Author Topic: Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac  (Read 12944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
dugo sam se spremao na ovo, tresle su mi se gaće, nisam smeo da prikažem nikome, a onda je veliki autoritet ghoul pogledao ovaj film, onako namrgođen i strog kakvim ga je đavol dao, i dva puta se nasmejao (čak!), nije rekao ništa negativno, dok sam ja strepeo da će me naružiti na pasja kola što sam mu pustio takvo đubre i trošio mu vrijeme...
eve, komšije, snimio ja dokumentarac sa drugarima, kratak, nema ni dvajes minuta, pa ko ima vremena neka pogleda, ako hoće.

može se naći na adresama:
www.zagorelo.com (download)
www.myspace.com/visokazemlja
www.myspace.com/zagorelo
a također i ako se ukuca "zagorelo" u google ili u youtube.

užinajte.

THE ROAD TO HIGH EARTH (PUT DO VISOKE ZEMLJE)
Road documentary

Serbia in January. Cold, depressive weather. Snow is falling for days.
Yet, a bunch of young people has taken a bad-looking train. They are riding on a concert of their favorite band, Burned Band from Earth (Zemaljski Bend Zagorelo).
Nothing unusual, except one thing: the members of the band are traveling with their audience, and the band produces music by hitting the xylophone and by torturing the accordion.
It sounds like an aimless journey, one might say, and it makes no sense.
Maybe.
But for these people the journey is the aim.
And they are making their own sense.

"The Road to High Earth" is a movie that captures the most peculiar concert one could see in Serbia...


Shot at 2007-08-06
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.974
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #1 on: 06-08-2007, 11:43:32 »
Pogledaćemo, kad uvatimo vremena a onda možeš da očekuješ orkutne ali pravične kritike upućene na tvoj račun.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #2 on: 07-08-2007, 02:22:33 »
dokumentarac sam gledao u posebnim okolnostima, kao zikin gost, pa rekoh nije u redu da pljujem po domacinu u tom kontextu.

sad, kad sam na distanci, mogu da kazem sta mislim.
samo jos da me slovenci i rvati puste da se vrnem u otadzbinu, za oko nedelju dana...

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #3 on: 07-08-2007, 02:51:05 »
mozda te zadrze tamo?
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #4 on: 07-08-2007, 18:24:41 »
eto, obećao je pljuvačinu, oračinu i nepravične, ali blage komentare, daklem, bolje za mene da ga zadrže.

a gore, btw, nije zagorelo.com, nego www.zagorelo.net.
tako je to kad čovek tokom farbanja ograde otkrije magična svojstva smese iz konzerve, a onda sedne za kompjuter...
ne možem ni svoj jebsajt da zapamtim.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

zakk

  • Očigledan slučaj RASTROJSTVA!
  • 3
  • Posts: 10.902
    • IP Tardis
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #5 on: 07-08-2007, 23:20:03 »
tomcat :lol:
www.zagorelo.net
bez tačkice na kraju :)
Why shouldn't things be largely absurd, futile, and transitory? They are so, and we are so, and they and we go very well together.

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #6 on: 08-08-2007, 11:49:18 »
hvala
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #7 on: 13-09-2007, 16:33:49 »
pu bre kakvi ste, covek ogolio i dusu i srce i telo, naguzio se ovde takoreci, a niko da ga opali!

a dok je stvarno zanimljiv, ne toliko zbog pristupa, rezije ili neznamkakvih zahvata nego zbog samog predmeta, tj ove grupice ludjaka koja je verno ispracena...

pogledajte, ghoul says check it out!

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #8 on: 14-09-2007, 01:13:08 »
hvala, ghoule, na toploj bratskoj riječi preporuke, ja sve mislim neko će da se isprsi, kad sam se već, to reče, natrtio, al ništa...

ali ipak, ima koji su film ispratili do kraja, neki su gledali i više puta (herojski, moram priznati), nekima je bilo "nepodnošljivo" dok su gledali (potpuno ih razumem), al neće ništa da kažu, znaju da sam nezgodan kad popijem.

