Author Topic: Ok, koji vas je koncert poslednji odusevio?  (Read 134805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
Re: Ok, koji vas je koncert poslednji odusevio?
« Reply #250 on: 14-05-2009, 12:54:03 »
E *ovo* je već za reality show :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #251 on: 14-05-2009, 21:03:33 »
Meho, misliš li da će Slipknot da 'rsnu u Areni i da će to biti najneposećenija svirka tamo?

Kiss su valjda oborili rekord neposete u Hali 1. Nisam bio, priča se.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Alex

• 4
  • 3
« Reply #252 on: 14-05-2009, 23:28:40 »
Depeche Mode su otkazali.

E da...
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #253 on: 15-05-2009, 09:46:06 »
Meho, misliš li da će Slipknot da 'rsnu u Areni i da će to biti najneposećenija svirka tamo?

Kiss su valjda oborili rekord neposete u Hali 1. Nisam bio, priča se.

Mislim da će ipak imati više ljudi od Mileta. Ja se natežem da li da odem, pošto moja žena hoće... Ali slutim da neće biti puno.

Što se tiče Dipeš Mod, moja žena je juče pažljivo proučila ceo tour schedule i matematika je nepobitna: do Januara/ Februara naredne godine nema mnogo šanse da ih možete videti u ovim krajevima.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #254 on: 17-05-2009, 12:09:20 »
mrkoye, Wannsee i ja smo proteklih neelju dana osmišljavali lecarreovski zaplet kako da nabavimo karte za koncert Plavog Orkestra. na svu sreću Wannseejev otac, gospodin Baader je čovek sa vezama koji nas je obaveštavao o krajnje neobičnom vidu distribuicje karata. Naime, Plavi Orkstar je odlučio da ne prodaje karte regularnmo već da ih njihovi ljudi prodaju od osam uveče, oko dva sata pred koncert. Na svu sreću, uticaj gospodina Baadera je bio dovoljno veliki da nam je završio karte na vreme i nismo prošli kao nekoliko stotina ljudi doputovalih iz raznih krajeva Srbije koji nisu uspeli da uđu koncert.

Pred koncert puštan je domaći pop, ne kao da je bio YU Wave Dernek, ali sasvim pristojno odabran. Svirka je kasnila nešto više od pola sata. Bend je simulirajući Hit Meseca najavila Duca Marković, a ondsu Plavci izašli i odsvirali neke dve potpuno blede, nove power pop stvari, jako daleko od kanona. Publika im se neobično obradovala, i činilo se da bi prihvatila i to sa radošću, ali pandemonijum kreće kada Loša najavljuje "jednu iz 1985." i svira "Parajliju". U tom trenutku se pošlo putem bez povratka, koji je Loša pokušao da obustavi sviranjem još jedne novije stvari ali publika u SKCu je želela krv tako da se i sam Loša našalio na svoj pokušaj da svira noviju pesmu.

Put bez povratka produbljen je kada je Loša uradio isto što i Kemal Monteno kad uzme stare cipele koje znaju njegove ulice, te zamenio gitaru i uzeo drugu koja je očigledno naštimovana da proizvodi zvuke masovnog uništenja i zasvirao "Soldatski bal". Od te tačke, oduševljenje nije opadalo, najveća euforija biva postignuta na "Fašisti", da bi još jednom pikovala na "Suadi".

Na bisu, Plavci su ponovo uspeli da  stvore haos kad su odsvirali bržu glam verziju "Paše" i odjavili se uz "Odlazim".

Svirka je uz jedan bis trajala nešto malo više od sat i po. Za to vreme, Loša se minimalno obraćao publici i radilo se pošteno. Brojni hitovi nisu odsvirani, i siguran sam da je ovo bio samo teaser koncert pred veliki dernek u "Areni". Uslovi u sali su bioli potpuno neljudski i stepen ekstremnosti mopgao bih da poredim samo sa velikim rep poselom koje je priredio Public Enemy 2003. u Hali Sportova. S druge strane, Plavi Orkestar svira ekstremnou muziku pa je samim tim i normalno da se ona sluša u ekstremnim klimatskim uslovima.

Svi ljudi koje sam sreo bili su potpuno mokri, u čemu je prednjačio Danilo, pevač Strašnih haremskih čuvara. Što se tiče ekipe posetilaca bila je vrlo neobična, od raznih milfova do tinejdžera. Što se poznatih faca tiče, bilo je raznih ljudi u rasponu od Dragana Bjelogrlića preko kompozitora Nemanje Mosurovića do Une Bičarke, dakle vrlo eklektičan miks.

Loša je očigledno uspeo da shvati šta je suština čitavog revivala interesovanja za Plavi Orkestar i on misli svoju poziciju zajedno sa nama. Međutim, kako se stvar ne bi pretvorila u potpuni cirkus, očigledno je da i dalje želi da održi neku vrstu digniteta svirajući nove stvari (kao što Let 3 svira stare stvari), ali to čini u odgovarajućoj meri i ostvaruje dobar kompromis.

Iako sam mislio da neću biti zainteresovan da posle ovoga idem u "Arenu", nezavnisono od karte koja važi i za taj nastup, teaser je uspeo i svakako ću otići da ih overim još jednom kada nas verovatno čeka i kompletniji koncert.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Event Horizon

• 4
  • 2
« Reply #255 on: 19-05-2009, 17:27:29 »
Depeche Mode su otkazali.

