime, pojma nemam, stars combat, novo za nove? bradata zena, peder, itd. pa se lijepo ni ne osvrnes.

mandalorijan je solidan, iako daleko od toga da bi bio postedjen, a o najnovijem filmu bas ne vrijedi trositi rijeci.

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #408 on: 04-01-2020, 19:09:32 »
moram dodati dislaimer za fine dushice:

taj anti-pederluk koji izrazavam nije u smislu anti-homoseksualnosti. meni su homoseksualci bili sasvim abnormalna prirodna pojava, nesto normalno, devijacija, jos u doba kad je vecina posjetitelja ovog foruma pljeskala sustavu koji homoseksualce trpao 5-12 godina u logore.

anti-pederluk i ostalo anti izrazavam u smislu napasti, povucimo paralelu: imao sam nekad davno susjedu babu koja dosla sa operacije zucnih kamenaca. u kutiji iz bolnice donijela kamence. i dvije godine je tu kutijicu nosila u dzepu i apsolutno svakom koga srela pokazivala i prepricavala odiseju, sve dok se nisu raspali. meni bar pet puta.
prosto je gadljivo. mislim, neukusno je, izaziva mucninu.

tako i neke prirodne devijacije. postoje, normalne su u tom smislu, homoseksualci, bradate zene, itd. ali zadrzite manifestaciju u privatnosti, postedite nas koji imali vise srece. hocemo samo star wars, drumskog ratnika i za nas. :cry:

Accuphase

• 3
« Reply #409 on: 04-01-2020, 19:27:30 »

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #410 on: 04-01-2020, 23:26:58 »
FIXED  :evil:

mandalorijan je solidan

moram dodati dislaimer za fine dushice:

kad beba Yoda pokaže crne okice kuvan sam &pečen

džin tonik

• 4
  • 3
« Reply #411 on: 05-01-2020, 01:56:30 »
da, da, the way this is...

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #412 on: 05-01-2020, 09:07:56 »
tocno to. sta se desilo: pokret za zenska i ostala prava, koji cine uglavnom propale zene, propali revolucionari i najezda propalih aktivista, usao je u sve i siluje star wars po stilu i senzibilitetu, nikako ne zeli napustiti brend koji donosi pare.
sto ne snime, pojma nemam, stars combat, novo za nove? bradata zena, peder, itd. pa se lijepo ni ne osvrnes.

A trandža?

Možda su ga već nazvali, recimo, Thor: Love And Thunder?

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #413 on: 05-01-2020, 18:53:37 »
Ljudi, dobio sam ideju o Jodinom (i Bebi Jodinom) poreklu. Njihova vrsta uopšte ne izgleda tako, niti žive toliko dugo. Joda i Bebi Joda su zaostali u fizičkom razvoju zbog uticaja Sile na njihova tela. Na njihovom svetu je bilo takvih slučajeva, i takvi pojedinci obično preuzmu vođstvo nad svojim klanom, i imaju veliki uticaj, i obično naprave rusvaj u borbi za resurse s ostalim klanovima. Ako je pojedinac prijemčiv na Silu rođen u klanu koji nije baš u najboljem stanju onda će klan negovati bebu koliko god da je potrebno godina, da im pomogne, makar to značilo da imaš vlastodršca koga zatim nikad nećeš skinuti s vlasti, dok sam ne umre hiljadu godina kasnije. Ali ako je klan već dobrodržeći onda bebu obično ubiju. Kome treba Sith na prestolu?

Ali ponekad se desi da onaj ko je zadužen za čedomorstvo to ne uradi, nego pošalje bebu van planete, da sam sebi skuje sudbinu. I zato se malo zna o njima, a i oni nemaju šta da kažu o svom poreklu. Zato tako dugo žive, iako bespomoćni bebeći period nemoguće dugo traje i iako deluju prilično tromo sa svojim kratkim nogama, čak i kad su odrasli.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #414 on: 05-01-2020, 20:44:58 »
Dobra teorija mac.