u stvari, nije meni stalo do filma, kako si i sam rekao, nema tu bogzna kakvih ekstravagancija, nego mi je baš do "šačice luđaka", među kojima se i sam pojavljujem, sa beslovesnim, oduševljenim smeškom, pevam sve pesme svog omiljenog art benda.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #9 on: 14-09-2007, 07:32:16 »
Kod mene je pre 10-ak bila priređena projekcija UNRATED SE DVD-ja PUTA (sve sa dodacima, itd). Film je među prisutnima rasplamsao kontraverzu koja traje do današnjeg dana.
"zombi je mali žuti cvet"

Morticia

  • 3
  • Posts: 1.028
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #10 on: 14-09-2007, 13:49:46 »
I stvarno bi tako, kontraverzno. Ali oni su ludi, mi smo ludi, otac je lud, Otaku se dopalo. :twisted:
You're dead, son. Get yourself buried.

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #11 on: 14-09-2007, 19:01:18 »
Quote from: "Morticia"
I stvarno bi tako, kontraverzno. Ali oni su ludi, mi smo ludi, otac je lud, Otaku se dopalo. :twisted:

Iz svega ovoga proizilazi da je i Otaku luda (bar malo!) - ali, dobro je da je tako - "normalni" ljudi su tako dosadni!
"zombi je mali žuti cvet"

otaku

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.050
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #12 on: 14-09-2007, 19:24:29 »
Jeste, meni se svideo film. Ima dobru sombre atmosferu (sneg, socijala vagoni, zabrundani ljudi, para na usta ide, ritualni put). Iz offa ima zanimljiva prica o situacionistima koja je po mom misljenju pravi kontekst za ove likove, kolko sam o tome procitala. Te njihove pesme su meni bile vise jezive nego smesne. Imate u tim numerama ponavljanje nekih skroz obicnih konstatacija iz svakodnevnog zivota koje kad se tolko puta ponovo zvuce pretece i depresivno. Ja se plasim rituala u zivotu, a imam ih podosta i znam da oni dosta toga u stvari prikrivaju, cuvaju te od tebe samog. Mozda je zato na mene taj film tako delovao, u stilu ma ima tu nesto. Posle smo Ginger i ja pricali o tome, kao jel to umetnost (ne film, nego ovo sto rade Zagorelo) i to vec ne znam.
Proooobaj da u glavi budes sam

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #13 on: 15-09-2007, 00:10:55 »
ono sto je sigurno umetnost, bar za mene, jeste pesma
ON NE POSTO-JIIIIII!  :evil:

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #14 on: 17-09-2007, 08:42:43 »
Quote from: "otaku"
Iz offa ima zanimljiva prica o situacionistima koja je po mom misljenju pravi kontekst za ove likove, kolko sam o tome procitala.


otaku, ti si jedina koja je uopšte primetila da se nešto priča iz offa, a još si zapazila da ti prokleti situacionisti imaju neke veze sa zemaljskim bendom zagorelo i ovim putem. (ovde ide onaj smajli koji se klanja, ali ja ne umem da ga opravim.)
sad, dobro, to što niko nije primetio off je moja greška, znači da nije bio dovoljno upečatljiv i zanimljiv, ali rispekt za ovo uočavanje situacionista.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #15 on: 17-09-2007, 08:56:03 »
Quote
to što niko nije primetio off je moja greška

Prebaci off u on i sve će biti OK.
Nego, ozbiljno, i ja sam registrovao ono o čemu piše Otaku, ali sam to već u startu odbacio kao sprdnju - imajući u vidu set-up koji je osvešćeno parodičan.
"zombi je mali žuti cvet"

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #16 on: 17-09-2007, 09:10:44 »
znam ja da si ti primetio, ali ti se ne računaš pošto poznaješ autore, među prvima si dobio SE DVD, i organizovao si projekciju!
ti mu dođeš nešto kao visoka zvanica  :wink:  

btw, na SE DVD "izdanju", u dodacima, nalazi se i to o čemu Ghoul priča - Zagorelo izvodi pesmu "Njegova Svetost Patrijarh Srpski Gospodin Pavle i Beogradska Filharmonija - jutarnje služenje"... u toj pesmi, članovi benda pevaju, glasom sličnim liturgiji, reči koje navede Ghoul - "Ooon nneeeee pooostooojIIIIIII".

