Author Topic: Muzika clanova ovog foruma....  (Read 89203 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Muzika clanova ovog foruma....
« on: 21-09-2006, 03:58:51 »
Ako se bilo kod od clanva ovog foruma bavi bilo kakvim muziciranjem ne bi bilo lose da ovde postuje link ka njegovoj/njenoj/njihovoj online muzici (maticni sajt, Soundclick, MySpace itd). Nije bitno koji zanr, nije bitno kakav je kvalitet snimka, niti starost materijala (mozda neko od starijih rokera ima koji neotkriveni biser iz mladosti), bitno je da stvari budu autorske, a ne obrade. Isto tako, nije bitno da li se radi o zivoj svirci benda, studijskom snimku benda, ili kompjuterski aranziranoj muzici pojedinca. Bitno je da se malo zezamo ako ovo prodje...

Poenta je jasna, opustena i otvorena kritika neafirmisanih autorskih stvari.

Ja mogu postovati link za tri moja neozbiljna benda (1. dub-rock, 2. alter-noise-postrock, 3. jazz-rock-funk-blues, sva tri su manje vise zajebancije) sa kojima uglavnom iznova iprovizujem teme na razne tripove, ili mogu postovati neke stvari koje zbudzih usamljen na mom kompujteru. Sve ovo sam ja odavno postovao na forumima (domacim i stranim) specijalizovanim bas za muziku... odredjenim cak i za odvojene zanrove.

No, ajde, da ne ispadne da se nesto promovisem, kenjam ili navaljujem sa dosadnom temom, necu to sada uciniti, sem ako nekog bas ne interesuje.

Mene, licno, zanima da li se jos neko odavde iz fantasticnog fandoma bavi muzikom, kako i koliko. Znam za Spidera, Darka i JBa sta su radili vezano za muziku i za klub... upoznat sam i sa sjajnim i obimnim muzickim delom Nikole Vitkovica, poput ostalih ljubitelja alternativne lo-fi elektronike, verujem.

Mozda neko od preostalih sf/h/f geekova ima nesto da podeli.

Ova tema ni jednom nije pokrenuta od nastanka samog sajta, i mozda ce biti cisti promasaj, a mozda se zacne i neka kreativna saradnja, razmena misljenja, ili sta god pozitivno.

pozd.
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #1 on: 21-09-2006, 07:29:10 »
Jel se racuna kad pises stihove...?
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #2 on: 21-09-2006, 10:15:43 »
Nešto mi se čini da bi morao i da ih otpevaš da bi upali u konkurenciju. (kvalitet snimka, muzika)

otaku

• 4
  • 3
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
« Reply #3 on: 21-09-2006, 10:29:34 »
Quote from: "crippled_avenger"
Jel se racuna kad pises stihove...?

Daj! Mene zanima  :)
Proooobaj da u glavi budes sam

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #4 on: 21-09-2006, 10:30:39 »
Ne, ne, mislim na otpevanu & snimljenu muziku u kojoj sam učestvovao sa stihovima, ne mislim na neku jalovu kućnu skribomaniju, samo snimci...

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #5 on: 21-09-2006, 12:41:45 »
Pa to prilično odgovara opisu...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 21-09-2006, 14:43:47 »
Ne, ne, mislim na otpevanu & snimljenu muziku u kojoj sam učestvovao sa stihovima, ne mislim na neku jalovu kućnu skribomaniju, samo snimci...

Naravno!
Bacaj.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #7 on: 22-09-2006, 00:10:38 »
Naravno!
Bacaj.

Ju!

Nyarlathotep

• 4
  • 3
Re: Hm...
« Reply #8 on: 22-09-2006, 03:29:01 »
Quote from: "Harvester"
Naravno!
Bacaj.

Ju!

Bacaj, u smislu - bacaj link! Da ne bude zabune.  :!:

Aj' da ja prospem par linkova ka mojim brljotinama.
Da bi ste poslusali odredjene stvari morate se registrovati na Soundclick, jbg, ali takva je procedura.

Da krenemo redom, jedan po jedan bend, da ne opterecujem previse, a vi slobodno ospite paljbu, bolje ikakav komentar, nego  nikakav:

Imaginary Time Path Integrals

http://www.soundclick.com/imaginarytimepathintegrals

Ova muzika je produkt dugogodisnjeg prijateljstva oslikanog u lepim trenucima razbibrige. Sve stvari koje smo snimili su cista improvizacija vodjena intuicijom i prepustanjem (doduse, mnoge teme u ovim stvarima su bezbroj puta improvizovane). Znaci, nismo bend koji nesto obecava, niti svesno namerava to da uradi (mada smo toliko u zivotu srali i sanjali o svemu tome, ali nam je drugarstvo nekako uvek gutalo disciplinu i samosvesni progres). Znaci, ovo nije snimano da bi se drugima prosipalo kao gotova muzika, vec da bi nama zabelezilo tokove nase svirke. Bez obzira na to, nije me sramota da sa ljudima podelim ove snimke u nadi da cu dobiti konstruktivnu kritiku.

Sve ovo su sirovo snimljeni snimci zivog dzemovanja na basu, gitari i midi bubnjevima. Sve ovo smo nas trojica kad ne gledamo filmove, cepamo igrice ili balavimo nad muzikom. I tako je vec godinama, godinama i godinama. Ovo su potpuno instruMentalne stvari i ja sa vama sada delim momente naseg drugarstva u mp3 formatu.  

Postovao sam pesmice koje su sasvim razlicite i potpuno variraju u medjusobnim odnosima: od sporog, emo-dzezi ljuljkanja LAGANEZE (jedna od najiskrenijih i meni najdrazih); atmosfericne skice THREE ABOVE THE EAST, podsvesnog i kilavog omaza velikim uzorima Mahavishnu Orchestra tj. VISHNU MAHA; trzavih nebuloza prljavog schizo bluza u SWALLOW THAT BLUES SLIME; crossovericne emo stvarcice KINDRED SPIRITS; naseg epskog, na momente retardiranog, dugometraznog prvenca INNER SHELTER ODYSSEY.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 22-09-2006, 04:37:21 »
Mala napomena za one koji me ne poznaju najlicnije - ja ovde sviram el. gitaru (kao i svuda ostalo, sem jednog perioda u Zemlji br. 9, gde sam drndao sint).:lol:  :lol:

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #10 on: 22-09-2006, 10:07:09 »
Hm... ja imam samo par snimaka mog hora nekih mojih kompozicija... čekam još uvek od drugih horova da mi dostave snimke sa koncerata na kojima nisam bio...
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 22-09-2006, 12:24:56 »
I sta cekas?
Sharuj sa drugarima. 8)

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #12 on: 22-09-2006, 13:35:16 »
Errr... ajd sačekaj dan dva da prebacim u mp3...

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #13 on: 23-09-2006, 00:36:53 »
Njarlatotepe, dok čekamo ovog Bosanca da prebaci svoju stvar u MP3, reci mi koji su ti muzički uzori, šta slušaš i tome slično. Ako se dobro sjećam onih topika sa elektronskom muzikom i solo dionicama, čini mi se da imamo relativno sličan pogled na muziku, pa će biti interesantno da čujem tvoje muziciranje (naravno, tek za desetak dana, jer sam već skoro ispucao kvotu za download).

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 23-09-2006, 21:15:32 »
Quote from: "Harvester"
reci mi koji su ti muzički uzori, šta slušaš i tome slično.

Dragi Harvester (of Sorrow),
zajebano pitanje, toliko toga, od 11. do 16. god. sam bio iskljucivo metalac i mainstream hard rocker (od NWBHM do Progressive Death tripova), sa 16. sam zakacio Pink Floyd, King Crimson, Weather Report, King Tubbya, FSOL, nesto kasnije Slint, Tribal Tech, MMW, Ground Zero, Aphex Twina, Can, Tortoise, Kyuss,  etc... i tada sve ode na sve strane... od 20. do danas (27) je svestrana konfuzija zanrova, perioda, rasa, boja i muzickih oblika.

Avaj, mrzi me da pisem sve sto slusam, ali nabacu sve koji mi trenutno padnu na pamet. Bez ikakvog reda - prioriteta. Svi su oni moji uzori i ostavili uticaj u nekom smislu - manje ili vise:

Weather Report, John Scofield, Shakti, Mahavishnu Orchestra, John McLaughlin, Bill Frissel, Captain Beefheart, Sun Ra, Jimmy Hendrix, King Crimson, Can, Brian Eno, Led Zeppelin, Rainbow (samo sa DIOm), Medeski Martin & Wood, Alex Skolnick Trio, Dave Holland Quintet, Erik Truffaz, Esbjorn Svensson Trio, Gutbucket, Miles Davis, Return to Forever, Frank Zappa, Tribal Tech, Jing Chi, John Zorn, Dave Fiuczynski, Bill Laswell, Bowery Electric (najraniji period), Oziric Tentacles, The Cinematic Orchestra, Vince Mendoza, Thelonious Monk, Flanger, Burnt Friedman, HIM, Soil & 'Pimp' Sessions, Marko Djordjevic, Jaga Jazzist, Keziah Jones, Beastie Boys, Faith No More, Pantera, Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Kuyss, Mr. Bungle, Naked City, Painkiller, Death, Cynic, Atheist, Megadeth, Janes Addiction, Sepultura, Tool, Helmet, RATM, Primus, Henry Rollins, Zenzile, Bob Marley, King Tubby, Augustus Pablo, The Clash, Bad Brains, Autechre, Aphex Twin, µ-Ziq, Squarepusher, FSOL, Fugazi, Cold Cut, Red Snapper, DJ Shadow, Kraftwerk, Tangerine Dream, Urban Dance Squad, Otomo Yoshihide, Isotope 217, Tortoise, Joe Henderson, Cathedral, Voivod, Grand Magus, The Mars Volta, At The Drive, Tappa Zukie, Lee Perry, Ras Michael, Prince Far I, Jah Shaka, Prince Jammy, Scientist, TCDSS, High Tones, Teledubgnosis, Sonic Youth, Bardo Pond, Shining, Blind Idiot God, Praxis, Bras Knuckle Surfer, Boris, Screaming Headless Torsos, Pole, Do Make Say Think, Deadbeat...

...bla.bla.bla

---------------------------------------

To je ukratko to, otprilike... valjda, mada uvek izlecu novi tripovi.
Inace, ne mroas da skidas stvari sa Soundclicka da bi poslusao - postoji stream za 56k i za jacu vezu (razlika je i u kvalitetu snimka, naravno).

pozd!

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #15 on: 23-09-2006, 22:05:41 »
Cool! Poslušaću prvom prilikom. A ako ikad bude nešto od mog muziciranja, ćete da budete prvi obaviješteni.

detektiv Hamfri

• 4
  • 2
« Reply #16 on: 29-09-2006, 23:44:31 »
Here is The best of electric detektiv guitar Hamfri home recordings 1997-1998

http://rapidshare.de/files/34916926/The_best_of_electric_detektiv_guitar_Hamfri_home_recordings_1997-1998.rar.html
 :lol:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 30-09-2006, 19:24:57 »
Vidim, izgleda da je malo ko zainteresovan za deobu misljenja o autorskoj muzici. To se vidi i na tvom primeru Hamfri - ja sam prvi koji tenutno skida tvoj fajl. Sledi komentar.  :wink:

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #18 on: 30-09-2006, 19:33:57 »
Heh... ajd kasnije cu da instaliram Audiograbber na kompu tu u kancelariji i da napokon postujem moje stvari...

Black swan

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 30-09-2006, 19:37:04 »
ja bih volio da sviram trubu... ili da pušem u rog  :!:
Jedini forum na kojem pravim tipkarske grekše

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 30-09-2006, 19:46:53 »
Ovako - svestan si sta si postovao, i ja takodje, te cu tome pristupiti kao tvojim kucnim lo-fi zezancijama, barem ja tako to shvatam - nema ljutis. :wink:  

Realno, ovo nije bitno, ali snimak ti je toliko prepun shuma... da to daje izvestan car citavom tripu. Stvarno su OK neke temice, a neke su skroz isforsirane, smuljane i nejasne, negde bas falsiras i ispadas, ali i to daje neku car, ali vidi se da osecas gitaru, da si slobodan i prepusten kad sviras - sto je vrlo, vrlo bitno!!!

Jbg, nisi sad Otomo Yoshihida, niti Keith Rowe, niti Frank Zappa (kratke sekvence sa Captain Beefheartovih ranijih albuma) (a ko jeste????), ali jasno mi je kakav si osecaj hteo da postignes i samo nastavi sa svirkom.

Nego, mislim, kad bi ovo potpunio razjasnio, sredio, izaranzirao, malo bolje uvezbao i nasao ljude koji razmisljaju kao ti (ili malo uz pomoc kompa sam izaranzirao) - mogao bi da radis zanimljive avant folk tripove u ovom fazonu. Da li si nekada svirao sa jos nekim, ili samo sam kod kuce?

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 30-09-2006, 19:52:05 »
Quote from: "Yamakomi"
ja bih volio da sviram trubu... ili da pušem u rog  :!:

To, "voleo bih" - ne priznajem, kenjas...  :wink:
Ako bi vec voleo, to znaci da i sada zelis, a ako zelis - sto to ne radis???
Nema opravdanja za ne-muziciranje. To je bar svakome dostupno, i sasvim je licno, te ni od koga, niklada ne moras da zavisis i nikada nista ozbiljno ne moras da uradis, samo licna uzivancija ostaje zagarantovana. :lol:  :lol:  :lol:

detektiv Hamfri

• 4
  • 2
« Reply #22 on: 01-10-2006, 00:45:51 »
Quote from: "Nyarlathotep"
Da li si nekada svirao sa jos nekim, ili samo sam kod kuce?

Svirao sam svojevremeno s nekim postmodernim hipicima ali ne sećam se da je nesto bitno memorabilno izaslo iz tog vremena, to je bio kucni bend gde se svirka svodila na sedenje u foteljama i eksperimentisanju sa nekim zvukovima, tehnikama snimanja i trajalo je dok mozak ekipe nije dobio decu i polako izgubio interes nad menedžiranjem i suportiranjem preostalih individua. U to vreme muzička preokupacija mi je bilo kolažiranje zvukova i kakofonija a inspiraciju sam crpio od nekih teško slušljivih stvari tipa Lennonove Revolution #9 ili Two virgins, Life with the Lions... posle sam snimao neke smijurije sa svojom bivšom na klaviru, ili smo se dobili u nekom placu probavali sastaviti Texas radio & the Big Beat ili nešto slično. Sa melodikom sam se sreo tek kasnije, kao i sa elektronikom, pa tako na komjputeru imam dve do tri stvari koje su aranžmajski malo sređenije, mada je kompozicija tu još uvek plod improvizacije udri iz prve i te stvari su nastale uglavnom u saradnji sa prijateljima koji nisu muzičari. Imam tu nekih dobrih zajebancija, a snimci kao ovi ambijentalno solistični pre su iznimka nego pravilo. Voleo bi da više sviram gitaru ali pravo da ti kažem ne umem je baš naštelovati... usput hvala na kolegijalnim komentarima, jasno mi je da su ovi retkost jer ipak pretpostavljam da su u ovom cyber kutku članovi ipak više orientirani na pisanje nego na sviranje, a i dobro, najmanje nam se fali da narodnjaci počnu rokerima objašnjavati kako se pravi recimo orkestracija.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #23 on: 01-10-2006, 00:57:47 »
Pa... NEKI narodnjaci to NEKIM rokerima itekako mogu objasniti :lol:

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #24 on: 01-10-2006, 02:08:21 »
Čisto da se razjasne stvari, ja ne skidam muziku isključivo zbog nedostatka prostora za download (tj. ispucavanja kvote), al to će brzo bude riješeno.  :)

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #25 on: 01-10-2006, 04:45:30 »
E 'vako...

Ova prva stvar je proizvod mog igranja programom Music Maker. Techno-Trance-Dance-štagod, i naravno zvuči potpuno kao ono što sam ja sam slušao devedesetih. Btw, to je super programčić, koji recimo ako si sve vreme radio u Techno-stilu sve što ubaciš iz drugih stilova prilagođava zadatom tempu. Tako recimo u već nekoliko taktova odmaklog technoa ubaciš bubnjeve iz hip hopa i dobiješ u stvar RnB... lepo, lepo.

http://rapidshare.de/files/35040732/Hit.mp3

E da, nije baš završena stvar, zato se naglo i prekida,a pred kraj sam koristio već svih 16 ponuđenih kanala.

Sledeće je nešto sasvim drugačije. 2002 mi je poginula, odnosno posle dve nedelje umrla od zadatih povreda pri saobraćanoj nesreći, veoma draga prijateljica iz škole. Ja sam joj komponovao parastos koji je premijerno izveden 12.07.2003. na festivalu Horovi među freskama u Galeriji fresaka  u Bgd, što je u stvari bilo zatvaranje. Te večeri je nastupao hor u kom ja pevam, odnosno kako naziv fajla sam kaže Pevačko društvo "Mokranjac pri Hramu Sv. Save". Solisti su Branislav Jovanović (hor RTS), bas i Ivan Debeljak, bariton. Ovom prvom bih zabranio nastupe kao solisti, ali jbg, ne odlučujem ja. Dirigovala je Jelena Jež, koja je te godine dobila na dotičnom festivalu i nagradu kao najbolji dirigent. Hor je ovo pevao još u nekoliko prilika, pa i u Grčkoj na nekom tamo festivalu, na kom ja nisam bio. Nije mi se išlo. LOL.

http://rapidshare.de/files/35040483/12_-_Pevacko_Drustvo_-Mokranjac_pri_Hramu_Sv._Save-_-_Miljan_Tanic_-_Parastos_za_Maju_Malisevic__198

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #26 on: 01-10-2006, 05:32:19 »
Evo me, sve sa pivca iz nocne blejaze sa drugarima iz benda (ovog ovde postovanog).

Hamfri, vidim da imas osetljiv i probran muzicki ukus - super je to. Da, sto se tice improvizacija - od moje 18. godine, tj. od kako sam prestao svirati cisto samo heavy metal obrade sa bendovima ovakve orjentacije, malte ne sve sto sviram je cista improvizacija, ili je proisteklo iz ciste improvizacije. Mislim da je najiskrenije improvizacijom i opustenim pristupom najbolje roditi ideje, a zatim to malo srediti i smuckati u pravu smesu. Nemam pojma, tako kazu i Roger Waters, John Medeski, Miles Davis... a i ja tako osecam. Mada, jebiga, glupo je pricati ovako, generalno govoreci muzika je presirok i svestran pojam i svasta se tu moze provuci i desiti. Negde je cista improvizacija srz stvari, negde joj nikako nema mesta.

