Author Topic: James Elroy::L.A.Confindential  (Read 6585 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
James Elroy::L.A.Confindential
« on: 21-02-2007, 23:45:39 »
Je l' objavljena ova knjiga kod nas,ko je izdavac i gde moze da se kupi?

pozdrav
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

---

• 4
  • 3
« Reply #1 on: 22-02-2007, 01:44:45 »
koliko znam, u srbiji nije objavljena (od elrojevih spisa preveden je samo "american tabloid")... voleo bih da me neko ispravi, al' bojim...
mozda je poverljivo iz heleja objavljen u hrvatskoj?
bilo kako bilo, bolje je citati elroja u originalu...
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #2 on: 22-02-2007, 08:11:09 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
bilo kako bilo, bolje je citati elroja u originalu...

apsolutno.
sumnjičav sam prema šansama da se to prevede kako valja na srpski; to je kao POEZIJA u prozi...

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #3 on: 22-02-2007, 15:13:45 »
...ako se uzme u obzir način na koji je preveden( i opremljen) AMERICHKI TABLOID(počev od imena autora, ovde preimenovanog u ILROJ), bolje je i neka ostane samo na toj jednoj brljotini od prevoda i izdanja... MILIČKO će se već nekako snaći za nekog drugog "autora"!!!
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

crippled_avenger

• 4
  • 3
    • http://dobanevinosti.blogspot.com
« Reply #4 on: 26-04-2007, 16:15:30 »
„Crna dalija“ posle praznika
Autor: D. N. | 26.04.2007 - 10:53
Šesta knjiga edicije „Blic bestseler“ „Crna dalija“ Džejmsa Elroja neće se pojaviti na kioscima danas, kako je najavljeno, već krajem sledeće nedelje. Procenjeno je da će „Dalija“, izvanredni erotski triler baziran na istinitom događaju, dobro doći čitaocima kao promena posle brojnih vanrednih i prazničnih izdanja listova i časopisa.
Nema potrebe da zalis me, mene je vec sram
Nema potrebe da hvalis me, dobro ja to znam

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #5 on: 04-05-2007, 15:21:02 »
Je l' pazario neko i koja je kinta?

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #6 on: 04-05-2007, 17:08:28 »
CRNA DALIJA se josh juche pojavila na kioscima po ceni od 300 din., tvrd povez, pristojan papir, spoljna omotnica, odmeren font ali mene najvishe brine prevod, delo izvesnog PREDRAGA UROSHEVICA jer smatram da je gotovo nemoguce prevesti Ellroya na srpski onako kao maestro zasluzuje...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #7 on: 04-05-2007, 20:10:39 »
Ellroy je zakon! Posebno LA kvartet: CRNA DALIJA; VELIKO NISTAVILO; POVERLJIVO IZ LA & BELI JAZZ! Nema bolje neo-noir literature od te! Da, zaista je - gotovo - nemoguce to prevesti kako treba. Mada, ko zna,,, Mozda,,,
"zombi je mali žuti cvet"

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #8 on: 28-02-2009, 16:23:30 »
Danas sam prelistavao Poverljivo iz LA u Mamutu (delta city) , ali sam malo "odlutao" i potpuno sam zaboravio da pogledam koji je izdavač. Da li je to izdanje hrvatskog Algoritma ili je srpski prevod?
Zna li neko?
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #9 on: 07-03-2009, 20:25:23 »
Algoritam Hr, cijena je 1360 din.

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #10 on: 07-03-2009, 20:53:28 »
Damn! thx ADL
"if you're out there murdering people, on some level, you must want to be Christian."

Sam Loomis

• 4
  • 2
« Reply #11 on: 07-03-2009, 22:27:20 »
Algoritam Hr, cijena je 1360 din.

ja pre par meseci pazarih ovo:
http://www.amazon.co.uk/Dudley-Smith-Trio-L-Confidential/dp/0099406381
za 1500 din sto ce reci dzaba u odnosu na Algoritmovo izdanje...
Quot libros, quam breve tempus.

Kastor

• 4
  • 3
« Reply #12 on: 08-03-2009, 02:07:16 »
naajs

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
Re: James Elroy::L.A.Confindential
« Reply #13 on: 21-04-2012, 17:50:41 »
naslovi u pripremi (laguna)

Alex

• 4
  • 3
« Reply #14 on: 21-04-2012, 23:35:03 »
Crna Dalija je odlično napisan roman, ali mi je problematično bilo to što se u dobrom delu knjige ništa ne dešava, a opsesija glavnog junaka je, umesto da budem potpuno uvučen u nju, kod mene izazavala zamaranje i nedovoljnu zainteresovanost za problem tj slabu identifikaciju.

