Author Topic: UPRAVO ČITAM (A NIJE SF, F, H)...  (Read 296218 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

entelehija

• 2
Re: UPRAVO ČITAM (A NIJE SF, F, H)...
« Reply #1350 on: 23-06-2013, 02:07:01 »
Ferdidurke od Gombroviča. Nevjerovatno je da knjiga, ma koliko je puta čovjek iščita, uvijek bude toliko svježa...

Father Jape

• 4
  • 3
« Reply #1351 on: 23-06-2013, 07:18:05 »
Čitam Sa domaćim slavistima, zbirku transkripata onih epizoda Drugog programa radio Beograda u kojima su učestvovali, jelte, domaći slavisti. Kad završim planiram da se odvučem do NBS i poslušam te kasete, da čujem kako su Raško Dimitrijević, Mihailo Stevanović, i Pavle i Milka Ivić zvučali! *_* Jedino nema kasete s intervjuom Asima Pece.  :(
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

https://lingvistickebeleske.wordpress.com

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
    • Hronika mačjeg škrabala
« Reply #1352 on: 23-06-2013, 19:30:47 »
Moje nagrade, Tomas Bernhard. Pravi Bernhard, gunđav i lud.

Atelje Alberta Đakometija, Žan Žene. To bi, kao, trebalo da je esej, al' meni pre liči na Ženeove utiske o Đakometiju, i to ne baš sređene. Pošto volim Ženeove radove, uživala sam u tekstu.

Umetnost pisanja i drugi eseji, Robert Luis Stivenson. Ako vas naslov prevari pa očekujete eseje o pisanju, razočaraćete se. Početni eseji su o pisanju, kasnije čitate o Stivensonu kako šeta po šumicama, zabitima, Alpima, kakve ljude sreće, njegova zapažanja o ovome i onome... Nije neinteresantno, al' da je sve o pisanju, nije.

The 4-Hour Workweek, Timothy Ferriss. Ono, kako da radite u proseku 4 sata nedeljno, a zarađujete dovoljno da se bavite onim što vas stvarno zanima (i da imate vremena za to) - ne da zarađujete milijarde, već dovoljno za finansiranje svojih zanimacija. Poneki savet je upotrebljiv, gomila ne bu funkcionisala ovde, a gomila je nemoralna (uvali sve drugima, laži i ucenjuj šefove, ako zabrljaš sa voljenom osobom neka tvoja asistentkinja iz Indije (koja radi odande i plaćaš je 5 dolara na sat) napravi simpatičan gest u tvoje ime...). Teško mi je da zamislim nekog odavde da se 'leba najede prateći ove savete.

Toliko o non-fictionu, ostalo drugom prilikom.
We're all mad here.

entelehija

• 2
« Reply #1353 on: 24-06-2013, 01:58:59 »
I ja volim čitati Ženea ali taj "spis" o Đakometiju je zaista ispod prosjeka...

sleep

• 4
  • 3
« Reply #1354 on: 26-06-2013, 12:28:30 »
Šandor Marai-Sveće gore do kraja
"Ona htela fensi face, a ja Srbin sa dna kace"

sleep

• 4
  • 3
« Reply #1355 on: 28-06-2013, 13:35:11 »
Bruno Šulc-Prodavnice cimetove boje

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1356 on: 28-06-2013, 13:41:26 »

odličan izbor.
moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1357 on: 28-06-2013, 14:32:35 »

odličan izbor.

štaviše, to je odličan izbor, što bih naglasio!

Usul

• 4
  • 3
« Reply #1358 on: 28-06-2013, 16:05:44 »
Valjda cak stavise :-)  :-) 
God created Arrakis to train the faithful.

sleep

• 4
  • 3
« Reply #1359 on: 28-06-2013, 21:42:24 »

odličan izbor.

Jedva sam našao knjigu  :cry:

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1360 on: 28-06-2013, 22:06:24 »

odličan izbor.