na DVD-u, pored fotki sa prethodnih nastupa, ima još pesama, 4 remix-a, kratak intervju, kao i radio emisija Marginalije, urađena u visokoprofesionalnim uslovima FDU-a, čiji je sjajni snimatelj i dizajner zvuka bio Damjan Dašić, inače bubnjar E-Playa, AntiFrizza, Pressinga...
koga zanima - mogu da mu narežem DVD.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

ginger toxiqo 2 gafotas

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.767
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #17 on: 17-09-2007, 23:17:55 »
...čini mi se da sam nakon tri gledanja stekao pravu da ustvrdim (pa greh i na moju dušu ako se ogrešim) da je čitava ta priča o situacionistima i o domaćem pelceru skrajnutih kulturnih struja naknadno vešto plantovana kako bi se unelo kakvo-takvo značenje nesuvisloj kvazi-artističkoj priči benda Zagorelo i pružilo dostojanstvo jednom inače privatnom ludilu...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #18 on: 17-09-2007, 23:48:23 »
bojim se da se slažem sa gingerom :shock:  :?  :cry: a naročito sa ovim:
Quote from: "ginger toxiqo 2 gafotas"
...pružilo dostojanstvo jednom inače privatnom ludilu...

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #19 on: 18-09-2007, 00:59:34 »
pa da. ja volim privatno ludilo. bez značenja.
to je meni umetnost.
na primer, damir avdić diplomatz.  8)
takvi su meni i SPK, Cabaret Voltaire, NON, pa čak u pojedinim momentima i Throbbing Gristle. pravljenje buke i performansa bez nekog značenja i dostojanstva (recimo, ždranje živog mesa na sceni), buke kojoj je kasnije dodato teorijsko bildovanje da bi to postala kao neka industrial postmoderna.
graham revell iz SPK je rekao da se on namerno trudi da očisti svoju umetnost od bilo kakvog značenja. kao, da svako učitava šta mu se svidi.
eto, kao, to je bila poetika u ovom filmu. ili bar poetika koja je uticala na Zagorelo, samim tim i na film.
sad, ovo ipak nije doba SPK, pa se tu može mrsiti da li je to validno danas ili ne.
na primer, kad smo puštali film u Njemačkoj, Nijemci su, tako kaže snimatelj, montažer i ko-autor Siniša Dugonjić, u filmu videli neki otpor socijalizma, anarhije i levičarstva pred nadolazećim kapitalizmom.
naravno, nama je takvo tumačenje bilo smešno, jer nam na kraj pameti nije padalo da o tome pravimo film.
ali ja, recimo, priznajem tu interpretaciju. tačno čitanje.
(ipak, ako Nijemci kažu...)
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

otaku

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.050
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #20 on: 19-09-2007, 11:53:39 »
Quote from: "ginger toxiqo 2 gafotas"
...čini mi se da sam nakon tri gledanja stekao pravu da ustvrdim (pa greh i na moju dušu ako se ogrešim) da je čitava ta priča o situacionistima i o domaćem pelceru skrajnutih kulturnih struja naknadno vešto plantovana kako bi se unelo kakvo-takvo značenje nesuvisloj kvazi-artističkoj priči benda Zagorelo i pružilo dostojanstvo jednom inače privatnom ludilu...


