Author Topic: METAL : sve (najbolje i najgore stvari)  (Read 85845 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
METAL : sve (najbolje i najgore stvari)
« on: 03-01-2007, 14:23:27 »
Primetio sam da nijedan forum nije konkretno posvecen samo METAL. Ovde iznesite vasa misljenja o toj SPECIFICNOJ vrsti muzike koju mnogi proglasavaju EXTREMNOM zbog : tekstova, muzike, stage performansa i dr.
Zasto vam se svidja, a zasto ne. Zasto je komercijala sve uzela pod svoje. Zasto Metallica nije vise kao sto je bila? Najbolji po vama bendovi itd....
Za pocetak iznosim spisak po meni najboljih bendova
1.THRASH METAL
SLAYER
METALLICA
MEGADETH
PANTERA
SEPULTURA
SODOM
KREATOR
2.DEATH METAL
POSSESSED
DEATH
CANNIBAL CORPSE
DYING FETUS
DEICIDE
OBITUARY
SIX FEET UNDER
I`m a self - improved evil baby.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #1 on: 03-01-2007, 14:29:50 »
A Cynic, Atheist??? CCC....
 :wink:
Da nema vetra, pauci bi nebo premrezili.

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
Re: METAL : sve (najbolje i najgore stvari)
« Reply #2 on: 03-01-2007, 16:14:56 »
Quote from: "Demo(n)lisher"

1.THRASH METAL
SLAYER
METALLICA
MEGADETH
PANTERA
SEPULTURA
SODOM
KREATOR

A, Annihilator? Testament? Overkill? Voivod? Death Angel? Exodus? Artillery? Agent Steel? Dark Angel? Hallows Eve? Sacred Reich? Whiplash?

Zaobidje sve ono naj-naj u thrashu, oca mu jebem!  :x

Death ne slusam, pa se samo skoncentrisah na thrash propuste.  :evil:
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 03-01-2007, 16:35:32 »
VOIVOD!!!
Neponovljiv bend.
Da, samo, jebaga, ne slazem se da su oni neki thrash bend. Ljudi su kroz svoju istoriju stvarno svasta cepali... mnogo toga i nije bas cisti metal, kamoli thrash... a, po meni, najlegendarniji su im progrock momenti, tipa Angel Rat i The Outer Limits...

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #4 on: 03-01-2007, 16:56:15 »
Slazem da su cudo nevidjeno. Ovih dana uzivam uz poslednji album - Katorz.

Sto se tice njihove thrashicnosti, vazda su ih trpali u tu fioku, tako da su za mene bili i ostali star dobri thrasheri. To pokazase i na zadnjem albumu.  :!: Stvar je u tome sto ne znam kud bih ih strpao, a fakat je da su najblizi thrashu.

By the by, jes' gledao dokumentos Metal - A Headbanger's Journey? Odlican je!
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."

marduk

• 4
  • 3
« Reply #5 on: 03-01-2007, 17:16:02 »
Aj da raspalim i ja, kad smo već kod TREŠA:

ANGEL DUST (circa To Dust You will Decay)
PARADOX (how underappreciated!!!)
ANNIHILATOR (Da real Fun-thrash-palace!)
FLOTSAM AND JETSAM
VENDETTA (i thrash himna svih vremena - BRAIN DAMAGE! :| )
CORONER (as wicked as you may (not) imagine!)
EVIL DEAD
SADUS :evil:
KREATOR
(fuckin`) ONSLAUGHT
OVERKILL (E-limination!)
ARTILLERY (thanx to Wisp for bringing this to mind!)
TESTAMENT (defined the genre!)
EXODUS
ANTHRAX

Izostavih namerno in-klasike, a SLAYER u thrash-kosh nećemo da bacamo. Ta ogavna kombinacija prljavog speeda, priprostih struktura pesama, groznog vokala i brzih-i-kusih solaža labeled under "thrash" kod men neće da prođe. :x

Drugi put nastaviću o ostalim žanrovima, EXCLUDING black, gothic, doom and the likes.  :lol:

@ Njarla, Visp - krajnje je vreme da se vratim Vojvodu... it's been a long long time :?:  :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #6 on: 03-01-2007, 17:31:17 »
Sreća pa sam se pre neki dan pripremio za ovu temu:

http://cvecezla.mojblog.co.yu/permalink.aspx?id=76874

To je priča o thrash metalu... Biće jednom i o death i o black metalu, možda i o doom metalu... Samo da se nakanim da ispišem...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 03-01-2007, 17:55:31 »
Gledao sam deo iz Metal: A Headbanger's Journey kad taj novinar Sam Dunn intervjuise Georga "Corpsegrinder" Fishera iz Cannibal Corpsa. Cuo sam da su tu sve eminentne zvezde iz metal muzike.
P.S By the way ovo nije tema koja se vrti samo oko THRASHA, moze se raspravljati o svim spektrima METALA : doom,industrial itd....

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 03-01-2007, 18:27:31 »
Quote from: "marduk"

Izostavih namerno in-klasike, a SLAYER u thrash-kosh nećemo da bacamo. Ta ogavna kombinacija prljavog speeda, priprostih struktura pesama, groznog vokala i brzih-i-kusih solaža labeled under "thrash" kod men neće da prođe. :x :D

Lele, pa zar tako o Slayeru, crni Marduce?
Koliko god ti manje ili vise bio ovde u pravu, Slayer su ostavili mnogo veci pecat na muzicku scenu od 90% ostalih metal bendova. Slayer, naravno, slusam od kad znam za sebe, nisu oni neki sjajni muzicari (izuzev Lombarda, koji je jedan od najboljih metal bubnajra ikada), pesme im jesu bile prilicno slicne, solaze vrljave i mrljave (ali tako dobro histericne ponekad)... Ne znam, ali Reign in Blood, South of Heaven i Seasons in the Abyss su neki od najboljih thrash albuma koje sam ikada slusao i klasici metal muzike...

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #9 on: 03-01-2007, 18:43:50 »
Izostavih namerno in-klasike, a SLAYER u thrash-kosh nećemo da bacamo. Ta ogavna kombinacija prljavog speeda, priprostih struktura pesama, groznog vokala i brzih-i-kusih solaža labeled under "thrash" kod men neće da prođe. :x

Nova godina tek sto je pocela, a Marduk napisa najbolji post godine!  :!:  :!:  :!:

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #10 on: 03-01-2007, 18:47:40 »
Quote from: "Meho Krljic"
Sreća pa sam se pre neki dan pripremio za ovu temu:

http://cvecezla.mojblog.co.yu/permalink.aspx?id=76874

To je priča o thrash metalu... Biće jednom i o death i o black metalu, možda i o doom metalu... Samo da se nakanim da ispišem...

Ej, bre, pa ovo je dugacko i zahjteva vremena, sto ja nemam! Damn you Meho!  :evil: (OK, vec vidim kako me Marduk proziva zbog nedostatka vremena!  :cry: )

Nego vidjeh da si pomenuo Nuclear Assault. Bend vrijedan pomena, svakako!

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #11 on: 03-01-2007, 18:48:56 »
NIko ne voli Slayer na forumu?
Sta je ovo, kakvi ste vi puritanci? Izrodi? Nema metala bez Slayera!!!! Gorecete u paklu zbog ovoga!

marduk

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 03-01-2007, 18:56:15 »
Quote from: "Nyarlathotep"

Slayer, naravno, slusam od kad znam za sebe, nisu oni neki sjajni muzicari (izuzev Lombarda, koji je jedan od najboljih metal bubnajra ikada), pesme im jesu bile prilicno slicne, solaze vrljave i mrljave  :lol: (ali tako dobro histericne ponekad)... Ne znam, ali Reign in Blood, South of Heaven i Seasons in the Abyss su neki od najboljih thrash albuma koje sam ikada slusao i klasici metal muzike...

Well, ne sporim ja UTICAJ, ima ga, slejer je ipak veoma bitan bend, ali - MENI ono ne leži. He he ono boldovano gore za solaže si lepo sročio, toliko mi iste upadaju u uši da je to.... :x
Moje nevolenje Slayera verovatno i ne mogu da racionalizujem. Elem, njima svaka čast
ali -
moram malo da napadnem i velike, ne bi li oni mali, "neuticajni" došli u prvi plan. Hence ANGEL DUST... na primer...

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #13 on: 03-01-2007, 19:00:07 »
Gledao sam deo iz Metal: A Headbanger's Journey kad taj novinar Sam Dunn intervjuise Georga "Corpsegrinder" Fishera iz Cannibal Corpsa. Cuo sam da su tu sve eminentne zvezde iz metal muzike.
P.S By the way ovo nije tema koja se vrti samo oko THRASHA, moze se raspravljati o svim spektrima METALA : doom,industrial itd....

Najaci su mi likovi iz Mayhema. Mrtvi pijani, totalno ludi i skroz obeznanjeni daju intervju... Rezultat: destilovana genijalnost! Plakao sam od smijeha!

Mada, dobre su mi bile i analize bradatog muzikologa sa UCLA i celavog britanskog kriticara. Super su bili i Dickinson i Zombie.

sivka

• neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
« Reply #14 on: 03-01-2007, 19:39:19 »
Ništa od svega toga. Samo Therion i Nightwish. I to u velikim kolicinama. Najnoviji album Theriona je totalno ludilo.
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #15 on: 03-01-2007, 19:56:42 »
Na Nightwish gađam koga stignem čime stignem.

Therion mоže, ali ne u prevelikim količinama.
We're all mad here.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 03-01-2007, 21:28:08 »
Nije metal, ali i da muski deo populacije malo napari oci...
http://www.youtube.com/watch?v=IdJQ5CxibJQ&mode=related&search=

ne poznajem puno likova koji prashe kao ova cica...

zakk

• Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
    • IP Tardis
« Reply #17 on: 03-01-2007, 22:33:48 »
Nya, sećaš se nje?  :evil:
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 03-01-2007, 23:09:11 »
NIko ne voli Slayer na forumu?
Sta je ovo, kakvi ste vi puritanci? Izrodi? Nema metala bez Slayera!!!! Gorecete u paklu zbog ovoga!

SLAYER je moj guilty pleasure!
DEAD SKIN MASK...
SEASONS IN THE ABYSS
RAINING BLOOD

kao i MORBID ANGEL (blessed are the sick)
i SEPULTURA (zaključno sa ROOTS, ali pre svega BEANEATH THE REMAINS  i ARISE)
i WHITE/ROB ZOMBIE…
i kolikogod da se gnušao METALLICE posle crnog albuma, AND JUSTICE FOR ALL je za hevi metal što je HALLOWEEN za horor film.
a i intimno sam vezan za metaliku…

danas metal više ne pratim, onaj kick iz njega mi danas daju industrial i EBM, kad sam za buku i prženje (HOCICO, SUICIDE COMMANDO, tako to)... mada, nemam ništa sproću da ponovo čujem koju od gorepomenutih...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #19 on: 03-01-2007, 23:56:54 »
Au, koliko nerazmevanja sveta i kosmosa... Šta vi pričate o slejeru.... Ajde, tešim se pomišlju da ste mladi.... (Ghoula jedino izuzimam jer se pozitivno odrazio).

Inače, sviram sa bethorom u petak, izvodimo jednu svoju stvarm šest od Bathory, i po jednu od Beherit i Mayhem... Strahota, neću smeti od srama da izađem iz kuće jedno dve nedelje...

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #20 on: 04-01-2007, 01:33:17 »
Gde svirate, da dođem da pravim atmosferu međ klinčadijom?

I ne dirajte Slayer, bokca vam! To je retko dobar metal bend sa više od jednog dobrog albuma. Za razliku od Nuclear Assault kojima vredi samo Game Over, ali je taj mega-super. Ono malo metala što imam stoji mi na policama gore desno, tu su Sepultura, Corrosion of Conformity... šta je ono bre... gle, Six Feet Under! Još metal zvuka kod mene može da se nađe na drugim policama, medju engleskim pankerima gde su (oh ironije) kasni GBH i srednja faza English Dogsa, na primer, pa u šarolikoj RAC sekciji, gde su overhypeovani Bound for Glory i fenomenalni Fortress.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #21 on: 04-01-2007, 01:45:59 »
Quote from: "greymalk"
Ništa od svega toga. Samo Therion ... Najnoviji album Theriona je totalno ludilo.

Vreme je da iseliš Zakka  :evil:

PS 2angel - a to što gađaš ljude kad&čime , jel' kontekstualno pozitivno ili negativno?

Hm, vid' ovo - ako je verovati, oni imaju obradu Gardianovog Lord of the rings-a? :)

Off to the quest!

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #22 on: 04-01-2007, 01:53:36 »
Ja isto volim Slayer.

Jedan od retkih bendova iz metalskih dana kojima se i danas ponekad vratim.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #23 on: 04-01-2007, 02:24:15 »
Nista bez starih faca: Morbida, Maidena, Anthraxa, Smrti, Pantere, Cinika, Slayera, B. Sabbatha, Judinog Svestenika, Suicidalnih Tendencija, a i ranija Korozija je zakon, ovo posle previse sminke za takav sirov trip...  na svu srecu, bas kad sam po 1000. put skoro uspesno pokusao da se pomirim sa cinjenicom da su hard rok i hevi metal mrtvi danas, naisao sam na STONER bendove i nastavio srecan da zivim... eto od tada ima par godina.

Nego, pricate o mi thrashu, a gde je Tankrad onda, braco metalci?  :wink:

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #24 on: 04-01-2007, 02:44:24 »

jipii...

kako se ja ne nalazim ovde to je strašno :-/
od SVEGA što ste pomenuli ložio sam se recmo na Cynic i Annihilator (stari)

ajde malo temu na savremene vode... nemojte više ko je šta slušao i šta je valjalo, to je sve poznato, i sve čega se sećamo iz puberteta je nadnaravno dobro... dajte malo savremenog. šta je sad aktuelno? šta slušate od aktuelnih bendova?

Čujem da Mastodon guraju po novinama i listama. Lično, nije mi uopšte jasno zbog čega.
Metal: A Headbanger's Journey... ima tamo neki Definitive Metal Family Treexplasmw
mrzim kategorisanje, naročito ovo tipa Srbi, narod najstariji
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #25 on: 04-01-2007, 03:00:14 »
čemu sam se radovao 2006, a da je izašlo 2006, i da liči na metal:
Strapping Young Lad - The New Black
The Devin Townsend Band - Synchestra
lordi - the arockalypse  :wink:
Satyricon - Now, Diabolical

čemu se baš i nisam naradovao, a nadao sam se:
blind guardian-2006-a twist in the myth
Rob_Zombie-Educated_Horses

Mixitron M. Storm

• 8
  • 3
  • *
« Reply #26 on: 04-01-2007, 03:04:10 »
Quote from: "zakk"

čemu se baš i nisam naradovao, a nadao sam se:
blind guardian-2006-a twist in the myth

Posle potpuno neslušljive "večeri u operi", ovo je ispalo pristojno, mada daleko od ONOG zvuka.
Nisu baš shvatili da je "nightfall" najdalje koliko se može otići u simfonisanju a da još uvek zvuči dobro.
"Imaginations" zvuk je zakon ako mene pitaju.

Što se mastodona tiče... čuo 2-3 stvari, theh, zvuči zanimljivo za jedno slušanje, i ništa više od toga.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #27 on: 04-01-2007, 03:34:20 »
Ja sam na Gardiane kao tinejdzer mnogo brijao, na njih i na Gamma Ray (kao i apsolutno na sve vecinu toga sto ima veze sa metalom, hard rokom i komercijalnijom psihodelijom). Mada, lepo kaze Mixi, ona Noc u Opweri je tesko sranje, ovo novo mi se smucilo i na pola prvog slusanja (mada, ko zna mozda i nije toliko lose). Mada, cini mi se da su prsli malo, posle super Nightfalla odose mnogo u neku sweet la-la-la Elven progresivu, pevusenje u sotinu glasica i horova, previse secerlemasto... uf, kad se setim samo Welcome to Dying, ili Scrip[t From My Requiem... valjano rokanje ti stariji hitovi. Ja sam kao linac sa bendom cak i svirao, na moje insistiranje, Run For The Night i Majesty. Inace, ne kenjam po Gardijanima, ali sam ih odavno igustirao, i bas ih sada retko slusam, uglavnom sa drugarimo koji se i dalje prze.

Mastodon je onako, OK za preslusati u busu ponekad, ali nisam se uopste primio. Jbg, previse sam se nagledao takvih kolaza svega i svacega,... oni zaista odlicno cepaju, ali nisu mi preterano originalni (sto je zaista tesko i ocekivati od nekog metal benda danas).

Hajde... u sledecem postu preporucujem nove stvari...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #28 on: 04-01-2007, 09:55:18 »
Uhm... Ja te simfo/ opera bendove ne mogu uopšte da slušam, meni je to smeće i kič koji čak nije ni dovoljno zabavan da ga slušam sa nekim treš tendencijama...

Nego, Tankard... Trećerazredni bend, sa ipak drugorazrednom tehnikom...

Glede savremenoga metala: Converge poslednji album je opasan. Celtic Frost neočekivano izuzetan. I tu i tamo neki blek metal: 1349, Satyricon itd....

Jake Chambers

• 5
  • 3
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #30 on: 04-01-2007, 11:23:16 »
Quote from: "Mixitron M. Storm"
Ništa od svega toga. Samo Therion ... Najnoviji album Theriona je totalno ludilo.

PS 2angel - a to što gađaš ljude kad&čime , jel' kontekstualno pozitivno ili negativno?

Negativno. Njihova kombinacija opere i metala mi je neslušljiva.

Btw, što se greymalk i Theriona tiče, sluša to ona i bez Zakka.
We're all mad here.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #31 on: 04-01-2007, 11:52:38 »
Sto se tice Satyricona, baja je odlicno ispao sa pesmom Burn The Pentagram. Flamesi su ispali neocekivano pederi sa novim albumom Come Clarity, Killswitch Engage sam oduvek mrzeo, a sad sa ovim njihovim novim albumom As Daylight Dies imao sam zelju da onog crnju stavim u shamotnu pec(Zaklana Celjad)
Jedini koji su iole dobri su Slayer sa albumom Christ Illusion. :evil:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #32 on: 04-01-2007, 12:14:13 »
Pa, ne znam, nije hrđav Krajst Ilužn, ali da me je nešto oborio s nogu i nije. Bolji je od zadnja dva al' nije istorijski dobar... Impejld Nazarin zadnji je prilično dobro ispao...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #33 on: 04-01-2007, 13:15:10 »
Jbg, ocigledno je nece Slayer imati vise istorijskih albuma. Stvarno bi onda morali cudo da naprave.

Inace, meni Tankard uvek bio super zajebancija. Nista vise, ali sprdacina.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #34 on: 04-01-2007, 13:21:42 »
Da kažem ovako... Bendovi kojima je sprdačina bila primarni umetnički poriv meni nikad nisu mogli da budu preterano zanimljivi za neko istorijsko pamćenje i fjučer refrens. Tako i Tankard... Šta da radim, snob sam kad je umetnos' u pitanju... Ko i svaki neškolovani primitivac...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #35 on: 04-01-2007, 13:43:07 »
Po mom misljenju jedini bend koji je svojim albumima, sve vise i vise zasenio publiku je Carcass. Imali su tu tradiciju da svaki album bude bolji od prethodnika.
Reek = da nije losa produkcija, ispao bi perfektni grindcore album
isti slucaj sa Symphonies
Necroticism = concept album = jezive price sa obdukcija mogu uplasiti i najtvrdjeg coveka
Heartwork = jedan od prvih melodeath albuma, neki kazu da su Flamesi izmislili taj zanr. Ja ne verujem. Te pizde ni ne zasluzuju da nose tako veliku titulu. Carcass naravno.
Velika je steta sto se bend takvih razmera raspao. :cry:

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #36 on: 04-01-2007, 13:49:33 »
Ne dirajte mi Mastodon! Poslusajte to malo bolje, ljudi odvaljuju kako sviraju, imaju trash za osnovu kroz koji provlace sve i svasta (prog, hard rock, speed..)- energicno, zabavno, veselo, besno - muzika za kamiondzije!!!  :D

Da kažem ovako... Bendovi kojima je sprdačina bila primarni umetnički poriv meni nikad nisu mogli da budu preterano zanimljivi za neko istorijsko pamćenje i fjučer refrens. Tako i Tankard... Šta da radim, snob sam kad je umetnos' u pitanju... Ko i svaki neškolovani primitivac...

