Author Topic: Keiko Matsui  (Read 1922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

...

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« on: 24-05-2005, 18:29:53 »
S obzirom na to da volim sve sto dolazi iz Japana (dobro, skoro sve), kupio sam na slepo par cdova ove pijanistkinje. U pitanju je kombinacija klasicnog klavira, ambijenta,  tradicionalne muzike i jazza. Pesme su jako dobre iako ne volim jazz i iako mi je trebalo malo da se priviknem na ritam.
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

Lurd

• 3
Re: Keiko Matsui
« Reply #1 on: 24-05-2005, 18:31:39 »
Quote from: "..."
S obzirom na to da volim sve sto dolazi iz Japana

Borilačke veštine? Treniraš nešto?
My trees...They have withered and died just like me.

...

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #2 on: 24-05-2005, 22:56:18 »
Pa hm...cini mi se da su jap. borilacke vestine takve da 'rade' samo protiv jap. bor. vestina...npr. karate vs karate :) ...osim mozda jiu jitsu...shoto kan karate tretiram kao sport , znaci izopacenu borilacku vestinu, iako sam ga trenirao radi samoodbrane u srednjoj skoli. Mislim da neko ko lepo radi rukama i zna za to da mozes da ga potkacis nogom moze tako da umlati crni pojas, da ne pominjem nedostatak parterne tehnike kod shoto kana i glupu maksimu one strike one kill. Shoto kan karatisti su najuspesniji u street fighteru (igrica).

Opet, aikido hvale i svidja mi se filozofija  ali  je on takav da uci kontre od karate udaraca i dziberskih napada tipa hvat za revere...judo je mozda najefektniji na ulici od svega toga...

E, da, u japanu praktikuju shooto ili shoot fighting, koji je, kolko znam, mesovitog porekla: rvanje, jiu jitsu i muay thai...i to je mozda najjaca vestina odatle.

Naravno, postoje i fore kao Okinava karate, Shorin Ryu, Uechi Ryu, Goju Ryu, ali nikad ne bih trenirao vestinu koja ti gura u glavu da je ok nabiti coveku pesnicu u vrat i uhvatiti ga u fish hook. Mislim da je humanije cak i odvaliti protivnika pesnicom po nosu ili bradi. Istini za volju, i Uechi i Goju su kineske poreklom, jedno se u originalu zvalo KingaiNoon a drugo PangaiNoon.

Volim mangu, anime, zen, teriyaki piletinu, gyozu, porodicni odnos u firmi, namcove igrice, playstation, nintendo i to je to sto volim iz Japana

Black Mamba

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #3 on: 26-05-2005, 06:55:27 »
paz kad i ja volim sve sto dolazi iz Japana pa me tako zaintrigirao ovaj tvoj topik i ova tvoja Keiko Matsui.. i tako pronadjem njenih par albuma i ono, skroz se odusevim.... ova lepa Japanka ladno u svojoj karijeri ima 36 albuma, ako sam dobro izracunala, totalno mi je neverovatno kako do sad nisam cula za nju obzirom da svira klavir, pa jos i da radi mjuzu koju obozavam

fala trotackasti, ovo mi je extra ukrasilo ove tople suncane dane...

...

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #4 on: 26-05-2005, 12:11:51 »
Hej, ma i ja sam ubo ovo sasvim slucajno. Mali kuriozitet: kada sam radio kao ( rob ) asistent u Kaliforniji, video sam da Azijati rade ili kao inzenjeri ili sviraju. To je neverovatno koliko je taj narod zaljubljen u mobilne telefone i laptopove, kada god negde sednu drndaju jedno ili drugo.

Sta si slusala od KEiko? Ja Drop of Water i Cherry Blossom.

Sad jedna mala preporuka, ako iole volis amb. zvuk a ne gadis se tehna, probaj Future Sound of London: Life FOrms, kao i Front 242: evil off i jos jedan, f. up evil . Neke reci su sifrovane brojevima, ali su naslovnice slicne, jedna prikazuje rentgenski snimak andjela a druga je isto neki sivi kolaz...

Black Mamba

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #5 on: 26-05-2005, 19:03:23 »
u, sto volem to, sasvim lepo a sasvim slucajno :lol: 8)

pazi kad citam ovaj topik pre neki dan i mislim se, de da skinem nesto od ove Keiko i tako uposlim slsk i skinem prvi dostupan album na koji sam naisla, Deep Blue, i totalno se odusevim.... posle toga pustim svoj omiljeni net radio kad cujem neku predivnu pesmicu, rekoh, what the funk is this, pogledam ko je izvodjac i pesma, kad ono Keiko Matsui - The Ring :) i onda odmah skinem i taj [istoimeni] album.... ali koliko mogu da primetim ovo nisu njeni najbolji albumi, tako da... jedva cekam da cujem i to

hvala na preporuci, ce cujemo i to

PTY

• 5
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #6 on: 01-06-2005, 16:15:21 »
Pa kad te je ona toliko oduševila, obavezno poslušaj nešto i od Kazu Matsui. On je inače njen muž i producent a i sam je neverovatan muzičar na tradicionalnim japanskim instrumentima, pogotovo frulama. Pravio je svojevremeno i dosta muzike za film, (Legends of the Fall, Empire of the Sun i Golden Child) tako da će ti garant zvučati poznato.  :wink:

Black Mamba

• 4
  • 3
Keiko Matsui
« Reply #7 on: 07-06-2005, 18:03:20 »
wow, obozavam talentovane muzeve i japanske frulice :lol:

pa.. ce potrazim
  • i to....