Nadam se da su mu drugi romani dinamičniji, a na osnovu filmova, kao što je L.A. confidential - rekao bih da jesu.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

PTY

• 5
  • 3
« Reply #15 on: 22-04-2012, 09:47:44 »
Eh... jesu mu dinamični romani, itekako, ponekad čak i s onu stranu podnošljivog. Elroja se ne edituje, izgleda - sve što stavi na papir tako se i štampa - pa imamo sreće što je zaista vrhunski talentovan, inače bi se teško izlazilo na kraj sa glomaznošću njegovih romana. Ali nemoj da te zavara film, jer to nije verna ekranizacija istoimenog romana, nego više kolaž iz nekoliko romana. Film je sve to obradio zaista vrhunski, nema tu zbora (mada je mene lično razočarala njihova odluka da "Buzz" Meeks tako zaživi na ekranu, pa nije on to uopšte zaslužio, zaista, isuviše je on bio dobar lik da ga se tako urniše za potrebe filma  :cry: ) ali ipak, nemoj se odviše po filmu ravnati, pošto je roman frentičan i strašno digresivan. Ne mislim da je to nužno mana, daleko bilo, samo eto, film nudi sadržaj daleko koherentnije i bez truna praznog hoda, a to se baš ne bi moglo reći za roman, a da o silesiji podzapleta i obrta-na-obrte sad i ne govorim. Inače, moj favorit u LA4 je svakako the Big Nowhere, pa onda White Jazz, a LA Conf mi je tu ubedljivo zadnji. U poređenju, LA Noar trilogija mi je bolje legla kao celina, Lojd Hopkins je lik sa kojim sam daleko najlakše kliknula, što bi se reklo. Underworld USA trilogija me nije baš impresionirao, stala sam nege na pola The Cold Six Thousand jer mi je bio isuviše zahtevan stilski, i do sad mu se nisam vratila. Van serijala, najimpresivniji mi je Clandestine, to ti svakako preporučujem, pogotovo ako nisi sklon serijalima, a Ellroy je također odličan u kratkoj formi, Dick Contino's Blues ima bisere od kojih je skoro svaki mogao da ladno bude roman.

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #16 on: 22-04-2012, 12:05:09 »
Clandestine  je zagrejavanje za El-Ej kvartet, veoma solidna knjga. LiBeat, što redosleda favorita u LA4 tiče, na sličnim smo talasnim dužinama. Veliko ništavilo - definitivno broj jedan. Beli džez kao drugi. Mada, volim veoma i LAC i BD. U pitanju su nijanse.

PTY

• 5
  • 3
« Reply #17 on: 22-04-2012, 12:16:24 »
Clandestine  je zagrejavanje za El-Ej kvartet, veoma solidna knjga. LiBeat, što redosleda favorita u LA4 tiče, na sličnim smo talasnim dužinama. Veliko ništavilo - definitivno broj jedan. Beli džez kao drugi. Mada, volim veoma i LAC i BD. Pitanje je nijansi.

hej, sad se setih - pa ti si i nekakav preduslov za moju naklonost prema Elroju... ti si mi poslao kvartet i još svašta, a to su mi bile jedne od prvih knjiga u e-formatu...  i jeste danas to pitanje kojekakvih nijansi, ali ja sam danas Elrojev fan uglavnom zbog tebe... thnx Kunac  xcheers

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #18 on: 22-04-2012, 12:47:23 »
Čast mi je i zadovoljstvo! Elroj je zaista vrhunski pisac... Znaš da se još uvek ne usuđujuem da načnem Underworld USA trilogiju? Plašim se da se ne razočaram, pošto sam od više ljudi čuo da nije na nivou LA kvarteta... Ipak, moraću jednog dana da prebrodim taj strah... Elroj se mora ispoštovati u fulu.

PTY

• 5
  • 3
« Reply #19 on: 22-04-2012, 14:00:36 »
ne obaziri se na moje primedbe, ja jednostavno nisam bila podesan materijal za taj stilski eksperiment. THe Cold Six Thousand je po svom zapletu straobalno dobar roman, ali ja jednostavno nisam mogla da izađem na kraj sa svim tim prostim i prostoproširenim rečenicama, to me dotuklo. Ali zaplet je ingeniozan, zaista, od Zaliva svinja pa nadalje. Vratiću se tome obavezno, čim steknem uslove za malko dugoročniji pis-of-majnd.   :wink: 

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #20 on: 18-06-2012, 14:43:03 »

Žanrovi: Trileri

Izdavač:Laguna

Broj strana 576

Pismo Latinica

Povez Mek

Format 13x20cm

Godina izdavanja 18. jun 2012.

