Author Topic: Gibli Box Set za 999din!!!  (Read 24773 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marlowe

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.370
Gibli Box Set za 999din!!!
« on: 21-12-2006, 20:22:22 »
Metro objavio box set pet DVD filmova studija Gibli za 999 din.
Njami!
http://www.metro.co.yu/index2.html
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #1 on: 21-12-2006, 21:10:07 »
lepo je to, samo me brine što na sajtu piše:
Trajanje: 0 min

takođe, nikako ne mogu da vidim KOJIH 5 naslova je u igri.

(istina, za te pare ne mož biti loše, ali opet, lepo bi bilo znati...)

Death Wish

  • 4
  • 2
  • Posts: 352
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #2 on: 21-12-2006, 21:15:33 »
metro je to...
moze jos kako biti lose....

oni su kraljevi obmanjivanja kupaca!
Pol Kerzi ne oprasta!

marlowe

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.370
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #3 on: 21-12-2006, 22:09:37 »
Evo na sajtu drustva Sakurabana, momci su ukljuceni u celu stvar pa mozete videti i sliku - meni izgleda super - a mozete i igrati nagradnu igru za ovaj box set. :!:
Tu je i spisak, kao i spisak drugih 6 filmova za iducu godinu!

Prenosim sa http://www.bg-anime.net.tc/

"Verujem da ste svi već poodavno videli čuvene bilborde "Šta je Gibli", prvo smo svi razmišljali da li je to ONAJ čuveni "gHibli" ili se to otvaraju vrata domaćim programerima uz pomoć sajta www.gibli.com ...
Programeri, moram da vas razočaram ovo je bila reklama za Hayao Miyazaki-ev studio "Ghibli"...

Danas je u 13h održana promocija "Ghibli Box Set Kolekcije" u M2 Megastore klubu u Grčića Milenka 51, na koju su bili pozvani predstavnici društva "Sakurabana" (koja je ove godine osnovana i sa radom, zvanično počinje da radi od 1. januara.2007-e).

Po gradu su već osvanuli plakati sa reklamama za ovaj BoxSet koji je sastavljen od 5 popularnih Miyazaki-evih filmova, koji su svi sinhronizovani i TITLOVANI.
Izdavačka kuća Metrofilm je otkupili prava za čak 11 filmova Ghibli studija,od kojih se sledećih pet pojavilo u prodaji:
 
1. ZAČARANI GRAD (Spirited Away)
2. PORCO ROSSO (Porco Rosso)
3. KRALJEVSTVO MAČAKA (The cat returns)
4. TOTORO (Totoro)
5. ZAMAK NA NEBU (Castle in the sky)

 Zahvaljujuću saradnji društva "Sakurabana" i "Metrofilm" jedan od korisnika sajta www.bg-anime.com može da osvoji GHIBLI BOX SET kolekciju, ako prvi tačno odgovori na sledeća pitanja;
1. Šta je Ghibli?
2. Kada je osnovan studio Ghibli?
3. Koji je film studija Ghibli osvojio oskara 2002. godine za najbolji animirani film?


Email sa odgovorima poslati na takmicenje@bg-anime.com (da bismo dokazali da nije u pitanju nameštaljka na forumu ćemo postaviti printscreen).


I na samom kraju imamo najavu pod nazivom "ŠTA JE TO GIBLI?x2", naime u pitanju je najava druge Ghiblijeve kolekcije koja će izaći 2007. godine u kojoj će biti sledeća izdanja;
1. KIKI'S DELIVERY SERVICE
2. MY NEIGHBOURS THE YAMADA
3. NAUSICA OF THE VALLEY OF THE WIND
4. ONLY YESTERDAY
5. POM POKO
6. WHISPER OF THE HEART

Bitno je napomenuti da će sva anime izdanja koja bude zastupao Metrofilm biti dostupna u svim zemljama bivše Jugoslavije.