E da...

ovaaj, pa ništa, nekako mi se sve više čini da je DM koncert otkazan ne zbog sraćke frontmena, negoli zbog ove posete koja nam se sutra sprema u bgd...
"Hipokrizija Trejd - svemirski ugođaj za svemirskog čoveka"

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #256 on: 19-05-2009, 23:13:52 »
Sraćka, stomačni grip... Sleng se stvarno brzo menja. U moje vreme, to se zvalo "overa".

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #257 on: 20-05-2009, 09:40:30 »
Ma ne bre, otkazana su četiri koncerta, ne samo beogradski, nema to veze sa Bajdenom.

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #258 on: 25-05-2009, 21:35:31 »
...MACY GRAY sinoću Beogradskoj Areni...

http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7409
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #259 on: 26-05-2009, 00:19:07 »
Meni žao što nisam bio, al eto, ne može se sve :(
Al zato sutra AC/DC! :!:
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #260 on: 27-05-2009, 07:44:29 »
for those about to rock, we salute you! :|
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #261 on: 27-05-2009, 20:03:10 »
 :| :| :| :| :| :| :| :| :|

Odličan koncert! Sjajan zvuk! Odlična izvjedba! Puno ljudi i rogovlja!

andrej

• comic lover
  • 4
  • 2
« Reply #262 on: 27-05-2009, 21:21:06 »

:P

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #263 on: 27-05-2009, 21:28:01 »
Šta? AC/DC! FTW!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #264 on: 04-06-2009, 09:55:51 »
Ja se super proveo na Matmosu preksinoć.

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #265 on: 14-06-2009, 20:04:31 »
Dakle, nije da sam bio, al bio pre neko vece super koncert Faith No More na Doningtonu. Ima vec da se skine, super zvuci i izgleda, al ja bi neki HD.
A uskoro i stvarno uzivo:
August 14 Spirit of Burgas• www.spiritofburgas.com Burgas Bulgaria
August 15 Sala Polivalenta Romania Bucharest
August 16 Sziget Festival • www.sziget.hu Budapest Hungary
 :|
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #266 on: 17-06-2009, 23:34:15 »
Jebote, ovi Slipknot bi mogli malo manje da se bave cirkuskim trikovima a malo više da porade na svirci i zvuku... Mislim, da, cirkus je OK, ali daleko je ovo od onoga kako zvuče na ploči...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #267 on: 18-06-2009, 00:03:41 »
Koliko je ljudi bilo? I kog profila (onako okvirno)?

#Τζούτσε

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #268 on: 18-06-2009, 00:27:23 »
Ja sam sad video trojicu Roma u majicama Slipknot kako idu u pravcu Batajnice.
Nekoć si bio punk, sad si Štefan Frank.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #269 on: 18-06-2009, 10:23:53 »
Bilo je recimo 5-6000 ljudi, što predpubertetlija, što njihovih roditelja, što klasičnih metalaca u tinejdž i ranim dvadesetim godinama.

Predgrupe nisam gledo osim poslednje pesme Killswitch Engage koji su bili jako kilavi i imali loš zvuk.

Slipknot su zato imali KRIMINALAN zvuk. Počeli su sa prve tri pesme sa prvog (Roadrunner) albuma koje spadaju među njihove najbolje pesme ali tu se apsolutno ništa nije čulo. Onda su malo stali da Kori kao nešto ispriča okupljenoj masi, kao mnogo nam je drago da smo tu, vi ste jebeno ludi mamojebi i te fore, i za to vreme tonci su malko doterali ton pa je ostatak koncerta imao samo jako loš zvuk.

Ja odavno slutim da Slipknot uživo nisu ni prismrdeti Slipknotu sa ploče i to sam prilično potvrdio njihovim koncertnim DVD-jem od pre dve (?) godine, a definitivno sinoć. Bez Rossa Robinsona to na kraju ne može da bude to: muzika sastavljena od samih krešenda koji se opet razumeju kristalno jasno do u najsitniji detalj je u živom izvođenju muljava smeša basova, neizjednačenih nivoa i nerealizovanih elemenata. Da ne bude zabune, navežbano je to i Slipknot uživo svira precizno i za nijansu brže nego na ploči ali se muzika jednostavno ne čuje.

Uopšte, uvek sam se pitao zašto bend od devet članova čak i na ploči i dalje zvuči skoro kao bilo koji 'običan' metal bend i uživo je ovo samo još više goruće pitanje. Perkusionisti se praktično ne čuju, dok su sempler i gramofon negde na periferiji zvučnog polja. Bek vokali pomažu ali se aranžmanski mogu iskoristiti mnogo bolje.