Jake, dragi druze, ne znam koji narodnjaci mogu kojim rokerima bilo sta objasniti - izuzev u slucaju da su ti rokeri, rokeri samo po frizurama i oblacenju.  :lol:

Super, drago mi je da je diskusija malo zazivela - a Jake ti si sutra na r(l)edu.  :wink:

He, he, vidim da ima poente pricati, te ako na bilo koji nacin prokomentarisete Imaginary Time Path Integrals (stvarno sam spreman sve sto je drugarsko da svarim... da svarim... he he lepo zvuci), postavicu linkove za druga moja dva benda ConcreteBlood Tribe (impro dub rock, sa post rock elementima) i JC Robotics (noise, alter post rock), kao i neke stvari koje sam radio na kompu (uglavnom minimalne i cisto improvizacijske ambijentalstine, psihodelije, dubove, ili sta god, da ne kenjam na prazno). Glupo mi je sad da postavljam linkove i da vas zatrpavam mojim pricama (kojih, vala, dosta ima), te ako budete zainteresovani mogu kasnije podeliti sa vama.

pozdrav svim ucesnicima diskusije, lurkeri nek suck-uju.
 :!:  :!:  :!:

divča

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 01-10-2006, 11:30:50 »
...track 106 je kolapsirani bluz dostojan Loren Mazzacane Connors-a.
to je najveci kompliment koji mozes da dobijes od mene : )
Hemfri, voleo bih da smo nekad ranije  mogli da zasviramo  :lol:
And every life became
A brilliant breaking of the bank,
A quite unlosable game.

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #28 on: 01-10-2006, 13:38:38 »
uglavnom minimalne i cisto improvizacijske ambijentalstine, psihodelije, dubove, ili sta god, da ne kenjam na prazno

Liči li to imalo na ono što su povremeno radili Can, Kraftwerk, Tangerine Dream i slična bratija na svojim ranim albumima?

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #29 on: 01-10-2006, 15:32:10 »
Ne... jbg, iako volim pomenute bendove.
Ovo je vise u nekom Laswell free fazonu.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 03-10-2006, 22:30:46 »
Pored svog tog proga, elektronike, ezoterije, evo malog parceta primenjene muzike. Power pop pesma DEDA za A3 gde sam pisao stihove... Malo sam posramljen sto nije prog.

Pesmu peva glumac Zlatko Rakonjac, muziku je napisao Igor Perovic iz Plejboja koji svira gitare i peva bek-vokale, bas svira Roman Gorsek iz Plejboja a bubanj Goran Milosevic.

http://rapidshare.de/files/35389133/Deda.mp3.html

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #31 on: 04-10-2006, 01:49:36 »
Podseti me na dobru staru Koalicijinu "Zasto me mrzis sto volim Seselja?".
Pitanjce, da li Vlade Tica i peva/svira u filmu ili samo glumi da to radi?
Nekoć si bio punk, sad si Štefan Frank.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 04-10-2006, 02:02:31 »
Nema cega da se stidis Cripple... zika je zika. Zanr i fazon nije bitan, ako je kvalitet na nivou.
Iskreno, stvar je "n" puta bolje osmisljena, izaranzirana i odsvirana od one sprdacke obrade Negativa.   :(  

OK je, nije mi bilo neprijatno za cuti - naprotiv, sasvim OK deluje (djitre solidno prste za ovakvu ziku, ok je otpevano, ima neki svoj vajb), iako mi popadija zaista nikad bliska nije bila.

well.. I can't, can't... ergh.... resist:
Jesi li zaista toliko "zajeban" i volis Seselja?
Il' si "samo" ironican (nije mi poznat kontekst stvari kao soundtrack-a u filmu A3, naravno)?  

Hehe...
...pozdrav!  :!:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 04-10-2006, 02:07:04 »
Jake, druze, iskreno... za opelo skidam kapuljacu (kape ne nosim)!!!
Nisam neki znalac sto se tice duhovne muzike, te ti ne mogu komentarisati detalje - ali ovo je ozbiljno odradjen posao. Svaka cast, care!!!  :!:  :!:  :!:

Za "Hit" ti preporucujem "shift + delete" i pravi novi!  :cry:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 04-10-2006, 02:11:28 »

Btw, ako ti terba neki ozbiljniji software - javi se!
Glupo da radis u tom Music Makeru - imam odlicne audio editore i aranzere i na tone prejebano kvalitetnih VST pluginova.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 04-10-2006, 02:37:28 »
Quote from: "DušMan"
Podseti me na dobru staru Koalicijinu "Zasto me mrzis sto volim Seselja?".
Pitanjce, da li Vlade Tica i peva/svira u filmu ili samo glumi da to radi?

DusMane, ti si jedini primetio da je rec o posveti Truloj Koaliciji. Potpuno je neverovatno da je pesma napisana, svirana, snimana i da niko nije provalio da je pesma posveta Koaliciji. A sve ukljuceni neki eksperti za rock, i stari i mladi. poceo sam vec da osecam frustraciju da niko nece provaliti sta je pisac hteo da kaze.

Svaka cast!

Inace, u filmu Tica ne svira stvarno, samo glumi...

Sto se tice pesme, nije da se stidim, nego je s jedne strane rec o primenjenoj muzici, dakle pisano sa funkcijom a ne radi izrazavanja intime, drugo, nije tako sofisticirano kao drugi komadi pa mi delovalo malo deplasirano.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #36 on: 04-10-2006, 02:52:12 »
Ej, Cripple, ako su ti drugi komadi "sofisticirani", aj malo detaljnije prokomentarisi zasto i kako, ako stvarno tako mislis... a i ne moras, kako hoces; rekoh, cisto da malo razvucemo i produbimo pricu.

Sto se mene tice, ja sam domace muzike svesno hronicno nenaslusan - sem Presinga, Bjesova i ranih Darkvuda, nista me drugo nikada nije privlacilo. Tu ne racunam moje drage, stare prijatelje iz Fonografa, koji je, sto se mene tice, bio ubedljivo najveci bend na nasim prostorima, ikada.

Nema leba da ti ja provalim sto o Truloj koaliciji, ili o bilo kome drugom.  :wink:

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 04-10-2006, 03:30:22 »
Pa ja se slabo razumem u stilove izložene za sada na ovom forumu.

Moj ukus je dosta širok a opet vrlo pop-fetišistički i ne obuhvata pravce koje ste ovde izložili.

Recimo, Miljanov parastos je zaista impozantan. Ne razumem se u duhovnu muziku, ne znam kako sad to delo stoji u odnosu na kanon, druga dela, i šta ja znam, koje su tu već propozicije, ali meni ovo stvarno zvuči kao vrlo ozbiljno dostignuće. Svaka čast!

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #38 on: 04-10-2006, 10:11:04 »

Btw, ako ti terba neki ozbiljniji software - javi se!
Glupo da radis u tom Music Makeru - imam odlicne audio editore i aranzere i na tone prejebano kvalitetnih VST pluginova.

Ma ne radim to bre više... to je dok sam još imao živaca da se igram :lol: A ne znam šta mu fali, meni se baš sviđa :lol:
Kasnije ću se nakaniti da ispišem delove parastosa (zaboravih kad sam postovao)... što se tiče kanona, jeste u kanonu, jer imam i blagoslov za njega, a i delovi su izvođeni na raznim parastosima u crkvi (Đinđiću za 6 meseci recimo)... e sad, problem je što ja nemam više mnogo vremena da se bavim pisanjem, pa samo na brzaka ako mi nekad nešto naleti ubacim u komp. Ajd postovaću kasnije neke midije još koji još nisu izvođeni...
Kad je u pitanju položaj moje muzike u odnosu na savremene tokove srpske duhovne muzike, ona se nalazi u centru onoga što horovi, odnosno pevači i dirigenti vole, ali je za pojmove muzičkih "stručnjaka" zastarela. No mene, još gomilu drugih, crkvenih kompozitora, kao i horove za to zabole :lol: Ja se ne bavim matematikom i istorijom, već muzikom, a njen jedini zadatak je da bude lepa. To što bi neko od Oče naš da pravi savremeno delo koje je sve samo ne molitva, to je njegov problem (poslušati sva "duhovna" dela Aleksandra S. Vujića).
Kao što rekoh, parastos i druga dela su naišla na veoma pozitivan prijem i kod publike, ali i kod stručnjaka, i pored toga što ne prati "tokove". Mada, ja svakako mislim da duhovna muzika i ne mora da prati tokove, već pre svega osećanja samog kompozitora u odnosu na datu molitvu.

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #39 on: 04-10-2006, 11:49:31 »
DusMane, ti si jedini primetio da je rec o posveti Truloj Koaliciji. Potpuno je neverovatno da je pesma napisana, svirana, snimana i da niko nije provalio da je pesma posveta Koaliciji. A sve ukljuceni neki eksperti za rock, i stari i mladi. poceo sam vec da osecam frustraciju da niko nece provaliti sta je pisac hteo da kaze.

Svaka cast!

To samo govori koliko su ti "eksperti" neobrazovani.
Nego, pusti to... Gde je nagrada zbog prepoznavanja?  :wink:

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #40 on: 04-10-2006, 13:24:35 »
Mislim da to nema veze sa obrazovanjem, već sa zainteresovanošću i ignorancijom :D

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 04-10-2006, 13:52:07 »
Bogami, zasluzio si nagradu!

Za onaj S.T.R.A.H. si izvisio onomad no valjda si ga u medjuvremenu nabavio, cime bih te mogao nagraditi?

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #42 on: 04-10-2006, 21:28:19 »
Naravno, nabavio sam S.T.R.A.H. ep, cak i nekakav demo sam nasao. Drago mi je da se secas.
Hmmm... toliko mogucnosti, toliko izbora... da li da trazim poznanstvo sa Mirkom, ili nekom drugom mladom glumicom, ulogu u sledecem filmovanom scenariju, dusu, nevinost? Oh, toliki pritisak.  8)
Nista, ako budes bio u prilici da imas dve karte za A3 sa kojima ne znas sta ces, seti se mene.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #43 on: 24-10-2006, 18:19:20 »
Jake, evo ja sa malim zakasnjenjem da ispunim obecanje i reknem koju o ovome sto si pravio. Za sada sam skinuo samo onu plesnu pesmicu, a rapidshare mi kaze da moram malo da popricekam za ovo drugo. Posteno.

Dakle, uh... Sto se tice ove prve kompozicije, pa da kazemo da je vise nego kompetentno napravljena. Mislim, nisam manje ni ocekivao od nekoga ko je ocigledno muzikalan. Sigurna ruka, dobro osmisljen aranzman, dobro razvijanje teme, profesionalno odradjen breakdown na 2.20, mislim, dobro ti to radis i definitivno bi mogao da zaradjujes od ovoga kada bi zeleo da akolitima i duhovnim potomcima Doktora Igija prodajes ovakvu muziku. Pogotovo sto si je napravio u programu koji je manje-vise igracka. S te strane cak i sam zvuk ima dovoljno kvaliteta, pa cak i na mojim usranim zvucnicima ovde.

S druge strane, dakle ne sa neke profesionalno-objektivne vec sa krajnje licne, meni se ovo ne dopada, mislim da je sama estetika veoma plitka, koristi sve moguce precice jeftinog pop-densa, od blago flendzovane sint-teme u drugoj polovini pesme, preko neverbalizovanih zenskih vokala pa do bubnjarskih kresenda na sve strane, ne samo da su ovo sveprisutni klisei ovog zana nego mi se i u startu ne dopadaju.

Eto...

Posto nije ljudski i lepo da samo kritikujem drugog a da ne omogucim da neko kritikuje i mene, evo linkova do par mojih, ah, polupokusaja. Mozes bar da se lepo nasmejes...

Pek Minik Melek:

http://rapidshare.com/files/504955/Pek_Minik_Melek.mp3.html

White Punk on Hope

http://rapidshare.com/files/506080/White_punk_on_hope.mp3.html

Primetices da je sve to dosta sirovo, primitivno i, ah, 'pankerski'... (Epitet koji je vazda bio pribeziste nemustih muzicara)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #44 on: 24-10-2006, 18:58:03 »
Evo, slusam i rekvijem za drugaricu koji si napisao i, ocekivano, ovde su mi utisci znatno povoljniji.

Naravno, ja nisam neki poznavalac duhovne muzike pa ne mogu da dam neko informisano misljenje, zato, evo nekoliko nabacanih impresija.

Svecani ton i melanholicni prizvuk su, reklo bi se, po defaultu cinioci jedne ovakve kompozicije, kao sto je i kontrast izmedju muskog soliste (uh, nisam pogledao kako se covek zove) sa svojim izgovaranjem molitve dok mu hor odgovara ponovljenim frazama. Ono sto mi se ovde dopada a sto je tvojih ruku delo je delikatan balans izmedju tradicionalne forme i pomalo 'novog' tumacenja u koje se sve harmonske strane moze otici. Ili ja to malo previse ucitavam, ipak ne slusam dovoljno savremene duhovne muzike da bih ovakve stvari znao sigurno.

Nije ni bitno, posto su meni u muzici tekstura i boja jednako (cesto i vise) vazni kao i sama 'naracija' (melodija, harmonija, ritam, aranzman), dopada mi se kako je snimljen ali i napisan odnos zenskog i muskog dela hora, kao i momenata kada hor prihvata temu koju solista zapocinje. Kompozicija ima prozracnosti ali i topline. Ja sam naravno navikao da slusam horske kompozicije koje su dinamicki znatno razbacanije i cesto skrecu u atonalnost pa mi je ova stoga sva nekako frazilna i nezna.

Momenat kada oko 11.30 hor predje u naglaseno ritmicku temu mi je zazvucao skoro revolucionarno u kontekstu onoga sto se do tada desavalo, skoro kao da ti je to deo neke druge kompozicije. Sada, u retrospektivi vidim da je on oglasio pocetak drugog dela kompozicije koji, iako mirniji, ima primetno drugaciji ton od prvih 11 minuta. U nedostatku pametnijeg izraza mogu da kazem da je mirniji (ne dinamicki vec duhovno) i mozda cak i sugerise odredjenu nadu.. Mada, opet, sam kontekst mi sugerise ovakvo tumacenje...

Votevr, tema koju solista peva oko 18.30 mi je jedan od hajlajta cele kompozicije i kresendo u koji hor nakon minut-minut i po ulece i kojim se kompozicija zavrsava je vrlo prijatan. Da samja pravio ovu kompoziciju (pod uslovom da imam potrebne skillove), imao bih vise ovakvih laznih kresenda pre nego sto zavrsim, ali, kao sto vec vise puta rekoh, to je samo posledica mog kratkog attention-spana...

Sve u svemu, eto, rekoh valjda i nesto donekle pametno. Sve cestitke na ovoj kompoziciji i voleo bih da cujem jos neku. Moze? A?

A evo i jos jedan moj komad cisto kao reciprocitet i podloga za dalje ismevanje mog lika & dela

http://rapidshare.com/files/508753/Skinwriter__cocksucker__tight_cunt__metal_eater_.mp3.html

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #45 on: 25-10-2006, 11:02:21 »
Hvala Meho, nikako da okačim naslove pojedinih stavova ovde, to sam zaboravio, say sorry. Što se tiče balansa između tradicionalne i savremene muzike, da, taj sam. Savremena "duhovna" muzika (koja ne zaslužuje taj epitet ni po čemu) više liči na soundtrack za horor film nego na molitvu. Trenutno nemam ništa kod sebe od mojih stvari, ali će biti... a i mogu uvek midije da postavim  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #46 on: 26-10-2006, 10:13:26 »
Midije? Nikako!!! Ja sam previše hardkor za tako nešto.

I, hehe, ja ću uvek pre slušati dobar horor saundtrak nego generičku molitvenu muziku, ali shvatam šta hoćeš da kažeš.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #47 on: 04-11-2006, 17:31:00 »
E Meho,  hteo ti ili ne, ja moram da postavim jedan midi... ovih dana sam pod užasnim pritiskom i s poslom i emotivno i tako i noćas nisam mogao da zaspim a nisam znao kako da izbacim energiju i hormone iz sebe (masturbacija ne pomaže BAŠ uvek :lol:), te sam napisao minut muzike i ok je bilo.

http://rapidshare.com/files/1964763/za_m2.mid

Nije nikakvo remek delo, nije ni loše... jednostavno pražnenje.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #48 on: 05-11-2006, 00:32:26 »
Lepo zvuci. Lako mi je da zamislim kako hor ovo izvodi, ali nesto se mislim da bi tu tempo svakako morao da bude znatno sporiji, pogotovo u drugom delu gde bi ovaj tempo malko oduzeo na dostojanstvenosti (ali bi dodao na tehnickoj tezini, hehehehe). Dakle, znas sta ti je ciniti.

Da, masturbacija ne pomaze bas uvek, to je jedna od najvecih nepravdi koje su nam kosmos/ tvorac naneli.

Boban

• 3
« Reply #49 on: 05-11-2006, 00:40:21 »
ja sam... ja sam jednostavno... zgrozen i zgranut i verovatno jos nesto na z, kada vidim cime se sve ljudi sa ovog foruma bave.
alo bre, bacite se na drogu i zenske, radite nesto konkretno... komponuju, jebote.
ne mogu da verujem.
jednostavno ne mogu da verujem.
ja...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #50 on: 05-11-2006, 00:50:21 »
Quote from: "Boban"
ja sam... ja sam jednostavno... zgrozen i zgranut i verovatno jos nesto na z, kada vidim cime se sve ljudi sa ovog foruma bave.
alo bre, bacite se na drogu i zenske, radite nesto konkretno... komponuju, jebote.
ne mogu da verujem.
jednostavno ne mogu da verujem.
ja...

Ti si matora džangrizava ..., eto šta si ti. Ali te mi svi volimo. Amin.

Meho, zvuči kao hor jer ja u principu pišem uvek 4glasno. Inače ne, tempo ne bi bio sporiji. Mislim da mi je vreme da počnem da pišem liturgiju... zima uvek budi najjače emocije u meni.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #51 on: 05-11-2006, 08:13:57 »
Da su nam droga i zene dostupni sigurno se ne bismo bavili muzikom, ali, sve se nadamo da ce preko muzike droga & zene nekako same doci (nisu nas valjda svi oni americki rok-filmovi lagali?).

