Author Topic: UPRAVO SAM ODGLEDAO I (NE)PREPORUCUJEM:  (Read 168835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Morticia

• 3
UPRAVO SAM ODGLEDAO I (NE)PREPORUCUJEM:
« Reply #150 on: 12-01-2005, 01:43:43 »
Uspavao se topik.

Zahvaljujuci Zakku odgledala sam film A day on the planet iz 2004.
Film ima sporiji tempo i traje malo jace od 90' ali, ako hocete da gledate savremeni japanski film, da nije horor ili anima, Dan na Zemlji moze biti pravo resenje.
Reditelj je Isao Yukisada, iste 2004. rezirao je hit film u Japanu Crying out for love at the center of the world, nije mi bas poznato.

A day on the Planet opisuje jedan dan nekoliko prijatelja koji se okupljaju sa razlicitih strana na sedeljci. Sedeljka k'o sedeljka, malo hrane, malo vise pica, neki veseli likovi, neki tuzni likovi. Paralelno sa njihovom prate se jos dve price. U jednoj vatrogasci pokusavaju da izvuku mladica koji je upao u prorez izmedju dve zgrade i ne moze da se izvuce zbog cevi. Moram priznati da sam se par puta nasmejala.   :lol:
Druga prica prati dogodovstine ljudi koji pokusavaju na plazi da vrate nasukanog kita u vodu.

Ako se neko odluci da pogleda film neka obrati paznju na lika koji lici na naseg forumasa Warlocka.  :D
You're dead, son. Get yourself buried.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #151 on: 12-01-2005, 11:13:57 »
pogledah i ne preporučujem
Kaos - azijski triler/misteri koji mi je podvaljen kao horror, film u osnovi nije loš, samo je predvidljiv i od sredine do kraja filma je veliki smor gledati i očekivati ono što već znamo...a nigdje ni H od horrora, a priča ide u stilu Mementa... unazad  :shock: malo unaprijed :x  :cry: ustvar

Karizma je smor od filma od prve do posljednje minute, citava radnja se odvija oko jednog drveta, koje je čudnovato jedinstveno, ono uništava šumu oko sebe da bi moglo živjeti....elem podvaljeno kao neki hibrid SF-a i egzistencijalističke drame koji će čekati da nabijem još godina u svoje cipele ... kako bih jednog dana možda i shvatio šta sam gledao
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

West

• 4
  • 2
Samo...
« Reply #152 on: 12-01-2005, 13:07:29 »
Children of the corn 3....za obavezno:)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #153 on: 12-01-2005, 15:11:47 »
ne znam da li si bio ironičan, ali trojka još i može da se pogleda barem zbog extremnih i uvek zabavnih efekata maske SCREAMING MAD GEORGE-a...

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #154 on: 13-01-2005, 15:00:04 »
Nisam gledao trojku, ali jesam originalni film koji je: sranje, zatim nastavak koji je takodje sranje, cetvrti deo koji je hmm... sranje, i peti koji je, gle cuda, neopisivo sranje! Dakle, ja zaista ne znam za gori serijal u istoriji horor filma, i nemam neku zelju da jurim preostale sikvele (stigli su do 7. koliko ja znam). Ima li neki entuzijasta da je pogledao citav "Children of the Corn" serijal?
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #155 on: 13-01-2005, 15:44:53 »
ne preterujmo, 1. deo je fina dvojka, 2. deo je (1+), treći opet dvojka (ali mlitava)… i tu sam stao.
inače, stoji da goreg serijala u hororu NEMA!

eric cartman

• 4
  • 3
« Reply #156 on: 13-01-2005, 16:06:34 »
King Arthur ----a slobodno se moze nazvati Dinasty from the Dark Age (Toliko je cheesy)
Eto...
Screw you guys I'm goin' home

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 13-01-2005, 16:56:00 »
Quote from: "Milosh"
Ima li neki entuzijasta da je pogledao citav "Children of the Corn" serijal?

JA! :lol:  odgledah sem sedmog,uzivam ponekad u sranjima!

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #158 on: 14-01-2005, 10:41:23 »
Nisam gledao trojku, ali jesam originalni film koji je: sranje, zatim nastavak koji je takodje sranje, cetvrti deo koji je hmm... sranje, i peti koji je, gle cuda, neopisivo sranje! Dakle, ja zaista ne znam za gori serijal u istoriji horor filma, i nemam neku zelju da jurim preostale sikvele (stigli su do 7. koliko ja znam). Ima li neki entuzijasta da je pogledao citav "Children of the Corn" serijal?