Možda najgore od svega je Korijevo pevanje. Kori je meni kao neki nu-metalski Axl Rose u smislu da osvaja kao nekom harizmom i karakterom, ali da uživo naprosto ne može da otpeva ono što treba da otpeva. Jedan od velikih Slipknotovih aduta kad su se pojavili na mejnstrim sceni je bilo to što Kori u okviru jednog stiha uzleti od šapata do histeričnog vriska pa sleti u ultramegaemo melodiju, brže i žešće čak i od Kornovog Džonatana Dejvisa. Avaj na pomenutom DVD-ju se već čulo da to na koncertu baš ne ide tako, a sinoć je bilo ispod svakog nivoa. Naravno da ja ne očekujem da Slipknot zvuče BAŠ kao na ploči ali ako je karakterističan pevač zaslužan za barem pola njihovog identiteta onda je problem ako se taj pevač jedno 70% vremena ne čuje. Delom je kriv miks zvuka, ali mnogo većim delom je kriv Kori koji naprosto nije dovoljno dobar za to što treba da uradi.

Bend je vizuelno ipak zanimljiviji od pomenutih Killswitch Engage što zbog maski/ kostima, što zbog velike količine ljudi na bini koji nemaju bogznašta da sviraju pa provode vreme skačući unaokolo, animirajući publiku i blesaveći se, što zahvaljujući hidrauličnim pomagalima i svetlima. Opet, moj utisak je da bi ovde Slipknot trebalo da ode korak dalje i da se pretvori u istinski teatar. Bilo je ovde elemenata teatra sa određenim koreografijama i stage propovima, ali mislim da bi bend koji tekstualno polaže mnogo na koncepte otuđenosti, straha, besa, paranoje itd. mogao daleko ozbiljnije da osmisli scensko ponašanje. Hoću da kažem, kao rokenrol bend naprosto nisu dovoljno dobri da se oslanjaju na muziku i spontanost, ali kao nekakav pop-teatar surovosti bi potencijalno bili na tragu nečeg zanimljivog.

Isto tako, sav taj strah, bes, otuđenje itd. su zadržani samo u tekstovima dok bend sa publikom komunicira najizlizanijim prijateljskim diskursom. 'Vi ste najjači', 'Bolji ste od 3/4 američkih publika koje smo videli', 'Svima ćemo da pričamo kako ste jebeno dobri'. 'Vi ste naši prijatelji i porodica'. 'Hajde napravite buku'. 'Hajde vrištite'. i tako to... Ovo je generički frontman-speak i voleo bih da bend koji je toliko konfrontirajući u svojim pesmama ovaj stav prenese i u ponašanje na bini, onda bi možda sve to bilo malčice uverljivije.

Što se tiče izbora pesama, mislim da je linija razdvajanja između prva dva i druga dva albuma bila dosta jasna sinoć s obzirom da su novije pesme daleko lakše za sviranje, bolje su se čule (jer su jednostavnije aranžmanski) ali su i decidno lošije i spuštaju Slipknot na nivo 'običnog' metal benda sa pozicije na kojoj su bili sa prva dva albuma kada su ipak na neki svež način kombinovali metal, hip-hop i nešto hardkora. Ne mogu da se žalim jer su svirali skoro sve pesme koje smatram vrednim. Dobro, ispustili su My Plague što mi je bizarno, ali su svirali Surfacing koja mi je najomiljenija njihova stvar - jebiga slab sam na taj laki tinejdž bunt - i to je lepo. Mogli su još da ubace i Heretic Anthem, ali i ovako, čuo sam barem 85% pesama koje volim tako da, u redu.

Takođe, drago mi je da sam video Džoija Džordisona uživo, ali i on je bolji na ploči. Pogotovo su mu blastbitovi uživo slabi.

U globalu, Slipknot su se potvrdili kao ponešto leftfield ali i dalje čvsrto u mejnstrim ukorenjena pojava, koja ima problem baš zbog ove pozicije. Naime, u poređenju sa pravim mejnstrim veličinama (recimo Mejdnom koji sam na istom ovom mestu gledao pre nekoliko meseci i koji je bio neizmerno bolji u svakom aspektu, od zvuka, preko komunikacije sa publikom do ponašanja članova benda na bini), Slipknot su treća liga. U poređenju sa zaista agresivnim, brutalnim bendovima (poput recimo Suffocation, Nile ili Cripple Bastards koje sam sve gledao u Beogradu), Slipknot su nejaki, nedovoljno otresiti, nedefinisani.

No, video sam oko sebe dosta četrnaestogodišnjaka koji su iskreno uživali i barem mi je zbog toga bilo toplo oko srca.

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #270 on: 27-06-2009, 15:54:29 »
...družba je družba, a služba je služba... po službenoj dužnosti sam pohodio još jedan oproštajni nastup SIMPLY RED (ovaj put na Kalemegdanu), daleko od oduševljenja, to da, ali, mimo ličnih muzičkih preferenci, rutinirani nastup pohvale vredan...

...više ovde:

http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7484

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #271 on: 31-07-2009, 03:42:31 »
Ola Horhe večeras na brodu 20/44. Sjajan, sjajan koncert. Odavno nisam ovako uživao u zvucima analogne elektronike (Ola Horhe su sintisajzer i bubanj).
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Alex

• 4
  • 3
« Reply #272 on: 03-09-2009, 06:07:34 »
Fenomenalno! Genijalno! Briljantno!

Posle 3 sata i 5 minuta od početka svirke (u 9 i 35) sam morao da napustim koncert Leonarda Koena, da bih stigao na bus, svirali su Closing Time, pretpostavljam poslednju numeru na koncertu.