Imaces vremena da pises liturgiju. Sudeci po ranom startu - zime ce ove sezone biti napretek.  :wink:

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #52 on: 05-11-2006, 13:26:56 »
E da, ovo čudo gore, "za m" najbolje zvuči na mobilnom  :lol:  :lol:  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #53 on: 05-11-2006, 14:17:02 »
Verujem. Samo moj moblini je iz praistorije (nije ni moj, firma mi ga uvalila na silu) pa je u stanju samo sine-tone zvona da koristi...

---

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 07-04-2007, 01:30:08 »
low-fi deskpop trash raspad, usnimljen koriscenjem kineskog mikrafona i akustichne gitare...
no, dosta disklejmera, originalno pod nazivom Uvala Maslina, po potrebi i konsenzusu moze ici i pod etiketom Nimani Teenage Riot, pjesma "Pokraj mora, mora".

http://rapidshare.com/files/24697064/Uvala_maslina_-_Pokraj_mora__mora.mp3.html

uzinajte!
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #55 on: 07-04-2007, 02:09:33 »
Kad smo već kod Nimanisa, kako ide DEVOJKA IZ OBRA3A? Kada ćemo moći da očekujemo demo na ovom Forumu?

---

• 4
  • 3
« Reply #56 on: 07-04-2007, 03:10:06 »
ma nemam djitaru, sve sam pare spisko... izgleda kako ce Devojka iz Obra3a biti ljetnji hit  :)

---

• 4
  • 3
« Reply #57 on: 07-04-2007, 03:15:24 »
drugim rechima, obecavao sam u prazno  :oops:

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 07-04-2007, 03:39:01 »
OBRA3 i jeste za leto.

Naime, đeneral Mladić nas uči da se najlepši genocid radi leti.

Ali kada se raspadne grupa, biće zabavno pošto ćemo nastupati pod imenima koja će pokušavati da eksploatišu zaostavštinu benda.

Crippled Avenger i Nimaniji. Angažovaću Nyarlu za gitaru, Miška Plavog za bas i Mehmeta za bubnjeve. Ja ću da hendlujem Mini Moog. Možemo da pitamo neku drugaricu sa Foruma da nam bude grupi?

Ti ćeš nastupati kao Žika (ex-Nimani) i imaćeš više bukinga na moru pošto će svi misliti da si Žika iz Zane. Koga ćeš ti uzeti za bend?

---

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 07-04-2007, 11:40:18 »
verovatno bih moljakao strašne haremske čuvare da mi pripomognu u tezgama po primorju, pod alt. imenom Strašni Haremski Nimani.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #60 on: 07-04-2007, 13:04:26 »
Eh a, pošto bi nas ti napustio, morao bih da angažujem pevača.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #61 on: 11-06-2007, 15:52:04 »
Evo prve, rane verzije demoa za ultimativni pop hit DEVOJKA IZ OBRA3A Nimani Teenage Riota, prvog benda koji je iznedrio ovaj Forum...

http://rapidshare.com/files/35013200/Devojka_iz_obraza__First_Draft_Demo_.mp3.html

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #62 on: 11-06-2007, 15:56:34 »

Prvog sa postojećim snimkom, to jest.

Elem, ja sam ti već impresije izneo putem PM, pa samo da podvučem kako je ovo zgodna šala ali još uvek u nastajanju. Snimak koji se ovde može čuti jedino i samo može da posluži kao informacija, ne i kao prečica do patriotske nirvane. Razrada će, uzdam se, iznedriti remek-delo pop-političke satire.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 11-06-2007, 16:00:56 »
Pa postojeći snimak se računa, pošto smo, nadam se, sa pojavom Vuka Karadžića, uspeli da prevaziđemo fazu usmenog pesništva :D

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #64 on: 11-06-2007, 16:13:46 »
Inače, ako pesma postane hit, želimo da je prodamo Mariji Šerifović i da damo Srdanu da snimi spot onako glossy ludilo, kao za Čolu, u kome Šerif stalkuje Mirku koja igra DEVOJKU IZ OBRA3A...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 11-06-2007, 16:35:09 »
ajde, cripple, povuci neke veze.
 :wink:

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #66 on: 11-06-2007, 16:47:27 »
Jebiga, moja nekada najbolja drugarica sa kojom više ne govorim :oops: , radi Evroviziju. Da govorim sa njom, OBRA3 bi se orio iduće godine u Areni.  :D To ti garantujem.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #67 on: 19-08-2007, 15:14:49 »
Nemam radio, ali sam čuo da će Uroš Đurić usled oduševljenja DEVOJKOM IZ OBRA3A da je danas posti na radiju...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #68 on: 20-08-2007, 10:14:51 »
:lol:  U Đu u patriotskom zanosu!!!

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #69 on: 05-09-2007, 13:21:02 »
U recenziji svirke Strašnih haremskih čuvara (http://www.popboks.com/koncerti/shchzhk.shtml) se, između osalog, kaže:
"... Na scenu je izašao neki smešan lik, izveo numeru Devojka iz Obraza kao rođendanski poklon visokoj zvanici koncerta, najavio SHČ poredeći ih sa Žankom Stokić i Cicvarićima, krenuo je rif za Nemačke dane („Nek me gazi ova rulja, oduvek sam bio hulja“), masa je pomahnitala, i svaki razum se nakon toga odronio..."

Neko sa foruma?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #70 on: 05-09-2007, 13:24:29 »
Žika, bez sumnje.

Ecrivian

• 2
« Reply #71 on: 08-09-2007, 01:44:51 »
eto, ako moze i rap.. www.soundclick.com/epiqecrivian

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #72 on: 26-09-2007, 22:02:31 »
Žika je na bazi Kumanovog teksta uradio još jedan hit grupe Nimani Teenage Riot koji se zove DEVOJKA IZ LDPa. Pesma je u fazonu Becka sa albuma ODELAY.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #73 on: 02-11-2007, 04:02:52 »
nisam znao gde ovo da poslavim, ali, nekako, morao sam da podelim beskrajnu radost sa ostatkom sveta... od danas su:

multiXF rack "Alesis Quadraverb2"

i prelastki mixer "Peavey PV8"

postali clanovi moje uze obitelji. sto ce bitno uticati na nivo produkcije mojih prdarija, kao na sam zvuk/smek mnogih moji buducih fantazmagorija na gitari i sintu.

sve sto zaradih na sajmu i jos nesto kesovine preko, odmah pustio niz muzicke vode...

SRX

• 4
  • 2
« Reply #74 on: 02-11-2007, 13:16:48 »
Čestitamo!  :)
Dobar je Alesis, koristio sam ga malo, ranije (i doduše, drugi produkt, ne sećam se koji), poslužiće ti lepo.
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #75 on: 03-11-2007, 03:48:35 »
fala, fala... :wink:
ma Quadraverb2 je zakon! danas ga Meho i ja isprobali u studiju. meni i dalje zuji u usima, ali to je sasvim uobicajeno posle nasih krljanja.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #76 on: 03-11-2007, 10:01:07 »
Meni ne zuji jer sam ja gluv anyway...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #77 on: 03-11-2007, 13:14:07 »
tako i sviras...  :lol:

SRX

• 4
  • 2
« Reply #78 on: 03-11-2007, 17:57:58 »
ha ha ha...
Uuu, kad smo mi u školi dobili Lexicon od 1000 i kusur prošle godine...  :?  :?  :?
"I medju njima se vodio ovakav razgovor."
K. Hamsun

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #79 on: 05-11-2007, 14:54:15 »
evo, da ne bude da nismo nigde najavili...
sutra u klubu Zica, u ulici Kraljevica Marka 5, pozvan sam da drugarima iz benda Zemlje broj 9 (gde i ja svirah nekoc) gostujem kao predgrupa... a ja ustvari bacam neke dronove, ambientale, zajebancije, i nije muzika, niti melodijski razgradjeno, vec cisto slojevi zvuka stopljeni u potmule kakofonije shuma, semplova, modularnog sinta i gadno procesirane gitare. naravno, posto mi je trebao jos jedan kamikaza, nas uvazeni drug Meho Krljic ce mi se pridruziti tako sto ce na pola uleteti sa bubnjem i njegovim semplovima. eto muke za emo posetioce, postrokere i njima slicne...

bice vrlo neozbiljno, vrlo spontano i vrlo bucno... pa ako neko vec nema pametnija posla, neka bane na pivo, vu, il' kome sta  prija...

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #80 on: 09-11-2007, 01:33:50 »

---

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 02-03-2009, 14:01:42 »
basist slavko velebit napravio myspace benda velebiti u kom sviraju velebit meho krljić i velebit žika kišobranac, tj. ja.

snimci su sa probe, ima tri pesme, i mislim da je ovo drugi put da smo svirali u životu, pa nam progledajte kroz prste ili pljunite pod prozor.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=445815203

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 02-03-2009, 15:09:59 »
Veliki pozdrav za Velebite!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #83 on: 02-03-2009, 15:19:13 »
Actually, to bi trebalo da su pesme sa prve probe.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #84 on: 02-03-2009, 15:21:55 »
Što se Nimanija tiče, mogu samo da najavim da smo u procesu rada na prvom albumu. Biće senzacionalan, sa epskim baladama, dance numerama i političkim provokacijama. :D

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #85 on: 02-03-2009, 15:38:55 »
ovo "devojka iz obraza" je sjajno!  :!:
put duha sa sekirom je zaobilazni put

patareni

• 4
  • 2
« Reply #86 on: 05-03-2009, 09:56:58 »
PAVIJANI I JORGANSKA UVLAKA (Babusnica)
http://www.youtube.com/watch?v=IsI2pvZR7pg

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #88 on: 05-04-2009, 01:54:05 »
Quote from: "patareni"

znaci uopste niste normalni

kliketa

• 4
  • 2
« Reply #89 on: 05-04-2009, 22:40:55 »

Tooooo!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #90 on: 06-04-2009, 16:17:44 »

auh!

ovo teško da bi se čak i harvu dopalo!
 :P

kliketa

• 4
  • 2
« Reply #91 on: 07-04-2009, 19:51:13 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
basist slavko velebit napravio myspace benda velebiti u kom sviraju velebit meho krljić i velebit žika kišobranac, tj. ja.

snimci su sa probe, ima tri pesme, i mislim da je ovo drugi put da smo svirali u životu, pa nam progledajte kroz prste ili pljunite pod prozor.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=445815203

Super! Oce biti jos?

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
Wake up and smell the coffin.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 20-04-2009, 17:53:14 »
novo sranje

http://www.youtube.com/watch?v=JJdKKd3tTAQ

sevdahbaby et moi

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #94 on: 20-04-2009, 18:58:11 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #95 on: 21-04-2009, 09:58:55 »
Ko što već napisah u mejlu, odlična pesma. Old skul džemčina.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #96 on: 21-04-2009, 14:02:05 »
Ima li išta izopačenije od lou bennyja, Dorćolca koji je upisao filozofiju kako bi u sebi suzbio snažne izlive erosa i tanatosa?

Super je stvar, kao 2 Live Crew.

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #97 on: 21-04-2009, 14:07:25 »
Izuzetno, šteketavo a tako setno, mada mene je kupio već samplpm na samom početku... Keep the excellent work, please!
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #98 on: 21-04-2009, 14:32:29 »
Ima li išta izopačenije od lou bennyja, Dorćolca koji je upisao filozofiju kako bi u sebi suzbio snažne izlive erosa i tanatosa?

:?:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #99 on: 25-04-2009, 09:25:29 »
Evo konacno spota Austerity-a iz '96 godine, snimano na FDU-u, naravno spot nikad nidje pustan, chamio kod Aefa koji ga je sad nabacio na jutjube na radost mnostva dece  :!:  

http://www.youtube.com/watch?v=WVe9c9NcONU

Cobe (ex-Stonewall, sky master4) - vokal
Aref (ex-Stonewall, i jos soma bendova) - gitara
Srdja (ex- Overdose) - gitara
Sima metalac - bubnjevi
Sinovljev sin (40 kila manje) - bas

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #100 on: 25-04-2009, 10:16:21 »
Upravo posle snimanja ovog spota bend se raspao tj. Cobe i ja smo batalili. Meho ocekujem gnusanje barem, bilo kakva reakcija u vidu ruganja za sXe ili bilo sta ?  :lol:

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #101 on: 25-04-2009, 10:29:01 »
Quote from: "Son of Man"
Evo konacno spota Austerity-a iz '96 godine, snimano na FDU-u, naravno spot nikad nidje pustan, chamio kod Aefa koji ga je sad nabacio na jutjube na radost mnostva dece  :!:  

http://www.youtube.com/watch?v=WVe9c9NcONU

Cobe (ex-Stonewall, sky master4) - vokal
Aref (ex-Stonewall, i jos soma bendova) - gitara
Srdja (ex- Overdose) - gitara
Sima metalac - bubnjevi
Sinovljev sin (40 kila manje) - bas

znam trojicu odavde  8) do jaja do jaja  :!:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #102 on: 25-04-2009, 10:51:55 »
Meni je Stonewall/Austerity incident bila jedna od najdekadentnijih epizoda beograckog hardkora. Krišna, plus komunizam. Aref je, da tako kažem, bio baš povodljiv  :lol:  :lol:  

ALI, Aref je meni uvek bio superpozitivan lik i meni je uvek OK kad vidim da se neko strasno loži na nešto, onako bez ograda, bez sumnji, bez osvrtanja, baš dušom i telom, kao što se on ložio na sXe i sve to povezano tako da, meni je to OK iako nisam ideološki blizak. (Ko što mi je i Son of Manova opsesivna strast u svemu što radi bliska iako radi mnogo toga što ne bih i ja radio)

Plus, Austerity je bio... dosta kvalitetan.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #103 on: 25-04-2009, 10:55:35 »
Quote from: "Meho Krljic"
Plus, Austerity je bio... dosta kvalitetan.

Nemoj tako, imali smo dupli bas bubanj, trudili smo se.  :lol:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #104 on: 25-04-2009, 13:17:53 »
Evo nabacio sam odje i plakate sa svih koncerata i jednu fotku :

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2009/04/austerity-soulcage-1996-video.html

8)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #105 on: 25-04-2009, 15:46:57 »
Ne ozbiljno sam to mislio. Dobro je to bilo, promišljeno, prosvirano. Mislim, ja to ne bi slušo u slobodno vreme al me nije bilo sramota da čujem, kad mi je Gergije puštao.

Meho Krljic

• 5
  • 3
Re: Muzika clanova ovog foruma....
« Reply #106 on: 07-05-2009, 20:38:43 »
Evo ekskluzivno dve nove pesme Bethora sa probe od pre nekoliko dana. Snimljeno sa dva mikrofona pa je stereo i tako to. Zlo, naopako, blasfemija, primitivizam, nadrealizam itd. Ako imate decu, verujete u boga ili makar malo volite muziku nemojte kliktati na ove linkove:

http://rapidshare.com/files/230267625/01_Raping_The_Mother_of_God.mp3

http://rapidshare.com/files/230267624/02_Anarchia_Diaboli.mp3

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #107 on: 20-05-2009, 13:22:06 »
Khm...imam i ja nešto stvarčica....jedna je odrađena u cubase-u, tekst i muzika su moji, kolega je uradio aranžman...pisao sam pesmu za bivšu trebu, kao poklon za njen rođos...rock je stvar, mada je balada. Glas mi nije nešto, i imam težak naglasak, ali Bože moj :D Ako nekog zanima:

http://www.mediafire.com/download.php?2occgzjmmbn

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #108 on: 20-05-2009, 14:14:55 »
Nije loše, čak i ako vokali jesu :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #109 on: 20-05-2009, 17:23:56 »
Jebiga, bio mi bed da dam nekom drugom da otpeva. Inače mi uglavnom pesme peva jedna devojka, koja ima super glas, za razliku od moga urlikanja. :D

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #110 on: 26-05-2009, 07:17:25 »
UNISON - GIVE CHANCE - unison 7" (1996)  :|

http://www.youtube.com/watch?v=-o9-Jd4Yvhc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #111 on: 26-05-2009, 10:45:21 »
Ooooo..  ja sam taj singl moro da naručujem iz.. Austrije, jevote.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #112 on: 26-05-2009, 13:12:07 »
Znam bas dosta ljudi koji imaju taj singl, kad bi ti reko iz kojih sve "slojeva drustva" i na koje nacine su dosli do njega, ne bi mi verovo, a sreto sam ih na najneverovatnijim mestima  :?