Prisustvovala sam sceni u busu gde je jedna zena sela na mesto druge zene koja je ustala da kupi kartu. Kad se ova vratila, umesao se neki muskarac koji je zeni na sedistu rekao da je tu sedela pre nje ova sto je otisla po kartu. Kad je ova sa sedista krenula da se dernja: ti si muskarcina, pa sta ako sam sela na mesto tvoje zene, i ja imam muza i veci je od tebe, ti si muskarcina, moj muz je veci od tebe (x5)! Muskarac je samo rekao: Ali to nije moja zena, ali vec je bilo kasno, posto je ova sa sedista  nastavila da kalemi na tu prostu situaciju nesporazuma sav svoj jad i sve je otislo dodjavola. Bilo je vrlo cudno. E, sad, to je  ludilo, iako sa strane deluje kao predstava. Poenta je sto ova zena nema pojma da izvodi predstavu za druge. Ona nije svesna. Mislim da su Zagorelo ipak svesni da su ovakve situacije teatralne, katarzicne, tragikomicne. I ne vidim nista lose sto oni smatraju da su nastavljaci dadaista, sto pisu manifest. Brate, da smo svi tako privatno ludi, mnogo bi bolji svet bio. Imas ti tu stepen organizacije. I ne vidim sta je tu kvazi, tj. lazno. Eno ih vozovi idu, eno prostora kolko oces po Srbiji, napustenih, razvaljenih, nabijenih istorijom (sta se gde desilo), niko ih ne koristi. Ima tu neka volja, bez da iko zna da to radis, sednes na voz i putujes do mesta gde izvodis svoju predstavu. Ivan Bevc ne zna za tebe, boli te dupe, sednes, oslonjen samo na sopstvenu sumanutu odluku. Ta vrsta autisticnog pristupa meni je super i nije lazna. Imas autisticne i nemuste predstave ciji izvodjaci se pre toga siti napricaju sa Cirilovim da se dogovore oko BITEFa i oko cene, a onda dodju tebi i za velike pare tvrde kako jezik vise nema komunikacionu vrednost i kako su se reci istrosile posto im je taj isti jezik posluzio da se dogovore oko placanja. I ta kontradikcija uopste vise nije simpaticna i skroz mi se gadi. Potpuno je sizofrena. Kad god odem na bitef osecam se sizofreno, kad vidim te predstave pune ocaja i jada, sve sizif do sizifa, a u holu se samo dupetima cesu jedni o druge i dogovaraju ko ce koga da pojebe. Sta je lazno? Lazan je ministar kulture koji se pravi da ne kapira kada ga pitaju da li ce da nastavi da se bavi glumom. Kao, sta vam pada na pamet, kako glupo pitanje, naravno da hoce, ministrovanje je samo hobi, uostalom, sta imam da donosim odluke, gde god da preusmerim novac, ja igram u toj predstavi tako da spajam lepo i korisno. Eto, to su lazne stvari.
Proooobaj da u glavi budes sam

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #21 on: 19-09-2007, 23:03:24 »
znaš kako... ja volim zemaljski bend zagorelo delom i zato što im zavidim. zavidim im što mogu da svoj prvi koncert održe na titelskim šinama, bez publike. da odu u dvorsku baštu, naprave koncert za 5 ljudi, a zatim dosledno, do kraja, bez ikakvog smejanja i namigivanja (u stilu: gledaj što smo pametni, mi to sve iz ironije), pričaju kako su velike zvezde, kako je koncert bio zakrčen fanovima i kako disk košta 500 evra.

zavidim im što mogu da guraju svoje privatno ludilo, ili svoju viziju umetnosti, i ne obaziru se što će ih neko smatrati ludacima.
(na primer, moj otac, koji oba člana poznaje već godinama kao moje bliske prijatelje, čim se pomene zagorelo - odmahuje rukom, u stilu, fini su oni momci, ali taj njihov bend nema veze s mozgom.)

mislim, ja prvi ne znam da li bih išao da na titelskim šinama držim jebeni koncert ni za koga. ne znam da li bih ikada mogao da budem toliki zagriženik za svoju umetnost (ili "umetnost", kako god). verovatno ne bih.

ja sam mnogo puta video, naročito u srbiji, posebno u beogradu i novom sadu, ljude koji se "nose" kao umetnici, koji se ponašaju kao da su umetnici, ali u privatnom životu. ono, sretneš ih u kafani, ili na Akademiji, ili ih vidiš na žurci, i svu su nešto umetnički obučeni, umetnički pričaju, balave o tome čime se "bave", a onda kad ih gledaš na sceni, ili im vidiš slike, ili čitaš njihove priče i pesme - vidiš da paze šta će im mama reći, i da li će biti dovoljno pristojni, pametni i na distanci nam namigivati - ma, ja ovo sve onako, što je kul, u stvari sam ironičan i iznad toga. umetnost liči na imidž, na pozu, i sve lepo zvuči dok se priprema i kada se o tome priča, a kada odista počne da se dešava - ti vidiš da je to kesa. da se vodi računa šta će ko reći, kakav će to odjek imati, i da li će se dopasti ovom-onom.

