Author Topic: Strip album koji upravo citam  (Read 431238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
Re: Strip album koji upravo citam
« Reply #2750 on: 25-09-2018, 12:52:29 »
Tako sam i ja čuo, ali nemam lično iskustvo, pa neću da komentarišem.

Što se tiče Doom Patrol, osetio sam u jednom trenutku želju da pokrenem temu o najboljim naslovima epizoda ili čitavih grafičkih romana. A onda sam shvatio da bi za mene - koliko god volim Sajmonsona i njegove duple, bajkovite naslove iz Tora - pobedu verovatno odneo Doom Patrol u vreme Morisona. Mislim, šta može da premaši "The Painting That Ate Paris" ili "The Empire of Chairs"?
Znate... u početku beše Šala, i Šala beše...itd

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2751 on: 25-09-2018, 13:43:50 »
Inače, jedna informacija koja će sigurno zanimati druga neomedjenog (ako je slučajno već ne zna), a i, verujem, sve koji vole rad Majka Minjole.

Poznato je da volim Čejkina, a njegov najpoznatiji najvažniji rad je American Flagg. Izdala ga je kompanija First Comics, kao jedno od prvih svojih izdanja, i palo mi je na pamet da istražim šta su još izdali osim toga. Baronov Nexus, bez prvih nekoliko epizoda. Starlinov Dreadstar, kasnije epizode. Mnogo toga rađenog po delima Majkla Murkoka! Hronike Koruma!!! Pisao pomenuti Majk Baron (po Murkokovim pričama, naravno), crtao Majk Minjola!!!!!!

12 epizoda, 1987-88.

Ovo ću svakako da ispitam, vredelo nezavisno od Minjolinog učešća ili ne. Korum je bio moj omiljeni Murkokov junak.

EDIT: Sad nađoh da se strip o Korumu pominje na samo jednom mestu na Darkvudovom forumu, i to u postu čiji je autor drug neomedjeni!  :lol:

neomedjeni

• 3
« Reply #2752 on: 25-09-2018, 14:03:25 »
Da, u svakoj mirođiji ja sam čorba.  :lol:

S tim što je, ako me pamćenje nije izdalo, Minjola crtao samo prve četiri sveske, koje pokrivaju knjigu Knight of the Swords. Za ostalih osam su angažovana dva druga crtača.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2753 on: 11-10-2018, 20:49:34 »
Na Komiksologiji su neki meni interesantni popusti. Dvoumim se između sledećeg:
- Hellboy: The Complete Short Stories, vol. 1
- Saga of the Swamp Thing: Book One

Cena je trenutno ista, 5$, ali Helbojeva zbirka priča je inače skuplja, 15$, prema 13 za Swamp Thing. Drugo, njen broj strana je daleko veći. Prema sajtu taj iznosi 368, a za Swamp Thing oko 200. Izgleda da ću se ipak odlučiti za ovo prvo. Iako je Swamp Thing najznačajnije Murovo delo uz Nadzirače, i verovatno najbliže mom senzibilitetu*, dotična Minjolina zbirka sadrži priče kao što je The Corpse. Sagito, slušaš li?!?!?! Neke od najboljih priča tog žanra - horora, naravno, ali ovo je pravilnije nazvati zen-hororom**, kako je Simonson to prvi učinio - su prisutne ovde.

Postoji i treći izbor, ali on je malo drugačiji. 8$ (sa početnih 20) za American Flagg!: Definitive Collection, koja sadrži prvih 12 svezaka i predgovore Warrena Ellisa i Michaela Chabona. I dodatnu galeriju, sve na oko 400 stranica. Ovo je najteže naći (mislim, fizički), pa se ne bih mnogo dvoumio.

Popusti za Hellboya i Vertigo traju do 15. oktobra, a za zbirke izdate od strane Dynamite-a (a tu spadaju neki Čejkinovi radovi, i hrpe Galaktike i Army of Darkness) do 18.

Mislim da je servis ComiXology Unlimited nedostupan u našoj državi, što je šteta, jer obezbeđuje fiksnu mesečnu pretplatu za čitanje, i to prilično neskupu. (Prvi mesec besplatan + 6 dolara svaki sledeći mesec.) Jedino što im izbor nije preveliki, bar ne među starijim stripovima. Recimo, izbor Marvelovih stripova koji se mogu čitati preko Unlimited je mnogo manji nego izbor onih na Marvelovom ekvivalentnom servisu, Marvel Unlimited. Ali taj je i nešto skuplji.

*jeste, postoji i tako nešto kod mene  :lol:

**neki idu linijom manjeg otpora, pa kažu "samo avantura sa primesama horora"

milan

• 4
  • 3
« Reply #2754 on: 12-10-2018, 08:31:40 »
Murov Swamp Thing je izdat kod nas u onom lepom Darkvudovom izdanju.
I da, ComiXology Unlimited je, na zalost, nedostupan kod nas... A Marvel Unlimited?

neomedjeni

• 3
« Reply #2755 on: 12-10-2018, 08:43:18 »
Čini mi se da smo nedavno ovde džakali o Vejdu.

Pa da prenesem da je izdavač Phoenix Press prijavio na Cobbiss-u prvi trejd Derdevila Marka Vejda i Paola Rivere. Ne bi me iznenadilo da to vidimo na sajmu knjiga.

ridiculus

• 5
  • 3
    • Strahoslovni domen999
« Reply #2756 on: 12-10-2018, 20:17:59 »
ComiXology Unlimited je, na zalost, nedostupan kod nas... A Marvel Unlimited?

Ne znam. Jesam učlanjen ali nisam plaćao, tj. koristio uslugu. Čekam priliku da uplatim na godišnjem nivou, jer tako je mnogo jeftinije - u rangu cene na ComiXology, kada se gleda mesečno. Ili da saznam da mi je odavde beskorisno. Ali, Srbija se pojavljuje kao destinacija u formularu koji se nudi. Trebalo bi da je dostupno.