Author Topic: Drugi FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE u okviru BEOKON-a!  (Read 28991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

WARLOCK

• 4
  • 3
Paznja, paznja! Daje se na znanje!

BEOKON 2006/II
Od 20. do 27. novembra

a u okviru njega:

Drugi FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE
Od 20. do 24. novembra

Posle uspesne turneje prvog festivala po Srbiji i Sloveniji, imamo cast da najavimo novo beogradsko izdanje, za koje je program uglavnom gotov. Postovacemo ga za dan-dva, a za sada evo ukratko sta nudimo:

- Dva dana kratkometraznih srpskih filmova, sa gostujucim izborom ostvarenja "Zutog titla" (Hrvatska). Najmanje pet filmova iz 2006. godine koji ce premijeru imati na BEOKON-u (Miroslav Lakobrija, Stevan Rogulja, Vladimir Mancic, Ana Stojanovic, Marko Milovic). Na meniju su i filmovi starih znalaca sa prethodnog BEOKON-a: Sinise Dugonjica, Mladena Djordjevica, kao i dela Zlatka Stojilovica, Vladimira Petrovica, Srdjana Radojkovica, Marka Sopica i 7 sekretara Skoja-a. (ponedeljak i utorak)

- Jedan dan dugometraznih srpskih filmova novijeg datuma. Uz SEJTANOVOG RATNIKA, bioskopska premijera filma POKROV Mladena Kovacevica. (sreda)

- Sok koridor uzivo: Aleksandar Radivojevic i Nenad Bekvalac (cetvrtak).

- Jedan dan premijera stranih filmova fantastike. Za sada najavljujemo jednu poslasticu: CHOKING HAZARD Mareka Dobesa. (petak)

[na ovom mestu se Taurus-Jor odjavljuje a odavde krece Warlock] :lol:

Jao lepa vest da cemo konacno videti premijerno najnovijeg filma prikvela "Pacijent 0" :!: 4 godine se radilo na tom filmu,
koje ludilo! upozorenje ponesite kese za povracanje i ne prepurucuje se za mladje od 18 godina :evil:
bice i velikih filmova iznenadjenja!!! :D

Oroluin

• 4
  • 2
    • http://br.geocities.com/trigoblina/
Drugi FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE u okviru BEOKON-a!
« Reply #1 on: 21-11-2006, 09:14:03 »
Нисам имао много времена, гледао сам само прва два филма, па ево да кажем по неку о филму Додатно убрзање.

Сама идеја није лоша, мада је доста раубована, филм пред крај постаје занимљив. Али почетак... :P
Не мислим ту на саму шпицу која је одлична и доста тога каже, али "мало" ми глупо да се човек пробуди у кошуљи која се закопчава на леђа и онда ту нешто контемплира. Ред би био да се мало више отима и да је чује "Шта кој к...!?" или бар оно "бре" - "Откуд бре ја овде". Глумац није неки, али није све до њега. Требало је о томе размислити мало у режији... или сценарију... или где већ.

Други филм је ОК, мада то је више скеч или спот. Наравно Шарло Акробата одлично дође... "Мали човек жели преко црте" :wink:
Od Kalimegdana do Topčiderskog parka
Sve su straže Komandanta Marka
A patrole, a patrole Žalosne Sove

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #2 on: 21-11-2006, 15:15:36 »
Додатно убрзање је кршина. Прво, да би имао икакав учинак, требао је да буде упола краћи.
Друго, лош глумац лупа по лошем тексту.
Стварно, који би се лик онако тупо понашао у ма којој ситуацији?

Сребрни метак и П0 су пријатна остварења. После жутог титла (чему оно служи?) нисам гледао.

Мислим да би убудуће ипак требало направити селекцију и квалитеније ствари ставити да се изврте прве, да не би опет имали публику која хвата џаду после другог филмића, и питање је хоће ли опет доћи.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #3 on: 21-11-2006, 15:23:05 »
Žuti titl je nepretenciozna zajebancija, i kao takva zabavna.

