Author Topic: Šta sam lepo gledo, a da horor nije  (Read 836672 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Black swan

• 4
  • 3
Šta sam lepo gledo, a da horor nije
« Reply #50 on: 08-03-2005, 13:47:08 »
Quote from: "Lurd"
Океј, мислим да је дошло време да престанем да се ишчуђавам Марку, који је сада дефинитивно узео штафету од Комија.

:(  :cry:  ovdje nije pokazano nimalo respekta za mene stoga uvodim kablovski internet da budem sa vama 24 sata dnevno  :evil:
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 08-03-2005, 13:48:28 »
...

Lurd

• 3
« Reply #52 on: 08-03-2005, 13:50:53 »
Ima respekta koliko voliš, samo ti ne znaš da ga prepoznaš.

Nego, kad smo već kod "respekta" primećujem zabrinjavajući porast sportskog žargona na ovom forumu.
My trees...They have withered and died just like me.

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #53 on: 08-03-2005, 18:16:45 »
Mark's February HITLIST:

- Insider (Oduvao me je!!! Genijalan film koji preporucujem iz sveg srca!!!)
- Life Of Python (Predivan dokumentarac o Pajtonovcima, na momente neverovatno, ponekada bozanstveno...)
- Hitler The Rise Of Evil (Dokudrama koja sadrzi neke cudne kasting izbore ali FUNKCIONISE PERFEKTNO!!! Preporucujem iz sveg srca...)
-  Monsters (Pixarovo cudo iz 2001 koje me je nateralo da disk vracam nazad i nazad i nazad...Preporucujem, veoma!)
- Employee Of The Month (Jedan od onih... Ali jedan od onih koji FUNKCIONISU ODLICNO!!! Unlike other few... pogadjajte sami...PREPORUCUJEMMMMMMMM!!!!!!!)
- Born in the east LA (Cheech Martin naprosto BLISTA!  :)  :)  :)  Samo za ljubitelje!)

Eto, da ne bude...

:)
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 08-03-2005, 18:54:06 »
Quote from: "sgt. Mark E. Smith"
Insider (Oduvao me je!!! Genijalan film koji preporucujem iz sveg srca!!!)

Zar to nije onaj smor sa Alom i Raselom?

Cheech Martin naprosto BLISTA!

Šta, blista mu se ćela?
"zombi je mali žuti cvet"

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #55 on: 09-03-2005, 03:54:31 »
Quote from: "Lurd"
Океј, мислим да је дошло време да престанем да се ишчуђавам Марку, који је сада дефинитивно узео штафету од Комија.

˝Ok, Lurd. Thats a start. Keep on making efforts. Keep on trying. You're real fighter. Admitting is always the best start...˝

:)

Nisam tu da se bilo kome dopadam, pa...

:roll:

PS

Molim Te nemoj me porediti sa Komijem, mi zaista nemamo iste poglede na stvari...
Plus, ja se nikada nisam nikome uvlacio...

:roll:

Uuuuu... ovo je BAŠ nisko. xrofl  xrofl  xrofl
 xjump
 :evil:
 :|  :!:  :|  :!:  :|  :!:

Je li, Komijamunjaro, šta bi sa partijskom knjižicom?
Oprala se s pantalonama?
 :lol:
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #56 on: 09-03-2005, 10:35:39 »
Quote from: "dr Kunac"
Insider (Oduvao me je!!! Genijalan film koji preporucujem iz sveg srca!!!)

Zar to nije onaj smor sa Alom i Raselom?

Cheech Martin naprosto BLISTA!

Šta, blista mu se ćela?

:(

Doktore, ne lupaj...
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #57 on: 10-03-2005, 01:38:02 »
A VERY LONG ENGAGEMENT (VERIDBA JE DUGO TRAJALA) je u svakom pogledu izuzetan film. Najbolji, najlepsi, najkompletniji Jeunetov film (za sada). OBAVEZNO pogledati u bioskopu.  :!:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

