Author Topic: U BRDIMA, HORORI : Srpski film strave  (Read 173611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ghoul

• 4
  • 3
U BRDIMA, HORORI : Srpski film strave
« on: 28-09-2006, 18:54:14 »
narode, zanima me vaše mišljenje: kako vam se čini ova verzija korice?

ja sam u dva uma.

mac

• 3
    • http://www.facebook.com/mihajlo.cvetanovic
« Reply #1 on: 28-09-2006, 19:17:38 »
Slika je okej, ali ova slova i crvena pozadina mi deluju nekako trešerski, kao da nije dovoljno truda utrošeno u njih (možda zato što mnogo odskače od slike). Ne znam ni šta znači ova traka koja podseća na filmsku, a ima neke "računarske" simbole. Ima li tu neke simbolike?

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #2 on: 28-09-2006, 19:30:50 »
Bah, nisam odusevljen...

Slazem se sa Macom da crvena pozadina i slova djeluju jeftino.

Davaj druge verzije, pa da izaberemo najbolju.  :!:
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 28-09-2006, 20:14:05 »
slazem se i nakon malo proučavanja i razmišljanja uputio sam primedbe umetniku.

na žalost, trenutno nemam tehničkih uslova da okačim MOJU (jednostavniju) verziju...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #4 on: 28-09-2006, 20:42:21 »
Slika je previše očigledno obrađena u Fotošopu, čak mi se čini da je upotrebljen neki od onih osnovnih alata. Takođe ostavlja utisak da je posao oko naslovne odrađen na brzinu.

Gul verovatno misli na ovu jednostavniju varijantu, koja se meni više dopada, samo je treba malo doraditi.

(ono "nažalost" iz Gulove poruke mi govori da se neće ljutiti što sam je okačio)
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 28-09-2006, 23:24:35 »
hvala rejnoldsu na kačenju slike: da, na tu sam verziju mislio, s tim što se ovde vide neke pixelizacije i efekti koji ne bi trebalo da se vide, tj taj prelaz od devojčine kose ka mraku treba da je skroz mazan i gladak, dakle nekako je ovde osirovljeno u transferu, but you get the idea.

da, ipak će ova moja skica biti osnova za rad.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #6 on: 29-09-2006, 01:36:40 »
Iz nekog razloga ova slika na koricama me uvijek podsjeti na onaj jezivi domaći film.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 29-09-2006, 04:07:58 »
Kul je ova tvoja Ghoule.
Crvena slova na crnoj pozadini i leptirica. To je to... ono mi je mnogo kichasto, malo neopravdano.
Nego, kad ce to... tek za sajam?
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 29-09-2006, 04:34:37 »
biće tu negde pred sajam, ne mnogo ranije.

još uvek poliram text  :oops:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #9 on: 29-09-2006, 05:55:26 »
Samo ti poliraj, ima da se cakli.
 8)  :lol:  :lol:

Bab Jaga

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 29-09-2006, 08:41:19 »
Druga je bolja, samo je treba malčice dotjerati. Od one crvene boje na prvoj mi se vrišti.
Ghoul fhtagn!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #11 on: 29-09-2006, 12:22:23 »
Od one crvene boje na prvoj mi se vrišti.

Pa zar nije poenta upravo u tome?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 02-10-2006, 07:09:19 »
zavrsih U BRDIMA, HORORI: final cut ima 465.887 slovnih znakova, sto ce reci: 259 kartica/slajfni.

sasvim neplanirano, ovo ispade znatno obimnija knjiga, vrlo bliska po duzini FAUSTOVSKOM EKRANU (producer's cut), koji ima 529.531 slov. zn. tj. oko 290 kartica (u svojoj skracenoj verziji) tj. 641.569 sl. zn. u dejan's cut verziji (oko 350 kartica).

poredjenja radi, IN VIVO ima 378.899 sl. zn. a u stampi knjiga ima 230 str.

Rommel

• 4
  • 3
« Reply #13 on: 02-10-2006, 08:01:27 »
u ovo ce biti zanimljivo
a slazem se da je druga verzija korica daleko bolja

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #14 on: 02-10-2006, 12:37:33 »
Samo ti poliraj, ima da se cakli.