Dodatno ubrzanje mi nije bila baš kršina. Glavni glumac deluje tunjavo, ali to je u toku većeg dela filma odgovaralo ulozi (naravno, na kraju ne odgovara uopšte). Bilo bi bolje da je film upola kraći, da. I ne znam zbog čega bi SPOILER AHEAD Antihrist bio smrdljivi undead. Slab film, ali ne dovoljno loš da me iziritira.
We're all mad here.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #4 on: 21-11-2006, 15:52:06 »
Mixove primedbe su na mestu, s tim sto je zelja bila da se festival otvori premijerama, i to premijerama filmova koji su tehnicki uradjeni dobro. Dodatno ubrzanje je posteno nastojanje da se napravi klaustrofobicna atmosfera, ali sa dramaturske strane odlazi dodjavola. Dijalozi su vrlo slabi, poente se ponavljaju. Ako se iskusna Rada Djuricin koprcala sa tekstom, sta tek da kazem za njenog puno mladjeg kolegu, koji se pojavio u glavnoj ulozi? Medjutim, pomenuto izlazenje iz sale nije bilo pod obavezno u vezi sa kvalitetom ili nekvalitetom. Kao i na Festivalu dokumentarnog i kratkometraznog filma, deo publike dolazi da pogleda tacno odredjeni film. Na Dodatno ubrzanje dosla je citava ekipa filma. I kada se zavrsilo - adio mare. Pokupise se ljudi djuture. Ovo je, takodje, festival sa blokovima. To izlazenje, a vala i ulazenje, vidjao sam na Festivalu dokumentarnog i kratkometraznog filma, kao i svuda gde god smo gostovali sa Festivalom fantastike. Neko ode u WC, neko da na push pauzu... Ne moze se ugoditi svakome.

O selekciji. Na prvom Festivalu prikazan je kvalitetniji deo istorije srpskog kratkometraznog filma fantastike u poslednjih 19 godina (najstarije delo bilo je iz 1987!). Drugi Festival se vec priblizio tekucoj produkciji. Najstariji film je iz 1999, oko trecine je iz ove godine. Presrecan sam sto ih je toliko. Ako se produkcija poveca, svakako ce se pojaviti potreba za strozom selekcijom. Mada i sada imamo "Amaterske aktove i rezove", sa filmovima koji nisu prosli selekciju, a ovog puta izlazimo autorima u susret taman toliko da pustimo njihove tvorevine - na kraju  programa.
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #5 on: 21-11-2006, 16:06:12 »
A šta misliš da od sledećeg Beokona bude uvedena strožija selekcija, bez obzira na produkciju? Ja jesam za ohrabrivanje ljudi da prave filmove fantastike, ali ne one lošeg kvaliteta. Čini mi se da je bolje da bude manji broj filmova, ali da svaki od njih vredi videti. Pa, ako takvih filmova neke godine nema - nema ih.

Razmišljam na sledeći način: da napravim film iz oblasti fantastike, naravno da bih želela da bude pušten na festivalu fantastike - ali, ako sam prethodnih godina na tom festivalu videla đubre (između ostalog), ne bih želela da mi se film prikaže u takvom izboru, i ne bih ga poslala.

Just my two cents.

edit: Pitanje je upućeno svima, ne samo joru.
We're all mad here.

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #6 on: 21-11-2006, 16:24:23 »
Ili, da se kaže, tog dana puštamo KRŠ filmove, ulaz je dž il do dž, izvol'te.
A ostalih dana je birana roba po važećoj niskoj ceni.

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 21-11-2006, 16:50:39 »
Obicno na svakom bilo kakvom festivalu uvek ima losih filmova, bunite se samo zbog nekoliko filmova..Sve sto smo stavili i mogli da popunimo program..Nismo mi u Americi da imamo toliko naslova.
Budite srecni da smo sakupili filmove 8)
Danas je potpuna prava zabava :D

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #8 on: 21-11-2006, 17:02:45 »
Na svakom festivalu bude loših filmova, tu si potpuno u pravo. Zato ja, u principu, i ne idem na festivale, i nisam jedina koja tako postupa.