Ali, sedam filmova od 28 stranica Kingovog teksta...

Children Of The Corn serijal nije u opste los...
Mozda malo 'corny' ali za film namenjen deci koja se lozi na Buffy The Vampire Slayer serijal je super!

mislim... :)

Serijal sadrzi sve sto jedna horor formula zahteva:

Chicks (teenage goin' on adult)
Some Boobs
Some Careless Sex
Some Chasin'
Some Slashin'
Kickin' some ass...

A za mene ogromni plusevi su:

Deca koja jebu majku odraslima
Pozajmljivanje dobrih ideja iz drugih serijala
Trajanje! (Sedam filmova, to je bre NESTO!)

:)

Stvarno, ne treba biti preterano strog sa ovakvim filmovima / serijalima !
Ako nista drugo bar zbog toga sto ni sami filmovi ne pokazuju ama bas nikakve pretenzije...Evo i Stiven King je rekao da su svi odreda sranje...Ghoul kaze da goreg serijala nema...Ali ako se ja pitam (a ne pita me niko...) ima mnogo gorih!

:wink:
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #159 on: 15-01-2005, 21:59:23 »
White Noise, osim sto ima deo ekipe iz The Salton Sea i par dobrih scena... ne bih bas mogla da ga preporucim

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #160 on: 16-01-2005, 14:54:12 »
Quote from: "Black Mamba"
White Noise, osim sto ima deo ekipe iz The Salton Sea i par dobrih scena... ne bih bas mogla da ga preporucim

A jel' moze to malo opsirnije u vezi WHITE NOISE ?!?!

Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #161 on: 16-01-2005, 21:01:02 »
Quote from: "sgt. Mark E. Smith"

Ali, sedam filmova od 28 stranica Kingovog teksta...

Children Of The Corn serijal nije u opste los...
Mozda malo 'corny' ali za film namenjen deci koja se lozi na Buffy The Vampire Slayer serijal je super!

:wink:

A u četvorci se pojavljuje fav of mine: Naomi Watts.  :)
"zombi je mali žuti cvet"

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #162 on: 18-01-2005, 19:08:57 »
A sta je sa CUBE : ZERO  ?

Film se pojavio a Vi - nista!

E NES NI TI U BECEJ!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #163 on: 19-01-2005, 02:04:11 »
Pogledao sam masu filmova koje su sasvim sigurno gledali svi, pa nema potrebe da ih spominjem ovde.
Ono što vjerovatno IMA potrebe da spomenem jeste LIVE AT POMPEII, dokumentarac o izletu najboljeg benda svih vremena do Pompeje i koncertu bez publike u nekom oooooooogromnom amfiteatru. Imaćete priliku da vidite kompletne verzije klasika kao što su Echoes, A Saucerful Of Secrets i razne druge jade.
Još jedan film vrijedan spominjanja je A NEW DAY YESTERDAY, povodom dvadesetpetogodišnjice još jednog najboljeg benda svih vremena. Ima dosta spotova (nažalost, nedovoljno koncertnih snimaka, tako da nemamo priliku da vidimo improvizacije koje su ih proslavile). Čitava priča dešava se na nekom mjestu gdje su se okupili (skoro) svi tadašnji i bivši članovi benda. Kad sam vidio susret Klajva Bankera (originalni bubnjar) i Glena Kornika (originalni basista) poslije toliko godina, skoro da sam suzu pustio.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #164 on: 19-01-2005, 19:21:52 »
Jel' ima Pink Floyd na DixX-u ili DVDju ?!

A onaj drugi film me je podsetio na STIL CRAZY jedan od nAJLEPSIH filmova koje sam gledao IKADA!!!

E NES NI TI U BECEJ!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #165 on: 20-01-2005, 01:10:54 »
Flojda imam na dividiju. U ova teška vremena pedevea, skupoće i ostalog morao sam da skrkam čitava 4 eura.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #166 on: 22-01-2005, 13:44:29 »
STAAAA?!?!?!

:?

Am I living under a rock somewhere ili me je ovaj podatak jednostavno izbegavao?!