Nepunih 20 minuta pauze i skoro 2 sata i 50 min. efektivne svirke za večno pamćenje.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #273 on: 03-09-2009, 09:30:06 »
Ola Horhe večeras na brodu 20/44. Sjajan, sjajan koncert. Odavno nisam ovako uživao u zvucima analogne elektronike (Ola Horhe su sintisajzer i bubanj).
Slušao sam ih na  festivalu 40ogodišnjice(?) SKCa. Ok su momci, samo onaj ko ih je tad stavio izmeđi Lire Vege i Metka za zlikovca je malo nenormalan. Ali na brodu, to bi trebalo da je bio baš pogodak.

Fenomenalno! Genijalno! Briljantno!

Posle 3 sata i 5 minuta od početka svirke (u 9 i 35) sam morao da napustim koncert Leonarda Koena, da bih stigao na bus, svirali su Closing Time, pretpostavljam poslednju numeru na koncertu.

Nepunih 20 minuta pauze i skoro 2 sata i 50 min. efektivne svirke za večno pamćenje.
Mrzim te :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #274 on: 03-09-2009, 09:50:44 »
Ja ga ne mrzim ali mi je posle svega žao što nisam uspeo da odem...

anabel

• 4
  • 2
« Reply #275 on: 03-09-2009, 16:19:20 »
Leonard Koen je svirao tacno do 24h! Nemam reci da opisem kakav to to bio koncert, jedan od onih koje sam cekala ceo zivot. xrofl

Alex

• 4
  • 3
« Reply #276 on: 03-09-2009, 17:10:08 »
Leonard Koen je svirao tacno do 24h! Nemam reci da opisem kakav to to bio koncert, jedan od onih koje sam cekala ceo zivot. xrofl

Pa šta je bilo posle Closing Time?

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #277 on: 03-09-2009, 19:39:57 »
...ako se kao uslov produkcije uzme činjenica da je deo išao sa matrice, ovo je posle nastupa LAMCHOP u Kolarcu, najveštije i najpreciznije odsviran koncert kom sam prisustvovao u poslednjih deset godina or so, veoma sam ushićen, evo i dvadest sati po završetku...

...nažalost, ne mogu da progovorim i o torturi kojoj sam bio izložen i koju sam, na sreću, preživeo; reč je o brojnima među publikom kojima bi obor bio prirodni habitat, a ne koncert fave hebrew trubadura ever... evo nekoliko stvari:

* iako je koncert počeo sa petnaestak minuta kašnjanja u odnosu na zvanično najavljeni start,oko 70% publike je krenulo sa ulaskom tek posle fruge-treće pesme, praveći gužvu u mraku...

* ja lično sam kupio skuplje ilaznice u parteru kako bih uživao u prizoru i zvuku što je više moguće, ali sam tokom prvih pet pesama bio prinuđen da gledam u leđa prostaka sa lošijim ulaznicima koji su sjatili u prolaz u parteru, potpuno zagradivši pogled onima koji su se isprsili za više novca da bi izbegli upravo to, hostese iz Arene su slegale ramena na vapaje oštećenih sve dok obezbeđenje nije ipak rešilo da reaguje, nakon što su u međuvremenu mirno kuckali poruke i pounjavali one sveščice iz kladionica... sve to me je veoma iziritiralo i trebalo mi je dosta vremena da ponovo iznađem emocionalnu vezu sa onim čemu sam se toliko radovao...

* tokom nastupa, izvesna grupa korporativaca i korporativki iz srca zlatnog partera je šetkala okolo, bučno se dogovarajući oko piva i slično

* neki od prisutnih su se u pauzi opskrbili čipsom, te su drugi deo koncerta zobali i šuštali

* mije se dalo živeti od prizora uzdignutih fotoaparatas i boljih telefona koji su beležili ni sam ne znam šta, a neki su čak snimali i sliku sa video-bima

* vrhunac je ipak usledio kada su prvopomenuti prostaci ponovo nahrupili u prolaz u parteu po početku dugog bisa, ovaj put obezbeđenje nije reagovalo, te sam bio prisiljen da tokom izvođenja No Way to Say Goodbye služam xxx glasan razgovor dva degenerika, jednog nadrogiranog i drugog pijanog - nadrogirani, obojica 30something, je pijhanom pričao kako je očaran 12 godina mlađom devojkom na svetu koja ima neverovatno duboku pi..., dođe joj do ispod rebara, te on zbog toga planira da je ženi, veli, prvo u nju upadneš kao u jamu, a ona onda ume da se stisne...

* s tim u vezi u jednom od tiših trenutaka koncerata, tokom izvođenja Who by Fire, neko iz dubine sale je urliknuo "Pojačaj, deda"...

* a javio se kanda neki novi red, tapše se posle svake solaže, gotovo posle svakog sloga, a posebice kada Cohen poželi nešto da saopšti...

...ima još, ali sam se uznemirio kuckajući, pa ću ovde stati...

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #278 on: 03-09-2009, 20:17:27 »

* vrhunac je ipak usledio kada su prvopomenuti prostaci ponovo nahrupili u prolaz u parteu po početku dugog bisa, ovaj put obezbeđenje nije reagovalo, te sam bio prisiljen da tokom izvođenja No Way to Say Goodbye služam xxx glasan razgovor dva degenerika, jednog nadrogiranog i drugog pijanog - nadrogirani, obojica 30something, je pijhanom pričao kako je očaran 12 godina mlađom devojkom na svetu koja ima neverovatno duboku pi..., dođe joj do ispod rebara, te on zbog toga planira da je ženi, veli, prvo u nju upadneš kao u jamu, a ona onda ume da se stisne...