Damn! Ovaj Nyarlathotep će još da mi preotme (samododijeljenu) titulu dežurnog perverznjaka svojim pravovremenim shvatanjem neograničenog potencijala riječi "poliranje".

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 02-10-2006, 16:19:02 »
Mrzak je ovo svet, Harvi.
 8)

Loengrin

• 4
  • 3
Re: U BRDIMA, HORORI : Srpski film strave
« Reply #16 on: 02-10-2006, 19:42:19 »
Quote from: "Ghoul"
narode, zanima me vaše mišljenje: kako vam se čini ova verzija korice?

E Gulčo đe me nađe.

Paj ovako!

Ceo sklop bi mogao da prođe, malo da se naslov dotera tipografski i da se ubije ta crvena a da je se pri tom doda u par zloslutnih poteza preko ilustracije. Znaš na koju boju mislim, malo vedrija verzija tek usirene venske krvi. (he he već je vidim sa zvaničnim "Menson red" nazivom u CMYK paleti  :evil:). Rado ću da ti pomognem u ovakvim stvarima. Ali gre'ota je ubiti ilustraciju tako da izgleda kao da poput popadije Spirinice viri kroz rupu na ogradi i otvorenih usta špijunira pop Ćirine preko puta sokaka.

Ah kako volim ovakve topike.  :!:
Reci samo o'š pivo ili kafu k'o nagradu?
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 02-10-2006, 19:54:58 »
što se mene tiče, u mom umu odluka je prelomljena: ići će se sa mojom verzijom, a ne sa onom prvom, crvenom.
ipak, tek treba da pričam sa tehničkim unerednikom, ali mislim da će da me poslušaju i postupe po naređenju.

mene je, zapravo, ona prva verzija podsećala na facu izbečenu zbog zatvora, gledanu kroz zamućeno staklo wc-a, plus mi ono crvenilo suviše vuče na Tromu i sl.

mislim, rešenje je ok, ali ne za ovu knjigu.

marlowe

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 02-10-2006, 20:36:30 »
Hmm. Meni se vishe dopada prva verzija. Druga mi je suvise prazna i podseca me na dizajn knjiga iz 90-ih. Mislim da treba nekih detalja, neki okvir, nesto. Ovako mi deluje kao domaca radinost, nekako. Bitna je i rikna, svakako.
Uglavnom, cestitke. Biche zanimljivo.
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

Loengrin

• 4
  • 3
« Reply #19 on: 02-10-2006, 21:07:49 »
što se mene tiče, u mom umu odluka je prelomljena: ići će se sa mojom verzijom, a ne sa onom prvom, crvenom.
ipak, tek treba da pričam sa tehničkim unerednikom, ali mislim da će da me poslušaju i postupe po naređenju.

mene je, zapravo, ona prva verzija podsećala na facu izbečenu zbog zatvora, gledanu kroz zamućeno staklo wc-a, plus mi ono crvenilo suviše vuče na Tromu i sl.

mislim, rešenje je ok, ali ne za ovu knjigu.

Ghoul zar nije dovoljno što pišeš, prevodiš, sad još i narod hoćeš da plašiš hororom od dizajna.  :wink:  Svaka tebi čas' ali ne moraš da se baviš trizajnom.

Mislim rešenje nije ok. Prvo je tek u razvojnoj fazi, a drugo mašta o koricama.

@MARLOWE - rikna jakako! :lol:
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #20 on: 02-10-2006, 23:44:34 »
pa dobro, imam ja i rezervnu ideju, koju sam nosio u glavi, ali je u jednom trenu odbacio kao suviše BUKVALNU:

a to je, da donji deo slike bude kao na 2. verziji (faca izranja iz mraka i crnilo svuda oko nje) ali da gore, u vrhu, budu ivice crnih brda, i iznad njih noćno nebo, tako da zapravo moje ime bude među tim zvezdama, a naslov i podnaslov odmah ispod ivice brda...

šta kažete na to, o, dizajnerke moje?

ja u svakom slučaju neću ići sa previše šarenom koricom, sa drečavim bojama i sa pirotskim ćilimskim šarama pomešanim sa filmskom trakom, bez obzira što će boban prvi da kaže: 'što drečavije, to bolje! to treba da te ujede za oko na štandu kao neki đejkov dux, u najmanju ruku!'

