Author Topic: UPRAVO SAM ODGLEDAO I (NE)PREPORUCUJEM:  (Read 173635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
UPRAVO SAM ODGLEDAO I (NE)PREPORUCUJEM:
« on: 06-11-2004, 11:53:51 »
Ova tema bi bila super kada bi ste svi bili tako dobri da ukazete na:

FILM koji ste upravo odgledali (ili ovih dana)
PODZANR (u okviru horora, naravno)
RADNJU (najbazicnije,bez spojlera)
LIKOVE (i glumce koji ih tumace)
PREPORUKU valja li cemu (ili ne)

Unapred Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #1 on: 06-11-2004, 15:44:15 »
The Grudge i preporucujem svima .
Screw you guys I'm goin' home

faye

• 4
  • 2
« Reply #2 on: 06-11-2004, 22:14:17 »

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 06-11-2004, 22:29:57 »
"the toolbox murder" :!: -toby hooper
ginger snaps 3 :(

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 08-11-2004, 11:51:40 »
preporučujem Hitlerjunge Salomon
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Morticia

• 3
« Reply #5 on: 17-11-2004, 17:58:20 »
Ovo je pod nepreporucujem jedino ako ste vizuelni freak.

Uzumaki aka Vortex, Japan.
Ja sam se smorila, osoba pored mene je spavala.
Sto jes' jes', film ima lepu fotografiju ali ja imam problem sa filmovima koji se samo oslanjaju na vizuelno (stalno mi se u glavi vrti Vecnost i jedan dan, Tea Angelopulosa), dok sama prica... interesantna je ali za film koji ne prelazi 30'. Preko te minutaze pocinje improvizacija na nista.
Scena sa devojkom i njenom kosom je predivna, voznja biciklom, japanke na casu fizickog itd. ali to je samo to, direktor fotografije je odlicno uradio posao.
You're dead, son. Get yourself buried.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #6 on: 17-11-2004, 18:09:38 »
Zanimljivo, taj film je bas dobio odlicne ocene na netu...
Ja ga nisam gledao, nadam se uskoro...

:)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

marduk

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 18-11-2004, 00:53:42 »
Upravo sam odgledao In a Glass Cage, shpanski [aka Tras el Cristal] film iz 80-ih. Da li preporucujem? Da, samo je film malkice tezak za stomak, ghoul ga je kao takvog negde i spominjao. Film jeste horor, i to najcrnje vrste, da se coveku smuci ljudski rod. Bez sumnje vrlo dobar film.

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
« Reply #8 on: 18-11-2004, 10:40:21 »
Sky Captain and the World of Tomorrow i crtani Home on the Rangeda se gleda preporucujem
Proooobaj da u glavi budes sam

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #9 on: 18-11-2004, 20:41:45 »
Bas sam odgledao nemacki film ANATOMY   (2000) Stefana Ruzowitzkyja koji sam imao duze vreme ali nikako da ga pogledam...
Ovaj film i nije neki horor, vise triler/saspens ali je naisao na dobar prijem po horor sajtovima pa...
Nakon Klinike Svarcvald nemacka kinematografija mi je postala poprilicno strana, ne poznajem glumce (glavna glumica je Franka Potente - 'so, so' ...), niti rezisere. Na srecu, ovaj film je sinhronizovan na engleski pa je malo (da budem iskren - mnogo) bolje...Iako ponekada englezi moraju pricati zaista brzo da bi stigli nemce. Jedan od glumaca-glasova ima neverovatno slican glas onom ludom naucniku iz South Parka sto dosta odvlaci paznju...
Zaplet je poprilicno dobar - kombinacija Skulsa i Reanimatora (bez zivih mrtvaca i slicnog). Ima dosta krvi i mesa.
Podzanr je "MD horor". Takodje, ima elemenata slesera. Uz mistiku tajnih drustava, dodajte truncicu naci naucnika.
Odlicna je muzika u filmu.
Ne zaboravite odgledati "closing credits" ima nekih scena.
Imam i nastavak - drugi deo ovog filma. Trebalo bi da ga odgledam sutra (valjda, nadam se).

ps
Svidela mi se Grecen koja se, iako je najpametnija devojka u kampusu  -svesno pravi glupom i lakom da bi privukla muskarce. Eh, da je takvih bilo kod nas...
E NES NI TI U BECEJ!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #10 on: 20-11-2004, 03:20:28 »
Gledao sam tu Anatomiju, dosta davno ali ako se dobro sjećam film nije bio loš. Ja sam SREĆOM gledao verziju koja nije sinhronizovana. Sinhronizacije ne mogu organski da podnesem, pa taman da su sa Zulu jezika.

Inače, maloprije sam pogledao House Of 1000 Corpses, Rob Zombi je režirao, gledljiv film ali ništa specijalno. Više liči na odvratno dugu verziju nekakvog spota Merilina Mensona. Zapravo, film je pravi atak na čulo vida. Posljednja scena je direktno zdipljena (kao uostalom i kompletna radnja) iz Teksaškog masakra motornom testerom.

