Author Topic: REZERVE - M.M.Smit  (Read 3875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
REZERVE - M.M.Smit
« on: 24-12-2003, 22:18:51 »
Još koji dan i izlazi iz štampe! Nije zato što sam prevodio, ali mislim da bolji NG poklon za bilo kog SF sladokusca nije potreban! Ko ne zna o čemu je reč, neka zamoli Saleta Markovića da mu postuje svoje predavanje o Smitu koje je svojevremeno držao u Lazi, u serijalu 'Pisci koje ne moćemo čitati na srpskom.' Eto, jedan po jedan polako otpadaju sa te liste...
Uživajte! :lol:  :lol:  :lol:
Tako mu je to. (K. Vonnegut)

sandman

• Guest
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #1 on: 24-12-2003, 22:21:38 »
genijalno! sve pohvale i za Kerola i "Drveno More"!

Pennywise

• 4
  • 2
    • http://www.geocities.com/arakis_1999/skhome.htm
Re: REZERVE - M.M.Smit
« Reply #2 on: 24-12-2003, 23:58:48 »
Quote from: "Goran Skrobonja"
Još koji dan i izlazi iz štampe! Nije zato što sam prevodio, ali mislim da bolji NG poklon za bilo kog SF sladokusca nije potreban! Ko ne zna o čemu je reč, neka zamoli Saleta Markovića da mu postuje svoje predavanje o Smitu koje je svojevremeno držao u Lazi, u serijalu 'Pisci koje ne moćemo čitati na srpskom.' Eto, jedan po jedan polako otpadaju sa te liste...
Uživajte! :lol:  :lol:  :lol:

ODLICNO!!!! Nadam se da ce izaci do vikenda posto sam onda u BG-u.

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
« Reply #3 on: 25-12-2003, 09:14:30 »
Quote from: "Pennywise"
ODLICNO!!!! Nadam se da ce izaci do vikenda posto sam onda u BG-u.

Svi zainteresovani mogu da pisu gl. uredniku "Kojota" Radmilu Gaku na adresu gak@beotel.net (ili ekstenzija beše '.yu'? Ne znam ni sam više, nismo se odavno dopisivali. U svakom slučaju, probajte...)

Boban

• 3
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #4 on: 31-12-2003, 01:02:40 »
Evo teksta i za one koji nemaju priliku da nabave Znak sagite 6:

http://www.znaksagite.com/PP/MMS.htm
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #5 on: 02-01-2004, 21:46:01 »
Ako ikom išta znači, taj članak je odličan i jako me je motivisao da probam da nabavim nešto od Smitha. I hope he's good  :)

Boban

• 3
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #6 on: 02-01-2004, 23:30:30 »
A da probas da nabavis sve brojeve Znaka sagite... zamisli tek koliko bi unutra nasao podsticaja za razne stvari...
Put ćemo naći ili ćemo ga napraviti.

Tex Murphy

• 4
  • 3
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #7 on: 03-01-2004, 23:14:58 »
Quote from: "Boban"
A da probas da nabavis sve brojeve Znaka sagite... zamisli tek koliko bi unutra nasao podsticaja za razne stvari...

I'm working on it. Imam ZS 4, 5, 6 i 7 (ovaj članak sam čitao u časopisu, nisam ga odavde skidao). Ubrzo ću da uzmem brojeve 10, 11 i 12, a za nedostatak osmice i devetke krivim banjalučke ulične prodavače.

Goran

• Guest
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #8 on: 06-01-2004, 13:28:24 »
Danas sam obisao knjizare, ali Rezerve ni u najavi.
Gde moze da se kupi?

Pennywise

• 4
  • 2
    • http://www.geocities.com/arakis_1999/skhome.htm
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #9 on: 06-01-2004, 15:06:38 »
Quote from: "Goran"
Danas sam obisao knjizare, ali Rezerve ni u najavi.
Gde moze da se kupi?

Ja sam pisao gospdinu Gaku ali odgovor jos nisam dobio.

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #10 on: 08-01-2004, 23:49:58 »
Quote from: "Pennywise"
Ja sam pisao gospdinu Gaku ali odgovor jos nisam dobio.