Jbga tad bila samo ta singlica, pa raja masovno kupovala, a sad bre svako moz nabudzi singl.  :(:mrgreen:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #113 on: 26-05-2009, 13:22:46 »
Jeste. Beše lepo.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #114 on: 01-06-2009, 14:25:54 »
ko što rekoh na onoj temi

da se ne zaboravi (no spam)  xjap

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #115 on: 01-06-2009, 20:54:54 »
Napravi bre spotche u muvi mejkeru, dojaja je lako (ako vec nisi)  :)

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #116 on: 01-06-2009, 22:50:03 »
napravio ortak sa sve nirvanom i snapom al su mu skinuli ovi pederi sa yt :s

i posle postavio opet samo sa animiranim jpgovima koje sam mu poslao ali nije mogao nikakve tagove ni tekst da stavlja jebo sam im mater

http://www.youtube.com/watch?v=ZgBXNdTbrGw

mislio sam da spojim oba bootlega u jedan - pola akapele na snap pola na nirvanu i da bude pravi generacijski ep :s pa bih onda napravio nešto i okačio

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #117 on: 02-06-2009, 15:20:38 »
haha, dojaja ovo sa nirvanom, bas se uklapa savrseno  :!:

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #118 on: 15-06-2009, 14:43:20 »
Ovo bas i nije moja muzika al sam zato uradio spot, znaci Zabranjeno Pusenje i pesmica JAVI MI, samo uz brdo suberzivnih poruka i u skroz drugacijoj konotaciji  xnerd

http://www.youtube.com/watch?v=REBick_UkF8

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 20-06-2009, 04:44:13 »
evo jedno letnje net zezanje sa ortakom 19ogodišnjim gerrodom aka džerijem - the next big thing!

ovo se zakuvalo juče kao keystyle na msnu, džeri skinuo beat sa neta i snimili smo gajbi sa treš komp mikrofonima i miksovali u sound forgeu (ovo kažem unapred zbog pritužbi na mix :s)

http://www.zshare.net/audio/61597095ad202c2a/

gerrod ft. lou benny - "robe di kappa (ledža o ledža)"

Lou:
(beton je vreo i asfalt je vreo
ortaci dođu i sagore kao loša guma
loma genge, puno izdaje i mnogo loša gluma
beegee - dobiješ kuma, izgubio si druga) x2

džeri i lu kistajl šala komika
patike su borovo a čizme su romika
devedeset prva je, stigla nova godina
show program za doček rtb kiza i komina
tu d fules tu d fules agencija kikom
kada kidam onda kidam majk ne dajem nikom
a i šta će majk tebi sem za neki lagan peting
da se pipkaš ili da ga ližeš ko pkb frikom?
ribe da guze mrdaju brzo ko niko
ali gaćice nek kriju jer rado bi ih dirko
jer nisam dovoljno stigo pre devedeset prve
kada su mi stariji rekli da ih jurim s johambinom
i da da opet ta devedeset prva
vidiš da sam kao ludak opsednut, mozda imam traume
možda me tvoja keva silovala tad i predamnom
trimovala kedla ispod haube
šta god, znaš da sam doup sa tom pričom zauvek
i naravno sa svakom u vezi s repom i kešom
nauke ne bacam u podrumu nego na forumu
ja sam nju ol skul - ajde upoznaj me sa švecom
upoznaj i džerija sa njom - to je ovaj delija
s kojim bege pravim sad najvrelijim delom svemira
i naredi da sluša jer ako ne bude htela
da bratu džeriju da đanu cepaće joj marčela
i ae sad tebra digni ruke sve do neba
za džerija i benija intenzivna nega
džeri kao luis i lu kao bega
mambo broj 5 ideeemooo ledža o ledža

ref:
dodir ledža o ledža kao robe di kappa
il smo zajedno u tome il je skupa svaka radnja
dodir ledža o ledža kao robe di kappa
il smo zajedno u tome il je skupa svaka radnja

Jairson:
džigidi džeri je tu stvarno je previše kul
jedna ljubav beni lu rokamo taj letnji zvuk
sedi tu pusti ovu stvar i pleši kao lud
ili kao djus struka ikac kiza robin hud
ruke gore ceo klub da vidim kolko vas ima
maloletne u kući uz malu pomoć johambina
znaš o čemu pričam to ti je ona nova himna
nekada tečan i u tabli sada samo empretrica
dva sveža lica čiča i omladinac
kada dodje leto retko strejt al nisam pozadinac
i na govnu od bita opet plovim ko sandokan
ruke gore za drugare sto se mršte bez razloga
tako da sranje je nestvarno ko cvija bez filera
ako ste vi jaki mi smo drina bez filtera
pritom još ste u kući jer mi trulo da vas isteram
konstantno smo ludji plus smo masni kao mileram
ima ona ikčeva ko ne zna za nas znaće
di kappa u gaće oću da vidim te opasače
pravo iz jerković braće sranje je samo za na'aće
voždovac dorćol ajmo svi gore upaljače

LEDŽA O LEDŽA

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #120 on: 20-06-2009, 04:45:17 »
a ko se ne seća agencije kikom i kize i komine

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #122 on: 02-07-2009, 11:47:47 »
Nimaniji su počeli da snimaju svoj album. Kraj srpskog rokenrola je na vidiku...

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #123 on: 03-07-2009, 11:36:31 »

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #124 on: 03-07-2009, 16:23:26 »
is this the end or a new beginning?

David

• 4
  • 3
« Reply #125 on: 03-07-2009, 20:40:28 »
Tacno se po nacinu drzanja gitare vidi da je imao dva semestra "Teorije muzike" (ili cega vec) na faxu, iako akordi koje drzi indiciraju "Djevojku u sutonu tihom" ("...pokraj rijeke sto koracas"), od Divljih jagoda...  :lol:
U mene u Bosni u dajdzinice u malog u bubregu kamen.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #126 on: 03-07-2009, 23:24:39 »
Pa normalno da su Divlje Jagode. ŽiKKKa i ja smo tamo i došli da bi snimali album koji bi po opisu bio "Kraftwerkov album obrada Crvene Jabuke".

Što se Teorije muzike tiče, bilo je dve godine. Četiri semestra. :D

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #127 on: 04-07-2009, 01:24:54 »
Ja sam kačio mp3 parastosa nekad ovde. Iz parastosa sam daaaavno "Njest svjat", gde sam solo pisao za jednog prijatelja, preradio i za muški hor, pa su to sinoć ponovo pevali na jednom koncertu. I pevao je napokon ponovo i taj prvobitni solista.

Miljan Tanić - Njest Svjat (izvodi vokalni ansambl Kir Stefan Srbin, solista Ivan Debeljak)

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #128 on: 07-07-2009, 12:25:16 »
Ево снимка наступа групе Спакс, чији сам врли члан, на Убу, као предгрупа Београдском Синдикату...снимак почиње негде око пола песме, али да се схватити о чему се ту ради. Ја сам онај главоња у црвеној дуксерици. :)

Spaks - Moj grad moja krv (live)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #129 on: 28-07-2009, 23:21:19 »
Nimaniji su praktično završili prvu pesmu na svom dugo očekivanom debi LPu. Ostalo je još devet.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #130 on: 01-08-2009, 01:00:12 »
Nije muzika, opet kontraverzni DIY spot :

Ozzy Osbourne - Bloodbath in Paradise DIY

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #131 on: 01-08-2009, 03:09:53 »
Nimaniji su praktično završili prvi HIT na svom dugo očekivanom debi LPu.

fixed

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #132 on: 01-08-2009, 11:54:53 »
Kaku muziku sviraju ti nimaniji, ko je to, to kontam ima veze sa zanom a ?  :lol:

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #133 on: 02-08-2009, 03:13:40 »
ne sviraju oni nikakvu muziku

to ti je niška podružnica aranđelovačke konfekcije "armani"

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #134 on: 21-08-2009, 16:05:54 »
VELKI BABO (NA MAKROFONU) PREVIEW - lou benny feat. GENERAL TWO

evo izbacao sam malopre ovako raw uncut svoju strofu iz pesme VEL'KI BABO (NA MAKROFONU) na big poppa beat i to se sad ima shvatiti kao preview za dugo najavljivani hit NAJVEĆEG REPERA BALKANA, VELIKOG BABA BALKANA I BALKANSKE REP SCENE GENERALA TWOa i moje malenkosti za koji je riječki beatmaker i producent FORCE/MONROE rekao da će biti smixan do 11. 9. 2009. (inače, biće na njegov beat)

evo i rima (u zagradi je GENERALOV tekst iz refrena)

u kući vrući G2 i benny lou, hoda se vel’ki babo® hod -
kad ovako pimpujemo flow dodajte neki makrofon

nedelja na subotu, svi pevaju, luduju, u klubu zika kida
kapiram da brzo kapiraš šta pričam torima?
gomila riba u dimu goriva i morima cirke –
babo je tu svoj na svom, ko yo!hambin u piću nevine pice
capo di tutti capi – da, on je don
ko veliki brat sve vidi, njega ne vidi niko a svi ga prate
rade sve ne bili dobili njegove pare, rac, poštovanje –
ma bilo šta bre to je moć
+ veliki babo ima stila
ne govorim o kolima koja nama sirotinji prodaje fiat, ne –
govorim o tome da mu konobari nose tone i tone kokte
da bi jaranu muhidinu mogao sam da dosipa na krofne
sad, dal’ je to jebeno genksta? mislim, nema dileme da jeste
babo nikad ne kalira, nikada ne pada, redovno uzima pare
u klub dođe da kulira, zariva gorivo i proveri najbolje ribice
koje nudi evropa... to mora da prepoznaš
suknje – dovoljno kratke da uđu u pesmu
vune – dovoljno slatke da budu tu de su
plešu za keš i snove i ne staju jer znaju
do korena taj sistem – nema kunta bez kinte
to ti je tako i tako ti je to
naravno, mnogi oće da žive kao on
oće al ne mogu jer samo babo
govori govor i hoda hod ovako

(VOLIM KAD ME ZOVEŠ VEL'KI BABO)
bac svoje ruke u zrak ako si pravi igrač!
sve trebe što za keš šeću jarane ko tene!
imaš pištolj za pasom? de nemo vadit pred masom!
(JER VIDIM NEKE TREBE ŠTO BI TREBALE IMAT MOJE DIJETE)
dijeetee

Gwydion

• 4
  • 3
« Reply #135 on: 21-08-2009, 18:46:01 »
Na samom početku osamdesetih neki gari što je sebe zvao Larinx je dolazio često iz Požarevca, dje je živeo, u Novi Sad. Tu je sa nekoliko zgubidana, uključujući i mene, snimao razne gluposti na običnom kasetofonu, kasnije smo doduše prešli na jedan češki četvorokanalni magnetofon koji smo jeftino kupili. To su bili snimci šumova i buke, improvizovanih instrumenata, delom to okretano naopako i onda na to snimani novi zvuci. Onda bi on sve te snimke, skupa sa raznim fotokopijama i kolažima koje je pravio, slao nekoj budali u Japan, mislim da se taj zvao Akita Masami, koji je to objavljivao na nekim kasetama sa sličnim idiotlucima iz celog sveta. Takoo da snimaka na kojima sam učestvovao ja ima na tim trakama koje su rasute širom sveta, ali ja perem ruke od toga i ne znam kakva je neko morao da bude budala pa da to sluša?     

raindelay

• 4
  • 3
  • Disco Inferno
« Reply #136 on: 21-08-2009, 22:59:35 »
Na samom početku osamdesetih neki gari što je sebe zvao Larinx je dolazio često iz Požarevca, dje je živeo, u Novi Sad. Tu je sa nekoliko zgubidana, uključujući i mene, snimao razne gluposti na običnom kasetofonu, kasnije smo doduše prešli na jedan češki četvorokanalni magnetofon koji smo jeftino kupili. To su bili snimci šumova i buke, improvizovanih instrumenata, delom to okretano naopako i onda na to snimani novi zvuci. Onda bi on sve te snimke, skupa sa raznim fotokopijama i kolažima koje je pravio, slao nekoj budali u Japan, mislim da se taj zvao Akita Masami, koji je to objavljivao na nekim kasetama sa sličnim idiotlucima iz celog sveta. Takoo da snimaka na kojima sam učestvovao ja ima na tim trakama koje su rasute širom sveta, ali ja perem ruke od toga i ne znam kakva je neko morao da bude budala pa da to sluša?     

Hm. To po opisu zvuci ko "Dementia Praecox". Ako se ne varam oni su bili iz Pozarevca(ili iz tog kraja) i objavljivali su za neke japance.
I WAS ANTI-OBAMA BEFORE IT WAS COOL

Gwydion

• 4
  • 3
« Reply #137 on: 21-08-2009, 23:13:51 »
Mislim da je to Larynx kasnije radio pod tim imenom, sve dok nije otišao u BGD na studije. Ionako su sve to bile budalaštine... nije to dobro po pamet. Dok je čovek mlad bolje da se bavi nekim normalnim stvarima...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #138 on: 22-08-2009, 07:24:28 »
Da, to je Đole, aka King Nothing koji je radio i pod imenom Larinx (ili Larynx?) a imao je i projekat Demencija Prekoks. Moj dobar drug, neizlečivi narkoman i kreativac kome je barem svaki deseti album bio sjajan.

Gwydion

• 4
  • 3
« Reply #139 on: 22-08-2009, 15:33:12 »
Da, to je Đole, aka King Nothing koji je radio i pod imenom Larinx (ili Larynx?) a imao je i projekat Demencija Prekoks. Moj dobar drug, neizlečivi narkoman i kreativac kome je barem svaki deseti album bio sjajan.

Žao mi je što čujem da je postao narkoman...

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #140 on: 22-08-2009, 15:57:27 »
meho, reci kako sam ubio flow gore? retko se čuje ovako lud flow na srpskom reci :* swing doubletime iideeemoooo

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #141 on: 24-08-2009, 09:51:22 »
Siluješ ga kao braća u getu neku zalutalu plavušu. Zanimaće me da čujem verziju sa pravim bitom + pretpotavljam da ćeš negde da se izdupliraš/ tripliraš. Ambiciozno i brzo, meni se to sviđa ali valja egzekucija da se perfektuira.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #142 on: 24-08-2009, 11:17:08 »
Ja zaboravih da izvjestim da sam prisustvovao nastupu Velebita na Šabačkom letnjem festivalu, a Žika i Meho nešto čudno ćute po tom pitanju mada nisu usrali motku – naprotiv, bili su najbolji neafirmisani bend koji se tamo mogao čuti.

(Bili su zapravo bolji i od SARSa, al od SARSa i nije teško biti bolji, pa to i ne računam kao neki plus :) )

Jedini meni bitan problem sa Velebitima je identitet, tj voleo bih da se Žika odluči da l' oće da bude Milan, Džoni, Nele ili Balašević, ili Ivan... pošto je omaž vrlo prisutan u svakoj pesmi koju sam čuo. Te pesme jesu dobre, al tako zajedno deluju čudno...

E da, rispekt za Acu Lukasa  xrofl
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #143 on: 24-08-2009, 11:21:42 »
Aca Lukas je bio izveden isključivo na zahtev publike, pošto je zapravo i nismo vežbali, osim jednom negde u Februaru. Koliko smo proba imali, još smo i dobro svirali... dakle ne mnogo dobro.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #144 on: 24-08-2009, 11:28:46 »
Možda niste bili usvirani, ali ste svirali s dušu :)

Ali znate makar da se namestite. I da svirate. I imate devojku na bini, to ne odmaže :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #145 on: 24-08-2009, 12:55:26 »
Ne znam za ostale, al ja sam svirao s ruke i noge. Takav mi je instrument, đavo ga odnio...

Ali, da, žena na bini, tekstovi na srbskom, lokalne teme, omaži Azri i obrada Ace Lukasa  - može se reći da je Žika vrlo dobro proučio umijeće dopadanja publici  :lol:

acaciA

• 4
  • 3
« Reply #146 on: 24-08-2009, 13:07:37 »
aha, Žika je onaj slatkasti dečak što vam je vadio prosek na onoj slici iz kafane?
ili grdno grešim?  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #147 on: 24-08-2009, 13:20:45 »
Žika je by all means jedno vrlo seksepilno stvorenje.

acaciA

• 4
  • 3
« Reply #148 on: 24-08-2009, 13:29:38 »
Meho, pazi šta pričaš, odnosno, pišeš.
vidiš da je u toku gay rasprava, može neko pogrešno da te protumači.
ja te kapiram, al' ne znam dal' će i ostali.  :lol:

al' da si u pravu - jesi.  :!:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #149 on: 24-08-2009, 13:35:06 »
Ne mogu oni mene toliko pogrešno da protumače koliko ja mogu pogrešno da se ponašam.

Elem, Žika je na pomenutom nastupu čak nosio i fes na glavi što je mom starom muhamedanskom srcu izmamilo i po koji bonus otkucaj a iz oka sam nekoliko puta morao da otrem suzu. Divan čovek.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #150 on: 24-08-2009, 13:49:42 »
Siluješ ga kao braća u getu neku zalutalu plavušu. Zanimaće me da čujem verziju sa pravim bitom + pretpotavljam da ćeš negde da se izdupliraš/ tripliraš. Ambiciozno i brzo, meni se to sviđa ali valja egzekucija da se perfektuira.

ma da, u regularnom snimku ima svega, du/triplexa, prasećih/pretećih vokala ali sam u toj regularnoj verziji krući na beatu jer mi je malo nadrkaniji delivery. ali u ovoj je ideja bila da izbacam sve iz jednog tejka i da budem smooth što više i nije toliko trip u brzini koliko je u prelazima iz takta u takt, prelazima iz doubletimea u normalnu brzinu i obrnuto a sve to uz održavanje tog swing momenta sa odlascima u off-beat i vraćanjem on-beat.

trip mi je bio da prvi put u istoriji rapa na "bhs jeziku" :s neko isfura flow koji imaju andre i big boi u "elevators" (posebno big boi u 2. strofi) a da opet strofa ne oskudeva u zabavnim prijavicama.

Outkast - Elevator (Me & You)

edit: ovo je pravi jazz rap a ne rap koji ima jazz semplove!!!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #151 on: 24-08-2009, 14:40:05 »
Shvaćeno, shvaćeno. Sinkope i sve to. Poštujemo. Treniraj.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #152 on: 24-08-2009, 14:57:12 »
hohohohohioiooaoaa smooth odjeb :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #153 on: 24-08-2009, 15:05:15 »
A, me, ne, nije, nije stvarno. Mislim, shvaam nameru i, kako sam gore već napisao, mislim da treba malo da se usavrši egzekucija. I sam kažeš da finalna verzija zvuči nešto drugačije tako da, mislimo isto!!!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #154 on: 24-08-2009, 16:08:45 »
Žika je potpuni seks simbol. Mi u Nimanijima računamo na njega kao na frontmena da privuče ženski deo publike.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #155 on: 24-08-2009, 16:11:05 »
Mi u Nimanijima računamo na njega kao na frontmena da privuče ženski deo publike.

A ko će da privuče onaj muški?
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #156 on: 24-08-2009, 20:12:25 »
Pa muški će da privuče naša pevačica, naravno. Ona će privući i neki procenat ženske publike koje će se identifikovati sa njenim pesmama.

---

• 4
  • 3
« Reply #157 on: 26-08-2009, 13:20:23 »
meni su shozo i ghoul u nišu rekli da vi mene ovde svojski zajebavate, i da se moram vratiti na forum ne bih li razbandao bandu.

dakle, sram vas bilo! čoveku narušenog zdravlja i mentalnog stanja ovde spočitavate nekakav seksepil i nekakvu dušu. i još ti, meho, od svih, našo da se hvališ kako si sviro "i nogama". pa to je kao kad mister bin dođe kod onog čoveka uvijenog u gips i maše rukama i nogama na sve strane!