Yes. Ima gomila mnogo boljih takvih budala, ali koji to nimalo ozbiljno ne shvataju.. npr. Crotchduster!  :D

Uhm... Ja te simfo/ opera bendove ne mogu uopšte da slušam, meni je to smeće i kič koji čak nije ni dovoljno zabavan da ga slušam sa nekim treš tendencijama...

Apsolutely!!!

Nyarla, mnoge smo drobili do sada o Cynic, Atheist i ostalim legendama. Sad me iznenadi sa ovim powerom u biografiji!?!

A sada, da naglasim nesto sto sam vec vise puta: slusajte Ackercocke!!!   :|  To je band koji me je vratio metalu (samo malo, doduse), posle nekoliko godina suvog jazziranja i avangardisanja.
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law." AL:I,40

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #37 on: 04-01-2007, 13:59:39 »
Kad smo vec kod tih MASTODONA evo sta kaze Time Out(magazin):
Američki power metalci Mastodon su ove nedelje završili snimanje Blood Mountain, svog trećeg studijskog albuma i prvog koji su uradili za velikog izdavača. Bubnjar benda Bränn Dailor kaže kako ovaj album prikazuje bend u njihovom najmoćnijem trenutku, a u uobličavanju zvuka u celinu pomoći će im producent Matt Bayles, koji je dosad radio sa Isis i Horse the Band. Album će izaći u avgustu, a Dailor se nada da će njime pripomoći u pokretanju prog-rock revolucije, i kaže da album stiže u pravo vreme jer “izlazi album Tool, izlazi album Isis, izlazi album Mars Volta, izlazi album Mastodon...  nadam se da će se to preokrenuti u nešto stvarno opasno u muzici što neće postati pop… Bilo bi kul kada klinci u svojim sobama ne bi pokušavali da nauče pesme Linkin Parka, već Mastodona. To je kul muzika, iskrena, iz srca, tehnički izazovna”.
U radu na ovom albumu pomogli su im Scott Kelly iz Neurosis, klavijaturista Ikey Owens i pevač Cedric Bixler Zavala iz Mars Volta. Kada objave album, Mastodon idu na veliku turneju. :D

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #38 on: 04-01-2007, 14:03:00 »
isis sam zaboravio da pomenem  :x

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #39 on: 04-01-2007, 14:07:38 »
Meni je Mastodon prilično okej... Kad sam pisao za Metal Hammer neki texxxt o math metalu (neobjavljen, mislim da ga ima neđe na blogu, ako nema, zakačiću jedared), Mastodon sam pomenuo kao bend koji uzima math osnovu ali nadgrađuje je organski. Lepi su...

Ackercocke su mi smaranje neopevano. Mislim da je u mom slučaju u pitanju to što volim jednostavan, brz blek metal, a ovi mnogo filosofiraju.

Carcass, nažalost ne mogu da se složim. Jedino što danas od njih mogu da slušam je Reek of Putrefaction i Flesh Ripping Sonic Torment demo. Već Symphonies mi je dosadan, a Necroticism koji svi moji mladi death metal prijatelji uzdižu u nebo mi je neopevano smaranje. Heartwork je u poređenju sa tim bolji jer je melodičniji i himničniji, ali... sve je to second-rate Thin Lizzy ili Iron Maiden.... Bend koji, kad se svedu računi ima za puno toga da odgovara. Ne samo što nisu iskoristili potencijal koji su imali, nego su i legitimisali rad stotina bezveznih splatter i porno bendova kojih i danas nikako da se otresemo... Nažalost na svaki Regurgitate dobijamo pedeset Prostitute Disfigurement ili Cock & Ball Torture bendova... A za sve to su krivi Jeff, Bill i Ken... (Sanjiva izostavljam, on je otišo na vreme).

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #40 on: 04-01-2007, 14:09:54 »
Uhhh, Isis su mi tek pobačaj decenije... Toliko puno obožavanja Godflesh i Neurosis, a toliko malo talenta da se bude išta više do generički klon..

Nego, Khanate, Khlyst, Sunn0))), to je ono što trošim u poslednje vreme. Kao i novi Jesu koji zvuči više kao shoegazer nego kao metal ali na neki perverzan način mi se sviđa...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #41 on: 04-01-2007, 14:43:30 »
Quote from: "blasphemer"

Nyarla, mnoge smo drobili do sada o Cynic, Atheist i ostalim legendama. Sad me iznenadi sa ovim powerom u biografiji!?!

Jbg, sta cu kad sam kao mali slusao sve sto ima veze sa metalom....
od Saxona do Mortification. Mada, od power-sympho bendova slusao jedino Gamma Ray, Gardiane i Angru.... sta da ocekujes od deteta koje je neke od svojih prvih kaseta imalo, kopije sa ploca Helloween - Keeper 1 i 2, i Walls of Jericho. Iako, vec godinama to ne slusam, nemam nista protiv toga (u tom vremenu i kontekstu). Ova ostala govna su mi bila nesvarljiva.

I meni su Isis, u najmanju ruku, nista posebno... a toliko sam se trudio da ih "skapiram". Isto mi vazi i za Neurosis (rpeslusao sam dva albuma, mozda sam ubo najdosadnije), iako znam mnoge koji se kunu u njih.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #42 on: 04-01-2007, 14:44:47 »
Khanate i Sun0))) su super... Boris jos mnoooogo bolji.

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #43 on: 04-01-2007, 14:47:50 »
Ali Ackekocke NISu black! Imaju dosta black elemenata, ali i death i (u naznakama) core; imaju atmosferu, stav (koji je zajebancija ali deluje ozbiljno), i energija i melodija i mrak...  :D
Nema razloga da se ubedjujemo, mini su samo ultimativno przenje, kad hodam gradom ili, jos bolje, u gradskom prevozu.. he,he

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #44 on: 04-01-2007, 15:16:18 »
A, sta onda mislite o Control Denied?(poslednjem bendu velikog Chucka Shuldinera) :evil:

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #45 on: 04-01-2007, 15:24:51 »
Vrlo neubedljivo i providno, bar meni.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #46 on: 04-01-2007, 16:33:38 »
Kontrol dinajd mi je bio dosadan, power metal mi je generalno previše detinjast (na loš nalin, dodao bih) da bi mi se dopadao. I poslednjih par albuma Death su mi bili dosadni, previše vremena izgubljeno da se pokaže kako oni znaju da sviraju, premalo supstance.

Bojim se da ću na sebe navući popriličan gnev kad kažem da mi je Cynic iz istih razloga bio teško razočarenje kada su konačno izdali album...

Ackercocke je u mojoj knjizi blek metal, tematski i estetski. Al nema veze to da li su 'čist' blek ili ne, poetna je da mi se ne dopadaju.. Meni je za gracki prevoz bolji Dark Funeral ili Marduk ili Dark Throne ili Setherial ili 1349 ili...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #47 on: 04-01-2007, 16:53:09 »
Meho, covece, mislim isto kao i ti.Death mi je bio najbolji u ranoj fazi razvijanja
1.Scream Bloody Gore, legendarni death metal album kojim je Chucky dao nacrt za dalji razvoj.
2.Leprosy: reforma se nastavlja sve do albuma Human gde Chucky sece veze klasicnog death - metala i ide putanjom novog death - progressive death metal. Album Spiritual Healing srednja zalost, izuzetkom istoimena pesma.
Na daljim albumima kako kazes zele da pokazu svoju virtuoznost i postaju patoloski dosadni, ali to ne znaci da su losi, i da treba bezati od njih kao djavo od krsta :evil: naprotiv, najbolje DEATH - ove pesme su sa tih albuma:
1.The Philosopher (Individual Thought Patterns)
2.Crystal Mountain (Symbolic)
3.Spirit Crusher (The Sound Of Perseverance)
4.Bite The Pain (The Sound Of Perseverance)
5.Flesh And The Power It Holds (The Sound Of Perseverance) :|

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #48 on: 04-01-2007, 17:01:26 »
Hahaha, kako se ne slazemo... meni su Death PROCVETALI od Humana na ovamo. Pre su bili samo pioniri takvig zvuka i ultra super krljaci (sto se tice tekstova teska naiva, a muzicki pomalo i dosadni), a kasnije su poceli da prave ozbiljnu muziku (mnogo superirorniju u odnosu na raniji preiod, i tekstualno i muzicki).

Isto tako, meni su Cynic jedan od najoriginalnijih i najmastovitijih bendova ikada, nevezano za metal. Koliko samo u njima ima duboke i iskrene misli, emocija, predivnih i melodicnih ambijentalnih harmonija, najboljih kombinacija fusiona i deatha, oni su od death metal zvuka uspeli, na neverovatan nacin, da naprave originalnu i sveopste predivnu muziku. Da razbiju svaki klise metala, a da ostanu ipak u njemu. Ja njih trpam u kos sa King Crimson, Weather Report, Mahavishnu Orchestra, ne toliko po muzickim slicnostima, koliko po vanvremenskoj vrednosti.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #49 on: 04-01-2007, 19:02:44 »
Huh, actually, meni su Death između Spiritual Healing i Individual Thought Patterns najzanimljiviji. Prva dva albuma su okej za ono vreme, utrli su puteve, okej, ali danas je to ipak daleko prevaziđeno. Human i ITP su mi relativno ukusna kombinacija death i progressive svirke. Symbolic pa nadalje mi je bljah...

Ali Cynic... Toliko sam se ložio na njih, a kad je stigao album, baš kao što je Nyarla napisao, kao Mahavishnu ili Weather Report ili King Krimson, dakle, izdrkano, pretehnizirano, bezdušno. (Dobro, Mahavishnu je imao svoje momente, i KK su imali svoje. WR, za razliku od njih nisu imali ni jedan...)...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #50 on: 04-01-2007, 19:34:41 »
Kad smo vec kod technical death izvodjaca, svidjaju mi se Atheist.I album: Piece of Time mi se izuzetno svidja
II : Unquestionable Presence
III : Elements koji je vise fokusiran na jazz strukturu nego u dva prethodna albuma

marduk

• 4
  • 3
« Reply #51 on: 04-01-2007, 21:15:06 »
Uh... baš se otvori diskusija u mom ne-postovanju
krenimo redom

- TANKARD – nikad preterano obožavao dobroćudne trešere-pivopije, ali ih dalje poštujem jer i dan danas sviraju svoj beerthrashmetal, na iskreno-primitivan prost ali (za nj.fanove) ubitačan način, po principu uvodni thrash dždž rif, par strofa, grubi, ponekad melodični refren, po koja solažica, pa opet rif i to je to, gotovi su tih 3minuta i 50sekundi. Prosto, pa ko voli, ok. Meni su lično malo neozbiljni, fali im malo tehnike, pametnih brejkova i... mozga.
- BLIND GUARDIAN – Respect for what they WERE. Pravi follow-the-leader offspring genijalaca iz rodne im grude, mighty HELLOWEEN. Imaginations....je jedan on najdražih mi albuma u metalu UOPŠTE, Bright Eyes je takva savršena metal himna za sva vremena. Definisali čitav podžanr, power-(kasnija faza)sympho koji danas uglavnom daje mizerna izdanja, no to je druga priča. Kasniji albumi su LAME, a najnoviji Twist in the Myth je popriličan dah svežine u njihovoj povijesti, uspeli su da evociraju uspomene na ranije radove na jedan moderniji način i naprave vrlo dobar album bolji od Noći u Operi za par kopalja.... Inače, za sve obožavaoce starog Guardiana preslušati obavezno projekat ex-bubnjara Thomasa Staucha pod nazivom SAVAGE CIRCUS. Jeste da je to jedna blatantna kopija starijih BG radova, ali je barem album odrađen pošteno i ne pretenduje da bude nešto revolucionarno, već, jebi ga, a tribute to them old days.... (pevač, član Persuadera, skida Hansia mnooogo bezobrazno, obratite pažnju!)
-MASTODON – posle nekog inicijalnog slušanja, zaboravio na njih. Znam samo da su članovi benda nekadašnji tech-metal manijaci iz Lethargy, totalno lud bend, koliko se sećam. Za preslušati mi ostaje.
- GAMMA RAY – Svi albumi od Heading fot Tomorrow zaključno sa Somewhere Out in Space (pa možda i Powerplant) su, neopozivo tvrdim, Helloween na kub. Savršenstvo tog ingenioznog KaiHansen’s-insane-guitarwork- driven speed-melo-power metala će razumeti oni koji su sadili tikve sa Dr.Steinom i čuvali svih 7 ključeva jedne ingeniozne jurnjave melodija, brejkova, HEAVY!rifova i break-your-neck solaža. (Ostaje žal što je tata Kai posustao na kasnijim izdanjima, naročito na sramotnom No World Order, reciklažom sopstvene karijere i bezuspešnim kloniranjem najboljih detalja sa najboljeg aluma svih vremena, Land of the Free :!: )
-CARCASS – Mogli su biti bogovi. Necroticism..., Swansong, u manjoj meri ekstremniji stari albumi su mi favoriti. Kompilacija Wake up and smell the Carcass mi je jedna od najdražih kompilacija bilo kog benda, iako kompilacije tog tipa i ne volim baš. They should have kept on rotting! :|
-CYNIC – Nyarlathotep je sve lepo kazao. Jedan od NAJUNIKATNIJIH albuma u muzici uopšte. Ako se neko ne slaže, samo smo se šalili Nya i ja, i davili se u vrtlozima sopstvenog neznanja i lošeg ukusa. :lol:
-ATHEIST – Vrlo dobar bend izrazito tehničkog, na momente jazzy-samba, death metal usmerenja, kome je falio Čak Šuldiner da postanu nešto veće od KULTA.
-DEATH – Nema šta, Nya i ja ćemo osnovati Fond za zaštitu Smrti, vidim ja.   :wink:   Ovakav spoj tehnike, ukroćene brutalnosti, mračne melodičnosti, moćnih mid-tempo do bržih ritmova, brejkova, vožnji i čega sve ne još, na ovom polju muzike retko se sreće. Lično, prva tri albuma ne cenim previše, iako ih smatram odličnom odskočnom daskom za nadolazeće produkte: HUMAN, sa tom ubitačnom ritam sekcijom i do-tad nečujenim rifovima koji kao da kopaju po najmračnijim kutcima svesti i uvezuju vam nerve, ganglije i ko zna šta još – u jedan masTan Gordijev Čvor. INDIVIDUAL, my fav album, koji impresionira tehnikom i koji gazi sve pred sobom, vođen nepredvidljivošću koja polako postaje trademark Smrti. Taj SYMBOLIC koji melje i ne staje all night long, praveći zadivljujući mix najcrnjih i najnemilosrdnijih rifova i Chuckovih screamogrowlova koji se duuuboko urezuju u pamćenje... E, a onaj SOUND OF PERSEVERANCE je maksimum, vrh karijere, nešto najprogresivnije što je bend ikada uradio. Najnepredvidljiviji, najžešći, iako ne najtehničkiji, ovo je album van konkurencije. A Demoovu izjavu da Death nekoć postaše „patološki dosadni“ ću... neću komentarisati. Verovatno je Slayer prototip zanimljivog benda, a Death ono suprotno. Well, o ukusima ne raspravljati, ali o neukusima...  :x
-CONTROL DENIED -  Mali dah svežine na polju eksperimentalnog transfera death postulata, tehnika i brejkova, u „power“ vode... Po meni, sasvim dobro ostvarenje, ne nedostaje mu tehnike (ipak je Steve di Georgio CAR!), možda fali malo više DUŠE kojoj je late Chuck davao tako interesantne oblike tokom karijere... Sve u svemu, ja sam zadovoljan, po principu Expect the Unexpected!
-KILLSWITCH ENGAGE – toliko hvaljen Metalcore bend, koji ne volim previše, i preče bih bangovao tikvom uz BRUTALNO GENIJALNE ALL THAT REMAINS! Kakav spoj thrash ritmike, heavy solaža i modern-core nasleđa! Ono je BEND!

Za Izise, Terijone, Akerkoke, i naročito Blekere nisam stručan, i ograđujem svoj nick (allusion to the bend M.) na forumu od takve muzike koju, da prostite, ne razumem.

Eto, a hteo sam da postujem nešto o jednoj drugoj, ovde blago dotaknutoj, grani metal muzike, ali me ovaj post odvede na drugu stranu...
some other time, my metal (and-beyond) friends!

Na kraju, ne stigoh da pohvalim Meha i njegov sjajan tekst na sopstvenom blogu, odličan je! Čak sam i hajlajtovao bisere! Spojleri – za one koji ne čitahu ga - :

Ovako zbori Mjeho:

O ANTHRAXU:
Ipak su to Jevreji, Indijanci i Italijani iz Njujorka.

O KREATORU I MILENCETU
Ah… Besposlen Srbin i jariće sodomizira, rekla bi poslovica.

O DEATH ANGELU
Bendovi poput Sepulture, Sadus ili gomile ’90s metal pregalaca (razne Pantere itd.) bi trebalo da odaju priznanje manje poznatim i nepriznatim prethodnicima koji reč kompromis verovatno nisu znali ni da nađu u Vujakliji a kamoli da se u skladu sa njom ponašaju.

:!:

marduk

• 4
  • 3
« Reply #52 on: 04-01-2007, 21:43:31 »
Nego, jel čita neko NAZIV topika?

Idemo u drugu krajnost...
malo "najgorih" stvari...

HELLOWEEN - CHAMELEON  :x  :x  :x

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #53 on: 04-01-2007, 22:43:27 »
Marduk, sta predlazes. Koji bend da iznesemo na tacku dnevnog reda, o kojoj vrsti metala bi zeleo da diskutujemo?
Demokratija je sistem svakog civilizovanog drustva.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #54 on: 04-01-2007, 22:51:43 »
Demokratija je sistem svakog civilizovanog drustva.

ha!
pazi molim te, obožavalac č. mensona nam priča o demokratiji i civilizovanom društvu!
ajde, pričaj nam malo o tome!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #55 on: 04-01-2007, 23:16:49 »
O DEATH ANGELU
Bendovi poput Sepulture, Sadus ili gomile ’90s metal pregalaca (razne Pantere itd.) bi trebalo da odaju priznanje manje poznatim i nepriznatim prethodnicima koji reč kompromis verovatno nisu znali ni da nađu u Vujakliji a kamoli da se u skladu sa njom ponašaju.

Samo da ispravim, ovo je sve rečeno o Dark Angel, ne o Death Angel. Death Angel sam apostrofirao kao nevažam bend koji je mahom kupio hype na osnovu maloletnog bubnjara. Dark Angel, s druge strane... kakvi kraljevi...

Ali Vio-Lence (koji si spomenuo i u komentaru na blogu) nominujem za najzapostavljeniji bend u istoriji metala uopšte... Onaj prvi album jer takav klasik, jebote...

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #56 on: 05-01-2007, 00:40:09 »
Ovako, nikad dovoljno vremena za pisanje, ali za mrznju, prijetnje, ucjene, tabanje, klanje... vazda, zanavjek!

Pa da pocnem:

(Ostaje žal što je tata Kai posustao na kasnijim izdanjima, naročito na sramotnom No World Order, reciklažom sopstvene karijere i bezuspešnim kloniranjem najboljih detalja sa najboljeg aluma svih vremena, Land of the Free :!: )

Holy gramma on the stick!  :?

Pa, prvom sledecom prilikom kad dodjem u Nis ima da ti pucam u koljeno! :evil: Sorry, rekoh li koljeno? Greska, mislio sam koljena!  :evil:  :evil: Malo koji album moze da me najezi kao taj masterpis.

Jebote, toliko sam puta sjekao vene na taj album da imam manje krvi no Drakula u vrijeme Velikog posta!

Quote from: "Meho"
Death Angel sam apostrofirao kao nevažam bend koji je mahom kupio hype na osnovu maloletnog bubnjara.

:x  :x  :x

Okej, tebi necu da pucam u koljena jer te ne znam, ali imam namjeru da ti posaljem uzu i siru familiju na zimski odmor u neki gulag.  :evil: Kad vec ljudi ovdje toliko vole demo(n)kratiju, ti mozes da izaberes destinaciju.  :!:

Death Angel ne valja?! A sto je Act III?! Nazovi me zaostalim, ali njihov The Art Of Dying je jedna od najboljih stvari koja se desila u Novom milenijumu. Svakako najbolja za thrash!

Citav dan sam nervozan, a vi samo dolivate ulje na vatru!  :cry:  :cry:  :cry:

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #57 on: 05-01-2007, 00:57:10 »
Okej, malo sam se smirio - na torrentu sepojavio Civil War: Frontline #10 - tako da vam necu nanositi bol.  :evil:  :wink:

Sto se tice losih albuma, je l' neko slusao Francesca Farerija?  :cry: Pored njega Angelo zvuci kao Holdsworth. Izbacio je dva sampionska tetris albuma! Rijetko kad se nadje tako anti-talentovano celjade.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #58 on: 05-01-2007, 01:09:37 »
Marduk, sta predlazes. Koji bend da iznesemo na tacku dnevnog reda, o kojoj vrsti metala bi zeleo da diskutujemo?