:(

ASSAULT ON PRECINCT 13  (REMAKE)

The story for this remake of the remake of Rio Bravo centers on the near-closing Precinct 13, where officer Roenick (Ethan Hawke) is wasting away behind a desk after a drug bust ended with his team killed. Also present is Iris (Drea de Matteo), the secretary who can't resist thinking about sex, and Jaspers (Brian Dennehy), who can't wait to get loaded for the New Year celebration that night. Interrupting their party is a bus load of prisoners including: druggie Beck (John Leguizamo), hustler Smiley (Ja Rule), "innocent" gang-member Anna (Aisha Hinds), and the just-captured Marion Bishop (Laurence Fishburne), who's a cop killer. Also included in the festivities is police psychiatrist Alex Sabian (Maria Bello), who had car trouble. Did I mention that there's a storm outside? Just a few moments after 2005 starts, masked men show up, surround the building, and demand Bishop. Finding themselves outnumbered and out gunned, Roenick frees the prisoners to help fight the growing threat outside, but finds that a growing threat is building up inside between the prisoners and the cops.

:shock:
E NES NI TI U BECEJ!

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 22-01-2005, 20:21:39 »

A jel' moze to malo opsirnije u vezi WHITE NOISE ?!?!

ja ne umem opsirnije a bez spoilera :lol: film nije los, ali nije ni dobar... Deborah Kara Unger je definitivno losa glumica, ili se samo meni tako cini.. Chanda West ocigledno inspirise na pogibiju na samom pocetku filma, nesto/vrlo slicno kao u The Salton Sea, filmu koji ocigledno ima neku cudnu vezu sa ovim filmom, bar sto se ekipe koja je radila na filmu tice... sama tema filma nije losa, mogli su to i bolje.. sve je uglavnom predvidljivo.... kraj mi se ne dopada

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #168 on: 29-01-2005, 05:37:24 »
Hide and Seek

odlican film! veoma ga preporucujem

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #169 on: 29-01-2005, 09:40:12 »
Hide and Seek

odlican film! veoma ga preporucujem

Mamba, znam da si napisala da ne umes opsirnije a bez spojlera, ali meni spojleri ne smetaju, tako da ima za tebe par pitanja u vezi sa filmom koji će naši distributeri verovatno prevesti kao Žmurke (ako ne želiš da kvariš gušt ostalima na topiku, možeš da mi pošalješ PM)...

LM, pročitao sam par recenzija &  svi recenzeti se žale na kraj filma. Preokret je navodno već 100 puta viđen... O čemu se radi? Svi su mrtvi? Čitava priča je fantazmagorija nekog ludaka?

1  ore thing... Dakota... Da li je zaista zasenila Roberta?

THANX  :!:

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #170 on: 29-01-2005, 21:27:40 »
uuu Dakota, da, klinka je fakin amazing!! ovako mala devojcica a vec ovako velika glumica, fakin unbelievable!! zaista je fantasticna.. svaka njena sekunda u filmu je fakin brilliant.... ja se stvarno izvinjavam zbog ovoliko fakin prideva :lol: ali videcete o cemu govorim

u vezi spoilera, u slast cu ih preskociti jer kontam da bih pre svega ja bila jako ljuta da mi ih neko isprica pre ovako dobrog, genijalnog, filma... reci cu samo da nisu bas svi mrtvi na kraju.. i da je [kraj] potpuno neocekivan, ne kontam sta mu fali/ko se i sto se zalio... mislim da bi u suprotnom bio samo jedan od onih filmova :wink:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #171 on: 30-01-2005, 00:09:58 »
Thanx Mamba! Obavezno cu pogledati! :)

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #172 on: 30-01-2005, 02:09:22 »
Šta sam danas gled'o:

THE LAST WAVE, Peter Weir
HARD TIMES (Gvozdena pesnica), Walter Hill

Ne znam koji mi je bolji.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #173 on: 30-01-2005, 02:46:15 »
Gledao sam"team america world police",bio mi je zabavan :lol: ima dobrih fazona! lutke sa visecim koncima od krvi i mesa u akciji...glegle koliko gor efekata!

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #174 on: 03-02-2005, 18:23:51 »
Eva, ja tek sada...