što se tiče identiteta, zakkče, priznajem da si u pravu. mada mi je srce zaigralo kad si nabrojao sve ove divne ljude i pre svega frontmene, pošto bih ja hteo da budem svi oni. bar na prvom albumu velebita. posle ćemo otići stranputicom joy division i pekinške patke i praviti samo mračne i depresivne pesme pune bas rifova.

a cilj nimanija je da napokon učestvujem u orgijama. e, tu će biti svega.

acaciA

• 4
  • 3
« Reply #158 on: 26-08-2009, 14:18:50 »
ups! :lol:

Shozo i Ghoul su mnogo bezobrazni.

ja sad odoh da se sakrijem, i nećete me više videti ovde.  8-)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #159 on: 26-08-2009, 14:35:51 »
i još ti, meho, od svih, našo da se hvališ kako si sviro "i nogama".

Uvek možeš da se tešiš time da ti zapravo nešto i znaš da sviraš tu gitaru (i da pevaš) a da ja ništa ne znam da sviram te bubnjeve, džaba funkcionalne noge...

« Reply #160 on: 27-08-2009, 14:32:34 »
Вазда се напијем и отимам микрофон али није ме нико снимао, ваљда.... Ако буде какав линк, будем га метнуо

lou benny

• 4
  • 3

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #162 on: 21-09-2009, 12:19:24 »
Nimaniji će prvo na Sagiti obelodaniti svoju prvu pesmu za javnost, sa kojom počinje uvod u najavu našeg prvog albuma DEVOJKE MASOVNOG UNIŠTENJA.

Reč je o obradi jednog zaboravljenog klasika.

http://www.mediafire.com/?sharekey=fa397d829ad791c6aaca48175a79d1c3e04e75f6e8ebb871

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #163 on: 21-09-2009, 17:01:08 »
so 80's!  xcheers

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #164 on: 22-09-2009, 09:55:01 »
Toliko '80s da ja ovo ne mogu ni da podnesem da slušam.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #165 on: 09-11-2009, 13:17:47 »
Deveti smo na listi domaćih singlova na B92 :)

http://www.b92.net/kultura_old/index.php?view=77&did=26207&plim=

Sevdaše, here we come!

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #166 on: 09-11-2009, 19:21:09 »
ih! prestižete vi sevdaha nema greške... mislim da kepa nije baš ljubitelj sevdahovog talenta iako je sam sevdah jedan od najviše pop i jedan od produkcijski najjačih koji su se pojavili na toj listi

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #167 on: 26-11-2009, 18:48:13 »
Pazi, mi držimo osmo mesto a Svedah napreduje. Znači prodali ste se, lou benny!

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #168 on: 26-11-2009, 19:04:40 »
izgleda da jesmo a da sam ja istovremeno postao koštunica u ekipi  :(

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #169 on: 26-11-2009, 19:10:31 »
Ako te Sevdah neće, uzećemo te mi :) Da igraš, kao W-Ice

---

• 4
  • 3
« Reply #170 on: 23-03-2010, 13:16:03 »
Velebiti, skidanje za dž, najuspešniji snimci s proba, ljubavno pismo azri, pastirski pank, četvorica iz rume:
http://www.zshare.net/download/73616007a42b0a9b/

ne mogu da utovarim na rapidshare, malo rukah malena i snaga, ako može i oće neka čika meho utovari.
a malo smo sredili i myspace profil. jašta.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #171 on: 23-03-2010, 13:24:06 »
Utovariću večeras.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #172 on: 23-03-2010, 13:25:57 »
Odlično!

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #173 on: 14-04-2010, 15:39:15 »
Nimaniji su u kući.
Prva pesma sa albuma "Devojke masovnog uništenja" sada dostupna za download i druge zločine.
Bila je na ovom topiku i ranije, ali ovo je malo zvaničnija varijanta.
Reč je o obradi singla grupe Max & Intro iz 1985. godine.
http://nimanis.bandcamp.com/track/beogradska-devojka

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #174 on: 14-04-2010, 15:50:17 »
Mrzi me da slušam onu staru verziju što je visila ovde, ali ovo mi zvuči puno bolje iz nekog razloga. Vidim da je album najavljen za kraj godine. Jedva čekam.  :)

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #175 on: 14-04-2010, 16:03:09 »
Na www.nimanis.bandcamp.com možete naći i Nimanifest koji je zabeležio Žika, Kardelj našeg malog muzičkog kolektiva.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #176 on: 15-04-2010, 01:10:20 »
uuuu baš gotivno zvuči ova verzija beogradske devojke! prostranija je

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #177 on: 19-04-2010, 12:44:28 »
I praktično svetska premijera jednog potpuno drugog lica Nimani Teenage Riota

http://nimanis.bandcamp.com/track/devojka-sa-divxa

lilit

• 5
  • 3
« Reply #178 on: 21-04-2010, 15:56:05 »
mene ovo negde podseca na rani denis & denis. :)

btw, sta se desava sa velebitima? misli li neko tu da pogura izdavanje albuma ili cete i dalje da se prenemazete?
Some things you have to do yourself.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #179 on: 21-04-2010, 19:33:50 »
Polako bre, još se to vežba, još se traži pravi identitet pa čak i postava. Kao mali privju evo jedne od novijih pesama u kojima imamo i

a) (ženski) bek vokal

b) (ženske) klavijature

http://rapidshare.com/files/378503880/Cekajuci_snegove.mp3

Malo me stra da se ne izgubimo u širini ideje, ali generalno, zabavno je

lilit

• 5
  • 3
« Reply #180 on: 21-04-2010, 20:52:47 »
Polako bre, još se to vežba, još se traži pravi identitet pa čak i postava. Kao mali privju evo jedne od novijih pesama u kojima imamo i

a) (ženski) bek vokal

b) (ženske) klavijature

http://rapidshare.com/files/378503880/Cekajuci_snegove.mp3

Malo me stra da se ne izgubimo u širini ideje, ali generalno, zabavno je

Stvar je zanimljiva, ima dobar ritam. Ono sto mi se ne svidja je sto se boja zenskog bek vokala nikako ne slaze sa bojom Sexy-Zika  :lol: glasa. Imas li negde ovu stvar bez bek vokala, bas me zanima kako bi zvucalo? Zenske klavijature su cool, eto jos jednog omaza. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #181 on: 21-04-2010, 23:03:02 »
Ima negde.. recimo ovde:

http://rapidshare.com/files/378575446/02._Cekajuci_snegove.mp3

Pazi, uzmi u obzir da je za ovu što je pevala i ovu što je svirala klavijature to bilo prvi put da izvode pesmu, tako da se mnoge nesavršenosti mogu očekivati...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #182 on: 29-04-2010, 22:04:36 »
Oh, nisam ni znao da je ovo neko okačio na JuTjub. Čudo je šta tonac sa internacionalnim iskustvom može da učini, skoro da zvučimo kao bend

Acroholia

Kao kontrast tome, evo kako zvučimo na domaćem terenu u Domu Omladine  :lol: :lol:

Acroholia

A evo i naš ceo prvi snimak, izašao na split singlu sa Intestinal Disease. Da nema JuTjuba trebalo bi ga izmisliti

Acroholia - Ecology Dying Of Disease 7'' EP (´92)

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #183 on: 29-04-2010, 22:13:25 »
интересантно је да кад се овај снимак из Дома омладине гледа на јутубу, са стране излази, осим Канибал Корпса, још ваших песама и Сумрака(?), и Сузана Манчић са песмом Пукла тиква!!!  :mrgreen: :mrgreen:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #184 on: 29-04-2010, 22:25:59 »
Pukla, pukla, nismo imali probu godinu dana  :lol: :lol: :lol: Najviše zbog lenjosti, naravno.

Ne mogu da odolim, evo i kako Bethor obrađuje Napalm Death a sve provučeno kroz Acroholiu

Bethor-The Kill (Uvek Bethor Nikad Acroholia)

---

• 4
  • 3
« Reply #185 on: 21-07-2010, 14:13:41 »
Velebiti live u pankerskom razmahivanju na oproštajnom koncertu u Skupljenu kod Vladimiraca & Šapca...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #186 on: 21-07-2010, 14:28:22 »
 xrofl xrofl xrofl

Super je montirano, mada se sinhronizacija raspada na momente. Posebno inspirisan potez je kada se sa kadra Slavkove žene kako đuska pređe na Slavkovu isusovsku fizionomiju dok svira. Siniša je umetnik  :lol: :lol:

lilit

• 5
  • 3
« Reply #187 on: 21-07-2010, 14:45:01 »
ma ne zvuci ovo uopste lose.

kakav oprostajni koncert i kakve to cvike zika ima?

---

• 4
  • 3
« Reply #188 on: 21-07-2010, 14:49:44 »
jeste, sinhronizacija zajebava jer smo zvuk snimali odvojeno, direkt sa miksete. otić ću ja kod sinka marinka pak ćemo popraviti... inače, slavko je apsolutna zvezda ovog videa, ima na početku trenutak kad svira bas kao da uleće u finiš trke na sto metara. dobar je i rez sa tebe na čuvenog cikija, vladimiračku legendu, kako svira air drums (ciki je posle izveo dve pesme smf-s u a capella maniru sa grind core modulacijom glasa) :) ma pizdarija totalna.

inače nam je oproštajni koncert do daljnjeg, pošto ja odoh da raskrinkavam hrvatsku državnu bezbednost, a basista da podiže čileansku revoluciju. cvike su od februara, prepiso neurooftalmolog, veli, ne boli te glava od tumora mozga već te glava boli što ne vidiš dobro

lilit

• 5
  • 3
« Reply #189 on: 21-07-2010, 15:10:41 »

ajde onda srecno i paz sta radis. cvike ce posluziti u tu svrhu. bas tamo, juce, drugaricu mi uhapsise dusmani, odnela je 3 policajca do marice, sad je kod sudije za prekrsaje, a volela je da lezi po ulicama gde ne treba i peva: kada zagreb izranja iz sna.

---

• 4
  • 3
« Reply #190 on: 21-07-2010, 15:13:03 »
nacisti oduvek udaraju na varšavu

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #191 on: 21-07-2010, 23:05:33 »
bas tamo, juce, drugaricu mi uhapsise dusmani, odnela je 3 policajca do marice, sad je kod sudije za prekrsaje, a volela je da lezi po ulicama gde ne treba i peva: kada zagreb izranja iz sna.
"Prosvjed za Varšavsku"?

lilit

• 5
  • 3
« Reply #192 on: 21-07-2010, 23:19:10 »
da, da, to je u pitanju, a zika je problem, ko i vazda, sazeto izneo. :).

a ni ona nije luda, stavila cvike i sesiric, a tri zgodna momka je nose. :lol:

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #193 on: 21-07-2010, 23:27:48 »
To je pogolema svinjarija. Nisam uopšte siguran da ovde ne bi prošla.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #194 on: 27-07-2010, 00:53:50 »
Бенд Спакс, чији сам врли члан, поставио је напокон на јутјуб једну студијски испеглану ствар, па баците поглед, пљувачки комантар, стидљиве похвале или шта већ.
Упозорење: ово би се могло назвати реп-баладом са гитарским испадима, чисто да понеко, ко се зајебе да погледа, не буде изненађен...

SPAKS - ja tebe cekam (Serbian Rap)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #195 on: 26-08-2010, 22:49:00 »
Dobro je ovo, samo ja MRZIM rep balade. Više mi se, daleko više sviđa Moj grad,moja krv.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #196 on: 28-08-2010, 08:36:47 »
ни ја нисам био најсрећнији чињеницом да испадамо одмах са тзв. реп баладом...то је проклетство бендова/група у којима влада демократски начин одлучивања!  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #197 on: 28-08-2010, 09:39:03 »
Takvi bendovi retko potraju  :lol: Ali kako rekoh, ova druga pesma je znatno više po mom ukusu. Trebalo bi vi, Sajsi i Iskaz da se udružite i napravite asocijaciju gitarskih rep bendova, da budete zajedno jači itd.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #198 on: 28-08-2010, 12:59:46 »
само још мало афирмације и стварамо нови покрет, пан-гитарскирепизам! ко није са нама против нас је!  :lol:

morbius

• 4
  • 2
    • http://www.morbius.dzaba.com
« Reply #199 on: 30-08-2010, 12:42:14 »
Ovog meseca sam poručio i stigla mi je iz Nemačke moja prva hromatička usna harmonika, čime sam verovatno postao prvi Srbin koji svira ovaj instrument. Brzo sam je zagotivio, zvuk ima neki džez šmek, baš sam se iznenadio koliko dobro je zvučao "Summertime" kad sam ga odsvirao. Snimiću jednom kad se trgnem iz lenjosti, pa ću okačiti na Youtube.
Why me?

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #200 on: 17-09-2010, 14:24:50 »
"Devojka iz Obra3a" debitovala na sedmom mestu Pop Mašine a u drugoj sedmici na petom. :)

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #201 on: 15-10-2010, 10:20:29 »
Nimaniji na prvom mestu :)

---

• 4
  • 3
« Reply #202 on: 15-10-2010, 11:24:19 »
bogami na prvom, jači od električnog orgazma, goblina, sajsi... to je to, iako smo se proglasili najvećim eskapistima, jedini se bavimo stvarnošću, u srcu smo srpskog srca tame:

http://www.b92.fm/channel/Pop+mašina/70462.html

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #203 on: 15-10-2010, 11:29:09 »
Apsolutno. Sve si rekao.

---

• 4
  • 3

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #205 on: 15-10-2010, 22:09:32 »
Nyarlathotep upravo svira na Akademiji pod imenom Temple of the Smoke. Koga ne mrzi da krene sad odmah sad, nije kasno.

http://www.facebook.com/event.php?eid=155583591143105

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #206 on: 15-10-2010, 22:25:04 »
Jevote, juče ujutro sam ga sreo i ništa mi nije rekao. Kakav čovek.

lilit

• 5
  • 3
« Reply #207 on: 15-10-2010, 22:35:33 »
Nimani Teenage Riot - Devojka iz obraza

Ovo mi salje drugarica pre neki dan i kaze: - Ko su ovi???? Ekstra! Napokon imam muziku za cerkinu zurku.  :lol:

DušMan

• 5
  • 3
  • Urbana gradska faca
« Reply #208 on: 16-10-2010, 20:25:08 »
Nyarlathotep upravo svira na Akademiji pod imenom Temple of the Smoke. Koga ne mrzi da krene sad odmah sad, nije kasno.

http://www.facebook.com/event.php?eid=155583591143105

Obmanuo si nas, Zakk.
Koncerta nije bilo.
Bili neki reperi.

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #209 on: 05-12-2010, 11:10:55 »
Dragi naši, ako vam nije teško glasajte za Nimani Teenage Riot na izboru hitova godine na B92, tu je još i praktično član foruma (preko lou bennyja) Sevdah Baby, pa eto prilike da podržite bavljenje muzikom među učesnicima ZS

http://www.b92.net/radio/najveci_hitovi_2010_domaca_lista.php

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #210 on: 11-12-2010, 18:59:08 »
LoOney - MUCAM [OFFICIAL VIDEO 2010]

Looney nije drug član, kolko znam, al po duhu — nije ni daleko... xnerd

cutter

• 4
  • 3
« Reply #211 on: 11-12-2010, 19:24:53 »
Eto šta dobijemo kad Usher oplodi Skota Pilgrima...

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #212 on: 29-12-2010, 16:10:13 »
Evo i novogodišnjeg poklona od Žike i mene, demo novog hita grupe Nimani Teenage Riot

Nimani Teenage Riot - Devojka Neona (demo) 2010

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #213 on: 04-01-2011, 17:03:01 »
Ako imate vremena, molimo vas podržite Nimanije i Sevdaha & lou bennyja na Popboks nagradama.

Mi smo nominovani kao nova grupa i za pesmu a za Sevdaha i lou bennyja možete glasati u kategoriji spota i albuma. I svi srećni, svi zadovoljni...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #214 on: 28-01-2011, 11:56:49 »
Let r go, et r go, gad bles r. Šteta je što se ovako lepa pesma srozala na to da je ja obrađujem, ali... eto srozala se:

Ventolin - St. James Infirmary Blues

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #215 on: 28-01-2011, 12:05:54 »
Slusah juce malo Ventolin na Jućubetu. Rekao bih da je najjaci adut benda taj muzevni vokal, te da je, bar iz moje perspektive, steta sto uglavnom peva na engleskom. Jerbo, malo je stvari gorih nego kad neko peva na engleskom a primeti se da nije odande (sto je prakticno uvek)*.

Mada, za St. James Infirmary bih i to oprostio.  :oops:

EDIT: *Naravno, najgora varijanta ovoga je kad se peva muzika narodnog karaktera, koja je jos jace i fundamentalnije povezana s jezikom i kulturom nastanka, te je maltene sva njena vrednost u autenticnosti. Konkretno, mislim na ovdasnje interpetacije irskog folka/folk rocka/folk punka.  bljakpink
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #216 on: 28-01-2011, 12:24:52 »
Ti si verovatno prva osoba u istoriji civilizacije koja je pohvalila njegovo pevanje. Reći ću mu. Takođe, ja bih svakako bio srećniji da on peva na srpskom, ali on tvrdi da em ne zna da piše tekstove na srpskom, em mu je laše za dikciju ovako...

Elem, evo još nešto iz domaće kuhinje:

DJ Meho - Pek Minik Melek

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #217 on: 28-01-2011, 12:57:25 »
Još jedna sramotno glupa muzička trivijalija iz moje prošlosti:

Halfbear vs. Bojler - ASCII Art in the Age of Prostitution

---

• 4
  • 3
« Reply #218 on: 28-01-2011, 13:35:06 »
spakuj ovo u po 3 minuta i biće odlično

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #219 on: 28-01-2011, 13:51:43 »
Jes, baš saću se vraćam da čačkam muziku koju sam pravio pre sedam-osam godina. Potcenjuješ moju monumentalnu lenjost.

---

• 4
  • 3
« Reply #220 on: 28-01-2011, 14:04:59 »
a baš bi bilo dobro pek minik melek remix (radio edit)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #221 on: 05-02-2011, 19:10:36 »
Hahaha, neko je okačio ovu pesmu od Akroholije na JuTjub

Acroholia - Scene?