Jedva sam našao knjigu  :cry:

ja sam je pošteno pozajmio sa mesta na kome NIKO nikada neće osetiti njeno odsustvo... 8-)

Palmer Eldrič

• 3
« Reply #1361 on: 28-06-2013, 23:46:44 »

Sanatorijum pod klepsidrom, manekeni, bubašvabe, ptice, ne sećam se više imena priča,  kakvo kafkijansko ludilo, čitao sam još dok je bila raspadnuta knjiga u biblioteci, više je nema, rashodovana  :(

entelehija

• 2
« Reply #1362 on: 29-06-2013, 01:20:42 »
I ja je (bezuspješno) tražim dugo vremena... nju i Kalvinove Nevidljive gradove... :cry:

entelehija

• 2
« Reply #1364 on: 29-06-2013, 08:45:29 »
Da, ali u opipljivoj varijanti... :)

besnilo

• 4
  • 2
« Reply #1365 on: 29-06-2013, 18:33:06 »
dovoljno opipljivo kad se odstampa  ;)

sleep

• 4
  • 3
« Reply #1366 on: 29-06-2013, 19:37:44 »
Ima i jako dobar film inspirisan njegovom prozom:

http://www.imdb.com/title/tt0070628/

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1367 on: 29-06-2013, 19:44:43 »
Ima i jako dobar film inspirisan njegovom prozom:

http://www.imdb.com/title/tt0070628/

ako ćemo već o filmovima, celokupan opus braće quay inspirisan je njegovom prozom, što explicitno, što indirektno.

Mouchette

• 4
  • 2
    • MouchetteBlog
« Reply #1368 on: 29-06-2013, 20:17:35 »
Zbirka 'Manekeni' je štampana 1980. (kao br. 356 'Reč i misao'), može se naći kod prodavaca polovnih knjiga (ja sam je tako nabavila, tj. dobila).
btw hvala za The Hour-Glass Sanatorium, skida se  :lol:
http://mouchetteblog.blogspot.com/
''Ma jock, ona, u stvari, želi nasmejan svet. Ili lud.''

Milosh

• 5
  • 3
« Reply #1369 on: 29-06-2013, 20:23:04 »

Takođe. A u paketu sa time i The Saragossa Manuscript od istog reditelja...
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Alexdelarge

• 4
  • 3
  • Enfant terrible
« Reply #1370 on: 29-06-2013, 20:34:39 »
Zbirka 'Manekeni' je štampana 1980. (kao br. 356 'Reč i misao'), može se naći kod prodavaca polovnih knjiga (ja sam je tako nabavila, tj. dobila).

manekeni nisu kompletni. treba nabaviti ili nolitovo izdanje iz 1961. godine ili izdanje književne reči iz 1999.godine, a obe knjige su teško nabavljive. ili probati sa rvackim izdanjima:

moj se postupak čitanja sastoji u visokoobdarenom prelistavanju.

srpski film je remek-delo koje treba da dobije sve prve nagrade.

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #1371 on: 29-06-2013, 22:05:14 »
...evo je, odmora u dobrom društvu....

"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1372 on: 30-06-2013, 21:27:49 »
Prokletstvo nacije, Miloš Bogdanović. Zanimljiva antropološka studija o uzroku naše bede.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1373 on: 15-07-2013, 12:30:20 »
Sasvim slučajno su mi se u kratkom roku povezale dve sasvim različite knjige koje se dotiču iste teme: Nekoliko tužnih dana Vasilija Grosmana i Hladnom zemljom Jahima Topola. I obe dobre a nereklamirane knjige malih izdavača. Dakle.