Pa...npr o PROGRESSIVE metalu.
Sutra postujem svoje viđenje termina i porodice bendova.
Ostali šta misle? (različita stanovišta moguća i naširoka rasprava)
... so stay tuned!

marduk

• 4
  • 3
« Reply #59 on: 05-01-2007, 01:12:26 »
Quote from: "Will-O'-The-Wisp"

Malo koji album moze da me najezi kao taj masterpis.

Jebote, toliko sam puta sjekao vene na taj album da imam manje krvi no Drakula u vrijeme Velikog posta!

Hmmm...bojim se da cenjeni Wisp nije SLUŠAO bravure sa LOTF, već gledao omot ili crtao brkove Hansenu na bookletu...

:evil:

Will-O'-The-Wisp

• 3
  • Teoretičar Ostrogotike
« Reply #60 on: 05-01-2007, 01:24:15 »
Kad dodjem na vlast, No World Order! ce u Crnoj Gori da ima isti status kao Gorski vijenac.  :!:  :evil: Znaci, huljenje - kakvo je ovdje tako velikodusno iznijela izvjesna osoba iz Fox Rivera - ce biti kaznjavano drevnim crnogorskim metodama za mucenje, tj. besenjem za muda.  :evil:

To sto zemlja Srbija i dalje ne shvata neke velicine - kad kazem "velicina" mislim na No World Order!, to je valjda jasno - je problem iste te zemlje Srbije.  :evil:

I kad vec pominjes slusanje albuma, nesto razmisljam... Da vama Zapad nije uvalio neku laznu kopiju NWO!? A kad smo kod crtanja, cak sam prije par godina kupio i majicu sa coverom NWO!.  :wink:

P.S. Da ne bude zabune, Land Of The Free jeste remek-djelo, koje obozavam, ali isto tako je i NWO! munja nebeska!  :!:

sivka

• neprilagođena
  • 5
  • 3
  • Sve što je uzaludno, to je i besmisleno.
    • Tardis
« Reply #61 on: 05-01-2007, 09:27:55 »
Quote from: "angel011"
Quote from: "Mixitron M. Storm"

Negativno. Njihova kombinacija opere i metala mi je neslušljiva.

Btw, što se greymalk i Theriona tiče, sluša to ona i bez Zakka.

Jao jeste  :D  A VOVIN mi je najbolji album, mada i ovaj najnoviji je tu negde.... ma svi albumi su im odlicni. Therion je zakon.
Otišla sam. Ko hoće, zna gde će me naći.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #62 on: 05-01-2007, 10:22:41 »
Blah, upravo sam skinuo i Civil War Frontline 10 i Civil War 6 pa ipak mi to neće promeniti mišljenje o Death Angel... Onaj pevač, pa to mi je grozno... Nisu po mom ukusu pa to ti je. Ali zato Acid Reign, ah, kakvi divni ljudi....

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #63 on: 05-01-2007, 20:58:52 »
Super ova prica o metalu... ja se sit o tome nasrao na YUmetal forumu, ali lepo je ovde videti koliko meNtalaca ima.  :lol:

Samo, ovde niko da spomene unikatno bozanstveni bend, ujedno i jedan od mojih zauvek omiljenih - Mr. Bungle, ako se oni i mogu uvrstiti u metal. Mada, imaju opasnih metal capacina, pored svega ostalog zivog i mrtvog sinematicnog sto u slobodnoj muzici postoji. Oni su definitivno na mene ostavili najjaci uticaj u morima ostalih bendova. Uvek cu nanovo ophrven najgorim fantazmagorijama slusati Disco Volante, taj najludji experiment kvazi metal scene '90tih godina. Mada i sve pre toga je odlicno, predkano ironicno, neverovatno mastovito i kriticno, a i California je remek-delo ... slobodno se  mogu usuditi da kazem: ljudi su najdostojinije preuzeli i produzili takve slobodne umetnicke tokove koje su arhibog Captain Beefheart i veliki Frenk Zapa uneli u rok muziku.

Da, Mehmete, prijatelju, razumljivo je ako ti ne volis Weather Report, ali reci da nemaju momente je sumanuto. I ovaj bend je definitvno postavio neke neprevazidjene standarde otvorenosti i slikovitosti u dzez muzici. Sad, naravno, sve je stvar ukusa.

Da, da se opet vratim, hehe, Cynic, koliko god oni bili predrkano-tehnicki kompleksni i neponovljivo za svirku zajebani, mislim i tvrdim da na Focusu ne postoji ni jedan jedini suvisno odsviran ton. Taj album odrazava sveopsti kosmicki balans emocije, filozofije harmonije i ljudske duse, savrsen balans melodije i agresije. Nekako, uvek sam smatrao (i to ne samo ja, vec i mnogi oko mene) da ovaj bend daleko premasuje okvire metal muzike.  Naravno, ovo o okvirima zanra,  vazi i za Mr. Bungle.

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #64 on: 05-01-2007, 23:18:41 »
Chek bre, ovde svi nesto hejtuju Neurosis?!? A sto, da mi isti objasne? Neurosis su odlican band, doneli su nesto novo na scenu, zvuce "drugacije", postoje godinama i ne ponavljaju se, inspirisali su mnoge...

Isis - upravo oni, inspirisani Neurosisom, ali ne cista kopija, evoluirali bas dosta svakim albumom, poslusajte poslednji "In the Abscence of Truth", odlican album, to vise i nije metal (a ni core, ni doom core kako neki vole da kazu) vec neka ambijentala jebem li ga.

Cult of Luna - opet neki sto su slusali Neurosis al' nisu isti, i opet imaju svoj fazon, al' ih ja bas i ne gotivim toliko...

I ima jos takvih bendova, al' ne vrede da se pominju kao ovi.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #65 on: 05-01-2007, 23:45:02 »
No, dobro, pošto niko nije našao za shodno da kaže koju reč o gore ponuđenoj oblasti metala za koju licitirah (možda se i few of you out there bavi istom), evo ja ću malo da kenjkam :lol: ;

Elem, pod terminom progressive METAL aludirao sam na podžanr koji je, uslovno rečeno, stvorilo sveto trojstvo – DREAM THEATER, FATES WARNING i QUEENSRYCHE tokom poznih 80ih i početkom-sredinom 90ih. Ne bih ponaosob kenjkao o svakom od njih, dovoljno je toga već rečeno o tim bendovima, niti davao bilo kakvu fiksnu definiciju podžanra, ali bih istakao da je, za moja dva centa, isti nastao na progrock nasleđu 70ih (ovaploćenom u bendovima tipa Yes, Pink Floyd, Genesis, Emerson Lake & Palmer etc) i, kroz prizmu virtuoznijih heavy-power-thrash riffova/ritmova evoluirao u progmetal, koji, kako će se ispostaviti, karakterišu atipične rifaže, česta ispadanja iz paterni na kojima se metal zasniva (thrash, heavy, power – moramo priznati, jesu kakve, paterne, i žanrovi koji imaju kakve-takve granice i okvire) u smislu lucidnih gitarskih rešenja, nepredvidivih bas deonica, čestih brejkova u ritmici, i slušalačkoj logici, koja se stoga često ruši i – tamo gde ste očekivali nastavak strofe, refrena ili već čega – eto vas u nekom novom muzičkom landscapeu.

Doduše, očigledna je podela na bendove koji su označeni kao progresivni zbog ekscesivne virtuoznosti, nenormalne tehnike i nemilosrdne primene iste na percepciju jadnog slušaoca koji se pita „pa kako.. kako su se ovoga setili i kako su ovo odsvirali..čiji prsti to mogu??? Klasični primeri ove „tehničkije“ struje bili bi rani Dream Theater, Watchtower, rani Sieges Even, kasnije krajem 90ih Power of Omens, Spiral Architect, Zero Hour itd.

Ona druga struja smatrala se progresivnom ne toliko zbog tehnike već zbog ingenioznog baratanja sentimentom, osećanjima koja bi trebalo probuditi kod slušaoca. Odnosno, takvi bendovi su sa mnogo manje posezanja za komplikovanjem uspeli da transcendiraju postojeće metal šablone, i da, maltene jednostavnijim rifovima i globalnim muziciranjem slušalačev um provedu kroz raznorazna do tad neposećena mentalna prostranstva. To je, po mom skromnom mišljenju, polazilo za rukom bendovima poput, najpre, Queensryche (počev od pojedinih delova albuma The Warning, pa preko maestralnog i neponovljivog Operation Mindcrime, pa i Empire, i Promised Land) , Fates Warning (Perfect Symmetry, Parallels, Inside Out), zatim kod totalno podcenjenih i zaboravljenih House of Spirits, kasnije Conception, Soul Cages, Wolverine.

Dakako, u kamp progmetal bendova stavili bismo i mnoštvo bendova koji su „prog“ zbog raznih parametara koji se kite elementima oba podtipa koja sam gore pomenuo. Treba tu podsetiti na: rani Tad Morose, Andromeda, Threshold, Evergrey, Vanden Plas, Ion Vein, Leviathan, Poverty’s no Crime, Psychotic Waltz, Ivanhoe, Mercury Rising, Secrecy, Shadow Gallery, Narita....

Ali, ovo je samo početak nabrajanja i hvalospeva za žanr koji verujem da ima šta da ponudi i koji se razvija vremenom u, reklo bi se, jednom pozitivnom pravcu. (ok, svestan sam da ima toliko bendova sa ludom tehnikom i sa manjkom mozga, koji misle da su „prog“ samo zato što ne možete pohvatati šta i kako sviraju... :x )

Ovo je samo mali deo priče -  danas se pod terminom „progressive“ definišu mnogi bendovi koji duboko zadiru u sebi svojstvene tretmane podžanrova black, death, avantgarde metala.... Ali to je druga priča i druga filozofija.

Ja sam pokušao da dam jedan grub prikaz – i ako neko u njemu prepozna ono što voli, super.  :!:

Eto, npr. Blasphemer pomenu Neurosis, Isis itsl, o kojima mnogi danas govore kao o progressive bendovima, što se ne uklapa u one okvire koje ja gore izložih.... To je već neko drugo percipiranje termina progressive, verujem...

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #66 on: 06-01-2007, 01:09:43 »
Dobro, Marduke, pomenuo si gomilu bendova, rekao si nesto o cemu se vecina uglavnom slaze, napravio grubu podelu na "tehnicare" i "atmosfericare".... al' nisi pomenuo jedan bend, koji nije metal, al' prog metalci vole da se kite i njihovim imenom svrstavajuci ih uz sebe, bend mnoogo bolji od tih przaca - Porcupine Tree!!! Eto!

(da razjasnim, da ne bih bio kamenovan, da su i neki od bendova koje je Marduk nabrojao dobri, al' samo neki.  8) )

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #67 on: 06-01-2007, 01:43:13 »
Da ja samo razjasnim da baš volim Neurosis, do te mere da im opraštam poslednji album kao ispad koji svakom može da se desi (uostalom solo albumi S V Tilija su tek dekadentni... gradsko dete oće da svira narodnu muziku... pa neka mu). Isis mogu samo da sanjaju da budu oni a Cult of Luna, iako bolji (mada plići od Isis) nisu im ni blizu. Enemy of the Sun i Souls at Zero su remek dela...

blasphemer

• 4
  • 2
« Reply #68 on: 06-01-2007, 02:03:51 »
Meho wrote:
Enemy of the Sun i Souls at Zero su remek dela...

Amen!

Meni, ipak, Isis i Cult of Luna nisu za poredjenje - uvek su bili drugaciji i videlo se da idu razlicitim tokovima, a poslednji albumi (oba iz 2006) to prenaglasavaju. Mozda se neko i nece sloziti sa ovim, jednostavno, ja ih percepiram na razlicitim nivoima. Kako rekoh, volim i jedne i druge, mada su mi Isis malo drazi. :)

marduk

• 4
  • 3
« Reply #69 on: 06-01-2007, 11:56:16 »
Quote from: "blasphemer"
Dobro, Marduke, pomenuo si gomilu bendova, rekao si nesto o cemu se vecina uglavnom slaze, napravio grubu podelu na "tehnicare" i "atmosfericare".... al' nisi pomenuo jedan bend, koji nije metal, al' prog metalci vole da se kite i njihovim imenom svrstavajuci ih uz sebe, bend mnoogo bolji od tih przaca - Porcupine Tree!!! Eto!

(da razjasnim, da ne bih bio kamenovan, da su i neki od bendova koje je Marduk nabrojao dobri, al' samo neki.  8) )

Naravno, podela je bila gruba, čisto kakva skica, i nepotpun prikaz jednog fenomena kog je malo i teže definisati.
Iz tog razloga nisam spomenuo Porcupine Tree, ali i Arenu, King's X, Pendragon, Spock's Beard i slične progrock-occasionally-meets metal bendove. Moram priznati da meni lično manje leže pojedini od njih, a najviše volim Arenu i ultramegagenijalni album The Visitor  :!:

Eto, baš bih voleo da vidimo koje bendove koje sam nabrojao Blasfimer smatra dobrim, a koje ne, i zašto. Normalno, nećeš biti stoned to death for that  :wink:

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #70 on: 06-01-2007, 19:47:54 »
Nego da promenimo tok diskusije :
Malo idemo na doom metal, posto je nekako zapostavljen
My Dying Bride, Cathedral (Lee Dorian), Candlemass i naravno "godfatheri" Type O Negative. :!:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #71 on: 06-01-2007, 19:57:25 »
My Dying Bride
=ovo veoma volem! predivne melodije, pravi doom!

Type O Negative
=smrtno dosadni, uniformni, nezanimljivi!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #72 on: 06-01-2007, 20:06:18 »
Quote from: "Ghoul"
My Dying Bride

Type O Negative

Alaha mu Gule, da sam single, sad bih te zaprosio...

MDB zaista imaju par momenata u karijeri koji su umetnički vredni... S druge strane TON su mi uvek bili primer benda, tj. Piter Stil mi je uvek bio primer čoveka koji celu priču oko gotike, romantizma, dekadencije, Bodlera, bla bla bla, kapira, ali se zadovoljava jadnim, jeftinim derivatom. Neutešan sam vazda bio što se mojoj ženi to sviđa i što joj je on dobar lik...

Kad rekoh Bolder, za sve nabrojane bendove, Pig Destroyer su keva. Ala tu ima egzistencijalne tlapnje i plama ranjenog srca...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #73 on: 06-01-2007, 20:57:01 »
Meni je najbolji MDB Angel and the Dark River. Iskreno, to je ustvari jedini njihov album koji i danas slusam.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #74 on: 06-01-2007, 21:27:24 »
Quote from: "Meho Krljic"
Quote from: "Ghoul"
My Dying Bride

Type O Negative

Alaha mu Gule, da sam single, sad bih te zaprosio...

MDB zaista imaju par momenata u karijeri koji su umetnički vredni...

meho, nemoj mi reći da pripadaš musli-katoličkoj frakciji, i da ti papa ne dopušta pomisao na razvod?

ja od MDB *otkidam* na TURN LOOSE THE SWANS: to je, za moj pojam, album po principu 'svaka mu je zlatna'! nema loše stvari.
volim i onaj stari režeći period, naročito himna SEAR ME (po kojoj se jedan chapter u NAŽIVO zove, i od koje se i danas ježim), i zapravo OK mi je sve do LIKE GODS OF THE SUN, a mogu da čujem i ono kasnije mada me ne radi kao ovi raniji.

mada nisam PREVIŠE duboko i široko istraživo ovaj pod-žanr, ništa drugo što sam čuo a što je pretendovalo da bude goth ili doom nije ni izbliza uhvatilo to onako kako za moj pojam to treba da zvuči, a kako su ga MDB radili.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #75 on: 06-01-2007, 21:55:39 »
Heh, meni je Lajk Gadz ov d san vratio veru u taj bend. I danas mi je to jedan od najdražih dum metal albuma ikad. Baš onako elegičan i dekadentno setan kako mi paše. Mada, najdraži 'pravi' dum album mi je debi Cathedrala, Forest of Equilibrium. Iako je tu masa početničkih grešaka napravljena, ima ta ploča dosta toga da ponudi. Posle se bend pretvorio u nešto sasvim drugo što mi nije baš prijalo, ali taj prvi album i danas rado zavrtim. Nema tu ni g od prave gotike, sve je to usporeni Blek Sabat garniran gotovo tinejdžerskim tugovanjem za propalim/ umrlim/ sneulim ljubavima, mada ima malo i ukusne britanske paganštine. Preporučam.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #76 on: 06-01-2007, 22:02:28 »
Uf, zaboravismo na Paradise Lost :x
Anathema =  Serenades, The Silent Enigma, Eternity, Alternative 4, Judgement, A Fine Day To Exit, A Natural Disaster
Crowbar, Tiamat, Katatonia  :P ,Swallow The Sun, Beloveth, Funeral :evil:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #77 on: 06-01-2007, 22:04:26 »
meho, mogo bi dati kraću listu preporuka najmračnijih & najboljih doom i goth metal albuma (a ako se nađeš zadahnutim temom, možeš i na blogu da raširiš temu).

inače, da pojasnim, ja sam hteo reći da je LIKE GODS OF THE SUN poslednji MDB u kome sam skroz naskroz uživao (možda im je i najmračniji, za mene)

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #78 on: 06-01-2007, 22:11:31 »
Sto se tice liste uopste doom metal bandova evo je:
Aarni
Abstrakt Algebra
Acid Bath
Acid King
Against Nature
Amorphis (early)
Anathema (early)
Ashen Mortality
Ashes You Leave
Autopsia
Avrigus

[edit] B
Baroness
Beaver
Beyond Dawn
Black Cobra (Doom / Sludge)
Black Sabbath (Early influence)
Black Widow
Blood Divine, The
Bongzilla
Boris (Drone Doom)
Bowel
Buffalo
Burning Saviours
Burning Witch (Drone Doom)

[edit] C
Callisto
Candlemass
Cantar (band)
Captain Beyond
Catacombs
Cathedral
Cavity
Celestial Season
Centurions Ghost
Chadwick
Chalice
Church of Misery
Clagg
Confessor
Corrupted
Count Raven
Cryptal Darkness
Cult of Luna

[edit] D
Daylight Dies
Daemora
Disembowelment
Dolorian
Doomsword
Draconian
Dusk

[edit] E
Earth (Drone Doom)
Earthcorpse
Earthride
Electric Wizard
Elysium
Esoteric
Estatic Fear
Evoken
Eyehategod

[edit] F
Faith
Fistula
Forsaken
Frozen Tears
Funeral
Furcalor

[edit] G
Gathering, The
Goat Horn
Goatsnake
Grand Magus
Grief

[edit] H
Harkonen
Heaven Grey
High On Fire

[edit] I
Imago Mortis
Iron Monkey
Isis
Insanity Reigns Supreme
Internal Void
Iron Man

[edit] J
Jesu

[edit] K
Katatonia
Keelhaul
Khanate (Drone Doom)
Krux

[edit] L
Lacrimae Mortalium
Lacrimas Profundere
Lair of the Minotaur
Lake of Tears
Lightning War
Loinen
Los Natas
Lycanthia
Lyijykomppania

[edit] M
Mael Mórdha
Majesty
Mange
Mare
Mar de Grises
Mastaba
Memento Mori
Mercy
Moi Dix Mois (Gothic/Doom metal)
Molehill
Monarch
Monolithe
Mood
Morgion (Epic Death Doom)
Mordor
Morphia
Morrigu
Moss
Mournful Congregation
Mourning Beloveth (Death Doom)
My Dying Bride (Death Doom)
My Shameful

[edit] N
Necare
Neolithic
Night Must Fall
Nightstick
Noothgrush
Nortt
Novembers Doom
Novembre
Nyarlathotep

[edit] O
The Obsessed
Ocean
Officium Triste
Old Man Gloom
Olive
Om
Otesanek
Oversoul

[edit] P
Paradise Lost
Paramaecium
Passage
Pelican
Pentagram
Phantasmagoria
Philistine
Place of Skulls
Planet Gemini
Pod People
Purgatory

[edit] Q
Quercus

[edit] R
Rain Paint
Ramesses
Rapture
Remembrance
Revelation
Reverend Bizarre
Rise & Shine
Runemagick
Rwake

[edit] S
Saint Vitus
Saturnus
Scald
Sentient
September 12
Serpent
Shape of Despair
Shepherd
Sifr
Skepticism (Funeral Doom)
Sleep
Sloth
Solace
Solitude Aeturnus
Sons of Otis
Sorrow
Southfork
Spina Bifida
Spirit Caravan
Stabat Mater
Sundial
Sunn O))) (Drone Doom)
Swallow the Sun

[edit] T
Theatre of Tragedy (earlier works)
Teeth of Lions Rule the Divine
Tefra
The Eternal
The Funeral Orchestra
Thergothon
Thorr's Hammer
Thrones
Thunderstorm
Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus
Tomb
Tragedian
Transient
Triarchy
Tristitia
Trouble

[edit] U
Ufomammut
Uncertainty Principle
Unholy
Unlife
Unorthodox

[edit] V
Vae Victis
Vargotah
Veni Domine
Virgin Black
Void of Silence

[edit] W
Warhorse
Warning
Wellington
While Heaven Wept
Whitehorse
Winter
Witch
Witchcraft
Witchfinder General
Womb
Wreck of the Hesperus
Wretched

[edit] X

[edit] Y
Yearning
YOB

[edit] Z
Zaraza
Zebulon Pike
Zess
Zoroaster
Doom metala ima bas dosta, zar ne?
 :evil:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #79 on: 06-01-2007, 22:16:52 »
Da, da, shvatio sam to za LGOTS.