To donekle objašnjava zašto je Lukas bio toliko mističan oko Jodine vrste, planete s koje dolazi, tj. ostavio je sve karte potpuno otvorene.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #415 on: 07-01-2020, 12:26:23 »
Kritičari su počeli da se nadmeću i nadmudruju sa fanovima do totalno bolesnih razmera pametovanja, gotovo da ih više uopšte ne treba uzimati za ozbiljno... Witcher je tako jedva dobio prolaznu ocenu iako su fanovi tj. publika oduševljeni... ima još primera, postalo je vrlo simptomatično... da ne pričam o kontra-primerima gde negledljivi besmisao poput Watchmen serije dobija hvalospeve...

Gledao sam sinoć prvu epizodu The Witcher, i... ugh... Bojim se da će ispasti da je kritika ovaj put u pravu, a nisam je čak ni čitao niti obraćao pažnju na javne stavove povodom serije do posle gledanja i jedino sam bio svestan ovog tvog komentara. Naravno, pogledaću do kraja, jer sam fan žanra, ali čini mi se da se fanovi (u većini) sve više zatvaraju u svoje (kolektivne?) fantazije. Ovaj film je fantastičan jer volim glavnog lika (ovde "volim" treba shvatiti bukvalno, kao u vezi); ovde se pojavljuju zmajevi, a uvek sam sanjao da ih vidim - najbolja serija svih vremena, 12/10! I slično. Uprošćavam, ali u tom smeru leži odgovor, čini mi se.

Naravno, voleo bih da grešim i da mi serija ispadne fantastična na kraju, jer u suprotnom sam samo izgubio vreme.
"I call this interesting effluvia synergy! A distillation of poison and malice bound to an artificial will by a pseudo-life!"

Kimura

• 4
  • 3
« Reply #416 on: 07-01-2020, 14:31:13 »
Ni mene serija (The Witcher) nije dojmila nakon prve epizode, no kasnije se utisak znatno popravio. Prilično su se držali originalne priče.

Linʞᴉn

• Arhi-var
  • 3
  • Kuća Rotsčajld
« Reply #417 on: 07-01-2020, 15:16:18 »
Da, kažu da se utisak popravlja posle prve dve epizode, šta ja znam meni je i početak bio ok. Kao što Kimura kaže, pratili su knjige, što u rezultatu znači da se priča dosta nadovezuje na Witcher 3: Wild Hunt ali kao prikvel.

(Slede blagi spojleri, pa možda ko još nije gledao nek ne čita dalje)

Npr, doznajemo šta se dešavalo s Dženifer pre nego što se upoznala sa Geraltom, praktično njen origin story. Saznajemo zašto je otac Siri onakav govnar u W3, tj. i njegov origin story, mada će tu verovatno biti još puno toga (Witcher season 2?) da se dođe do te tačke u priči.

Svidelo mi se što su poklonili toliko pažnje da serija bude zanimljiva i onima koji su igrali igre. Npr, glavni spektakl serije, po meni, je Geraltova borba sa Strigom, a to je do detalja bazirano na prolog animaciji iz prve igre. Video sam negde uporedne screen štotove, baš su se potrudili.

Ono čime sam nezadovoljan, a to je moja stara boljka, jeste nelinearnost priče, tj. tek u četvrtoj epizodi, kad krenu da se pojavljuju likovi ubijeni u prvoj epizodi, shvatiš da nije sve zapravo kao što zamišljaš dok pratiš te "paralelne" priče, već su neke u prošlosti, neke u sadašnjosti. To donekle ima pejof u zadnjoj epizodi, ali čini mi se da razumljivost radnje pati, ko se snađe koja je zapravo koja bitka svaka mu čast, meni je to sve bilo polujasno i izmešano. Ali, dobro, to je više moj personalni nitpiking.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #419 on: 04-05-2020, 21:31:42 »

milan

• 4
  • 3
« Reply #420 on: 05-05-2020, 08:34:26 »
Odlicna je ta njegova poslednja epizoda prve sezone Mandalorijana.
Uopste, odlican je taj Mandalorijan. Dasak svezine u Star Wars univerzumu.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #421 on: 23-05-2020, 13:45:56 »
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.