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 03-10-2006, 03:31:24 »
Ovo je ozbiljna knjiga studija, i kupovace je iskljucivo oni koje tematika zanima, pa neverujem da treba ici na efekat neke "sarene laze", nacickaj, nalickaj i uspesno prodaj praznu vrecu, tako sto ce se prsti sami lepiti na sareno. Ako je neko (sem autora ove knjige) citao neku inostranu, ozbiljniju studiju o gotiku i hororu, znace da sve knjige ovakve tematike imaju krajnje sveden i jednostavan dizajn, mozda cak reci i prilicno konzervativan, ali s ukusom odradjen, i ni malo ne lice na izdanja proznih dela popularnih zanrovskih autora.

Brda iza svega, Ghoule, cine mi se nepotrebno i malo pulpy, dok mi tvoja verzija deluje dovoljno jednostavno, direktno i jasno, samo, naravno, da se to adekvatno sredi i pripremi za stampu.

Sad, jebaga, ja tako vidim jos jednu knjigu studija o hororu.

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #22 on: 03-10-2006, 03:59:17 »
Meni se od dve ponudjene, vise svidja prva verzija samo sa nekim drugim fontom, posto ima taj old school arhaicni dizajn casopisa SINEAST.

U svakom slucaju, mozda je bas taj neki old school kljuc strucnog casopisa i neki retro dizajn kljuc za ovo izdanje.

Sliku na naslovnici treba nekako doterati da izgleda potpuno dokumentarno, kao crime scene...
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 03-10-2006, 04:55:02 »
nyarla pravo zbori, dizajn će sigurno biti jednostavan.

crime scene? taj fazon bi možda išao uz OVU dole sliku… ali uz izbečenu, vrlo živu facu, hm…

jedino ako nisi mislio da slika bude skroz zrnasta (tj još mnogo više nego što jeste) – to bi moglo, to je jedna od opcija, ali videću da li će da izgleda dobro kad se tako stilizuje… ovo sa facom iza stakla iz kupatila mi baš ne ide…

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #24 on: 04-10-2006, 03:11:46 »
Inace, naziv knjige mi je tako predrkano dobar!
Sem sto asocira na sumadijske paganstine i uzase (i u par reci oslikava svetonazor najboljih domacih horor filmova, ko je upucen najezice se pri samom nazivu knjige... brda, brda, brda - dovoljna su u samom naslovu, ne bih ih likovno docrtavao), aludira i na kratko zanrovsko prozno delo vezano za Srbiju.

Ko zna, znace... dobar fazon, brate.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #25 on: 04-10-2006, 03:29:22 »
Quote from: "Nyarlathotep"
Inace, naziv knjige mi je tako predrkano dobar!

jedva čekam sledeću harvesterovu pošalicu!

pa dobro, taj naslov je, bar meni, pored očite aluzije na barkera, asocijativan u smislu: u ovim brdima ovde, na balkanu, među ovim brđanima, neki ljudi ipak uzeli pa snimili neke, i to prilično dobre, horore... i to treba da se, u ovim brdima, čuje...

by the way, svaku od 3 celine knjige otvara po 1 citat iz barkerove priče, + 1 koji je moto cele knjige: vrlo sam ponosan na taj fazon jer sam našao deonice koje stoje kao salivene ovom kontextu!

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #26 on: 04-10-2006, 13:49:45 »
Dok čekamo moju sljedeću duhovitu pošalicu, interesuje me sljedeće konkretno pitanje: Zašto baš aluzija na Barkera? Mislim, nemam ništa protiv čovjeka, ali ne bih rekao da je on izvršio neki presudan uticaj na srpski horor (tj. na ono malo srpskog filma što može da se nazove hororom). Vjerovatno je nešto slično moglo da se izvede npr. sa Lovecraftom, planine ludila and all that, a sigurno ne bi bio problem i da se nađu neki citati koji bi služili kao moto (množina od moto?) pojedinih cjelina u knjizi. Naravno, ne želim da ti solim pamet i petljam ti se u struku, nego me čisto interesuje ima li neki poseban razlog što se baš Barker proziva u naslovu knjige, ili je prva ideja bila da naziv sadrži brda, pa je tu Barker uletio sa onom svojom pričom koja se (gle čuda) dešava kod nas.