a zagorelo pišu manifeste, objavljuju fanzine, održavaju koncerte i izložbe ne obazirući se ni na šta sem na svoju potrebu da furaju privatnu, ludačku viziju neke umetnosti. sad, zovu je dadaizam, nadrealizam, totalitarizam, pogrešno ili ispravno - nije ni bitno. ali zaista kreiraju neku čudnu, snažnu paralelnu realnost.

meni je, u stvari, bio važan intenzitet kojim se ta "umetnost" odigrava - da na -13 stepeni, po užasnom vremenu, ideš u Karlovce, zveckaš palidrvcima i ponavljaš četrdeset puta "imaš li šibicu". posle piješ u kafani "vilenjak", zezaš se sa ljudima, lupetaš, ispadneš budala, spavaš u vozu, ali neko osećanje života se pojavi, neko prijateljstvo postoji, nađes se u anti-lažnoj situaciji u kojoj ti je dobro.

a ja, recimo, čak ni tada nisam sasvim oslobođen, i uvek zadržavam distancu prema svemu, pravim se ozbiljan i fini, i ne umem da se stvarno, do kraja prepustim tom artu i pulsu. zato im zavidim.

eto, počeo sam sa sentimentalnošću, izvinte, ovde ću da prekinem.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.974
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #22 on: 20-09-2007, 11:06:57 »
Kakav si ti romantik, jebote, moraćemo da se potučemo kad se vidimo ovog vikenda, samo da bih malo izbrisao slatkasti ukus koji je ostavio ovaj tvoj post u mom kranijumu.    :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #23 on: 20-09-2007, 11:30:11 »
ja sam zadnji romantik na ovom svijetu
što se sporo kreće i čeka raj  :oops:

a oćeš da me namamiš na tuču, znaš da volim, pa da se onda setiš svojih karate majstorija i pretučeš me što ostavljam kičaste postove.

al i mi tekvondo za trku imamo... čekam te u subotu!!!
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 58.974
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #24 on: 20-09-2007, 11:32:08 »
Biće krvavo. Ramazanski post mi brani da jedem i pijem, ali za tuču ništa nisu napisali!!!

BladeRunner

  • 4
  • 3
  • Posts: 928
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #25 on: 20-09-2007, 11:53:25 »
Čitam i podržavam ZK (odnosno ŽK). Jedini problem ove, marginalne, kulture, je što ona u normalnim zemljama u kojima postoje hroničari postaje mainstream dvadeset godina kasnije (ili se bar prepozna kao vrijedna), a kod nas se to nikada ne dogodi. Ne znam nijednog domaćeg pisca koji je doživio sudbinu Kafke, muzičara koji je posthumno postao Jan Kertis, ili slikara koji je postao Van Gog. Kod nas postoji samo ovdje i sad, a to sad je najčešće nikad. Pozdrav.

P.S. Klap klap i za komentar o ljudima koji se 'nose' kao umjetnici.
All those moments will be lost in time like tears in rain.

otaku

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.050
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #26 on: 21-09-2007, 19:22:30 »
Evo sta kaze Ana Tasic na kraju kritike predstave "Pupilija, papa Pupilo pa pupilcki", Janeza Jansa, odrzane u Centru za kulturnu dekontaminaciju, a u okviru BITEFa. Kaze zena: "(...) ona je svakako zanimljiva i znacajna za autore i teoreticare izvodjacke umetnosti, dok publika koja od umetnosti trazi identifikaciju, emocije i katarzu ovde nema sta da trazi, jer ce uglavnom biti solidno zamorena njenim samodovoljnim intelektualizom." A, ja inace volim kako pise Ana Tasic, bas mi je carica, sve redom onako: scenografija je takva i takva, muzika, pa kostim, sve tako lepo napise. I super je sto ovde ide poduzi tekst gde to sve ona lepo izanalizira i prida mu znacaj i onda na kraju, valjda kad joj je puko prsluk, kaze ovo  :lol:  Nadam se da se negde posle propisno napila, zasluzila je!
Proooobaj da u glavi budes sam

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #27 on: 04-12-2007, 15:33:26 »
Put do Visoke zemlje bice prikazan na dan Jugoslovenske Narodne Armije, u subotu, 22. decembra, na festivalu Filmski front u Novom Sadu.