BladeRunner

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 13-03-2005, 01:55:47 »
"Triplettes from Belleville" - remek-djelo, za mene jedan od najboljih animiranih filmova koji sam ikad gledao, a u svakom slucaju tri koplja ispred svih Pixarovih, Diznijevih i ostalih pokusaja. U pitanju je prilicno bizarna prica o bakici i psu koji spasavaju njenog kidnapovanog sina - biciklistu, iz grada Belleville-a. Galerija likova ukljucuje tri nove bakice, koje su u svojoj ranoj mladosti (jedno 70 godina prije snimanja filma) bile popularni trio. Film krasi odlicna muzika, nevjerovatna atmosfera i smisao za groteskno, bizarno i tome slicno. Duhovit tamo gdje se ne ocekuje, sa jako malo dijaloga, odlicnim kvalitetom animacije, cudnom i toplom pricom, i jako zanimljivim krajem, ovaj film prosto nema nijednu manu, osim te da ce u svojoj beskompromisnoj i mucnoj viziji ljude prosto da podjeli na dvije ostre grupacije od kojih ce ga jedna prosto obozavati, a druga ugurati u blato. Ubrajam se u prvu grupu.

"Hari Poter i zatvorenik iz Uzbekistana" - da, gledao sam i ovo, bilo na televiziji. Za razliku od prvog dijela koji je uzasno los, i drugog koga nisam odgledao citavog (zaspao na pola filma, uz zelju da se nikada ne probudim), ovaj moze cak i da se odgleda. Da ne bude zabune, to je i dalje los film, ali gledao sam i mnogo gore ("Gotiku", recimo). Preporuka za mladje od 12 godina i za ljude koji nemaju pametnija posla.

"Vera Drejk" - gledao ga u bioskopu, izasao vise razocaran, nego odusevljen. Artisticka drama (istina, dosta jaka), sa odlicnom glumackom podjelom (sama Vera bila nominovana za ovogodisnjeg Oskara), ali prosto prenaglasena u atmosferi koju zeli da postigne. Film ima onu osobinu koja me nervirala kod, npr., "Stradanja Isusovog", a to je da ako Hrista bicuju, to ce biti preko oka, a ako se oklizne, slomice ruku. Tako je u ovom filmu sve kobno, nerealno kobno, toliko kobno da je cak i duhovito. Plus sto mi je engleski socijalni milje i njihova hard working radnicka klasa jako dosadna. Dakle, dosadno kvalitetan film, kao stvoren za kanske kriticare i ljude koji su "Engleskom pacijentu" dali buljuk Oskara. Ne i za mene.

"Immortal" - o ovom filmu se dosta pisalo na forumu, pa zato samo kratak osvrt. Bolji nego sto sam ocekivao, sa potencijalom koji je tuzno udavljen u CGI grafici (uz batrganje). Ogroman plus za muziku Sigur Ros-a koja prozima film, kao i za glavnu glumicu.

"Down by low" - Dzim Dzarmus. Nije mi u rangu jednog vanorbitalnog "Dead man"-a, ali da je odlican film - jeste. Beninji me uvijek prijatno iznenadi kako dobro glumi (da li glumi uopste? tesko da drugacijeg mogu i da ga zamislim.), a Tom Waits je kao stvoren za ovu ulogu. Film sa pravom mjerom za umjetnicko, odlicno kadriran, odlicno reziran, dosta jednostavan i, ako se uzme u obzir prica i materijal, bolje tesko da se moglo napraviti. Zivi dokaz 'manje je vise' principa koji dobro funkcionise u jako malo filmova, a u ovom razbija u velikom stilu. Preporuka za visestruko gledanje.

Toliko od mene, nadam sa da nije bilo previse. Pozdrav.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 13-03-2005, 02:58:18 »
Doktore, ne lupaj...

Dobro je poznata cinjenica ko na ZS najvise lupa.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 13-03-2005, 09:41:05 »
Quote from: "dr Kunac"
Dobro je poznata cinjenica ko na ZS najvise lupa.

ovo zamisliti kazano tonom Bate Stojkovića ('Zna se ko ovde najviše voli da krade...')

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #61 on: 13-03-2005, 15:20:40 »
I HEART HUCKABEES

U nizu 'Biti Dzon Malkovic' - 'Adaptacija' - 'Eternal Sunsine Of Spotless Mind' - 'I Heart Huckabees' je najkomercijalniji, najlaksi, najprivlacniji, najpitkiji film od "onih" filmova!

Ja sam bio odusevljen njime.
Naisao sam na nj na AICN-u i nabavio i istog dana zaboravio na to.
Dva meseca kasnije - lakrdija!!!

I Heart (ovde stoji srce) Huckabees' je spektakl u kome se Dastin Hofman predstavlja kao Egzistencijalni terapeut. I ima grotesknu frizuru.
To je to. It's a Must See!!!