Grosman je kod nas poznat po debelom romanu Život i sudbina (koji nikad nisam imala snage da čitam) ali ova knjiga je izbor iz njegovih priča i mogu da kažem samo kako su genijalne. Ge-ni-jal-ne. Ja sam knjigu kupila u SKZ (izdavač Bernar, Stari Banovci; 380 dinara; poitajte) samo zbog prve priče, Iz grada Berdičeva, jer je po njoj snimljen fenomenalni film Komesarica. E, ali i ostale priče su stravično-užasno-genijalne, ne samo one koje se bave ratom, ne samo one koje opisuju holokaust u Ukrajini (a Grosman je znao o čemu piše, majka mu je ubijena u Berdičevu zajedno sa većinom Jevreja iz tog grada, učestvovao je u oslobođenju Treblinke itd.), nego i one poratne o mirnodopskom životu i njegovim svakodnevnim užasima, pre svega o tome kako su ljudi u ogromnoj većini zli i sebični i tek retko umeju da budu i plemeniti - nekoliko priča se vezuje za umiranje, ono standardno, od bolesti i starosti, i jezivu ravnodušnost najbližih. I... hm... ok, ovo ne zvuči primamljivo za Sagitu ali verujte mi na reč -.-

A pre neki dan sam dobila na poklon Jahima Topola, Hladnom zemljom, ali se poklanjač nije setio da mi pomene kako je ovo fantastika :) Ne čisto žanrovska, doduše, pa ne smem da otvaram topik u gornjem delu (a htela bih), najviše vuče na onu generaciju Sorokin-Peljevin, mada ova knjiga ima i neke dodirne tačke sa Despotovljevom Evropom broj dva. Hm. Bizaran kratak roman (zapravo, mislim da je novela al ajde) o ljudima koji pokušavaju da sačuvaju uspomenu na holokaust, dakle mesta na kojima su bili logori, pogromi i tako to, na vrlo različite i nezgodne načine; iako počinje relativno (naglašavam: relativno) normalnom pričom pripovedača koga je dugo posle rata rodila devojka koju su bukvalno izvukli iz jame u Terezijenštatu, uskoro se pretvara u bizarnu priču o pseudo-hipi-komuni istraživača holokausta i poslednjih živih logoraša u razvaljenom Terezinu, dok ne dođu bageri; onda pripovedač pobegne u Minsk gde naiđe na Đavolju radionicu (ne obazirem se na spojlovanje, računajući da retko ko hoće da posegne za češkom grotesknom fantastikom na temu holokaust-turizma ako ga detaljno ne navabim...). A radionica je mesto gde (dobro, SPOJLER)
*
*
*
ubijaju poslednje žive logoraše i prepariraju ih, sve uz instaliranje zvučnika sa kojih idu njihove životne priče. Ideja je da se napravi uspešna destinacija za "holokaust-turizam". Bar dok se vlast (izrazito antisemitska) ne seti da bi to zapravo bio spomenik ne samo beloruskom već i jevrejskom stradanju, pa pošalje rulju da sve razvali. I tako dalje.

Inače, knjigu je izdao Treći trg, mislim da je cena oko 400 din, prevela Tihana Hamović.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1374 on: 15-07-2013, 13:49:30 »
Spremam knjige za letovanje. Ima li smisla nositi na plažu?
Mica

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1375 on: 15-07-2013, 13:54:03 »
Hm, pa ne bih preporučila čitanje Grosmana na javnom mestu, mene je ozbiljno rasplakao :/ Topol, naprotiv, tanak, lagan, neproblematičan, može.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1376 on: 15-07-2013, 18:41:39 »
Dobro. Shvatio sam. Ostavljam holokaust za hladnije dane...
Idem da nađem nešto veselije...
Mica

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #1377 on: 17-07-2013, 14:56:25 »
Propast laganja, Oskar Vajld. 4 eseja, solidno prevedeno, Vajld u svom divnom izdanju (kritičar kao umetnik, umetnost i etika su dve potpuno različite stvari, "ko još želi da bude dosledan?"...). Predivno.