Drugi film koji sam pogledao (prije desetak minuta) zove se Soul Plane i što manje kažem o tome biće bolje za sve.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #11 on: 20-11-2004, 05:12:32 »
Evo, ja preporucujem Exorcist - The Beginning. I to za gledanje u bioskopu, obavezno. Moj novi omiljeni guilty pleasure. :lol:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
Re: Hm...
« Reply #12 on: 20-11-2004, 11:35:46 »
Quote from: "Harvester"
Gledao sam tu Anatomiju, dosta davno ali ako se dobro sjećam film nije bio loš. Ja sam SREĆOM gledao verziju koja nije sinhronizovana. Sinhronizacije ne mogu organski da podnesem, pa taman da su sa Zulu jezika.

Inače, maloprije sam pogledao House Of 1000 Corpses, Rob Zombi je režirao, gledljiv film ali ništa specijalno. Više liči na odvratno dugu verziju nekakvog spota Merilina Mensona. Zapravo, film je pravi atak na čulo vida. Posljednja scena je direktno zdipljena (kao uostalom i kompletna radnja) iz Teksaškog masakra motornom testerom.

Drugi film koji sam pogledao (prije desetak minuta) zove se Soul Plane i što manje kažem o tome biće bolje za sve.

ANATOMY Ja imam slabo iskustvo sa tim problemom. Ali, imam averziju ka nemackom jeziku zbog proklete satelitske televizije gde je vecina OK kanala iz nemacke a oni sinhronizuju. Znas, recimo The Simpsons na nemackom! So, Anatomy sinhronizacija je bila kao "payback".

HO1000C I hated, hated, hated taj film! Mislim dobar je na "nekom" nivou kao sto si rekao - muzickog spota (Neki kazu slicno TCM-u iz 2003) ali taj film nije imao ni zaplet, ni likove, ni smisao... Mislim da taj film upada u zamku "radim film kao horor fan, upotrebicu sve formule, radim tribjut ili omaz, sve na prvu ruku..." (mislim da je Fangoria radila takve filmove nekada) a to nemoze da uspe jer se (ne) svesno podilazi fanovima ...

Soul Plane
Nikad cuo...

EXORCIST das ersten  Je propala investicija,  "mogao" je biti genijalan da je bilo malo vise hrabrosti. Nadam se da ce objaviti prvu verziju (ako ona postoji u opste...), ko zna. Film me je doduse naterao da se zamislim : u smislu pitanja "sta su hteli da postignu ovim filmom jer on niti je "za fanove" niti ce biti neki blokbaster... Za 10 godina pricace se o "nesrecnom nastavku"...Mada, "No Sod Knows" sto bi Del Boj rekao onomad...

E NES NI TI U BECEJ!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 20-11-2004, 15:49:39 »
Quote from: "Milosh"
Evo, ja preporucujem Exorcist - The Beginning. I to za gledanje u bioskopu, obavezno. Moj novi omiljeni guilty pleasure. :lol:

hm.
da li je moguće da se u srbske bioskope nekako prošvercovala ŠREDEROVA verzija?

ili ti zaista mrtav ozbiljan govoriš o Harlinovoj?

ili si s Crippled Avengerom išao u bioskop?

mislim, čak i guilty je ipak, negde u dubini duše, ipak – pleasure.

pleasure!

Lurd

• 3
« Reply #14 on: 20-11-2004, 20:03:05 »
Е, да не буде забуне, ја сам на топику о новом Егзорцисту рекао да ми се свиђа. Мислим, филм јесте слаб, али ако сте некритички хорор фа, има филм ихаха шта да понуди, а има и неколико баш добрих сцена.
My trees...They have withered and died just like me.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 20-11-2004, 21:43:32 »
bez uvrede, Lourdes-garcon, ali ti ipak nisi urednik filmske rubrike prestiznog [i nagradjenog] evropskog zanrovskog funzina, tako da tvoj guilt ima manju tezinu od pleasure-a... si tu sais que je pense?

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #16 on: 20-11-2004, 22:48:02 »
Film jeste losh, mislim da tu nema spora. Jedini objektivni kvaliteti su mu odlicna gluma Stelana Skarsgarda, solidna Harlinova rezija, i fotografija je isto okej. Scenario je smesan, i losh, i tesko je sve ovo shvatiti ozbiljnije od tipicnog B filma zalivenog krvlju koji je nekim providjenjem (pun!) postao mejnstrim horor od 50 miliona $. I Exorcist - The Beginning je upravo to. I upravo zbog toga je film poprilicno unikatan. Oni su ovde potrpali u jedan film scene kao sto su: CGI hijene koje rastrzu decaka, mrtvorodjena beba po kojoj gamizu crvi, nacisti, ljudi razapeti na izvrnute krstove, obracun britanske vojske i africkih ratnika, pa jos malo iskasapljenih leseva, i jos nacista, i jos malo krvi, i exorcizam... znaci, papazjanija potpuna. Ja od Shredera ocekujem ozbiljan film ili makar pokusaj istog. Harlinova verzija je film koji nije radjen ni za siroke mase, ni za fanove Exorcista, i daleko je od ozbiljnog. Ovo je jedan bizaran promasaj, ali sta je tu loshe? Naprotiv, silno je zabavno.  :lol:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

Lurd

• 3
« Reply #17 on: 21-11-2004, 00:40:04 »
Jeste, jeste, sve se slažem. Mada, da je zaista C produkcije kako izgleda, ložio bih se nevidjeno.

Pored navedenih, svidja mi se i kad doktorka izlazi iz tuša i provali krvave tragove, pa onda kada opsednuta osoba hoda po zidu i uništena soba i kada se provali fotka sa venčanja. Uuuuu.....
My trees...They have withered and died just like me.