A, sad možemo da navedemo i par nezvaničnih informacija vezanih za buduća anime izdanja, verovatno ćemo sledeće godine moći i da vidimo domaće izdanje filma Gedo Senki/Tales from Earthsea/Priče iz Zemljomorja, i svetski poznatog serijala Ghost In The Shell Stand Alone Complex 2nd GIG."
Fly like a butterfly,
Sting like a bee.

sivka

  • neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Posts: 1.881
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
Re: Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #4 on: 21-12-2006, 22:23:31 »
Quote from: "marlowe"
Metro objavio box set pet DVD filmova studija Gibli za 999 din.
Njami!
http://www.metro.co.yu/index2.html


Dopada mi se... :D  mada imam sve sto si dole ispisao... cak i Zemljomorje  :D
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #5 on: 21-12-2006, 22:59:20 »
Ne znam koja je sad cena pojedinačnih naslova ali znajući Metro film - kreću od 1500, pa za par nedelja popust 600 din, pa na kioscima za 250 - 300 pa 150 i na kraju 99 din za samo neki mesec. Sačekaću!

(Ima posle i varijanta 2 filma po ceni jednog...)
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #6 on: 21-12-2006, 23:23:09 »
Sinhronizovani i titlovani? Dakle, moći ću da slušam japanski or'ginal i da čitam titl na ćirilici? Prodato.

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #7 on: 22-12-2006, 11:41:24 »
guten morgen iz maglovitog beograda :).
gde ovo moze da se kupi?
(cisto da vidim kakva je sinhronizacija i uzmem ih za ceru, posto ih inace gledam u originalu sa engleskim titlom  8) :lol:).
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #8 on: 22-12-2006, 12:11:10 »
Hoho, ti došla u Bege, a on te dočekao ružnoćom i bukom? Lepo.

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #9 on: 23-12-2006, 15:13:07 »
Quote from: "Meho Krljic"
Sinhronizovani i titlovani? Dakle, moći ću da slušam japanski or'ginal i da čitam titl na ćirilici? Prodato.

da li bi neko mogao da potvrdi da postoji i japanski audio. mislim, kupujem svejedno  :evil:  ali bih voleo da znam.
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #10 on: 23-12-2006, 15:25:38 »
da li bi meni neko rekao da li to moze da se kupi u onim cd/dvd prodavnicama u knezu?

Quote from: "Meho Krljic"
Hoho, ti došla u Bege, a on te dočekao ružnoćom i bukom? Lepo.

gde ti cujes buku i vidis ruznocu?
:lol:
ubijam se hranom i uskoro cu opet biti kao na onoj umilnoj fotki.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #11 on: 23-12-2006, 19:37:11 »
Na bilbordu pise samo u M2 Megastorovima, dakle, jedan od njih je na Čukarici, Kneza Višeslava 120...

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #12 on: 23-12-2006, 19:37:45 »
A buke & ružnoće kolko ti srce oće!!!!

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #13 on: 24-12-2006, 18:13:31 »
Oni koji su gledali sve ili većinu iz prvog kola, koji film smatraju najboljim pored Spirited Away?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #14 on: 27-12-2006, 01:57:56 »
Quote from: "zakk"

da li bi neko mogao da potvrdi da postoji i japanski audio. mislim, kupujem svejedno  :evil:  ali bih voleo da znam.


potvrdjujem da ima japanski audio :).
(malopre sam kupila "kutiju" u jednom od podzemnih prolaza na terazijama).
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #15 on: 27-12-2006, 02:28:09 »
Quote from: "lilit_depp"
potvrdjujem da ima japanski audio :).
(malopre sam kupila "kutiju" u jednom od podzemnih prolaza na terazijama).


e, kad već jesi, daj još detalja: je li slika itd. dovoljno dobra, je li ovo vredi kupovanja u ovom obliku?

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #16 on: 27-12-2006, 13:01:02 »
Quote from: "Ghoul"
Quote from: "lilit_depp"
potvrdjujem da ima japanski audio :).
(malopre sam kupila "kutiju" u jednom od podzemnih prolaza na terazijama).


e, kad već jesi, daj još detalja: je li slika itd. dovoljno dobra, je li ovo vredi kupovanja u ovom obliku?

pa sad...
sve zavisi koji je razlog zbog cega bi kupio nesto sto, pretpostavljam, vec imas u originalu.
slika je, naravno, originalna :), a posto sam samo letimicno pregledala "domaci" spirited away, moram reci da se meni (subjektivno potpuno) nije bas dopao glas "domace" chihiro. ostali glasovi su mi ok.