Darkness Falls

Dobar Film.
Prvih pola sata me je odusevilo i podsetilo na onaj nesrecni NEW NIGHTMARE.
E, Wes : Ovako si trebao da odradis stvari! Onomad kada si tako zabrljao inace odlicnu ideju...
Ali da se ja vratim Dzonatanu Libsmanu. Film je zaista kratak - samo 75 minuta i zadnjih pola sata je zbrzano i smandrljano pa iz poprilicno dobrih i napetih pola sata - polako prelazi u pola sata jurnjave, losih scenaristickih resenja, losih efekata, jos goreg mejkapa...
Jedina stvar koja je zaista, zaista losa je da se dobar deo napetih scena mora BAS gledati jer su scene koje se desavaju u mraku zaista previse tamne. Takodje - dosta brate ako Boga znate onih BU! scena. Mislim. Ajde jedna, dve scene u dvadeset minuta ali kada je toga onoliko onda vise nije zanimljivo vec iritirajuce...

TAM TAM TAMDAM TAMDAM TAM TAM BU!!!!  :P

I tako bar trideset puta u 75 minuta...

I mean... :roll:

Sve u svemu, DARKNESS FALLS ne zasluzuje tako lose kritike. Od mogucih 13 ja mu dajem solidnih 8.

Ako urade od ove (inace solidne premise) serijal bicu im vise nego zahvalan! Ko zna...

E NES NI TI U BECEJ!

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #175 on: 03-02-2005, 19:17:04 »
OPEN WATER. Dosadan i glup film bez ikakve radnje, a kamoli smisla. Bracni par izgubljen u okeanu pocinje da se svadja ko je zapravo glavni krivac zbog cega su posli na odmor, i na kraju zavrsili sami u okenanu. O napadu ajkula na nase "heroje" ne treba ni da brinete jer su ajkule previse apaticne da bi ista uradile i tokom filma imate cudan osjecaj da se radi o ajkulama-vegetarijancima. Pored toga, ne znam ni zasto ljudi misle da je ovo horor film. Takodje, ne znam ni zasto ljudi uopste misle da je ovo film! Izbjegavati.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #176 on: 04-02-2005, 01:35:31 »
I strongly disagree.
Ajkule ne napadaju ljude tek tako, in fact, uopšte ne vole ljudsko meso jer je žilavo i neukusno. One atakuju na čovjeka ili kad su privučene mirisom krvi ili kad ih ljudski pokreti tokom plivanja zavaraju pa im se učini nešto s njihovog jelovnika.
Inače, mislim da je tačno da ovo nije horor film. Ja lično nemam pojma kako bih ga klasifikovao, možda kao triler ili tako nešto.

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #177 on: 04-02-2005, 03:11:21 »
OK, cinjenica je da ajkule ne napadaju ljude tek tako, ali ja u filmu ne zelim da vidim cinjenice; ja hocu da vidim ugly mean shark-motherfuckaz koje jedu sve pred sobom. Tek tada cu da brinem za nase junake koji su su stali na put ovim bijesnim morskim psima. Kada je u pitanju ovaj film, ja sam vise "brinuo" o tome da li ce njihov brak opstati poslije ove nezgode, negoli o tome da li ce ajkule da ih izedu. Nijedna ajkula (a bilo ih je dosta) mi nije dala povoda za to. Ovo su neke mirne aristokratske ajkule. E, ja hocu spilbergovske ajkule, ili harlinovske nabildane morske pse sa clanskom kartom mense. Takodje, hocu da me te ajkule uplase. O, da! Hocu da me natjeraju da brinem za junake nase price, a ne da me smaraju tokom citavog filma.
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #178 on: 04-02-2005, 08:27:02 »
Quote from: "Will-O'-The-Wisp"
OK, cinjenica je da ajkule ne napadaju ljude tek tako, ali ja u filmu ne zelim da vidim cinjenice; ja hocu da vidim ugly mean shark-motherfuckaz koje jedu sve pred sobom. Tek tada cu da brinem za nase junake koji su su stali na put ovim bijesnim morskim psima. Kada je u pitanju ovaj film, ja sam vise "brinuo" o tome da li ce njihov brak opstati poslije ove nezgode, negoli o tome da li ce ajkule da ih izedu. Nijedna ajkula (a bilo ih je dosta) mi nije dala povoda za to. Ovo su neke mirne aristokratske ajkule. E, ja hocu spilbergovske ajkule, ili harlinovske nabildane morske pse sa clanskom kartom mense. Takodje, hocu da me te ajkule uplase. O, da! Hocu da me natjeraju da brinem za junake nase price, a ne da me smaraju tokom citavog filma.

Ti si rodjace POTPUNO promasio poentu OPEN WATER-a!

KAKVE BRE, AJKULE U OPEN WATERU?!

:oops:
E NES NI TI U BECEJ!