Od jučerašnjih 12 filmova, ja se jako bunim na njih četiri, dok su mi još četiri gledljiva ali ne mislim da bih išta izgubila da ih nisam videla.

"Budite srećni da smo sakupili filmove/priče/štagod" logika mi se nikad nije dopadala (@WARLOCK: ovo nije na tvoj račun, princip je taj koji ne volim), deluje tako... Jadno.

Da ne bude zabune, ne želim nikoga iz ekipe da vređam, super je što Beokon postoji, svaka čast na posećenosti i stvarno mislim da radite lavovski posao. Samo sam ja prokleti elitista koji smatra da lošu robu ne valja promovisati, pa makar i ne bilo ničega za promociju.
We're all mad here.

Oroluin

• 4
  • 2
« Reply #9 on: 22-11-2006, 09:49:59 »
Био јуче на слави, па сам пропустио циклус НАТО У БЛАТО.
Какви су били ти филмови?

Boban

• 3
« Reply #10 on: 22-11-2006, 11:30:12 »
angel pametno zbori, ali pošto je žensko i nije plavuša nema šanse da je muškarci makar saslušaju, a kamoli poslušaju.
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #11 on: 22-11-2006, 12:34:02 »
Utisci nakon drugog dana festivala:

RAKETE je duhovit i sasvim gledljiv film, publika ga je odlično primila. PACIJENT PROTIV REKETAŠA IZ PAKLA  je takođe zabavan, gledljiv je i MIKI EX MASHINA. Pošto je bilo previše smaračkih ostvarenja, INCIDENT KOD PISOARA u takvoj konkurenciji je takođe jedan od najboljih i publika ga je dobro primila.

PAGIT nije imao prevod pa je bio naporan za gledanje, mada, i uz prevod bi mi verovatno bio dosadan, kao i preostala dva slovenačka filma. BIO SAM TINEJDŽERSKI INTELEKTUALAC i SPAJDER-VERT su zabavni, s tim što je ovaj prvi znatno bolji.

Tehnički, filmovi su juče bili lošijeg kvaliteta nego prekjuče.

Od 15 prikazanih filmova, njih pet mi je bilo vredno gledanja - kao i juče, jedna trećina. Većina onih koji su mi se dopali su među kraćim ostvarenjima, tako da je od tročasovnog programa bilo 49 minuta vrednih gledanja.

Zaključak nakon završenog dela sa kratkometražnim filmovima: uz ovakvu selekciju filmova, na sledeći kratki metar ne dolazim. Premalo dobrog materijala da bih pristala da se smaram onim lošim.
We're all mad here.

PTY

• 5
  • 3
« Reply #12 on: 22-11-2006, 12:43:12 »
Quote from: "Boban"
angel pametno zbori, ali pošto je žensko i nije plavuša nema šanse da je muškarci makar saslušaju, a kamoli poslušaju.

:shock:

Da ti nisi jedan od onih o kojima Angel govori, shvatio bi o čemu Angel uopšte i govori.  :wink:   :evil:

varvarin

• 5
  • 3
« Reply #13 on: 22-11-2006, 12:53:09 »
Za angel 011:
Čuj, samo razmišljam, ali... pošto u klubu već imamo tu radionicu, i pokušavamo da objasnimo ljudima kako da pišu malo bolje... razmisli - da li si raspoložena da posle nove godine održiš malecko predavanje na temu BUKVAR DRAMATURGIJE: Principi koje ne možete zaobići

Ili tako nekako.
Šta misliš?

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #14 on: 22-11-2006, 13:30:32 »
Uhh... Hvala na ponudi, ali ne bi išlo. Imam tremu, redovno, ne umem sistematično da objašnjavam (u stvari, loša sam u bilo kakvom objašnjavanju, provereno u praksi), i loše predajem (takođe provereno u praksi). Mogu da pogledam konkretan rad i da dam konkretne primedbe, ali uopštena priča o principima pisanja is not my cup of tea.