razlog zasto sam ga kupila (a imam originale) je to sto zelim da mi dete vezba srpski.
pa ti sad proceni da li ces da kupujes.

vise detalja kasnije, posto ovih dana nemam previse vremena za gledanje. :)

edit: typo
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Magrit

  • 4
  • 2
  • Posts: 38
    • http://magrit.mojblog.co.yu
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #17 on: 29-12-2006, 21:43:58 »
Quote from: "alexts"
Oni koji su gledali sve ili većinu iz prvog kola, koji film smatraju najboljim pored Spirited Away?


Totoro, definitivno :)
Bas sam se obradovala kad sam vidjela bilborde po gradu. Napokon ti bilbordi necemu dobrome i da sluze.
Ja cu ipak sacekati da se pojave i ostale anime. Vidim na sajtu da se pojedinacno prodaju po 300 din. a vise mi se svidja da ja napravim svoj izbor filmova.

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #18 on: 29-12-2006, 21:50:55 »
Quote from: "Magrit"
Quote from: "alexts"
Oni koji su gledali sve ili većinu iz prvog kola, koji film smatraju najboljim pored Spirited Away?


Totoro, definitivno :)
Bas sam se obradovala kad sam vidjela bilborde po gradu. Napokon ti bilbordi necemu dobrome i da sluze.
Ja cu ipak sacekati da se pojave i ostale anime. Vidim na sajtu da se pojedinacno prodaju po 300 din. a vise mi se svidja da ja napravim svoj izbor filmova.


Hvala.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

mazinger Z

  • 2
  • Posts: 29
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #19 on: 31-12-2006, 00:55:48 »
mogli su da stave makar na novije naslove 5.1 zvuk, jedino castle in the sky ima 2.0 surround, ostali su samo stereo.

filmoljub

  • 4
  • 2
  • Posts: 40
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #20 on: 07-01-2007, 22:34:10 »
dopada mi se porco rosso, ali nikako cat returns. Totoro mi je onako, a spirited away je vec legenda.

Magrit

  • 4
  • 2
  • Posts: 38
    • http://magrit.mojblog.co.yu
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #21 on: 08-01-2007, 15:02:18 »
Kod mene je bas obrnuto :) Porco rosso mi se nikako nije dopao, em sto ne volim taj period, em sto me piloti nikad nisu ocaravali. A Totoro mi je .... pa presladak, iako izbjegavam koristiti tu rijec.
Ali dobro je da ima ponesto za svakog :)

filmoljub

  • 4
  • 2
  • Posts: 40
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #22 on: 08-01-2007, 20:12:54 »
nema sta, zene vole Totora  :lol:

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #23 on: 08-01-2007, 20:21:51 »
od ovih 5, najvise volim castle in the sky & spirited away.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Loengrin

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.825
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #24 on: 09-01-2007, 00:53:47 »
Nama je Deka Mraz komplet stavio pod jelku!
Šta čovek više da poželi?
Naravno, sledeći komplet!!! :!:
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.785
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #25 on: 09-01-2007, 01:24:30 »
Quote from: "filmoljub"
nema sta, zene vole Totora  :lol:


 :(  :cry:

zašto mi to radite  :idea:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #26 on: 21-02-2007, 16:30:58 »
Kao što sam govorio, evo svih filmova na kioscima po 99 dinara.

Prvo sam uzeo Spirited Away (i odgledao i odličan je). Na kutiji nije bilo engleskog naziva (samo naš - Začarani grad), ni pozadi, a ni u samom filmu (samo japanski), pa nisam bio apsolutno siguran, dok nisam posle proverio.

Šta kupiti sledeće? Danas sam uzeo Castle In The Sky. Pretpostavljam da vredi.

Totoro mi deluje nekako suviše dečiji, a i Porco Roso mi nije nešto privlačan.