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 21-11-2004, 07:57:42 »
evo ja preporucujem The Forgotten i The Grudge... nisam ih bas upravo pogledala ali su mi svakako ostavili veoma jak utisak

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #19 on: 21-11-2004, 16:57:33 »
Quote from: "Black Mamba"
evo ja preporucujem The Forgotten i The Grudge... nisam ih bas upravo pogledala ali su mi svakako ostavili veoma jak utisak

Taj Grudge nikako da nabavim a fan sam SM Gelar...  :)
The Forgotten je dobio porilicno slabe kritike na netu... Pa, to i nije horor, zar ne?!

:idea:
E NES NI TI U BECEJ!

Morticia

• 3
« Reply #20 on: 21-11-2004, 17:59:46 »
Mozda Mark pre Tog Grudge-a i slayerice Vampira uzmes ipak uzmes da  pogledas originalnu japansku verziju filma Ju-on Takasija Simizua aka The Grudge.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #21 on: 21-11-2004, 18:23:43 »
Quote from: "Morticia"
Mozda Mark pre Tog Grudge-a i slayerice Vampira uzmes ipak uzmes da  pogledas originalnu japansku verziju filma Ju-on Takasija Simizua aka The Grudge.

Ali to su cak cetiri filma, ...
Neka se oni lepo dogovore koji je onaj "pravi"  pa nek mi ga posalju!

E NES NI TI U BECEJ!

Morticia

• 3
« Reply #22 on: 21-11-2004, 18:28:43 »
Sporo to putuje. Elem, Ju-on 3. 2002. E taj!

Plavi Skaut

• 4
  • 2
« Reply #23 on: 21-11-2004, 19:43:58 »
Ovih dana masovno snizenja DVD-ova i VHA-sova, kupila sam sve i svasta i kolicinski jos malo kao neki na sajmu knjiga u BG. :mrgreen:
Dva filma koji sam stigla da pogledam i preporucujem je Adaptation. Spike Jonze..kul film i Almodovarov Talk To Her kao i obicno ostanem uvijek opcinjena kako u Almodovarovim filmovima sve je uradjemo sa nekom lakocom, definitivno film koji se popije u cugu :wink:
The Four Winds

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 21-11-2004, 20:14:33 »
Quote from: "Mark E. Smith"
Quote from: "Black Mamba"

Taj Grudge nikako da nabavim a fan sam SM Gelar...  :)
The Forgotten je dobio porilicno slabe kritike na netu... Pa, to i nije horor, zar ne?!

:idea:

pa nije... i jeste dobio slabe kritike, al meni se bas dopao.. ne znam, mozda sto, izmedju ostalog, ima taj X Files duh

i taj Ju-on nikako da pribavim... hmm.....

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #25 on: 22-11-2004, 03:46:08 »
Hiljadu mi vampira! Taj Egzorcist dolazi ubrzo kod nas i nek crknem ako ga ne pogledam! Kako ste ga opisali, izgleda da ću da ga gledam jedno 18 puta!

Da se vratim temi, od posljednjeg javljanja pogledao Kuću (prvi dio, iznenađujuće dobar film za jedan u suštini loš film), Leptiricu (treba li uopšte napominjati da ovo PREPORUČUJEM?) i Rozmarinu bebu (naravno preporučujem, mada me je posljednja scena donekle razočarala).

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 22-11-2004, 04:45:23 »
Hiljadu mi vampira! kraj rozmeri… razočarao…? :shock:

što? nisu prikazali bebu? :P

eh, harv… taj kraj je as good as good endings go…  :x

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 22-11-2004, 08:26:55 »
poprilicno unikatan. Oni su ovde potrpali u jedan film scene kao sto su: CGI hijene koje rastrzu decaka, mrtvorodjena beba po kojoj gamizu crvi, nacisti, ljudi razapeti na izvrnute krstove, obracun britanske vojske i africkih ratnika, pa jos malo iskasapljenih leseva, i jos nacista, i jos malo krvi, i exorcizam... znaci, papazjanija potpuna. Ja od Shredera ocekujem ozbiljan film ili makar pokusaj istog. Harlinova verzija je film koji nije radjen ni za siroke mase, ni za fanove Exorcista, i daleko je od ozbiljnog. Ovo je jedan bizaran promasaj, ali sta je tu loshe? Naprotiv, silno je zabavno.  :lol:

I to je tebi zabavno????????
Jebote kuda ide ovaj svet  :x  :x  :x
Bilja
----------------------------------------@

Plavi Skaut

• 4
  • 2
« Reply #28 on: 22-11-2004, 11:08:13 »
Sinoc sam odgledala Children of the Corn 2 i definitivno ne mogu da ga preporucim film je disaster.
The Four Winds

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #29 on: 22-11-2004, 12:43:56 »
Quote from: "Bilja"

Eh, opet sam pogresno shvacen, ali nema veze, polako se navikavam...

Elem, Biljo, opusti se, stvar je u tome sto je gotovo nemoguce da neko ovaj film shvati ozbiljno, a autori su cini se bas to zeleli, da nas zgade i sokiraju, ali u ovom filmu koji je jednostavno LOSH takav pristup moze da izazove samo smeh. Postoje filmovi koji uspevaju da uvuku na kratko u sopstveni svet i da razbiju iluziju da je to sto gledamo SAMO FILM i nista vise, Exorcist - The Beginning to ne uspeva.

phuzzy

• 4
  • 3
    • http://www.screaming-planet.com
« Reply #30 on: 22-11-2004, 13:31:40 »
Nova Battlestar Galactica sa druge strane, to IZUZETNO uspeva.