ISBN
978-86-521-0988-3

Cena 1011.50din

Dođite u Los Anđeles! Sunce blistavo sija, plaže su prelepe, drvoredi pomorandži se pružaju u nedogled. Posla ima za sve, a zemlja nije skupa. U svakoj kući – jedna srećna američka porodica. Sve to može biti vaše, a ko zna, možda će vas čak neko i otkriti. Možda postanete filmska zvezda. Ili upoznate neku. Život je divan u Los Anđelesu! Raj na zemlji...

Tako bar izgleda na filmu.

Los Anđeles pedesetih godina dvadesetog veka – od velelepnih vila do uzavrelih noćnih klubova prostire se centar korupcije i opasnih strasti. Jezivo masovno ubistvo u sumornom gradu nikog ne ostavlja ravnodušnim.

Ed Eksli želi da zaseni svog oca, slavnog inspektora. Džek Vinsens je holivudski policajac željan tabloidne slave. A Bad Vajt je gledao ubistvo svoje majke – i sada je paklena mašina s policijskom značkom. U mreži te noćne more njih trojica neraskidivo su povezana čašću, gresima i krvlju...

„Oštrina pisanja će vas saseći čak i ako samo prelistavate knjigu.“
The Village Voice

„Elroj je velikan američke književnosti našeg vremena.“
Los Angeles Times Book Review

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #21 on: 18-06-2012, 15:32:57 »
Ko prevodi tj. da li je u stanju da to uradi kako valja?
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Kunac

• 4
  • 3
« Reply #22 on: 18-06-2012, 15:53:41 »
Preveo je Nikola Pajvančić. Evo odlomka:

http://www.laguna.rs/o1912_poverljivo_iz_l_a.pdf

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #23 on: 28-12-2018, 22:39:49 »

MOJA MRAČNA MESTA
Džejms Elroj

Izdavač: Laguna
Broj strana: 511
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Format: 13x20 cm
Godina izdanja: 29. decembar 2018.

1189.15 din

Kriminalistički memoari iz LA.

Godine 1958. ubijena je Elrojeva majka Džin. Njen leš je bačen kraj puta u El Monteu, neuglednom predgrađu Los Anđelesa. Ubica nikada nije pronađen.

Džejms Elroj je imao deset godina kada je ostao bez majke. Ovaj težak gubitak izazvao je podeljena osećanja kod dečaka: „Plakao sam čitavim putem do LA. Mrzeo sam je. Mrzeo sam El Monte. Neki nepoznati ubica mi je upravo kupio nov i prelep život.“ Odrastao opsednut ubijenim ženama i bizarnim zločinima, postao je pisac mračnih i kontroverznih kriminalističkih romana.

Godine 1994. udružio se sa Bilom Stonerom, briljantnim policijskim inspektorom, da istraži ubistvo svoje majke, koju je prezirao, ali mu je nedostajala. Izveštaj o ovoj istrazi zapisan je u Elrojevim „kriminalističkim memoarima“, priči o nasilju svojstvenom američkom tlu.

https://www.delfi.rs/_img/artikli/2018/12/moja_mracna_mesta.pdf

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #24 on: 27-03-2019, 20:43:59 »

AMERIČKI TABLOID
Džejms Elroj

Izdavač: Laguna
Broj strana: 680
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Format: 13x20 cm

1359.15 din

„Jedna pakleno uzbudljiva vožnja.“ Detroit Free Press

Nalazimo se iza scene, u prislušnoj stanici i u samom srcu događaja – izbor Kenedija za predsednika, invazija u Zalivu svinja, atentat – usred podzemnog sveta koji se širi između Majamija, Los Anđelesa, Čikaga i Vašingtona.

Nalazimo se u svetu gde CIA, mafija, Džej Edgar Huver, Hauard Hjuz, Džimi Hofa, kubanski izgnanici, razni odmetnici i usijane glave kuju složene zavere...

Gde se svačija lojalnost može kupiti – samo treba ponuditi pravi iznos, nabaviti pravu drogu ili izvršiti pravo ubistvo...

Gde dva agenta FBI-ja i jedan egzekutor žestinom svoje strasti, pohlepe i mržnje oblikuju događaje koji će zauvek izmeniti tok istorije...

Elroj nam svojim poznatim nemilosrdnim prikazivanjem stvarnosti, brutalnim jezikom i vratolomnom pripovedačkom brzinom otkriva tajnu istoriju jedne žestoke epohe.

„Bila je to jedna velika američka priča, sočna i senzacionalna mešavina seksa, šou-biznisa, organizovanog kriminala, novca i moći. Da o njoj čitate u nekom romanu, ne biste verovali da je istinita. (A u stvari, ona jeste u romanu, u Američkom tabloidu Džejmsa Elroja, koji deluje kao izmišljotina a zapravo je istinit do najsitnijih detalja.)“ Scotland on Sunday

https://www.delfi.rs/_img/artikli/2019/03/laguna_americki_tabloid.pdf