Sorry.
We're all mad here.

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 22-11-2006, 13:41:58 »
Ah, Discordia! Ja ležim bolestan i ne mogu Beokona videti do subote...
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

milan

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 22-11-2006, 13:48:20 »
Jake, zamisli, pored super filmova propustas i trejler za F4 na velikom platnu!

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #17 on: 22-11-2006, 13:56:53 »
za trejler f4 ljudi su odlepili :?

Jake Chambers

• 5
  • 3
« Reply #18 on: 22-11-2006, 15:00:27 »
Quote from: "milan"
Jake, zamisli, pored super filmova propustas i trejler za F4 na velikom platnu!

Mislim da je to jedino čega mi je žao  :twisted:
Ali alas... gledaću ga u nekom velikom bioskopu :D
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

ivandj

• 4
  • 2
« Reply #19 on: 22-11-2006, 15:07:56 »
Zanima me jedna stvar, a posto nemam pojma kako to funkcionise, oprostite na oftopikovanju.

Gledao sam sinoc "I was a teenage intelectual" i bilo mi je jako zabavno. Film je klise, ali se na neocekivano suptilan/viseslojan nacin poigrava sa stereotipima. Prijateljica i ja smo razmisljali da bi ovako nesto bilo idealno pustiti studentima - konkretno - buducim antropolozima, gde ona drzi nastavu. Interesuje me da mi neko od organizatora kaze da li je moguce doci do kopije ovog filma, tj. da li postoje autorska prava, da li je to uopste legalno i sl.

Unapred hvala.

Pozdrav

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #20 on: 22-11-2006, 16:51:41 »
Pitacemo autora, pa cemo videti sta ce da kaze. A posto je svetski putnik, i vrlo je nepredvidiv, mozda se do nedelje i pojavi u Beogradu. Izrazio je zelju da dodje poodavno, malo je u guzvi, ali nije iskljucio mogucnost da skokne ovamo iz Nemacke.

Plissken

• 4
  • 3
« Reply #21 on: 22-11-2006, 17:39:01 »
Raspored filmova nije mogao biti losiji.
Can't argue with a confident man.

ivandj

• 4
  • 2
« Reply #22 on: 22-11-2006, 22:48:30 »
Quote from: "taurus-jor"
Pitacemo autora, pa cemo videti sta ce da kaze. A posto je svetski putnik, i vrlo je nepredvidiv, mozda se do nedelje i pojavi u Beogradu. Izrazio je zelju da dodje poodavno, malo je u guzvi, ali nije iskljucio mogucnost da skokne ovamo iz Nemacke.

Hvala!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #23 on: 23-11-2006, 09:54:08 »
Konačno dugi metar.

Šejtanov ratnik (uspela sam ranije da ga ne vidim) je zabavan film, ništa genijalno, ali bar za klasu bolje od uobičajenih domaćih gluposti. Utisak kvare tanak scenario i očajna gluma jednog od glavnih likova (mali s knjigom).

Pokrov... Nije mi bio bolji od Leptirice, niti mi je po bilo čemu bio izuzetan. Za naše uslove, ok film, nema ničeg što bi posebno iritiralo, ali nema ni bilo čega što bi zadivilo, bar ne mene.

Nadam se da će se još neko oglasiti sa utiscima.
We're all mad here.

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #24 on: 23-11-2006, 10:53:48 »
Nikad nemoj tražiti karijeru u marketingu...

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #25 on: 23-11-2006, 10:57:43 »
Nije da sam planirala, ali, zašto ne?
We're all mad here.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #26 on: 23-11-2006, 12:06:18 »
POKROV ce najverovatnije biti repriziran u petak, zbog vrlo dobrog odziva publike i pozitivnih reakcija. Kamere jutarnjeg programa RTS zabelezile premijeru. O terminu cu naknadno obavestiti javnost.

SEJTANOV RATNIK, pet i vise meseci posle premijere gotovo je napunio dvoranu Doma omladine. Poredjenja radi, kada se taj film na istom mestu prikazivao u junu (nakon povlacenja iz distribucije i vracanja - samo u bioskop DOB-a), nije bilo vise od 20 posetilaca po projekciji.