Mein Gott. Kakva serija.

Bar zasad, nakon pogledanog pilota i prvih par epizoda.

I to kažem ja, koji sam se gadio na ideju rimejkovanja/nastavljanja nečega što mi je prijatna uspomena iz detinjstva.

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 22-11-2004, 14:03:28 »

Eh, opet sam pogresno shvacen, ali nema veze, polako se navikavam...

Elem, Biljo, opusti se, stvar je u tome sto je gotovo nemoguce da neko ovaj film shvati ozbiljno, a autori su cini se bas to zeleli, da nas zgade i sokiraju, ali u ovom filmu koji je jednostavno LOSH takav pristup moze da izazove samo smeh. Postoje filmovi koji uspevaju da uvuku na kratko u sopstveni svet i da razbiju iluziju da je to sto gledamo SAMO FILM i nista vise, Exorcist - The Beginning to ne uspeva.

Mozda, a mozda nisam ni ja dobro shvacena.

Stvar je u tome sto ja stvarno ne podnosim tu vrstu filmova i to do te mere, da nisam u stanju ni da im se podsmevam, kako recimo mogu da se podsmevam Petku 13 ili Urban Legends ili vec necem slicnom tome. Sta ne podnosim? Pretencioznost s kojom autori misle da su geniji horora i da prestavljaju neki statijaznam proboj u neke misterizne mracne dubine ljudskog uma i proslosti i slicna sranja  :x
Otkrili su frizider...  :roll:
Koliko oni malo cene inteligenciju svojih gledaoca.
Drugo, to sa uopste demonima i satanama kod mene jednostavno ne pije vodu. Ja u to ni 0.00001% ne verujem i te sekvence sa obuzetima od strane djavola i isterivanjima od strane nekih exorcista, podele na crno-belo, totalno neizazvano zlo i dobro, meni su totalno iritantne i pateticne. Nisam nikad bila u stanju da se podsmevam ni sapunicama jer su me previse iritirale pa tako ni ovu vrstu filmova.

PS izvinjavam se ako sam film pobrkala sa nekim drugim.
Bilja

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #32 on: 22-11-2004, 14:26:22 »
Ma taj Exorcist:The Beggining je razocarenje i nije neka mudrost reci da je slab ali on JESTE dobar ako ga uporedis sa bas 60% filmova koji su izasli u isto vreme - pa se to nekako izjednacuje.
Jedino sto je Exorcist imao sta da izgubi i izneveri dok ovi ostali...

Nego, je li bila rasprava o OPEN WATER-u ??!!
Meni se taj film neverovatno svideo iako sam ga gledao poodavno (2-3 meseca). Mislim, dosao je  "iznikuda" (hey, thats not even a word!) i uskomesao duhove i sve se ubrzo ugasilo...Prva su poredjenja isla sa BWP - om i ja se donekle slazem!

Drago mi je sto je neko pomenuo Leptiricu...Lepe Uspomene na detinjstvo...Sada kada ga gledam pitam se "Kako, zaboga kako?!?! su u takvoj vukojebini (kakva je tada bila Srbija (tada?)) stigli do tako dobrog filma (TV drame) !!!!!!!

Hoce li Grudge (USA) stici u Srbiju, mislim u Bioskope?!
A Saw?
Za SEED OF CHUCKY sam siguran da hoce... :(

E NES NI TI U BECEJ!

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 22-11-2004, 14:38:58 »
E da, jos nesto...
Problem sa vecinom tih horora je sto ti sve bacaju u lice. Gle otkinuta noga! Gle hektolitri krvi! Gle ispadose creva! Gle opet nacisti ubijaju i muce! Gle sasekose ga na pola! Gle istopise zensku u kiselini! itd pri cemu se osecam prilicno kao da mi bacaju govna u lice, a posto to ne zelim, ne zelim ni da gledam takve splatere. Mislim da bi horor kinematografija konacno trebalo da preraste Fredija Krugera.
Toliko ocrnjen od kritike i ispljuvan film "Blair Witch Project" bez obzira na opste lose kritike i sa ovog sajta takodje, ipak ima nesto sto cenim: nema esplicitnih splater scena a ipak je strasno. Bar meni. Iako film sam po sebi nije nesto, originalan je i MENI je zastrasujuc. A nema nijedne kapi krvi, nijednog lesa, ni jedne polomljne koske... Nista. Samo flesh scena od 1.5 sekunde na dva krvava zuba (ako su to uopste bili). I ruinirana kuca na kraju...  :? A ipak se nekako isprepadas.  :shock:
Malo suptilnosti ipak vise vrednujem od bacanja leseva preko ekrana, sto stvarno nije nesto posebno. Malo voska, litre crvene farbe, malo dokumentarnih snimaka iz II sv. rata, nekakva suplja prica i voila: eto nam horora! A ne moras ni da reziras.
Zato sam vise cenila japanski Ringu od americkog iako je i Americki The Ring daleko bolji od vecine horora, ne baca previse toga gledaocu u facu i ima vise suptilnosti od vecine.
Bilja