Preporucujem u velikom stilu!

:)  :)  :)
E NES NI TI U BECEJ!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #62 on: 14-04-2005, 11:05:05 »
moj rivju za japanski ultraopskurni SF-horor HELLEVATOR možete videti na ovom mestu:
http://www.kfccinema.com/reviews/scifi/hellevator/hellevator.html

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
« Reply #63 on: 18-04-2005, 09:40:20 »
nisam gledo, ali sam gledala komediju Endrjua Fleminga, "Dick" (1999.). Potvrdjuje moj stav da su najbolji filmovi u stvari teorije zavere, uglavljivanje svog tumacenja u poznate konstrukcije (bilo da su istorijske i biografske cinjenice ili zacementirane predstave o nekom periodu ili nedodirljivim literarnim svetovima, npr. "Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi" u slucaju "Hamleta"), ali u ovom filmu je zavera skovana do te mere suludim tumacenjem (u pitanju je razresenje pozadine za aferu Votergejt), a opet uz maksimalnu ustedu materijala (svaka rupica u prici o Votergejtu je iskoriscena tako da ide u prilog izmisljenoj prici). Film me podsetio na "Mi nismo andjeli" (1), mozda zbog slicnog tretmana gl. junakinja kao nevinasaca koja gde stanu tu trava ne nice, a mozda i zbog utiska da je ceo svet (kostimi, detalji u scenografiji, muzika) stvoreno u jednom potezu, kao da je ceo film negde nadjen takav kakav je i samo pusten da ide.
Proooobaj da u glavi budes sam

Computer Wizard

• 2
    • http://www.compwizard.cjb.net/
« Reply #64 on: 18-04-2005, 09:52:21 »
...

Computer Wizard

• 2
    • http://www.compwizard.cjb.net/
« Reply #65 on: 18-04-2005, 18:24:50 »
...

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #66 on: 19-04-2005, 02:40:29 »
Maloprije sam po šesto osamdeseti put pogledao Drowning Mona i cijenim da se nikad neću zasititi tog filma. William Fichtner je car, vjerovatno jedini čovjek u svemiru kome mogu da se smijem prije nego što i riječ progovori.

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 29-04-2005, 19:54:14 »
Gledo sam savrseni moderni koreanski kung fu film "Arahan Jangpung Daejakjeon"fantasticna atmosfera tuce,pun slowmotion kadrova,
koreografija sjajna nekih stvari ce vas nasmejati :D,nisam godinama uzivao u ovakvom filmu ..

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #68 on: 04-05-2005, 19:08:39 »
long time - no report, so...
here goes:

SIMILDO      ***      3
Korejski DIRTY DOZEN, lep na površini, umereno-zabavan tokom scena obuke kriminalaca za zadatak (mada previše klišetiziran za moj ukus), ali kasnije se interes gubi, akcija je tanka i slabo snimljena, i završetak nema nikakav ‘punch’.   

JOINT SECURITY AREA   C-W. Park   ***(*)     4-
Odličan Parkov film, rađen pre MR VENGEANCE: homo-patetičan više nego što mi prija, skoro da podseća na nekog Kar-Wai-ja, ali u suštini intrigantan pokazatelj ka remek delima koja će doći. Drama je pomalo usiljena jer je situacija nategnuto neubedljiva.   

VOICE OF THE MOON   R. Stanley   ***             3-
Neobičan, nelinearan dokumentarac iz Avganistana, od tvorca DUST DEVILA, sa tamošnjom poezijom kao jedinom naracijom. Odlično prenosi osećaj alijenacije, i tuđe kulture, ali ne xenofobično, već sa naklonošću.      

HELLEVATOR   H. Yamaguchi   **(*)          3-
Gledljiv, ali u suštini osrednji japanski SF o kome sam već pisao na KFCC.      

FEMALE PRISONER #701: SCORPIO   S. Ito   ***             3
1. deo iz popularnog jap. serijala o ženi koja nevina završi u zatvoru, i bori se sa tamošnjom nehumanošću. Inspirisao KILL BILL (odlična naslovna numera je na soundtracku kod Tarantina). Scene borbe su maštovito zamišljene, ali neubedljivo ostvarene. Ipak, ima mnogo krvi i najviše sisića i uopšte golih žena u ijednom jap. filmu koji sam gledao!      