Ovo će radovati Johna, on je napisao tekst za ovu pesmu  :lol: :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #222 on: 05-02-2011, 19:20:29 »
Oooo, transfer neprijatnosti... Davna 199treća:

Intervju

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #223 on: 05-02-2011, 22:07:32 »
"Vokalni solista"...  :D

Ko iskopava ove prajsles snimke? Voleo bih opet da vidim onu emisiju koju su Ivon, Miljkovićka, Zaga i neke manje poznate vodile zajedno i onda se, kad su na gomili, videla sva međusobna netrpeljivost i krajnja nebriga prema gledaocu koji to mora da trpi.  :lol:
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #224 on: 06-02-2011, 15:14:59 »
Evo i novog spota Ventolina. Mislim, sramota me je, jasno:

Ventolin - St.Valentine's

Vampirella

• 4
  • 3
  • Crew Slut
« Reply #225 on: 06-02-2011, 15:39:25 »
Nema te sto biti sramota! Cool je! ;)
Satan my master.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #226 on: 06-02-2011, 16:18:19 »
To samo u nekoj zbilja pomerenoj definiciji reči "cool".

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #227 on: 06-02-2011, 16:27:09 »
Pih, Mehmete, zabranjeno ti ja da kacis snike stare 18 godina ako nisi i sam na njima.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #228 on: 06-02-2011, 16:30:44 »
Que???

Evo jednog snimka starog 19 godina na kome sam ja:

URGH! 9194 21 - Mainstream

i još jednog sa iste sesije

URGH! 9194 15 - United

Ah, stari dobri grajdnkor...

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #229 on: 06-02-2011, 16:41:13 »
URGH! je super. Sad mi je pomalo krivo što nisam pomnije pratila domaću muzičku scenu... :)

A što se Ventolina tiče...nije moja šolja krvi, ali je onaj bubnjar prilično kul iako je lažno skroman. :lol:
"It is myself I have never met whose face is pasted on the underside of my mind."

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #230 on: 06-02-2011, 16:43:49 »
Jebote, matorog ste čoveka uzeli da zajebavate, dakle bezobrazluk.

Evo jedna pesma gde pored bubnja i pevam, pošto Mikica nije uspeo da izgovori tekst u ritmu čak ni čitajući. Ovaj album popljuvali su svi fanovi Bathoryja na svetu, ali meni je ova obrada nekako simpatična:

Bethor-The Rite Of Darkness

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #231 on: 06-02-2011, 16:46:14 »
Naravno, za vreme mog sviranja u Bethoru napravljena je i jedna autorska pesma:

BETHOR-GLORIA SATHANAS

Bethor Gloria Satanas

Mada ne mogu da nađem studijsku verziju pa evo dve žive.

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #232 on: 06-02-2011, 16:48:48 »
Jebote, matorog ste čoveka uzeli da zajebavate, dakle bezobrazluk.

Ne paradiraj svojim godinama, nećeš izazvati sažaljene... Osim toga, matorija sam od tebe... :lol:

Dobar je Bethor.  :| :| :|
"It is myself I have never met whose face is pasted on the underside of my mind."

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #233 on: 06-02-2011, 16:54:34 »
Ne znam kako si matorija od mene, jedino ako si reinkarnacija Bodisatve ili tako nekog.

Nego sad me nervira, sa JuTjuba su uklonjeni snimci Bethora iz Dangube a to je bre bilo najbolje što smo imali... Ehhhh, kad ih na vreme nisam svukao...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #234 on: 06-02-2011, 16:57:54 »
A sad sam shvatio da na ovom topiku nema remek dela Johna Reynoldsa, prvog spota Akroholije, a toliko smo ga pominjali. Dakle, osamnaest godina star spot sniman VHS kamerom, ako se ne varam:

Acroholia - Ubistvo sveta

Deset godina kasnije tehnologija je dosta napredovala. Spot je snimao i hm, režirao jedan od producenata Crne mačke, belog mačora. Vama je sad smešno, ali ja to ozbiljno:

Acroholia - Stone Face

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #235 on: 06-02-2011, 17:05:02 »
Ne znam kako si matorija od mene, jedino ako si reinkarnacija Bodisatve ili tako nekog.
Ili ako je sve vreme u pitanju Boban!!!  :?

Elem, ono sto je bitno je da sad mogu, kad me pitaju sto sviram muziku koju ne bih nuzno u slobodno vreme i slusao, da odgovorim: Pa sta, ako je Meho mogao da svira u Ventolinu, mogu i ja! :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #236 on: 06-02-2011, 17:11:18 »
Pa... da. Ali ako ti je najbolji odgovor na bilo koje pitanje u životu to da i ja radim istu stvar onda... ćeš imati problema.

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #237 on: 06-02-2011, 17:12:46 »
Oče, ti baš imaš smisla za humor. Zamislli Bobana kako sluša Massonu.Ili C.C.C.C.  :lol:

@Meho: Dve godine sam starija od tebe.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #238 on: 06-02-2011, 17:14:55 »
To je... zabrinjavajuće... Da u tim godinama slušaš Masonnu.

(Uzgred, piše se sa jednim 's' jer je u pitanju kombinacija "imena" Madonne na koju se autor jako ložio i njegovog pravog imena, Maso Yamazaki).

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #239 on: 06-02-2011, 17:17:35 »
Prosecna starost clanova ovog foruma mora da je tipa 154.   :cry:

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #240 on: 06-02-2011, 17:22:13 »
To je... zabrinjavajuće... Da u tim godinama slušaš Masonnu.

(Uzgred, piše se sa jednim 's' jer je u pitanju kombinacija "imena" Madonne na koju se autor jako ložio i njegovog pravog imena, Maso Yamazaki).

Ma znam, ali pružila sam ti priliku da i ti mene ispravljaš.. :lol:

I da, jeste zabrinjavajuće... :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #241 on: 06-02-2011, 18:06:15 »
Ne toliko zabrinjavajuće kao činjenica da ja posle sedamnaest godina dopuštam svetu da čuje ovakve užase:

Drift - Sterilized

Uzgred, iako su bubnjevi ovde odsvirani dosta loše, ja nisam kriv za to, ovde sam samo pevao. Hm... "pevao".

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #242 on: 06-02-2011, 18:18:30 »
Dokle ta lažna skromnost...? :lol: Ovo je dobro. Baš. I ne šalim se... :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #243 on: 06-02-2011, 18:22:01 »
Pazi, da u ovom svetu ima ikakve težine u tome da ljudi naših godina kažu da je neka muzika dobra ili ne, bio bi to mnogo drugačiji svet.  :lol: :lol: :lol: Srećom, nije, mi smo stari i vreme nas je pregazilo i omladina nam se s pravom smeje. Mislim, hvala, ali nemojmo se zanositi.  :lol: :lol: :lol:

Gudeja

• 4
  • 2
    • crninemis
« Reply #244 on: 06-02-2011, 18:37:14 »
Ma nek samo omladina nastavi da sluša te svoje emo gluposti ili štaveć...oni ne bi znali šta je dobra muzika sve da ih ista u dupe šutne...:lol:

Otkud tolika malodušnost? ''Stari, vreme nas je pregazilo...'' ma daj, nisi toliko mator pa da te sad hvata žal za mlados'...malo dramiš, ali ok, simpatično je...  :lol:  :lol: :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #245 on: 06-02-2011, 19:04:16 »
Ma kakva malodušnost, ja samo pokušavam da budem realističan. Kad nagaziš 40 nisi više kul, rekao je jedan moj šef svojevremeno i bio je dramatično u pravu. Samo sebe treba podsećati da više nisi kul i sve je OK.

Evo još jedne pesme Drifta, ovde su semplovane neke fine babe koje idu da beru grožđe, plus imamo i flautu u postavi  :lol: :lol: Sačuvaj bože:

Drift - The Feeder

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #246 on: 06-02-2011, 20:03:33 »
Evo još malo sramotnih epizoda iz moje prošlosti:

Vol Zero - Painless

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #247 on: 06-02-2011, 20:17:52 »
Мехо, у колико си ти то бендова свирао/свираш? 356? :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #248 on: 06-02-2011, 20:18:25 »
Ma sve su to kućni projekti...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #249 on: 06-02-2011, 20:49:50 »
Kao recimo ovaj, kumovsko-bratski, gde smo pred kraj "karijere" samo svirali obrade. Pitiful. Ovde sviramo Discharge i to toliko loše da je Mick Harris (ex-Napalm Death) morao da kaže da je sve to lepo al da ja čak ni ne umem da sviram d-beat:

Vol Zero - Never Again

Vol Zero - Doomsday

Ded Kenediz su nam samo za nijansu boljiji:

Vol Zero - Forward to Death

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #250 on: 06-02-2011, 20:54:03 »
Misfitsi su ipak Misfitsi:

Vol Zero - Where Eagles Dare

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #251 on: 06-02-2011, 21:55:59 »
Smorio sam najstrašnije, ali evo još malo da... smorim.

Ovo sam napravio od jedne Ventolinove pesme (koja je obrada pesme Sway najpoznatije u verziji Dina Martina) (a koja je i sama obrada Meksičke pesme ¿Quién será? Pabla Beltrána Ruiza) na dan kada se gitaristi Ventolina rodio sin. U retrospektivi, sigurno sam mogao da smislim i lepši poklon za nulti rođendan, ali... jebiga, svako od nas nosi svoj krst, pa nek on nosi ovaj...

Ventolin - Sway (Mali Pavle Remix)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #252 on: 06-02-2011, 22:26:37 »
Evo još samo ovo i neću više (danas).  :lol:

Mislim, ovo je potpuno bezveze ali eto:

Halfbear - Cathedral of Flesh

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #253 on: 07-02-2011, 14:40:08 »
Quote from: Gudeja
Otkud tolika malodušnost? ''Stari, vreme nas je pregazilo...'' ma daj, nisi toliko mator pa da te sad hvata žal za mlados'

Cuj, *ja* sam dovoljno mator da me hvata zal za mladost. Meho je dovoljno mator da vec zaboravi kako to izgleda imati zal za mladost.

A sto se dramljenja tice, moja teorija je da u tim godinama mozes ostati vitalan samo ako non-stop dramis. Zato sam ja krenuo na vreme. :lol:

Quote from: Savajat
Mехо, у колико си ти то бендова свирао/свираш? 356?

Pazi s obzirom na njegov staz na ovdasnjoj... muzickoj sceni (nazovimo je tako), nije zapravo cudan sam broj bendova. Cudno je sto je izgleda svaki od njih postigao nesto uslovno receno worthwhile. (Dobro, tu ocito izuzimamo neizbezne srednjoskolske bendove koji su se sigurno raspali jer su se clanovi popickarali na malom odmoru)

Elem, ovaj Sway remix je sušta genijalnost! A ni Cathedral of Flesh nije nimalo los. -_-

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #254 on: 07-02-2011, 14:48:02 »
Nisam imao bend u srednjoj školi. Ali s druge strane, ni jedan moj bend nije nikada ništa ni izdaleka worthwhile postigao, pa se to lepo izbalansira samo od sebe.  :lol:

Upravo aploudujem najbolju Vol Zero pesmu. Tu će da se na muci pokažu junaci. U međuvremenu, evo benda od kog je nastao Ventolin. Tek je to bio užas:

lucid mad love svejedno

LUCID MAD LOVE - Sada (1999)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #255 on: 07-02-2011, 14:54:09 »
Slusaj... izdavali ste albume i pravili spotove. To je u mojoj knjizi worthwhile.

Ali ovaj prvi spot... te karirane kosulje i zenski basista i awwww so nineties.  :oops:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #256 on: 07-02-2011, 15:13:13 »
 :lol: :lol: :lol: :lol: Ženska basistkinja. Koja poslednjih petnaest godina živi od feminizma  :lol: :lol: :lol:

Enivej, SVAKO je mogao da izdaje albume kakve smo mi izdavali - sami štampali kazete, omote, nosili ih u radnje na prodaju itd. Takođe, kad vidiš spotove, shvataš da je i to mogao svako da radi.

Ali da, ove karirane košulje, hahahahahaha, jebote, kako svaka decenija kad se između nje i sadašnjeg trenutka smesti još jedna deluje UŽASNO.  :lol: :lol:

Dobro, evo obećane Vol Zero pesme. Đura je ovde pokazao kakav je profesionalac i od mog neverovatno nesigurnog sviranja napravio... nešto što liči na... nešto.

Vol Zero - Pavane

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #257 on: 07-02-2011, 15:34:36 »
Ženska basistkinja.

басистица, што би рекли Хрвати... :)

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #258 on: 07-02-2011, 15:42:25 »
Ali da, ove karirane košulje, hahahahahaha, jebote, kako svaka decenija kad se između nje i sadašnjeg trenutka smesti još jedna deluje UŽASNO.  :lol: :lol:

Ja sam odlucio da doskocim tome tako sto cu *sad* nositi karirane kosulje, pa kad ljudi budu gledali slike kroz deceoniju-dve, svi okolo ce izgledati lejm a ja cu izgledati retro kul. Ili kao da sam pao s marsa. Jedno od ta dva.

Elem, moracu se sloziti po pitanju ove Pavane, bubnjar se malo raspada, ali je stvar vrlo slusljiva. Mislim da cu je cak ripovati s tjuba i ostaviti si ovako da slusam. Jedino je ova fotografija macke poptuno nemotivisana.

Takodje, nekako se osecam glupo svaki put kad postujem ovde, a nemam sta da prilozim. <_< Ali dobro, cim ovaj izgovor za bend u kome sam snimi nesto sto je prezentabilno javnosti... -_-

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #259 on: 07-02-2011, 15:47:39 »
Aploudovao bih ti ceo album Vol Zeroa ali kapiram da bi to bio uzaludan napor tako da... ripuj.  :lol:

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #260 on: 12-02-2011, 16:13:34 »
Poslušajte novu Nimani stvar u snimku Freedomove emisije, mi smo odmah posle špice, u prvom segmentu. :)

http://b92.fm/player/7/74426/

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #261 on: 12-03-2011, 11:41:02 »

Agota

• 4
  • 3
« Reply #262 on: 12-03-2011, 14:38:19 »
Poslušajte novu Nimani stvar u snimku Freedomove emisije, mi smo odmah posle špice, u prvom segmentu. :)

http://b92.fm/player/7/74426/

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuu levojka iz ldp-a .
Ovo je strava,devojka iz ldp-a jebe ovu iz obraza samo tako –ovo je sjajno ljudi!!!!! :lol: :lol: :lol:

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #263 on: 14-03-2011, 10:25:01 »
LOU BENNY LIVE at Late Night with Tutti Frutti All Stars & Friends

uskoro prvi zvanični solo singl lou bennyja - "gistro (г.и.с.3.о.)"
bit će biti sličan ovom klasiku rappers delight/good times iz ovog snimka (snimak je od preksinoć iz nove pazove). na basu će biti neša japanac pa pričamo o future classicu i jednoj par excellence beegee disco fonk himni koja će biti na nivou yo!hambin+znooojjj+...+...+...=/\

SIMERIJANAC

• 4
  • 3
« Reply #264 on: 14-03-2011, 15:29:03 »
Evo ga, okacio sam sve sto se moglo okaciti  :evil:
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2011/03/unison-st-1997-7.html

Fino,Sine što si postavio,ja sam imao samo neke skrndave snimke na kasetama.
Omiljene This is for life i Enough.

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #265 on: 14-03-2011, 15:34:14 »
Ali je stvarno mogla da padne neka veća bitaža...

#Τζούτσε

Agota

• 4
  • 3
« Reply #266 on: 14-03-2011, 16:02:01 »
@lou benny zanimljivo je ovo-samo napred  :)
This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #267 on: 14-03-2011, 21:13:56 »
добро је, вешто је Лу скинуо тај ШугарХил Ганг фазон  xjap

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #268 on: 15-03-2011, 01:27:38 »
hvala :)
a nije samo do sugarhill fazona nego što su rime highly quoteable ;AA

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #269 on: 17-03-2011, 20:59:11 »
Ček... Lou Benny? THE Lou Benny? "Znoj" - Lou Benny??  :!: :!:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #270 on: 17-03-2011, 23:53:54 »
Taj.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #271 on: 18-03-2011, 00:05:32 »
Wow.  :!:

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #272 on: 23-03-2011, 23:47:22 »
набацио сам на тјуб једну матору ствар, полуужасна кућна продукција, скоро без икаквог пицањења песме...

SPAKS feat. BART - Drugovi moji (Serbian Rap)

и другу, која је ремикс од пре пар година већ постојеће ствари, такође кућне играрије...

SPAKS - Ja tebe čekam RMX (Serbian Rap)

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #273 on: 12-04-2011, 19:14:02 »
Evo, povodom pola veka od Gagarinovog leta jedna prigodna pesma...

Nimani Teenage Riot - Devojka iz kosmosa

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #274 on: 16-04-2011, 18:39:45 »
VULTURES - Colorado Kid (OFFICIAL VIDEO)

http://youtu.be/i1PpnP0JtPc

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #275 on: 17-04-2011, 00:41:18 »
Dobro je ovo, meni su Vultures vazda bili nešto kao Nekromantix na steroidima i bez kontrabasa. Možda jesam rigidan, ali meni sajko zvuči pomalo golo bez kontrabasa, doduše dozvoljavam mogućnost da Vultures sebe ne doživljava kao sajko bend. Nego, koji si ti od ovih sa spota?  :)

#Τζούτσε

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #276 on: 17-04-2011, 02:23:36 »
Drago mi je da ti se svidelo. Ideja je bila da se postigne neki originalan zvuk - koliko god to bilo moguće u ovo vreme - pa je kontrabas izostao uz izgovor da nije reč o čistokrvnom psychobilly-ju, već nekoj fuziji zvuka. Istovremeno, radeći sve više zajedno, shvatili smo da nije bilo potrebe da se vezujemo za bilo koji žanr, pa smo čak i taj psychobilly iskoristili samo kao neku nijansu prisutnu u pojedinim pesmama. Inače, i ja psychobilly često doživljavam kao neodvojiv od kontrabasa. Onaj sa mikrofonom je u pitanju.  :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #277 on: 17-04-2011, 14:07:48 »
Da, pa ni ja Vultures nikad nisam shvatao kao sajkobili, više kao pank rok sa elementima između ostalog i sajka. Ali ovo je valjano, zaista.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #278 on: 28-04-2011, 19:08:42 »
Sasvim slučajno sam se setio da na hardu imam neke klipove Akroholije sa koncerta koga smo svirali sa Kripl Bastrds pre četiri godine u SKCu. Evo jedan:

Acroholia: Intro/ Scene?/ Stone Face/ Genderless - SKC 21/06/07

Evo drugi

Acroholia: Untitled, Beograd, 21/06/07 SKC

A evo i treći

Acroholia: Milicija, die!! (Cripple Bastards cover) Beograd, 21/06/07

John je bio na ovom koncertu. Ne mogu da se setim da li je Simerijanac bio (mada se najavljivao). Nek oni dalje pričaju, ja ću šutati.

cicmi

• 4
  • 2
« Reply #279 on: 29-04-2011, 01:29:04 »
Bese odlican koncert. Sacramental Blood me je udavio.
Bubnjar Cripple Bastards-a nije normalan :D   

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #280 on: 29-04-2011, 02:28:22 »
Kako je to dobar koncert bio! Ovde čak postoji zasebna tema o njemu, već samo se izjašnjavali. Žao mi je što nije bilo za mrvu više publike, nasilničko ponašanje ispred bine je pomalo neinspirativno kad mlatiš vazduh. Ovo mi je bio i jedan od najpijanijih koncerata, u top dva, rame uz rame s Condemned 84. A na prvom klipu se donjim delom ekrana uglavnom šeta teme moje žene.