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #34 on: 22-11-2004, 14:50:33 »
E da, jos nesto...
Problem sa vecinom tih horora je sto ti sve bacaju u lice. Gle otkinuta noga! Gle hektolitri krvi! Gle ispadose creva! Gle opet nacisti ubijaju i muce! Gle sasekose ga na pola! Gle istopise zensku u kiselini! itd pri cemu se osecam prilicno kao da mi bacaju govna u lice, a posto to ne zelim, ne zelim ni da gledam takve splatere. Mislim da bi horor kinematografija konacno trebalo da preraste Fredija Krugera.
Toliko ocrnjen od kritike i ispljuvan film "Blair Witch Project" bez obzira na opste lose kritike i sa ovog sajta takodje, ipak ima nesto sto cenim: nema esplicitnih splater scena a ipak je strasno. Bar meni. Iako film sam po sebi nije nesto, originalan je i MENI je zastrasujuc. A nema nijedne kapi krvi, nijednog lesa, ni jedne polomljne koske... Nista. Samo flesh scena od 1.5 sekunde na dva krvava zuba (ako su to uopste bili). I ruinirana kuca na kraju...  :? A ipak se nekako isprepadas.  :shock:
Malo suptilnosti ipak vise vrednujem od bacanja leseva preko ekrana, sto stvarno nije nesto posebno. Malo voska, litre crvene farbe, malo dokumentarnih snimaka iz II sv. rata, nekakva suplja prica i voila: eto nam horora! A ne moras ni da reziras.
Zato sam vise cenila japanski Ringu od americkog iako je i Americki The Ring daleko bolji od vecine horora, ne baca previse toga gledaocu u facu i ima vise suptilnosti od vecine.

Ma ko je pljuvao BWP?!?!
Sa'cu da mu se na*****m mate*e...
Gde je Djubre, da ga Ja malo propustim kroz sake...
Eeeeeeejjjjjjjjjjj BANDO!!!!
Aaaaaaaaaaaaaaalo Vilotici!!!!!!!!!!

Salim se, BWP je uz Ringu najbolji film 1990-ih tako da nemas brige!

8)
E NES NI TI U BECEJ!

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 22-11-2004, 15:10:21 »
Quote from: "Mark E. Smith"
Ma ko je pljuvao BWP?!?!
Sa'cu da mu se na*****m mate*e...
Gde je Djubre, da ga Ja malo propustim kroz sake...
Eeeeeeejjjjjjjjjjj BANDO!!!!
Aaaaaaaaaaaaaaalo Vilotici!!!!!!!!!!

Salim se, BWP je uz Ringu najbolji film 1990-ih tako da nemas brige!

8)

:lol:  :lol:  :lol:

Bilo je pljuvanja po BWP, mada je meni film sasvim OK, onako nepretenciozan (ili bar tako deluje), pseudo-amaterski, sa onim sasvim prosecnim izgledom i ponasanjem glumaca (tj mozda su cesto iritantni ali se ne ponasaju uvrnuto samo da bi podstakli radnju, prilicno su realni a i izgled im je prosecan sto je dobro), sa elementima koji sami po sebi nisu uopste strasni ali u kontekstu postaju krajnje jezivi, i uopste originalno je. BWP 2 uopste nije vredan ni spomena. Smece!
Bilja

Morticia

• 3
« Reply #36 on: 22-11-2004, 17:01:57 »
Eh, opet sam pogresno shvacen, ali nema veze, polako se navikavam.

There, there... there, there... (glasom popa iz Simpsonovih)  xpft
Ovo sam davno odgledala ali preporucujem svima za pogledati, rezija Guy Maddin, Tales From The Gimli Hospital. Crno-beli. 1988. Horror.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 23-11-2004, 00:42:15 »
Quote from: "Morticia"

Ovo sam davno odgledala ali preporucujem svima za pogledati, rezija Guy Maddin, Tales From The Gimli Hospital. Crno-beli. 1988. Horror.

Daj nos neki info - kakav je film/prica/podzanr u okviru horora, tj. zbog cega vredi?

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #38 on: 23-11-2004, 01:41:20 »
SPOJLER ZA ROZMARINU BEBU:

Kraj me je razočarao ne što nisu prikazali bebu (mada se ne bih bunio (osim toga prikazali su oči, sasvim dovoljno)), nego što joj Mia nije sjurila nožinu u stomak.

KRAJ SPOJLERA

Ko kaže nešto protiv Bler Vič Prodžekta ima da ga sjeckam sjekirom. Isto važi za bilo koga ko kaže nešto protiv otkinutih udova i ogromnih količina krvi u filmovima. There.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 23-11-2004, 02:05:31 »
Harv, ti stvarno imaš divnu sposobnost da ti svaka druga bude zlatna (recimo, ovo za krv u filmovima).
Ali zato ono preostalo, ehhh... ;)

Videćeš jednog dana moj esej o Đavolu na filmu, pa će ti možda stvari oko Rozmeri biti jasnije.

PS: U ROZMERI SE NE PRIKAZUJE NITI JEDAN KOMADIĆ TELA BEBE, UKLJUČUJUĆI TU I NJENE OČI!

gledaj ponovo!

re: krv, klanje i komadanje.
elem, Biljo, moram reći da pričaš napamet, odnosno da je tvoja predrasuda o preovlađujućem pristupu hororu na filmu bazirana na sumnjivom, ograničenom i proizvoljnom uzorku, i da – prosto – ne odgovara istini.
niko ne bi bio srećniji od mene (i harvestera) da barem, ako ništa drugo, ima toliko filmova kakve ti opisuješ.
avaj, nema ih.
pravih pravcatih splattera koji bi bili bliski tvom preteranom opisu nema ni stotinak – u žanru koji broji nekoliko hiljada naslova.
neću, naravno, ni da počinjem sa pričom o dobrim, kvalitetnim, inteligentnim filmovima u kojima postoje takve scene...