STALINGRAD      ***             3
Solidan prikaz čuvene opsade grada, ovog puta iz nemačke perspektive. Fina ilustracija, ali suviše fino i bez dovoljno autorskog pečata (uostalom, rađen za TV, mada sa velikim budžetom). Takođe, malkice gubi dah u poslednjoj petini (traje preko 2 sata).      

IF YOU WERE ME    C-W. Park, etc.   **               2
Omnibus koji sam gledo samo zato što u njemu ima 1 Parkova epizoda (ako se ne varam, to je ona o pedofilu u novoj stambenoj zgradi koja kao da je iz nekog Cronenbergovog filma). Ona je jedina i gledljiva, odnosno natprosečna.      

YOUNG THUGS: INNOCENT BLOOD   T. Miike   **               2
Ovo će za koji dan biti detaljno secirano na KFCC.   

BAD GUY   K-D. Kim   ***             3
Kim Ki Duk se sve više ističe kao najzanimljiviji korejski režiser posle Č-V. Parka. Bizaran film o ljubavnoj opsesiji i posesivnosti, sa intrigantnim zlikovcem koji svoju neuzvraćenu ljubu pretvori u kurvu, i posmatra je iz prikrajka. Razvučen pred kraj, i sa trade-mark misterioznim krajem koji navodi na razmišljanje. Iako nesavršen, vrlo vredan film.   

KUNG FU HUSTLE   S. Chow   ***             3
Ko je voleo KUNG FU SOCCER voleće i ovo: od istog autora, more of the same kind of slapstick kung-fu, mada preterivanje sa CGI efektima ubija dobar deo draži i pretvara ga u crtani film.      

IZO   T. Miike   **              2+
Kontroverzni Miikeov dvočasovni smoor o neuništivosti nasilja, koji svoju poentu iskaže u prvih 10-ak minuta, a onda gnjavi sa tim istim još 2 sata. Mnoooogo krvi šiklja na sve strane, ali čovek se brzo zasiti, jer iza toga nema duha niti poente izvan nadobudne kvazi-filozofičnosti.   

BUSINESS IS BUSINESS   P. Verhoeven   **              2+
Jedan od ranih Verhovenovih radova za koje se pitam – zašto se čovek tako bogatog duha uopšte bavio time? Drama-komedija o prostitutkama gledljiva je zbog dobre glavne glumica (starija koka, ali držeća) i duhovitog scenarija koji kurvinje mušterije svodi na karikature. Pitko, ali isprazno.      

BIN JIP, aka 3-IRON   K-D. Kim   ****          4
Remek delo. Najbolji Ki-Dukov film. Fascinantno. I jedva opisivo. Sadrži najfascinantniji glavni lik koji sam skoro video (a on čak i ne progovara nijednu reč u celom filmu). Nenametljivo inteligentan i dubok (ako ste skloni da prodirete ispod površine), ali svakako zadivljujuće hipnotička atmosfera i priča koji vas uvlače smesta, i što je još bitnije – drže sve do predivnog, zagonetnog kraja. Jedini film koji sam ove godine video koji bih opisao rečju ‘HAUNTING’! I dalje mi se vrzma po glavi, i verovatno ću ga uskoro opet reprizirati (i možda povećati ocenu).   

ASSAULT ON PRECINCT 13      **(*)           3-
Rimejk je sjeban u samoj premisi: racionalizovana, obrazložena, zdravorazumska pretnja ni izbliza nije tako žestok nosilac saspensa i paranoje i strave kao Carpenterovi iracionalni, zombifikovani ‘revolucionari’. Time je sve svedeno na podnošljivu, gledljivu rutinu u kojoj ni akcija ni atmosfera ni likovi ni nasilje i opšti impact nisu nigde blizu originalu.   

SHORT NIGHT OF THE GLASS DOLLS   A. Lado   **               2
Italo krimi-triler na ivici horora: odlična kamera kao da je zaljubljena u lokacije Zagreba, gde je sniman. I režiser kao da zaboravlja da bi trebalo da priča neku priču, pa ogromni parčići ‘filma’ gnjave uprazno. Zagreb glumi Prag (!), a Relja Bašić i Fabijan Šovagović lekare koji bi da seciraju gl. junaka u nekoj vrsti kome (bez znakova života, ali svestan). Na krahu se sve pretvori u prilično banalnu metaforu o represivnom komunjarskom režimu.      