Nego, glede gotike i duma... Ja to u stvari vrlo slabo trošim. Gotika u muzici mi nešto ne leži uopšte. Evo, čak ni maloprepomenuti Izgubljeni Paradajz nikad nisam vario. na kazeti sam imao samo drugi album ('Gothic') i treći kome sam zaboravio naziv i povremeno sam pokušavao da se teram da ih slušam ene bih li skapirao zašto štampa i mladi po Beogradu bruje o njima, al nikad mi nisu legli. Moja lista bi na sebi imala malo duma: St. Vitus, Pentagram, Cathedral, Blek Sabat a posle toga mnogo više stoner i sludge roka/ metala, poput Sleep, Earth, Om, Sunn0))), Khanate, Boris (Boris, au, bre, kakvi su to carevi), (novoosnovani) Khlyst, Palehorse, Neurosis, Hyatari, bla bla bla, što nešto ne mislim da su stvari koje bi ti se mnogo dopadnule... Bio je u planu jedan tekst za Metal Hammer o tome ali je novina ugašena pre nego što sam ga napisao...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #80 on: 06-01-2007, 23:19:58 »
Paradajzova Ikona je meni jedan od 20 omiljenih metal albuma.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #81 on: 07-01-2007, 11:56:18 »
Beh... a meni je DOOM smrtno dosadan...  :(  džaba i mrak, i prijateljica tmina, i sva ta zlokobnost kad treba nedelju dana da čekam na neki rif ili passage, ne do bog solo, koji će da mi uđe u uši. No, to je pitanje ukusa.

Od tija nekih bendova koji zalaze u područје duma, dotaklo me:

MEMENTO MORI
ABSTRAKT ALGEBRA
CANDLEMASS
MEMORY GARDEN
CONFESSOR
FORSAKEN
VENI DOMINE
LEFT HAND SOLUTION
SOLITUDE AETERNUS

Nego, kome sam pisao onolki post o prog-metalu?  :x  Niko da postuje svoje favorite, što me navodi na zaključak da ovde tu vrstu muzike niko i ne sluša  :cry: (sem nešto što Blasphemer spomenu).

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #82 on: 07-01-2007, 12:32:01 »
Predlazem da na tacku dnevnog reda stavimo GRINDCORE\DEATH METAL po meni najbolji pravac u metal muzici, zbog kojeg sam i poceo slusati heavy metal, naravno posle sam slusao thrash metal. Sta mislite o NAPALM DEATH (OSNIVACI), CARCASS(MENI SU ONI NAJBOLJI BEND), Agathocles, Anal Cunt, Extreme Noise Terror, Fear of God, GUT,Rotten Sound, S.O.B., Sore Throat, Terrorizer.  :!:

marduk

• 4
  • 3
« Reply #83 on: 07-01-2007, 12:46:07 »
Sta mislite o NAPALM DEATH (OSNIVACI), CARCASS(MENI SU ONI NAJBOLJI BEND), Agathocles, Anal Cunt, Extreme Noise Terror, Fear of God, GUT,Rotten Sound, S.O.B., Sore Throat, Terrorizer.  :!:

Ta ekstremna grana death metala mi nikako nije ležala, i od pobrojanog jedino mogu da varim karkase. Death metal kakav volim da čujem je onaj koji su prikazivali bendovi tipa ATHEIST, DEATH, again - CYNIC, BABYLON SAD, PESTILENCE... danas npr. SLEEP TERROR, NECROPHAGIST... Dakle, tehnički, umereni growl vokali, kakvatakva melodičnost (pritom ne mislim na melodeath tipa IN FLAMES).

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #84 on: 07-01-2007, 12:52:25 »
Pa, kao što već napisah, ni ja nisam neki ljubitelj dum metala. Postoji šačica bendova koji mi se dopadaju a i oni više vuku na stoner i to je to. Ali sinoć sam, razmišljajući o ovoj temi shvatio da bih menjao sve postojeće dum bendove za jedan Swans. Taj bend je sve što su dum metalci ikad radili odradili ranije, bolje i ozbiljnije. Pre par dana sam ponovo slušao njihov poslednji studijski album Soundtracks for the Blind koji još malo pa ima deset godina pa je izašao, i ono je toliko superiorno u odnosu na bilo šta što mi pada na pamet od dum metala da je to strašno. Swans se nisu izgubili negde u ponorima stilizacije, kad su udarali, oni su udarali, kad su plakali oni su plakali. Prvih dvadeset minuta Soundtracks for the Blind je tužnije i potresnije i... bolesnije od celog opusa većine dum metalaca. Tolika intimnost zna čoveka i da malo odbije...

Prog metal nikad vario nisam pa ne znam šta bih rekao na celu tu temu. Kako sam već gore napisao, čak mi se ni Cynic nije na kraju dopao.. A o kojekakvim Drim Tijetr ne bih da pričam...

Grindcore, to je već druga priča, pišem trenutno blog post o ovom pravcu. Mislim, mnogo nam je zla naneseno i od strane grajndera, ali ima tu i stvari zbog kojih je vredelo roditi se... Pig Destroyer, recimo... Ah, kakvi divni ljudi... Pa Fuck... I'm Dead, pa Rotten Sound...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #85 on: 07-01-2007, 12:54:46 »
Ne znam da li si cuo Napalm Death - ov Ep Mass Appeal Madness,jer je to album za koji svi eminentniji kriticari ocenjuju da je jedan od prvih albuma modernijeg death metala, koji raskida vezu sa grindcore. Seti se da tad na scenu nastupa Mark Greenway, a Lee formira Cathedral :D

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #86 on: 07-01-2007, 12:57:29 »
Jel to mene pitaš??? Da, čuo sam. Naravno, za mene je Mass Appeal Madness smeće neopevano, pogotovo one dve obrade starih Napalma - Social Sterility i Unchallenged Hate... Mick Harris se ovde potrudio da se istakne pevanjem, ali Barnijevo pevanje je tragedija... Kao uostaom i na svim ostalim ND albumima. Smear Campaign bi bio mnogo bolji da je sve pevao Mitch...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #87 on: 07-01-2007, 13:27:54 »
Kad smo vec kod DEATH METALA, kad sam bio teen, slusao sam bez prestanka jedne od pionira DEATH metala OBITUARY i njihov toliko hvaljen debi - klasik Slowly We Rot. Njihov drugi album Cause Of Death sa obradom Celtic Frosta Circle of the Tyrants je takodje dobar, a tek The End Complete je po meni najbolji album u Obituary seriji. Tu su takodje i Deicide, bend koji je patoloski opterecen mukama Isusovim, da moraju na svakom albumu da ga muce sa svojim growlujucim vokalima i zlim rendanjima gitara.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #88 on: 07-01-2007, 13:34:04 »
Za Obućare se slažemo... Deicide su rano dostigli vrhunac svoje karijere, na drugom albumu već, i od tada su umereno zanimljivi... Stenč ov ridempšn je slušljiva ploča ali daleko od neke prevelike zanimljivosti... Safokejšn je jedan od retkih starijih death bendova čiji album iz 2006. zapravo zavređuje ponovna slušanja...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #89 on: 07-01-2007, 13:41:33 »
Tacno tako :!:
Kad smo vec kod "godfathera" deatha tu su MORBIDNI ANDJELCICI, sa cika Treyom ciji su albumi za pohvalu:
Altari Ludila sa hitom Chapels
Blessed Are The Sick
Covenant sa Rapture, God Of Emptiness, World Of Shit
Domination sa Where The Slime Live, Caesar's Palace, i poznata izreka iz crtaca sa Duskom Dugouskom :evil: This Means War.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #90 on: 07-01-2007, 15:28:58 »
Nažalost prilično jadan nastup u Beogradu pre nekoliko meseci:

http://cvecezla.mojblog.co.yu/permalink.aspx?id=40202

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #91 on: 07-01-2007, 19:48:56 »
Naravno, ali bend koji me bez prestanka svojim pojavljivanjem i objavljivanjem novih albuma me sve vise dusevno obogacuje je Cannibal Corpse. Likovi kao da nisu sa ove planete, ne znaju gde se nalaze, growlovi su za svaku pohvalu, ponekad losi asortimani bubnjeva i gitara, i naravno glavni sastojak koji ih cini megapopularnim u ovom bezdusno - kapitalistickom poretku - tekstovi. Imamo tu velike besede Chrisa, Georga koji se prostiru kroz poeme o Necropedofilu, Razbijenoj faci, o ribi koja je jebana sa nozevima, tako da bi bilo greota kad ne bih sad citirao te velike filozofske misli, hororicne epitete, i jos mnostvo odabranih stilskih figura koje naprosto padaju na teme, i pokrecu jedan veliki mehanizam.
2. Gutted

A table of the deranged, this savage brutal being
A shocking way of life living on human offspring
Murder of the innocent, his pale grey face expresionless
Horrid dismemberment
One persons tortures, is anothers pleasure
Malformation, a diseased brain
Unsuspecting slowly dying, as his knife invades
The child, screams of pain, no one hears
Blood splotches now appear, esctasy through
Each cut, now the body twiches the gutted
Little torso ready to be cooked
Isolated in his own mind the need to kill
Now possesses his body
Self mutilated
Between killings ejaculation, cut off appendages
Of former victims, sexual violence satisfaction
Disembodied corpses, spewing gore
On his body, soaked with their fluids, various
Digestive parts, and assorted meats
Plunging his fist down the throat, ripping out

The guts, internal extraction
The entire body bleeding
The heart stops pumping

2. Mummified In Barbed Wire
Wrap the wire round the neck,
pull it tight to suffocate
His mouth is spewing steaming blood
Hang the body with a cord, gag his mouth
with shards of steel
He doesn't know the pain he'll feel
Interwoven deadly spikes, tightening cables
lacerate
Assorted gashes open wide
Ruptured veins are gushing blood, scraps of
skin are flying off
The body of the helpless prey

Jagged cable binds, you scream, No escape
Metal barbs tearing at you, Rend your flesh

Tear apart the tendons,
wire chokes the victim
Shred away his features,
shred away his being
Rip the tissue from the body, Rend your flesh :evil:
Zivi dokaz izopacene kreativnosti koja se javlja bezposlenom narkomanu koji nikad u zivotu nije podigao nista teze od kasike.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #92 on: 07-01-2007, 20:12:14 »
Ne mogu da kažem, Kenibal Korps volim, čak je i beogradski koncert bio odličan. Greota što im tekstovi nikada nisu napredovali od čiste šok taktike... Možda ponovo odem na koncert na proleće...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #93 on: 07-01-2007, 22:01:06 »
Ja sam od deda kao klinac stvarno svasta slusao od Benediction do Mortification i Pestilence, Obucara, Kanibala, Bolt Throwera itd... danas, kad se ded spominje zavrtim samo prvih 4,5 albuma Morbid Angel (meni najmiliji ded bend), Death, kako sta ostalo. Inace, dobri su ti, Meho, oni Pig Destroyer, skino sam ih i sasvim predrkana cepacima.

A od proga sam se nasluao toliko toga da me mrzilo i da komentarisem, sorry.. mozda uskoro zadnem.. na krakju krajeva, sve se tu izvodi na gomileine tehnicara koje konstantno presviravaju fore koje je postavilo par originalnih i klutnih bendova.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #94 on: 07-01-2007, 22:12:51 »
Njarla, svuci i texxxtove PD, to je tek prelepo. Inače, ne znam šta si sve skinuo od njih, al' poslednji album, Terrifyer je najbolji. Mada ni Prowler in the yard nije rđav, daleko bilo. Totalno DIY i partizanski a opet vrhunski profi, sjajna svirka, opako pevanje, eksplozivne, kratke pesme i tekstovi od kojih boli duša, to je za mene grajndkor za 21 vek. Naravno, uspup skini i Scott Hullov (gitarista Pig Distrojer) sajd projekat Agoraphobic Nosebleed. Sve je dobro, al je Frozen Corpse Stuffed with Dope najbolje... Urnebes.

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #95 on: 08-01-2007, 03:39:21 »
Skinuo sam upravo Terrifyer, a ovo ostalo sledi. Hehehe, danas sam, iz meni sasvim nepoznatog razloga :? , zaleteo se da skinem sve stare albume Kinga Diamonda i Mercyful Fatea, koje imam negde u gadno zabacenim kutijama sa kasetama. Hahahaha, kad se setim koliko sam se na ovo przio u osnovnoj skoli. Jedva cekam da opet, posle n godina, pustim Them i Conspiracy. Koji fles ima da me probode.   :shock:  :lol:

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #96 on: 08-01-2007, 13:11:06 »
Znate li neki dobar sajt za skidanje samo metal muzike, znaci samo METAL mp3 - ovi.
Zakon su i POSSESSED, za koje mnogi kazu da su i izmislili DEATH METAL, sa albumom Seven Churches koji po meni klasika metala uopste.
Tu su i Opeth, Dying Fetus.  :evil:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #97 on: 08-01-2007, 13:44:18 »
Pa, sajt ne znam, ali preporučujem ti soulseek kao p2p servis sa koga možeš da skineš jako mnogo metala...

Dying Foetus su previše generički za moj ukus, a Opeth definitivno previše melodični... Poljaci Lost Soul zato nisu loši...

Nyarlathotep

• 4
  • 3
« Reply #98 on: 08-01-2007, 15:48:46 »
Sta ce ti sajt, imas Soulseek, Mulu, Torente, sta god....

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #99 on: 08-01-2007, 20:00:47 »
Zahvaljujem se na informaciji, Soulseeker je strava, sad sam nasao pesme za koje nisam znao ni da postoje, a extra su. :lol:
Nasao sam neke Mayhem pesme, koje nisu bile ni demo ni officijalne a odvaljuju muda bato. :evil:

marduk

• 4
  • 3
« Reply #100 on: 08-01-2007, 22:39:04 »
Hehehe, danas sam, iz meni sasvim nepoznatog razloga :? , zaleteo se da skinem sve stare albume Kinga Diamonda i Mercyful Fatea, koje imam negde u gadno zabacenim kutijama sa kasetama. Hahahaha, kad se setim koliko sam se na ovo przio u osnovnoj skoli. Jedva cekam da opet, posle n godina, pustim Them i Conspiracy. Koji fles ima da me probode.   :shock:  :lol:

Majko, kaki su to masterpisi! Nadam se Njarlah, da kao pravi KD fan, nisi propustio nj.koncerat proletos u Bejograd, jer je isti bio do jajcima!
Uzgredno, King Diamond je, reklo bi se, jedan od onih bendova koje je tesko zanrovski odrediti, malo heavyja, malo kakvog speedy virtuoso thrasha, sve to smuckano u nesto sto bismo mogli nazvati Diamond Metal. Long live the King, koji je sa svom svojom neozbiljnoscu i detinjastim (yet occassionally chilling!) hororeskama ipak uspevao da, okicen virtuoznim gitarskim radom lucidnog Andy de Rocha, bude (i ostane?) bend vredan pominjanja i ponovnog preslusavanja.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #101 on: 12-01-2007, 13:24:17 »
Upravo slusam najnoviji album "hristomrzaca" Deicide The Stench of Redemption do bola Hristovog je odradjen album.
Sta vi mislite o bendu DEICIDE?

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #102 on: 12-01-2007, 13:31:54 »
Mislim da je Legion remek-delo, dok ostalo varira od prosečnog do daviteljskog, a Glen Benton je ništa drugo do egzibicionista.

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #103 on: 12-01-2007, 13:34:04 »
Johne, podseti me da ti kupim bačvu piva po izboru kada budem dolazio jednom u goste.  :lol:

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #104 on: 12-01-2007, 14:26:08 »
John, YOU ROCK!
Gledao sam sad na netu Deicide - ov spot Homage for Satan kad zombiji jure popa, ovaj spot da puste recimo na B - 92 ili na snobovsko - sabanskoj PINK televiziji, u modu bi se vratilo staro, dobro, provereno razapinjanje na krst. :evil:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #105 on: 12-01-2007, 14:33:01 »
u modu bi se vratilo staro, dobro, provereno razapinjanje na krst.

Daleko bilo, samo nam još trebaju dodatni mučenici za hrišćanstvo...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #106 on: 12-01-2007, 15:44:26 »
Upravo slusam Cannibal Corpse i obradu (zamisli ovo) Sepulturine kult pesme - Roots bloody roots.
Katastrofalna komedija (tragedija, bolje receno)
Uvodni deo koji bi trebalo da postavi osnovu za dalji razvoj pesme (kao recimo most) je zasran na pocetku (izvinjavam se zbog psovke) a jos je bolje kad se pojavi trbuhozborac George ciji glas "zariba" na sredini pesme. Sramota.
Mnogo su bolje stvari bile sa Chrisom, ali sta da se radi, po meni je Six Feet Under sa Chrisom bolji nego Corpsi sa Djolom.
Stvar je u ukusu, po meni su najbrutalniji i najexplicitniji albumi Leseva bili u vreme vladavine Chrisa Barnesa (1990 - 1994)
Jos su baje i ucestvovale u filmu Ace Ventura.
Nego, o kom bendu nismo diskutovali?

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #107 on: 12-01-2007, 16:47:38 »
Jesu najbrutalniji albumi iz vremena CB, mada je i iz vremena Korpsgrajndera bilo lepih albuma. Naravno, ovaj poslednji je neinspirisano praznjikav...

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #108 on: 12-01-2007, 17:05:20 »
Vile je najbolji album iz vremena Korpsgrajndera. Tu se izdvajaju all - times hitovi, Devoured By Vermin, Mummified In Barbed Wire
Orgasm Through Torture, Monolith
Prijatno su me iznenadili Celtic Frost sa albumom Monotheist. :)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #109 on: 12-01-2007, 17:10:23 »
Slažem se za Vile.

A Monotheist, e, pa, nau vi'r toking, meni je to bilo potpuno iznenađenje i definitivo najbolji metal album u 2006. Opasno prosto i opasno teško.

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #110 on: 12-01-2007, 22:33:57 »
Celtici su besmrtni ljudi.
Into the Pandemonium je klasik metal muzike uopste, bio thrash, death, ili black, to je antika covece.
Morbid Visions = idilicni prikaz black metal\thrasha.
Imam i tribute album Celticima, zove In Memory Of Celtic Frost i tu nastupa krem headbang drustva :)
tu su:
Mayhem sa Vizuelnom Agresijom :lol:
Grave sa Mesmerized
Opeth sa Circle Of Tyrants
i mnogi drugi....

Demo(n)lisher

• 4
  • 3
« Reply #111 on: 13-01-2007, 20:09:19 »
Covece, zaboravili smo pricati o bendu VENOM, jbt. :x

marduk

• 4
  • 3
« Reply #112 on: 29-01-2010, 13:43:42 »
ODLIČAN topik je ovo bio! Pročitah ga ceo, izuzetno je zabavan - fanovima!   :| :|  :|

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #113 on: 29-01-2010, 18:43:35 »
Najbolji album 2006. je The Cult Is Alive. eventualno Reinkaos.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #114 on: 29-01-2010, 21:05:44 »
Tebi se dopao The Kvlt is alive?? Meni je bio onako, podnošljiv, ali ne da sam ga nešto slušo istrajno i svakako nigde blizu njihovih važnih ploča. Ali ovo posle što su snimali je strahotno loše.