Možda najpre The Cat Returns?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #27 on: 21-02-2007, 16:33:27 »
Kutije DVDa su očajne, disk se u njima ne drži, celofan se cepa...
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #28 on: 21-02-2007, 16:39:50 »
Quote from: "Alex"
Kutije DVDa su očajne, disk se u njima ne drži, celofan se cepa...

to mora da je zbog cene od 99 dinara .
moje kutije, 200 din/dvd :) su sasvim ok iako me originalne kutije generalno nerviraju, pa sve dvds uglavnom ubacujem u one "dvd tashnice"...heheh...a originalne kutije bacam.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #29 on: 21-02-2007, 16:48:50 »
Quote from: "lilit_depp"
Quote from: "Alex"
Kutije DVDa su očajne, disk se u njima ne drži, celofan se cepa...

to mora da je zbog cene od 99 dinara .
moje kutije, 200 din/dvd :) su sasvim ok iako me originalne kutije generalno nerviraju, pa sve dvds uglavnom ubacujem u one "dvd tashnice"...heheh...a originalne kutije bacam.


Tretiraš DVD ko DiVX. :shock:
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #30 on: 21-02-2007, 16:54:58 »
Quote from: "Alex"


Tretiraš DVD ko DiVX. :shock:


pa sad...bitno je valjda ono sta je na dvdu, a ne u cemu je dvd :) (divx ne upotrebljavam :wink:).
obaska verujem da ce i dvd, za koju godinu, biti potpuno prevazidjen format.

edit: dodala ono u zagradi :)
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #31 on: 21-02-2007, 16:55:48 »
Ali kasnije nego što to Soni misli, očigledno...

...

  • 4
  • 3
  • Posts: 711
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #32 on: 21-02-2007, 21:14:51 »
Totoro i Kiki su legende, samo cekam Kiki Delivery Service.

Totoro jeste za klince, ali da li neko kapira da dve devojcice zive same sa tatom, da Totoro isto ima dva klinca trolicha, shta je istina a shta je san/mashtarija najmladje devojchice...
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

mazinger Z

  • 2
  • Posts: 29
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #33 on: 21-02-2007, 22:28:08 »
razocaran sam sto je japanski audio na spirited away samo mono, dok je sinronizacija stereo. tuzno je da film iz 2001. tretiraju na takav nacin.

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #34 on: 22-02-2007, 00:24:59 »
Eh, ali ako neko još kaže koji mu se film, sem S. Away, još posebno svideo i zašto, ne bi škodilo.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

...

  • 4
  • 3
  • Posts: 711
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #35 on: 22-02-2007, 15:07:23 »
Ok, Porco mi se svideo zbog humora i tog subteksta, komunjarska svinja.

Zamak, zbog humora i jer prikazuje klince koji zapinju iz sve snage. Sto rece Hayao, moja poruka deci nije 'Sta god se desi, bezh'te'.

Onaj sa macama je najslabiji, svideo mi se jer je duhovit :)
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #36 on: 22-02-2007, 19:55:45 »
Quote from: "Alex"
Eh, ali ako neko još kaže koji mu se film, sem S. Away, još posebno svideo i zašto, ne bi škodilo.


svidja mi se castle in the sky. mislim, to je klasicna prici o junaku i princezi gde se non-stop nesto desava. fenomenalne su mi letece mashine, a sama Laputa je wow.

porco rosso je takodje lep film. mega zabavan, odlican humor, a mene uvek, iako ne znam zasto, porco asocira na hemfri bogarta. dotice se pitanja o dobrom, pitanja o ljubavi, a sve u vrlo zanimljivom okruzenju.

macke mi se ne svidjaju toliko, kao ni totoro.
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Aleksandar Žiljak

  • 4
  • 2
  • Posts: 226
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #37 on: 27-02-2007, 21:43:16 »
Pošto sam odgledao manje-više Miyazakija, idemo redom:

Lupin III: The Castle of Cagliostro - da je snimljeno recimo sredinom 60-tih, glumio bi Sean Connery i zvalo bi se 007 James Bond: The Castle of Cagliostro. Zakon!!!

Laputa: Castle in the Sky: krene i ne staje do kraja. Negdje u rangu drugog Indiana Jonesa. Zakon!!!

Nausicaa of the Valley of the Wind: gledao sam poslije čitanja stripa (Kad će to neko da objavi, da narod od Triglava do Đevđelije konačno vidi šta je strip!?), pa mi je bilo malko razočaranje, ali inače, za sebe, vrlo dobro!