FLESH + BLOOD   P. Verhoeven   ****           4
Stavio sam ovo ovde, jer sam mu na ovo gledanje bitno povećao ocenu (pre 10-ak godina, na mrljavom VHS-u nije mi posebno legao; takođe, bio mi je nepodnošljivo ciničan i prljav – sad više nije). Stoga se može reći da sam ga gledo novim očima. Izvanredan film. Kakva muda – neverovatno! Hvala bogu što je Car mrdnuo iz jebene Holandije i smesta počeo da, umesto srednje zabavnih drama o moronima, snima remek dela o zanimljivim likovima. (PS: DE VIERDE MAN je, naravno, izuzetak iz ovih kvalifikacija, kao jedino nj. holandsko remek delo)   

THE SEA INSIDE   A. Amenabar   ***            3
Dobar tear jerker, ali prilično rutinski, i pre-konvencionalan za ono što od ovog nesumnjivo velikog režisera imamo pravo da očekujemo. Lepo je to sve, ali daj – 30 drugih odradeka u Holivudu bi ovo isto mogli da zamisle/snime! Amenabare, vrati se dok nije kasno!   

SKY HIGH   R. Kitamura   ***            3+
Simpatična akciona fantazija, koja mnogo uspešnije od onog budalastog CONSTANTINA spaja ovaj i onaj svet, i zamešateljstva oko onih koji prelaze granice i imaju master-planove globalnih razmera. Kao i skoro svi Kitamurini filmovi, bio bi bolji da je malo kraći i pri kraju kompaktniji. Vizuelno zadivljujuć, i mestimično stripovski u najboljem smislu reči.      

FACE OF ANOTHER   H. Teshigara   ***            3+
Odlična intelektualna artsy-weirdo drama koja kao da prejudicira Croneneberga (film je japanski, iz ’60-ih, crno beli). Unakažen čovek pokušava da se navikne na novo, veštačko lice, ali ima ozbiljne probleme identiteta. Prva polovina, u kojoj mu je lice u zavojima, je mnogo bolja. Nadrealan medicinski set-design je zamamno deadringersovski! Eye-candy i brain-candy, u jednom!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #69 on: 05-05-2005, 02:36:06 »
aha!

okačen je i moj rivju jednog od slabijih Miikeovih filmova, pa koga zanima, ovde je:

http://www.kfccinema.com/reviews/drama/innocent/innocent.html

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 07-05-2005, 14:36:10 »
FEMALE PRISONER #701: SCORPIO je OK, ali nastavak je jos bolji. Ostaje mi da overim III i IV deo serijala.

sneaky

• 2
« Reply #71 on: 09-05-2005, 19:32:33 »
"After Hours", bizarna Scorsezeova komedija koja je veoma uticala na Sclavi-jevu pricu "Posle ponoci"(epizoda Dylan Dog-a), ili je mozda bilo obrnuto?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #72 on: 09-05-2005, 19:38:10 »
Quote from: "sneaky"
"After Hours", bizarna Scorsezeova komedija koja je veoma uticala na Sclavi-jevu pricu "Posle ponoci"(epizoda Dylan Dog-a), ili je mozda bilo obrnuto?

ne budimo smiješni - naravno da je prvo bio film.

ipak dilan dog nije toliko uticajan strip da bi iz njega krao bilo ko van Italije, a svakako ne jedan amer, pa još skroseze! (pa još premonitivno!)

sneaky

• 2
« Reply #73 on: 09-05-2005, 19:54:00 »
Quote from: "Ghoul"
Quote from: "sneaky"

ne budimo smiješni - naravno da je prvo bio film.

ipak dilan dog nije toliko uticajan strip da bi iz njega krao bilo ko van Italije, a svakako ne jedan amer, pa još skroseze! (pa još premonitivno!)

U pravu si, setio sam se jos par sclavijevih pozajmica.