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #40 on: 23-11-2004, 03:29:31 »
Majku mu, zar nema scena kad se Rozmeri okreće od kolijevke nakon što vidi bebu kad za trenutak prikažu bebine oči? Dođavola, sad ne mogu da provjerim, vratio sam film u videoteku (i to je još bio na video kaseti). Postoji samo jedna mogućnost: Pobrkao sam sa Leptiricom, koju sam gledao dan ranije (scena kad vampir viri kroz daske). Ili to ili sam totalno izlapio i ne mogu da se sjetim filma koji sam gledao juče. DVIJE mogućnosti! Dvije mogućnosti koje se nameću jesu da sam pobrkao sa Leptiricom ili da sam potpuno izlapio. Ili da sam sanjao tu scenu. TRI mogućnosti: Da sam pobrkao s Leptiricom, da sam totalno izlapio, da sam sanjao usred filma ili da sam gledao neku novu verziju sa dodatnim scenama... ČETIRI mogućnosti! Među mogućim rješenjima ove problemske situacije su takvi elementi kao što je brkanje s Leptiricom, moje potpuno izlapljivanje... okej, sad ću da umuknem.

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 23-11-2004, 03:30:06 »
Videćeš jednog dana moj esej o Đavolu na filmu, pa će ti možda stvari oko Rozmeri biti jasnije.

Cekaj I cuti dok ti Ghuleta ne otvori oci sa svojim esejom.Sta ti bre znas o djavolu , to samo Ghuleta zna , on ti bre covece zna sve te djavole i te stvari ,on ti je u Nisku Banju glavni pozavaoc djavola i ostalih nakarada i karakondzula ... :x
Screw you guys I'm goin' home

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 23-11-2004, 04:38:20 »
harv, ne brini, nisi ishlapjeo, niti je leptirica kriva, stvar je u sledecem:

nisi pazljivo gledao.

ali nista zato, ja sam tu da ti otvorim oci.

pazi:

na kraju filma, kad rozmeri prilazi kolevci, ne vidi se BEBA!
ono sto na sekund ili dva vidis, jeste NJEN FLASHBACK NA SCENU DJAVOLJE OPLODNJE/SNA, u kome postoji i taj close-up Djavolovih ociju.

dakle, te oci koje si u toj sceni video ne pripadaju BEBI, vec OCU - njihova realnost je dvosmislena upravo time sto ih vidis u SNU unutar FLASHBACKA, tako da fizicko, bukvalno postojanje Djavola u filmu nijednog trenutka nije explicirano.

siguran sam da je i dzeki sve ovo odavno zapazio i znao, jer on udise civilizovane ispuhe kolorada a i odlikuje se minucioznim mocima percepcije i analize, samo nije zeleo da ti to kaze posto je imao pametnije stvari da napise.

da.
100%.

mo's se kladiti.

nogekako.

Kunac

• 4
  • 3
BLACK PUSSy
« Reply #43 on: 23-11-2004, 09:36:26 »
FILM> THE BLACK CAT (1934)
PODžANR> art-deko horror
RADNJA> Američki bračni par na proputovanju po Evropi udapa u nevolju kada se nađe u sred obračuna dva zakleta neprijatelja.
LIKOVi>dijabolični arhitekta koji je u slobodno vreme vođa satanističke sekte: Hjalmar Poelzig (Boris Karloff); čovek željan osvete: Dr. Vitus Werdegast (Bela Lugosi), misteriozna plavuša raspletene kose, američki bračni par na proputovanju po Evropi & jedna crna maca.
PREPoRUKA> još nije napisana ali je potražite na SP-u u četvrtak ili petak.
"zombi je mali žuti cvet"

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 23-11-2004, 12:15:55 »
Ghoule, vecina ljudi voli da im se malo podigne adrenalin, voli da se plasi, a da sve bude sasvim bezopasno. I to je sasvim normalno i u redu. S druge strane, neko voli da gleda tranziranje ljudskih bica, a neko mrzi. Neko vise voli suptilniji triler, napetost, tenziju... Postoje i ovi drugi, verovao ili ne i pokusaj da postujes cinjenicu da nisu svi isti kao ti.

DAlje, mene tice kao nekog ko je gledao ovaj film, bez obzira na sve sto smo pisali u nekim susednim topicima  :wink: , ipak treba odgledati The Ring. Zatim, Malholland Drive sa istom glumicom. Takodje treba videti i Ringu, Blair Witch Project, ali samo prvi i originalni film.
Posto nemam funkcionalni video, ogranicena sam na ove malo vise Blockbuster filmove.  :oops:  iako su svi navedeni filmovi dobili odlicne kritike, ponekad mi se gleda nesto sto je manje opevano i manje hvaljeni blockbuster.
Veoma lose kritike (videti Rotten Tometoes) iako film nisam gledala, dobio je Forgotten, za koji mnogi kriticari pisu da bas to treba i da ostane-zaboravljen, tako da nisam dobila ni zelju da gledam ovaj film, i da se gnjavim zbog njega u bioskopu. Valjda jednom nabavim konacno bar bolji racunar na kome ce moci da se gledaju filmovi. :cry:
Ovako mi ton ide daleko ispred slike, a povremeno zamrzavanje prizora na ekranu bas ne popravlja utisak nimalo...  :cry:
Bilja

