Author Topic: Muzika clanova ovog foruma....  (Read 93003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lou benny

• 4
  • 3
Re: Muzika clanova ovog foruma....
« Reply #300 on: 25-07-2011, 14:03:31 »
ali kako bi to bilo kakve igre reči uravnotežile pominjanje metafizike? na koji način je pominjanje "metafizike" u rapu nužno povezano sa wordplay tripom? :D

a naravno da je nothing wrong kad ja ni nemam u opisu delatnosti "street" nego "hardcore" rapper :D
put duha sa sekirom je zaobilazni put

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #301 on: 25-07-2011, 14:05:34 »
Pa, neka fizika bi tu mogla da se pomene, pa da se preko nje dođe do metafizike. Jer ovako kako je, meni metafizika zabode uši.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #302 on: 25-07-2011, 15:27:29 »
ja kapiram da velika većina ljudi ne zna šta je metafizika, ali sam siguran da imaju utisak da je to nešto "zamuljano, komplikovano" kad čuju samu reč.
oni koji znaju, znaće sigurno i da je dekart jedan od ljudi koji su dali najveći doprinos metafizici.
tako da i oni koji znaju i koji ne znaju će svakako osetiti da je to "metafizika" umesno kad se na liniju

"to je rep metafizika jer tako to volim"

nadoveže

"ja repujem o sebi, dakle - ja postojim"

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #303 on: 25-07-2011, 16:12:16 »
For maximum effect ja bih zamenio mesta tim dvama stihovima. But that's just me.

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #304 on: 09-08-2011, 22:54:09 »
Kad već Harvester neće, evo ja ću da okačim...

One Motion Device - Dinja (parts I & II)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Jonlan

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
« Reply #305 on: 09-08-2011, 23:34:33 »
:oops:

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #306 on: 24-08-2011, 11:23:41 »
Evo jedne friške stvari od VULTURES-a, koja će se ubrzo pojaviti na 3waySplit kompilaciji sa bendovima NINE IDEAS (Japan) i TOTEM LEVEL ZERO (Indonezija) u izdanju PARTAI RECORDS-a iz Indonezije.

VULTURES - PAHOMIAN RHAPSORGY
Vultures - Pahomian Rhapsorgy (2011)
Wake up and smell the coffin.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #307 on: 28-08-2011, 15:52:52 »
Moj drugar Đole (Matić, Novosađanin koji već više od 15 godina živi u Londonu) je okačio ceo nastup Akroholije iz Doma Omladine pre sedam godina na JuTjub. Hvala autoru i okačivaču:

Acroholia Live 30 05 2004 Dom Omladine part 1

Acroholia Live 30.05.2004. Dom Omladine part 2

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #308 on: 28-08-2011, 16:08:28 »
A evo i nastupa na Prnjavorstocku od pre par meseci.

TESKI PRNJAVOR-ACROHOLIA SCARED ANALITY

Radi se o avalskom selu Prnjavor i o dobroj ideji organizatora da pravi veliki letnji open air festival na kome bi se sviralo za dž a na velikoj bini i sa dobrim provodm. Sve je ispalo super osim što nije bilo publike. Nastupi koje vidite su se odvijali oko sedam ujutro a "publika" su članovi sva tri benda koji trenutno nisu na bini  :lol: :lol:

Mims

• 3
    • Libartes
« Reply #309 on: 29-08-2011, 01:12:32 »
Kaće konsrt?

P.S. Ovo sa publikom sastavjenom od članova benda i jutarnjim veseljem je sjajno. Ima tu nekog blaženog pastoralnog šarma. :lol:
sheep happens.

Minutipopričizam - http://milenailic.blogspot.com/

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #310 on: 29-08-2011, 05:33:21 »
Temple of the smoke u Gun club-u

http://www.facebook.com/event.php?eid=132253633536976

Gun Club
Miloša Pocerca 10
Bgd

"Psihodelična ekskurzija u nepoznate predele uma i kosmosa.