Love versus Goliath, Robyn Oyeniyi. Autorka je Australijanka koja se zaljubila u Nigerijca, a ovaj je u to vreme tražio azil u Australiji jer su u rodnoj mu Nigeriji pokušavali da ga ubiju. U Australiji mu nisu poverovali pa su ga deportovali natrag u Nigeriju, gde je onda otputovala i ona, udala se za njega, pa se vratila u Australiju da tu vodi bitku sa birokratijom i dovede svog muža i njegovo četvoro dece na bezbedno. Potrajalo je, srećom pa niko nije umro, bio (ponovo) premlaćen ni prodat u roblje, na kraju su uspeli. Australijska birokratija je u ovakvim slučajevima kao da se nadaju da će ljudi odustati jer više nemaju da plaćaju advokate i papirologiju, a ako im se posreći, možda onaj ko traži vizu i umre, pa se tako cela stvar okonča (recimo, genijalno pitanje kako oni njima da veruju da se stvarno vole i da je taj brak pravi kad njoj (Australijanki sa australijskim prihodima) njen muž Nigerijac (koji se krije pa ne može da traži posao, plus treba nekako da pomogne i svojoj deci) nijednom nije poslao pare).

Autorka radi u IT-u, vrlo očigledno nije pisac ni rođeni pripovedač, knjizi fali i urednik (u pitanju je samizdat, a uz četvoro dece koju treba hraniti i oblačiti i školovati nije bilo para za profesionalnog urednika), no, priču je ispričala dovoljno jasno (uz povremena nepotrebna ponavljanja), nema pretencioznosti ni foliranja, tako da mi nedostaci nisu preterano smetali.
We're all mad here.

entelehija

• 2
« Reply #1378 on: 17-07-2013, 16:45:04 »
Remon Rije- Prinstonska gnoza
preporučljivo ljudima koji nisu strogi ni u filozofiji ni u nauci... Veoma interesantna i detaljna knjiga koja je uz to i sasvim lijepo napisana.

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1379 on: 17-07-2013, 17:47:16 »
Umesto holokausta čitam na plaži Volasa. Ja sam jedan fin muškarac...
Mica

Barbarin

• 4
  • 3
« Reply #1380 on: 17-07-2013, 18:02:48 »
Corey Taylor "Seven deadly sins"

Izašla je nova njegova knjiga pa rekoh aj da pročitam prvu da vidim o čemu on piše, inače je on pevač Slipknota i Stone soura, mjetal bendova. Za sad je zanimljivo, iznosi svoje viđenje grehova i kako se susretao sa njima kroz svoj život.
Jeremy Clarkson:
"After an overnight flight back to London, I find myself wondering once again if babies should travel with the baggage"

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1381 on: 17-07-2013, 18:20:11 »
Umesto holokausta čitam na plaži Volasa. Ja sam jedan fin muškarac...

Pa i ja sam tokom ovogodišnjeg letovanja pročitala gro Infinite Jest-a!  :lol:

Nightflier

• Geek Royalty
  • 5
  • 3
  • Wolf Who Rules
    • Nightflier's Bookspace
« Reply #1382 on: 17-07-2013, 18:29:09 »
Osprey - Men At Arms 333 - Armies Of Medieval Russia 750-1250
Sebarsko je da budu gladni.
First 666

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1383 on: 17-07-2013, 20:12:36 »
konačno sam seo da iščitam ČITAVOG selina, od A do Š.
u prevodu na engleski.
CASTLE TO CASTLE & NORTH.
slede: RIGADOON i LONDON BRIDGE i GUIGNOL'S BAND...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1384 on: 18-07-2013, 14:13:15 »
Pročitao kratki špijunski roman Kazino Rojal. S obzirom da mi je istoimeni film omiljen iz Bond serijala, već duže vreme sam želeo da pročitam ovo. Fleming ima dobar stil i zapažanja...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1385 on: 18-07-2013, 14:21:16 »
Uh. Ja se ne bih usudio da čitam Volasa na engleskom. Jadan ovaj prevodilac...
Mica

Mme Chauchat

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1386 on: 18-07-2013, 17:22:12 »
Mićo, Mićo, a koja Volasova knjiga? Kakav je prevod?