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #179 on: 04-02-2005, 14:44:46 »
Ti si rodjace POTPUNO promasio poentu OPEN WATER-a!

Ja ili reditelj?! On je htio da od ovog filma napravi jednu egzistencijalisticku dramu, HTIO, ali nije uspio. Ako hoces da napravis jednu takvu dramu, onda ono Drugo mora da predstavlja Opasnost po nasu vlasitost. U ovom filmu toga nema. No, mozda je on sa ovim filmom htio da govori o musko-zenskim odnosima i bracnim problemima u vodenom okruzenju? Nista od ovoga ne mijenja jednostavnu cinjenicu da je ovo jedan dosadan i glup film. OdoK sad da gledam “Shock” Maria Bave... i da uzivam.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #180 on: 04-02-2005, 17:27:05 »
MACHINIST

Film Breda Andersona je poprilicno zatalasao prilike na
horor sceni, te jeseni 2004. Moram priznati da su me prve
price o filmu veoma zainteresovale jer sam sklon tim
"psycho mystery what'ta'fuck'is'go'in'on" filmovima...
Plus Kristijan Bejl je jedan on najboljih glumaca mladje
generacije koji ne bi pristao na svasta...
Danas sam pogledao film i moram priznati da je ispunio
moja ocekivanja. Film je zamrsen, zaplet vremenski
ispremestan, atmosfera mracna a likovi svesno nerazradjeni
(da bi jel'te bili tajanstveni).
Machinist nije horor. Radi se o saspens-trileru koji u
obradjivanju licnih tragedija zalazi u oblast drame.
Machinist direktno KRADE elemente zapleta iz takodje
odlicnog filma IDENTITY ali gde je ostvarenje Dzemsa
Mengolda u fazonu Hickoka i Agate "whodunit" Kristi, tamo
je Machinist u Taksidrajver smeku usamljenog, otudjenog, i
neprilagodjenog pojedinca koji se pokusava izboriti sa
svojom vizijom stvarnosti.
Machinist je film koji se ne da prepricati bez
spojlerovanja. Ali, ako vam kazem da je osecanje krivice
kljuc filma - necu vam puno otkriti, a u stvari reci cu
vam sve o Machinistu.
Od mogucih 13 dajem mu 12. Dakle, gledati pod obavezno ali
ne ocekivati horor, ni T&A, ni Gore...
Mislim, toga ima ali nije poenta na tome.

Zzzzzzzzzzzzzzzzoooooiiiiiiiiinnnnnnnggggggg!

E NES NI TI U BECEJ!

Morticia

• 3
« Reply #181 on: 04-02-2005, 20:21:07 »
Quote from: "Will-O'-The-Wisp"
O napadu ajkula na nase "heroje" ne treba ni da brinete jer su ajkule previse apaticne da bi ista uradile i tokom filma imate cudan osjecaj da se radi o ajkulama-vegetarijancima.

Ja nisam gledala Open water i nemam pojma kakve su tamo ajkule ali, kako su u ovim redovima iznad opisane rekla bih da su ovo Bruce i ekipa (Finding Nemo) oni ne jedu ni ribu a kamoli tek ljude.  xrofl

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #182 on: 04-02-2005, 22:05:25 »
MADHOUSE a.k.a. LUDARA... najnovija produkcija, prilično dosadno zamešeteljstvo... Radnja je smeštena u (suprise, suprise) u Ludaru kojom upravlja Lens Henriksen lično. Mladi doktor se pridružuje stafu, i veoma brzo po njegovom dolasku počinje serija smrtnih slučajeva...
Dobro, film JESTE gledljiv, ali, iskreno, preporučujem vam da umesto njega pogledate Gothiku: Kasovic je snimio film koji je daleko od remek dela, ali je nekoliko puta bolji od LUDARE (koja čak ne zaslužuje da se o njoj pokrene poseban topik), i obrađuje veoma sličnu temu.

Dalje, retro...

Let Sleeping Corpses Lie a.k.a. Breakfast at Manchester Morgue(1974): euro zombi opus smešten u Englesku. Vrlo pristojno. Bild up je veoma spor, ima dosta rupa u scenariju, ali sam na kraju bio nagrađen prilično efektnim finalom, koje me je veoma podsetilo na kraj mnogo poznatijeg Re-Anamatora... Hard-core! Plus: par glavnih glumaca ne zna da glumi, ali su mi bili mnogo simaptični!
Obavezna "lektira" za sve ozbiljnije zombi fanove!!!!!