"Očekivani polazak šatla je u 22h, 9.9.2011, sa lansirne rampe Gun kluba.
"Ufur na šatl za odabrane je 300 zemaljskih dinara."

Temple of the Smoke - South of Heaven

Temple of the Smoke - Out, into the crimson night!

Temple of the Smoke - Autumn World

itd itd

http://www.jelentop10.com/vest/152/Temple_of_the_Smoke_Marvin_Marsovac_protiv_planete_Zemlje_.html
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #311 on: 07-09-2011, 23:28:13 »
Zoran Komjenovic-hard rock guitar composition -

Evo jedan hard rock/metal instrumental mog najboljeg prijatelja....Momak dobro prži, pa reko' da okačim.

Inače, nekada smo zajedno svirali, ali sad niko nema vremena....Za uspomenu, ostade nam jedan homemade plakat:

To su bili dani...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #312 on: 18-09-2011, 17:37:55 »
Hihihi, što je ovo smešno

Velebiti - Medak 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #313 on: 22-09-2011, 19:20:49 »
Evo ovo sam napravio u poslednjih par dana... Onako... trebalo je da bude plesno i veselo ali je više plesnjivo i neveselo... Ali takav sam i ja čovek...

Dead Landscapes Live

Shozo Hirono

• 4
  • 3
    • http://www.myspace.com/plan9soundsystem
« Reply #314 on: 22-09-2011, 19:32:11 »
dobar ti je ovaj bora dugić na spidu. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #315 on: 22-09-2011, 19:49:28 »
Ništa bez Marokanaca. Bez njih ni u samoposlugu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #316 on: 25-09-2011, 15:56:07 »
Džejms Braun bi se možda nasmešio što sam ga iskombinovao sa egipatskom ljubavnom pesmom, ali onda bi poslao advokata da me istrese iz gaća što sam mu oteo smrdljivog bubnjara. Srećom mrtav je i baš ga briga za belce koji bi da zagrizu njegovo govno.

DJ Meho - Coprophiliac Facebookworm

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #317 on: 25-09-2011, 16:06:09 »
Ali doticni bubnjar ziv, zar ne? :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #318 on: 25-09-2011, 16:13:32 »
Jeste, ali ne misliš valjda da on drži prava na ovaj snimak?

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #319 on: 25-09-2011, 16:20:33 »
Verovatno ne, ali to ne znaci da ne zasluzuje!  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #320 on: 25-09-2011, 16:22:44 »
Eh, James Brown je bio poznat po dosta... strogom odnosu prema svojim muzičarima...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #321 on: 09-10-2011, 00:38:43 »
Ovo naravno nije moja muzika, te je strogo gledano varanje, ali i nakon dve godine, mislim da ovaj slajd šou što sam sklepao da ide uz ovu pesmu Puerto Muertoa u principu funckioniše:

Hangman's Song

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #322 on: 11-11-2011, 03:20:05 »
Lou Benny - Gistro (+ intro/outro)

evo konačno i moje prve solo trake

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #323 on: 11-11-2011, 11:19:39 »
Nažalost, Mađarica & Španjolka koje sede preko puta mene se deru kao blesave pa ne mogu da razaznam tekst ali gruv je zdrav.

lou benny

• 4
  • 3
« Reply #324 on: 11-11-2011, 15:49:17 »
ima tekst ispod uploada na yt

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #325 on: 30-11-2011, 21:32:01 »
Er... nova pesma... Miles Davis i James Brown sreću marokanske sufije pod budnim okom jamajčanskih ragga umetnika i Iana paicea iz Deep Purple...