Oroluin

• 4
  • 2
« Reply #27 on: 23-11-2006, 14:46:58 »
Волео бих знати по чему је Шејтанов ратник филм фантастике? Оно јесте, филм ми се веома свидео, али када би гледао елементе фантастике, уопште радњу, то ми је смешно. Провале у филму су духовите, али радња је само смешна.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #28 on: 23-11-2006, 14:59:47 »
Je l ono cudoviste postoji?
Ne postoji.
Je l ima nadnaravne mochi?
Ima.
Je l tu ima neka cudotvorna knjiga?
Ima.
Je l' se sve vrti oko toga?
Vrti se.

Da nije te knjige i cudovista, radnje ne bi ni bilo.

Ono o cemu ti pricas je nesto drugo - ozbiljnost pristupa. Ali to samo po sebi ne diskvalifikuje film iz zanra. A definitivno je istina da se film oslanja na matricu tinejdzerske komedije. I da je mnogo toga tu strpano. I da u scenariju ima dosta rupa, i da je prica zatrpana pod gomilom "fora i fazona". Da se ponovim - nadam se konzistentnijem i zanrovski ozbiljnijem nastavku, sto su i sami autori najavili.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #29 on: 23-11-2006, 15:03:53 »
A sada i zvanicno:

U petak, u terminu za film iznenadjenja (19h), a za istu kartu:

1. SHUFFLE - Mladen Kovacevic (2001, 16 minuta), snimljen na engleskom jeziku tokom autorovog boravka u Kejp Taunu.

2. POKROV [repriza] - Mladen Kovacevic (2003. 85 minuta).

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #30 on: 23-11-2006, 16:06:41 »
2. POKROV [repriza] - Mladen Kovacevic (2003. 85 minuta).

ajmo više komentara na ovo, valjda je gledo još neko?

kakav je, tehnički? kamera? gluma? efekti?
koliko je scenario dobar, if at all?
ideja?
pomak u tretmanu motiva vampira?

i naravno: koliko krvi i sisića-dupića-pačića ima?

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #31 on: 23-11-2006, 16:26:45 »
Ghoule, ima li sanse da se pojavis u petak?

A vi ostali - komentarisite slobodno, samo nemojte da spojlujete.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #32 on: 23-11-2006, 16:38:35 »
Ghoule, ima li sanse da se pojavis u petak?

A vi ostali - komentarisite slobodno, samo nemojte da spojlujete.

u načelu sam slobodan i rad doći tada, ali nemam obezbeđeno noćenje za tu noć...
plan, za sada, je da dođem u subotu oko 11h ujutro.

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #33 on: 23-11-2006, 18:50:04 »
Quote from: "angel011"
Nije da sam planirala, ali, zašto ne?

Marketing - ubeđivanje kupca da je proizvod dobar (mada u knjizi piše malo drugačije). To ti ič ne ide...

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #34 on: 23-11-2006, 21:38:35 »
Quote from: "Ghoul"
ajmo više komentara na ovo, valjda je gledo još neko?

kakav je, tehnički? kamera? gluma? efekti?
koliko je scenario dobar, if at all?
ideja?
pomak u tretmanu motiva vampira?

i naravno: koliko krvi i sisića-dupića-pačića ima?