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1387 on: 18-07-2013, 17:27:25 »
Kratki razgovori sa ogavnim muškarcima. Prevod je, valjda, dobar. Jezik mu je toliko komplikovan da mi je teško da ocenim prevod. Ovo zaista ne bih mogao da čitam na engleskom, pošto i na srpskom pola reči ne razumem. Koristi toliko stručnih izraza iz različitih oblasti da ponekad mislim da sam nedorastao ovakvom štivu.
Mica

ginger toxiqo 2 gafotas

• 4
  • 3
« Reply #1388 on: 18-07-2013, 17:37:45 »
...pretpostavljam da je reč o KRATKIM RAZGOVORIMA SA OGAVNIM MUŠKARCIMA, jer to je friško izdanje; ja upravo to čitam at the moment. Prevod je, ukupno uzev, sasviim solidan, primetan je trud prevodioca da što približnije prenese Volasovu leksičko-sintaksičko-ortografsku akrobatiku, u redu se na ovom uzorku tu snašao, ali, pomalo neočekivano , potklizava tu i tamo na polju idiomskih ekvivalenata, pa otud su ostali u pre
vodu ne baš srpski parnjaci poput "Božija istina"...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1389 on: 19-07-2013, 19:42:55 »
Jako je teško ocenjivati prevod kad nemaš original, a tekst je o nečemu što nedovoljno poznaješ - medicina, psihologija, i sl.
Ali u pojedinim pričama je došao na meni poznat teren i tu se vidi da ono što mi se činilo piščevom ekstravagantnošću možda potiče od nerazumevanja prevodioca. Delovi kada pisac pominje astronomske termine pokazuju prevodiočevo nerazumevanje teksta, pa sam odmah sklon da poverujem i da je u delovima koji meni nisu toliko razumljivi sasvim moguće da je, takođe, prevod netačan.

Mica

sleep

• 4
  • 3
« Reply #1390 on: 21-07-2013, 11:25:59 »
Margerit Jursenar-Oproštajni udarac

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #1391 on: 21-07-2013, 14:28:00 »

Toliko o non-fictionu, ostalo drugom prilikom.

Evo i ostalog.

Spora smrt Lusijane B., Giljermo Martinez, na preporuku Dacko. Opaka priča o dvoje ojađenih ljudi koji su izgubili najmilije, ne prestaju jedno drugo da krive za to, i nisu u stanju da nastave dalje sa sopstvenim životima. Nesrećni posrednik se tu našao u sredini, i ni sam ne može da odredi šta je tu istina a šta postoji samo u poremećenom umu.

U miso supi, Rju Murakami. Ludilo. Počinje pričom o Kendžiju, mladom Japancu koji američke turiste sprovodi po Tokiju ne bi li našli nešto što im je privlačno za seks. Unajmi ga Amerikanac na tri dana, ok, važi se. Prvo veče bude malo čudno, al' ajde. A onda stigne drugo veče, i kreće ludilo. Usput je tu i prikaz savremenog Japana i otuđenog mladog sveta koji se bavi svim i svačim ne što crkava od gladi, već zato što se osećaju usamljeno, a ne znaju kako to da reše. I onda im se desi svašta.

Poslednji begunac, Trejsi Ševalije. Iskusna autorka, pa je zanimljivo čak i u delovima u kojima se ne dešava praktično ništa. Pokušaj da se ponovi Devojka sa bisernom minđušom - neke scene su kopipejst scena iz Devojke. Pokušaj nije uspeo, ali je rezultat ipak solidna priča o buntovnoj kvekerki koja pomaže odbeglim robovima, kao i o iluzijama nezadovoljne mlade žene koja još ne zna šta bi sa sobom.