DJ Meho - Addicted to Salt

Coffin Annal

• 4
  • 2
  • HLR
« Reply #326 on: 26-12-2011, 16:21:50 »
Pošto ovde ima mnogo hororista, drznuo sam se da vas zamolim za malu pomoć pri glasanju za hit godine na sajtu Rock FM, na kojoj su se Vultures - horror punk/psychobilly bend u kojem pevam - plasirali kao hit meseca maja sa pesmom Colorado Kid. Znači, nema nikakvog cimanja, samo kliknete na ovaj link, na "thumb up" pored naše pesmice i to je to... i tako nešto, ako imate vremena i nerava, ponovite u narednih par dana, dok se ne završi glasanje! :) Hvala unapred, evo linka za glasanje, a tu je i spot, čisto da se podsetite na šta to sve liči...

http://rockfm.rs/index.php?vote=233&p=2

VULTURES - COLORADO KID (OFFICIAL VIDEO)
Wake up and smell the coffin.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #327 on: 05-01-2012, 14:49:11 »
Praznike ponekad treba iskoristiti i za nešto drugo osim lenstvovanja...

Dobro, zajebavam se, nije da je ovo išta više od lenstvovanja, ali, evo mog novog pokušaja da spojim fank i orijentalne zvuke - dva muzička kontinenta koji su toliko bliski da je skoro uvredljivo da neko kao ja tu nešto kao komentariše...

DJ Meho - Asthmatic Dancer

U descriptionu je iscrpan izveštaj o izvorima zvuka i link do većine pesama iz kojih je otimano.

Agota

• 4
  • 3
« Reply #328 on: 05-01-2012, 14:59:53 »
DJ Meho - Addicted to Salt
Bravo  Meho !!!  xjap

This is a gift, it comes with a price. Who is the lamb and who is the knife. Midas is king and he holds me so tight. And turns me to gold in the sunlight ...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #329 on: 05-01-2012, 15:01:25 »
 :-|

A pomoću čega ih 'vako kombiniraš?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #330 on: 05-01-2012, 15:23:28 »
Pa... pomoću kompjutera.  :shock:

Mislim, bilo kakav softver za sekvenciranje će poslužiti. Ja koristim apsolutno prevaziđeni i zastareli Acid iz 2004. godine. Većina ljudi koje znam su u ono vreme uglavom koristili značajno napredniji Cubase, po studijima Pro Tools, a šta danas koriste nemam pojma  :oops:

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #331 on: 05-01-2012, 15:40:17 »
A, dakle i to se radi pomoću Cubasea i Pro Toolsa...

Dakle samo da nađem nekoga ko će da me nauči njima. -_-

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #332 on: 05-01-2012, 16:07:45 »
Da, teško je doći do uputstava za Cubase...

Oh, wait

ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_4/Docs_English/Operation_Manual.pdf (ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_4/Docs_English/Operation_Manual.pdf)

mada i ovde važi da iz priručnika možeš da naučiš kako se rukuje alatom, ali ne i kako da praviš dobru muziku. Pro Tools ti ne preporučujem preterano pošto je to ipak ozbiljniji studijski alat koji nema previše smisla koristiti sa samo kućnim računarom. A i Cubase je znatno više od sekvencera.

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #333 on: 05-01-2012, 16:18:09 »
Zeznut je Cubase...onaj prijatelj što sam postovao njegov klip sa Youtube radi sa tim programom. Ja sam kao nešto čačkao, nekad...i ona pesma što sam onomad postavio je rađena sa Cubase.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #334 on: 05-01-2012, 17:15:16 »
Pa, mislim, to je ozbiljna studijska alatka sa kojom za 300 dolara imaš na raspolaganju softver koji zamenjuje opremu od recimo 10 hiljada dolara. Nije to igračka. Isto važi i za pro tools...

Za neke bebeće korake dobar je i Acid a korak napredniji je (barem bio) Cakewalk.

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #335 on: 05-01-2012, 19:49:22 »
А ФрутиЛупс? Тотално пасе, а? :)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #336 on: 05-01-2012, 20:59:29 »
Da, vidiš, nisam se ni setio FL-a jer ja zapravo nikada u njemu i nisam radio. Acid je u ono vreme kada sam počinjao da se zajebavam bio ozbiljniji od FL koji je bio samo najbazičniji sekvencer, pa sam ja kao bio naklonjeniji Acidu, ali danas FL uopšte nije naivna alatka. Vidim da nova edicija ima kompletan alat za produkciju a i postoji verzija koja radi i na iOS spravama što je sjajno. Mislim, za učenje osnova verovatno i dalje nema boljeg od Fruity Loops...