Gledao ja i film je okej. Nije ništa specijalno ako ga posmatraš objektivno i uporediš sa sličnim filmovima na svetskom nivou, ali u odnosu na ostatak domaće dugometražne ponude Pokrov se izdvaja po tome što uspeva da istera jedan veoma ozbiljni pristup od početka do kraja i da niti jednog trenutka padne u samoparodiju, i to u okvirima horora gde je ovdašnja publika navikla da se kliberi na svaki film (imali za to razloga ili ne). Naravno da se može naći stotinu mana (ipak je ovo štap-i-kanap produkcija, a u tim okvirima film se prilično dobro drži), ali samo jedna je do te mere ozbiljna da narušava opšti utisak, a to je ritam filma koji je neujednačen do te mere da se pojedine deonice bukvalno vuku a da su neke scene nepotrebno produžene iako se u njima ništa ne dešava (voze kola, šetaju i sl.). Sviđa mi se uplitanje folklora, lokacije u zapadnoj Srbiji gde je sniman deo film, sviđa mi se rasplet; krvi ima koliko treba i ni kap više, vampiri su efektniji kada se manje vide kao u fleševima nalik na one s demonskim licem iz Exorcista, ima par scena koje su solidni jump-scare pokušaji (ja sam ipak oguglao na iste), atmosfera je dobra; gluma je povremeno drvena, ali uglavnom podnošljiva, glavni junak podseća na mladog Uda Kiera i šteta što mu lik nije nešto zanimljiviji (mada mislim da je to u funkciji građenja misterije zbog raspleta). E da, ima i malo golotinje...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 24-11-2006, 02:50:04 »
Pokrov" pristojan film..dva puta sam gledao mogu reci da se uvek prestravim..voleo bi da reditelj nesto dotera,sredi par stvari u filmu..malo da osvetli sliku..Iznenadila me je glumica Iva poznata u ulozi "Jelena"koji poznajem jos pre nego sto je postala glumica, skinula se u filmu potpuno gola ko od majke rodjena :evil:

"SHOK KORIDOR" sinoc su bili sjajni,masovna publika,ne mogu da procenim koliko je to ljudi bilo..sigurno najmanje 100 do 200 ljudi..
Mogu reci dok je gostovao Vladimir Mancic da mu nije bilo prijatno tih morbidnih scena nasilja koji su pustali na bimu..
bre vidite da "Rakete" covek je snimio komediju a ne horror..vidi se da mu nije bilo prijatno,nije mu mesto za shok koridor.
Najbolji kratki film onaj junak sa kesom na glavi sto prebija bandu non stop masakriranje koje je to krvoprolice da ne mozes da verujes svojim ocima,taj reditelj ima bolji ubedljiviji crni humor od Pitera Jacksona.Moram nabaviti snuff movie" znam da je Ghoul negde pominjao na forumu..

Death Wish

• 4
  • 2
« Reply #36 on: 24-11-2006, 02:58:10 »
ne seri da se IVA STRLJIC gola skida u tom filmu!!!
i sad mi to kazes!!!

:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Pol Kerzi ne oprasta!

WARLOCK

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 24-11-2006, 03:27:49 »
jeste :!:  nije to jedini slucaj,ona inace voli da se skida u studentskim filmovima,ne mogu se setiti gde se jos pojavljivala :idea:

smrklja

• 5
  • 3
« Reply #38 on: 24-11-2006, 07:43:07 »
Film se ponovo daje u petak pa je možeš pogledati.

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #39 on: 24-11-2006, 10:11:40 »
Quote from: "WARLOCK"
Mogu reci dok je gostovao Vladimir Mancic da mu nije bilo prijatno tih morbidnih scena nasilja koji su pustali na bimu..
bre vidite da "Rakete" covek je snimio komediju a ne horror..vidi se da mu nije bilo prijatno,nije mu mesto za shok koridor.

Potpuno bizarno da za istim stolom sede Vlada Mančić i Vanja Čanković. Potpuno su oprečni, za koji god kriterijum da se uhvatiš. Odličan izbor sagovornika!
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #40 on: 24-11-2006, 11:28:16 »
A bio je tu i onaj bizarni incident kada se neki baja, pokusavajuchi da udje na "Shok koridor" u Pogonu Doma omladine, zakucao glavom o staklo mislechi da su to vrata. Razbio ga je u paramparcad, ali srecom zadobio samo cvorugu (?!) i manju posekotinu.