Ma zezam se, pravi razlog što bih volio da vidim aluziju na nekog drugog pisca je taj što je Klajv Barker GEJ!  :evil:  :!:  :lol:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 04-10-2006, 14:09:40 »
Aj, sto je gej, nema veze, nego nekoc je bio romanticni gej sa duuugogodisnjom romanticnom vezom, a sad ga hefta americka camuga od dva metra.

Nego, offtopic, ali morao sam: secam se u Vinterovoj autorizovanoj biografiji, "The Dark Fantastic", da je Barker govorio kako je njegov otac bukvalno na samrti sve bliznje okupio oko kreveta, sa svima se srceparajuce ispricao, a pozvao je i njegovog tamnoputog decka Davida Armstronga, fotografa iz Hollywooda, i njemu i Klajvu napokon dao blagoslov. Pred smrt je  priznao kako nije bitno sto je njegov decko crnac, i kako mu je bitna jedino njihova sreca. Sta su ti stari momci iz Liverpula.  :!:

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #28 on: 04-10-2006, 15:07:30 »
Naslov - sjajan; korice - druga verzija sa nekim svedenim, tek pomalo vidljivim okvirom (promeniti font ili autora ili naslova); Barker - derpe; over end aut.
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #29 on: 04-10-2006, 15:17:45 »
Nego, offtopic, ali morao sam: secam se u Vinterovoj autorizovanoj biografiji, "The Dark Fantastic", da je Barker govorio kako je njegov otac bukvalno na samrti sve bliznje okupio oko kreveta, sa svima se srceparajuce ispricao, a pozvao je i njegovog tamnoputog decka Davida Armstronga, fotografa iz Hollywooda, i njemu i Klajvu napokon dao blagoslov. Pred smrt je priznao kako nije bitno sto je njegov decko crnac, i kako mu je bitna jedino njihova sreca. Sta su ti stari momci iz Liverpula.

Kao u dobrim starim srcedrapateljnim filmovima, stigao je da sve da ispriča prije nego što je riknuo  :evil: Nije bilo kao u onom vicu sa ping-pong lopticama.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 04-10-2006, 15:46:39 »
To sto je CB gej, zaista ne mora nista da znaci (sto je biti gej  prezrenja vredno?) - kako se vremenom ispostavilo, veliki broj mojih omiljenih pisaca su bili ili gej ili bi. A skoro svi su 'rsli od ostale dekadencije.

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 04-10-2006, 15:53:57 »
Quote from: "Nyarlathotep"
veliki broj mojih omiljenih pisaca su bili ili gej ili bi

same here.. Ne baš veliki broj, ali recimo dvojica u top 5.
Onim: Barker - derpe sam samo nastavio podjebanciju...
Ako je mene uopšte neko pitao  :oops: . No dobro, izvinjavam se ako je ovo ničim izazvana upadica :roll: i prihvatam magareću kapu.
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 04-10-2006, 19:03:41 »
BRDA su najkrupnija, najbitnija, najpoznatija horor priča nekog poznatog (stranog) horor pisca koja se dešava u Srbiji, a sve ostalo dodatno već sam naveo gore.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #33 on: 04-10-2006, 20:50:44 »
Okej.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #34 on: 12-10-2006, 15:56:05 »
a evo i sadržaja knjige:

U BRDIMA, HORORI

Srpski film strave

Dejan Ognjanović

Posvećeno Đorđu Kadijeviću,
majstoru srpskog filma fantastike

''Nek ima Amerika svoja jednostavna zadovoljstva, svoje crtane miševe, svoje slatkišima obložene dvorce, svoje kultove i tehnologije, ništa od toga on ne želi. Najveće čudo sveta je ovde, skriveno u brdima.''
-Klajv Barker-
'U brdima, gradovi'

SADRŽAJ:

UVODNO SLOVO

1.  STRAVA SRPSKOG FILMA

1.1. HOROR U SRBA

1.1.1.    Istorija i svakodnevnica kao neizbežni horor
1.1.2.    Kultura ironije i sumnjičavosti prema fiktivnoj stravi
1.1.3.    Politika kao sveprisutni horor
1.1.4.    Jadna ekonomija kao horor po sebi