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #337 on: 05-01-2012, 22:08:40 »
Наш DJ, продуцент, или шта већ је правио чуда са Фрутијем...ја сам имао и Фрути и СаудФорџ и Есид и Кјубејс...и нисам научио да користим ниједан, нажалост.  :cry: Додуше, нисам се баш много ни трудио, ако ћемо право.  :oops:  :)
Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #338 on: 06-01-2012, 00:03:58 »
Od jednostavnijih mixing stanica tu su (bili) eJay i MixmanStudio.
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #339 on: 06-01-2012, 10:28:12 »
SoundForge je negda bio majka Mara.
Jelte, jel' i kod vas petnaes' do pola dvanaes'?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #340 on: 06-01-2012, 12:07:06 »
Pa, da, Sound Forge je i danas majka, ja ga koristim, ali on nije sekvencer, to je program za obradu zvuka, ne za, da kažemo, komponovanje.

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #341 on: 06-01-2012, 17:01:28 »
Vama tuc-tuc repošima svaka dlaka smeta. Skoro da bih se okladio kako je FatboySlim čitav opus naradio u SFu. Uz malo pripreme ništa ti drugo sem njega ne treba.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #342 on: 06-01-2012, 18:14:35 »
Nije baš tako. Sound Forge je Audio Editor. Njegova glavna namena je da manipulišeš jednim audio fajlom, tj. jednim zvukom u isto vreme, a da bi napravio kompoziciju treba da manipulišeš sa više zvukova u isto vreme. Cubase ili Acid ili Nuendo ili Pro Tools koje pominjem nisu editori nego "workstation" programi (DAW - Digital Audio Workstation), dakle načelno emuliraju ceo studio i rade sa više nezavisnih kanala tako što na jednom na jednom, najšire rečeno, puštaš bas liniju, na drugom melodiju, na trećem jednu komponentu ritma, na četvrtom drugu itd. Onda ti to miksuješ i rezultat je kompozicija. Sound Forge u principu nije namenjen ovom poslu pa ako bi hteo da miksuješ pomoću njega, bilo bi to načelno moguće (korišćenjem njegove crossfade funkcije recimo) ali izuzetno neudobno i komplikovano, nešto kao kada bi u bokserskim rukavicama pokušavao da vežeš pertle.

Fatboy Slim verovatno koristi Sound Forge da produciranu kompoziciju (dakle napisanu, izvedenu, snimljenu i izmiksovanu) postproducira a sasvim je moguće i da individualne semplove koje koristi u kompozicijama edituje i procesuje pre miksovanja, ali za miksovanje gotovo sigurno koristi Pro Tools, Nuendo ili nešto slično. Pošto čak i moj prastari Acid 4.0 može dosta napredno da edituje i ima podršku za tisuće plaginova, ja Sound Forge više gotovo uopšte ne koristim za rad na individualnim semplovima (osim za samo semplovanje) i sve radim direktno u Acidu, a Sound Forge koristim da renderovan wav fajl postproduciram. Identično smo koristili Sound Forge kao alat za postpprodukciju  poslednjih 7-8 godina sa svim bendovima sa kojima sam bio u studiju, a snimano i miksovano je mahom u Nuendu koji opet ima gomile plaginova, mada studiji imaju i nevirtuelne efekte... Posle Sound Forgea neki od snimaka su još išli i kroz poseban softver za normalizaciju...