* s tim u vezi u jednom od tiših trenutaka koncerata, tokom izvođenja Who by Fire, neko iz dubine sale je urliknuo "Pojačaj, deda"...

xrofl
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #279 on: 03-09-2009, 21:22:50 »
Da je koncert kasnio celih 15 minuta ( a nije, počeo je posle 5-6 minuta od zvaničnog termina) verovatno bi veći broj ljudi ušao.

Ovako je više od polovine ljudi (!!!???) ulazilo posle početka. Vrhunac je kad ljudi ulaze po totalnom mraku, a i po svetlu nekima je vrlo zamršeno da pronađu mesto koje imaju, i traže mesta, što u takvim uslovima jeste komplikovano, pa onda otkriju da neko već sedi na njihovim mestima, pa krenu da se raspravljaju sa ovima, pa kad ih ubede da ustanu, onda ovi kreću da traže svoja prava mesta, možda takođe zauzeta i tako dok koncert uveliko traje.

Može li iko da objasni ovakav fenomen i iracionalne razloge? Možda svi pogrešno pretpostavljaju da će početak dosta kasniti?

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #280 on: 03-09-2009, 21:32:33 »

hahahah koji odron
vake priče slušam samo na pijaci kada kupujem stripove i knjige
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Alex

• 4
  • 3
« Reply #281 on: 03-09-2009, 21:39:00 »

hahahah koji odron
vake priče slušam samo na pijaci kada kupujem stripove i knjige

Ej, kad sam se vrtao kući, stao mi autobus u Kragujevcu na pauzu. Kod železničke i autobuske stanice, oko 2 noću. Tamo na klupici dve mlađahne devojke prvo pričaše sa taksistom, a posle krenuše da se žvalave.
Potpuno si u pravu, vrlo je zabavno.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #282 on: 03-09-2009, 21:56:36 »
Tamo na klupici dve mlađahne devojke prvo pričaše sa taksistom, a posle krenuše da se žvalave.

ko se žvalavio, devojke međusobno ili jedna od njih sa taxistom ili obe cure s njim jednim istovremeno, ili šta?

inače, ja se zaista divim ljudima koji imaju živaca da se nose s ovakvim stvarima – ja bre jedva više podnosim retke prilike kada odem u bioskop – štono reče miloš, da 'uživam u filmu na velikom platnu' – mislim na bg bioskop, pošto salu-štalu u niškom domu vojske ne računam – dakle, da tu trpim idiotske razgovore posetitelja, glupa pitanja i komentare od strane onih koji zapravo i kao gledaju film, pa onda idiotske razgovore onih koji su tu došli jebem li ga zašto al svakako ne da gledaju film (da su bar došli da se jebu u mraku pa i da razumem, al jok – došli da popričaju s društvom), a onda krenu sve te gladne godine da potežu svoje jebene bučne kese sa čipsevima i ostalim grickalicama i da srču svoje gazirane sokove jer ne mogu da izdrže sat i po a da nešto ne trpaju u svoje drčne želuce, a onda obavezno stoka koja sedi iza mene mora da mi nogama, kolenima, gura naslon, itd. itd.

mislim, zaista, ne znam dal starim il ova današnja mladež postaje sve gora, al ja stvarno sve teže mogu da se nosim s tom stokom, sa ruljom bilo koje sorte.

evo, već sad se psihički pripremam na torturu kojoj ću možda da se podvrgnem sutra uveče, kad u nišu nastupaju pero deformero, bjesovi i ini.
kad su posetioci larija koena bili takva gamad, šta onda očekivati ovde – a još ulaz besplatan, ima da dođe i kuso i repato.
hm, možda ipak rešim da ne odem na koncerat...

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #283 on: 03-09-2009, 22:16:54 »
...a još ulaz besplatan, ima da dođe i kuso i repato.

Na plakatu piše da je u četvrtak i nedjelju besplatan ulaz, a u petak i subotu nije.

http://e-tvrdjava.com/09/images/stories/prg/programski-plakat.jpg
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Alex

• 4
  • 3
« Reply #284 on: 03-09-2009, 23:55:04 »
Tamo na klupici dve mlađahne devojke prvo pričaše sa taksistom, a posle krenuše da se žvalave.

ko se žvalavio, devojke međusobno ili jedna od njih sa taxistom ili obe cure s njim jednim istovremeno, ili šta?

Devojke bre. Taksista nije u igri.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #285 on: 04-09-2009, 01:13:54 »
@ Alex

Da li je neko tukao te devojke i koliko je to vidno bilo? Nije to loš podatak jer čini mi se da nešto posustaje tema gde se ističe kako pur-ol-gejz vazda dobijaju batine kad krenu da iskazuju ljubav.