Još samo ovaj put, Maša Rebić. Bizarna priča o ljubavnom četvorouglu. Isprva sam imala problem sa likovima jer me nije zaintrigirao nijedan; klinički depresivna junakinja još mi je bila i najrazumljivija. Problem nije potrajao, pošto sam likove počela da posmatram kao neke čudne bube, i da gledam kakve gluposti prave - u redu za klinički depresivnu junakinju, žena je bolesna pa se i ponaša bolesno, ali zašto se, pobogu, ostali ponašaju toliko kretenski? Znam da uopšte nije nerealno da se ljudi tako ponašaju, koliko god to meni izgledalo idiotski.

Duvanski put, Erskin Koldvel. Turobna priča o američkim farmerima-bezemljašima u vreme Depresije, o ljudima koji neće da odustanu i odu i pokušaju nešto novo iako samo što ne crknu od gladi. Udavanje dvanaestogodišnje ćerke i šizenje novopečenog muža što njegova supruga odbija seks tretira se kao nešto uobičajeno. Gomila očajnika nesposobna da bilo šta uradi.
We're all mad here.

Ghoul

• 4
  • 3
« Reply #1392 on: 21-07-2013, 15:07:17 »
U miso supi, Rju Murakami. Ludilo. Počinje pričom o Kendžiju, mladom Japancu koji američke turiste sprovodi po Tokiju ne bi li našli nešto što im je privlačno za seks. Unajmi ga Amerikanac na tri dana, ok, važi se. Prvo veče bude malo čudno, al' ajde. A onda stigne drugo veče, i kreće ludilo. Usput je tu i prikaz savremenog Japana i otuđenog mladog sveta koji se bavi svim i svačim ne što crkava od gladi, već zato što se osećaju usamljeno, a ne znaju kako to da reše. I onda im se desi svašta.

odlična je juha, kao što to već rekoh pre par godina:
http://cultofghoul.blogspot.com/2009/10/in-miso-soup-ryu-murakami.html

a od ovog boljeg murakamija preporučujem i PIRSING:
http://cultofghoul.blogspot.com/2011/11/piercing-ryu-murakami.html

angel011

• PsychoKitty
  • 5
  • 3
  • meow
« Reply #1393 on: 21-07-2013, 16:32:13 »
Pirsing dobro zvuči, hvala na preporuci.
We're all mad here.

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1394 on: 21-07-2013, 20:02:25 »
Pročitao kratak roman Ijana Makjuana Betonski vrt. Ovo je bolesna priča o disfunkcionalnoj porodici u Engleskoj. Kratko i efektno!
Sri Ramana

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1395 on: 23-07-2013, 15:00:46 »
Započeo Zlatnu obalu Nelsona de Mila. Ako je tačno da je ovo kombinacija Getsbija i Kuma imam velika očekivanja.
Sri Ramana

entelehija

• 2
« Reply #1396 on: 05-08-2013, 16:37:06 »
Primo Levi- Periodni sistem,

ova knjiga je izvrsna, šteta što sam ranije izbjegavao Levija...
sad slijedi nabavka ostalih prevoda...

Truman

• 4
  • 3
« Reply #1397 on: 08-08-2013, 12:42:52 »
Započeo Ostrvo ispod mora Isabel Aljende. Ovo je zanimljiva priča koja se odvija u 18. veku na ostrvu Santa Domingo ( ako sam dobro zapamtio ). Francuski aristokrata na plantaži trske, njegova psihički nestabilna žena i mala robinja...dopada mi se aroma ove priče.
Sri Ramana

Mark

• 4
  • 3
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
« Reply #1398 on: 08-08-2013, 12:49:02 »
Tužni tropi - Klod Levi-Stros

Mučim se više nego što čitam, ovi Francuzi su jezivi za razumevanje, naročito strukturalisti  :mrgreen:
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Mica Milovanovic

• 8
  • 3
  • *
« Reply #1399 on: 13-08-2013, 15:03:42 »
Da li se neko odvažio da pročita novi Arsenijevićev roman LET?
Mica