Satanic Rites of Christopher Lee... ehem... Dracula (1974). Koliko ja znam ovo je poslednji Hammerov film o čuvenom vampiru, i jedan od najslabijih u serijalu. Radnja je smeštena u savremeni London (tj. u lude 70-te), a rezurektovani Drak se sprema da uništi svet uz pomoć smrtonosnog virusa... Li je solidan, ali ni on ne može da spase ovu zbrku od filma. Jednostavno, SRoD je jedan užasno loš film!
Samo sa najvenije fanove Hammera i Lija!

I za kraj, poslastica: Turkish Spider-man. Da, dobro ste pročitali: Turski Spajdermen. Film je iz ranih osamdesetih (i think) & najveći je treš koji sam video usvom životu (a nagledao sam se svega i svačega)! I pored toga što nisam imao titlove, uspeo sam da pohvatam konce "radnje" i da uživam u ovom vrlom ostvarenju.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #183 on: 05-02-2005, 02:52:56 »
Machinist direktno KRADE elemente zapleta iz takodje odlicnog filma IDENTITY

"The Machinist" jeste odlican film, ali ovo gore naprosto nije tacno, a to dobro zna svako ko je pogledao isto tako odlicni (pa i bolji) "Session 9" koji je Bred Anderson snimio dve godine pre filma "Identity" tj. tri godine pre sopstvenog "The Machinist". Dakle, faktografija prvo.  :wink:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #184 on: 05-02-2005, 11:49:32 »
Machinist direktno KRADE elemente zapleta iz takodje odlicnog filma IDENTITY

"The Machinist" jeste odlican film, ali ovo gore naprosto nije tacno, a to dobro zna svako ko je pogledao isto tako odlicni (pa i bolji) "Session 9" koji je Bred Anderson snimio dve godine pre filma "Identity" tj. tri godine pre sopstvenog "The Machinist". Dakle, faktografija prvo.  :wink:

OK, Milosh.
Molim Te napisi na sta si tacno mislio pominjuci Session 9.
Ja volim taj film, ali ne vidim kako je on mogao da utice na Identity?
Mislim, ima tu slicnosti (Ludilo i iskrivljenost realnosti kao tema), ali su slicnosti mnooogo vece u odnosu Identity - Machinist!!!

E NES NI TI U BECEJ!

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #185 on: 06-02-2005, 09:30:41 »
pogledah Boogeyman-a.... i ne bih bas mogla da ga preporucim.. osim nekoliko dobrih scena, imho sve ostalo prilicno sucks..... ili ko vec odluci da ga gleda preporucujem da se predhodno vrati u svoje najranije detinjstvo :wink:

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #186 on: 14-02-2005, 10:57:10 »
JUDGEMENT NIGHT

Film koji ima jedan od najlepsih saundrekova ikada! Zamislite ideju: miksovati alternativne i HC  bendove i repere!!! Svaka cast. Tu kasetu sam bukvalno pocepao od slusanja. Pogorovu sam voleo Dinosaur Jr. i Therapy? ...
Na zalost kada se pojavio, ovaj film je dobio jako slabe kritike te se nisam potrudio da ga pogledam. Pa ,eto nije kasno da se POKAJEM!!!  :cry:
Sudja Noc je predivan film u duhu Deliverance i Assault on precinct 13. Ne bi trebalo da o njemu piseo ovde ali...
Cetvorica momaka iz predgradja krecu na boks mec u RV-ju i posto ih je zatekla guzva na autoputu ekipa skrece na sporedni put koji vodi ka nekom delu grada tipa buruklin ili bornks... Dakle potpuno prazni delovi grada sa puno kriminala i sukobljenih bandi...Nakon sto su videli ubistvo postaju svedoci dakle postaju mete...
Visokooktanska avantura krece...
Puno saspens elemenata, puno psiholoskog razotkrivanja, puno akcije...

Preporucujem BIG TIME!!!

E NES NI TI U BECEJ!

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #187 on: 14-02-2005, 17:05:16 »
Ah, zamislite koji maler!

Pozeleo sam u svojoj kolekciji da imam Kronenebergov DEAD ZONE sa Kristoferom Volkenom, te sam taj naslov narucio.
Ali! Stigao mi je RIMEJK filma ocigledno sniman ovih godina (posle 2001) i o kome ne mogu da nadjem nista na netu...
Film ko film nije los... Batrga se oko proseka (za Kingovu adapraciju!) dakle 6 od 13, ali me zanima da li je neko naisao na doticni rimejk...