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #115 on: 29-01-2010, 22:05:15 »
Nemam pojma, ja se uz njihove poslednje albume strasno dobro zabavljam. Ceo taj pank trip ih prati jos iz ranih dana(poslusati npr Snowfall). Recimo, FOAD ima dve predobre pesme, Banners Of Old i these shores are damned,a raised on rock je pesma koju sam najvise slusao, pored ove dve pomenute.
Dark Thrones and Black Flags je nesto slabiji, ali i njega volim da poslusam, mada ima par skroz losih momenata(narocito poslednje tri pesme). Sa DTaBF mi je najbolja stvar Hanging Out in Haiger,a i Oath Minus razbija. Totalno kidanje.
btw u zadnje vreme sam se podsecao nekih odlicnih obrada: Voivod-In League With Satan(def. jedna od mojih omiljenih),kreator - witching hour, sfu-californija uber alles, i hammerfall-head over heels.
Takodje sam reprizirao COC-InTheArmsOfGod, i stojim iza toga da je stvar Dirty Hands Empty Pockets jedna od najboljih fuzija roka i metala koje sam imao prilike da slusam.
oao

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #116 on: 29-01-2010, 22:24:55 »
 :lol: Ja sam teški konzervativac. Meni su CoC neslušljiv bend osim u najranijoj, pank fazi.  :| :| :| No, dobro, uvažavam, uvažavam.

Ali Dark Throne su svojevremeno obradili Bathoryjev Equimanthorn i to je bilo odlično pa samo se posle i mi (Bethor) potrudili da ta pesma na nešto liči. Mnogo lepa pesma i lepa obrada.

Kler_Vojant

• 4
  • 3
« Reply #117 on: 29-01-2010, 22:36:58 »
E,da,zaboravio sam da pomenem dva sjajna albuma, cisto ako su promakli necijem radaru.
Prvi je Superchrist-Defenders Of The Filth. Strasno tradicionalan, i strasno dobar rock/metal. Vokal strahovito podseca na Lemija.
Drugi je Peste Noire-Ballade cuntre lo Anemi francor. Bolji francuski black metal nisam slusao od Vlad Tepesa. Sjajne melodije sa uticajem francuskih koracnica na koje se lozi Famine, i strasno kulerski odsviran album. Sto rece jedan drugar, kao da su prizvali duh Bodlera iz samog pakla. Prosto mi je skroz nejasno kako neko moze da snimi ovakav album danas, kada svi ili kopiraju rani Darkthrone ili Dark Funeral(ko ce brze ko ce grdje), ili snimaju neki post/shoegaze gay ili, nedaj boze, furaju depresivni suicidal zvuk. E,da, neki ovom albumu lepe etiketu avangardni, sto mi je skroz nejasno.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #118 on: 29-01-2010, 23:49:05 »
Dobro zvuči ovako opisano. Sad ću da ga potražim.

marduk

• 4
  • 3
« Reply #119 on: 30-01-2010, 01:49:00 »
U novijoj eri istakao bih kao nešto najbolje u metalu: FREAK KITCHEN. Posebice Organic album. Nije to SAMO metal, ali je barem 70% u tom domenu muziciranja.

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #120 on: 30-08-2010, 09:10:32 »
...sinoć na meniju SurrealMoviez-a osvanuli linkovi za nekoliko dokumentaraca o istorijatu black metala, kao i o grupi Mayhem...za mene su to španska sela completely off the map, ali sam pomislio da bi to moglo nekoga ovde da zaintrigira ili obraduje...

...evo naslova...

Pure Fucking Mayhem (2008)
(Black Metal documentary focusing on the history of the band Mayhem)

NRK1 Black Metal Documentary (2003)
(Black Metal doc from Norwegian television's NRK1 2003)

Once Upon A Time In Norway (2007)
(The history of Mayhem and the rise of Norwegian Black Metal.

Once Upon A Time In Norway (2007)
(Interviews with central members of early Norwegian black metal bands about Mayhem, the early black metal scene and the crimes they committed)

Det Svarte Alvor (1994)

(Black Metal documentary from Norwegian television 1994)

Black Metal: The Norwegian Legacy? (2008)
(The reason why the title includes the question "THE NORWEGIAN LEGACY???" is because many Swedes have criticized Norwegian black metal for being inspired by Bathory, which was a SWEDISH band.

Expect to see plenty of amazing footage. But don't expect to see a regurgitation of the same story repeated endlessly in false documentaries and by the charletans of the media)

Black Metal: A Documentary (2007)

(This is a raw but excellent documentary on the European Black Metal scene from the mouths of the musicians themselves. There is no narrator, only opinions expressed by the musicians to occasional questions asked by an interviewer (largely unseen). Topics discussed include satanism, origins, religion, church burnings, racism, Dead's (of Mayhem) suicide, etc. Interviewed musicians include Cronos of Venom (best, most insightful and funniest interviews in the documentary), Celtic Frost, King Diamond, Dark Funeral, Enslaved, Mortiis (ex-Emperor), Abbath of Immortal, Gorgoroth, Fenriz of Darkthrone, etc. Also includes clips of Immortal, Merciful Fate/King Diamond and other bands in concert)
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #121 on: 30-08-2010, 09:13:55 »
...kako SRM sada zateže oko novih registracija, svi kojima zatreba pomoć oko linkova (Megaupload linkovi su u pitanju) za ove metalske dokumentarce, neka mi se jave, rad sam da pomognem...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #122 on: 15-02-2011, 15:52:35 »
Zaklan-Mrij Gospode

Postujem zbog YT komentara koji su me slatko nasmejali (ali ni muzika nije loša):

FS2QUARTO:
ovo bre nije metal...ovo je raspad metala....u svakom metalu ima solo improvizacija.....a u black metalu??? jedino gde ima toga jeste u melodic black metalu.....mada i to je lose

goatdclxvi: (koji je postavio pesmu)
@FS2QUARTO , sa duznim postovanjem.. ako ti se ne dopada - odjebi odavde. Ovo nije cheesy muzika za scenske curice.

FS2QUARTO:
@goatdclxvi hahaha..izvini...ali power metal je zanr pravog ratnika....mada samo neki od domacih power metal bendova su ratnicki......ali ostali ne......ovo ja sta razumem aj kazi mi.....jedva da sam nesto razumeo...sve dok ne nadjel lyrics ja nemogu da shvatim sta tu govore....a to sto si reko chessy to si lupio pa si lupio...

goatdclxvi
@FS2QUARTO Ok covece, ratuj ti samo, niko ti ne brani.
Da je black metal za bilo koju ovcu koja naidje, ne bi bio kakav jeste. Ne srljaj u nesto sto ne poznajes i drzi se svog powera.
Pozdrav

i naravno, neki omladinac :)

Autumn4Heart:
Vi ste ti koji su ovu zemlju poveli u propast! Vi hriscani! Jahveove sluge! Unistili ste Slovene svojim katolicima i prevoslavcima! Alo, citajte ponekad neku istorijku knjigu koja govori o vremenu pre vas hriscana! Da vidite da svet nije poceo od vaseg ogavnog krsta, nego da je postojao 3000 i vise godina pre! Svetlost spalila vaseg Djavola razapetog na krstu!

Slava Svarogu!

Stari Bogovi Se Bude Braco Slovenska!

:evil: :| xrofl

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #123 on: 15-02-2011, 15:58:57 »
Solidan je Zaklan. Vazda bio.

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #124 on: 15-02-2011, 18:00:28 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #125 on: 15-02-2011, 18:17:47 »
Ne. Ali ne zvuče loše,

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @

#Τζούτσε

Ygg

• 4
  • 3
« Reply #127 on: 19-02-2011, 13:58:46 »
Klinci sviraju Cowboys from Hell!!! :|

Cowboys from Hell / Pantera Cover
"I am the end of Chaos, and of Order, depending upon how you view me. I mark a division. Beyond me other rules apply."

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #128 on: 19-02-2011, 14:13:05 »
Pa, Pantera i jeste muzika za decu  :lol:

Savajat Erp

• gospodar izgubljenog vremena
  • 4
  • 3
« Reply #129 on: 22-06-2011, 00:04:03 »
Не знам да ли је ово баш за овај топик, али је интереснтно видети фудбалера који је у неком другачијем фазону, а не оном на који прво помислимо кад је фудбалерски музички укус у питању.

Muziku bira Radisa Ilic

Niste mi verovali da ću da pucam?!
ZAŠTO MI NISTE VEROVALI?!!!!

Karl Rosman

• 4
  • 3
« Reply #130 on: 22-06-2011, 01:47:52 »
Vidi, vidi. Ko bi rekao da je Radisa lakrimolog u dusi...  :!:
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

sodomizer

• 4
  • 2
« Reply #131 on: 22-06-2011, 16:55:00 »
podsecao sam se danas kultnog destroyera>
http://www.youtube.com/watch?v=xzYQd4ay3mo&feature=related

sodomizer

• 4
  • 2
« Reply #132 on: 25-06-2011, 16:36:22 »
just for the record, God Dethroned su objavili nedavno jedan jako dobar album pod nazivom Under The Sign Of The Iron Cross. Death metal kidanje za sve pare, sa taman toliko melodija da ne smori čoveka.
i, da, evo malo podsećanja na odličan bend koji je prestao da postoji:
http://www.youtube.com/watch?v=ltx5njR2Hqk

zakk

• 3
    • IP Tardis

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #135 on: 08-08-2011, 10:28:36 »

sodomizer

• 4
  • 2
« Reply #136 on: 08-08-2011, 18:38:31 »
ženama sa kompjutera
ne može da se utera.
btw od kad su oni metal?

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #137 on: 09-08-2011, 16:02:10 »
ženama sa kompjutera
ne može da se utera.
btw od kad su oni metal?

u srcu uvek, na albumu - na ovoj pesmi.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #138 on: 11-08-2011, 14:35:31 »
Nadimač imaju novi album

http://popboks.com/tekst.php?ID=8418

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #139 on: 18-08-2011, 20:20:59 »
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #140 on: 28-08-2011, 22:14:54 »
Meni dragi Toxic Holocaust u julu izdali novi album.

Code: [Select]
http://www.easy-share.com/1916866884/Toxic_Holocaust_-_Conjure_And_Command_%282011%29_%5BMP3%5D_ES_3661695.rar
Dripački, krljački, deluje dobro. :evil:

Toxic Holocaust - Bitch (with lyrics)

Džoela Grajnda volim zato što mi deluje kao propao kroz neku vremensku rupu iz post-UK82 perioda, iz '86 recimo, kad su Discharge, English Dogs i tako ti likovi masovno izdavali metal ploče. Ovo je stari hit, ima tog HC pankerisanja.

TOXIC HOLOCAUST - "Lord of the Wasteland"

#Τζούτσε

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #141 on: 07-09-2011, 02:32:40 »

zakk

• 3
    • IP Tardis

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #143 on: 13-05-2012, 20:23:36 »

http://gnwp.ifolder.ru/29367008

http://www26.zippyshare.com/v/57350953/file.html

#Τζούτσε

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #144 on: 22-06-2012, 13:06:07 »
Два најбоља метал бенда данас издали сплит ЕП и то одличан (додуше, може ладно и на Punk's Not Dead тему).

http://ifolder.ru/31197410

http://narod.ru/disk/53450811001.d56f27a900f2484c07a1240dd03776f6/Municipal%20Waste%20%26%20Toxic%20Holocaust%20-%20Toxic%20Waste%20%5Bsplit%5D%20%282012%29.rar.html

#Τζούτσε

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #145 on: 22-06-2012, 13:07:16 »
Mene je Mjunisipal Vejst vazda ostavljao ravnodušnim, al ja sam, za razliku od tebe metalac. No, da čujemo!

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #146 on: 22-06-2012, 13:12:19 »
Mene je Mjunisipal Vejst vazda ostavljao ravnodušnim, al ja sam, za razliku od tebe metalac. No, da čujemo!

Пресудно је ово болдовано.  :lol: Онда не верујем да ће ти се ЕП свидети, ово је мор ов д сејм, ал је тебра кидачки. За мене је то добра музика за вожњу, стапа се са звуком мотора и даје темпо.  :lol: Toxic Holocaust једно време нисам вадио из кола.

#Τζούτσε

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #147 on: 28-07-2012, 18:09:22 »

http://www.unibytes.com/R.9cvk--EjsLqw-Us4P3UgBB

#Τζούτσε

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #148 on: 06-09-2012, 01:23:25 »
Mislim da ovo bez problema može u obe kategorije, i najbolje i najgore.  :lol:

A New Dawn In Sight

a ima i nastavak...

(Screaming) All The Way To The Promised Land
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

zakk

• 3
    • IP Tardis
« Reply #149 on: 06-09-2012, 12:01:05 »
Ne može u najbolje, pobogu... toliko je skrnavo da je zabavno i facinantno, al to je to.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #150 on: 22-10-2012, 11:04:58 »
U nastavku naše stalne povremene serije "mlade žene sviraju bubnjeve", nudimo vam: Tamaru!!!!!!!!!!!

Morbid Angel - Chapel of Ghouls (drum cover by Tamara)

Gaylord Fagballs

• 2
« Reply #151 on: 15-11-2012, 01:42:19 »
ja sam covek koji neizmerno obozava death metal(brutal,progressive,technical,melodic etc)
voleo sam i thrash jedno vreme sad u zadnje vreme sam zavoleo i acid bath i mercyful fate kuku meni kolko dobri bendovi :D :D
omiljeni bendovi - suffocation,cynic,atheist,derfeated sanity,lykathea aflame,baphomet,morbid angel,DEATH,cryptopsy,dehumanized,deicide,demilich,demigod,disgorge,disincarnate,dyscarnate,eternal suffering,PROKLETO JEBENI GORGUTS!,nikad neponovljivi IMMOLATION,kronos,internal bleeding,Nile,Pyaemia,sinister sad malo blek metala - dissection,windir,VINTERLAAAAAAAAAAAAAAAND,BATHORY,VENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM,EMPEROR i sada od duma my dying bride,ACID BATH,nalozio sam se na njih sad u zadnje vreme,prejebeni su,paradise lost

ima tu jos bendova za nabrajanje to cu drugi put,valjda cu naci neke istomisljenike ovde  :evil:

sodomizer

• 4
  • 2
« Reply #152 on: 05-03-2013, 17:38:37 »
Malo stariji, ali i dalje aktuelan tekst.
http://www.hellycherry.com/2011/08/death-of-metal.html

sleep

• 4
  • 3
"Ona htela fensi face, a ja Srbin sa dna kace"

sodomizer

• 4
  • 2

Джон Рейнольдс

• 4
  • 3
  • @
« Reply #156 on: 27-05-2013, 10:09:15 »
... уметничким изразом изражен начин...

#Τζούτσε

Jake Chambers

• 5
  • 3
Dopisi iz Diznilenda - Ponovo radi blog!

sodomizer

• 4
  • 2

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #159 on: 26-11-2013, 20:12:34 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #160 on: 30-11-2013, 15:55:03 »
Nije baš metal, više je pank ali mrzi me da tražim odgovarajući topik

Nesto Najgore - Mikica Killer (Uzivo)

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #161 on: 16-07-2014, 12:31:47 »
EXIT 2014

...
Odlutao sam potom do Explosive stagea gde su svoj nastup završavali jagodinski Speed Merchants. Nisam mogao a da se ne nasmejem od oduševljenja ovim momcima koji gaje jedan potpuno paleo-retro stil thrash metala pri čemu su izvođači celo vreme na neki način in character. Njihovo thrash metal revival izvođenje, stil oblačenja (crni kožnjak a preko njega teksas jakna bez rukava sa prišivkama) i duga kosa su me podsetili na dane samog početka devedesetih (pre grungea i te neke post metal alternativne osećajnosti) kada sam bio u završnim razredima osnovne škole i kada je taj stil već pomalo (to jest, neko će reći već potpuno) bio na zalasku ali kako je zapravo velika većina kovačičkih metalaca (one starije, da ne kažem prve, generacije) izgledala upravo ovako. Dakle, veoma zanimljiv nastup grupe Speed Merchants je bio perfektan uvod u kasniji nastup Hellera na ovom istom stejdžu ...
...
"Koliko  vas bi oženilo ovakvu devojku?" zapitao se pevač Senad Prašović najavivši njihov veliki hit Demonska devojka. Veoma samouveren i uverljiv nastup ponovo okupljenih trešera je za mene bio prijatno iznenađenje. Grupu Heller sam slušao još u osnovnoj školi i sama ideja da su bili prvi koji su svirali neku ekstremniju verziju metala na ovim prostorima i da su za to vreme bili pravi otpadnici (gitarista Attila je navodno bio izbačen sa služenja vojnog roka u JNA posle samo mesec dana) je bila dovoljna da kod mene ostanu upamćeni uprkos činjenici da su izdali samo jedan dugosvirajući album. Potpuno opušteni i vidno se dobro zabavljajući, bend je odsvirao jednu kratku pesmu dva puta (podsetivši nas sve na vodeće thrash bendove poput Nuclear Assault ili SOD). Da ovo ne bude samo nostalgični nastup, Heller je predstavio i jednu novu pesmu - Pobunu. Teatralnosti nikada nije nedostajalo pa je bend sa obe strane bine su imao buktinje, iz kojih bi u vis suknula vatra u najpogodnijim momentima svake pesme. Takodje, prilikom izvođenja hita Varvarska horda na binu izlaze i tri momka koji su publiku dizali na noge obučeni poput srednjovekovnih ratnika ili vitezova. Sve to je ovom nastupu dalo zaista neverovatnu dimenziju i uveličalo ovaj ionako odličan koncert srpskih trešera. U publici sam primetio vidljivo zadovoljne Speed Merchants i shvatio da treš metal na planeti Zemlji živi i živeće još dugo, dugo ...

http://kovacica00-24.blogspot.com/2014/07/koncert-exit-festival-13072014.html
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #162 on: 16-07-2014, 12:42:21 »
Danas mi je kolega koji svira u Helleru pričao detalje nastupa...  :)
Mica

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #163 on: 18-07-2014, 11:24:29 »
Kako su izgledali poznati metalci kad su bili mladi? Ovako:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #164 on: 25-07-2014, 10:21:29 »
Indonezija izabrala predsednika metalca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|

Metalhead Joko Widodo Wins Indonesian Presidency

Father Jape

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #167 on: 11-08-2014, 14:08:48 »
Za pokoj duši Tristessi, da se podsetimo najboljih momenata njenog benda:

Astarte - Mutter Astarte

Astarte.- Queen of the Damned

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #168 on: 20-08-2014, 22:26:58 »
Nešto staro tridesetak godina:

Accept - Breaker

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #169 on: 20-08-2014, 22:31:10 »
A tu je i najbolja švajcarska metalurgija pre osnivanja postrojenja Celtic Frost

Krokus - Headhunter

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #172 on: 12-10-2014, 14:02:42 »
Nisam ja sad neki fan Amon Amarta ali kako ne voleti ovakav spot?