Death Wish

• 4
  • 2
« Reply #41 on: 25-11-2006, 03:10:58 »
Iva Strljic je opravdala ocekivanja u filmu Pokrov...
i vise od toga...  

ta scena je hajlajt filma... jedina vredna ponovnog gledanja... xlove5
Pol Kerzi ne oprasta!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #42 on: 25-11-2006, 08:43:50 »
Bilalov film je bio bez prevoda, Skupština grada nije obezbedila čak ni simultani prevod. Kako je zabavno gledati film na francuskom kad ne znate francuski...  :roll:

Makar je vizuelno bilo zanimljivo, pa me nije smorilo.
We're all mad here.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #43 on: 25-11-2006, 10:33:40 »
Quote from: "WARLOCK"
ona inace voli da se skida u studentskim filmovima

WICKED!
"zombi je mali žuti cvet"

Oroluin

• 4
  • 2
« Reply #44 on: 26-11-2006, 10:03:53 »
Što se tiče Šok koridora, pun sam impresija, prosto ne znam odakle da počnem, ovako na internetu. Pa neću ni početi. 8)

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #45 on: 26-11-2006, 11:58:22 »
erm, jel može neko da napiše ŠTA su sve puštali u ŠK(oli)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
« Reply #46 on: 27-11-2006, 11:27:30 »
1. Insert iz grčke horor-komedije sa zombijima.
2. Insert iz norveške horor-SF(?)-komedije o kurcolikoj invaziji iz svemira na jednu zemaljsku poljanu.
3. Kanadski ultratreš-superherojska-horor-komedija Bagman (Čovek sa kesom preko glave).
4. Jedan ultraestetizovani (američki?) kratki film posle kojeg je u sali zavladao muk.
5. Insert iz američkog filma Snuff movie.

Oroluin

• 4
  • 2
« Reply #47 on: 27-11-2006, 12:43:22 »
Quote from: "angel011"
Bilalov film je bio bez prevoda, Skupština grada nije obezbedila čak ni simultani prevod. Kako je zabavno gledati film na francuskom kad ne znate francuski...  :roll:

Makar je vizuelno bilo zanimljivo, pa me nije smorilo.

E dobro što nisam gledao... ionako me malo smorio onaj domaći horor.

Oroluin

• 4
  • 2
« Reply #48 on: 27-11-2006, 12:59:30 »
Insert iz grčke horor-komedije sa zombijima.

Stvarno su mislim komični fajtovi, mada ne verujem da je komedija i blizu onog nivoa koji ima Shawn of the dead

Insert iz norveške horor-SF(?)-komedije o kurcolikoj invaziji iz svemira na jednu zemaljsku poljanu.

Usput ide muzika kao iz poljskih crtaća. A ja pitao drugara da nije on to režirao pošto je on pun takvih ideja :?

Kanadski ultratreš-superherojska-horor-komedija Bagman (Čovek sa kesom preko glave).

Stvarno neprevaziđeno i vredno dolaska na tribinu. Bilo nekoliko aplauza, posebno na kraju kad Bagman šefu ganga nabije kišobran u dupe, pa ga otvori.

Jedan ultraestetizovani (američki?) kratki film posle kojeg je u sali zavladao muk.

Što se mene tiče - šta je pisac hteo reći? Mada jeste estetski urađeno. I mislim da je španski film. Što bi rek'o Gojko Sisa "To nešto kao moderno, a glupo" :lol:

Insert iz američkog filma Snuff movie.

Od filma me je više dojmila Radivojevićeva ideja o "posrbljavanju Velikog Brata" - Čudi me kako im nisu ubacili krmaču, pa da izvlače slamku ko će da je zakolje. E onda ona treba da im potraje nedelju dana, a tu je onaj musliman koji ne sme da jede...

Armagedda

• 5
  • 2
« Reply #49 on: 27-11-2006, 14:26:17 »

4. Jedan ultraestetizovani (američki?) kratki film posle kojeg je u sali zavladao muk.

španski. 'alicia' ili kako ga je radivojević prekrstio 'alisa u zemlji čuda'. radio ga balaguero (darkness, los sin nombre...).
Pretty Lisa took an axe
Gave her captor forty whacks
When she saw what she had done
She gave his partner... forty-one