My neighbour Totoro: Vjerojatno najbolji Miyazakijev film. To je čarolija na djelu.

Kiki's Delivery Service: fina priča, ali su me malo zasmetali kojekakvi anakronizmi, recimo avijacija iz dvadesetih i TV antene na krovovima, i slično.

Porco Rosso: nije loš, ali mi se malo čini da pada.

Princess Mononoke: metafizika na kraju malo spušta stvar, mislim da tu MIyazaki počinje imati problema sa scenarijima.

Spirited Away: animacija prvorazredna, ali filmu fali pravi klimaks, redaju se događaji, a da njihov značaj nije lako poloviti. Opet scenarij!

Howl's Moving Castle: čovjeku je falilo još pola sata da lijepo sve rasplete i dovede do kraja. Film, koji traje dva sata, izgleda na kraju vrlo zbrzan i to je poveliki problem. Čuo sam da je u projekt uletio naknadno?

Ovo dalje nisu njegove režije:

Whisper of the Heart: Simpatična svakodnevna tinejdžerska priča, preporučam odgledati prije The Cat Returns, jer se dotični mačak na neki način javlja u oba filma. The Cat Returns isto malo pada pod kraj, iako dobro zapliće priču.
A. Žiljak

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #38 on: 27-02-2007, 23:53:17 »
Baš korisni utisci, imenjače.

Castle in the Sky je baš takav, kakvim ga opisuješ, a za Spirited Away mislim da je izuzetan - iako scenario nema klasičnu strukturu.

Mislim da ću sad obratiti pažnju na My neighbour Totoro, iako sam ga već odbacio za nabavku.

Kakva je animacija u The Cat Returns i kome je priča namenjena (uzrast, interesovanje, žanr)?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

...

  • 4
  • 3
  • Posts: 711
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #39 on: 28-02-2007, 23:02:49 »
Quote from: "lilit_depp"


svidja mi se castle in the sky. mislim, to je klasicna prici o junaku i princezi gde se non-stop nesto desava. fenomenalne su mi letece mashine, a sama Laputa je wow.


TO LETECE MASHINE!!!
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

Aleksandar Žiljak

  • 4
  • 2
  • Posts: 226
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #40 on: 04-03-2007, 15:16:36 »
Quote from: "Alex"
Baš korisni utisci, imenjače.


Hvala, hvala.


Quote from: "Alex"
Mislim da ću sad obratiti pažnju na My neighbour Totoro, iako sam ga već odbacio za nabavku.


Nemoj, puno ćeš propustiti. Ako ga odbaciš, hoću reći.

Quote from: "Alex"
Kakva je animacija u The Cat Returns i kome je priča namenjena (uzrast, interesovanje, žanr)?


Animacija je dobra. Uzrast? Djevojčice u višim razredima osnovne, bar po likovima. Inače, mislim da je humor čak i malo crnji. Žanr? Fantastika, definitivno. Ne u smislu fantasy, naravno. Djevojčica spasi neobičnog mačka. Ispada da je on princ mačjeg kraljevstva, čiji joj se kralj hoće zahvaliti. Tu počinju problemi.
A. Žiljak

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.909
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #41 on: 04-03-2007, 18:42:23 »
Quote from: "Aleksandar Žiljak"
Pošto sam odgledao manje-više Miyazakija, idemo redom:

Lupin III: The Castle of Cagliostro - da je snimljeno recimo sredinom 60-tih, glumio bi Sean Connery i zvalo bi se 007 James Bond: The Castle of Cagliostro. Zakon!!!

Laputa: Castle in the Sky: krene i ne staje do kraja. Negdje u rangu drugog Indiana Jonesa. Zakon!!!

Nausicaa of the Valley of the Wind: gledao sam poslije čitanja stripa (Kad će to neko da objavi, da narod od Triglava do Đevđelije konačno vidi šta je strip!?), pa mi je bilo malko razočaranje, ali inače, za sebe, vrlo dobro!

My neighbour Totoro: Vjerojatno najbolji Miyazakijev film. To je čarolija na djelu.