festival nije los, onak, alternativni, pa dodjite da se druzimo, a Put do visoke zemlje ne morate ni gledati... posebno ginger ne mora  :lol:

http://www.kinoklub.org/
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #28 on: 04-12-2007, 17:41:37 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
na dan Jugoslovenske Narodne Armije, u subotu, 22. decembra, na festivalu Filmski front u Novom Sadu.


dokle će bre više ti naci frontovi da haraju novim sadom?!
ovo mora da je još jedna provokacija, imajući u vidu upotrebu doma vojske u nedavnim događajima, i sl.  :idea:

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #29 on: 03-04-2008, 20:47:15 »
ista ekipa, isto odstojanje, ali u nešto drugačijoj varijanti... eto, pokusali smo da napravimo nesto kao smesno.

http://www.youtube.com/watch?v=KiqQZkBy96g

Sinisa Jelovac, performer iz Zemaljskog benda Zagorelo, pokusava da uvali izraelski softver koji otkriva lazi (program za laganje) dvojici likova ispred Kuce cveca u Beogradu.

mozda cete ovaj performans pokusaja prodaje softvera moci da vidite i uzivo na FAKI-ju u Zagrebu.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

PTY

  • 5
  • 3
  • Posts: 8.603
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #30 on: 03-04-2008, 21:57:20 »
Talk about the culture vulture; jebote, stvarno bih volela da su ovi umetnici redom albanci.
Rodom.
Poreklom.

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #31 on: 03-04-2008, 23:04:12 »
Quote from: "Đehouva"
Talk about the culture vulture; jebote, stvarno bih volela da su ovi umetnici redom albanci.
Rodom.
Poreklom.

Odavno se nisam ovako slatko nasmejao. Hvala!
"zombi je mali žuti cvet"

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #32 on: 07-04-2008, 19:08:08 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
Sinisa Jelovac, performer iz Zemaljskog benda Zagorelo, pokusava da uvali izraelski softver koji otkriva lazi (program za laganje) dvojici likova ispred Kuce cveca u Beogradu.


patetično.

nit je smešno, nit zabavno.

čemu to... a uz to i ne radi?  :roll:  :x  :cry:

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #33 on: 07-04-2008, 22:10:29 »
služi da bismo ušli u istoriji, na listu remek dela kratkih filmova.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #34 on: 07-04-2008, 22:15:22 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
služi da bismo ušli u istoriji, na listu remek dela kratkih filmova.


jedino ako pobijete par milijardi ljudi koji su usnimili smislenije i duhovitije kratke filmove od ovoga...
čime vam je veća šansa da u istoriji uđete kao genocidni mastemajndovi nego filmofilski master-mandovi!

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #35 on: 07-04-2008, 22:19:24 »
mislim da bi se jelovcu svidela ta ideja o genocidu, bez obzira što ti ljudi koje pominješ ne postoje.

mislim, sad, smislenije i duhovitije. nemoguće.

a i ako je moguće, nisu ih, kako reče mister meho, ujutru snimali kamkorderom, a uveče kačili na youtube. tako da - nemaju šanse. ulazimo na listu sigurno.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #36 on: 07-04-2008, 22:21:45 »
nego, ne znam jesi l primetijo da je prvi related video IN VIVO - TU TU TU.  :D
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #37 on: 07-04-2008, 22:50:16 »
Quote from: "Zika Kisobranac"
nego, ne znam jesi l primetijo da je prvi related video IN VIVO - TU TU TU.  :D


iz mesta sam zapazijo: kakav shameless self-promotion, da obmanete narod koji pohrli na ghoul-tribute band kako bi kliknuli na... ono... :roll:

---

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.854
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #38 on: 07-04-2008, 22:55:00 »
ovo, ono.
Ti si iz Bolivije? Gde je heroin i zašto ste ubili Če Gevaru?

otaku

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.050
    • http://nasdvoje.mojblog.com/
Put do Visoke zemlje, dokumentarac by Žika Kišobranac
« Reply #39 on: 05-08-2008, 13:25:30 »
odlican intervju povodom novog broja casopisa Gradac posvecenog situacionistima

URL: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=687852
Proooobaj da u glavi budes sam