1.2. RECEPCIJA HORORA I KRITIČKA SVEST O NJEMU

1.2.1. VEĆ NEVIĐENO: Filmovi kojih nema

1.2.2. STRANA NAM JE STRAVA: Guske u 'Magli'

1.2.3. HOROR NAŠE STRAVE: Invazija kradljivaca žanra

1.2.4. ZORA ŽIVIH KRITIČARA: Svetlo u tami

2. FILMOVI STRAVE:

2.1. FOLKLORNI HOROR
LEPTIRICA, (TV) 1973

2.2. MRAČNA FANTASTIKA
ŠTIĆENIK, (TV) 1973

2.3. GOTSKA ROMANSA
DEVIČANSKA SVIRKA, (TV) 1973

2.4 . SRPSKO-HRVATSKI GOTIK
SAN DOKTORA MIŠIĆA, (TV) 1973

2.5. METAFIZIČKI HOROR
PROKLETINJA, (TV) 1975

2.6. SRPSKA EGZISTENCIJALNA JEZA
KIČMA, 1975

2.7. U BRDIMA, ĐAVOLI
ČOVEK KOGA TREBA UBITI, 1979

2.8. BOLEST KAO METAFORA
VARIOLA VERA, 1982

2.9. KOMEDIJA STRAVE I UŽASA
DAVITELJ PROTIV DAVITELJA, 1984

2.10. LUDILO KAO NORMALNO STANJE
VEĆ VIĐENO, 1987

2.11. VISOKI GOTIK
SVETO MESTO, 1990

2.12. PROKLETNICI RATA
PUN MESEC NAD BEOGRADOM, 1993

2.13. SRPSKI SLEŠER: NIZAK BUDŽET KAO SUDBINA I KVALITET
T.T. SINDROM, 2000

2.14. RATNICI PODZEMLJA
ŠEJTANOV RATNIK, 2006

2.15. DODATAK: KROJAČEV FLERT
FLERT, 2006 + KROJAČEVA TAJNA, 2006

3. STRAŠNE PRIČE

3.1.   ĐORĐE KADIJEVIĆ: Čovek je pre svega zastrašeno biće
3.2.   DEJAN ZEČEVIĆ: Horor - esencija filmskog izraza
3.3.   DIMITRIJE VOJNOV: Samo strava Srbina spasava

UMESTO ZAKLJUČKA

BIBLIOGRAFIJA

NAPOMENE

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #35 on: 13-10-2006, 00:21:19 »
Konačno da neko speluje svakodnevNicu sa prokletim N između "v" i "i".

Inače, ja očekujem da mi se obezbijedi primjerak knjige sa dirljivom posvetom autora, koji je stalna meta mojih duhovitih doskočica. Spreman sam čak i da platim (kešom).

Ghoul

• 4
  • 3
Re: Hm...
« Reply #36 on: 13-10-2006, 02:28:13 »
Quote from: "Harvester"
Inače, ja očekujem da mi se obezbijedi primjerak knjige sa dirljivom posvetom autora, koji je stalna meta mojih duhovitih doskočica. Spreman sam čak i da platim (kešom).

htedoh da kažem: 'vidi to s nyarlathotepom pa nek ti on da komat', ali onda primetih da si pomenuo nekakav cash...
dakle, ok, ako si u Bg tokom Sajma...
(ako si pametan, uzećeš nekoliko komada, pa pedluj po bosni, valjda još neko tamo čita knjige)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 19-10-2006, 15:44:05 »
kako izgleda, knjiga U BRDIMA, HORORI neće biti na štandu NKC-a (niškog kulturnog centra) pre četvrtka ili možda čak i petka.
zašto?
zato što se kasni sa štampom.
ali biće, valjda.

ako ništa drugo:
1. ja ću biti tamo u petak za druženje sa fanovima
2. na istom štandu će, već od utorka, moći da se kupe preostalo tuce ili dva primeraka mog romana NAŽIVO (i dalje po smiješnoj cijeni od samo 300 din.)

---

• 4
  • 3
« Reply #38 on: 19-10-2006, 15:55:04 »
a ja taman mislijo poslat staramajku, kano karter na titovu saranu, da knjigu mi kupi u četverg. je l bi bijo fini da postuješ kad iziđe tako reći zvanično, pa da dijaspora more slat rodbinu, tašte, šurake i pobratime, ne bi li se knjige dočepala?
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #39 on: 19-10-2006, 15:59:18 »
žiko, smatraj se predbilježenim u najmanji ud za obavijest akoli ne i za rezervaciju 1 (jednog) komata primerka.