Amon Amarth "Deceiver of the Gods" (OFFICIAL VIDEO)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #173 on: 02-11-2014, 12:27:03 »
Pošto sam u fazi intenzivnog konzumiranja Anaal Nathrakh ovih dana, a povodom novog albuma, vredi okačiti ovu zabavnu epizodu iz njihovog života:

http://youtu.be/oiSWXfma7pM

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #175 on: 08-12-2014, 23:52:57 »
Hipnozik su bili sjajan, prilično progresivan beogracki treš metal sa početka devedesetih. Dugo ih nije bilo na JuTjubu, ali evo sad se setih da pogledam i voila, od prošle godine ima meni najomiljenija njihova pesma u živoj verziji da se vidi:

http://youtu.be/phl2b8Nf8AY

дејан

• омнирелигиозни фанатични фундаменталиста
  • 4
  • 3
« Reply #176 on: 09-12-2014, 12:49:49 »
о боже Цата!!! мој пријатељ, истовремено је свирао бубњеве у нашем бенду и певао у овој постави
...barcode never lies
FLA

Father Jape

• 4
  • 3

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #178 on: 27-12-2014, 21:14:59 »
Anthrax obrađuju Black Sabbath. Iznenađujuće ili ne, ali Joey odaje vrlo dostojnu poštu možda najvećem metal pevaču ikad (iako promaši da nije još kraj solaže  :lol:  )

http://youtu.be/iSjyNfabHxU

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #179 on: 03-01-2015, 17:37:48 »
Evo kako se u okviru samo jednog spota mogu spojiti hevimetal, videoigre i homoerotičnost, sastojci svake poštene mladosti:

http://youtu.be/M_s-49rNCdw

bluelight

• 2
« Reply #180 on: 03-01-2015, 18:18:38 »
Anthrax obrađuju Black Sabbath. Iznenađujuće ili ne, ali Joey odaje vrlo dostojnu poštu možda najvećem metal pevaču ikad (iako promaši da nije još kraj solaže  :lol:  )

http://youtu.be/iSjyNfabHxU

Dobra obrada. Inace, obradjivali su oni i pre Sabbath: http://www.metal-archives.com/albums/Anthrax/I%27m_the_Man/914

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #181 on: 03-01-2015, 18:59:11 »
Oh, znam, znam, ja sam 1988. godine u Brajtonu kupio njihov 12" Indians jer je na omotu pisalo da je na B strani Sabbath Bloody Sabbath (Kao i pesama Taint), ali kad sam ga pustio na B strani je bila Imitation of Life (a koja je neobjavljena SOD pesma, koju će prvo Anthrax objaviti u ovoj varijanti, pa MOD na svom prvom albumu pod originalnim naslovom "Aren't you hungry?" i sa originalnim tekstom koji je... u najmanju ruku politički nekorektan, pa na kraju SOD na Bigger than Devil sa originalnim tekstom ali i muzikom  :lol:  ) a tu pesmu sam baš zavoleo i tako... Anthrax su mi jedno vreme bili jako dragi. A Sabbath Bloody Sabbath sam čuo tek nešto kasnije kad sam kupio I am the man, naravno.

bluelight

• 2
« Reply #182 on: 03-01-2015, 19:27:31 »
Oh, znam, znam, ja sam 1988. godine u Brajtonu kupio njihov 12" Indians jer je na omotu pisalo da je na B strani Sabbath Bloody Sabbath (Kao i pesama Taint), ali kad sam ga pustio na B strani je bila Imitation of Life (a koja je neobjavljena SOD pesma, koju će prvo Anthrax objaviti u ovoj varijanti, pa MOD na svom prvom albumu pod originalnim naslovom "Aren't you hungry?" i sa originalnim tekstom koji je... u najmanju ruku politički nekorektan, pa na kraju SOD na Bigger than Devil sa originalnim tekstom ali i muzikom  :lol:  ) a tu pesmu sam baš zavoleo i tako... Anthrax su mi jedno vreme bili jako dragi. A Sabbath Bloody Sabbath sam čuo tek nešto kasnije kad sam kupio I am the man, naravno.

Sto volim kad pricam s ljudima koji znaju znanje.  xcheers

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #183 on: 03-01-2015, 22:14:12 »
Meni je drago da neko prepoznaje da je Soul Sacrifice najbolja pesma koju je Lee Dorrian otpevao izvan Napalm Death.  :lol:

bluelight

• 2
« Reply #184 on: 03-01-2015, 22:23:40 »
Hahaha, glasacu ipak za "Autumn Twilight".

Secam se sad da sam citao pre nekoliko godina na tvom blogu da nikako ne volis Cathedral, ili se ne secam dobro?  :mrgreen:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #185 on: 03-01-2015, 22:28:02 »
Dobra je Autumn Twilight, slažem se. Mada, Soul Sacrifice, pogotovo ta verzija sa tvelvinčera... Oooooh. Opak je to gruv, moćne solaže a Lijevi manirizmi su dementno simpatični.

Ne sećam se da sam Cathedral pominjao na blogu, mada se mnogo čega ja ne sećam. Voleo sam ih u toj prvoj fazi - Forest i Soul Sacrifice i danas rado poslušam. Posle kad se to malo spustilo iz umetničkih visina kao običnom hard roku na videlo su izašli nedostaci, najpre u domenu Lijevog pevanja. Ali do kraja karijere su svakako imali dotojanstvene momente. Poslednji album je savršeno slušljiv.

bluelight

• 2
« Reply #186 on: 03-01-2015, 22:40:42 »
Mislim da je bilo nesto u kontekstu Napalm Death, a kako i ne bi bilo.  :mrgreen:

I mene nervira onaj srednji period Supernatural Birth Machine + Caravan Beyond Redemption, tu su preterali sa stoner fazonom. Ali volim The Ethereal Mirror i The Carnival Bizarre, pa i neke albume od Endtyme na ovamo. Ali slazem se da im je najbolji period bio taj In Memorium + Forest of Equilibrium, a za Soul Sacrifice potpisujem, sve 4 pesme - savrsenstvo.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #187 on: 03-01-2015, 22:59:48 »
Eto, lepo je kad se slažemo da se slažemo  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #188 on: 09-01-2015, 08:15:13 »
Brazilski grafički dizajner Rafa Melandi je u dokolici redizajnirao omote nekih slavnih metal albuma:

http://kotaku.com/classic-metal-albums-redesigned-1678112625

Father Jape

• 4
  • 3

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #191 on: 14-02-2015, 18:41:38 »
Ne znam na koji bi topik ovo išlo, može i "nada za školstvo u Srbiji", kad bi ga bilo :lol:

Kraljevski Apartman - Jesen - COVER hor OŠ ''Ivo Andrić''

(hor osnovne škole obradio Kraljevski apartman, sa sve soliranjem na gitari)

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #192 on: 14-02-2015, 18:50:19 »
kako divna deca...

sodomizer

• 4
  • 2
« Reply #193 on: 15-02-2015, 13:39:24 »
taj bend je gej.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #194 on: 19-02-2015, 15:36:36 »
Oh, jebote. Dobra vest umotana u lošu vest:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #195 on: 12-06-2015, 21:56:37 »
Jedan ne naročito poznat ali meni drag NWOBHM bend:

http://youtu.be/XXy57c7OzpA

zakk

• 3
    • IP Tardis

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #197 on: 08-07-2015, 13:31:10 »
Ako vam nije dovoljno  vrućina ovako smo se grejali u osamdesetima:

http://youtu.be/tdCwdfjMqHg

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #200 on: 29-08-2015, 21:39:22 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #201 on: 13-09-2015, 14:30:27 »
I velikani greše. Da stavimo na stranu to kako je Rendi poginuo, videti ovu neodoljivu grešku na 1.50 i kako slatko se nasmeši posle toga.

http://youtu.be/KfEvkeR5qmo

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #202 on: 20-11-2015, 17:16:10 »
Ne mogu da kažem da sam ikada lično bio u opasnosti da ih pomešam, ali sigurno na Sagiti još ima mladih kojima nije jasna razlika između Slamming Death Metala i Deathcorea. Ovaj četri i po godine star vodič je tu od velike pomoći:

DEATHCORE VS SLAM METAL: HOW 2 TELL THEM APART

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #203 on: 10-12-2015, 12:19:56 »
Seljačka Buna ima novi spot!
(Spoiler: ja nisam u njemu)

! No longer available

klem

• yeah
  • 3
  • boss
i'm hardcore

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #205 on: 29-12-2015, 19:44:46 »
Ухјебемти! Najkoljačkija vegetarijanska pesma svih vremena  :-| :-| :-| :-| :-| :-|

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #206 on: 29-12-2015, 20:00:13 »
i'm hardcore

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #207 on: 31-01-2016, 07:21:44 »
Fil Anselmo pokazuje da sa godinama nije posto pametniji. Mislim, znam ja da on nije Nacista ali eto, ponese ga atmosfera...
  Pantera’s Phil Anselmo Apologizes For Racist Remarks After The Metal World Reacts With Disgust      

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #208 on: 03-02-2016, 23:30:10 »
Malo smo zapostavili postovanje novih videa iz serijala "mlade žene sviraju bubnjeve". Ova gazdarica odrađuje Hemr Smešd Fejs kao potpuni profesionalac i mada Pol Mazurkjevič nije neki bubnjar ovo je ipak potpuni klasik i Bea ga svira sigurno i ubedljivo. Pritom svira blastove jednom nogom što svaki odlskul ljubitelj težeg zvuka ceni:

http://youtu.be/EyEA1IikdqM

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #209 on: 08-02-2016, 09:33:04 »
Na ovom topiku ima daleko premalo Mejdna:

http://youtu.be/Xg9aQvjMS60

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #210 on: 09-02-2016, 09:18:05 »
I mnogo je dobar ovaj Alex Marquez:

http://youtu.be/PfO9a76P4dA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #211 on: 13-02-2016, 20:24:31 »
Onih par  puta u životu kada sam moro da nastupam na plejbek su bili neke od najponižavajućijih epizoda ionako ponižavajuće egzistencije. Ajron Mejdn očigledno nisu hteli da se pomire sa takvim ponižavanjima:

http://youtu.be/6W8JvS_ayp0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #212 on: 13-02-2016, 20:32:07 »
E, sad, ima hevi metal i ima nemački hevi metal. Ogledni primer:

http://youtu.be/Lqy4G2Y8FoQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #213 on: 13-02-2016, 20:36:14 »
Ogledni primer 2:

http://youtu.be/p-faYN415Jk

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #214 on: 13-02-2016, 20:39:37 »
Ogledni primer 3. Naravno, paor metal je oduvek bio d bat ov ol džouks ali ja ne umem da kažem kako ovi bek vokali uvek ovako zvuče na njihovim živim nastupima. Rispekt.

http://youtu.be/oC86Eo4n1z4

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #215 on: 13-02-2016, 20:55:29 »
Bonus primer: jedna od za pevanje najtežih pesama njemačkog pauer metala u obradi po mnogima najboljeg albanskog hevimetal pevača evr. Ovog Bušpepu sam slušao po JuTjubu u raznim akcijama, ali ovo je stvarno neka vrsta diplomskog ispita za hevimetal pevača.  :lol: :lol: :lol:  Mislim, ovo je actually teže od onog što je otpevao Kai Hansen u originalu.

http://youtu.be/QpaFxHh1poM

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #216 on: 13-02-2016, 21:20:26 »
Da bi se ilustrovala sva širina metalske duše, može se, recimo pogledati kako jedna od najkultnijih metal pesama svih vremena mutira kroz obrade i derivate.

Prvo ova obrada u izvođenju deathcore benda Carnifex, precizna, tačna, taman dodato ukrasa da se pokaže koliko je decenija između prošlo, a bez radikalnih promena aranžmana. Jedino što je ovo ipak moderna deathcore produkcija pa su bubnjevi skroz trigerovani a surova kompresija srednji, ključni deo pesme, čini manje dinamičnim nego u originalu. Slayer i Rick Rubin nisu bez razloga imali onoliki mošpart u sredini, sa promenama tempa i raznom vožnjom, al kad sve to proterate kroz DRC, malo izgubi na smislu. No, to su detalji, jelte.

http://youtu.be/obP0m3zbHdY

E, onda obrada iz devedesetih, od strane propisnog brutal death metal benda, u vreme kada su trigeri još bili rezervisani za samo gornji sloj death metal populacije a jaka kompresija sa najpoznatijih albuma koje je producirao Scott Burns (recimo, drugi Kenibal Korps, prvi Deicide koji zvuče potpuno klaustrofobično) je počela da ozbiljno izlazi iz mode sa novim talasom bendova koji su shvatali moć snimka kome je ipak dopušteno malo da diše. Liers in Wait pritom više idu na masu nego na preciznost i ovo je baš onako, divljački i uzbudljivo, potpuno raščupana interpretacija Slayera kojoj fali ta signičr naci disciplina originala, ali ima mnogo duše  :lol:

http://youtu.be/tAutWRjy4vc

Naravno, najzanimljivija je ova diverzija Ricka Rubina iz osamdesetih  :lol: :lol: :lol: :lol:  Istina je da je njen legat bio takoreći na nivou zločina protiv čovečnosti (rap-metal i Mallcore bendovi od Limp Bizkit do H-Blockx su iznikli iz ovog sjemena  :cry: :cry:  ) ali ovo je ipak pesma koja je otvorila mnoge horizonte:

http://youtu.be/n5AYMiAdqhQ

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #217 on: 13-02-2016, 23:57:42 »
Sad tek primećujem koliko je strofa Wasted Years od Mejdena slična strofi u Wastelandu od Missiona.

Pri tom prva je izašla septembra 1986. a druga januara 1987. :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #218 on: 14-02-2016, 00:09:42 »
Džizas, pominješ Mišn i Mejdn u istoj rečenici... sad moram da properem uši:

http://youtu.be/kyb3R9vAIbM

дејан

• 4
  • 3
« Reply #219 on: 17-02-2016, 12:48:01 »
тобре! :-|
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #220 on: 17-02-2016, 14:04:42 »
Na tebe sam i mislio dok sam to kačio  :lol: :lol: :lol: Mada su hardkor >EBM fanovi koje sam tada poznavao prezirali Bila Liba u vreme izlaska ovog albuma jer se prodao metalcima  :lol: :lol: :lol:

дејан

• 4
  • 3
« Reply #221 on: 17-02-2016, 15:06:26 »
сећам се тог времена, имао сам тај проблем са, вероватно, истим фановима...ја им сам то објашњавао њиховим врло ограниченим музичким образовањем :) :)
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #222 on: 20-02-2016, 15:46:44 »
Whiplash su kao staro vino:

http://youtu.be/a7z6vKwy-HY

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #223 on: 20-02-2016, 18:29:32 »
Ujebemti, ovaj Antraks kad je dobar, baš je dobar. A ova publika... Nije čudo da svi vole da snime živi album u Čileu...

http://youtu.be/G3t-UjV4wvs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #224 on: 20-02-2016, 23:03:26 »
Za prijatan san:

http://youtu.be/4lbyNHM2YS4

http://youtu.be/FbR2eczApEI

Mada je Motorhedova obrada actually još bolja:

http://youtu.be/CjisSJmKffc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #225 on: 21-02-2016, 11:58:21 »
Ko večera Motorhed doručkuje nihilizam... ili tako nešto...

http://youtu.be/bL6_h5W14N0

дејан

• 4
  • 3
« Reply #226 on: 21-02-2016, 14:49:15 »
Ujebemti, ovaj Antraks kad je dobar, baš je dobar. A ova publika... Nije čudo da svi vole da snime živi album u Čileu...

http://youtu.be/G3t-UjV4wvs

можда зато што публика изгледа као да је из осамдесетих? пригодно, на отприлике 45. минуту иде обрада АЦДЦ - ТНТ  :lol:
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #227 on: 21-02-2016, 15:36:53 »
Pa, da se razumemo i najveći deo setliste su pesme iz osamdesetih tako da je to sve dobro uklopljeno.  :lol:  No, videti kako izgleda izvođenje pesme NFL - Džoi otpeva prvi stih a onda publika krene i neće da stane. Njegov izraz lica je prešs. To je kada shvatiš da rokenrol nije samo posao koji radiš već skoro četres godina nego i nešto transcendentnije, što ljudske duše spaja tom nekom tajnom vezom  :lol:

Nego, da eto, iskoristimo priliku i spojimo nas i Hrvate, makar kačenjem ovog videa na ovom forumu:

http://youtu.be/MhuHeCbknMQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #228 on: 25-02-2016, 20:48:08 »
Pošto ovih dana preslušavam dosta vintidž treš metala koji sam trošio kao tinejdžer, došlo se i do Intrudera  :lol: :lol: :lol:  Nisu bili za prvu ligu, ali su bili odlična druga liga. Zapravo ova pesma je prilično dobra i ono što prvo upada u oči (pevanje) je zapravo manji problem od produkcije koja je čista i jasna ali nažalost mlitavija od onoga što su već tih godina imali Slayer, Sepultura, Vio-Lence, Exodus, Dark Angel i ostali. Ali solidno je ovo bilo.

http://youtu.be/IO3rozNlLqk

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #229 on: 25-02-2016, 22:44:00 »
Čitam po prvi put Wiki stranu o Cliffu Burtonu i naiđem na ovaj deo:

While still a student at Castro Valley High School, Burton formed his first band called EZ-Street. The band took its name from a Bay Area topless bar. Other members of EZ Street included future Faith No More guitarist "Big" Jim Martin as well as Faith No More and Ozzy Osbourne drummer Mike Bordin. Burton and Martin continued their musical collaboration after becoming students at Chabot College in Hayward, California. Their second band, Agents of Misfortune, entered the Hayward Area Recreation Department's Battle of the Bands contest in 1981. Their audition was recorded on video and features some of the earliest footage of Burton's trademark playing style. The video also shows Burton playing parts of what would soon be two Metallica songs: his signature bass solo, "(Anesthesia) - Pulling Teeth", and the chromatic intro to "For Whom the Bell Tolls".

! No longer available

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #230 on: 26-02-2016, 18:09:31 »
Ovo  sam sigurno već kačila ali zaslužuje podsećanje. Jedna od najinventivnijih treš ploča osamdesetih:

http://youtu.be/HPBY1KoR-O0

http://youtu.be/UqzEz8WAKSo

http://youtu.be/7DoqJ1wSiA8

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #231 on: 26-02-2016, 23:14:14 »
Da se u krevet ode uz jednu od bolje čuvanih tajni NWOBHMa:

http://youtu.be/QuTdnkDflmE

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #232 on: 27-02-2016, 11:03:05 »
The Haunted su jedan od thrash revival bendova koji se actually povremeno izdizao iznad prostog formalizma  :lol:

http://youtu.be/l0-QDQS_X30

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #233 on: 05-03-2016, 11:57:19 »
Ja zapravo nikada nisam bio ljubitelj Megadeth ali ipak, ovo je bila mnogo lepa pesma:

http://youtu.be/4tzWc3Xl4B0

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #234 on: 05-03-2016, 12:31:45 »
Da, taj početak pre nego što upropasti sve svojim glasom mi je sigurno omiljeno parče njihove muzike. :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #235 on: 06-03-2016, 13:35:29 »
Zato je i najveći deo pesme bez pevanja  :lol: :lol:

Evo još nekih poluzaboravljenih treš bisera osamdesetih. Drugi album Holi Teror je bio neobično remek delo. Zanimljiva poigravanja sa tempom i metrikom, mnogo inovativnih harmonskih rešenja, osobeno pevanje... Danas thrash metal revival bendovi zaboravljaju da nije sve u palm mjutingu i vibrato solažama:

http://youtu.be/rKWbItZYGHQ

http://youtu.be/U8pNsepdNUc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #236 on: 06-03-2016, 14:09:22 »
I da ne zaboravimo i na klasične trenutke death metala iz ranih dvedesetih:

http://youtu.be/xCUbAzli5vI

Mada Obućari i danas zvuče skoro isto:

http://youtu.be/37n47lCSbaQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #237 on: 06-03-2016, 14:21:27 »
Aljebiga, kako sad kad sam počeo da kačim OEF 2015. ne okačiti i, recimo, Hirax? Divno je videti kako ovaj festival izvlači iz naftalina notabilne trešere osamdesetih čija je veza sa osnovnom orijentacijom festivala (grindcore, brutal death, splatter, gore, porngrind i druge slične stvari) prirodna i očigledna  :lol: :lol: :lol:

http://youtu.be/3tUSsjgxoqU

A evo i jednog od dva trenutno postojeća Terrorizera sa originalnim pevačem i solidnim nastupom:

http://youtu.be/odwU9ps2h9c

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #238 on: 13-03-2016, 07:31:00 »
Iron Maiden plane suffers severe damage in Chile

Veteran metal band Iron Maiden will have to find alternate transportation for the South American leg of their tour after their official plane sustained major engine damage Saturday during a fuel stop in Santiago, Chile.
Thankfully, there was no fire or fuel spilled and the band, its support crew and equipment were not on board at the time.
On the band's website, they explained that their aircraft, nicknamed Ed Force One, damaged while on the ground and being towed in from the runway.
"Ed Force One was tethered to a tow truck to be taken for refuelling prior to flying over the Andes to Cordoba for the next show. On moving  the steering pin that is part of the mechanism that connects the ground tug to the aircraft  seemingly fell out. On making a turn the aircraft had no steering and collided with the ground tug badly damaging the undercarriage, two of the aircrafts engines and  injuring two ground tug operators, both of whom have been taken to hospital. We hope, of course, that they make a full and speedy recovery and we will be closely monitoring their progress. The flight engineers are on site and evaluating the damage, but their initial report is that the engines have suffered large damage and will require an extended period of maintenance and possibly two new engines."
They added that they were making alternate transportation plans so that they could make scheduled tour stops in Cordoba and Buenos Aires.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #239 on: 16-03-2016, 22:54:15 »
Smrt je sigurna, život nije  :lol: :lol: :lol: :lol:

http://youtu.be/mnEmfpWFsnk

Fucking Gene Hoglan!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #240 on: 18-03-2016, 20:40:16 »
Malo staro, malo novo a sve dobro. Svi na dobitku  :lol: :lol: :lol:

http://youtu.be/6vEcbV0xY8g

I još malo sa iste turneje sa meni njihovog najdražeg albuma. Inače, na albumu je pevao ovaj basista s bradom do pola trupa jer je pevač, znamo, mardeljao u to vreme i, mada je u pitanju rasistički gad, basista zapravo peva bolje nego pevač. Ali nema Hofmanovu harizmu  :lol:

http://youtu.be/xQ250ByGtzw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #241 on: 25-03-2016, 20:09:55 »
Whoa, Exumer i dalje objavljuju? Emejzing!!!! Ova pesma je ultragenerička ali i dalje zvuči autentičnije od 98% thrash revival bendova 21. veka  :lol: :lol: :lol:

http://youtu.be/5aIN1oIyqnA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #244 on: 22-04-2016, 19:22:01 »
Danas je izašao treći album projekta The Wretched End pod nazivom In these Woods, From these Mountains. U pitanju je sastav u kome glavnu reč vodi Samoth, nekadašnji gitarista Emperora (i Zyklona) i mada se, vidim, internetom provlače termini poput "blackened death" i "thrash metal", u pitanju je "čist" blek metal onako kako samo norveški veterani znaju da ga spreme.