@ Ghoul

Mesto - bioskop. Jedan od poslednjih filmova koje sam gledao u tim zamračenim štalama. Par redova iza mene neke šabančice došle da gledaju film, zvrnda i mobilni telefon. Blablatrućblablatruć... Onda dolazi prajsles deo. Iskoči titl, u rečenici se spominje šaržer. Jedna šabančica sasvim glasno pita drugu: "Vidi ovo šta piše! Pa zar se ne kaže šaNžer?" Bit det! Bem ti nepismene prevodioce.

#Τζούτσε

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #286 on: 04-09-2009, 02:59:54 »
Da li je neko tukao te devojke i koliko je to vidno bilo? Nije to loš podatak jer čini mi se da nešto posustaje tema gde se ističe kako pur-ol-gejz vazda dobijaju batine kad krenu da iskazuju ljubav.

E sad se ti praviš blesav i provociraš, a dobro znaš da to nije isto tj. da se ne percepira isto i da čak i najgori homofobi često nemaju ništa protiv malo lezbejske akcije, ali to je već za onaj drugi topik...

ontopic: Čitajući i slušajući raznorazne utiske sa Koenovog koncerta (a to za ponašanje publike se provlači kao konstanta), sad mi je žao što nisam smogao novca i volje da odem, ali ko mi je kriv...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #287 on: 04-09-2009, 03:02:06 »
inače, ja se zaista divim ljudima koji imaju živaca da se nose s ovakvim stvarima – ja bre jedva više podnosim retke prilike kada odem u bioskop – štono reče miloš, da 'uživam u filmu na velikom platnu' – mislim na bg bioskop, pošto salu-štalu u niškom domu vojske ne računam – dakle, da tu trpim idiotske razgovore posetitelja, glupa pitanja i komentare od strane onih koji zapravo i kao gledaju film, pa onda idiotske razgovore onih koji su tu došli jebem li ga zašto al svakako ne da gledaju film (da su bar došli da se jebu u mraku pa i da razumem, al jok – došli da popričaju s društvom), a onda krenu sve te gladne godine da potežu svoje jebene bučne kese sa čipsevima i ostalim grickalicama i da srču svoje gazirane sokove jer ne mogu da izdrže sat i po a da nešto ne trpaju u svoje drčne želuce, a onda obavezno stoka koja sedi iza mene mora da mi nogama, kolenima, gura naslon, itd. itd.

mislim, zaista, ne znam dal starim il ova današnja mladež postaje sve gora, al ja stvarno sve teže mogu da se nosim s tom stokom, sa ruljom bilo koje sorte.

To za bioskop se slažem 100% i ja se očas posla pretvorim u grumpy old mana i krenem da pljujem današnju omladinu, ali koncerti su ipak malko drugačiji ambijent gde se neke stvari mogu i tolerisati, mada do određene granice, naravno.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #288 on: 04-09-2009, 03:03:50 »
hm, možda ipak rešim da ne odem na koncerat...

Idi na koncert! Nemoj se talo lako obeshrabrivati, aman, ako nećeš riskirati delić duševnog mira za Defformerose, a za koga ćeš onda!?

Alex

• 4
  • 3
« Reply #289 on: 04-09-2009, 15:37:12 »
Vredi li gledati bend Čovek bez sluha? Free.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #290 on: 04-09-2009, 16:31:05 »
Vredi li gledati bend Čovek bez sluha? Free.

Ne. Čak ni free.

#Τζούτσε

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #291 on: 05-09-2009, 14:08:25 »
Ja sam čak platio da ih gledam (pre par meseci). Mislim da bih opet to uradio.

vilja

• 4
  • 3
« Reply #292 on: 05-09-2009, 14:22:26 »
Heh DušMane, i ti si mazohista... :lol:

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #293 on: 05-09-2009, 17:15:01 »
Ma jok, ja sam samo tinejdžer...
Ili bih barem voleo da jesam.

Alex

• 4
  • 3
« Reply #294 on: 06-09-2009, 17:11:53 »

Ma odgledao sam, slušljivo je. Dobro sviraju. Nešto kao Blink 182.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #295 on: 06-09-2009, 23:16:40 »

Ma odgledao sam, neslušljivo je. Nešto kao Blink 182 i najgori bend na svetu Six Pack.

Ispravljeno.

#Τζούτσε

Le Samourai

• 4
  • 3
« Reply #296 on: 06-09-2009, 23:33:36 »
Upravo zavrsheni Umbria Dzez Festival je neshto shto je polako ali sigurno postalo godishnja manifestacija kojoj se uz Fest (a i njemu sve manje) najvishe radujem.

Nije svaki bend fenomenalan, ali obichno 2-3 budu, shto je vishe nego dovoljno, josh iskombinovano sa dobrom ekipom i koktelima koji se na festivalu vec godinama muckaju, nevidjen plezir.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #297 on: 06-09-2009, 23:38:32 »
Meni su Čovek bez sluha bili ok kad sam ih jednom slušao pre nešto više od dve godine, ali ja inače ne slušam pank i mogu da svarim samo ovakve mekše, pop-pank varijante, mada ni to u principu ne slušam...

Alex

• 4
  • 3
« Reply #298 on: 06-09-2009, 23:51:54 »
Postoji:
-ono što slušam kod kuće često
-ono što slušam kod kuće ređe
-ono što ne slušam kod kuće, ali mogu da pogledam na koncertu, naročito ako nije skupo, ili je u sklopu neke veće manifestacije (a samim tim i na tv ili radiju)
- ono što ne slušam kod kuće, ne zanimaju me ni koncerti, a mogu da čujem na radiju, tv ili u kafiću (u doziranoj količini)
-ono što ne želim da čujem nikako

(možda i još neka podkategorija?)