---

• 4
  • 3
« Reply #40 on: 20-10-2006, 00:50:51 »
zafaljivam poljoskano. ako u mene bidne snage, suradnja se ostvariva na obostranu koris.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 20-10-2006, 14:54:44 »
NA VR BRDA RUMUN MRDA
 :cry:

najnoviji info glasi: ništa od BRDA za Sajam.

taman tih par dana koliko im treba da privrše pripremu za štampu moraće da bude potrošeno na dodatne rabote oko polupismeno i nestandardno predatog rukopisa temata časopisa GRADINA posvećenog RUMUNSKOJ POEZIJI.

pošto iz određenih razloga taj broj MORA da izađe za Sajam a moja knjiga ne mora, umesto srpskog horor filma na štandu NKC-a pohrlite ka RUMUNSKOJ POEZIJI! (ili, ako vam je baš do horora, a niste dosad nabavili NAŽIVO, biće bar to...)
 :(

šta reći?
ja ću svoje osjećaje da potisnem i sublimiram ne bih li ih uporabio u kreativne svrhe.

milan

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 20-10-2006, 15:06:54 »
Prosto je neverovatno da izdavaci misle da ce knjiga rumunske poezije biti citanija i trazenija od knjige o srpskom zanrovskom-horor filmu. Ako nista, tvoju knjigu bi sigurno kupilo nas bar desetak sa foruma... Stvarno ne razumem.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 20-10-2006, 15:11:06 »
ako se ne varam, rumuni su dali neke pare za taj broj gradine pa očekuju da bude promovisan na sajmu, kao što je i red i normalno; dakle, ne radi se o računici 'više ljudiće da kupi rumunsku poeziju od srpskog horora' nego 'obavezali smo se da ovo izdamo za sajam, a ne smemo sa traljavim rukopisom i par loših prepeva...'

Apejron

• 4
  • 2
Apejron navija za Ghoula, ali ga grof Drakula mrko gleda
« Reply #44 on: 30-10-2006, 21:00:43 »
Ghoul::
...taman tih par dana koliko im treba da privrše pripremu za štampu moraće da bude potrošeno na dodatne rabote oko polupismeno i nestandardno predatog rukopisa temata časopisa GRADINA posvećenog RUMUNSKOJ POEZIJI. ...

Ghoul::
...ne radi se o računici 'više ljudiće da kupi rumunsku poeziju od srpskog horora' nego 'obavezali smo se da ovo izdamo za sajam, a ne smemo sa traljavim rukopisom i par loših prepeva...'

Dragi Ghoul-e!
Nije fer prema izdavaču iznositi neistine.

a) Poslednji deo rukopisa si predao:

šaljem ostatak knjige: poslao sam već 1. i 3. a ovo je srednji, 2. deo.

Tu je, takođe, kratak zaključak, koji ide na sam kraj, tj. POSLE 3. dela, posle intervjua.

Potvrdi da je stiglo  (2.10.2006, 7:49)

zatim:

šaljem verziju knjige sa drugačije sređenim fusnotama, po Reljinoj komandi.

evo, nadam se da je tehnički ok, tj da se attachment otvara i da je upotrebljiv.

(ja dolazim oko 11 h danas) (5.10.2006, 7:46)

zatim

autorska prava za fotografije...

šaljem projektovani text Molbe za RTS, za odobrenje korišćenja fotki iz nj. filmova za KNJIGU koju spremamo. 16.10.2006, 9:53

Itd, itd

b) Izdavač je u tom mesecu objavio pet drugih knjiga čije je rukopise dobio ranije nego tvoj.

c) Gradina, rumunski broj je stopiran da bi se sve knjige mogle objaviti za Sajam.

d) O vrednosti rumunske poezije koja će biti objavljena u Gradini i da li je ona loše prevedena nije uputno ovde razglabati. Koliko sam ja mogao da shvatim ovaj forum ne služi toj svrsi.

e) Potraži izdavača koji će ti za DESET DANA objaviti knjigu od dobijanja rukopisa (ako ti i objavi to samo znači da knjiga nije prošla standardnu proceduru lekture, korekture itd itd)

Dragi Ghoule,

Malo skromnosti i strpljenja nije na odmet tvojoj horor napaćenoj duši.

ps

O vrednosti knjige razgovaraćemo kad izađe iz štampe
Ne boj se, ja sam sa tobom!