Olična je ovo meni ploča, sa lepo spakovanim kombinacijama agresivnosti i nordijske kontemplacije, a mada sam ja poznat po ljubiteljstvu brže metal muzike, ovde su i spore pesme zapravo jako dobre, sa par autentično himničnih momenata. Ploča je ranovrsna ali drži jasnu metal viziju i ne rasipa se ni u kakve citirajuće postmodernističke strane (kontrasta radi, ove godine izašli album Samothovog Emperor kolege Ihshana nisam izdržao duže od polovine prve pesme) (a ja Ihshana generalno volim i kad šara) i, sve u svemu, s obzirom da je 2016. godina, ovo je vrlo sveže i životno. Samo nek navale dalje.* Evo par muzičkih ilustracija:

http://youtu.be/2FOxOxtTYzY

http://youtu.be/6NE-t5i-kr8

* Al više da ne prave pesme kao što je ona koja album zatvara i koja zvuči kao da je Celine Dion ceo studio držala na nišanu sačmare  :cry:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #245 on: 22-04-2016, 19:34:27 »
Posle sam slušao i novi album belgijskog death metal sastava Aborted, šarmantno nazvan Retrogore. Aborted su meni uvek sigurna investicija, bend sa kojim čovek zna šta dobija i nova ploča, takođe danas izašla, je baš ono kako sam zamišljao da će zvučati.

Aborted već godinama isporučuju strimlajnovan death metal kod koga je naglasak na brzini i melodiji, bez technical death komplikacija, slamming death spoticanja ili nekakvih pokušaja kreiranja "atmosfere". Njihova muzika je primer odličnog songrajtinga i jedne proleterske etike u kojoj se uvek svira brzo, bez varanja i dobijanja na vremenu, pa je tako i Retrogore (koji se već na samom početku skoro šaljivo poziva na italo-horor i nastavlja sa relativno žovijalnm tonom do kraja) ploča kvalitetnih tema i pažljivog aranžiranja elemenata da se postignu rezultati, bez, za death metal takoreći sveprisutnog, komplikovanja u kompozicijama. Tu je i uobičajeno trovrsno pevanje a Aborted, iako spadaju u bendove gore/splatter orijentacije, nigde osim u tekstovima koji se ionako ne čuju, ne idu na hvatanje publike na ovaj jeftini, pomalo istrošeni pristup.

Moja najveća zamerka je nažalost ista koja prati praktično sva njihova recentna izdanja - preterana digital range kompresija u masteringu koja muzici inače metikulozno napisnaoj i odsviranoj, te kristalno jasno produciranoj, oduzima dobar deo životnosti. No, ja sam star čovek, možda nekom mlađem ovo ne smeta... Evo ilustracija:

http://youtu.be/vCGOyvfzd-U

http://youtu.be/AMUIVCGnydw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #246 on: 27-04-2016, 21:40:02 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #247 on: 27-04-2016, 21:59:03 »
Verovatno sam kačio već ovaj rijunijon Bloodcuma, ali ipak...

http://youtu.be/se4k2ma-OTk

Ugly MF

• 4
  • 3
  • Natural born FlatEarther!!!
    • https://www.facebook.com/Art-of-Bojan-Vukic-396093920831839/
« Reply #248 on: 28-04-2016, 09:55:23 »
Pošto sam ja konzervativni zatucanko pravih vrednosti ortodoxnih fundamenata,evergrin i vjekovnih kvaliteta i vrijednosti,za nauk svima ću kao svoj doprinos sveopštoj kulturi i prosvjetljenja generacija postaviti ovo ovde!

! No longer available

дејан

• 4
  • 3
« Reply #249 on: 04-05-2016, 10:55:26 »
бизарно али ме некако увесељава...

! No longer available

! No longer available

! No longer available
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #250 on: 21-05-2016, 20:05:02 »
Subota veče, taman da se zagrejemo za Kripla.

http://youtu.be/n3xW343lSv0

klem

• yeah
  • 3
  • boss
i'm hardcore

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #252 on: 26-05-2016, 15:00:48 »
Manowar su najavili razlaz. Jedna legenda odlazi u, er, legendu   :lol: :lol: :lol: :lol:

http://youtu.be/l8LvuJHl3s0

If you know Metal
 you know MANOWAR.
 If you know MANOWAR
 you know Metal!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #253 on: 03-06-2016, 09:11:08 »
Na ciriškom aerodromu, juče, jedan do drugog parkirani avioni Angele Merkel, Fransoa Olanda i Iron Maiden:

дејан

• 4
  • 3
« Reply #254 on: 03-06-2016, 09:46:24 »
\m/
...barcode never lies
FLA

Mark

• 4
  • 3
    • Janko Takac
« Reply #255 on: 14-07-2016, 00:08:04 »
Zbog vokala ne mogu da izbacim iz glave ovaj pop-metal song:

https://www.youtube.com/watch?v=31exU8iRV00

Fora je u tome što pevačica nije Srpkinja a peva na srpskom pa je zato malo čudniji vokal.
A i to što nema gitarskog sola je dosta kontraverzno, bar za ovaj žanr.
E NES NI TI U BECEJ!

klem

• yeah
  • 3
  • boss
i'm hardcore

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #258 on: 29-07-2016, 10:19:42 »
Toooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!  :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|

klem

• yeah
  • 3
  • boss
« Reply #260 on: 29-07-2016, 22:24:51 »
Ne znam da li se ovo može svrstati u metal ali dobra pesma svejedno :lol:

http://youtu.be/7vUZw-HY8lw
i'm hardcore

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #262 on: 04-08-2016, 21:35:40 »
Први хорор интро коришћен у домаћој метал музици...

https://www.youtube.com/watch?v=0Zr8DHTHGdo

Palmer Eldrič

• 3
« Reply #263 on: 04-08-2016, 22:25:34 »

Karike i lanci, mi smo metalci, kožne jakne nitne i upaljači!

http://picosong.com/DCVc/

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #264 on: 05-08-2016, 14:15:43 »
Speed kill, најјачи цитат из Ноћи вештица.

https://www.youtube.com/watch?v=3GtKpIc_mxM

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #269 on: 08-08-2016, 23:06:09 »
Одличан метал бенд из некадашње социјалистичке републике Босне и Херцеговине, са текстом који у себи има лементе готика писане на пречанском (прекодринском) србском језику.

https://www.youtube.com/watch?v=xVAGgY6RdBo

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #270 on: 18-08-2016, 22:36:00 »
Izašlo parče nove Metalike, album 18. novembra:

http://www.youtube.com/watch?v=uhBHL3v4d3I

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #271 on: 19-08-2016, 05:42:35 »
Nije rđavo s obzirom na sve  :lol:

tomat

• 4
  • 3
« Reply #272 on: 19-08-2016, 17:39:32 »
Ne znam je l ovo bilo

http://youtu.be/fDhN3m3omvg
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

Son of Man

• 4
  • 3
  • See ya in Bambiland...
« Reply #273 on: 21-08-2016, 09:56:02 »
Sabaton pokidali, evo i lirike u prilog. :-|

Warm the gun, the kaiser has come
 Day or night, the shells keep falling
 Overrun, but never undone
 Street to street, denying defeat
 Soldiers of the Serbian army
 Keep your heads held high Overrun, you follow by one
 For Belgrade and the Fatherland
 Soldiers, heroes, die for your land
 Your lives are gone
 Erased by your command
 Until your last dying breath!
 Overrun, you are under the gun
 Day and night, the shells kept falling
 Sound the drum, the Great War has come
 Show no fear, the ending is near
 The final chance to face the fire
 Fall in one by one
 Major calls, the white city falls
 Belgrade streets are stained by blood
 Soldiers, heroes die for your land
 Your lives are gone
 Erased by your command
 Erased
 Your lives are erased
 Forward to glory, for king and the country
 (Until your last dying breath!)
 Defend the honor of Belgrade(x3)
 Forward to glory to face your fears at last!

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #275 on: 27-09-2016, 21:57:00 »
Eh... da su ovo snimili posle Džastisa, prenemagao bih se. Ovako je skoro pa zanimljivo  :lol:

https://youtu.be/4tdKl-gTpZg

дејан

• 4
  • 3
...barcode never lies
FLA

tomat

• 4
  • 3
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded.

ЖивОзбиљан

• 4
  • 3
« Reply #278 on: 20-10-2016, 14:11:14 »
Brate... Metalika postala tek prosječan bend
šta će mi bogatstvo i svecka slava sva kada mora umreti lepa Nirdala

klem

• yeah
  • 3
  • boss
i'm hardcore

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #280 on: 21-11-2016, 07:52:21 »
Izašao drugi album Seljačke Bune!

https://seljackabuna.bandcamp.com/album/brljantin-epik

(Ima ga i na Jućubu.)

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #281 on: 10-12-2016, 13:13:34 »
(Ovaj mali ne peva loše (mada nije Frank the Tank) (but then again, niko nije Frank the Tank) a i bubnjar Dying Foetus na zameni je odličan... oh, kad bi došli ponovo...)

https://youtu.be/kSOHyOQg3tM

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #282 on: 10-12-2016, 22:53:11 »
Za laku noć i dobar san:

https://youtu.be/0w5jVcgHLBc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #283 on: 11-12-2016, 21:02:02 »
Možda je prava strategija za približavanje tek deta masama kombinovanje uvredljivo tajt muzike sa apsurdističkim humorom?

https://youtu.be/vXCqFohiXso

https://www.youtube.com/watch?v=cXrBgEnjhkk

https://www.youtube.com/watch?v=YflBqKgLyks

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #284 on: 14-12-2016, 19:27:53 »
Mozda ce Meho & co znati vise o ovim drugarima, ali ja se tek sad srecem, pa da podelim (nije lose)  :lol:

http://youtu.be/UuRRL8Q_EX0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #285 on: 14-12-2016, 19:52:00 »
Da, Roting Krajst je stari grčki blek metal bend... sećam se da sam o njima piso još tamo neke 1994. godine u svom fanzinu...

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #286 on: 14-12-2016, 19:54:41 »
Vau, bas nisam u toku. Ova stvar me zabavlja, iako metal (ocigledno) ne pratim.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #287 on: 14-12-2016, 20:26:40 »
Roting Krajst imaju ozbiljan pedigre na evropskoj sceni. Svirali su turneje početkom devedesetih o kojima se još priča a njihov klavijaturista je imao i zapaženi studijski projekat Diabolos Rising sa Mikom Luttinenom iz Impaled Nazarene gde su kombinovali blek metal i indastrijal... Evo jedne njihove poznate teme:

https://youtu.be/JCEc18ePaNg

Mada ja više volim ovu:

https://youtu.be/LN85iIJoIOI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #288 on: 14-12-2016, 20:32:25 »
Mada, sad si me vratila u rane devedesete i setio sam se projekta Naked Whipper a koji je bio solo projekat pevača nemačkog grindcore benda Nyctophobic koga sam ja u to vreme prilično voleo. Naked Whipper je bio neka vrsta (ironičnog) haotičnog blek metala, mada kad sam basisti Nyctophobic pomenuo da je meni prvi singl NW odličan i da je to blek metal za prave Srbe, ovaj je bio u fazonu "Blek metal? Uh, ne, on to zove 'sado grind metal'". I, da, to je zapravo bolji opis  :lol: :lol:

https://youtu.be/DFeYLyPim5s

Faking KVLT.

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #289 on: 25-12-2016, 15:00:55 »
Mortal Kombat ima novi spot:

http://www.youtube.com/watch?v=WEHcpay3GoE

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #290 on: 30-12-2016, 09:47:56 »
Potkraj godine dobili smo i novi album njujorških blek metalaca Krallice. Ovo je još dalje pogurano u tu neku tech/ prog stranu ali ne gubi tempo i energiju pa je meni prijatno za slušanje:

https://krallice.bandcamp.com/album/prelapsarian

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #291 on: 03-01-2017, 14:35:55 »
Inače, jedan od albuma godine je i ovo naučnofantastično brutal tek-det (sa elementiam slema) remek delo omiljene španske momčadi:

https://youtu.be/FeAZcR0QIZ0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #292 on: 03-01-2017, 16:39:47 »
A od svih stoner i doom albuma koje je na mene bacio entuzijastični JuTjub, King Goat su snimili možda najbolji u 2016. godini. Veoma karakterno:

https://youtu.be/H6Y2hLoMums

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #293 on: 03-01-2017, 23:18:58 »
Za laku noć jedan lep napev iz Sijetla:

https://youtu.be/8B2gljJyKqA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #294 on: 10-01-2017, 20:44:03 »
Predobar je Kevin Talley. Lepo je videti blastove odsvirane jednom nogom bez obzira koja je godina. Umesto njega sad je u Suffocationu Eric Morotti iz Killitorous, ali ovo su predivni snimci:

https://youtu.be/P6iUtn6d7_c

https://youtu.be/LqvT1tJ8mjg

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #295 on: 10-01-2017, 20:48:10 »
Kod Floa nema tih nostalgičnih sviranja blastbitova jednom nogom ali svejedno, moja omiljena pesma sa poslednjeg Kriptopsi izdanja ovde zvuči vrlo lepo, pogotovo što Flo zvuči kao čovek a ne kao trigerima hranjena mašina (i na izdanjima je prestao da koristi trigere da bi zvučao humanije):

https://youtu.be/s03jnNUyd0s

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #296 on: 10-01-2017, 20:49:06 »
Evo nečeg friškog, domaćeg:

http://www.youtube.com/watch?v=90eANvH2KwI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #297 on: 10-01-2017, 20:53:14 »
Dobri su mada se to od naslednika Space Eatera, razume se, i očekuje.  :|

дејан

• 4
  • 3
« Reply #298 on: 13-01-2017, 11:51:32 »
A od svih stoner i doom albuma koje je na mene bacio entuzijastični JuTjub, King Goat su snimili možda najbolji u 2016. godini. Veoma karakterno:

https://youtu.be/H6Y2hLoMums
ово је баш добро, одлична размера 'старог' и 'новог'
...barcode never lies
FLA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #299 on: 13-01-2017, 19:40:24 »
Vaistinu.

Ali da se vratimo za trenutak nečem starijem a dragom.

Ne znam koja mi je verzija draža pa evo obe*:

https://youtu.be/axjUWGI6jJQ

https://youtu.be/Dy0FQfVA7nc

*realno, prva verzija je bolja ali na drugoj je Sven tako simpatično promukao  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #300 on: 18-01-2017, 21:03:13 »
Kuku, odem ja JuTjub da semplujem kakva je nova Sepultura jer ipak, a ono jedva slušljivo. Nije da su im poslednjih desetak godina albumi specijalno dobri ali stvarno... Onda me, avaj put nanese do novog Suicide Silence i... nije da sam ja ikada voleo taj bend ni dok su svirali propisan Deathcore, al ovo sada... jebote onaj mučenik se prevrće u grobu. Pa ovo je kao trećepozivaški Korn klon:

https://youtu.be/KQgMTuyjATk

Srećom, pre mesec dana je izašao novi album proverenih '80s njemačkih trešera Assassin i u solidnoj treš metal ponudi iz prošle godine zauzima vrlo visoko mesto. Što jednom reče Šon Kilijan iz Vio-Lence "Maybe we can teach the new generation what the fuck metal really is". Ne da ja sad mislim da treba biti elitista, ali ovo je stvarno dobro:

https://youtu.be/yY-mQ-Uc4rs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #301 on: 18-01-2017, 21:16:43 »
Mislim, da hoću da slušam deathcore, slušo bih japansku braću Inception of Genocide, recimo:

https://youtu.be/Hu8YVjhFPmg

Ali realno, stariji ljudi poput mene su pre za nešto kao što je debi album irskih blek metalaca Scáth Na Deithe koji izlazi ovih dana a može se čitav čuti ovde i uživati u njegovoj teškoj, bolnoj ali razumnoj epici i kontrolisanoj a moćnoj emociji:

https://youtu.be/gv9o_gjGGbs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #303 on: 21-01-2017, 20:51:19 »
Mislim da sam našao japanski Deathcore bend koji mi nije teško da slušam  :lol:

https://youtu.be/mX7vcjAgAmI

https://youtu.be/NMuQNeCUq7I

https://youtu.be/-36DHvBZ-AQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #304 on: 23-01-2017, 22:09:49 »
Ako je ikada išta valjalo u ovoj Metalici, to je Kirk. Kako taj čovek solira! Mislim, ne zna ništa drugo u životu da radi, ali solaže - suva perfekcija:

https://youtu.be/1bsWjta8U4c

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #305 on: 23-01-2017, 22:45:57 »
A Lombardo je najbolji i kad svira pank:

https://youtu.be/hSiaV4i8HIs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #306 on: 25-01-2017, 08:40:32 »
Nego, čini mi se da nisam sa sagitaškom populacijom podelio oduševljenje ovim albumom. Doduše, izašao je još u Maju, ali kako je bio povisoko plasiran na svim listama albuma godine koje su se pojavile u Decembru, zavređuje da mu se čovek vrati. Dakle, treći album filadelfijskih tehničkih trešera Vektor je propisna konceptualna ploča sa sve metafizičkim naučnofantastičnim narativom, a muzika je do sada najbolja realizacija njihovih progresivnih ambicija. Vektor je ispočetka zvučao kao maltene tribjut bend Voivodu (i, uostalom, gornji opis upravo to sugeriše) ali Terminal Redux je veoma sveža i inspirisana ploča u kojoj se uticaji klasičnog treša (Testament, Kreator, Slayer...) dobro čuju u zgusnutoj progi svirci. Meni se kod Vektora sviđa to što sva tehnička ambicija i briljantnost u komponovanju (sa sve ženskim bek vokalima na strateškim mestima, progresivnim harmonijama pa i štimovanjem u F koje čini da zvuče manje "teško" ali muzika bolje "diše") ne zasenjuje propisnu, jelte, metalsku cepačinu, dakle, ovo je brz i dinamičan album, natrpan zaokretima i brzo smenjujućim motivima, ali songrajting je takvog kvaliteta da to ne zvuči ni isforsirano ni naporno već, pa, zamamno. Divna ploča:

https://youtu.be/qMCsv-zj56s

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #307 on: 28-01-2017, 14:55:00 »
Ako ste kao i ja sabskrajbovani na Stoned Meadow of Doom kanal na JuTjubu (a zašto ne biste bili?) onda se na vas usmerava više stoner metala nego što čak i strejtedž osoba može da izdrži. Elem, Dopelord su Poljaci (kao i prethodni bend koji sam preporučio na temi o blek metalu, oće me danas Poljska) i meni su ISUVIŠE tačna kopija Black Sabbath i Electric Wizard da bih mogao da ih ozbiljno doživljavam, no za nekog manje tvrdoglavog, ovo je vrlo hevi i nadam se prijatno:

https://youtu.be/_edpJ8oRGsQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #308 on: 11-02-2017, 14:35:56 »
Sinoć okačih ukaz na novi Overkill na pogrešan topik. Demencija, nema drugog objašnjenja.