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 23-11-2004, 14:00:41 »
Ghoule, vecina ljudi voli da im se malo podigne adrenalin, voli da se plasi, a da sve bude sasvim bezopasno. I to je sasvim normalno i u redu. S druge strane, neko voli da gleda tranziranje ljudskih bica, a neko mrzi. Neko vise voli suptilniji triler, napetost, tenziju... Postoje i ovi drugi, verovao ili ne i pokusaj da postujes cinjenicu da nisu svi isti kao ti.

biljo, otkud sad priča o (ne)poštovanju ovde - zar stvarno misliš da je moja primedba upućena tebi plod nepoštovanja tvojih preferencija?
tvoja je stvar kakve filmove voliš da gledaš - ako si se našla uvređenom mojim komentarom, to je samo zato što si mi ti nanela duševni bol svojom predrasudom koja nije utemeljena na realnom stanju stvari, i koja zvuči uvredljivo: kakvi crni nacisti, kakve kiseline, koja crna creva, gde si ti to toliko gledala da u tome vidiš neki jak, dominantan, bitan i sveprisutan trend?
gde?
navedi mi 10 naslova koji odgovaraju tvom opisu, ili su mu barem blizu.

plod takvog simplifikovanja i uopštavanja je i tvoja usiljena dihotomija u kojoj ti ispade suptilna zato što voliš SAMO saspens, a oni koji vole I SASPENS I KRV (nekad u istom filmu, nekad odvojeno) ispadoše nenormalni, bolesnici, itsl.

da li da ti uopšte govorim da u nekim od mojih najomiljenijih filmova nema ni kapi krvi, ili je ima u zanemarljivim, neprimetnim količinama (BRIDE OF FRANKENSTEIN, INNOCENTS, PSYCHO, PEEPING TOM, ROSEMARY'S BABY, RINGU, itd. )?

da li da uopšte pokušavam da ti dokažem da su krv i nasilje u filmovima poput CANNIBAL HOLOCAUST, TEXAS CHAINSAW MASSACRE, THE THING, ALIEN, HAUTE TENSION, itd. orkestrirani sa 'suptilnošću' odnosno preciznošću i talentom (znanjem i promišljanjem) jednakim onima potrebnim za dobar triler, i da nikako nisu izvedeni pukim bacanjem kofa krvi i iznutrica pred kameru kako ti to znalački opisuješ?

ukratko, lične preference su privatna stvar, a uopštavanja koja ne piju vodu ničemu ne služe sem da nanose bol senzibiltetima poput mog, ili harvesterovog... imaj poštovanja prema tome.

peace, love, etc.

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #46 on: 23-11-2004, 14:14:22 »
Quote from: "Ghoul"
biljo, otkud sad priča o (ne)poštovanju ovde - zar stvarno misliš da je moja primedba upućena tebi plod nepoštovanja tvojih preferencija?
tvoja je stvar kakve filmove voliš da gledaš - ako si se našla uvređenom mojim komentarom, to je samo zato što si mi ti nanela duševni bol svojom predrasudom koja nije utemeljena na realnom stanju stvari, i koja zvuči uvredljivo: kakvi crni nacisti, kakve kiseline, koja crna creva, gde si ti to toliko gledala da u tome vidiš neki jak, dominantan, bitan i sveprisutan trend?
gde?
navedi mi 10 naslova koji odgovaraju tvom opisu, ili su mu barem blizu.

plod takvog simplifikovanja i uopštavanja je i tvoja usiljena dihotomija u kojoj ti ispade suptilna zato što voliš SAMO saspens, a oni koji vole I SASPENS I KRV (nekad u istom filmu, nekad odvojeno) ispadoše nenormalni, bolesnici, itsl.

da li da ti uopšte govorim da u nekim od mojih najomiljenijih filmova nema ni kapi krvi, ili je ima u zanemarljivim, neprimetnim količinama (BRIDE OF FRANKENSTEIN, INNOCENTS, PSYCHO, PEEPING TOM, ROSEMARY'S BABY, RINGU, itd. )?

da li da uopšte pokušavam da ti dokažem da su krv i nasilje u filmovima poput CANNIBAL HOLOCAUST, TEXAS CHAINSAW MASSACRE, THE THING, ALIEN, HAUTE TENSION, itd. orkestrirani sa 'suptilnošću' odnosno preciznošću i talentom (znanjem i promišljanjem) jednakim onima potrebnim za dobar triler, i da nikako nisu izvedeni pukim bacanjem kofa krvi i iznutrica pred kameru kako ti to znalački opisuješ?

ukratko, lične preference su privatna stvar, a uopštavanja koja ne piju vodu ničemu ne služe sem da nanose bol senzibiltetima poput mog, ili harvesterovog... imaj poštovanja prema tome.

peace, love, etc.

Dobro de, da upotrebim moje (kako sam, sa cudjenjem, primetila) u poslednje vreme omiljeno pitanje: "A da ne preterujes ti malcice?"