Nego, Meho, zar ne postoji čitav video?

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #281 on: 29-04-2011, 11:01:30 »
Bese odlican koncert. Sacramental Blood me je udavio.
Bubnjar Cripple Bastards-a nije normalan :D   

Meni su Sakramental Blad bili do jaja, čak i bez basa, ali ja volim taj ded metal. Svirali su Katatoniju od Safokejšn što je posebno doprinelo mojoj sreći.

A bubnjar CB, zaista, ono se retko viđa. Mada su svi bili sjajni, pa Đulijo je ubio!

Kako je to dobar koncert bio! Ovde čak postoji zasebna tema o njemu, već samo se izjašnjavali. Žao mi je što nije bilo za mrvu više publike, nasilničko ponašanje ispred bine je pomalo neinspirativno kad mlatiš vazduh. Ovo mi je bio i jedan od najpijanijih koncerata, u top dva, rame uz rame s Condemned 84. A na prvom klipu se donjim delom ekrana uglavnom šeta teme moje žene.

Nego, Meho, zar ne postoji čitav video?

Pa, ne postoji, Nemanja je snimao samo ove delove. Mislim, imam nekoliko još klipova Cripple Bastards koje je on snimio, to ću da vidim da večeras aploudujem da se poradujemo.

count_d

• 2
« Reply #282 on: 29-04-2011, 18:19:09 »
Evo malo moje kucne radinosti.

In Silence - Wolfmother.wmv

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #283 on: 29-04-2011, 18:26:05 »
Solidan je ovo demo. Zaista.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #284 on: 18-06-2011, 21:01:00 »
Ovo nije baš muzika članova ovog foruma, ali jeste mikstejp koga je jedan od članova foruma napravio za drugog, a i u jednoj od pesama, doduše obradi, svira jedan od članova foruma...

Trucker's Delight

crippled_avenger

• 4
  • 3

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #286 on: 28-06-2011, 16:50:30 »
ima nešto ova pesma. naravno, ja bih dosta toga u produkcionom smislu promenio, iznivelisao odnose, dodao basove...

ali, i ovako, i bez šminke ovakav zvuk se fino žanrovski pozicionira u današnje vreme.

međutim, s obzirom da se radi o ljudima iz struke, malo razočarava indolentan i neinventivan odnos prema video produkciji. ako je i spot so '80, mogao je barem biti ulepšan nekim kadrom muškarca okrenutog leđima kameri, kako u mraku svoje sobe naslonjen na sofu puši cigaru, prave kolutove dima i gleda isti ovaj video kolaž na portabl televizoru.  ;)

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #287 on: 29-06-2011, 10:46:15 »
Pa veruj mi, razmišljali smo da devojka gleda na TVu ovo ili Bijelo Dugme i "Kosovsku" ali rok da izađemo sa klipom za Vidovdan nije bio realan da se išta snimi. Imali smo ideju i da ide tekst pesme na albanskom ali nas je jedan Arnautin ispalio za prevod. :)

crippled_avenger

• 4
  • 3
« Reply #288 on: 20-07-2011, 11:45:37 »
Nimaniji podsećaju na zaboravljene preteče Max & Intro

Nimani Teenage Riot - Beogradska devojka

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #289 on: 24-07-2011, 13:45:55 »
★^★ ~~~ LoU BenNYjeVa sHAreNiTZa 2 ~~~ ★^★ (Lou Benny - Rep metafizika)

Quote from: lou benny, pre 3 dana
danas je bio gotivan dan
oko 2 popodne sam snimio sa ortakom kizom ovu novu šarenicu inspirisan svojim pojavljivanjem u spotu za "rep i grad" ali, pošto se zbog vetra na krovu slabo šta čuje, iscimao sam mrzovoljnog oka pa sam kod njega u studiju snimio audio i on je sve to smixao i okačio na moj yt kanal dok sam ja po prvi put u poslednjih xyz godina blejao na bazenu na 25. maju (koji je renoviran i vrh je!)
ovaj klip je i kao neka najava ludila koje donosim u vidu nekoliko traka do kraja godine božezdravljabožepravde

audio - http://www.sendspace.com/file/955fqx

linkovi na reference - "rep i grad" spot fantasticne cetvorke, "clean up man" b.g.jeva traka i "you know how we do it" ice cubea ciji sam bit uzeo, nalaze se u samom klipu u vidu annotations  :lol:

Quote from: lou benny
P.S. U pitanju je krov Samačkog hotela na Dorćolu koji se pominje u pesmi "Frizeraj iz kraja" koju sam radio sa Tutti Frutti All Stars, a na čijem su me krovu snimili za spot "Rep i grad" Fantastične četvorke (F4).

Evo rime

REP JE U KUĆI
A LUBENI NA KROVU ROKA PRAVI REP
PREPOZNAJ TO BRZO KAO MAJČIN LEŠ
ĆALE ME JE UČIO DA SE OBLAČIM FEŠ
AL JEBIGA - MNOGO SAM GLEDO "YO! MTV RAPS"
PA NOSIM ŠIROKO I MISLIM ŠIROKO
I VIDIM ŠIROKO KO DA JE SVEMIR MOJE OKO
A REPUJEM ZA OVDE, JER SAM ODAVDE
AKO TE GUŠI TA ČUPRI BOLJE DIŠI DUBOKO
JA NE PRIČAM SVIMA, A NI SAMO SRBIMA
PRIČAM SVIMA KOJIMA NA SOŠKI PIŠE "SRBIJA"
MRTVI SU SAD SAMO TELA KOJA TRUNU
A ŽIVI UGLAVNOM OĆE ŠTO KASNIJE DA UMRU
JA SAM REPOVO NA ŽIV GRUV JAPANCA I FURDE
ŠTO SE MENE TIČE - MOGU I DANAS DA UMREM
ZNAŠ, ČAK I DA SAM PIČKA, BIO BIH PREPIČKA
JA RADIM ISTO ČAK I KAD ME NIKO NE SNIMA
JA PREDSTAVLJAM SEBE I DORĆOL, SVOJ KRAJ
PREDSTAVLJAM SVOJ REP I BEOGRAD, SVOJ GRAD
I ODGOVARAM NA TO ŠTO JE PITAO B.G.
"IF YOU GOT BEEF, WOULD YOU SQUASH IT AND EAT IT?"
I I DALJE SAM HARDKOR, TVRD DO SRŽI
MOŽDA ČAK I TVRĐI NEGO ŠTO MOGU DA IZDRŽIM
TO JE REP METAFIZIKA JER TAKO TO VOLIM
JA REPUJEM O SEBI, DAKLE JA POSTOJIM

2-0-1-1 YO
TO JE REP METAFIZIKA JER TAKO TO VOLIM
JA REPUJEM O SEBI, DAKLE BOG POSTOJI

Agota

• 4
  • 3
« Reply #290 on: 24-07-2011, 14:03:09 »
Jako podseca na grua dosta mi je svega

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #291 on: 24-07-2011, 15:13:14 »
hahahaha kako si me nabola u glavu tom konstatacijom :D

prilet i - bam!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #292 on: 24-07-2011, 15:24:10 »
Pa, ima taj post g-funk, sredina devedesetih kul gengsta vajb. Doduše, izdaje te dropovanje metafizike bez dovoljno igara reči koje bi uravnotežile njeno ničim izazvano pominjanje.  :lol: Kul je.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #293 on: 24-07-2011, 17:48:42 »
rep metafizika -> harkor rep metafizika -> temeljni principi harkor rep reprezenta -> priča o "ja" kao apsolutnom (priča o tome šta "ja" predstavlja iz onoga odakle dolazi, onoga što jeste i onoga ka čemu se "ja" kreće, a zatim se odvaja od svega)  xnerd xjap  :?:

a na grua može da podseti samo bitom, pošto je i gru verovatno, između ostalog, kopirao ovaj klasik bit preko koga repujem ("you know how we do it" - ice cube, beat by qd iii). što se tiče rima nije realno da se gru poredi sa mnom jer ne može da mi prismrdi :)

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #294 on: 24-07-2011, 22:21:12 »
Nice. Ја бих се стрмекнуо са овог крова к`о јен-два. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #295 on: 25-07-2011, 10:28:20 »
rep metafizika -> harkor rep metafizika -> temeljni principi harkor rep reprezenta -> priča o "ja" kao apsolutnom (priča o tome šta "ja" predstavlja iz onoga odakle dolazi, onoga što jeste i onoga ka čemu se "ja" kreće, a zatim se odvaja od svega)  xnerd xjap  :?:

Jasno je meni odakle ta metafizika nego sam mnio da se time vidi da pesma nije iz devedesetih.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #296 on: 25-07-2011, 10:40:43 »
lou benny nemoj da si zavidan sto grua i dalje zele  xrofl

EDIT: sto se tice rima bitno je da  u tekstu  imas bar jednu sjajnu recenicu koju bi neko stavio u potpis, kao i film bitno je da imas bar jednu sjajnu repliku da te zapamte i citiraju. 8-)

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #297 on: 25-07-2011, 12:45:03 »
tototototototototooo agota!!!

u ovoj strofi ih, zahvaljući meni, ima nekoliko :AAA

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #298 on: 25-07-2011, 12:53:47 »
Doduše, izdaje te dropovanje metafizike bez dovoljno igara reči koje bi uravnotežile njeno ničim izazvano pominjanje. 

xfrog

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #299 on: 25-07-2011, 13:11:38 »
Pa to je taj izdajnički element koji potkazuje da nisi "običan" street rapper već da imaš nadrgadnju koja nije tek spontano došla kroz težak život i epifanije nego je proizvod formalne edukacije. Mislim, nothing wrong about that, da ne bude zabune.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #300 on: 25-07-2011, 14:03:31 »
ali kako bi to bilo kakve igre reči uravnotežile pominjanje metafizike? na koji način je pominjanje "metafizike" u rapu nužno povezano sa wordplay tripom? :D

a naravno da je nothing wrong kad ja ni nemam u opisu delatnosti "street" nego "hardcore" rapper :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #301 on: 25-07-2011, 14:05:34 »
Pa, neka fizika bi tu mogla da se pomene, pa da se preko nje dođe do metafizike. Jer ovako kako je, meni metafizika zabode uši.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #302 on: 25-07-2011, 15:27:29 »
ja kapiram da velika većina ljudi ne zna šta je metafizika, ali sam siguran da imaju utisak da je to nešto "zamuljano, komplikovano" kad čuju samu reč.
oni koji znaju, znaće sigurno i da je dekart jedan od ljudi koji su dali najveći doprinos metafizici.
tako da i oni koji znaju i koji ne znaju će svakako osetiti da je to "metafizika" umesno kad se na liniju

"to je rep metafizika jer tako to volim"

nadoveže

"ja repujem o sebi, dakle - ja postojim"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #303 on: 25-07-2011, 16:12:16 »
For maximum effect ja bih zamenio mesta tim dvama stihovima. But that's just me.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #304 on: 09-08-2011, 22:54:09 »
Kad već Harvester neće, evo ja ću da okačim...

One Motion Device - Dinja (parts I & II)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Doomdark

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #305 on: 09-08-2011, 23:34:33 »
:oops:

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #306 on: 24-08-2011, 11:23:41 »
Evo jedne friške stvari od VULTURES-a, koja će se ubrzo pojaviti na 3waySplit kompilaciji sa bendovima NINE IDEAS (Japan) i TOTEM LEVEL ZERO (Indonezija) u izdanju PARTAI RECORDS-a iz Indonezije.

VULTURES - PAHOMIAN RHAPSORGY
Vultures - Pahomian Rhapsorgy (2011)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #307 on: 28-08-2011, 15:52:52 »
Moj drugar Đole (Matić, Novosađanin koji već više od 15 godina živi u Londonu) je okačio ceo nastup Akroholije iz Doma Omladine pre sedam godina na JuTjub. Hvala autoru i okačivaču:

Acroholia Live 30 05 2004 Dom Omladine part 1

Acroholia Live 30.05.2004. Dom Omladine part 2

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #308 on: 28-08-2011, 16:08:28 »
A evo i nastupa na Prnjavorstocku od pre par meseci.

TESKI PRNJAVOR-ACROHOLIA SCARED ANALITY

Radi se o avalskom selu Prnjavor i o dobroj ideji organizatora da pravi veliki letnji open air festival na kome bi se sviralo za dž a na velikoj bini i sa dobrim provodm. Sve je ispalo super osim što nije bilo publike. Nastupi koje vidite su se odvijali oko sedam ujutro a "publika" su članovi sva tri benda koji trenutno nisu na bini  :lol: :lol:

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #309 on: 29-08-2011, 01:12:32 »
Kaće konsrt?

P.S. Ovo sa publikom sastavjenom od članova benda i jutarnjim veseljem je sjajno. Ima tu nekog blaženog pastoralnog šarma. :lol:
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #310 on: 29-08-2011, 05:33:21 »
Temple of the smoke u Gun club-u

http://www.facebook.com/event.php?eid=132253633536976

Gun Club
Miloša Pocerca 10
Bgd

"Psihodelična ekskurzija u nepoznate predele uma i kosmosa.

"Očekivani polazak šatla je u 22h, 9.9.2011, sa lansirne rampe Gun kluba.
"Ufur na šatl za odabrane je 300 zemaljskih dinara."

Temple of the Smoke - South of Heaven

Temple of the Smoke - Out, into the crimson night!

Temple of the Smoke - Autumn World

itd itd

http://www.jelentop10.com/vest/152/Temple_of_the_Smoke_Marvin_Marsovac_protiv_planete_Zemlje_.html

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #311 on: 07-09-2011, 23:28:13 »
Zoran Komjenovic-hard rock guitar composition -

Evo jedan hard rock/metal instrumental mog najboljeg prijatelja....Momak dobro prži, pa reko' da okačim.

Inače, nekada smo zajedno svirali, ali sad niko nema vremena....Za uspomenu, ostade nam jedan homemade plakat:

To su bili dani...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #312 on: 18-09-2011, 17:37:55 »
Hihihi, što je ovo smešno

Velebiti - Medak 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #313 on: 22-09-2011, 19:20:49 »
Evo ovo sam napravio u poslednjih par dana... Onako... trebalo je da bude plesno i veselo ali je više plesnjivo i neveselo... Ali takav sam i ja čovek...

Dead Landscapes Live

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #314 on: 22-09-2011, 19:32:11 »
dobar ti je ovaj bora dugić na spidu. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #315 on: 22-09-2011, 19:49:28 »
Ništa bez Marokanaca. Bez njih ni u samoposlugu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #316 on: 25-09-2011, 15:56:07 »
Džejms Braun bi se možda nasmešio što sam ga iskombinovao sa egipatskom ljubavnom pesmom, ali onda bi poslao advokata da me istrese iz gaća što sam mu oteo smrdljivog bubnjara. Srećom mrtav je i baš ga briga za belce koji bi da zagrizu njegovo govno.

DJ Meho - Coprophiliac Facebookworm

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #317 on: 25-09-2011, 16:06:09 »
Ali doticni bubnjar ziv, zar ne? :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #318 on: 25-09-2011, 16:13:32 »
Jeste, ali ne misliš valjda da on drži prava na ovaj snimak?

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #319 on: 25-09-2011, 16:20:33 »
Verovatno ne, ali to ne znaci da ne zasluzuje!  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #320 on: 25-09-2011, 16:22:44 »
Eh, James Brown je bio poznat po dosta... strogom odnosu prema svojim muzičarima...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #321 on: 09-10-2011, 00:38:43 »
Ovo naravno nije moja muzika, te je strogo gledano varanje, ali i nakon dve godine, mislim da ovaj slajd šou što sam sklepao da ide uz ovu pesmu Puerto Muertoa u principu funckioniše:

Hangman's Song

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #322 on: 11-11-2011, 03:20:05 »
Lou Benny - Gistro (+ intro/outro)

evo konačno i moje prve solo trake

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #323 on: 11-11-2011, 11:19:39 »
Nažalost, Mađarica & Španjolka koje sede preko puta mene se deru kao blesave pa ne mogu da razaznam tekst ali gruv je zdrav.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #324 on: 11-11-2011, 15:49:17 »
ima tekst ispod uploada na yt

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #325 on: 30-11-2011, 21:32:01 »
Er... nova pesma... Miles Davis i James Brown sreću marokanske sufije pod budnim okom jamajčanskih ragga umetnika i Iana paicea iz Deep Purple...

DJ Meho - Addicted to Salt

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #326 on: 26-12-2011, 16:21:50 »
Pošto ovde ima mnogo hororista, drznuo sam se da vas zamolim za malu pomoć pri glasanju za hit godine na sajtu Rock FM, na kojoj su se Vultures - horror punk/psychobilly bend u kojem pevam - plasirali kao hit meseca maja sa pesmom Colorado Kid. Znači, nema nikakvog cimanja, samo kliknete na ovaj link, na "thumb up" pored naše pesmice i to je to... i tako nešto, ako imate vremena i nerava, ponovite u narednih par dana, dok se ne završi glasanje! :) Hvala unapred, evo linka za glasanje, a tu je i spot, čisto da se podsetite na šta to sve liči...

http://rockfm.rs/index.php?vote=233&p=2

VULTURES - COLORADO KID (OFFICIAL VIDEO)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #327 on: 05-01-2012, 14:49:11 »
Praznike ponekad treba iskoristiti i za nešto drugo osim lenstvovanja...

Dobro, zajebavam se, nije da je ovo išta više od lenstvovanja, ali, evo mog novog pokušaja da spojim fank i orijentalne zvuke - dva muzička kontinenta koji su toliko bliski da je skoro uvredljivo da neko kao ja tu nešto kao komentariše...