Lurd

• 3
« Reply #74 on: 09-05-2005, 23:53:35 »
Pa dobar deo epizoda su pozajmice ili obrade, DD je po tome i poznat. Kao i po sveopštem postmodernizmu. Ovu priliku korisitm i da mu se zahvalim na Bouviju, Šileu, Klimtu i Tartiniju. Dok se ne setim ostalih. Da nije bilo Dilana, ko zna kada bih naleteo na njih.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #75 on: 10-05-2005, 02:33:59 »
Pa Skorsezi je italijanskog porijekla, ili se možda varam? Nije da to ima ikakve veze sa ovim što se govori, ali moram nekako da naguram do hiljaditog posta.

sneaky

• 2
Re: Hm...
« Reply #76 on: 10-05-2005, 03:00:59 »
Quote from: "Harvester"
Pa Skorsezi je italijanskog porijekla, ili se možda varam? Nije da to ima ikakve veze sa ovim što se govori, ali moram nekako da naguram do hiljaditog posta.

Ma on nije ni pisao scenario, uzeo ga je od nekog lokalnog studenta.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #77 on: 11-05-2005, 02:38:01 »
Džozef Minion, pisao i Vampirov poljubac sa Kejdžom.

sneaky

• 2
« Reply #78 on: 11-05-2005, 04:14:48 »
Freeway ili autoput, cesto na tv-u.
Koliko sam se samo smejao Saterlendu,opasan film.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 29-05-2005, 07:27:43 »
BAD SANTA (4-)

gad dem! kako dobar film!
kad pomislim da mi već pola godine stoji na gomili a nisam hteo da ga gledam samo zato što je kriple reko da je dobar...
ali OK, do sada ste ga svi već odavno gledali pa nema potrebe da pričam dalje...

David

• 4
  • 3
« Reply #80 on: 29-05-2005, 07:35:19 »
'American Spledor', po drugi put, iako je stariji.
Ono sa David Lettermanom je jedan od vrhunaca...
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm....
« Reply #81 on: 29-05-2005, 23:07:05 »
BAD SANTA (4-)

gad dem! kako dobar film!
kad pomislim da mi već pola godine stoji na gomili a nisam hteo da ga gledam samo zato što je kriple reko da je dobar...
ali OK, do sada ste ga svi već odavno gledali pa nema potrebe da pričam dalje...

Ima potrebe, ja nisam gledo  :lol: Pretpostavljam da ima još neke kvalitete osim što sadrži najviše psovki od filmova sa Deda Mrazom.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 29-05-2005, 23:28:47 »
Hej, zar ti ja ličim na CrAven-a?
Film ima odlične likove, čitav niz suptilnih (pored napadno vulgarnih) fazona, dobru priču, i stvarno okrepljujuću količinu militantne političke nekorektnosti koja je smisleno iskorišćena.
Volim kad film uzme dobru premisu pa je izmuze do kraja – a BAD SANTA je film koji ispunjava sva obećanja koja već u prvim sekundama daje, i to se mora poštovati.
Takođe – ja se retko glasno smejem dok gledam filmove, a naročito komedije (češće me zasmejavaju nek idrugi filmovi); ako me komedija navede makar na osmeh - to je veliki uspeh. E, na BAD SANTA sam se bar 4 puta glasno kliberio...

Totalna preporuka za sve koji nisu žene s decom (i.e. Bilja & Co. Ltd)

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #83 on: 29-05-2005, 23:45:16 »
Hej, zar ti ja ličim na CrAven-a?
Film ima odlične likove, čitav niz suptilnih (pored napadno vulgarnih) fazona, dobru priču, i stvarno okrepljujuću količinu militantne političke nekorektnosti koja je smisleno iskorišćena.
Volim kad film uzme dobru premisu pa je izmuze do kraja – a BAD SANTA je film koji ispunjava sva obećanja koja već u prvim sekundama daje, i to se mora poštovati.
Takođe – ja se retko glasno smejem dok gledam filmove, a naročito komedije (češće me zasmejavaju nek idrugi filmovi); ako me komedija navede makar na osmeh - to je veliki uspeh. E, na BAD SANTA sam se bar 4 puta glasno kliberio...

Totalna preporuka za sve koji nisu žene s decom (i.e. Bilja & Co. Ltd)

Hmmmm, to već prilično obećava, a čak i samo ovo boldovano je dovoljan razlog za gledanje  :D Ja sam imao nekad neki piratski snimak, pa mi se nije dalo da gledam s njega, znači sad je vrijeme da se skokne do nekog DVD kluba.

BruheroMangas

• 1
« Reply #84 on: 30-05-2005, 00:13:21 »
Kafic Uzdravlje:::CHEERS!