Poslednje što sam čuo od Radmila (Gaka) jeste da je okvirni datum za izlazak knjige 20. januar. Štampari su prosto bili previše opsednuti prazničnom histerijom. Šta da se radi... Da sam moćda završio prevod pet-šest dana ranije... Ali, dobro. U svakom slučaju, kupujte knjige direktno od izdavača i izbegnite knjižarske marže! 8)
Inače, Radmilo proverava e-mail s mene pa na uštap, pa nemojte mnogo da se ljutite. :?:

Goran Skrobonja

• 5
  • 3
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #11 on: 29-01-2004, 19:55:18 »
It's OUT!!! xjump

U ponedeljak 2. februara svi u "Komarčić"! G. Gak će knjigu prodavati -- ma šta prodavati, praktično POKLANJATI - po promotivnoj ceni od 220 din!

Ako OVO nije dobra vest, onda ne znam šta je!!! xrofl

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #12 on: 05-02-2004, 08:56:40 »
Kupio. :!:
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

Ivan Bevc

• 3
cuj kupio!
« Reply #13 on: 05-02-2004, 11:14:45 »
cuj kupio...PROCITAO!!! ne pamtim da sam i pored hronicnog nedostatka vremena uspeo da otkinem deo vremena predvidjen za spavanje i sljustim 350 strana za dva dana.
Covek je genije, odavno se nisam ovako dobro zabavljao, red jeze, red sajber ludila, red urnebesnog humora...

a i prevodilac je bio u formi...Gorane, molim te odaj mi tajnu kako se na Engleskom kaze "Napases mi se muda ko saran trave". :lol:

ne da vam je preporucujem nego cu da bijem one koji to ne procitaju.
Teenage crime now fashion's dead
Shoot it up
There goes my love rocket red
Shoot it up

taurus-jor

• 5
  • 3
    • FSFF
REZERVE - M.M.Smit
« Reply #14 on: 08-02-2004, 01:50:36 »
mislish "k'o zec kelerabe?" :lol:
Teško je jesti govna a nemati iluzije.

http://godineumagli.blogspot.com

M.M

• 4
  • 3
« Reply #15 on: 05-05-2012, 22:31:36 »
Upravo sam završio čitanje romana The Straw Men, Majkla Maršala iz 2003. godine. Ovog puta je izostavio Smit, a potpisuje se kao i M.M Smith. Koliko sam shvatio, to nije slučajno. Čim promeni žanr, autor se drugačije se potpiše na romanu.
Kako sam ja percipirao ovaj roman, u pitanju je triler. Na žalost, ne volim da gledam filmove tog žanra, a kamo li da ih čitam. Niko me nije prevario, znao sam u šta se upuštam pre nego što sam naručio knjigu sa amazona. Presudni trenutak, bio je onda kada sam pročitao da je Stiven King za The Straw Men napisao: "Brilliantly written and scary as hell". Šalim se, Rezerve su bile presudne. I tako, reskirao sam, misleći, koliko takav pisac kao Majkl Maršal Smit, može da omane?
Od Kingove preporučujuće rečenice složiću se da je roman The Straw Men zaista briljantno napisan, sjajno, zaista, a strašan, tu i tamo, sve u funkciji radnje.
Maršal je dobro zaokružio priču, na sreću, na kraju je ispalo da nije bio u pitanju serijski ubica, kao što je na početku romana mirisalo da će biti. Dobro je što sam negde na pola romana nadvladao želju da nabijem roman u raf i da ga u životu više ne otvorim. Dalje, roman obiluje prekretima. Istina, ponegde su razrešenja tipa, "batler je ubica", kao što je neko, zaboravio sam ko, prokomentarisao završetak Rezervi, ali dobro, bilo je u funkciji priče.
Za nekog ko voli trilere, ovo će biti vanserijski dobra knjiga, a za mene, iako, sjajno napisan roman, tek prosečno ostvarenje ovog, po meni, jako talentovanog autora.
Nijedan poraz nije konačan.
http://knjigeiknjige.blogspot.com/

Anomander Rejk

• 4
  • 3
  • Strah je ubica uma.
« Reply #16 on: 05-05-2012, 22:59:08 »
Meni bi se sigurno dopao, posle epske fantastike i horora triler i krimići su mi omiljeni žanr.
Tajno pišem zbirke po kućama...