DJ Meho - Asthmatic Dancer

U descriptionu je iscrpan izveštaj o izvorima zvuka i link do većine pesama iz kojih je otimano.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #328 on: 05-01-2012, 14:59:53 »
DJ Meho - Addicted to Salt
Bravo  Meho !!!  xjap

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #329 on: 05-01-2012, 15:01:25 »
 :-|

A pomoću čega ih 'vako kombiniraš?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #330 on: 05-01-2012, 15:23:28 »
Pa... pomoću kompjutera.  :shock:

Mislim, bilo kakav softver za sekvenciranje će poslužiti. Ja koristim apsolutno prevaziđeni i zastareli Acid iz 2004. godine. Većina ljudi koje znam su u ono vreme uglavom koristili značajno napredniji Cubase, po studijima Pro Tools, a šta danas koriste nemam pojma  :oops:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #331 on: 05-01-2012, 15:40:17 »
A, dakle i to se radi pomoću Cubasea i Pro Toolsa...

Dakle samo da nađem nekoga ko će da me nauči njima. -_-

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #332 on: 05-01-2012, 16:07:45 »
Da, teško je doći do uputstava za Cubase...

Oh, wait

ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_4/Docs_English/Operation_Manual.pdf (ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_4/Docs_English/Operation_Manual.pdf)

mada i ovde važi da iz priručnika možeš da naučiš kako se rukuje alatom, ali ne i kako da praviš dobru muziku. Pro Tools ti ne preporučujem preterano pošto je to ipak ozbiljniji studijski alat koji nema previše smisla koristiti sa samo kućnim računarom. A i Cubase je znatno više od sekvencera.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #333 on: 05-01-2012, 16:18:09 »
Zeznut je Cubase...onaj prijatelj što sam postovao njegov klip sa Youtube radi sa tim programom. Ja sam kao nešto čačkao, nekad...i ona pesma što sam onomad postavio je rađena sa Cubase.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #334 on: 05-01-2012, 17:15:16 »
Pa, mislim, to je ozbiljna studijska alatka sa kojom za 300 dolara imaš na raspolaganju softver koji zamenjuje opremu od recimo 10 hiljada dolara. Nije to igračka. Isto važi i za pro tools...

Za neke bebeće korake dobar je i Acid a korak napredniji je (barem bio) Cakewalk.

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #335 on: 05-01-2012, 19:49:22 »
А ФрутиЛупс? Тотално пасе, а? :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #336 on: 05-01-2012, 20:59:29 »
Da, vidiš, nisam se ni setio FL-a jer ja zapravo nikada u njemu i nisam radio. Acid je u ono vreme kada sam počinjao da se zajebavam bio ozbiljniji od FL koji je bio samo najbazičniji sekvencer, pa sam ja kao bio naklonjeniji Acidu, ali danas FL uopšte nije naivna alatka. Vidim da nova edicija ima kompletan alat za produkciju a i postoji verzija koja radi i na iOS spravama što je sjajno. Mislim, za učenje osnova verovatno i dalje nema boljeg od Fruity Loops...

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #337 on: 05-01-2012, 22:08:40 »
Наш DJ, продуцент, или шта већ је правио чуда са Фрутијем...ја сам имао и Фрути и СаудФорџ и Есид и Кјубејс...и нисам научио да користим ниједан, нажалост.  :cry: Додуше, нисам се баш много ни трудио, ако ћемо право.  :oops:  :)

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #338 on: 06-01-2012, 00:03:58 »
Od jednostavnijih mixing stanica tu su (bili) eJay i MixmanStudio.
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #339 on: 06-01-2012, 10:28:12 »
SoundForge je negda bio majka Mara.
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #340 on: 06-01-2012, 12:07:06 »
Pa, da, Sound Forge je i danas majka, ja ga koristim, ali on nije sekvencer, to je program za obradu zvuka, ne za, da kažemo, komponovanje.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #341 on: 06-01-2012, 17:01:28 »
Vama tuc-tuc repošima svaka dlaka smeta. Skoro da bih se okladio kako je FatboySlim čitav opus naradio u SFu. Uz malo pripreme ništa ti drugo sem njega ne treba.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #342 on: 06-01-2012, 18:14:35 »
Nije baš tako. Sound Forge je Audio Editor. Njegova glavna namena je da manipulišeš jednim audio fajlom, tj. jednim zvukom u isto vreme, a da bi napravio kompoziciju treba da manipulišeš sa više zvukova u isto vreme. Cubase ili Acid ili Nuendo ili Pro Tools koje pominjem nisu editori nego "workstation" programi (DAW - Digital Audio Workstation), dakle načelno emuliraju ceo studio i rade sa više nezavisnih kanala tako što na jednom na jednom, najšire rečeno, puštaš bas liniju, na drugom melodiju, na trećem jednu komponentu ritma, na četvrtom drugu itd. Onda ti to miksuješ i rezultat je kompozicija. Sound Forge u principu nije namenjen ovom poslu pa ako bi hteo da miksuješ pomoću njega, bilo bi to načelno moguće (korišćenjem njegove crossfade funkcije recimo) ali izuzetno neudobno i komplikovano, nešto kao kada bi u bokserskim rukavicama pokušavao da vežeš pertle.

Fatboy Slim verovatno koristi Sound Forge da produciranu kompoziciju (dakle napisanu, izvedenu, snimljenu i izmiksovanu) postproducira a sasvim je moguće i da individualne semplove koje koristi u kompozicijama edituje i procesuje pre miksovanja, ali za miksovanje gotovo sigurno koristi Pro Tools, Nuendo ili nešto slično. Pošto čak i moj prastari Acid 4.0 može dosta napredno da edituje i ima podršku za tisuće plaginova, ja Sound Forge više gotovo uopšte ne koristim za rad na individualnim semplovima (osim za samo semplovanje) i sve radim direktno u Acidu, a Sound Forge koristim da renderovan wav fajl postproduciram. Identično smo koristili Sound Forge kao alat za postpprodukciju  poslednjih 7-8 godina sa svim bendovima sa kojima sam bio u studiju, a snimano i miksovano je mahom u Nuendu koji opet ima gomile plaginova, mada studiji imaju i nevirtuelne efekte... Posle Sound Forgea neki od snimaka su još išli i kroz poseban softver za normalizaciju...

Izvinjavam se na gnjavaži i detaljisanju ali često čujem kako ovaj ili onaj ceo svoj album pravi u Sound Forgeu (to su pričali za Buriala recimo) i pitam se zašto ljudi to pričaju s obzirom da taj softver naprosto ne služi za miksovanje a skoro niko koga poznajem ga ne koristi ni za snimanje instrumenata. Neću da kažem "nemoguće je" jer je teorijski moguće napraviti ceo album koristeći samo Sound Forge ali to bi bilo kao da voziš automobil dvadeset kilometara unazad, vezanih očiju, na jednom točku, dok ti zombi-pirati bacaju žive aligatore na haubu, dakle više egzibicija nego ozbiljan posao.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #343 on: 06-01-2012, 19:46:57 »
E! Mi smo ga koristili za snimanje instrumenata, i imam samo reci hvale (doduse, nije bilo bas izbora pa da ne gresim dusu), i to samo zato sto je "neko" cuo da su KKND (surovi edit!  ladno sam izvukao skracenicu za Krash Kill and Destroy - igricu iz istog vremena...wow, kakav flashback  :-D ) KKiN snimili prvi album kod kuce i to uz pomoc Forge-a i Acid-a   :lol: . Urbana legenda, ili sta vec, ali rezultati su bili vise nego zadovoljavajuci.
Naravno, to sto tadasnja muzicka produkcija (kasne devedesete) nije imala sluha, ne znaci da nisam u pravu!  :evil:

"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #344 on: 06-01-2012, 20:00:12 »
Ja sam nekad znao da radim u programu NUENDO. Sličan je bio Cubase, mada jednostavniji.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #345 on: 06-01-2012, 20:04:07 »
E! Mi smo ga koristili za snimanje instrumenata, i imam samo reci hvale (doduse, nije bilo bas izbora pa da ne gresim dusu), i to samo zato sto je "neko" cuo da su KKND snimili prvi album kod kuce i to uz pomoc Forge-a i Acid-a   :lol: . Urbana legenda, ili sta vec, ali rezultati su bili vise nego zadovoljavajuci.
Naravno, to sto tadasnja muzicka produkcija (kasne devedesete) nije imala sluha, ne znaci da nisam u pravu!  :evil:

Ma naravno da može da se koristi za snimanje instrumenata ali danas Nuendo ili Cubase ili Acid mogu da se koriste za isto a daleko su udobniji za dalju manipulaciju. Svejedno, čak i ako ga koristiš za snimanje, ipak ti treba nešto za miksovanje, poput Acida ili Nuenda ili Pro Toolsa. Teško biste miksovali album u SF-u.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #346 on: 06-01-2012, 20:05:38 »
Ma jok. Razumemo se: snimis u SF i prebacis u Acid, ili sta ti je vec pri ruci. ;)

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #347 on: 06-01-2012, 21:01:20 »
U komponovanje se ne razumem, ne znam šta se i kad podrazumeva, pride sam i van priče deset plus godina, ali se vrlo dobro sećam da smo sve radijske reklame (često prilično zahtevne), džinglove pa i emisije montirali u SFu. Znači, ne glupo lepljenje neg umiksavanje sa sve vokalima, instrumentalima i resto bulumente. Acid smo imali al se ne sećam da ga je iko koristio. Lično sam montirao stotinak emisija u SF. Možda je to druga priča u odnosu na kreativno miksanje muzike, a možda slabo marim za aligatore.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #348 on: 06-01-2012, 21:03:11 »
Pa rekoh već, SF može da miksuje, za to postoji krosfejd funkcija itd., ali on nije baš udoban za takve stvari. Niko ko nije superlud ili supermazohista ne bi miksovao u Saundfordžu kad za to postoje DAW softveri.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #349 on: 09-01-2012, 12:00:47 »
preporučam Ableton Live, intuitivniji je (bar meni) od Cubase-a (u kojem nisam uspeo da proizvedem ni jedan zvuk) i recimo Cakewalk Sonar-a (u kojem sam uspeo da proizvedem zvuk). ima po netu dosta amaterskih tutorijala, a bilo je i na njihovom sajtu dosta video materijala. za naprednije korisnike postoji Max MSP for Live u kojem mogu da se prave sopstveni algoritmi za sintezu i štatijaznam.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #350 on: 16-01-2012, 20:05:51 »
Bek tu topik:

Hladno vreme - vrela muzika, spoj koji uvek pali.

Ovo bi moglo da se dopadne i deci jer je... bajkovito. Ali je 120 BPM, da se dobro oznojiti ako igrate. Mislio sam jedno vreme da ga usporim na 110, ali... ne, ovako je bolje. Plej fast or daj, uvek sam govorio.

Kao i uvek, wav se može skinuti sa lokacije koja je data u deskripciji, a svaki komentar, makar i zlurad (a suočimo se s tim, takvi su najopravdaniji kad je moje "stvaralaštvo" u pitanju) će biti pažljivo razmotren i odmah zaboravljen i ugrađen u strukturu mog sveukupnog budućeg delanja.

DJ Meho - Le lacrime di pagliacco

tomat

• 4
  • 3
« Reply #351 on: 17-01-2012, 01:13:09 »
nije loše ovo sa ružičastim slonovima. ja sam jednom davno napravio neki hip-hop lup sa muzikom iz epizode Toma i Džerija "Puss Gets The Boot", lepo se složilo probaću da iskopam.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #352 on: 17-01-2012, 10:45:48 »
Ružičasti slonevi su konza, naravno, kao i mnoga muzika iz kasičnih crtanih filmova kada su to radili veliki kompozitori (Karl Staling, primjerice) i izvodili je veliki orkestri. Pink Elephants on Parade je svirao i Sun Ra (ima na JuTjubu njegova verzija) mada, bizarno, te pesme nema na albumu koji je ceo sastavljen od njegovih aranžmana muzike iz Diznijevih filmova...

I, Puss gets the Boot? Sad sam ga gledao na JuTjubu, koliko tu muzike ima jebote!!! Baš su se trudili u ono vreme!!!

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #353 on: 09-02-2012, 14:46:43 »
Ne znam dal' je bilo ali je ZAKON pa mora jopet, dakle Me'o u akciji!  :-|

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_PFV_D14Nrc#

Stipan

• 4
  • 3

Savajat Erp

• 4
  • 3
« Reply #355 on: 11-02-2012, 13:52:59 »
Није лоше ово, Стипе...мада у поједним тренутцима има превише звукова одједном и некаквог испадања...а на неким местима постаје и иритантно...али није лоше све у свему. :) Почетак ми се највише свиђа...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #356 on: 11-02-2012, 14:05:46 »
Ima tu štofa, mikroplan je meni vrlo solidan, to jest kako se uklapaju linije teme, pratnje i varijacije, ali kao celina mi je nedovoljno izdefinisano, dakle smena teme i ostatka kompozicije, krešenda, na tome treba da se poradi. Plus, da, ima nekih falševa, imam utisak da je svirano uživo preko programirane pratnje, pa bi i to valjalo doterati. Ali ima štofa.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #357 on: 11-02-2012, 14:29:33 »
Dobro ti Meho vidiš stvari, ali ovo je samo bedni pokušaj neostvarenog megastara - kao uostalom i sve ostalo čega sam se dovatio...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #358 on: 11-02-2012, 16:05:24 »
Pa, nisam ni ja neki profesionalni muzičar. A niko nije postao megastar iz cuga. Muzika se radi dok se ne nauči, jelte.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #359 on: 12-02-2012, 00:31:45 »
a kog vraga se kompozicija zove ostavi masline za kraj? :shock:
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #360 on: 12-02-2012, 01:46:48 »
Ako su na pici masline, i ja ih ostavljam za kraj  :!:

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #361 on: 12-02-2012, 05:07:16 »
a kog vraga se kompozicija zove ostavi masline za kraj?

Duga priča, ali Steva je bio blizu sa odgovorom. Odnosi se na jedno davno letnje veče i čudesne događaje u piceriji.

Stipan

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #363 on: 14-02-2012, 12:01:38 »
Definitivno moraš da vežbaš sviranje na dirkama jer ispadaš što bi moglo da se toleriše u nekoj drugoj muzici, ali ne u ovakvoj.

Stipan

• 4
  • 3
« Reply #364 on: 14-02-2012, 13:35:26 »
 :oops:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #365 on: 14-02-2012, 14:08:29 »
Pa, hahaha, ne treba da crveniš, ja kapiram da ti ovo kačiš kao radne verzije da bi čuo komentare i eventualno menjao, unapređivao, poboljšavao itd. Dakle, prominentno se čuje nesigurno sviranje po dirkama u obe pesme koej si okačio pa to popravi i biće ceo paket značajno bolji.

M.M

• 4
  • 3
« Reply #366 on: 11-03-2012, 16:32:01 »
Evo mog skromnog doprinosa ovom topiku. Verovao sam da je ovaj snimak izgubljen. Međutim, danas saznadoh da nije. Na sreću.

Jovan Petrovic_R2D2_Misli mene gone_diskoteka RUPA KŠ 2000
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #367 on: 11-03-2012, 17:08:03 »
Čekaj, bend se zvao Jovan Petrović?  :!: :!:

I, simpatična je ovo obrada. :lol:

M.M

• 4
  • 3
« Reply #368 on: 11-03-2012, 18:36:23 »
Bend se zvao R2D2. Naravno, ja sam bio kum. Jovan Petrović je bubnjar poreklom iz Kruševca, a trenutno živi i radi (čitaj, svira) u Novom Sadu. Inače, on je okačio klip na jutjub. Dobra je ova verzija. Davno to beše. Skoro da sam zaboravio. :cry:
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

divča

• 4
  • 3
« Reply #369 on: 11-03-2012, 19:11:11 »
Nevezano za interpretaciju -- uvek kad čujem ovu pesmu, očekujem da posle onog  "sve do vasione" zapeva "ajde mala". I kad su već tako besramno pokrali Šabana, trebalo je da ostave "sve do kraja vasione" kao u originalu -- mislim, ko da već nisi sve vreme u toj vasioni, ko da je to nešto ne znam kolko daleko... :roll:
And every life became
A brilliant breaking of the bank,
A quite unlosable game.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #370 on: 17-03-2012, 12:46:27 »
Moj pevač je nedavno okačio ceo naš nastup sa prošlogodišnjeg Prnjavorstoka. Eh... ništa se ne čuje ali ja ne pamtim kada sam se ovoliko smejao. Mislim, ovo je gonzo pornografija bez penetracije:

Acroholia na PrnjavorStock-u

A i ovu pesmu sa Obscene Extremea koje nije dugo bilo na JuTjubu:

Acroholia - Obscene Extreme Festival 2006.flv

Dobro, tu zvučimo skoro kao bend.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #371 on: 17-03-2012, 13:44:32 »
FREEDOOOOOOOOOOOOOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

pluca me bole od smeha  xcheers :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #372 on: 17-03-2012, 16:22:15 »
 :| :| :|

Јеботе, ултрасјајно! Публика малобројна али живахна! Проклет био што ме ниси звао! (Додуше, ко је могао знати да ће Прњаворсток били овако генијалан...)

#Τζούτσε

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #373 on: 17-03-2012, 16:33:40 »
Igrom slucaja prvi nastup ovog nazovi benda u kome ja izigravam ritam masinu je bio na prologodisnjem Prnjavorstoku. Razume se, premda je bilo oko duplo vise publike nego na Mehmetovom bendu, bilo je ni prineti ovom gore prikazanom nastupu.  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #374 on: 17-03-2012, 19:31:39 »
Kažu da će biti i ove godine. Tom čoveku očigledno nije dosta bacanja para. Još mi je pričo da on to može da reklamira na MTVju ovom našem i da reklamira na drugim mestima al da on ne želi tu neku fensi publiku.  :lol:  Samoubica.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #375 on: 17-03-2012, 19:38:15 »
Cek, a ko je taj gospodin? Ja nemam pojam ko stoji iza toga, a nije da se nisam pitao.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #376 on: 17-03-2012, 19:41:21 »
Očigledno se nisi dovoljno pitao da odeš na wikipediju  :lol: 

svirke se održavaju na privatnom imanju organizatora Miloša Bakalovića

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #377 on: 18-03-2012, 02:41:12 »
Хоћете ли свирати ове године?

#Τζούτσε