Ako jeste, molim podatke!

E NES NI TI U BECEJ!

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #188 on: 19-02-2005, 18:56:14 »
Constantine, veoma preporucujem... you're gonna love this xjap

Spider Jerusalem

• 4
  • 3
« Reply #189 on: 19-02-2005, 19:37:09 »
Mark, ukoliko glavnu ulogu igra neki mladić koji izgleda kao da je izašao iz The SKulls 3: 90666 i deci predaje biologiju umesti american lit, dobio si šugavu seriju. Više sreće sledeći put.

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #190 on: 19-02-2005, 20:22:15 »
Quote from: "Spider Jerusalem"
Mark, ukoliko glavnu ulogu igra neki mladić koji izgleda kao da je izašao iz The SKulls 3: 90666 i deci predaje biologiju umesti american lit, dobio si šugavu seriju. Više sreće sledeći put.

Hvala na obavestenju! Mada na IMDB-u pise da je serija, ovo sto ja imam izgleda kao film. Dakle, odlicno je montirano pa se ne vide delovi (a ne kao kod "Rose Red" gde se to lepo vidi).

Ej, whachagonnado?!

PS

Hej, Mamba kad pre si pogledala Constantine?!?!
E NES NI TI U BECEJ!

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #191 on: 19-02-2005, 20:33:39 »
a kako si mislio da cu izdrazati a da ga ne overim jos prvog dana prikazivanja?! :? :!:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #192 on: 19-02-2005, 21:46:38 »
Mamaba, da li si citala HELLBLAZER stripove, i ako jesi, koliko im je Constatine veran?

BTW, na netu ima brdo iznenadjujuce pozitivnih prikaza ovog filma, ali niko od rivjuista nije citao strip, tako da nema poredjenja,,,

johnson bronson

• 4
  • 3
« Reply #193 on: 19-02-2005, 22:28:35 »
ja mislim da ona samo gleda slike.

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #194 on: 20-02-2005, 05:21:49 »
Doktore Kuncu, nisam citala Hellblazer :( tako da ne mogu da ti odgovorim na pitanje... ali mogu da kazem da je film, bar meni, ultra gotivan.. ja bih tako volela da je nekako savrsen, jer je pravi potencijal, ali ima manjih propusta.. kako god, ipak mi se cine tako nebitni u odnosu na sve ostalo

ovo je zapravo horor kakav ja volim, na koji se palim... na samom pocetku akcija, bato, i to kakva :!: svi likovi su mi ultra gotivni osim Rachel Weisz, nekako mi se ne uklapa u pricu... ima dosta mnogo jakih scena, film je nekako hipnotican, ne znam, sexy as hell, malo je falilo veceras ponovo da ga pogledam, ne mogu da docekam dvd.... mislim da ce se mnogi klinci ozbiljno navuci na/posle njega...

Constantine malkice podseca na Matrix i Exorcist... ipak mislim da je uspeo da bude originalan i veoma ubedljiv 8)

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #195 on: 20-02-2005, 10:06:02 »
Posledao sam trejler za Constatine na velikom platnu, i dobro je izgledao (mada su neki ludi u publici prokomentarisali da se radi o Matrix-u IV), svakako cu ga overiti kad stigne u bgd bioskpe. Volim natprirodni noir, pa to ti je!

Nego, od sledece nedelje u americkim kinima pocinje da se daje Cursed... Mamba, planiras li da overis i novog Cravena?

Black Mamba

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 20-02-2005, 19:21:22 »
Constantine ne podseca na Matrix ako si/ste/su mislili sto se tice efekata i, ne znam, Keanu Reevesa, mada mu ovakve uloge definitivno savrseno stoje... ali ima tog nekog duha, ne bih znala tacno da objasnim sta ih to povezuje.... karakteristicna zelena boja vlada tokom citavog filma, takodje

a sto se tice Cursed - of kors, videla trailer jos pre mesec dana mozda, izgleda da ce biti odlican :!:

Morticia

• 3
« Reply #197 on: 20-02-2005, 19:53:19 »
Jos savrsenije mu stoje uloge plavusana dok on ima crnu kosu.
Ta bizarnost me podseca na slucaj plavuse, Monice Vitti, koja je igrala kod Loseya Modesty Blaise. Koja je crnka.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #198 on: 22-02-2005, 17:06:21 »
OK, Milosh.
Molim Te napisi na sta si tacno mislio pominjuci Session 9.
Ja volim taj film, ali ne vidim kako je on mogao da utice na Identity?
Mislim, ima tu slicnosti (Ludilo i iskrivljenost realnosti kao tema), ali su slicnosti mnooogo vece u odnosu Identity - Machinist!!!