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #299 on: 24-09-2009, 02:12:16 »
Koncert grupe The Fall u Beogradu

Čuo sam jednom da se Van Morrison tokom svojih nastupa nikada ne nasmeje, nasmeje se tek kada zapeva poslednju pesmu svestan da je koncert uspesno priveo kraju. Morrison kaže da je to zbog treme. Mark E. Smith se takodje nikada ne nasmeje, ali Mark E. Smith nikada nema tremu.

Stigao sam na festival nešto malo pre nego što su Kanda Kodža i Nebojša izašli na binu, nešto posle 21:00h. KKN danas zvuče mnogo drugačije nego pre desetak godina kada sam ih redovnije slusao i viđao uživo. Moram priznati da mi se sada jos više svidjaju! U pitanju je prilično energičnija svirka i gitarska muzika. Svirali su pretežno pesme sa albuma Prekidi stvarnosti: Najsvetliji dan, Ton po ton, Kad oživimo, Polako ... Sa  albuma Igračka plačka pesmu Stastopojo. I, odjednom, kraj! Iako smo svi hteli bar još onoliko koliko su odsvirali, nastup KKN se završio vec u 22:10h.

Oko 22:30h su sa bine najavili projekciju filma Brankice Draskovic o grupi Boye u Living Room-u. Zvuči zanimljivo, potražiću...

Jon Spencer and Heavy Trash su na scenu izašli oko pola jedanaest. Jon Spencer na vokalima i akustičnoj gitari koja se tokom glasne i prilično energične rokabili-punk-garaž-rok svirke jedva čula. Heavy Trash čine Matt Verta-Ray na električnoj gitari i vokalima. Simon Chardiet za kontrabasom. Sam Baker za bubnjevima. Od početka pa do kraja njihovog sjajnog i zapaljivog, ali i tragično prekratkog nastupa, Spencer je imao odličan odnos sa publikom. Počastili su nas repertoarom koji je uključivao pesme kao što su Say YEAH, In my heart, Kissy baby, Good man (otpevao gitarista Matt Verta-Ray.) Bumblebee, Nervous, i Dark Hair'd Rider. Svoj nastup su završili tako što je Jon uhvatio svog bubnjara Sema Bejkera pod ruku i bukvalno ga odveo sa bine, dok je ovaj jos svirao! Nastup grupe je zaista bio zadivljujući! Albume potražiti, koncerte ne propuštati!

Zvezde večeri grupa The Fall na binu izlaze nešto pre ponoći, pa je pauza između bendova trajala zaista predugo. Pre nego što je bend izašao na binu na zid je lepljen natpis The Fall Unseen Knowledge, što je za publiku koja se već dosađivala, bila prilična atrakcija. Natpis se  ubrzo odlepio pa su ga ponovo lepili i sve je trajalo zaista predugo! Ali onda konačno iz bekstejdža puštaju traku sa uvodnim snimkom (Pander, panda, panzer). Na binu, praćeni velikim oduševljenjem publike, izlaze: Pete Greenway, čovek sa čeličnim živcima, za gitarom, Elenor Smith za klavijaturama i vokalima, Dave "The Eagle" Spurr na bas gitari, i mlađani ali moćni Keiron Melling na bubnjevima. Počinju pesmom Chino Splashback … bend je odsvirao skoro celu pesmu pre nego što je na scenu izašao i Mark E. Smith. Sledi šesma Wolf Kidult Man, pa I've Been Duped koju Elenor peva sama, uz malu pomoć gitariste. Koncert se nastavio pesmom 50 Year Old Man a najveće oduševljanje kod publike izazivaju svima lako  prepoznatljive Mr. Pharmacist i Theme From Sparta FC. Pre ove dve pesme, to jest nakon šeste ili sedme pesme, je bila neka neobjašnjiva pauza pa je ispalo da su ove dve bile bis. Sve u svemu nešto oko četrdeset minuta solidne svirke. Mark je bio u svom prepoznatljivom elementu. Nije bio previse ljut. Dosta se kretao po bini, "nameštao" zvuk gitaristi,  pesmu Theme from Sparta FC je do pola pevao iz bekstejdža, nije bilo skoro nikakvog kontakta sa publikom sem što je ponekada pogledao na nas sa mešavinom čudjenja i dosade. Ako sam dobro čuo pomenuo je Echo and the Bunnymen, ali pojma nemam u kom kontekstu. Iznenadilo me je kako Elenor uživo izgleda mnogo mladja nego na fotografijama. Mi u prvim redovima smo često bili zaslepljeni reflektorima koji su iz negog razloga bili usmerivani na nas... (*** Zvanicna set lista kaže (ja stvarno nisam pohvatao sve pesme i pravi redosled) da je bend odsvirao: Chino Splashback / Wolf Kidult Man / Hot Cake / 50 Year Old Man / Funnel of Love / Cowboy George / Theme from Sparta FC / I've Been Duped / Bury / Fall Sound / Mr. Pharmacist***).