Pajke

• 4
  • 3
« Reply #85 on: 01-06-2005, 10:16:20 »
Shock Treatment (1964)      

Bio na TVu na RTS2 u okviru starih filmova koji se prikazuju u 14h radnim danima.
Cudi me da da ovako dobar film nije izasao cak ni na VHSu u inostranstvu!? Dao bih mu cistu desetku da je kraj onakav kako bih ga ja napravio(mnogo, mnogo mracniji-radila bi i treca inekcija posle onog sto je otkrio glavni lik posle bekstva). Zaboravljeni biser! Na IMDBu pise da je drama!? Ovo je jedan od najnapetijih trilera koji sam gledao!

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #86 on: 01-06-2005, 11:05:04 »
Pajketsone na imdb-u imaš report opciju i tu fino upišeš da je triler... i onda će za nekoliko dana kad se provjeri informacija... pistai triler drama 8)

Pajke

• 4
  • 3
« Reply #87 on: 01-06-2005, 12:52:43 »
Quote from: "Komislav"
Pajketsone na imdb-u imaš report opciju i tu fino upišeš da je triler... i onda će za nekoliko dana kad se provjeri informacija... pistai triler drama 8)

Mrzi me. :lol:

Ako naletis na ovaj film uzmi ga.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #88 on: 01-06-2005, 15:06:42 »
Verhovenovi rani radovi... VRH!

Lurd

• 3
« Reply #89 on: 01-06-2005, 15:18:10 »
Quote from: "dr Kun@c"
Verhovenovi rani radovi... VRH!

Koji?!

Ja sam gledao onaj sa javnom kućom i onaj gde umire od raka ili šta li već, ali meni je to smešno. To jes' ima samo istorijsku vrednost za filmofile.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #90 on: 01-06-2005, 15:19:51 »
tako nešto sam i ja kazo svojevremeno... samo za zadrte verovenofile... inače, ništa za sečenje vena

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 01-06-2005, 16:50:21 »
Verhoven... Ma, super je on...
Gledao sam film Spitters... motorcikisti... meni je baš legao... što me je pomalo iznenadilo pošto se radi o drami a ne o hororu, SF-u ili trileru... ja za drame obično nemam živaca ali mi se ovo dopalo... neka vrsta holandske Groznice subotnjre večeri ali eksplicitnije...
Do kraja nedelje planiram da pogledam Četvrtog čoveka... Gledao sam ovaj film pre 10-ak godina i vreme je da utvrdim gradivo...
[/i]

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #92 on: 01-06-2005, 18:01:02 »
it’s SPETTERS, kunac, damn it!
nije pljuvači nego SEX NA MOTORU (u distributerskom prepevu).
4TH MAN MU JE PRVI VELIKI FILM (OPROŠTAJNI SA HOLANĐANIMA)

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 01-06-2005, 18:38:37 »
:oops:  da... Spetters... Seks na motoru - koji ludački (a opet prikladan) prevod...

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #94 on: 01-06-2005, 22:14:02 »
Bolji su mi noviji Verhoveni filmovi,mislim od americkih
 1."Robokap" omljeni junak iz detinjstva :lol:  
 2."Starshiptroopers" nikad necu zaboraviti toliko buba :?
 3."basic instict" cuvate se siljka ah!
 4."showgirls" dobra plavusha sa majmunicama
 5."total recol" necu zaboraviti tri sise

Plissken

• 4
  • 3
« Reply #95 on: 01-06-2005, 23:13:13 »
Ovo poslednje je najvise cool.
Can't argue with a confident man.

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #96 on: 01-06-2005, 23:22:51 »
Quote from: "WARLOCK"
5."total recol" necu zaboraviti tri sise

he he try to forget  :x

grudi su samo s dvije sise ostalo ne valjati  :!:  :!:

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #97 on: 02-06-2005, 00:08:17 »
Pogledao sam Četvrtog čoveka : očekivao sam više... Film je sasvim OK , ali mi je bio dosadnjikav...

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #98 on: 02-06-2005, 11:38:03 »
Total Recol sam odgledao dva puta mnogo davno jako mali,cini mi se da ovaj mi jedva ostaje u secanju,mozda cu morati da ga sad ponovo odgledam :lol: ..
ps.nedostajace mi   :)  :)  :)

Lurd

• 3
« Reply #99 on: 02-06-2005, 11:56:18 »
E! Moraš da ga pogledaš ponovo! Obavezno, to je skoro savršen film (da ne kažem "savršen" pa da padnem u nebrano grožđe).