Peace and love to you brother too...  xblos

Ne treba primati sve tako licno. Nigde nisam napisala (nadam se) da su oni koji vole splatere ovaki-ili-onaki, jednostavno, ne volim da mi se tako DOSLOVNO servira taj neki horor-aspekt, malo senzibiliteta, malo diskretno, pa to ume da bude strasnije od svih tih spec. efekata. Ako bolje procitas i iskljucis "svi mene napadaju" detektor, videces da sam napisala da JA mrzim preterane splatere i da se JA osecam ko da me gadjaju u lice s tim scenama i nisam napisala da je to uzasno cesto i svuda zastupljeno. To je subjektivno osecanje.
Takodje, moje iskustvo sa hororima i nije neko, niti ko drzi do moje kritike pa su moji komentari cisto bezopasni i ne vidim problem.
Bilja

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 23-11-2004, 14:28:06 »

fredi kruger, onako kako ga je krejven tretirao (u 1. i 7. delu) nije nešto za 'prerastanje' već za divljenje.
fredi, onakav kakav je u NASTAVCIMA nije prevaziđen, jer on daje nešto što publika voli, i dok god je to isplativo to će se praviti. ALI - taj i takav fredi je COUNTERBALLANCED (mrzi me da tražim srpsku reč, ako je uopšte ima) gomilom odličnih horora koji nisu u fredi-fazonu.

inače, moja priča o vređanju i duševnom bolu je zapravo bila parodija tvoje pre-emocionalne reakcije: daleko od toga da je tvoj sud, takav kakav jeste, mene stvarno pogodio, mada me u principu nervira uopštavanje i olake ocene nečega što se nedovoljno poznaje, štagod to nešto bilo.

u stvari, sve ovo ti pišem samo zato što mi nikoga nema na konsultacijama, a suviše sam pospan ovde u kabinetu da bih radio nešto pametnije.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #48 on: 23-11-2004, 14:28:49 »
Ova diskusija izmedju 'triler/saspens" i "gore"  kvaliteta i mana - bas i nema puno smisla, to su dva sveta i pristupa... Mada ih neki filmovi lepo pomiruju - Hanibal, TCM (74), ...

U TCM-u iz 74te bas i nema puno krvi (nimalo po danasnjim standardima).

Rosemarys Baby je "hippie stuff" za one koji vole Doorse i Stonse i Bulgakova i tu estetiku... Nije to bas horor. Mada nije los film, cak odlican!

Bilja ima pravo u stavu da je neobrazlozen zapletom, svaki "gore" - los "gore". Ako Ona mrzi svaki gore, i onaj obrazlozen - onda to nije lepo.

Mini "gore" ne dize adrenalin, mislim da su saspens elementi za tu svrhu...Meni se cini da je "Gore" tu radi pojacavanja neke scene koja je i po sebi jaka, tako da on tu nije sam radi sebe.
Mini se takodje cini da je TROMA pretezno za "gorehounds-e" pa Biljo ako budes naisla na njihov film...
Takodje izbegavaj Talijanske filmove na prelazu izmedju 70's ka 80's...Narocino one koji sadrce "C-  word".

E NES NI TI U BECEJ!

Bilja

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 23-11-2004, 15:06:35 »
Bilja ima pravo u stavu da je neobrazlozen zapletom, svaki "gore" - los "gore". Ako Ona mrzi svaki gore, i onaj obrazlozen - onda to nije lepo.

Mini "gore" ne dize adrenalin, mislim da su saspens elementi za tu svrhu...Meni se cini da je "Gore" tu radi pojacavanja neke scene koja je i po sebi jaka, tako da on tu nije sam radi sebe.
Mini se takodje cini da je TROMA pretezno za "gorehounds-e" pa Biljo ako budes naisla na njihov film...
Takodje izbegavaj Talijanske filmove na prelazu izmedju 70's ka 80's...Narocino one koji sadrce "C- word".

Za prvi pasus mogu samo da klimnem glavom  :lol:  Naravno, ne mogu da kritikujem svaki gore ako uredno citam Dilana Doga  :wink:  (mozete da se smejete koliko hocete, svako ima svoje slabosti)  :wink:
nemam nista protiv da se sve to snima, ali posto imam problema sa poistovecivanjem sa SVAKIM likom, to me ubija u pojam, pa mi je tesko gledati bas mucenja i jos ako su jako uverljiva...  :P ne ide. To je licni dozivljaj.
Slazem se da je najbolje ako se gore koristi za pojacavanje neke scene ali zbog razloga gore navedenih ja to i dalje tesko prihvatam. Neke nerealne scene, kao ta ubistva iz Fredija Krugera ili Petak 13 nist' me ne diraju jer se stvarno ne mogu poistovetiti s tim pa mi ne smeta, ali ima filmova koje ne mogu psihicki da podnesem i to uopste ne moraju da budu horori. Recimo, imam veci problem sa filmovima o nacistima ili mafiji (osim npr Scarface koji je OK).

inače, moja priča o vređanju i duševnom bolu je zapravo bila parodija tvoje pre-emocionalne reakcije: daleko od toga da je tvoj sud, takav kakav jeste, mene stvarno pogodio, mada me u principu nervira uopštavanje i olake ocene nečega što se nedovoljno poznaje, štagod to nešto bilo.

Ajde! xrofl  xrofl  :lol:

Jao, moj licni net-psihijatar!!!!! Nesto sto sam oduvek zelela! :lol:  :wink:
Bilja