Kiki's Delivery Service: fina priča, ali su me malo zasmetali kojekakvi anakronizmi, recimo avijacija iz dvadesetih i TV antene na krovovima, i slično.

Porco Rosso: nije loš, ali mi se malo čini da pada.

Princess Mononoke: metafizika na kraju malo spušta stvar, mislim da tu MIyazaki počinje imati problema sa scenarijima.

Spirited Away: animacija prvorazredna, ali filmu fali pravi klimaks, redaju se događaji, a da njihov značaj nije lako poloviti. Opet scenarij!

Howl's Moving Castle: čovjeku je falilo još pola sata da lijepo sve rasplete i dovede do kraja. Film, koji traje dva sata, izgleda na kraju vrlo zbrzan i to je poveliki problem. Čuo sam da je u projekt uletio naknadno?

Ovo dalje nisu njegove režije:

Whisper of the Heart: Simpatična svakodnevna tinejdžerska priča, preporučam odgledati prije The Cat Returns, jer se dotični mačak na neki način javlja u oba filma. The Cat Returns isto malo pada pod kraj, iako dobro zapliće priču.


Džaba ti što si odgledo toliko Mijazakija kad si Hrvat  :evil:

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.998
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #42 on: 04-03-2007, 19:09:31 »
To, Harvi, SRBINE!!!! Mora da se stalno bude na oprezu!!!

Aleksandar Žiljak

  • 4
  • 2
  • Posts: 226
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #43 on: 13-03-2007, 22:09:48 »
Quote from: "Meho Krljic"
To, Harvi, SRBINE!!!! Mora da se stalno bude na oprezu!!!


Da, ali vidiš, neprijatelji i oni što su stalno na oprezu imaju barem nešto zajedničko: podočnjake. :)
A. Žiljak

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #44 on: 01-05-2007, 01:19:32 »
Quote from: "marlowe"


I na samom kraju imamo najavu pod nazivom "ŠTA JE TO GIBLI?x2", naime u pitanju je najava druge Ghiblijeve kolekcije koja će izaći 2007. godine u kojoj će biti sledeća izdanja;
1. KIKI'S DELIVERY SERVICE
2. MY NEIGHBOURS THE YAMADA
3. NAUSICA OF THE VALLEY OF THE WIND
4. ONLY YESTERDAY
5. POM POKO
6. WHISPER OF THE HEART



zna li neko kada ovo izlazi?
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

...

  • 4
  • 3
  • Posts: 711
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #45 on: 04-05-2007, 22:57:54 »
Aj javi i meni na PM ako saznash!!!
per-SONAAAAAAAAAAAAAA !!!

Loengrin

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.825
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #46 on: 05-05-2007, 02:18:29 »
Niš' ne nađoh  :(
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

Magrit

  • 4
  • 2
  • Posts: 38
    • http://magrit.mojblog.co.yu
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #47 on: 05-05-2007, 09:53:02 »
S obzirom koliko je ostalo neprodatih DVDjeva iz prve serije, sumnjam da ce uskoro ponoviti istu "gresku"......

Loengrin

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.825
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #48 on: 05-05-2007, 11:24:01 »
Očigledno je da smo zadojeni američkom produkcijom.

Evo ga samo primer filma Princeza Mononoke. Većina odraslih ga ne kapira, a deci tako 'uvrnutu' stvar ni nemaju nameru da kupe. Sećam se kako pre nekih šest godina jedino moje dete nije pobeglo u drugu sobu kada smo puštali kasetu sa tim crtanim. Drugoj deci smo kasnije dali da gledaju Život buba ili nešto slično. Od nas odraslih smo jedino moja drugarica i ja bile oduševljene Princezom.
There must be a happy medium somewhere between being totally informed and blissfully unaware.

milan

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.881
Gibli Box Set za 999din!!!
« Reply #49 on: 05-05-2007, 11:39:34 »
Pazi, ja ne bih pustio Princezu Mononoke detetu od... ne znam, pet godina da gleda taj crtani. Mislim, pored toga sto se kidaju ruke i velike zivotinje povracaju crno, suvise je to komplikovana prica za dete tog uzrasta.
Moj klinac ima osam godina, i spremam se da mu pustim taj film - ali, mozda ne jos...