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 30-10-2006, 21:54:49 »
ništa od toga što kažeš nije sporno, sem interpretacije.

text knjige je predat ONDA kada je bilo dogovoreno sa lektorom, korigovana verzija je poslata ODMAH čim je tehnički urednik izneo neke zahteve vezane za fusnote koje ja ni na koji način nisam mogao da predvidim, a molbe za prava na fotke iz filmova sam takođe počeo da jurim ODMAH čim mi je rečeno da će to biti neophodno (iako ne znam baš otkud je to posao autora da obezbeđuje, ali pošto je vreme bilo dragoceno, odradio sam i taj deo posla).

ono što sam kazao o textu rumunskog broja zasnovano je na tvrdnjama članova redakije koji su na njemu radili, i ocenili da će lektura/korektura tražiti mnogo više vremena jer je loše otkucan, i još da nekoliko pesama treba iznova prepevati.
na žalost, nemam mejlove iz kojih bih to citirao, ali to i inače nije lepo raditi na jednom forumu, pa i da ih imam, ovo nije mesto za takve priče.

ne bih se ni na ovo osvrtao OVDE da izjava o mom 'iznošenju neistina' nije suviše ozbiljna da bih je ostavio za raspravljanje naživo.

Oroluin

• 4
  • 2
    • http://br.geocities.com/trigoblina/
« Reply #46 on: 31-10-2006, 14:46:55 »
Quote from: "Bab Jaga"
Druga je bolja, samo je treba malčice dotjerati. Od one crvene boje na prvoj mi se vrišti.

Slažem se ako je cilj da bude vampirski-elegantno. Onda bolje crveno na crnoj.
Ako je cilj treš-iritacija, onda je bolja prva slika i crno na crvenoj.
Sve zavisi od sadržine, odnosno fabule radnje.
Od Kalimegdana do Topčiderskog parka
Sve su straže Komandanta Marka
A patrole, a patrole Žalosne Sove

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 13-11-2006, 14:51:34 »
this just in:

u trenutku kad su sve papirologije i procedure i pripreme i lekture i korekture i tehnička uređenja i odabir fotografija itd. bili finalizirani, kad je već i tender za štampariju potpisan, dolazi vest:

BRDA NEĆE IZAĆI KAKO JE DO PRE NEKI DAN BILO PLANIRANO, TJ. DO KRAJA NOVEMBRA, VEĆ TEK (AKO BOG DA) - JANUARA.

ovo neće veseliti one koji su s nestrpljenjem čekali knjigu, ali s druge strane, ovo maleno pomeranje ima i svojih svetlijih strana:

1. bolje je da knjiga na sebi nosi 2007. godinu, tj. kraj novembra baš i nije najpametniji termin za izlazak nove knjige.

2. dodatno vreme iskoristiću da pročeprkam po još nekim materijalima do kojih nisam stigao da dođem do sada, a pre svega po diplomskom radu posvećenom kadijeviću...

3. takođe, probaću da upoznam gilića i nabavim njegove kratke filmove.

4. možda sada dobijem intervju i od šijana: kada sam ga letos/jesenas pitao, on je bio prezauzet pripremama za snimanje filma, iako je u načelu bio voljan.

5. možda malo pročeprkam foto arhiv kinoteke i pojurim neke retke slike od njih, kao i od autora filmova.

6. možda uvrstim i taj POKROV, ako ga odgledam, koji vidim ima premijeru na Beokonu.

itd.

Brock Landers

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #48 on: 13-11-2006, 15:08:03 »
Votahel? Šijan is making a movie??? Tajna manastirske rakije 2?

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #49 on: 13-11-2006, 16:00:50 »
BRDA NEĆE IZAĆI KAKO JE DO PRE NEKI DAN BILO PLANIRANO, TJ. DO KRAJA NOVEMBRA, VEĆ TEK (AKO BOG DA) - JANUARA.

Nisam znao da su vernik.   :lol:
"zombi je mali žuti cvet"