Obojeni Program na binu izlaze nešto malo posle 01:00h. Na bini su petorica, umesto devojke koja je pevala prateće vokale, sada je tu neki lik sa laptopom. Publika ih je sjajno primila, svi su znali tekstove, svi su pevali, svi su skakali. Obojeni Projram u izvanrednoj formi isporučuje jaku i samouverenu svirku. Bilo je sjajno! Svirali su Vi Ste Ljudi, Da li je to covek ili je masina, Dragon, Prijatelju kocnice ti ne rade bas sve, Dejvi, Let's go, Najbolji prijatelj, Obecaj mi molim te, Kosmos u tvom srcu, Kad se neko necem dobrom nada, Nebo, nebo plavo je, ABCD Avioni, Kad bi mozak...malo stao, sledila je obrada pesme grupe Boye Ja hoću te (ja neću hevi metal). Kebra je bio u odličnom, rekao bih predivnom raspoloženju i čak se dva puta obratio publici zaista probranim i lepim rečima.

A PRE TOGA:

Koen u Areni

Koncert je počeo na vreme (20:35) što me je prilično iznenadilo, ali ja sam bar bio na svom mestu dok su neki ljudi ulazili na svirku kod treće-četvrte pesme... Scena je bila jednostavna i bez nekih rekvizita, sav scenski efekat na koncertu je postizan predivnom upotrebom svetla i senki. Na sceni je bilo desetoro ljudi sa Koenom. Koen je u zadivljujućoj formi, svaki njegov dolazak i odlazak sa bine je bio izveden poletno i plesno, po bini se kretao umereno i dostojanstveno. Prateći bend više nego uhodan, skoro pa savršen: Bob Metzger na gitari, Javier Mas na akustičnoj gitari, mandolini i još ponekim antikvarnim instrumentima, Charlie i Hattie Webb na pratećim vokalima; Dino Soldo na svim duvačkim instrumentima; Neil Larsen na klavijaturama; Roscoe Beck kao muzički producent i bas gitarista; Rafael Gayol na bubnjevima; i Sharon Robinson zadužena za prateće vokale i Boogie Street.

Koncert je otvoren pesmom Dance Me To The End Of Love, sledi The Future. Ljudi još uvek tek ulaze u Arenu, na svu sreću oko mene su već svi zauzeli svoja sedišta. Koen prvi put progovara sa rečima "Čast nam je svirati pred Vama..." Prvi taktovi Ain't No Cure For Love su zagušeni oduševljenjem publike koja se pokazala neverovatnom ove večeri, mada na momente neumerena u svom oduševljenju. Nerviralo me je pljeskanje u ritmu sa pesmama. Rešdjaju se Bird On The Wire, Everybody Knows, pa konačno nešto sa mog omiljenog albuma Ten New Songs - In My Secret Life! Ova pesma me je konačno dovela prosvetljenju da sam ja zaista na Koenovom koncertu, mada  dalje kao da ne verujem da sam tu.

Havijer Mas nas svojim produženim solom uvodi u Who By Fire. Prvi put se i Koen prihvata gitare. Dobro ga je videti da još uvek savršeno vlada instrumentom. Zadivljujuće ponekad...

(Inače, repertoar pesama prilično odgovara CD izdanju Live in London, pa ko nije bio na koncertu u Areni moze da oseti atmosferu Koena uzivo na to albumu)

... slede Lover Lover Lover, moj sledeći favorit Waiting for the Miracle je odlično izveden. Koen je drugi put progovorio nešto o "Hrabrom gradu koji je svašta preživeo..." da bi nam otpevao jednu od njegovih najboljih pesama The Anthem, publika je u ovom momentu već bila u transu, nešto zaista zastrašujuće za videtu u Areni. Tokom ove pesme Koen nam predstavlja svoj orkestar i zavrsava se prvi deo koncerta. Svima nam je potrebna ova dvadesetominutna pauza...

Pesmu Tower of Song Koen izvodi sam za klavijaturama. Izgleda kao propovednik neke crkve čiiji smo zadrti fanatici večeras svi mi u Areni. Naročito je dobro prihvaćen stih u koji svi verujemo I was born like this, I had no choice I was born with the gift of a golden voice. Slede Suzanne, Sisters of Mercy, i Gipsy Wife. Pesma Partisan počinje uz ogromno oduševljenje. Bio sam potpuno iznenađen, ova pesma je ovaj koncert zaista učinila posebnim. Beograđani su ponovo ispali Lucky bastards. Šeron Robinson je sama predivno otpevala pesmu Boogie Street i uvela nas u vrhunac večeri - verovatno najbolju Koenovu pesmu Hallelujah. I'm Your Man i Take This Waltz zatvaraju oficijelni deo koncerta ...

Nekoliko trenutaka kasnije, uz gromoglasan aplauz koji kao da je trajao čitavu večnost počinje prvi bis sa So Long Marianne koja prelazi u First We Take Manhattan. Drugi bis se sastojao od Famous Blue Raincoat i If It Be Your Will u izvođenju predivnih Webb sestara. Koncert se nastavlja sa That's No Way to Say Goodbye i Closing Time. Zadivljujući treći bis čoveka koji ima 74 godine, počinje sa I Try To Leave You. Koncert se konačno završio u 5 do 12 sa pesmom Whither Thou Goest.
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/