Ali zato hajde da makar ovde onda najavim da novi Sinister izlazi 24. Februara ali da se već da pronaći na internetu i da je u pitanju, za mene, iznenađujuće ubedljiv album, najbolji još od The Silent Howling iz 2008. godine. Nekako kao da su se prisetili svog primalnog zvuka iz zlatnh dana Cross the Styx i Diabolical Summoning pa je Syncretism album koji ima najprimetniji grindcore prizvuk od svih njihovih albuma u ovom veku. Nije ni jedan njihov album nikada bio actually loš ali je poslednjih par delovalo korektno, ama fabrički pravljeno, dok Syncretism ima tu neku divlju, jedva kontrolisanu energiju koja ga povremeno odvede i na neka sumnjiva mesta (jedna pesma je toliko očigledna aluzija na jednu poznatu pesmu Cannibal Corpse da to ne može biti slučajno) ali ga u globalu čini uzbudljivim. Interesantni pokušaji uparivanja sirovog death metala i orkestarskih pasaža, takođe, a da se ne gubi energija. Preporuka.

https://youtu.be/yTtNLIanrrQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #309 on: 11-02-2017, 16:28:42 »
Danas izlazi i novi, treći album kanadskih Aeternam, Ruins of Empires a bend je ljubazan da ga ceo ponudi za slušanje na JuTjubu. Aeternam su prikladni za one kojima su Fleshgod Apocalypse previše kič a pritom naginju bliskoistočnim harmonijama. Album je na momente SUVIŠE prijateljski, ali ima tu lepih pasaža:

https://youtu.be/0cnAZNA8L8c

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #310 on: 21-02-2017, 22:29:40 »
Izašao novi Demonic Resurrection, Dashavatar, peti album jednog od bitnijih indijskih death metal bendova. Kod ovih momaka je karakteristično da kombinuju i nešto indijske klasične muzike sa metalom, pa ko voli, nek proba:

https://youtu.be/MGdnVcoH254

Evo kako izgledaju i čuju se uživo od pre par godina sa Wackena:

https://youtu.be/4rsbHjDmq5A

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #311 on: 21-02-2017, 22:33:17 »
I kad smo već u Indiji, malo kvalitetnog metalkora sa tih meridijana:

https://youtu.be/bjn0igDKJ9s

A gde je Indija, tu je i Singapur, kako se to već negde sigurno kaže. Ovi ljudi sviraju već četvrt veka, moliću lepo:

https://youtu.be/jxOhDKVVT3M

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #312 on: 22-02-2017, 21:38:54 »
Izašao je (pre mesec dana) novi Analepsy i može se strimovati ovde:

https://youtu.be/dQPN3cA7tgU

Ja nisam baš najveći svetski potrošač slamming death metala, dobar deo toga mi je previše infantilan ali ovi Portugalci imaju dovoljno gruva da mi prija da se izložim njihovoj težini povremeno  :lol:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #313 on: 23-02-2017, 20:07:12 »
Novi Obućari za koji dan. Zvuči manje ded metalski a više hevimetalski ali sve je to okej:

https://youtu.be/R4LQj6dhbqI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #314 on: 23-02-2017, 20:24:06 »
Nisam slušao "novi" Acid Reign jer osim H-a tu nema nikoga iz stare postave, ali moram da priznam da su ovi živi snimci iz prošle godine dosta solidni:

https://youtu.be/unOyg4uBJEc

https://youtu.be/Bf9w7YEJucs

https://youtu.be/z7kEw7n7Mss

I pretprošle:

https://youtu.be/qmi09t0WUHw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #315 on: 24-02-2017, 18:03:42 »
Analepsy

A gde je Analepsy, mora biti i Katalepsy, jelte. Mada njima nije izašao novi album ali smatram da je red istaći bend koji mnogi cene kao kraljeve slema.

Ja i inače kad pomislim na slem pomislim na Rusiju i stotine bendova koji imaju jeftinu gitaru i kompjuter i takoto, ali Katalepsy su ozbiljan bend čiji se prvi album smatra slem klasikom a drugi, prošlogodišnji je čak i nadišao uske granice pod-podžanra i može se smatrati slemom obogaćenim BD/ technical DM elementima. U svakom slučaju, sačuvali su težinu i brutalne slemove ali pesme imaju veći tehnički i emotivni opseg. Prilično slušljivo!!!! Evo jedne pesme sa tog albuma:

https://youtu.be/DZgpA2OaaTM

A evo i kako Rusi prave haos uživo, u Češkoj:

https://youtu.be/qWhpVULxtt0

I u Švicarskoj (obučeni tako da jedan od komentara veli da je ovo tranzicija u superiorno stanje: wigger slam  :lol: ):

https://youtu.be/mScxQYwn59g

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #316 on: 24-02-2017, 20:25:20 »
Indonežanski death metal je toliko hardcore da pevač sve vreme puši na bini  :shock:

https://youtu.be/jgKvMeUhius

Аксентије Новаковић

• 3
  • Homo Superior
« Reply #317 on: 25-02-2017, 16:20:34 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #318 on: 27-02-2017, 20:40:46 »
Fak... Ajm ded su jedan od najboljih australijskih izvoznih produkata:

https://youtu.be/50yhWNNMU8w

A od novijih australijskih akata:

https://youtu.be/cinvIr-O1k8

https://youtu.be/tWt_Eh_JGM4

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #319 on: 10-03-2017, 22:26:41 »
Ovo je danas izašlo i, prilično je dobro:

https://youtu.be/XFIxBWPORaI

Dybuk

• 4
  • 3
  • ведьма
« Reply #320 on: 12-03-2017, 00:28:17 »
Pravoslavni satanizam - prava kombinacija

http://youtu.be/OJbqplkBBv8

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #321 on: 12-03-2017, 15:39:56 »
Epicardiectomy su relativno osrednji primerak (wigga) slamming death metala - mislim, pevač izgleda kao Timbe a bubnjar kao da je padobranom spušten sa nekog drugog festivala - ali ono što publika radi u pitu - neprocenjivo.  :lol: :lol: :lol:

https://youtu.be/2M6SWafRBhQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #322 on: 13-03-2017, 20:48:27 »
Džaba što sam tolke godine naguro u dupe, i dalje se klinački primam na bendove u kojima žene prže brutalne death vokale. Angist su sa Islanda, solidno reprezentuju ondašnju ekstremniju scenu i... pa, vredi poslušati ih, a i imaju samo par izdanja.

https://youtu.be/2Asz3-q-k3k

https://youtu.be/j9Y2S9R6eZY

https://youtu.be/xSK2ALwggC8

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #323 on: 14-03-2017, 13:02:29 »
Osamdesete su imale bendove poput Reagan Youth, a sada imamo... Anal Trump.  :lol: Bend je parodija na (kultni) Anal Cunt, inspirisana aktuelnim predsednikom, čine ga Rob Crow (Pinback) i Travis Ryan (Cattle Decapitation) a ovo im je najnoviji EP

https://youtu.be/epUvMUTFgUQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #324 on: 18-03-2017, 18:23:24 »
Problem sa prelistavanjem JuTjuba u potrazi za modernim treš metal bendovima koji bi mi zadržali pažnju duže od pola pesme je što ih je malo  :lol:  Onda se podsetim klasika žanra i shvatim koliko je teško uopšte primirisati očevima. Brazilska Attomica je 1991. godine zvučala ubitačnije od 99,9% svega snimljenog u žanru u poslednjih 5 godina:

https://youtu.be/g2pSRto079I

Naravno jedan od retkih bendova koji ovome danas može da izađe na crtu su Deathraiser koji su očigledno pod ogromnim uticajem Attomice...

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #325 on: 19-03-2017, 22:50:13 »
Dakle, novi Obućari, što bi mladi rekli, izuvaju. Album je bez filozofiranja i za sada taman toliko energičan da ne zvuči kao da se matorci nešto prave mladima, a težak baš kako treba. Lepo je to čuti.

https://www.youtube.com/watch?v=tEznVpX4MBE

https://www.youtube.com/watch?v=rfQ37VKlAwY

Ima i novi Pallebearer, ali još ga nisam ljudski preslušao. Na skip zvuči... malo pitkije od prethodnih izdanja, ali to je valjda okej:

https://www.youtube.com/watch?v=WmfKPB7AGDc

https://youtu.be/DNl_18Kr56g

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #326 on: 22-03-2017, 21:04:56 »
Nije baš STRIKTLI metal, ali je mnogo dobar živi album, plus, ovde ipak Lemi svira bas gitaru tako da... Hawkwind su u ovo vreme bili bolji od skoro svih kolega... Kiselinčina kako bog zapoveda...

https://youtu.be/HYAd0-ifNlM

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #327 on: 23-03-2017, 19:28:26 »
Brazilski spid:

https://youtu.be/GUMiZWlP0Jk

I grčki trešeri (koji su nošenjem crvenih tesnih pantalona u spotu izazvali više komentara nego vrlo solidnom muzikom koja je kao osavremenjena Metalika ukrštena sa malo Slejera, Death Angela itd...):

https://youtu.be/7zRxjVz-h8c

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #328 on: 28-03-2017, 21:16:12 »
Za laku noć i prijatan san:

https://youtu.be/f1hmI4eqzps

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #329 on: 31-03-2017, 22:23:14 »
Znam da sam ovu pesmu već kačio ovde ali nisam ovu verziju i uostalom, mnogo je dobra. Kriptopsi su meni, a svestan sam da je to sad kontroverzna izjava, danas bolji nego ikad. Svirački su najjači u istoriji a Met možda nema neugodnu harizmu Lorda Worma, ali svi koji kritikuju njegovo pevanje su očigledno budale. Mnogo divna pesma, tehnički, emotivno, svakojako:

https://youtu.be/FY0jiJIdfxw

Evo i studijske verzije pesme koja otvara isti EP, koju sam isto već kačio ali ne spot:

https://youtu.be/8kSA41ik7o0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #330 on: 05-04-2017, 19:35:36 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #331 on: 07-04-2017, 21:55:00 »
Ide vikend!!!!!!!!!!

https://youtu.be/SjNNmuQvsVc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #332 on: 19-04-2017, 21:21:36 »
Safokejšn najavljuju novi album ovom pesmom i...

https://youtu.be/56jDbL6dzLw

...kompozicijski je ovo meni sasvim na mestu, mada sam očekivao malo... eksperimentalniji, recimo, pristup posle prošlog albuma koji je išao na razne strane. Ali svakako lepa BDM ponuda. No, produkcija, hm, vrlo sam iznenađen da Suffocation posle toliko godina insistiranja na prostranijem zvuku u kome instrumenti dišu, sada usvajaju filozofiju naglašeno komprimovanog snimka... Erik Moroti je odličan bubnjar i čak je utisak da su zbog njega malo i ubrzali.  :shock:

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #333 on: 22-04-2017, 17:18:42 »
Tu je i najava za novi Dying Fetus. Nastavljaju da se unapređuju!

https://youtu.be/-79b3VblUyw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #335 on: 02-05-2017, 07:55:56 »
Da ukažem potencijalno zainteresovanima da je drugi album njujorškog benda Artificial Brain, pod naslovom Infrared Horizon izašao pre nekoliko dana i da je ODLIČAN. Mislim, i prvi je bio odličan, ali sada je to sve još malko dotegnuto, produkcijski spakovano da lepše diše, posvećenost tehnici ne oduzima pesmama lepu formu i tok, harmonije prolaze ceo put od disonance do nježne emocije a blagi uticaji blek metala samo oplemenjuju tehnički brutalni death u koji ovo u principu spada. Pretpostavljam da je ova muzika malo suviše "žanrovska" za širi auditorijum jer, kao i kod superiornih futurističkih Španjolaca Wormed, "normalan" slušalac će prvo čuti ekstremne grlene vokale i neprestane blastbitove i biće mu malo teže da uđe u suptilnost kompozicija, interesantnu dinamiku i harmonije, ali čini mi se da Artificial Brain svojim malo "emotivnijim" pesmama imaju više šanse za nekakav krosover ne u mejnstrim ali makar u metal teritorije koje nisu obeležene kao BDM domaja. Rekao bih da bi ljubitelji kosmičkih trešera poput Vektor (dakako i VoiVod) ovde imali šta da potraže pogotovo jer Artificial Brain i sami rabe naučnofantatsične teme i motive. U svakom slučaju, jedan od kandidata za metal album godine, a izašo u Aprilu!

https://youtu.be/mxNkGupr4fg

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #336 on: 02-05-2017, 18:41:37 »
Kome je Artificial Brain suviše "progresivan", izašao je i drugi album Maggot Colony. Kinezi (da ne kažem Tajvančani) ne izmišljaju toplu vodu, ovo je sasvim uredan, "glupi", by numbers brutal death/ slam album, ali ko voli taj gruvi podžanr sasvim će rado slušati i ovu ploču. Na naslovnoj pesmi gostuje i Trevor Strnad iz Black Dahlia Murder...

https://youtu.be/5xIvGN-ICz4

A ako vam je produkcija suviše beživotna i ravna, možda će vam bolje leći novozelandski Rendered Helpless koji su nove nade slema sa južne hemisfere  :lol:

https://youtu.be/4su1iLzsHfw

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #337 on: 02-05-2017, 23:08:33 »
I za kraj ovog produženog vikenda, još dve sveže preporuke.

Italijani Hideous Divinity imaju novi album i, to je vrlo sloidan, tehnički kvalitetan BDM, ali ovi ljudi se izdvajaju iz mora sličnih time što ipak pišu primetno spretne pesme:

https://youtu.be/BY1VdD8cKVs

S druge strane, ko voli malo hladnije, Finci Havukruunu takođe imaju novi album i to je jedan fin blek metal na razmeđi stare i nove škole:

https://youtu.be/j4KsuiZABuU

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #338 on: 05-05-2017, 18:35:58 »
Vikend!!!!!!!!!

https://youtu.be/vhYvpBb8wh0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #339 on: 07-05-2017, 14:29:01 »
Izvrsnost OEF-a je što pored najgrđeg iz savremene grindcore/death/gore/slam itd. muzike, imaš priliku da vidiš i treš veterane. Na primer, Hirax, Bloodcum ili, kao ovde, klasični italijanski Bulldozer (i pesma o Ćićolini):

https://youtu.be/1l1BZ4xWYH0

Pa Nunslaughter i njihov "devil metal":

https://youtu.be/3mJFuWvklgs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #340 on: 07-05-2017, 14:32:01 »
A Desecravity nikako da urade novi album ali ova pesma koju su napravili za Sudin Let it Die je izvrsna:

https://youtu.be/cZc-YxuNBu0

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #341 on: 08-05-2017, 19:48:41 »
Stara škola:

https://youtu.be/xWrpn9ew9Yo

Plus ovi Hojlanđani koji se opasno lože na Grave i Autopsy:

https://youtu.be/Y7d7k_iBCJU

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #342 on: 08-05-2017, 19:51:30 »
A novi Hate još nisam preslušao, međutim, po ovoj pesmi vidi se da ne odstupaju od klasičnih blekend det pozicija. Plus imaju deo na poljskom što svakako treba pozdraviti.  :lol:

https://youtu.be/XcfheQaTWqw

https://youtu.be/YpOdLGtmDw4

camerashqiptarica

• 2
« Reply #343 on: 08-05-2017, 21:08:46 »
dozvoljavam jedino japancima i francuzima da ubacuju delove na svom jeziku u pesme na engleskom

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #344 on: 13-05-2017, 10:17:24 »
Lepo je videti da originatori i dalje sviraju i da su u dobroj formi:

https://youtu.be/CV3oWjoRIYU

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #345 on: 13-05-2017, 19:46:54 »
Ovo zvuči stvarno dobro. Šteta što u komenatrima kažu da album neće još dugo, ali ako bude ovakav, vredeće čekanja.

https://youtu.be/nG-aWmTS-qk

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #346 on: 26-05-2017, 21:49:44 »
U nastavku promovisanja islandskog metala, novi Nathraal (prvi dugosvirajući) je izašao danas i to je jedan simpatičan omaž švedskom death metalu iz devedesetih, dakle, ko je voleo Unleashed i Grave, verovatno će voleti i ove momke. A i lepi su.

https://youtu.be/H2HsWzP1_MM

https://youtu.be/QmAx8bU8FLI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #347 on: 28-05-2017, 13:29:36 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #348 on: 02-06-2017, 17:45:37 »
You don't get slam, slam gets you:

https://youtu.be/laYhAO4Q2O8

Inače, izvinjavam se ako sam ikada išta loše rekao o orindžu. Očigledno je da sam bio u krivu.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #349 on: 17-06-2017, 10:19:17 »
Novi Igorrr je izašao i... pa, ako očekujete metal, brejkbitove, vrištanje, flaute, harmonike, saksofone, čiptjun melodije, opersko pevanje i generalno, muziku napravljenu kao zavarivanjem nasumično izabranih fajlova sa mog kompjutera jednih za druge, Gautier Serre je ponovo isporučio:

https://youtu.be/UBakgOHKI-g

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #350 on: 30-06-2017, 20:10:24 »
Ide vikend, a zna se šta to znači! METAL!!!!!!!!!!!!!  :| :|

https://youtu.be/5Y6NfyzqodA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #351 on: 03-07-2017, 21:32:46 »
Novi Lich King je vrlo ubedljiv. Sasvim jasno zašto su od većine 80's thrash revival bendova ovi beznaporno za par klasa bolji.

https://youtu.be/BQ36dEE0xZI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #352 on: 05-07-2017, 19:06:44 »
Faking Džon Koneli....

https://youtu.be/zvWbnUoC0aA

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #353 on: 06-07-2017, 19:02:55 »
Genijalno je preslaba kvalifikacija za ovo:

https://youtu.be/Ebn1hQRR124

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #354 on: 07-07-2017, 18:54:55 »
Petak je a to znači da je metal na programu!!!!!!!!

Prošle nedelje smo dobili sedmi album Origina i... pa nema nekih velikih iznenađenja. I dalje je ovo vrlo precizno sviran tek-det ali sa ipak dovoljno gruva i pameti da ne zvuči sasvim robotski. Miks je, priznajem malo PREVIŠE poguran u stranu bubnjeva ali John Longstreth jeste jedan od naboljih u poslu kojim se bavi... Ploča bez mnogo iznenađenja ali koja isporučuje ono što se od Origina očekuje...

https://youtu.be/UmzX0EnwiTo

https://youtu.be/LsMsPHpA_6A

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #355 on: 10-07-2017, 17:32:40 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #356 on: 14-07-2017, 16:42:07 »
Integrity su, naravno, više u hardkor pank delu prstorije al da ne budemo cepidlake. Novi materijal je mešavina D-beata i šveskog metala. Zanimljivo da ovaj bend devedesetih nisam voleo, ali ovo je prilično slušljivo:

https://youtu.be/b-gDLDKZ3IQ

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #357 on: 16-07-2017, 13:13:20 »

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #359 on: 11-08-2017, 19:42:03 »
Danas ovo izlazi pa ko voli staru švecku školu neće se bolje udati ovog jedanaestog Avgusta:

https://youtu.be/_8f0HTqE3NM

Mada, naravno, danas je (za mene i meni slične) najvažnije to što izlazi novi Incantation. Njujorški prvoborci se ne daju ni posle, evo 28 godina. Gaženje sa stilom:

https://youtu.be/oDv6u6F3IYs

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #360 on: 16-08-2017, 10:10:12 »
Metal Hammer je napravio listu najboljih 100 metal pesama devedesetih godina prošlog veka i zanimljivo je koliko je vremena prošlo a neke stvari se još nisu iskristalisale u njihovim glavama  :lol: Na primer to da, iako vrh vaše liste zauzimaju Korn, Machine Head i Pantera, ni danas nema a ni tada nije imalo smisla da se Nirvana, Smashing Pumpkins ili Refused trpaju u metal. Na listi "pesama koje metalci vole iako nisu metal" bih mogao da ih vidim. Takođe, na listi su Limp Bizkit sa "Nookie" ali nema Obituaryja, Godflesha (iako su njihove najbolje pesme nastale u osamdesetima, ali ipak, Circle of Shit ili Angel Domain brišu patos sa pola ove liste), Dismembera, Sinistera, pa čak ni Deicide čiji je ceo drugi album mogao da bude na ovoj listi... Naravno, ne vredi ni da se žalim što su Seance ponovo zaobiđeni ali se kladim da će The Haunted biti višestruko prisutni na listi koja će se baviti narednom decenijom.

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #361 on: 17-08-2017, 21:03:06 »
Nije još Petak, al svako je vreme dobro za metal  :| :| :| :| :|

https://youtu.be/nEguyITcqZQ

https://youtu.be/I9-HGsMImR8

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #362 on: 18-08-2017, 21:05:01 »
Spid metal za početak vikenda:

https://youtu.be/-Nq2uXIjOgw

A ko više ceni nešto tehničkije:

https://youtu.be/QJrI07bNfnc

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #363 on: 19-08-2017, 21:13:40 »
Ovo sam možda već kačio, ali trenutak zahteva ovu pesmu (ne zato što je Preobraženje nego sad kad nema Stiva Benona u Beloj kući...)

https://youtu.be/LN85iIJoIOI

Meho Krljic

• 5
  • 3
« Reply #365 on: 20-08-2017, 19:44:27 »
Ova pesma nikad nije bolje zvučala nego 2017. godine.

https://youtu.be/ZQlezBTQBrM