Izvinjavam se na gnjavaži i detaljisanju ali često čujem kako ovaj ili onaj ceo svoj album pravi u Sound Forgeu (to su pričali za Buriala recimo) i pitam se zašto ljudi to pričaju s obzirom da taj softver naprosto ne služi za miksovanje a skoro niko koga poznajem ga ne koristi ni za snimanje instrumenata. Neću da kažem "nemoguće je" jer je teorijski moguće napraviti ceo album koristeći samo Sound Forge ali to bi bilo kao da voziš automobil dvadeset kilometara unazad, vezanih očiju, na jednom točku, dok ti zombi-pirati bacaju žive aligatore na haubu, dakle više egzibicija nego ozbiljan posao.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #343 on: 06-01-2012, 19:46:57 »
E! Mi smo ga koristili za snimanje instrumenata, i imam samo reci hvale (doduse, nije bilo bas izbora pa da ne gresim dusu), i to samo zato sto je "neko" cuo da su KKND (surovi edit!  ladno sam izvukao skracenicu za Krash Kill and Destroy - igricu iz istog vremena...wow, kakav flashback  :-D ) KKiN snimili prvi album kod kuce i to uz pomoc Forge-a i Acid-a   :lol: . Urbana legenda, ili sta vec, ali rezultati su bili vise nego zadovoljavajuci.
Naravno, to sto tadasnja muzicka produkcija (kasne devedesete) nije imala sluha, ne znaci da nisam u pravu!  :evil:

"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

Perin

• 8
  • 3
  • *
    • Klub Knjige
« Reply #344 on: 06-01-2012, 20:00:12 »
Ja sam nekad znao da radim u programu NUENDO. Sličan je bio Cubase, mada jednostavniji.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #345 on: 06-01-2012, 20:04:07 »
E! Mi smo ga koristili za snimanje instrumenata, i imam samo reci hvale (doduse, nije bilo bas izbora pa da ne gresim dusu), i to samo zato sto je "neko" cuo da su KKND snimili prvi album kod kuce i to uz pomoc Forge-a i Acid-a   :lol: . Urbana legenda, ili sta vec, ali rezultati su bili vise nego zadovoljavajuci.
Naravno, to sto tadasnja muzicka produkcija (kasne devedesete) nije imala sluha, ne znaci da nisam u pravu!  :evil:

Ma naravno da može da se koristi za snimanje instrumenata ali danas Nuendo ili Cubase ili Acid mogu da se koriste za isto a daleko su udobniji za dalju manipulaciju. Svejedno, čak i ako ga koristiš za snimanje, ipak ti treba nešto za miksovanje, poput Acida ili Nuenda ili Pro Toolsa. Teško biste miksovali album u SF-u.

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #346 on: 06-01-2012, 20:05:38 »
Ma jok. Razumemo se: snimis u SF i prebacis u Acid, ili sta ti je vec pri ruci. ;)

pokojni Steva

• 4
  • 3
« Reply #347 on: 06-01-2012, 21:01:20 »
U komponovanje se ne razumem, ne znam šta se i kad podrazumeva, pride sam i van priče deset plus godina, ali se vrlo dobro sećam da smo sve radijske reklame (često prilično zahtevne), džinglove pa i emisije montirali u SFu. Znači, ne glupo lepljenje neg umiksavanje sa sve vokalima, instrumentalima i resto bulumente. Acid smo imali al se ne sećam da ga je iko koristio. Lično sam montirao stotinak emisija u SF. Možda je to druga priča u odnosu na kreativno miksanje muzike, a možda slabo marim za aligatore.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #348 on: 06-01-2012, 21:03:11 »
Pa rekoh već, SF može da miksuje, za to postoji krosfejd funkcija itd., ali on nije baš udoban za takve stvari. Niko ko nije superlud ili supermazohista ne bi miksovao u Saundfordžu kad za to postoje DAW softveri.

tomat

• 4
  • 3
« Reply #349 on: 09-01-2012, 12:00:47 »
preporučam Ableton Live, intuitivniji je (bar meni) od Cubase-a (u kojem nisam uspeo da proizvedem ni jedan zvuk) i recimo Cakewalk Sonar-a (u kojem sam uspeo da proizvedem zvuk). ima po netu dosta amaterskih tutorijala, a bilo je i na njihovom sajtu dosta video materijala. za naprednije korisnike postoji Max MSP for Live u kojem mogu da se prave sopstveni algoritmi za sintezu i štatijaznam.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.