Zaboravih da odgovorim na ovo, no nikad nije kasno... Elem, ne kazem da je "Session 9" uticao na "Identity", zapravo rec je o tome sto ja uopste ne vidim nikakav razlog da se "Identity" ubacuje u pricu kada imamo jasnu vezu izmedju dva filma ISTOG autora, dakle veza "Session 9" - "The Machinist". Da ne bih spojlerovao: Tretman glavnih junaka u oba filma je gotovo isti, u oba filma imamo misteriju: u prvom to je navodni ghost story, a u drugom je misterija vise kafkijanske vrste (pojava misterioznog stranca, paranoja i sl.), a u pozadini svega toga se krije nesposobnost gl. junaka da se izbori sa unutrasnjim demonima sve do samog kraja gde sledi otkrovenje i neka vrsta katarze, s tim sto se u "The Machinist: jos i moze govoriti o nekoj vrsti iskupljenja, dok je kraj u "Session 9" dosta dosta mracniji. Eto.

E, sad, nazad na temu. Sta sam gledao od horora prvenstveno... Pod jedan tu je:
"Blade - Trinity" o kome i ne vredi trositi mnogo reci. Samo da kazem da ce ovo fanovi prethodna dva sigurno pogledati, a ostali neka se ne trude.
Los film.
"The Shining" mini serija. Ufff, koji smor. Nisam citao knjigu, ali posto je King ovo producirao i pisao scenario cenim da je znatno blize izvorniku od Kjubrikove vizije. Mogu reci da su SVE promene koje je nacinio Kjubrik bile maksimalno funkcionalne: u ovoj verziji Tony se materijalizuje u vidu decaka koji lebdi unaokolo, nema lavirinta od zive ograde vec je rec o zivotinjama od iste, i scena kad one kao ozivljavaju je vise komicna nego strasna. Epilog je standardno bespotreban i neko vec treba da kaze Kingu da se to NE RADI kad je u pitanju film, vise prilici nekom porodicnom filmu iz Disney produkcije nego li hororu. Na kraju, jedino je lik Vendi ovde nesto prosiren i to je bikvalno JEDINA pozitivna razlika u odnosu na Kjubrikovo remek-delo.
"Frankenfish". A sta vise reci kad naslov valjda sve govori? Totalni niskobudgetni trash koji je toliko klisheiziran da to postaje zabavno samo po sebi. Toliko "pozajmljenih" scena iz raznih monster filmova (a prevashodno onih morsko/recnih) da covek dobije impuls da ih popisuje: tu je "Jaws", "Deep Blue Sea", "Tremors" itd. Likovi su tipizirani totalno, pokusaji humora vrrlo cudni, a tu je naravno i obavezna doza: krvi, golotinje i loseg CGIa. Pa ko voli...
"Ginger Snaps Back" je najslabiji od sva tri u serijalu/trilogiji, ali ga ipak vredi pogledati. Ideja da se sve smesti u proslost u doba osvajanja zapada je zanimljiva, ali na zalost nismo dobili nesto nalik na odlicni "Ravenous" vec su razni detalji, ideje, likovi... nabacani na gomilu. Nije film toliko los, ima finu atmosferu i nekoliko dobrih horor momenata, ali nema te krajnje originalne ljudske drame poput prvog, i nesto manje, drugog filma. Ovo je vise kao slikovnica.

P.S. a kad je rec o filmovima koji nisu horor, SF i sl., apsolutno preporucujem filmove: "Finding Neverland", kao i nesto stariji, ali odlicni: "American Splendor".

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #199 on: 22-02-2005, 17:13:41 »
Inace, u vezi pomenutog "Constantina", nisam gledao film jos uvek, naravno, ali evog jednog detalja koga sam pronasao u jednoj kritici, nije neki spojler, ali mislim da ce to i konacno razbesneti sve fanove stripa: U poslednjoj sceni Constantin umesto cuvene cigarete uzima antinikotinsku zvaku tj. odlucuje se da ostavi pusenje.